Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) logineres válasza patomi (#1800) üzenetére


logineres
tag

Lehet rosszul tudom(nagyon keveset rendelek külföldről),de nem úgyvan ,hogy 7e Ft alatt nincs vám ?

(#1802) patomi válasza logineres (#1801) üzenetére


patomi
őstag

A szállítási idő ami gond.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1803) elod22


elod22
senior tag

Na egy csomó kutakodás és review olvasás után leszűkült 3 választási lehetőségre: GT 1 Plus vs. Spunky Beats vs. Edifier X3.
Fő szempont a zenei minőség, ha enyhén mélykiemelt az lehet inkább kedvez a zenei ízlésemnek. Üzemidő nem annyira fő szempont.
zodo-tól már jött egy voks a GT 1 Plus mellett, de nem akarom elhamarkodni :)

(#1804) fcbarca válasza HKorn (#1797) üzenetére


fcbarca
őstag

ha nem is csuszik ki teljesen,de elmozdul es mar furan szol

(#1805) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Valakinek van valami tapasztalata a Samsung Galaxy Buds kapcsolatosan ?
Válaszokat előre is köszönöm szépen :R :R :R

(#1806) -NoVa- válasza Hzsolt11 (#1805) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van.

(#1807) Hzsolt11 válasza -NoVa- (#1806) üzenetére


Hzsolt11
tag

És pedig :)
Arra lennék kíváncsi hogy telefonálásnál tényleg elég rosszul hall a hívó fél
És hogy stabilan van a fülben?
Szépen szol?
Érdemesebb a Galaxy Buds+ megvenni ?
Én edzés közben szeretném hallgatni
:R :R :R

(#1808) -NoVa- válasza Hzsolt11 (#1805) üzenetére


-NoVa-
őstag

De ha esetleg bővebb válaszra is kiváncsi vagy, kényelmes, nem viszi extrém túlzásba a külvilág izolálását, de épp eleget kizár, a hangja kiváló, tiszta, Harman-nautral hangolás. Értékelhető szélességű tere van, kb a Bose QC35-öm minőségét közelíti, kicsit más hangolással. A Scalable codec miatt ez a legstabilabb BT kapcsolatú cuccom.

Anno 20-25k körül mentek a telefon mellé kapott bontatlan darabok, azt az árszintet maximálisan megéri. És a véleményem Samsung telefon mellett érvényes persze, más nem tud Scalablét.

(#1809) -NoVa- válasza Hzsolt11 (#1807) üzenetére


-NoVa-
őstag

A mikrofonja irodai/otthoni környezetben hibátlan, zajosabb helyeken meg elmegy, de fontos, hogy jól csavart bele a füledbe, hogy a szád felé mutasson a nyílása. Stabilitásra semmi panasz.

A Buds+ mikrofonban komolyabb előrelépés, hangban nem tudom, nem lehetett covid lockdown előtt boltokban kipróbálni, azóta meg még annyira sem. Valamivel állítólag jobb, de azért még ez sem lesz világmegváltó csoda egy jó vezetékes füles + BTR5 vagy ES100 LDAC képes erősítőhöz képest.

(#1810) Hzsolt11 válasza -NoVa- (#1809) üzenetére


Hzsolt11
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget

(#1811) rob2174


rob2174
tag

[link]
Ez jó vétel lehet?

(#1812) -NoVa- válasza rob2174 (#1811) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amennyiben mindenhová bőröndöt akarsz cipelni. Ezt a tokot nem vágod zsebre, tok nélkül meg nem viszel magaddal fülest.

(#1813) vicze válasza -NoVa- (#1812) üzenetére


vicze
félisten

Leginkább sminktükör a lényeg. ;]

(#1814) zodo válasza DonThomasino (#1798) üzenetére


zodo
nagyúr

Elvileg igen mivel visszafelé kompatibilis.
Ha jól gondolom de majd javítanak a hozzáértők hogy a telefonód 4.2 míg a kinézett füles 5.0 max. a bt specifikációban lévő eltérések mint kisebb sávszélesség, kisebb hatótáv, nagyobb fogyasztás lehet hátrány.

