Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) vicze válasza patomi (#1448) üzenetére


vicze
félisten

Szeretném leszögezni, hogy TWS-es esetében, 5.0 alatt 0 azaz 0 jelnőssége van a BT verziónak.
A minden BT 4.x profil a BT LE része és az ég világon semmilyen köze nincs egyiknek se az audió átvitelhez. Gyakorlatban 2.0-ás A2DP profilt használnak minden esetben.
A 4.x-es profilok különböző energia takarossági(deep sleep) és fitnesz funkciókhoz vannak használva, és se az audió átvitelbe, se a jelerősségbe nem szólnak bele egyáltalán.
5.0-nak elsősorban szintén energia takarékossági szerepe van, de itt már fizikai szinten implementálva, de csak akkor van értelem, ha a telefon is támogatja megfelelően.

(#1452) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok. Melyik fülhallgónak van a leghosszabb akku ideje? Igazából nekem ez a legfontosabb szempont. Filmnézéshez kell csak, nem nagy hangerőn. Zenehallgatás csak ritkán. kb. 10 eFt körül. Nem baj ha külföldi rendelés.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#1453) patomi válasza vicze (#1451) üzenetére


patomi
őstag

Köszönöm a felvilágosítást. :R Akkor antennában van különbség eszközök közt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1454) vicze válasza patomi (#1453) üzenetére


vicze
félisten

Ne csak antenna. Mind a két oldalon van jelerősítő és jelfelgolfozó is, ami javíthatja a jelerősséget. Az antenna helye és a testeden vagy a környezetben az eszközök helye is sokat számít.

(#1455) patomi válasza vicze (#1454) üzenetére


patomi
őstag

Én, jelen esetemre gondolok. Mivel a füles a három esetben ugyan az volt, így azt gondolom a készülékek között van különbség. A készülékek helyzete is néhány cm-re egyező, erre figyeltem. Mint említetted a BT verzió sem játszik szerepet.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1456) baani59


baani59
aktív tag

A fórumon leírtak alapján vettem egy Tronsmart Spunky Beat-et. Tulajdonképpen rendben működik, de volna két kérdésem hozzátok. A használt kodeket a telefonon a fejlesztői beállításokban tudom átállítani, de a Spunky minden bekapcsolása után aptX-re áll. Van olyan lehetőség, hogy bármi másra átállítva ott is marad?
Más: pár hozzászólással ezelőtt szó volt a Comply illesztékről. Előkotortam egy régebben vásárolt memóriahab illesztéket, ami S-es méretű és 4,9 mm-es core/vetőcső mérethez való, de Spunky vetőcsövén van egy nagyobb átmérőjű perem a szilikon illesztékhez, amitől a szivacs illeszték megvastagszik és már csak körülményesen tudom a fülembe dugni. Én bénázok, vagy keresnem kell valami spéci szivacsot?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#1458) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Egyelőre elleszek Sabbat E12 Ultrával. A tronsmart valamiért meghibásódott másik telefonnal is előjön a hangzavar Xiaomi Redmi 5 Plus.

A következő amit kinéztem magamnak SOUNDPEATS TrueShift2.
Igen ebben Airoha AB1536U chip van benne. A Qualcommnál rosszabb?

Melyek azok a fülesek amik érzékenyebb antennák vannak amit nem fog gond lenni? :Y

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1459) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Bluetooth headsetet szeretnék vásárolni, max 10ezer Ft összegig (lehet olcsóbb is, ha van valami best buy).
Olyan megoldás érdekelne, ami stabilan ül a fülben, nem esik ki könnyen, mert sportolás közbeni zenehallgatásra használnám.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#1461) vicze válasza Xavius (#1460) üzenetére


vicze
félisten

Amennyiben csak a márkanév miatt akarod megvenni, ez egy kínai OEM terméke. Mobifren koreai gyártó forgalmazza a legtöbb variánsát, Byron BTA-t is.

(#1462) kory24


kory24
őstag

Sabbat e12 ultra, bal oldala valamiért alig szól ma délután óta, sokkal halkabb, mint jobb oldal...

Járt már így más is?

Ilyenkor kuka? :)

Geekbuying rendelés, 6 napja vettem át....

