Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Találtam 3 fülest, ami kezdetnek jó lenne:

AWEI A920BL 10.000.-
6 óra beszélgetés, 4 óra zenelejátszás, akkumulátor 55 mAh, BT 4.0, multipont

LAMAX Pax X-1 Beat 9.500.-
6 óra beszélgetés, 5 óra zenelejátszás, akkumulátor 70 mAh
BT 4.1, multipont

MEE X5 11.500.-
9 óra beszélgetés, 8,5 óra zenelejátszás, akkumulátor 100mAh, BT 5.0, multipont

A három közül melyiket javasolnátok iPhone mellé? Elsődleges a beszélgetés minősége, majd hogy utazás közben tudjam használni MacBook Pro-val is (filmet nézni, zenét hallgatni). Specifikációk alapján MEE X5 a befutó...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#802) H2o-pok válasza TigerCat (#801) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Aweit használtam több tipust is, ez is közte volt. AK7 és AK8 at is. Mivel ez volt az első bt fülesem évekig, azt gondoltam, hogy tök jó, jó a hangja, stb. De őszintén szólva, miután berendeltem az első QCY QS1 TWS t, és meghallgattam, hát..... az AWEI szó szerint ment a kukába ugy ahogy volt. Ég és föld a 2 hangzásban. Szóval AWEI t inkább ne. Ettől vannak jobb, és még olcsóbbak is 10ezerig. Ha TWS neked jó, akkor van jó pár, amiből választhatsz. Pl. Haylou, QCY, Edifier, spunky beat, Anomoibuds, Mpow, stb. Vagy KZ ZSN pro, vagy más tipusai. Nekem konkrétan vezetékes már nem kellene, mivel vezeték nélkül igen komfortos, nagy szabadságot nyújt. Az összes Awei nek pl. a kezelőszerve beázott az izzadságtól futás közben, ës volt közte ipx es is.

[ Szerkesztve ]

(#803) H2o-pok válasza 4ron (#797) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Itt egy részletes összehasonlitás a 4 Haylou tipusról.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#804) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Gondolkozom egy Xiaomi Airdots 2 vásárlásán, szerintetek megéri? Most akcióban kb 20.000 EU-s raktárról.

Jelenleg egy (vezetékes) Sennheiser MX 475-öt használok, elsősorban rock, blues és jazz zenékhez, részben MP3 részben FLAC forrásokkal.

Agybadugós nem jöhet szóba, ha tudtok más "hagyomásnyos" kialakításút, szívesen fogadom az ajánlásokat. :R

B.Cs.

(#805) TigerCat válasza H2o-pok (#802) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Értem amit mondasz, de jellemzően utcán használom, gyaloglás közben. Ilyenkor jó, ha a a mikrofon közel van a számhoz. Már amennyire lehet... A csak fülbe helyezettekről azt olvastam, hogy ha van környezeti zaj, a telefonálás már necces. Nekem meg első sorban arra kell. Ráadásul télen sapkát hordok, ami még jobban betakarja a mikrofont. Az Apple madzagos fülesét használom, azzal elégedett vagyok, csak a kábel zavar. A nyakamban már lehet, ott nem gond.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#806) spanyoll


spanyoll
addikt

Van ajánlott comply vagy egyéb hasonló memóriahabos harangmárka?
A qcy t2c-n cserélném őket ilyenre, de nem tudom, hogy honnan és milyet érdemes venni (ezt lehetőleg itthon beszerzéssel)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#807) -NoVa- válasza spanyoll (#806) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pl ha már Comply-t írtál: [link]
Anker Liberty Air 2-re is jó elvileg, a többire nem tudom. TW-vel jelölik az erre való Comply-okat, van más csőméret is, Sennheiser és Galaxy Buds van csak nevesítve náluk a 2 fajtára.

Én mondjuk mindenemre Comply Comfortot használok, kivéve a TWS, mert azt sokkal többször veszem ki, rakom vissza, töredék élettartama lenne.

(#808) vicze válasza spanyoll (#806) üzenetére


vicze
félisten

Comply konkrétan drágább lesz mint a füles...

