Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) -NoVa- válasza 4ron (#900) üzenetére


-NoVa-
őstag

A tokba a legolcsóbb szutyok lipo akku kerül általában. A Buds tokja is merül magában, napi rutin feldobni a telefon mellé QI talpra.

(#902) szasanyi válasza -NoVa- (#887) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem nagyon költséges lenne csak azért Bp-re mennem, hogy meghallgassam. :(

trepxe: annyiért érdekes hogyan szól? :N Saját tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy a High End (vagy ahhoz közeli) termékek (legyen az bármi) kipróbálása "csak arra jó", hogy azután semmi nem elég jó a számomra (átlagos lehetőségekkel rendelkezők számára).

(#903) hajbel válasza 4ron (#900) üzenetére


hajbel
addikt

Tippre ugyanaz lehet a baj, mint a Sennheisernél. Amikor visszarakod a tokba a fülest, nem kapcsol ki, csak stand by módba teszi magát. Ezáltal folyamatosan merül és tölt. Sennheisernél óriási felháborodást keltett.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#904) H2o-pok válasza 4ron (#900) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Kifogtál egy rosszat. Szar benne az aksi. A 2 fülest 4x kellene feltöltenie. Szóval, ÉN,... rendelnék bele egy aksit és beleraknám. Persze szét kell szedni, negmérni mekkora az eredeti, stb.

[ Szerkesztve ]

(#905) fabri07 válasza H2o-pok (#904) üzenetére


fabri07
aktív tag

Na megjavult az alkholos+fulpiszkalotol a füles, mondjuk erdekes, hogy ennyire erzekeny a zsírra..

(#906) 4ron válasza H2o-pok (#904) üzenetére


4ron
senior tag

Rájöttem a problémára: a fülest tokba visszatéve, majd azt teljesen feltöltve nem kapcsol ki teljesen, hanem standby módban leszívja a tokban lévő akksit. Ha tokba visszahelyezés előtt kikapcsolom a fülest, akkor feltölti azt a tok, majd beáll standby módba. Legalábbis tegnap így csináltam és most nem merült le ma reggelre, sőt, fullon van a töltő kapacitása a ledek szerint.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#907) H2o-pok válasza 4ron (#906) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Hát ez szerintem elég nagy baromság. Mivel ha a füles feltöltött - amit elektronika szabályoz- akkor ugye nem tölt továb, tudja hogy fel van töltve, lekapcsol. Ugyan úgy mint pl. egy telefonnál, nem tölti világba. Max. akkor tölt rá, ha visszamerül, amihez kell jó pár nao, hét. Akkor hová is menne az amper ha fel van töltve a füles.? Az enyémnek pl. semmi baja. 4x - 5x töltök vele.

(#908) H2o-pok válasza 4ron (#906) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ja. Soha nem kapcsolom ki a fülest, bedobom a tokba, van hogy 1 hét után veszem elő, és nincs lemerülve a tok.

[ Szerkesztve ]

(#909) -NoVa- válasza H2o-pok (#908) üzenetére


-NoVa-
őstag

Típusfüggő, Buds tokja merül. Mostanában túlságosan is, úgyhogy elfáradt benne az akku egy év alatt. Maguk a fülesek ugyanúgy bírják egy év után is, úgyhogy egy tok utánrendelés érik.

(#910) 4ron válasza H2o-pok (#907) üzenetére


4ron
senior tag

Értem én, hogy szerinted baromság, de ezt tapasztaltam. Haverom se szokta kapcsolgatni, neki nem merül le a tok. Lehet kifogtam egy gyári hibásat.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#911) trepxe válasza szasanyi (#902) üzenetére


trepxe
tag

Huuu. Nagyon ott van. Szerintem arra van lehetoseged, amire gyursz. Persze q. draga, de azert ez nem a Campfire teteje, vagy egy J&H, szal azert itthon sem a teljes irrealitas. Egy jo DAP-pal brutal. Szerintem mar a home hifit ki lehet valtani ezen a szinten, de annk aranak kozelebe sem kerulsz, szal szerintem abszolut palya. Ez az ot meghajtos konstrukcio igen jo a tranziensekben, nekem a melytartomany lehetne egy picit visszafogottabb, de amugy csorog a nyalam. Azt mondtak, hogy jon a 8 meghajtos Oriveti is, ami sztratoszferaban landol . Na, ere naon kivancsi leszek. Bocs, ez kicsit off lett itt ebben a topikban. sorry.

