Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Nordik válasza silvergod (#949) üzenetére


Nordik
őstag

Onyx neora mondod hogy ugyanaz? Mert ennyiért nem rossz. Kupont esetleg tudsz mondani?

(#952) silvergod válasza Nordik (#951) üzenetére


silvergod
őstag

Volt most 2$ kupon alin azzal lehetett levinni kicsit. De most 22.99$ a hivatalos oldalán alin az is 7000ft kb. Az enyém pont ma jött meg a lengyelektől 4 nap alatt ideért

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#953) szasanyi


szasanyi
félisten

Lypertek Tevi fülest honnan lehet rendelni olcsóbban, tudja vki? Amazon azt írja nincs Mo-ra szállítás... mint ahogy a Cambridge Audio Melomania 1 esetében sem. :W

(#954) Trop válasza szasanyi (#953) üzenetére


Trop
kezdő

Én a weboldalukról rendeltem 90 dollárért ( kb 27 ezer Ft) ingyenes kiszállítással. https://www.lypertek.com/shop

(#955) szasanyi válasza Trop (#954) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, tehát te ezt rendelted. Megtudod mondani honnan küldik a csomagot, kvázi kell-e / lehet-e számítani vámkezelésre (ÁFA +. kezelési vagy egyéb költség)?

[ Szerkesztve ]

(#956) Yeffy válasza Yeffy (#946) üzenetére


Yeffy
veterán

erre esetleg? :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#957) Trop válasza szasanyi (#955) üzenetére


Trop
kezdő

Hongkongból hozzák nekem 1 hét alatt meg is jött. Tőlem nem vontak le semmi egyebet, de lehet számítani rá szerintem, nem vagyok biztos benne.

(#958) kirusz1 válasza szasanyi (#955) üzenetére


kirusz1
őstag

Eupioriti szállitást kell választani az adómentes

(#959) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi srácok, de úgy döntöttem passzolok. Support azt válaszolta, hogy a gear4music oldalon válasszam ki a legközelebbi országot és onnan rendeljek. Viszont ahogy néztem azzal árban majdnem ott vok mintha itthon venném, és nincs hazai gari.

(#960) DrDobos válasza Trop (#957) üzenetére


DrDobos
őstag

Es ilyenkor nektek hogy van a garancia ha szukseges?

Samsung Galaxy A55 5G

(#961) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Xiaomi AirDots fülhallgató vásárlásán gondolkozom. Most egy ilyen Xiaomi fülesem van, de kezd szétmenni. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árkategóriában (6000-7000 Ft) van-e más TWS füles, amit érdemes megnézni?
Köszi előre is!

(#962) monti0222w válasza fausto (#961) üzenetére


monti0222w
addikt

A Haylou pro, plusz, stb. érdemes megnézni!

(#963) hajbel válasza monti0222w (#962) üzenetére


hajbel
addikt

+1, valamint spunky beats pro is számításba jöhet, az airdots gagyi

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#964) Yeffy válasza Yeffy (#956) üzenetére


Yeffy
veterán

:U

mas: az Anker Soundcore termekeket ismeri, hasznalja itt valaki? nemelyik egesz jo aron van, es a review-ok is jonak tunnek roluk.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#965) silvergod


silvergod
őstag

Tronsmart Onyx neo-t csatlakoztatnék PC-hez ,felismeri de pin kódot kér? 0000 kód nem jó. Tudja esetleg valaki mi az? (gondolom a spunky beatnek is az)
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#966) Trop válasza DrDobos (#960) üzenetére


Trop
kezdő

1 év garancia van rá. Visszaküldöd nekik a posta címükre és ők visszaküldik javított formában.

(#967) DrDobos válasza Trop (#966) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#968) szasanyi válasza Trop (#966) üzenetére


szasanyi
félisten

Saját költségen, ezt elfelejtetted említeni.

(#969) DrDobos válasza szasanyi (#968) üzenetére


DrDobos
őstag

Az ca. mennyit jelent?

Samsung Galaxy A55 5G

(#970) szasanyi válasza DrDobos (#969) üzenetére


szasanyi
félisten

Attól függ hova és hogyan küldöd, de nem 1-2k-s költség lesz/lenne.