(#809) Pew


Pew
tag

Sziasztok!

Neckband típusú fülest keresek 30-35-40 ezer forintig. Akciósan vettem egy Sennheiser Momentum Free BT-t de az általam preferált rock/lazább metál nem igazán tetszik neki, valahogy összemosódik a sok hangszer és az ének, mintha nem tudná "kihajtani"... Mentségére szóljon, hogy az "egyszerűbb" számok, és az ének+ gitár kombók szépen szólnak, de hát akkor is... :D
Eddig egy Beats X em volt, az oké hogy több a basszusa de bárhogy hallgatom tisztábban is szól a magas tartományban is. Fejhallgatóm egy AudioTechnica m40x, a Beats is legalább ennyire tiszta mint ez, egyszerűen nem értem mi van a Sennheiserrel...
Mi az ami ajánlott lenne esetleg? Vagy maradjak a Beats X nél? Amit néztem még az az RHA ma650w vagy a 1MORE triple driver BT, de bármi ötletet szívesen fogadok.

Köszi a segítséget, ezután nem tudom hirtelen merre kéne indulni...

[ Szerkesztve ]

(#810) trialboj válasza trepxe (#793) üzenetére


trialboj
őstag

Már a noname is lehet fake?
Te mit nem tapasztaltál? nem sistereg mielőtt indul v miután megáll a zene?

Vagy a jelvesztes nem jellemző?

Előbbi annyira nem zavaró, meg podcastnel sem veszem észre hogy lenne alap sisterges, de a rejtélyes jelvesztést nem értem. A basszus azért kárpótol. :DD

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#811) spanyoll válasza vicze (#808) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja azt láttam. Lehet tolok tesztként egy alis ripoffot...
Azt hittem van valami bestbuy ami nem a comply áron fut

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#812) #36244992


#36244992
törölt tag

Sziasztok!
Vélemény, segítség kellene.
Melyiket ajánlanátok, melyiknek szebb, esetleg erősebb a hangja?
Ezekről lenne szó, vagy esetleg valami más hasonló árban. Elsősorban zenére, utcán, vonaton, emiatt a hangerő.
[link]
[link]
Köszönöm segítségetek!

(#813) vicze válasza spanyoll (#811) üzenetére


vicze
félisten

Csak megjegyzem, hogy a nem Comply csivacsok sokszor szitekkel gyengébb minőségűek.

(#814) spanyoll válasza vicze (#813) üzenetére


spanyoll
addikt

Ahogy a csúcs fülhallgatókhoz képest sokszor korszakokkal rosszabbak a 2-5-10Ks fülesek. Mégis elég nekem a t2c, szivacsot meg csak nem veszek drágábban, mint maga a füles :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#815) bostone válasza #36244992 (#812) üzenetére


bostone
addikt

Mindkettő ajánlott.
Dobj fel egy érmét!

(#816) #36244992 válasza bostone (#815) üzenetére


#36244992
törölt tag

Köszönet! :R

(#817) sea válasza bollokcs80 (#804) üzenetére


sea
tag

Én is azon filózok.
Vagy esetleg a [link] . Ez tudja az aptx-et.

(#818) DrDobos


DrDobos
őstag

[link] erről mi a véleményetek?

Samsung Galaxy A55 5G

(#819) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Szeretnék vezetékes fülesről Bluetooth-os fülesre váltani, és hát sok szakártelmem nincs a témában ezért hozzátok fodrulok. Árban max 20k.
Kinézetve valami Apple Airpods féle érdekelne, sima Bluettooth kapcsolattal, kézi vezérlés/gesztszok kezelése sem annyira fontos, viszont én most 2 oylat találtam ami elfogadható áron van:
1. Xiaomi Mi Airdots Pro
2. Ticpod Amazon.de-n 50 euro + szállítás

Más ilyen jellegű ajánlott füles van még valakinek?
Baseus nevű márkának találtam még pofás vezeték nélküli fülhallgatóit.