[ Szerkesztve ]

(#912) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.egy blitzwolf fye 3 s t váltanék amibe nagyon jó basszus van. 1 more-t néztem kinából.esetleg lenne jobb választás?
Köszi

(#913) -NoVa- válasza kirusz1 (#912) üzenetére


-NoVa-
őstag

Beleköthetek? A FYE3 arra való, hogy Vin Diesel részegen szivarozva felolvassa rajta a Dörmögő Dömötört. A jó basszus nem hasonlít, rettenetes részlettelen tompa a mélye, csak hiányzik belőle az összes többi hangtartomány, így soknak tűnik.

Szóval viszonylag kevés TWS lesz, ami ennyire L hangprofilú, én még nem hallottam hasonlót (szerencsére:)), de ha túlérzékeny vagy a magas hangokra, még mindig kereshetsz olyan fülest, amihez van app EQ-val, és lehúzol pár dB-t minden csúszkán 200Hz fölött.

(#914) kirusz1 válasza -NoVa- (#913) üzenetére


kirusz1
őstag

Tudsz ajánlani jobbat? :DD

(#915) Breki


Breki
veterán

Akik esetleg a külsőre is mennek



[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#916) -NoVa- válasza kirusz1 (#914) üzenetére


-NoVa-
őstag

Irányt tudok mondani, ne microdriverest vegyél. 5-6mm-es DD-vel vannak jó, minőségi, részletes és élvezhető mélyek, de mennyiségihez legalább 8-10mm körüli kell, a nagyobbak már az erősítőteljesítményben lesznek problémásak, vagy akkuidőben. Vagy dedikáltan csak az aljára dolgozzon a membrán, a többit meg armatúrákkal megoldják, pl KZ E10 mélyeit dícsérték, de 60$, és még senki nem próbálta itt szerintem, hogy tudjuk igazolni vagy cáfolni. Saját Samsung Buds jóféle zenei hangolás, részletes, technikásabb darab, minőségi a mélye, de nem a hangnyomásról szól, arra nem jó. BlitzWolfból volt FYE3 és 5, utóbbit tartottam sokkal hallgathatóbbnak, de nagyon messze volt a kicsit jótól is még lefelé.

Ha kicsit visszakeresel, H2o-Pok listázott sok olcsó TWS-t véleményezve nemrég.

(#917) hajbel válasza -NoVa- (#916) üzenetére


hajbel
addikt

Ha flexible hook nélkül megcsinálnák, kisebb tokkal, már biztos vettem volna egyet. Nagyon jól néznek ki a KZ E10 specifikációi.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#918) -NoVa- válasza hajbel (#917) üzenetére


-NoVa-
őstag

Engem visszatart, hogy már az első reviewk is fikázzák a hangolását, emiatt egyelőre marad ez a páros:

Látványosan nem foglal sokkal több helyet a planar füles LDAC képes BT erősítővel és vastag rézkábellel együtt, mint a Buds amúgy egészen aprónak számító tokja, szóval valid mobil megoldás :), de azért kb az össz füleshasználati idő ötödében a hangminőségből áldozok a kényelemért, meg podcastre sem veszem elő mindenáron a P1-et :).

Hasznosabb info, hogy rájöttem mitől merült a tokom mostanában. Ha elrakom a füleseket a dobozba, és azonnal lecsukom, akkor jobban merül, mint ha lecsukás előtt várok pár másodpercet, amíg minden állapot frissül és szinkronba kerül minden komponensben. Este úgy raktam le a töltő mellé, hogy minden töltésjelző zölden világított, és reggel is úgy maradt, nem ment le sárgába, mint szokott újabban. Valamelyik SW update óta kényesebb erre. Egyelőre mégsem kell új tokot rendeljek.

(#919) hajbel válasza -NoVa- (#918) üzenetére


hajbel
addikt

Azt nem mondtam, hogy meg is tartanám a KZ E10-et :D Durva ez a kombó. Nem irritáló a Galaxy Buds hangja a P1 után? Vagy a budsot csak podcastre használod?

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#920) kirusz1 válasza -NoVa- (#916) üzenetére


kirusz1
őstag

Blitzwolf fye3s helyett keresnék jobbat 50$ kategóriában.akkor marad a puding próbája....