(#971) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan bt fülest, ami bukósisak alatt is kényelmes viselet, jól illeszkedik a fülbe, netán még élvezhető hangja is van?
Köszi

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#972) Vbazsi2


Vbazsi2
tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Szeretnék venni egy olyan tws-t, aminek van szára, lehet külön külön is használni telefonálásra és viszonylag jó az aksi ideje. Ha lehet V karakterisztikájú legyen! Max 20-25 e ben gondolkodom. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#973) trepxe


trepxe
tag

Gyors kérdés. Hallott már valaki olyan fülest, amelyben a hangba az ANC nem rondít bele? Amit eddig hallottam, az elég csapnivaló, semmiképpen nem vennék ilyesmit. Tartok tőle, hogy a mai technikai színvonalon a fázisfordított zaj interferenciájának kiküszöbölésére nem alkalmas egy proci sem. Esetleg pozitív tapasztalat?

(#974) fericske válasza trepxe (#973) üzenetére


fericske
addikt

Fejesben a Fiio megoldása elég jó. Nem vettem észre különbséget, a hirtelen háttérzaj csökkenésén kívül.
Fülhallgatóval nincs ilyen tapasztalatom.

(#975) trepxe válasza AGE-T (#971) üzenetére


trepxe
tag

Ha telefonálni a sisak alatt nem akarsz, a Sabbat E12 Ultra jól elfér. Nekem a fülkagylóba úgy besimul, hogy simán felveszem rá a sisakot, de telefonálni tuti nem tudsz.

(#976) -NoVa- válasza trepxe (#973) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bose cuccai jól csinálják, de ott a hang minősége eleve "csak" egész jó, nem rendkívüli. Elsősorban az utazási komfortról szólnak, nem a zenéről. Szóval ha hangminőség a prioritás, nem az ANC a megoldás még.

(#977) trepxe válasza fericske (#974) üzenetére


trepxe
tag

Csak fülesben kéne, de nagyon köszi! Lehet tudni, milyen megoldást használ a fiio? Hátha rá lehet keresni az alapján! Fejest kizárólag otthon használok.

(#978) goldnarmz válasza fericske (#733) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Megvettem. Tökéletes. Erre volt szükségem. Köszönöm az ajánlást! :R

(#979) fericske válasza trepxe (#977) üzenetére


fericske
addikt

Keress. 1 bt fejesük van csak.

goldnarmz
Jól van ha bevált. Szerencsére hangminőségre is frankó.

(#980) TheZukker


TheZukker
tag

Sziasztok!

Miután a vezetékes csoportban vicze1 eltanácsolt az eredeti ötletemtől, átballagtam ide.

Ami fontos: legalább 6, de inkább 7-8 óra üzembírás; használható kezelőfelület. Zene spotifyról megy, a fő vonal: indie/alter/'60-'70 rock, jazz, blues.

Ahogy végigolvastam itt a kommenteket (az összeset, tanulságos volt ) körvonalózodott bennem, hogy a Tevi alá nem igazán érdemes mennem.

Látom a képeken, hogy nagyon kiáll a fülből. Ez nem okoz gondot, nem esik ki? Hogy szigetel? Vagy ezek mind megoldhatóak eartip cserével?

A Galaxy Buds és a Tevi közti árkülönbséget főleg az előbbi jobban átgondoltsága okozza, a nagyobb know-how illetve nagyobb büdzsével járó gondtalan (ha nem is teljesen kompromisszum mentes) kivitelezés, vagy sokat számít a név is? Telefonálásban, ha jól szedtem ki, a Buds jobb, hangminőségben milyen irányú és mekkora a difi?

Illetve a végére egy tufa kérdés, ne kövezzetek meg. :B Vezetékes fülhallgató árazásban pusztán a hangminőség alapján hová esik a Lypertech?

(#981) Vbazsi2


Vbazsi2
tag

Megpróbálna valaki nekem is irányt mutatni?

(#982) fericske válasza TheZukker (#980) üzenetére


fericske
addikt

A Galaxy buds-al nem tudom összevetni, azt nem hallottam.
Viszont a Sony xm3 tws-nél és Cambridge Melomania-nál szerintem jobb hangminőséget produkál.
Vezetékesben a Soundmagic E80 mellé helyezném hangminőségre.
Nekem utcára, közlekedéshez kellet egy madzag nélküli füles, és a Tevi a vártnál kellemesebb meglepetés volt hangzásra.
Nálam egy elég komoly cuccot váltott ki - Questyle Qp1r dap + Periodic Audio BE füles - , és abszolút elégedett vagyok az eredménnyel. Utcán semmi hiányérzetem nincs az eddigiekhez képest hangminőségre.
Mondjuk én kikapcsolt APTX-szel hallgatom, csak alap BT kodekkel.
Természetesebb a tónusa így.
Érdemes kipróbálni. Ha nem tudod telón kikapcsolni, akkor PC, laptop, tableteken ki lehet próbálni, azokon többnyire nincs APTX.

