Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) enginev3.0 válasza DrDobos (#5000) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát benéztem :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5002) Garfield85 válasza Fall-N (#4998) üzenetére


Garfield85
tag

Vannak fülesek amik lekapcsolnak. Most vett Jabra fülesemen meglepődtem,h megszakítja a bt kapcsolatot,hiába nincs már nafta a tokban.

(#5003) tomp válasza Garfield85 (#5002) üzenetére


tomp
félisten

OnePlus fülesénél ha mind2-t kiveszem a fülemből, máris bontja a bt kapcsolatot.
Ha nem OnePlus telefonra kapcsolódik akkor a tokba visszarakva kapcsol ki.

(#5004) Fall-N válasza Garfield85 (#5002) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze van olyan is, meg olyan ami 5 perc múlva kikapcsol, ha nem kap jelet. De az az általános, hogyha beteszed a tokba akkor kikapcsol. Mivel ezt úgy érzékeli, hogy a töltéshez köti, ha nincs töltöttsége a toknak, akkor nem kapcsolja le a fülest. Jártam régebben én is úgy, hogy bár nem volt használatban, de nem is kapcsolt le és csatlakozva maradt a telefonhoz. Ekkor már rögtön tudtam, hogy tölteni kell a tokot.

(#5005) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok! Kaptam egy Edifier x3 fülest, egy Mi Airdots-ot vált, amivel elegedett voltam, csak az állandó párosítás elfeljtés és töltés macerasága miatt cserélem.
Én jellemzően csak töltéskor teszem a tokba, viszont ennél nem jöttem rá hogy tok nélkül hogy kéne kikapcsolni. Ki lehet egyáltalán?

(#5006) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy fülest, ami ezeknek kée , hogy megfeleljen:
1. Jó lenne ha mag alakú füles lenne, nem hallójárati.
2. Beszélgetés órákig.
3. Film órákig.
4. Árban nagyon max. 30-40. , de minél olcsóbb.

Köszi előre is a tippeket. :C

(#5007) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok! Lehet ezeken a tws fülhallgatókon hangerőt állítani, vagy csak az eszközön ahonnan kapja a jelet?

Csak egy maradhat!!

(#5008) enginev3.0 válasza Mcleod (#5007) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valamelyiken lehet, valamelyiken nem, fülestől függ

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5009) ribery22 válasza Mcleod (#5007) üzenetére


ribery22
tag

Szia!
Típus függő, hogy működik-e. Konkrét típus alapján lehet pontos választ adni.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#5010) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Dual Drivos Blitzwolf BW-FYE7 fülhallgatót. Több tesztben említik hogy nagyon szépen elkülönülnek a hangok és elég erős a hangzás, de IOS alatt hangosabb. Ez mitől lehet? Lehet ezen változtatni?

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#5011) karcsi421


karcsi421
újonc

Sziasztok,
Tv-hez keresnék bluetooth fejhallgatót filmnézéshez 20.000 Ft körül.
Olyat keresnék aminek nincs alapból zúgó hangja és kényelmes több órán át.

(#5012) karcsi421


karcsi421
újonc

OneOdio A70-ről valakinek van tapasztalata?

(#5014) tomp


tomp
félisten

Hol lehet kapni Edifier X5-öt?
Sok helyen "Xemal" felirat van a képen és bár a Xemal ugyan az mint az Edifier, azért jó lenne nem egy átbrandelt modellt venni.
Itt egy Xemal szétszedős cikk.

(#5015) Fall-N válasza tomp (#5014) üzenetére


Fall-N
veterán

Fordítva. Az Edifier OEM gyártója a Xemal. Magyarul ugyanaz a kettő és te egy átbrandelt Xemalt kapsz.