Vezérlés azért nem fontos annyira mert Tichwatch E2-es órámmal hangerő + előre hátra léptetést tudok, igaz ha tudja a füles az sem baj. :DDD

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#820) Breki válasza stigma (#819) üzenetére


Breki
veterán

BlitzWolf® BW-FYE8

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#821) stigma válasza Breki (#820) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi nem is néz ki rosszul és elég jókat írnak róla.
Az is lehet hogy egy ticpod-ot berendelek, ezr meg olcsobban valami kinti oldalról beszerzem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#822) DrDobos


DrDobos
őstag

Lypertek Tevi-ről van valakinek velemenye/tapasztalata?

Samsung Galaxy A55 5G

(#823) bostone válasza DrDobos (#822) üzenetére


bostone
addikt

Aki használta, ajánlotta is egyben.

(#824) trepxe válasza DrDobos (#822) üzenetére


trepxe
tag

Nekem van, íme:.
1. Az eddigi talán legjobb hangú TWS, amit hallottam, - legalábbis az egy dinamikus meghajtósak közül.
2. Jó sztereo és térbeli ábrázolás, még határozott színpad mélységet is fel lehet fedezni, de érzékeny a file minőségre. Jó anyaggal brillírozik, a sz@rt lerontja
3. Nagyon kiegyenlített, lineáris, de egészen mélyre lemegy, mégsem túltoluló a basszus, jól definiált hangzás, szép, kicsit sem grízes, jól prezentált közép és magasak.
4. A max hangerő egyeseknek kevés lehet, mert rohadtul nem torzít maxon sem
5. Az ultra hosszú üzemidő igaz(lehet), egész éjszaka kibírja egy töltéssel
6. Csatlakoztatás egyszerű, semmi truváj.
7. Az app nekem nem műxik, így ez pontlevonás, bár eredetileg az appról sem tudtam :-)
8. Kicsit nagyobb a mérete a teljesen komfortosnál, így nekem kilóg a fülemből, de a comply audio proval se nem esik ki és a dokkolóba is patent módon befér.

Nekem van és igencsak szeretem. Itthon vettem, így a gari is biztos rá, jóllehet előbb eladom mint általában...:-) Ennyit tudtam segíteni, remélem segít!

(#825) trepxe válasza DrDobos (#818) üzenetére


trepxe
tag

Na ezt meghallgattam már! Alternatíva lehet a Tevinek, mert alig szól másként (ugyanaz a chipset) és tetszetősebb a megjelenése a tevihez képest. Jobban is simul a fülbe, igaz cserébe rövidebb üzemidő. Nem mintha 10 órát valaha is a fülembe lenne egyhuzamba. A hangzása kevésbé artikulált mint a tevinek, de igen jól szól. Szerintem a hangszóró lehet a különbség, így igazából büdzsé, vagy design ami dönthet. Szerintem .

(#826) DrDobos válasza trepxe (#825) üzenetére


DrDobos
őstag

Ezer hálám :R hol hallgattal ra az E12 ultrara? Muzix?

Samsung Galaxy A55 5G

(#827) trepxe válasza DrDobos (#826) üzenetére


trepxe
tag

Aha. Csak mintak vannak, de azt mondtak marciusban erkezik. Kb ugy is nez ki a helyzet. Van nekik earbud tipusu is, de szerintem az nem opcio.

(#828) DrDobos válasza trepxe (#827) üzenetére


DrDobos
őstag

Nem, az nem opcio. Akkor viszont kiprobalasra van mintajuk, ez szuper :B Meg majd az elobb említett 2 fules mellett a soundmagic TWS50 es 30 érdekel, rajukhallgatok. Errol (TWS50) tudsz valamit esetleg? :B :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#829) 4ron válasza pulutodurumo (#798) üzenetére


4ron
senior tag

(#799) bostone + (#800) H2o-pok
Volt alkalmam kipróbálni tegnap egy Tronsmart Spunky Beat fülest, meggyőzött, ezt rendeltem meg végül. Nagyon kényelmes volt és a hangja is tetszett Spotifyt használva, remélem még a héten megkapom a Geekbuyingtól, GLS-el kértem. Köszi a tippeket!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#830) bostone válasza 4ron (#829) üzenetére


bostone
addikt

Olyan gyorsan leszállították nekem, hogy el sem akartam hinni.

