Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) patomi válasza Zoleee83 (#1950) üzenetére


patomi
őstag

QCY T1 sok helyen kapható itthon 6,5k-7,5k körül. Aprón is van 6k

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1952) Zoleee83 válasza patomi (#1951) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nagyon köszi a választ! Jónak tűnik! :K

Közben a későbbiekben rákívántam egy Sabbat E12 Ultra-ra is, nagyon tetszik ez a kialakítás, bár tudom mély orientált nagyon, de ott van még a SoundPeats és a Soundpeats TrueShift is..
Kezd nehéz lenni beadni hogy miért van ennyi fülesem, nade' aki zenebolond az így járt. :DDD

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1953) patomi válasza Zoleee83 (#1952) üzenetére


patomi
őstag

Igen, Sabbat ilyen, de illesztékek cseréjével lehet játszani vele. Truedot is tud mélyet, viszont kicsit kiegyenlítettebb mint a Sabbat. Kicsit korábban írtam is. Én itt vettem, kicsit több volt mint Kínából (10700.-) 18-án vettem, 22-én küldték el és 24-én már itt is volt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1954) vond válasza Zoleee83 (#1950) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem is épp ma volt az első olyan kaszálásom, ahol a zajvédő alá már raktam fülhallgatót is. Eddig nem tudtam közben zenét hallgatni, mert a kábellel nem tudtam mit csinálni, mindenhogyan zavart. De ez így nagyon szuper, hogy bepattintom az Edifier X3-at, és nem csak azt a tompa motorhangot hallom. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1955) pulutodurumo válasza Zoleee83 (#1950) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ablaktisztító, vagy alkohol egy mikroszálas kendőre. Óvatosan, nehogy a szálak kihúzzák a hálót, vagy rácsot (nem tudom a tiedben melyik van). Megtörölgeted, és kész. Esetleg előtte hozzáérinted - szó szerint - egy csepp cucchoz, hogy kicsit fellazítsa a koszt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1956) juRon93


juRon93
újonc

Sziasztok.
Hangzásban ezek közt mekkora lehet a különbség?
Soundcore Liberty Air 2
Creative Outlier Gold
Jlab Jbuds Air Executive
Esetleg van ami veri ezeket 30k körüli kategóriában?
Nem vagyok egy "bass head". Spotify-on hallgatok különféle stílusokat (Honor 10). Classic/Alternatív Rock, Komolyzene, Elektronikus zene.. A hangzás a legfontosabb, de nyilván a vízhatlanság, hosszú üzemidő, bluetooth 5.0, Type-C, illetve a jó zajszűrés se hátrány... :R :R

(#1957) FoLey-v válasza juRon93 (#1956) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Lypertek Tevi 27k hivatalos oldalról és egy hét alatt megjön.
Látom hivatalos oldalon már új színben is kapható vajszínben. :Y

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1958) fericske válasza FoLey-v (#1957) üzenetére


fericske
addikt

Már hónapok óta :D

(#1959) FoLey-v válasza fericske (#1958) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor elkerülte a figyelmem :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1960) tigipuf válasza juRon93 (#1956) üzenetére


tigipuf
senior tag

Az a helyzet ,hogy a drágább az biztosan jobb feltételezés az nem biztos,hogy 100% működik az agyba dugós füleseknél .Előfordulhat,hogy a 30 ezres árban lévő nevesebbnek gondolt füles hangzását simán hozza egy 10 ezer körül beszerezhető bevált,olcsóbb típus.
Ez a saját véleményem,ja meg az is hogy ami nekem nagyon jó hangzásban meg kényelmes is,az másnak lehet hú de nyomja a fülem meg szarul is szól :D

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1961) DrDobos válasza tigipuf (#1960) üzenetére