A Honor Choice is elérhető Moecen E97 néven. De ott nem is titok mivel a Honor dobozán ott is a Moecen logó jó nagyban. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5016) tomp válasza Fall-N (#5015) üzenetére


tomp
félisten

Hmm ezt jó tudni! Akkor nyugodt szívvel jöhet a Xemal. :R

[ Szerkesztve ]

(#5017) helixP válasza flegga92 (#5005) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem lehet. Kezdteben nekem is hiányzott, aztán rájöttem, hogy olyan pici ág doboz, hogy igazából nem oszt és nem szorít, hogy csak a füles van e nálam,vagy a doboz is.

[ Szerkesztve ]

(#5018) Pehi


Pehi
senior tag

Üdv Mindenkinek! Először is, Boldog Karácsonyt! Bocs hogy ilyenkor írok,de hátha tudnátok segíteni! A gyereknek van egy Xiaomi Eardbuds Basic 2 fülhallgatója, ami tegnap este még jó volt,ma azonban nem bírtuk működésre bírni. A jobb oldali tökéletesen működik, de a balnál se kép se hang. Az a kis led sem világít rajta. :F A töltő az tuti jó. Amúgy 2 hete vettem. Már mindent kipróbáltunk. Esetleg valami ötlet? Köszönöm előre is! :R :R

(#5019) patomi válasza tomp (#5014) üzenetére


patomi
őstag

BG és EU raktár. Hozzám onnan került.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5020) blueye válasza Pehi (#5018) üzenetére


blueye
veterán

Probaltad megpucolni az erintkezoket a dobozon es a fulesen?

(#5021) flegga92 válasza helixP (#5017) üzenetére


flegga92
senior tag

Én ritkán viszem a dobozt, sőt altalabam csak az egyik fülest használom. A bal elalváshoz, a jobb kutyasétáltatás. Igazából kibírható, csak reggelente ne hagyjam az emeleten.

(#5022) Pehi válasza blueye (#5020) üzenetére


Pehi
senior tag

Természetesen. Szinte vadi új,de mondjuk zsírosodhat ahogy fogdosva van. Nincs ötletünk már sajnos. :F

(#5023) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziatok!

Érdemben van különbség a Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 és a Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic S között?
Melyik javára?
Köszi!

(#5024) Milan86 válasza Milan86 (#5006) üzenetére


Milan86
tag

Sennheiser Momentum , vélemény ?

(#5025) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Vásárás előtt állok.
A jelöltek:
Galaxy Earbuds Plus 99$
Anker Soundcere Liberty air 2 79$
Edifier TWS200 36$

Melyik lenne a jó ha a zenehalgatás mellett telefonálásra is használnám, a mikrofonról van tapasztalat esetleg?

(#5026) tomp


tomp
félisten

Mi a különbség a CSR és a QCC SoC között?
Amit megfigyeltem, hogy amelyik fülesnél van különálló DAC chip annál CSR lapka van.
A CSR a drágábbik a QCC pedig az olcsóbb SoC? :)

(#5027) vicze válasza tomp (#5026) üzenetére


vicze
félisten

CSR az előző generációs BT SoC Qualcommtól.
Cambridge Silicon Radio = CSR, 2014-ben vásárolta fel Qualcomm.
2019-től váltotta át a BT SoC-ok elnevezését Qualcomm QCC-re, a korábbiak CSR előtaggal rendelkeznek. Sokszor ilyen sokáig tart mire teljesen integrálnak egy céget.

Minden BT SoC rendelkezik DAC-kal, és egy TWS-ben se láttam még külön DAC-ot ennek elsősorban fogyasztási okai vannak. Külső BT erősítők esetében akkor van extra DAC (valóságban az erősítő a lényeg) ha magasabb minőségre törekedenk, ilyenkor nyilván legjobb BT SoC-ot rakják bele. CSR8675 a leggyakrabban haszált platform erre, aminek az utodja a QCC5100 platform lenne, de egyrészt drágább, mésrészt nem tud olyan sokkal többet, hogy megérje jelenleg. Mivel Qualcomm és az egész piac TWS-ekre koncentrál így 5100 csak 2021-ben fig elterjedni, addig marad nagyrészt QCC3000-res platform ami elsősorban TWS-ekre van. Talán év végére lesznek majd 5100-es eszközök, de a BT erősítők termék ciklusa azért elég hosszú, így lehet tovább tart majd a 5100 terjedése.