(#1803) elod22

Viszonyítási alapként ha a GT1 plus 10 a skálán akkor a pc-n hallgatott Steelseries Siberia v2
fejhallgatóm (ami nem hifi) csak 8 ugyanez telefonon, jó esetbe 6 míg a SoundMagic E10 telefonról 9
Anno Skullcandy Smokin Buds (flat) -ról váltottam E10-re aminek max 7-et adnék.

Rövid távú tapasztalatom hogy a GT1 plus picit dinamikusabb, közepek szebben/élénkebben és talán még a tere is nagyobb a SoundMagic E10-hez képest.
Nem nagy eltérésre kell gondolni de valahogy jön az a kis plusz váááóóó érzés. :K

Én a Spunky Beat-et alapból kiejtettem mert nagynak véltem.
Érintő vagy fizikai gomb nem okozott fejtörést mert első ilyen fülesem.
Ha nem GT1 plus -t akkor QCY T2C-t vettem volna.

(#1815) HKorn válasza zodo (#1814) üzenetére


HKorn
addikt

Én még a QCY T5-re lennék kiváncsi, kialakítása miatt is, nem tudom az ilyen pálcikás megoldás mennyire stabil a fülben sport közben. Állítlag az is jól szól.

Run&Ride

(#1816) norby_42 válasza HKorn (#1815) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az Onyx Ace nem esett ki futásnál (erdő még nem volt, lépcső igen)
QCY T5 úton...

Eat pasta, run fasta

(#1817) fcbarca válasza norby_42 (#1816) üzenetére


fcbarca
őstag

Onyx ace 22.44$ert jó aliról kuponnal ? Vagy inkább edifier tws200 30$ba?

[ Szerkesztve ]

(#1818) vicze válasza zodo (#1814) üzenetére


vicze
félisten

"Ha jól gondolom de majd javítanak a hozzáértők hogy a telefonód 4.2 míg a kinézett füles 5.0 max. a bt specifikációban lévő eltérések mint kisebb sávszélesség, kisebb hatótáv, nagyobb fogyasztás lehet hátrány."

A BT verziók nem egy adott dolog inkrementális verziói, hanem teljesen különálló protokollok gyűjteménye. Ha csak egy az 5.0-ban található protokollt támogat egy eszköz, akkor 5.0-nak nevezhető. Ugyan ez igaz a többire is. Ha egy füles a 4.2-ből csak annyit csinál, hogy az aksi állapotot átküldi, már 4.2, ha csak deepsleep 4.1 stb.

A BT 5.0 elemlétben hoz változásokat a fizikai rétegben, de gyakorlatban ezt szinte senki se implementálta teljesen, csak pont annyira, hogy 5.0-nak nevezzék. Így ég világon semmilyen különbsége nem fogsz tapasztalni, BT 4.x és 5.0 között. Nem lesz emiatt jobb semmilyen értéke tulajdonsága. Sőt minden BT 4.x eszköz automatikusan 5.0-ásá frissíthető egy SW updattel.

BT LE Audio kizárólag BT 5.2-be került be, és LC3 codec kell hozzá. Egészen addig amíg ezt nem támogatja egy füles és telefon hangátvitelben A2DP-t egy BT 2.0-lal bevezetett és azóta lényegében nem változtatott protokollt fog használni.

A magasabb BT verziónak lehetnek előnyei, főleg ha 1-1 specifikus képességet szeretnél, de elsősorban nem ettől lesznek a fizikai képességei jobbak se a fülesnek se a telefonnak.

(#1819) fcbarca válasza fcbarca (#1817) üzenetére


fcbarca
őstag

Megrendeltem a xiaomi air 2 se kuponnal 20$ert. Van már a csoportba tapasztalat vele?