(#1463) RedCactus válasza kory24 (#1462) üzenetére


RedCactus
senior tag

Fülzsír nem lehet? ;]

(#1464) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék valami jó fülest, ami nem hajlamos kiesni deszkázás közben.
Ár nem is tudom olyan 40 ezret gondoltam maximum. Jó hangzást szeretnék leginkább.
Nézegettem a Lypertek Tevit de úgy tudom nem egy tulzottan stabil forma, és jelenleg nem is nagyon lehet beszerezni.A topicot olvasgatva a Sabbat e12 Ultra is megtetszett, szerintem elég stabil formája van és árban sem rossz úgy olvasom jól szól, de gyakran eldobálja a jelet.
Eleinte galaxy buds+ ot néztem de biztos vagyok benne hogy van jobb hangú darab is.Egy galaxy note10+ al hajtanám meg.Köszönöm

(#1465) jan herz válasza kory24 (#1462) üzenetére


jan herz
tag

Lányom járt így. Resetelni kellett, nem bonyolult, valahol YT videó is van róla.

Viszont egy reset nem oldotta meg, többször, újra és újra végig kellett csinálni, amíg rendbe nem jött......

(#1466) kory24 válasza jan herz (#1465) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

Dobozban leírása alapján reseteltem párszor.

De már annyira lereseteltem, hogy a telefon megse találja az eszközt :s :(

(#1467) jan herz válasza kory24 (#1466) üzenetére


jan herz
tag

Indítsd újra a telefont.
Törölted a Bluetooth eszközök közül?

Lányom majd idegbajt kapott, amire végig csinálta, de azóta se volt gond vele, ez több hónapja történt....

Úgyhogy kitartást!

(#1468) kory24 válasza jan herz (#1467) üzenetére


kory24
őstag

Töröltem persze.
A füles bal oldala csak fehéren villog.

Telefont még nem indítottam újra, de kipróbálom

Sajnos nem segített :(

[ Szerkesztve ]

(#1469) kory24 válasza kory24 (#1468) üzenetére


kory24
őstag

Sokadszori próbálkozás után sikerült újra párosítani.
De sajnos ugyanúgy halkabb a baloldal, sokkal halkabb :(

(#1470) jan herz válasza kory24 (#1469) üzenetére


jan herz
tag

Sajnos nincs más ötletem....

Lányom azt mondta nagyon sokszor meg kellett ismételni a resetet újra és újra amíg tényleg vissza állt.

[ Szerkesztve ]

(#1471) kory24 válasza jan herz (#1470) üzenetére


kory24
őstag

Értem, akkor még próbálkozom :)

Köszi :R

(#1472) kory24 válasza jan herz (#1470) üzenetére


kory24
őstag

Kezdem nagyon unni... :D

Méghis kb hányszor kellene?

Már tuti 10 felett járok, de eredmény ugyanaz :(

(#1473) kory24


kory24
őstag

[link]

"ha a telefon hangerejének szabályozásával beállítja a vezeték nélküli fülhallgatók hangerejét, akkor az L és R fülhallgatók hangereje egyenetlen lesz? Ha azonban maga a fülhallgató érintőképernyőjével állítom be, a hangerő nem válik egyenetlenné a

telefonon: op7pro vezeték nélküli fülhallgató tesztelve: sabbat e12 ultra, lypertek tevi"

Bocsi a google fordításért, de sztem érthető ígyis azért.

Lehetséges, hogy a fülhallgatón állítottam el hangerőt? (de azt akkor a hard reset-nek törölnie kéne elvileg...)
Lehet egyáltalán a gombbal hangerő balance-t elállítani?

Egyébként p20pro a telefon, de kipróbáltam másik telefonnal ott is ugyanúgy halkabb bal oldalt.
(mintha kb 25-75 lenne eltolva)

(#1474) hibavissza válasza hibavissza (#1301) üzenetére


hibavissza
veterán

Bevált. Életem első fülhallgatója ami nem esik ki a fülemből bármit csinálok.

(#1475) cibus


cibus
aktív tag

sziasztok!
minél olcsóbban kellene nekem egy BT füles telós spotify mellé futás és bingához.
a hangminőség most ennél annyira nem számít, sem a nagyon hosszú üzemidő.
csak olyat szeretnék, ami nem mászkál ki a fülemből!!! az összes ilyen agybadugós sz*r... rendes nagy párnás fejhallgatót nem akarok.
tudnátok pár olyat ajánlani, ami jó lehet erre célra? hogy pl van egy fül köré kívülről felfekvő része ami rendesen bent tartja az agybadugós részt, vagy bármilyen jó megoldás?
pls küldjetek pár linket vagy típus nevet amire érdemes lenne rá néznem.

köszi szépen,
cibus

(#1476) ussseal válasza Gromow (#1421) üzenetére


ussseal
tag

Ha még nem rendelted meg, Edifier tws1 szerintem, ha mindenképpen ezt a pálcika dizájnt szeretnéd.