[ Szerkesztve ]

(#5028) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérn.A 20 ezer forint árkategóriában mit javasoltok?(Sokkal több ne legyen)

Olvasgattam a forumot a Spunky Beat-et jónak mondták, de az februári post volt.

Esetleg más tipp? Nincsenek nagy igényeim, az elsö earbuds-om lesz. Elsősorban konditeremben használnám(Ha lenne earbuds és ha lenne nyitott konditerem :D), illetve tömegközlekedésen néha.

Köszi szépen!
Üdv,
Ati

(#5029) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani Sasmung S20FE telefonhoz bluetooth-os fülhallgatót? Hangzás terén nincsenek nagy igényeim, csak ne szaggasson, ne kelljen folyton tölteni és telefonálni is lehessen vele (legyen mikrofonja). Árban 8-15000 kürül gondoltam. A sima zsinórral összekötött fajtára gondolok nem az air bud fajtára.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#5030) tigipuf válasza Eraah (#5028) üzenetére


tigipuf
senior tag

Spunky 6-7 -körül volt szerintem,de én pl az edifier x3-at(méret-hangzás-ár) nyugodt szívvel ajánlanám,és még itthoni beszerzéssel is bőven a megadott keret alatt van.De ha valóban olvasgattad a fórumot találkoznod kellett vele ;) (igen,valóban nagyon kellene már egy kis szösszenet az ajánlott típusokról összefoglalónak)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#5031) tomp válasza vicze (#5027) üzenetére


tomp
félisten

Hmm köszi! Ezt jó tudni.
Most néztem meg, hogy mi van a OnePlus Bullets Wirelessben és meglepődtem, hogy CSR 8645! A H2-ben 8675 van.
Ha a OnePlus az első BT fülesénél már Qualcomm SoC-t használt akkor vajon miért váltottak a TWS-nél BES-re? Ennyivel olcsóbb a BES? :F

(#5032) vicze válasza tomp (#5031) üzenetére


vicze
félisten

A pénz nagy úr. :) Ha meg esetleg tud olyat amit a QC nem akkor meg még inkább. Amugy 1 és 5$ közti összegekről beszélünk.
Egy TWS legnagyobb költsége a töltőtok, föleg az aksi miatt. A két füles anyagára 5$ sincs.

(#5033) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Egy Budsot szeretnék váltani (SM-R170, családon belül elajándékozom), de nem igazán tudok dönteni. Az új Buds verziókról igen vegyeseket olvasok, a Livenál valószínűleg zavarna a "sound leakage" a design miatt (csendes környezetben használom főleg a fülest, iroda, itthon stb.), viszont bejön maga a koncepció. A Buds+ pedig nem tudom, mekkora minőségi ugrás lenne, vagy egyáltalán az lenne.
Összességében amit a sima Buds tud, az alapvetően elegendő. Akkuidőben jó, nincs szükségem ANC-re stb. vagy egyéb csillivilli extrára, telefonálásra nem igen használom, inkább az összeszerelés és hangminőség legyen quality, esetleg legyen csepp/vízálló)
Androidos telefonhoz használnám és főleg Youtuben/Spotin hallgatok zenét/rádiót/podcasteket/videót nézek stb. (zeneileg inkább az elektronokus vonalt preferálom, szóval a bass jöhet :DD ).
Van esetleg más alternatíva max 45-50 ezer Ft-ig, ami megfontolandó az elmondottak alapján? :))

Előre is köszi a helpet! :U :R

(#5034) joci86


joci86
senior tag

Sziasztok!