(#1820) norby_42 válasza fcbarca (#1817) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem tudom eldönteni, Edifiert még nem használtam. Nekem kb. ennyi volt kuponnal, de Lengyelországból (amit elhagyott a DPD, így lett 6 hét, és Németország)

Eat pasta, run fasta

(#1821) diablo666


diablo666
tag

Hi!

Hulye kerdes de ezek a vezetek nelkuli fulhallgatok tv-vel is kompatibilisek :F
Mielott meg nagyon belemerulnek a keresgelesbe ezt szeretnem tudni,mert csak a tv-vel hasznalnam...Jelenleg egy Sony MDRXB650BT fejhallgatot hasznalok,de nyaron utalom a meleg miatt...A tv tipusa samsung h6400,alapbol nem is tudta a bluetooth funkciot,de egy hack segitsegevel mukodik...

(#1822) fcbarca válasza norby_42 (#1820) üzenetére


fcbarca
őstag

Egyik spanyol oldalon olvastam, hogy az air 2 se jobb basszusba, egy szinttel jobban szól mibt az onyx ace.

(#1823) TheProb válasza fcbarca (#1819) üzenetére


TheProb
veterán

Te olvasod is, amúgy a topicot vagy csak kérdezel? A múltkor kérdésedre már leírtam a tapasztalataim.
Tény, hogy nekem a "sima" van, nem az se, de a lényegi része ugyan az, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1824) RedCactus válasza fcbarca (#1819) üzenetére


RedCactus
senior tag

Megkérdezhetem honnan rendelted és milyen kuponnal lett 20$ a Xiaomi Air2 SE? -köszi.

(#1825) fcbarca válasza RedCactus (#1824) üzenetére


fcbarca
őstag

[link] 1.95/16-os kuponkóddal.20,94 dolcsi lett [link] Belarus-ra állítsd a Ship To mezőt a megszerzéséhez, minden termékre használható

[ Szerkesztve ]

(#1826) logineres


logineres
tag

Valaki rendelt már a tomtop.com-ról ? Vennék onnan egy Haylou GT1 Plus-t 23$-ért, duty free shippingel, ahogy láttam itt a legolcsóbb.

(#1827) RedCactus válasza fcbarca (#1825) üzenetére


RedCactus
senior tag

Köszi.

(#1828) zolikaDB válasza fcbarca (#1825) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! :R Sikerült asztali gépen!

[ Szerkesztve ]

(#1829) Tulku


Tulku
veterán

Nos fórumtárs kérte, írjak némi magánvéleményt a Sabbat e12 ultráról, mielőtt kiberhelem….
Első blikkre szilikon illesztékkel borzalmas volt, mindenre ráült a közép mély brummogás, olykor rendkívül erősen, mint egy subbass láda….
Aztán próbálgattam tip-eket, a spinfit nem volt rossz, de ott sem múlt el a rettenetes basszus túlsúly, legfeljebb csillapodott…
Egy customizált Weston szivacs hozta meg a kívánt hatást, amit hosszra lerövidítettem….itt a normális kereten belül sikerül tartanom a basszust, bár így is igen basszuserős, de ez már szokható.
A közepei a legjobbak, egyelőre nyers, de borítékolható, hogy nem a magas hangok imádóinak készítették, kevés, de ami van az kissé kapar….cinek alja szétfolyik….valamelyest biztos nyugodni fog a DD-ket ismerve…
Összességében meglepően kellemes összhatása, van, muzikális füles…tehát összevetve a Jabra 65t-vel (mai technikailag messze felülmúlja szerintem) sokkal hallgathatóbb számomra, meleg, már már sötét hangképe megnyugtató, ellazít…természetesebb közepekkel, ezáltal jobb térrel (ez pszeudo dolog, TWS-eknek nincs igazán terük).
Külföldi árán (15 ezer körül) szerintem simán ajánlott vétel a basszust kedvelőknek.
Kár, hogy bejáratódni már nem fog nálam, mert kap egy intenzív hekkelést, ha sikeres lesz írok róla.