DrDobos
őstag

Mi az a 30ks fules, aminek a minoseget hozza egy 10-15ks rivalisa?:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#1962) juRon93 válasza FoLey-v (#1957) üzenetére


juRon93
újonc

Csupa jót látok erről a fülesről.. De attól tartok, hogy a nem túl nagy füleimmel én extra hülyén néznék ki ebben. Ezt nem említettem, de a hangzás mellet ez is fontos szempont.
Am muzix.hu-n is rákerestem a Tevi-re, de ők kifogytak belőle és a SABBAT E12 ULTRA-t ajánlják helyette. Hangzásban mennyire tér el a kettő? Mert kinézetre a Sabbat sokkal jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#1963) FoLey-v válasza juRon93 (#1962) üzenetére


FoLey-v
addikt

Van teszt róla [link]

Nekem mindkettő van és szeretem őket. Sabbat mély basszusban jobb.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1964) Som@


Som@
őstag

Nekem is megérkezett a várva várt Spunky Beat!
Hangzásra, kényelemre, minőségre nekem eddig bejön. Egy apró bibi, hogy a zene véletlenszerű időközönként pár tized másodpercre meg-meg akad.
Ilyen az előző vezeték nélküli fülesnél (X2T) nem volt, ugyan ezzel a telefonnal. (Xiaomi A2 Lite, Android 9).

Lehet ezt valahogy orvosolni? 🙄

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#1965) TheProb


TheProb
veterán

Most hozta a posta az Onyx Free-t, indulhat a teszt. Egyelőre egyből töltőre dobtam, nem nyomkodtam még semmit.

Viszont ha már töltés.
Árthat szerintetek ezeknek, ha QC-s adapterre dugom őket? Le kéne, hogy szabályozzon, nem? Csak azért kérdem, mert a Xiaomi Air 2-t végig QC3-as töltővel etettem, látszólag nem volt semmi baja, csak ugye iszonyat hamar megkotlott. Mondom hátha ezért... :U

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1966) Scarabeus


Scarabeus
tag

Spunky Beat nekem is megérkezett most, (06.21. vasárnapi rendelés) egyelőre én is töltőre teszem, hogy maxra menjen, a holnapi vizsgám után fogom a napokban beállítani, tesztelni és majd megosztom a tapasztalataimat. :)

Hű, a töltődoboz teteje elég lazának tűnik, mindenkinek ilyen? Ez ha nem figyelek oda könnyen letörhet úgy érzem, szóval jó lesz majd rá vigyázni.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#1967) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Ha már edifierről volt szó valaki próbálta már ezt a terméket is? :Y
[link]

Bár a TWS3 sokkal jobban bejön. :C

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1968) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni.
10.000 alatt keresek ennyi pénzért amennyire csak lehet tiszta hangzású fülest de a lényeg hogy engem zavar az erős basszus.Szóval olyan fülest keresek aminél nem basszus inkább a tiszta hangzás dominál. ;)

(#1969) HKorn válasza vigyorgó (#1968) üzenetére


HKorn
addikt

Haylou GT1 Plus, 9K volt Geekbuyingról német raktárból

Run&Ride

(#1970) vigyorgó válasza HKorn (#1969) üzenetére


vigyorgó
tag

Köszönöm szépen utánanézek. :R
Egyébként kupon szokott lenni ehhez a fülhallgatóhoz?

(#1971) HKorn válasza vigyorgó (#1970) üzenetére


HKorn
addikt

Alin biztos, lehet Geekbuyingon is nem tudom.

Run&Ride

(#1972) vigyorgó válasza HKorn (#1971) üzenetére


vigyorgó
tag

Ok köszönöm szépen úgy néz ki jó lesz, még megpróbálok valakitől kupont szerezni. Ha nem tudok akkor is megrendelem. :R

(#1973) tigipuf válasza TheProb (#1965) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szerintem ne töltsd ezeket a bölcsőket nagy amperrel,gyorstöltökkel!
Sokan panaszkodtak,hogy hazavágja az akkut.
Én biztos ami biztos előkerestem egy régi 0,5 A-s töltőt és az is feltölti elég gyorsan a spunkyt meg az edifiert is.
Ha valakinek volna tapasztalata ebben a témában örömmel vennénk :R

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1974) HKorn válasza tigipuf (#1973) üzenetére


HKorn
addikt

Nem a felvevő oldali elektronika szabályozta a töltés erősségét? Jelen esetben a bölcső.