(#921) fericske válasza kirusz1 (#920) üzenetére


fericske
addikt

Akkor egy Soundmagic-at bepróbálhatnál :)

(#922) hajbel válasza fericske (#921) üzenetére


hajbel
addikt

Arról én azt olvastam, hogy olyan, mint az E10BT, ami volt nekem és nem volt egy nagy durranás enyhén szólva.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#923) hajbel


hajbel
addikt

Szerintetek ez eredeti? Jókat olvastam a topikban és tesztekben is az Edifier TWS1-ról. Berendelném tartalék fülesnek.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#924) patomi válasza hajbel (#923) üzenetére


patomi
őstag

[link] inkabb innen. Ugyan annyi szinte és megbízható. Akkor még volt eu raktáron mikor vettem. Most nincs úgy tűnik.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#925) hajbel válasza patomi (#924) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz :R Meg is rendeltem + 1 szilikon tokot.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#926) -NoVa- válasza hajbel (#919) üzenetére


-NoVa-
őstag

Zenére is tud értékelhető hangot kiadni, timbre rendben, részletesség microDD-hez méltóan egész jó, tere hasonlóképp. A Harman-natural hangolásnak nem vagyok nagy rajongója a felső középmagas emelés miatt, de elmegy. A lényeg, hogy default beállításon lapos EQ-val szinte egy az egyben a Carbo Tenore hangját hozza, kicsit jobb térrel, és nagyon kicsit realisztikusabb magasakkal, azaz remek cucc. Ok, hogy más dimenzió a P1, de a Budsnak nincsenek komoly hibái, ami kontrasztba kerülne. Kevesebbet nyújt, de azt jól tálalva.

(#927) patomi válasza hajbel (#925) üzenetére


patomi
őstag

Kiváncsi leszek a véleményedre. Szerintem egész jó kis füles.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#928) kirusz1


kirusz1
őstag

Végül 1more lett 20 ból meglett szálitással együtt.kiváncsi leszek milyen lesz

(#929) Nordik


Nordik
őstag

Xiaomi airdots basicot honnan tudnék olcsón rendelni? Külföld is jó, főleg ha olcsó, viszont eredeti legyen. Ebayen amit találtam: [link] ez eredeti lehet ennyiért?

(#930) szasanyi


szasanyi
félisten

Ismeri vki a BlitzWolf TWS füleseket? Van-e korszerű (Bluetooth 5.0, aptX/AAC) és jó hangzású típus?

Az alapvetően kinézett típusnak [link] megfelelő, más ajánlat is érdekel ha van akinek van tapasztalata. :R

[ Szerkesztve ]

(#931) kirusz1 válasza szasanyi (#930) üzenetére


kirusz1
őstag

Nekem blitzwolf fye3s em volt.Én megvoltam vele elégedve.fye 8 tudja az általad leírt paramétereket

(#932) szasanyi válasza kirusz1 (#931) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, de sajnos az itthon nem kapható (a kínai 1-1,5 hónapos rendelés nekem nem jó). Ezen kívül feltünt ez a mondat: Amíg nem indítunk el egy zeneszámot, addig van egy alap, halk, sistergő hangja a füleseknek, ami egy lassú, klasszikus művet hallgatva zavaró lehet.
Nem mind1, hogy ez általános vagy csak annál az egy darabnál jelentkezett. Esetleg más alternatíva ~30k árazásig?

(#933) kirusz1 válasza szasanyi (#932) üzenetére


kirusz1
őstag

Eu pioriti szállitás max 14 munkanap amialatt meg is jön.

(#934) Yeffy


Yeffy
veterán

Udvozletem,

TWS IEM-et keresek, V karakterrel, minel jobb hangzassal es hosszabb akksi uzemidovel, elsosorban elektronikus zenek hallgatasara mobillal, zajszuressel, atlag £200 (~70-80k HUF) hatarig.

Korabban, mielott a topik szet lett valasztva, a vezetekes "reszen" a Jabra Elite 75t -t ajanlottak, de o tudtommal nem tamogatja a zajszurest.
Ma kiprobaltam egyik kollegam Sony WH-1000XM3-jat, ami ugyan fejes, meggyozonek tunt, plane Noise Cancelling szempontjabol, de mivel en inkabb a fuleseket preferalom, ezert erosen nezelodok az IEM kistesoja, a WF-1000XM3 utan.

Vannak tapasztalatok, ajanlasok veluk? Tetszik a kis Sony igy elsore, ertekelesei/review-jai is jonak tunnek.
Esetleg mas javaslat?

Koszi.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#935) -NoVa- válasza Yeffy (#934) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mivel hangolásra szinte egy az egyben azonos a Samsung Buds-al, így amit az előbb írtam róla, erre is érvényes. Kicsit jobb a Sony dinamikája, és az ANC is jól tud jönni, így indokolt a felár.