(#1830) Zoleee83 válasza Tulku (#1829) üzenetére


Zoleee83
addikt

No offense de a Sabbat E12 Ultrák 20 fölött vannak jóval Alin, vagy Gearbesten vagy bármelyik külföldi oldalon. Egy ideje már szemezek vele, de nagyon drágák és ebben a kategóriában találni több, jobb hangképpel rendelkező fülest is.
A teszt jó lett köszi! :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1831) patomi válasza Zoleee83 (#1830) üzenetére


patomi
őstag

Épp tegnap volt akciós német raktárról geeken. 15+ valamennyiért. Nem tudom van-e még.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1832) patomi válasza Tulku (#1829) üzenetére


patomi
őstag

Köszi az összefoglalót. :R

Szerintem itt minden ilyen vélemény jól jön.

Épp tegnap nézegettem a 65t-t. 33k körül volt MM-ben. Majdnem rárepültem. De ha annak is(közel) ilyen brutál mélye van akkor jobb, h nem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1833) Zoleee83 válasza patomi (#1832) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi, azt nem is láttam, pont nem kerestem rá!
A Jabrát leginkább telefonálásra ajánlanám, brutális amit összeraktak, céges headsetet használok ebből , remek minőség. :K

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1834) Tulku válasza patomi (#1832) üzenetére


Tulku
veterán

Közel sincs olyan mélye...analitikusabb sokkal...

(#1835) Tulku válasza Zoleee83 (#1830) üzenetére


Tulku
veterán

No nem a hangja miatt vettem meg....
Csak FCC IO-n láttam szétrobbantva és épp ezt kerestem reshell-nek...majd két normális armatúrával (CI22955 és ED 29689) és némi váltóval, damperrel megteszi a magáét... ;]

(#1836) -NoVa- válasza Tulku (#1835) üzenetére


-NoVa-
őstag

Veszélyesen érdekes projectszaga van.

(#1837) fcbarca válasza fcbarca (#1825) üzenetére


fcbarca
őstag

3/21-es Kuponokkal még jobban letudjátok verni az árát,csak be kell írni vásárlásnál:
SUMMERCITY
REVOLUT3

(#1838) rob2174


rob2174
tag

Ez az edifer x3
[link]
vagy a tronsmart Neo
[link]
Melyik az ajánlott szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1839) rob2174 válasza rob2174 (#1838) üzenetére


rob2174
tag

A linkek újra:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1840) RedCactus válasza rob2174 (#1839) üzenetére


RedCactus
senior tag

Fussál neki újra. Az Edifier linkje nem az x3-ra mutat, hanem TWS1-re. Az is jó, de árban az x3 jobban megéri szvsz.

(#1841) rob2174


rob2174
tag

[link]
X3 újra

(#1842) patomi válasza rob2174 (#1841) üzenetére


patomi
őstag

Én edifiert venném(vettem, csak úton van még) Tronsmartokkal itt fórumon is voltak gondok, de sok helyen olvasni ilyesmit.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1843) RedCactus