Valaki használt már Lenovo LP1-est?
Alin fillérekért utánad dobják (kb 4 ezer forint), egész tűrhetően néz ki, és még a márkát is ismerem.
Egyelőre ismerkedni szeretnék a tws fülesekkel, de örülnék, ha nem valami dobozhangú borzalmat fognék ki. Nem volna rossz, ha tömegközlekedésen és utcán lehetne rajta muzsikát (rock) hallgatni, esetleg autóban headsetként telefonálásra használni.
Nem vagyok audiofil, és ha sok benne a basszus, az nálam inkább előny... :)

A fórumot olvasgatva amúgy Edifier X3-at vennék nyugodt szívvel, de valamiért mozgatja a fantáziám ez a Lenovo is.

Ebben az alsóbb árkategóriában (sok basszussal) van még alternatíva?

(#5035) patomi válasza joci86 (#5034) üzenetére


patomi
őstag

Kis teszt [link] érdemes szétnézni az oldalon, de ha már Lenovo, akkor inkább honor choice.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5036) patomi válasza Destroyer91 (#5033) üzenetére


patomi
őstag

Buds vs Buds plus vicze1 fórumtárs tollából [link]

pulutodurumo. Javítottam köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5037) pulutodurumo válasza patomi (#5036) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Még mindig vicze1 "n" nélkül. :P

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5038) patomi válasza fishman985 (#5025) üzenetére


patomi
őstag

Samu teló mellé buds, amúgy a második. TWS200 is jó, de nyitott így zenére a többi jobb.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5039) fishman985 válasza patomi (#5038) üzenetére


fishman985
tag

Samu mellé lenne.
Miért a buds, jobb a szoftveres támogatottsága?

(#5040) joci86 válasza patomi (#5035) üzenetére


joci86
senior tag

Köszi! :)
Hangzásra még jó is lenne az a budget Lenovo, de úgy látom, telefonálni nemigen lehet vele, max teljesen csendes szobában.

Nézelődöm még a linkelt oldalon, alaposnak tűnik. :R

(#5041) patomi válasza fishman985 (#5039) üzenetére


patomi
őstag

Igen, támogatás és kodek... A plusz tesztek szerint, jobb telefonálásra mint az elődje.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5042) Destroyer91 válasza patomi (#5036) üzenetére


Destroyer91
tag

Köszönöm, hát ez az írás nem segített a döntésben, az biztos. :DD
Ebben az árban nincs más nem samsung megoldás esetleg?

(#5043) patomi válasza Destroyer91 (#5042) üzenetére


patomi
őstag

Van a jabra 75t, de nem lesz jelentős lépés. Igazából a buds az app-al és a scalable kodekkel egy eléggé komplex szolgáltatás Samu eszköz mellé amit nehéz überelni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5044) dragon1993


dragon1993
őstag

Edifier X3 TWS-t sikerült valakinek két eszközzel egyszerre használni?
Barátnőm laptoppal és mobillal is szeretné használni újrapárosítás nélkül.

(#5045) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Edifier TWS200 fülesem és a jobb oldali része nem szól. Ha kiveszem és visszateszem a dobozába a led sem villan fel és telefon is csak a bal oldalt látja. Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#5046) patomi válasza Jim74 (#5045) üzenetére


patomi
őstag

Tok fel van töltve? Illetve érintkezőket is érdemes meglesni. Ha egyik sem akkor bekakkantott.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5047) Jim74 válasza patomi (#5046) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R .

Most töltöm a tokot, hátha... Az érintkezők ránézésre jónak tűnnek.
Milyen nem agybadugós ajánlott vétel mostanság?

[ Szerkesztve ]

(#5048) patomi válasza Jim74 (#5047) üzenetére


patomi
őstag

Soundpeats trueair2. Headfin dicsérték.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5049) Jim74 válasza patomi (#5048) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Egyébként a töltés segített. Erdeke, hogy a bal oldal 100%-on volt. :F

(#5050) helixP válasza dragon1993 (#5044) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem a válasz, hogy nem lehet. Max ha minden alkalommal összepárosítod, ami mondjuk nem nagy wasistdas, de azért ja. Nem kényelmes.
Valaki hozzáértőbb esetleg...? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.