Más: most már lassan több mint egy hónapja használom megelégedéssel a Spunky Beatet, tényleg meglepően pozitív a véleményem róla. Viszont ahogy több review is írja, a harangokat cserélni kell rajta, borzasztó minőségűek szerintem. Akár jobb minőségű gumi, akár szivacs, mindkettő sokkal kényelmesebb és a jobb illeszkedés miatt basszusban is sokat fejlődött a hangja.

Innen rendeltem amúgy a szivacsot, nem kimondottan TWS-re tervezték, de teljesen jól ráment a Spunky vetőcsövére nálam:
https://www.aliexpress.com/item/32992402455.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.20a34c4dBokzrn

(#1477) -NoVa- válasza cibus (#1475) üzenetére


-NoVa-
őstag

Huawei AM61 pl.

(#1478) NOKA32 válasza ussseal (#1476) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Szia.
Hogy muzsikál rock illetve metál zenével? Úgy olvastam az énekhang tompa egy kicsit és inkább kedvez a techno és rave stílusnak. Egy Bring me the horizon, Linkin Park mennyire élvezhető rajta?
Köszi

(#1479) ussseal válasza NOKA32 (#1478) üzenetére


ussseal
tag

Szia, szerintem pont fordítva, az énekhangot , akusztikus gitárt, stb. mind elég szépen szólaltatja meg, bár minimálisan húztam felfele EQ-ban a középeken (de ezt mostanában majdnem minden hangkeltővel megteszem.)

Persze nem vagyok akkora audiofil, másnak ez már lehet kevés (Genius 1250B van most éppen hangfal oldalon, fejhallgatónként meg több éve egy lassan cserére érett AKG K514-em van). Mélyekben viszont a szivacsok megérkezéséig még találtam benne azért némi kivetnivalót. Amiben viszont meglepett még, az, hogy mennyire jól kihallhatók a különböző hangszerek és miegymás.

(#1480) cibus válasza -NoVa- (#1477) üzenetére


cibus
aktív tag

Blitzwolf bts3
acme bh508

Én inkább ilyesmiket néztem, hogy még jobban tartanak. Jók ezek? Valami negatív, vagy gond velük?

(#1481) Sabbat.hu válasza kory24 (#1473) üzenetére


Sabbat.hu
újonc

Szia, a jobb fülesen próbáltad benyomni a gombot 3x?
(E12 Ultra manual, harmadik oldala)

A győztes hangzás >> https://sabbat.hu/

(#1482) kory24 válasza Sabbat.hu (#1481) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Kipróbáltam most.

Annyi, hogy 2 iylen kis kolomp hallatszik, de nem változik hangerő egyik irányba sem... :(

(#1483) Sabbat.hu válasza kory24 (#1482) üzenetére


Sabbat.hu
újonc

Esetleg egy másik telefonnal tehetsz 1 próbát, hogy azzal is ezt produkálja-e.
A Geekbuying adott bármilyen garit?

A győztes hangzás >> https://sabbat.hu/

(#1484) kory24 válasza Sabbat.hu (#1483) üzenetére


kory24
őstag

Meg volt próba másikkal, de sajnos ugyanaz.

Nem adott garit, de oldalukon azt írják általánosságban, hogy 1 év, illetve van 7-14 napon belüli nem tetszik (elállási, vissza küldési) jogom.

Jegyet nyitottam tegnap este, még nem jött válasz

[ Szerkesztve ]

(#1485) Sabbat.hu válasza kory24 (#1484) üzenetére


Sabbat.hu
újonc

Kíváncsi vagyok, írd meg majd, hogy mire jutottál velük.

A győztes hangzás >> https://sabbat.hu/

(#1486) Clay válasza cibus (#1480) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem volt a bts3, több gondom volt vele. A lapos vezeték ráragadt a nyakamra és állandóan kicibálta a fülemből a dugókat. A kapcsolat folyamatosan akadozott mozgás közben. Érdekes mert ha egyhelyben ültem akkor stabil volt a kapcsolat, de amint megmozdultam elkezdett akadni.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1487) goldister


goldister
tag

Gondolkodom, hogy vegyek egy tws headsetet.
Most egy Sony WI-700 használok, illetve van egy Blitzwolf fye5. A Sony az LDAC miatt szerintem jó a hangzása, viszont a Blitzwolf alulmarad.
Kb 20e-ig milyen lehetőségek akadnak? A minőség legalább aptx. Olvastam itt Spunky és Sabbatot is.
Főleg Rock-Pop hallgatok.
Illetve télen is használnám sapka alatt, vagyis nem lenne jó ha túlságosan kilógna a fülből.
Köszi előre is.