Run&Ride

(#1975) Clay válasza HKorn (#1974) üzenetére


Clay
senior tag

Pontosan így van.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1976) tigipuf válasza Clay (#1975) üzenetére


tigipuf
senior tag

Természetesen igazatok van,de én nem bízok ezekben a töltésvezérlésekben,inkább töltöm kisebb teljesítményű töltővel.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1977) patomi válasza FoLey-v (#1967) üzenetére


patomi
őstag

Kár, hogy csak usa, pedig franko a TWS3. TWS2 is jó, de alin nincs piros,, fene :D
(X3 jó drága lett, ja nem de van $40-ért is)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1978) Jabby válasza TheProb (#1965) üzenetére


Jabby
őstag

Kíváncsian várom a tesztedet!

(#1979) Nabukin


Nabukin
tag

Kíváncsi lettem erre az Edifier X3-ra. Van esetleg valahol most is valami mód, hogy olyan hiper olcsón be lehessen szerezni, mint korábban sikerült pár szerencsésnek itt? :)

(#1980) tothdev


tothdev
tag

Sziaztok,
Bluetooth fülest keresnék. Visszaolvastam pár oldalt és a ez az Edifier X3 elég sokat szerepelt. Utána olvasva meg is tetszett. Tudtok a beszerzésére valami jó helyet?( olcsón EU raktárról, ha csak kína van az se baj)

(#1981) Jim74 válasza tothdev (#1980) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kb. 2 órája rendeltem Aliexpress Official Edifier Store-ból. Spanyolországból jön GLS-sel, kb. 9900 Ft-ért. 3-7 napot írtak a szállításra.

[ Szerkesztve ]

(#1982) RedCactus válasza Jim74 (#1981) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ez volt egy hete 5500-ért...

(#1983) Jim74 válasza RedCactus (#1982) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lemaradtam róla. Remélem, hogy ennyiért is jó vétel lesz.
Igazából az Asszony tehet róla, mert most szólt, hogy kell neki egy füles :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1984) vond válasza RedCactus (#1982) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lesz az még annyi, de szerintem 9-10 ropiért is igen jó vétel. :K Amióta megvan, azóta kb. eldobtam minden más fülest/fejest, olyan jól szól. ;]

Ma este töltöttem fel másodszor (az első majdnem teljes lemerülés után). Elég hamar telenyomta a tokot és a füleseket a régi telefonom 2 amperes 220V»USB töltője. Szerintem nem volt még két óra sem. :)

(#1983) Jim74: Az lesz. :K Nagyon szép, tiszta, kiegyensúlyozott hangja van, és az építési minősége, kezelhetősége is bőven áron felüli.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1985) Jim74 válasza vond (#1984) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha beválik veszek magamnak is egyet. Bluetoothos házimozi erősítővel össze lehet lőni? Királyság lenne ilyenben PS-ezni :DD

Egyedüli félelmem, hogy ezek az agybadugós megoldások általában kipotyognak a fülemből. De biztos én vagyok defektes... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1987) RedCactus válasza Jim74 (#1983) üzenetére


RedCactus
senior tag

Én is lemaradtam, mert ez lett volna a negyedik TWS-em, szóval valahol meg kellett húznom a határt. Most már kicsit bánom, hogy nem ezután húztam meg... :)