(#831) fabri07 válasza bostone (#830) üzenetére


fabri07
aktív tag

+ én is meglepődtem, mo-n nem szallit ilyen gyorsan a posta😅

(#832) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , az iphone topicból irányítottak ide , zajszűrés lenne a kérdésem , melyik headset tudhatja , vagy nem tudja , mennyire jó ez a tulajdonság benne ?
Bocsánat de nem volt még ilyesmi head-setem és szeretnék jól választani, tudom írtátok hogy ezek közül nagyon nem tudok mellé nyúlni de most ez a kérdés merült fel bennem.
"
Sziasztok , head-set kérdésem lenne , Iphone X készülékem van tehát azzal leginkább kompatibilis , ha valaki ezek ismeri és esetleg használta is a véleményekre lennék kíváncsi , ha máshol is beszerezhető olcsóbban , nem hónapok múlva jutnék hozzá.
Itt a linkek hozzájuk :
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
Elsősorban a fülre " akasztós" típust preferálnám.
Ha lenne más azt is szívesen meghallgatom.
Köszönöm. :) "
:R :R :) :)

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#833) trepxe válasza DrDobos (#828) üzenetére


trepxe
tag

Ez a TWS 50 új cucc a SM-tól, de elég jól össze van rakva. A hangja szerintem tipikus SM, de azért elmarad a tevitől, jóllehet ez ízlés kérdése is lehet, de persze kevesebbe is kerül. Az alsó frekik olyan 50Hz körül mintha ki lennének enyhén emelve, de a basszus igen meggyőző, anélkül, hogy túlzó, vagy brummos lenne.
Ami engem meglepett benne, hogy elképesztően könnyű, mintha nem lenne semmi a kezedben, amikor megfogod. Vmi 4-5gr(?!) próbáld ki, annyit mindenképpen megér!

(#834) DrDobos válasza trepxe (#833) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi szépen :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#835) Nordik


Nordik
őstag

Tudtok ajánlani relatív jó ár/érték arányú fülest mondjuk 10ezer forintig? Olvasgattam a topikban, de mindenki mást ajánl. Tronsmart, Haylou stb. Lehet külföldi rendelés, viszont egy linket ebben az esetben kérhetek? Nemtudom honnan érne meg és milyen gyorsan érne ide.

(#836) BPéter1984 válasza BPéter1984 (#832) üzenetére


BPéter1984
tag

Sziasztok , nekem erre senki sem válaszol ?
Tudom egy kissé összeszedetlen az írás.
A lényeg szeretnék egy jobb fajta bluetooth fülest az iphone X készülékemhez , legyen mindkét fülbe való és inkább amit preferálnék az a fülre akaszthatóság , attól nem tartok annyira hogy kiesik a fülemből. Nem a legolcsóbbat de nem is a csillagos árút keresem azért. Ha valaki tud segítsen légyszíves , az előző hozzászólásomban vannak linkek hogy eddig miket néztem.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#837) szetcsuszott válasza Nordik (#835) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Ne csodálkozz, nyilván azért ajánl mindenki mást, mert azt tudják ajánlani, amit kipróbáltak. Ráadásul ahány felhasználó, annyi preferencia, annyiféle hallás, annyiféle fülméret. Pl. lehet, hogy a spunky beatnek jobb a hangja, de nekem többet jelent a QCY T1 pron a kis gumiszárny, ami betámaszt a fülembe, és nem hagyja kiesni sport közben. Ha létezne általános érvényű, univerzális igazság, minden egyszerűbb lenne.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#838) trepxe válasza BPéter1984 (#836) üzenetére


trepxe
tag

Mit értesz a fülre akasztható alatt? Klasszikus fülhorgos fülest, amit a fülkagyló mögé, fölé akasztasz és kapszulát az tartja a kieséstől védve pld. sport közben?