(#1488) kory24 válasza Sabbat.hu (#1485) üzenetére


kory24
őstag

Azt a választ kaptam, hogyha vissza küldöm a kinai raktárba akkor vissza fizetik árát vagy küldenek másikat (szállítási díj én költségem)

De mivel drága és időigényes a szállítás, fel ajánlottak 20 $ részleges vissza térítést.

Egyelőre rá kérdeztem, hogy mivel eu raktárból (lengyel) rendeltem, így nem-e küldhetném oda vissza.

[ Szerkesztve ]

(#1489) floratm válasza kory24 (#1488) üzenetére


floratm
senior tag

Paypallal fizettél nem?
Mert ha igen nyugodtan küldheted kinába, megtéritik

(#1490) kory24 válasza floratm (#1489) üzenetére


kory24
őstag

Igen paypallal.

Nemtudom sajnos a menetét.

Sima postán adom fel?
Paypal-ban láttam ilyesmi opciót...
Ott elolvastam erről infót, ha jól értem postára adom, lefotozom csomag, feladó vényt, ha van követési szám azt megadom.

De még a kinai raktár címét se tudom..

Válaszban ennyi volt :
"you can simply ship it back to our Shenzhen, China warehouse"

Van itt olyan, aki járt már hasonlóképpen?
Annak megköszönném, ha tudna segíteni :)

És bocsi topik off miatt

[ Szerkesztve ]

(#1491) floratm válasza kory24 (#1490) üzenetére


floratm
senior tag

Ugy van ahogy irod.
Megirják milyen cimre küld...

A lefotózott feladóvény pedig mehet a paypalnak. Van erre külön menü, gyorsan kifizetik nem tökölnek. A paypal topikba részletesen is segitenek de nem metafizika...

(#1492) kisqp válasza cibus (#1475) üzenetére


kisqp
tag

Bluedio TWS HI Hurricane. Kintről rendelve bőven megéri az árát. Mondjuk ez pont agybadugos, de nekem még egyszer sem esett ki, pedig egy hónapja minden nap a fülemben van reggeli meg délutáni bringázáskor. Futásról nem tudok nyilatkozni...

[ Szerkesztve ]

(#1493) cibus válasza kisqp (#1492) üzenetére


cibus
aktív tag

köszi rá nézek :)
bár találtam most egyet :)
BlitzWolf Airaux AA-UM2
7-8 kintről

(#1494) patomi válasza cibus (#1493) üzenetére


patomi
őstag

Én -NoVa- ra hallgatnék inkább, kb. 10k itthon rendes garival.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1495) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudtok mondtani olyan TWS fülest, amit két eszközhöz is tud csatlakozni?

A Baseusom tök jó, viszont azzal küzdök, hogy csak egy eszközhöz tud csatlakozni és hol az apple watchal használnám, hol a telefonnal. A Bluetooth kikapcs opció sajnos nem játszik, mert más is kommunikál rajta.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1496) HKorn


HKorn
addikt

Haylou GT1 Plus-t láttatok esetleg Alin európai raktárban valahol? Csak sima GT1-et találok CZ raktárból. Melyik TWS füles ajánlott még 20$ körül ami hamar itt tud lenni?

Köszi

Run&Ride

(#1497) patomi válasza HKorn (#1496) üzenetére


patomi
őstag

Ha alin nem is de geek [link] igen. Ilyen árban QCY T2S tudom innen ajánlani. Ennyiért jól szól. Vagy T1C ami ugyanez csak más tokkal.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1498) HKorn válasza patomi (#1497) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, GT1 Plus 6$-al drágább, mint a sima GT1, ér annyival többet?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1499) patomi válasza HKorn (#1498) üzenetére


patomi
őstag

Sajna tapasztalatom nincs velük. Teszt szerint minimális a különbség. Azt hiszem BT chip valami más van benne, nem QCC3020.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1500) jan herz válasza HKorn (#1498) üzenetére


jan herz
tag

Igen. Mindkettő volt/van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.