(#1988) imike79


imike79
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Haylou GT1 Plus párosítással kapcsolatban.Ez az első ilyen típusú fülesem,és nem tudom,hogy így kell-e működnie,nem jó a füles, vagy én rontottam el valamit.
Először is, a telefonhoz tudtam ugyan párosítani a jobb oldali fülest,ami után automatikusan hozzáadta a bal oldalit is.Látszik is mindkettő,viszont azt írja, hogy "kivéve telefon", és nem is tudom használni telefonálás közben.
A telefon fejlesztői menüjében a "Bluetooth hang-csatornamód" alatt csak a monó hang van engedélyezve.Ezt megnéztem egy másik,"hagyományos" Bluetooth fülessel is, és a sztereó mód ott engedélyezve volt.
Valamint a hangerőszabályzás sem az igazi... Körülbelül a csúszka első harmadát tudom csak használni, ott már max hangerő van.Több lejátszót,és a Youtube-ot is próbáltam.
A Factory reset-et megcsináltam,elvileg,párszor,de nem segített. Valamint másik telefonnal kipróbálva is ugyanezt csinálta.
Elnézést, hogy kicsit hosszú lett.
Nagyon szépen köszönök minden tanácsot előre is, ha esetleg másnak is vannak,voltak ilyen tapasztalatai.

[ Szerkesztve ]

(#1989) vond válasza Jim74 (#1985) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is paráztam tőle, hogy kiesik, de alaptalanul. :N A legnagyobb gumival olyan passzentos, hogy bármit csinálok, meg sem mozdul. Be szoktam dugni a fülembe, aztán kicsit helyreigazítom az állkapcsom mozgatásával, és mehet a menet. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1990) norby_42


norby_42
aktív tag

Onyx Ace update:

Futottam benne 10+ órát. Nem esik ki, egy hibáját találtam: nagyon felerősíti a szélzajt.

Eat pasta, run fasta

(#1991) Jim74 válasza vond (#1989) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szuper, köszi az infót. Akkor lehet, hogyha beválik, kivárok egy 5,5k-s akciót és veszek magamnak is egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#1992) TheProb válasza TheProb (#1965) üzenetére


TheProb
veterán

[Tronsmart Onyx Free]

Tapasztalatok #1:

Hangzásra nagyon patent, részletgazdag a hangzás, pont élvezetes a mély, nem egy agyszétqró (ref.: Tenacious D). Max hangerőn sem torzít/recseg/ropog, bár nem is veti szét a fejemet csutkán sem. Igaz, hogy nem is kell, mert iszonyat jól szigetelnek a gumik. Kb mint egy füldugó, ez azt is elősegíti, hogy pl másik jó eséllyel semmit sem hallanak abból, ha te pl zenét hallgatsz vagy telefonálsz. Próbálgattam, hogy telefonon indítottam egy hangerőmérőt és fülem mellé téve elindítottam/leállítottam a zenét max környéki hangerőn. Nem volt eltérés.

Próbáltam sok féla/fajta zenével és sehol sem szégyenkezhet szvsz. A teljes igénye nélkül amiket/akiket ráengedtem:
Instrumental - Hans Zimmer (Time), Ludovico Einaudi (Una Mattina), Ramin Djawadi (Goodbye Brother)
Rock - Nothing But Thieves (Amsterdam), Skillet (whispers in the dark)
"Cölöpverő" - Avoure (Ray), Zion (Cherry), Bonobos (Elfenberg)
Vocal orientált - Szabó Balázs Bandája (Hétköznapi, Bájoló, Apám a vadludakkal)

AptX-et használja alapból, ez jó pont, mert pl. a Xiaomi Air 2 nem volt hajlandó LHDC-vel működni nekem. (Mi8-on)

Ad-hoc, különösebb érdemi erővel nem bíró hatótávteszt: légvonalban 5-6m és 2 betonfalon keresztül már ledobja a láncot a kapcsolat. Bár ez kb borítékolható volt és nem is elvárható, hogy megugorja.

Headset-es képességeit még nem próbáltam, majd talán ma.