(#983) -NoVa- válasza TheZukker (#980) üzenetére


-NoVa-
őstag

Budsról meg én tudok nyilatkozni, korrekt timbre, gyengécske, de legalább nem elmosott basszus, tiszta részletes hang. Vezetékesből a Carbo Tenore-hez hasonló, és ezzel engem megvett, azt is szerettem.
Akkuidőben nem használtam még 6+ órát egyhuzamban, épp emiatt 70% alatt nem is emlékszem, hogy láttam volna. A tok napi töltést igényel használat mellett, a mikrofon meg csöndes környezetben tökéletes, zajosabban sok olcsónál ugyan jobb, de azért a teljesen használhatótól még egy lépéssel hátrébb van. Autóban még elmegy.

Scalable codeccel extrémen nagy Wifi/BT háttérzajban is desync és szakadásmentes marad a zene, de ezzel máris csak Samsung telefonok mellé tudom ajánlani, nem publikus licensz.

(#984) Litván Zongora válasza fericske (#982) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Hali,

A Cambridge-ről tudnál esetleg írni tapasztalatokat? Én ugyanis ezt választottam (úton van), elsősorban azért, mert zenei megközelítésben nekem nagyon bejön a Cambridge Audio filozófiája. Otthon Cambridge erősítőm van, és tetszik az egyenletes, tiszta hangképe, valami ilyet keresek fülesben is - nyilván sejtem, hogy nem lesz összevethető a minőség egy audiofil erősítővel, de a karakter azért hasonló lehet.
Viszont kipróbálni nem volt lehetőségem. Ez így egy vakrepülés, szerinted mire számíthatok? :)

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#985) fericske válasza Litván Zongora (#984) üzenetére


fericske
addikt

Szia,
U hangképe van, és nem rossz hangminőségű egyébként, de középtartományban gyengébben teljesít a Tevinél.
Célzottan utcára van hangolva, ott ez a hangzás jó a háttérzajok miatt.
Ennyi csak, nem lesz rossz, csak helyén kell kezelni.

(#986) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem a Tronsmart Spunky Beat-et. Ezt hol érdemes megvenni? Jó lenne, ha lehetne magyarországi webshopból, mert tapasztalataim alapján elég rövid életűek ezek és gari miatt jobb lenne.

(#987) Breki válasza yusukee (#986) üzenetére


Breki
veterán

[link]

De a magyarországi gari nem sokat ér

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#988) TigerCat válasza Breki (#987) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kettő közül melyik a jobban ajánlott?

QCY T2S TWS
vagy
Tronsmart Spunky Beat

A QCY mellett szól, hogy nem kell kábel a töltéshez...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#989) Breki válasza TigerCat (#988) üzenetére


Breki
veterán

QCYT2S-nél meg wireless charging

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#990) TigerCat válasza Breki (#989) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azt írtam, hogy nem kell kábel. Csak ráteszem a dobozt a töltőlapra és kész. Gondolom... Amit linkeltél kép, nem elérhető.

Inkább a QCY?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#991) Breki válasza TigerCat (#990) üzenetére


Breki
veterán

ja félreértettem

Tronsmart Spunky Beat-ban benne van a kábel tehát oda se kell



A kép nálam látszik.

QCYT2S-m nincs nem tudok róla véleményt mondani

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#992) -NoVa- válasza Breki (#991) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kábel?

:DDD

(#993) Litván Zongora válasza fericske (#985) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

OK, köszi!
Az U hangkép miben különbözik a V-től?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#994) -NoVa- válasza Litván Zongora (#993) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nincs lehúzva a középtartomány.