(#839) Nordik válasza szetcsuszott (#837) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor ha olyat keresek ami nagy általánosságban bevált? Nincsenek nagy igenyeim. A legjobban ajánlott talán a Tronsmart amúgy, de sokan ajánlják a Haylout is. Mi a különbség egyáltalán? Van más is ami ilyen árban alternatíva?

(#840) BPéter1984 válasza trepxe (#838) üzenetére


BPéter1984
tag

Szia , igen azt amit a fül mögé be lehet akasztani és az tartja a fülben levő részt.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#841) szetcsuszott válasza Nordik (#839) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Igen, a puding próbája az evés. Ha olyat veszel ami sokaknak bevált arra a célra amire neked kell, nehezebb mellélőni. Ez ilyen. :K

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#842) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Kipróbáltam a sokak által ajánlott Tronsmart Spunky Beat-et, és egész szimpatikus, de azt vettem észre hogy edzés közben elég bizonytalan érzetet ad. Nem feltétlenül akar mindig kiesni, de érzem hogy meglazul, emiatt kevésbé szól jól, kevésbé mozgok magabiztosan, stb.

Kifejezetten sporthoz, edzéshez van valamilyen ajánlott pár, hasonló árkategóriában? Tetszik az ear-hook kialakítás, sok helyen olvastam, hogy nagyon jól tartják magukat az ilyen fülhallgatók.

Keresgéltem kicsit, és a legolcsóbb ajánlott modell amit találtam, az a [JLab Audio JBuds Air Sport True Wireless].

Ismertek esetleg alternatívákat?

[ Szerkesztve ]

(#843) BPéter1984 válasza AeSDé Team (#842) üzenetére


BPéter1984
tag

Ezt a típusú Jlab fülest én is nézegetem , lehet nálam ő lesz a befutó , aztán majd meglátjuk mennyire jó vételnek számít.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#844) szetcsuszott válasza AeSDé Team (#842) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Kilazulni ez is ki fog szerintem néha annyira, hogy már nem izolál tökéletesen, max kiesni nem fog. Van ilyen kialakítású nekem is egy régi olcsó, pont ugyanúgy kilazul a füledben néha mozgás közben, mint bármelyik másik agybadugós kialakítású. Annyi, hogy nem esik ki, nem hagyod el, és emiatt mondjuk nem lépsz rá futás közben...Ennyi előnye van.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#845) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Köszi a válaszokat!
BPéter1984 kíváncsi leszek a véleményedre ha megérkezik!

Észrevettem, hogy népszerűbb termékekre árulnak utángyártott hook-okat, amik körbeölelik a fülest vagy valamilyen módon rá lehet őket rögzíteni: [link]

A Spunky-hoz vajon lehet ilyet találni? Pár Google és Ebay keresés azt mutatja, hogy valószínűleg nem :/
Pedig ez lenne a legolcsóbb megoldás :D

[ Szerkesztve ]

(#846) hajbel válasza AeSDé Team (#845) üzenetére


hajbel
addikt

Igen, de ezek eleve earhookos fülesek. A spunky beats nem az.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#847) Nordik válasza szetcsuszott (#841) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor azt mondod a Tronsmart egy jó alternatíva általánosságban? A haylou mibe különbözik tőle? Illetve honnan lehetne kedvező áron megrendelni ahonnan hamar kiszallitjak? Geekbuying?

(#848) AeSDé Team válasza Nordik (#847) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Onnan pár nap alatt ideér, és állandóan "akcijós" :K
Nekem onnan van.

(#849) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Nagyon töröm a fejem, segítsetek légyszi :)
BW-FYE7 vagy BW-FYE8 inkább?
Melyik a jobb, tisztább?
7 olyan 9700 körül lenne kuponnal banggoodról, 8 meg 13 körül.

Utazáshoz használnám zenehallgatásra :) néha telefonálásra :)

Köszönöm!!

DokY | www.zsolti.hu

(#850) trepxe válasza BPéter1984 (#840) üzenetére


trepxe
tag

A fulkamposok helyett gondolkodj valami konnyebb verzioban es COMPLY-ban. ez megakadalyozza hogy kiessen megis sokkal jobban fog szolni, mikozben nem nyomja a fuledet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.