És az érdekességek:
- Nem csatlakozik rá a telefonom.
- Este, miután visszaraktam a bölcsőbe arra lettem figyelmes pár óra után, hogy semmilyen hangot nem adott a telefonom egy ideje (pl. messenger notification-ök). Akkor vettem észre, hogy még mindig be vannak kapcsolva az earbud-ok és csatlakozott állapotban vannak a telefonnal... Ez azért gáz. Megnéztem a leírást és elvileg ha lecsukom a dobozkát, akkor ki kéne kapcsolniuk. (ahogy logikus is lenne). Gyakorlet azonban nem ezt mutatja. Sőt, konkrétan fogta és elindította a lejátszást, miután visszaraktam a dobozkába őket.
- Az UV "lámpázást" akkor is elkezdi, ha az earbud-ok benne sincsenek a case-ben. Apróság, de szerintem idétlen.

Szóval valahogy nekem ez a bölcsőben való viselkedés teljesen logikátlannak tűnik. Olyan, mint ha nem "tudná", hogy most éppen bent van-e a case-ben vagy pl a fülemben. Ma próbáltam is egy reset-et és újrapárosítást, de nem változott semmi. Vagyis de, a hangerőt már nem tudtam növelni/csökkenteni utána... :D

Viszonítási alapom nekem csak a Xiaomi Air 2-vel van. Hangzásra magasan elveri azt, meg kb mindenben jobban tetszik eddig nála. Kivéve a közelségérzékelő, az nagyon jó volt az Air-ben. Már nagyon megszoktam, hogy ha kiveszem a fülemből bmelyik earbud-ot, akkor leállítja a zenét. Illetve a case "management" is sokkal jobban működött.

Ennek ellenére eddig tetszik a cucc, csak a fenti dolgok árnyalják az összeképet.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1993) pulutodurumo válasza imike79 (#1988) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ott valami nem oké. Milyen telefon, milyen rendszer? Csak egy eszköznek kéne látszania. Egyszer az enyém is megbolondult így, de néhány reset, és újra párosítás után azóta is jó.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1994) imike79 válasza pulutodurumo (#1993) üzenetére


imike79
tag

Redmi Note 9s lenne amivel használnám,Miui 11, Android 10-zel. A másik telefon amivel kipróbáltam az Mi Mix2s, ugyanilyen rendszerrel. Mindkettőn ugyanaz az eredmény, ami akkor ezek szerint tényleg nem az igazi.

(#1995) gangstagergo válasza Jim74 (#1981) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Én is spanyolból rendeltem és egy hét alatt valóban megjött.

Eddig teszt jelleggel kipróbáltam egy Xiaomi Mi Airdotw 2 Pro-t. Igazándiból nem volt rossz csak nem játszotta le normálisan a Flac zenéket. De ez a kis X3 simán viszi. Utána olvasva valószínű az Aptx hiánya okozta a lejátszási gondokat. Engem nem a füles mérete hökkentett meg hanem a töltő tok :D Nevetségesen kicsi. Most pedig Tulku tanácsát megfogadva "bejáratom" :)

Továbbá mindenkinek Köszönöm a sok hasznos véleményt amit megosztottatok itt a topicban! Sokat lehet belőle tanulni! :R

(#1996) vond válasza Jim74 (#1991) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak aztán nehogy nálad kössön ki az asszonyé. ;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1997) sch_a


sch_a
addikt

Hello!
Galaxy buds+ mennyire jó választás? Kb. egy árban látom a Lypertek Tevi-vel. Utóbbiról hallottam jókat. Vagy van jobb alternatíva ennyiért?

(#1998) pulutodurumo válasza imike79 (#1994) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is 9S-sel használom, előtte egy note 4-gyel ment. Most Xiaomi EU romon vagyok, előtte AEX volt a négyesen. Csak azt tudom mondani, hogy töröld, párosítsd újra amíg jó nem lesz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1999) imike79 válasza pulutodurumo (#1998) üzenetére


imike79
tag

Okés, köszönöm szépen! Próbálkozom, aztán csak lesz valami :)

(#2000) Jim74 válasza vond (#1996) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha valóban annyira bejön, akkor megveszem 10k-ért is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.