(#995) Yeffy válasza -NoVa- (#994) üzenetére


Yeffy
veterán

na, ezt jo tudni, akkor mar tudom, h az altalam preferalt, mindharom "vegenel" lapositott V kep mit takar/mihez all kozelebb.

remelem erthetoen irtam le :))

kozben visszaporgettem a topikban, es sokan dicsertek ezt a Tevi-t, olvasgattam rola, jonak tunt, plusz valaki linkelte, h van refurb olcsobber' az egyik hifis UK eladonal, igy berendeltem.

kivancsian varom.

bejaratos kerdesem meg mindig el, szukseges ezeket is jaratni?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#996) Litván Zongora válasza -NoVa- (#994) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Szuper, köszönöm! :K

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#997) TheZukker válasza fericske (#982) üzenetére


TheZukker
tag

Köszönöm a válaszod, kezdi eldönteni bennem a kérdést így. :R
Miért váltottál? Én az általad is használt rendszerbe azért nem kezdek bele, bár nyilván gondolkodtam rajta, mert ha már lóg egy madzag, akkor nem fogok még egy készüléket hordozgatni a telefon mellett, hiába az egyértelmű különbség hangzásban.

Az APTX nem pont a minőségromlást hivatott megakadályozni? Vagy pont azért természetesebb, mert nem akarja a mágiáit ráerőszakolni a jelre?

Kipróbálni sajnos nem lesz lehetőségem, messze vagyok Pesttől. :(

(#983) -NoVa- neked is köszönöm! Maga a környezet nálam nem kérdés ilyen szempontból, viszont nem tervezek Samsungot venni (hacsak a Oneplus nem akarja tönkretenni magát valami újabb hülyeséggel :DDD ). Ha viszont mással nem működik, akkor nem ér semmit számomra a tudása. Ez, valamint az általad is leírt AKG-s világos hangzás miatt kb ki is esett a Buds.

(#995) Yeffy kommenjére reagálva: megérheti belemenni a riförbisdbe? Mekkora lehet a rizikó (+ a vám) a termék minőségét illetően?

Edit (esetleg Judit :) ): nyitott vagyok comply tipre, láttam az oldalon, hogy van Tevire való is. A tokban elfér, nem akadályozza a töltést? Valakinek esetleg tapaszalat?

[ Szerkesztve ]

(#998) hajbel válasza Yeffy (#995) üzenetére


hajbel
addikt

Nem fogsz csalódni :K Majd várom a visszajelzéseket a refurbished minőségről (angol kommentek szerint állítólag nagyon jó), mert £60-ért ajándék.

(#997) TheZukker: Angliából nincs vám. Szerintem a Tevi szivacsos tipje is eléggé jó, ami a dobozban van.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#999) -NoVa- válasza TheZukker (#997) üzenetére


-NoVa-
őstag

Comply ellenzésem lehet? :D

Normál fülesnél abszolút bevált, és használom lelkesen planártól az olcsószarig mindenre, viszont a TWS-t sokkal sűrűbben veszem ki, rakom vissza, szivaccsal ez macerásabb, mint szilikonnal. Aztán egyénenként változik, ki hogy használja.

(#1000) fericske válasza TheZukker (#997) üzenetére


fericske
addikt

Utcán használtam a kombót főleg, és oda feleslegesen jó minőségnek gondolom, ennyi.
A sima Aptx valami dsp beálítással jön (nem ugrik be a neve), ami alapvetően egy EQ beállítás. Emel a középmagas tartományban, meg emel a hangerőn, amitől tisztábbnak és jobb minőségűnek tűnik a hangzás.
Általában az ilyen fülesek brunnyogós, mélykiemelt, gyenge közép és magassal bírnak. Oda jó egy ilyen trükk.
A Tevinek viszont nincs rá szüksége, jó az alap tónusa.
Adatátvitelbe sem szól bele szerintem, mindegy mi a spec.
Full hd film PC-ről potplayerből meg 24/192 flac Audirvana-ból, telóról Neutronból akadás és késés nélkül jön. Én legalábbis nem vettem észre késést.

Én szivaccsal használom.
A Tevi nem érzékeny az illesztékre, csak szigetelnie kell.
Én puha közepű, vagyis homogén anyagú szivaccsal használom, nem kell drága Comply meg ilyenek.
Olcsón lehet találni ilyen DIY szivacsokat, vagy csinálsz magadnak munkavédelmi szivacsból, oszt cső :)

A refurbished cuccokkal semmi baj.
Én még preferálom is őket (megbízható helyről), mert akkor biztosan egy jól működő, tesztelt darabot kapsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.