(#936) Yeffy válasza -NoVa- (#935) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor ez azt jelenti, h ajanlott?

ha az ANC-t nem vesszuk szamitasba, csak a hangminoseget (jelenleg egy SM E50C-m van, nem szeretnem ez ala adni), akkor is javasolt a Sony, avagy a Jabra?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#937) -NoVa- válasza Yeffy (#936) üzenetére


-NoVa-
őstag

Arról mindkettő előrelépés lesz. Westend MediaMarktban próbálkozz a vitrines résznél, láttam ott már vevőt Jabrát próbálni. Megvette.

(#938) H2o-pok válasza kirusz1 (#928) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Hát tedd össze a 2 kezed ha jó és stabil lesz a füledbe az 1More. Ez az 1ik. A másik pedig, hangzásban is többet vártam tőle, ettől olcsóbbak is verik. Ha a hangja olyan minőségi lenne mint a csomagolása, akkor megérne 20at. Igy max. 8-10ezres kategória. Épp multkor irtak itt rám, hogy kiesik a srác füléből. Mint nekem. Nekem óriási csalódás (a 14 db TWS közül) , főleg hogy 22ezer volt. Persze nincs kizárva hogy neked tökéletes lesz.

(#939) kirusz1 válasza H2o-pok (#938) üzenetére


kirusz1
őstag

Majd megirom milyen a blitzwolf fye3s hez képest

(#940) Yeffy válasza -NoVa- (#937) üzenetére


Yeffy
veterán

hmm, aszittem h ez az 50C azert nem olyan rossz. :(

oksa, akkor egyeni szimpatia/preferencia a donto ezek kozul. koszi

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#941) -NoVa- válasza Yeffy (#940) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elég mosott hangja van a SoundMagiceknek, meg erős marketingje. Az első, jobb szériák idővel kifutottak, az azonos néven kitolt újabbak meg megosztóbbak.
De legalább jófajta keménytokot adnak hozzájuk, azt használom most is a Jade Audiohoz.

(#942) Yeffy válasza -NoVa- (#941) üzenetére


Yeffy
veterán

erdekes, mert ezt ajanlottak (tobbek kozott) az elod/testvertopikban egy jo eve, vagy mar nem is tudom, mikor kerestem.

na mindegy, gyari csomagolt alap fuleseknel azert jobb.

ja, a tokot en is szeretem, jopofa

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#943) Fall-N válasza -NoVa- (#909) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor elég gagyi. A legolcsóbb kínai fülesek is azonnal lekapcsolnak ha beteszi az ember a tokba. Kivétel után természetesen újra bekapcsolnak és csatlakozásnak az eszközhöz.

(#944) -NoVa- válasza Fall-N (#943) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert a legolcsóbb kínai fülesek nem reportálnak töltöttséget a telefon felé, nem tudnak firmware updatet telepíteni töltés közben, és általában amúgy sem :), stb stb. Szóval itt van funkció, ami tud szarul működni, a legtöbben nincs funkció, ami elromoljon. Pro-kontra lehet érvelni mindkét oldalon.

(#945) -NoVa- válasza Yeffy (#942) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itthon kapható, nem fül fölötti kábeles cuccok között még mindig simán ajánlhatják, itthon nincs túl nagy választék a hallgatható olcsókból.

(#946) Yeffy válasza -NoVa- (#945) üzenetére


Yeffy
veterán

ja ok, ertem.
en kulfoldon elek, itt sztem nagyobb a valasztek.

amugy sztem rendben van, kivancsian varom h a kivalasztott TWS mennyiben lesz jobb. :B

'bejaratni' ezeket is ajanlott?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#947) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg egy JBL Reflect Mini 2, azonnal csatlakozott is a laptopomhoz (Lenovo Legion Y520), és tökéletesen működött aznap. Reggel max töltéssel próbáltam telefonhoz (Xiaomi Mi A2 Lite) és két irodai géphez (Lenovo X260 és X280) csatlakoztatni, de egyik se látja, szóval biztos a füles hibás. Hard reset volt, és párosodási módban van (kék és piros LED villog). Van erre megoldás, vagy küldjem vissza?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#948) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Tronsmart Spunky Beat-et ajánl mindenki (átlag 8000 Ft), viszont a Geekbuying-on a Tronsmart Onyx Neo most akciózva van 13 ezer helyett 7882 Ft, Európa raktárat választva szállítással.

Jobb az Onyx Neo a Spunky-nál vagy csak alapesetben drágább?
Melyiket érdemesebb megvenni?

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#949) silvergod válasza sebijani1982 (#948) üzenetére


silvergod
őstag

Alin meg 7000ft kb. De kuponnal 5800ft ért vettem egyet most. Nincs töltő vezeték a bölcsőben,más a felület,a többi ugyanaz.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#950) sebijani1982 válasza silvergod (#949) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Köszi.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.