RedCactus
senior tag

Egy hét után megérkezett a spanyol raktárból rendelt Edifier TWS200-om. Tronsmart Spunky Beat-em is van, amivel tökéletesen elégedett vagyok, de egyik nagy előnye egyben a hátránya is. Ugyanis ha becuppantom a fülembe, megszűnik a külvilág. Semmit nem hallok a környezetemből és ha leállítom a zenét akkor is csak halkan és elmosódva jön át a beszédhang. Tehát gyakran ki kell venni, ha olyan helyen használnám, ahol bármikor kommunikálni vagy figyelni kell a környezetre. Erre kerestem valamit és meg is találtam. Onyx Ace volt először a kiszemelt, de fel sem adták a rendelésem, ezért 3 hét után visszakértem a pénzt és megrendeltem a TWS200-ast. Mivel félig nyitott, nem voltak túl nagy elvárásaim a zenelejátszási képességeit illetően, de meglepően jól szól. Magas, közép és basszus is van ráadásul szépen harmonizálnak is egymással. Zenehallgatásra, filmnézésre és telefonálásra is nagyon jól használható, ráadásul hallom közben a környezeti zajokat, ha megállítom a lejátszást, gond nélkül lehet beszélgetni, nem kell kikapni a fülemből mint a Spunkynál. Mikrofonja is tisztább, érthetőbb hangot közvetít és a külső zajokra is immunisabb mint a Spunky. Nem tapasztaltam szakadozást, recsegést, hangcsúszást. Nem kell a gumiharangokkal sem kísérletezni, mert ugye az nincs mégis biztonsággal áll a fülben, nincs olyan érzésem, hogy bármikor kieshet. Tokja is jóval kisebb, könnyen zsebrevágható. Persze van ami nem annyira sikerült. A kezelőszerve csak stop/play funkciót ismer és elég nehéz eltalálni a helyét és az ütemét. (kétszer kell gyorsan megütögetni).
Mindent összevetve kellemes csalódás, azt hiszem sokáig maradni fog.

(#1844) rob2174 válasza patomi (#1842) üzenetére


rob2174
tag

Az x3 edifier berendelve.
Írsz majd pár sort, ha kipróbáltad?Bár láttam jópár tesztet, meggyőző volt :)

(#1845) patomi válasza rob2174 (#1844) üzenetére


patomi
őstag

Ok, persze.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1846) Som@


Som@
őstag

Sziasztok.
Tegnap sikeresen kimostam egy X2T. [link]

Így most nézek helyette mást.
A két kiszemelt.
Haylou GT1 Plus
Tronsmart spunky beat

Már az egész fórumot visszaolvastam, de nem tudok dönteni.
A beattől tartok egy kicsit az utóbbi időben előjövő gondok miatt.

Egyéb tipp?

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#1847) badabum


badabum
tag

Tronsmart Spunky Beat szubjektív teszt 2 hét használat után:
Első látásra, megtapogatás után minőségi benyomást kelt. Ha ismeretlenül valaki azt mondaná 20e Ft-os kategória, el is hinném.

Pozitívumok: fülkagylóba szépen belesimul,nem áll ki, futásnál nagyon stabil érzetet ad.
Intenzív, tiszta mély hangok, - ebben a kategóriában ilyet még nem hallottam-
emellett a közép és a magas hangok is rendben vannak. Modern popzenére kiváló választás. Telefonálásnál a mikrofon minősége jó, érthetőség rendben,

Negatívumok:
Van egy minimális alapzaja, ami csak teljes csendben hallható, zenében nem észrevehető, az érintés érzékeny hangerő vezérlés (3x érintés) gyakorlatilag használhatatlan.

Összességében első TWS fülhallgatónak, utazáshoz, sportoláshoz ajánlanám, de otthoni hifi zene hallgatáshoz már nem.

(#1848) gamegod


gamegod
senior tag

Haylou T19-val volt e már valakinek dolga?

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#1849) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,
most rendeltem egy Sabbat E12 Ultrat. Utánanéztem de nem találtam konkrét infót arra, hogy milyen Comply vagy más jó minőségű szivacs jó rá?
Más, két TWS fülhallgatóval egyidejűleg lehet egy TV-n filmet nézni/hallgatni?
Előre is köszi a segítséget.

(#1850) RedCactus válasza Anathema67 (#1849) üzenetére


RedCactus
senior tag

Akkor lehet két bluetooth-os eszközzel hallgatni a TV-t, ha van ilyen vagy ehhez hasonló transzmitter otthon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.