Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Som@ válasza Som@ (#1964) üzenetére


Som@
őstag

Hát nem nagyon sikerül megoldani ezt a meg-megakadást. Már minden lehetséges Bluetooth beállítás kipróbáltam. 😪
pedig egyébként nagyon elégedett lennék hangzásával és a minőségével ennek a spunky Beatnek. 😁
Telefonálás közben is teljesen tisztán halottak.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2002) RedCactus válasza Som@ (#2001) üzenetére


RedCactus
senior tag

Más eszközön is akadozik vagy csak a telefonnal próbáltad?

(#2003) RedCactus


RedCactus
senior tag

Esetleg ha valaki Haylou GT1 Plus-t keres, most Banggood-on akciósan 7500.- szállítással együtt angol raktárból.

(#2004) Som@ válasza RedCactus (#2002) üzenetére


Som@
őstag

Nincsen más eszközöm, amivel ki tudnám próbálni...🙄

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2005) RedCactus válasza Som@ (#2004) üzenetére


RedCactus
senior tag

Lehet csak a telefonnal nem kedvelik egymást... Rémlik, hogy voltak wi-fi meg bluetooth problémák ezzel a telefonnal, android 9-en. Talán frissíteni kéne 10-esre vagy érdeklődni a telefon fórumában.

(#2006) Som@ válasza RedCactus (#2005) üzenetére


Som@
őstag

Köszönöm.
Bár az a furcsa, hogy mint írtam a régi vezeték nélküli fülesnél nem volt ilyen probléma. 🙄

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2007) RedCactus válasza Som@ (#2006) üzenetére


RedCactus
senior tag

Elképzelhető, hogy olyan kodeket használt, amit a telefon könnyebben kezelt vagy a bluetooth verzió volt más. Igazából sok minden lehet. Még a bekapcsolt wifi is bekevarhat.
Remélem megoldódik.

(#2008) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok

Olvasom a fórumot de nem igazán tudom mi lenne jó nekem.
Sportra kellene egy jó füles.
Sport: séta/nagyobb tempójú séta/nordik walking/túrázás/kicsi futás
Mire használnám:
Hangos könyv/vers/ zene (Mamma mia, filmzenék semmi különleges)
Igény: vers/hangoskönyv felolvasáskor fontos lenne hogy jól érthető legyen a szöveg
-telefonálásra is tudjam használni
-jó lenne ha nem zárná ki a külső hangokat teljesen, mert ha erdőben sétálok szeretném esetleg a környezetet is hallani

Ha tudtok ajánlani valamit azt nagyon megköszönném.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#2009) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Az Edifier x3 TWs mennyire alkalmas hívások fogadására? Olvasgattam róla itt jókat írtatok róla. Lehet veszek egyet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2010) katalin888


katalin888
aktív tag

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds vagy Mi True Wireless Earphones Lite?
Melyiket vennétek, van egyáltalán számottevő különbség?

(#2011) tigipuf válasza katalin888 (#2010) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szerintem jó lehet bármelyik,de jelenleg a legajánlottabb típusok 10 ezer alatt:
- Edifier x3
-Haylou GT1 plus (ha jól tudom ők gyártják a xiaomit is)
A "pálcikás" xiaomit nem ismerem,de valószínűleg az sem a top1.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2012) patomi válasza aelod (#2009) üzenetére


patomi
őstag

Csendes környezetben jó, de zajos helyen alig hall a másik fél. (Műhelyben nálam pl.)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2013) aelod válasza tigipuf (#2011) üzenetére


aelod
veterán

A Haylou GT1 és a Haylou GT1 plus miben tér el? Megéri a felárat a plus?

(#2012) patomi

Á ott tuti nem telefonálok, max városban utcán az ami érdekelt.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2014) katalin888 válasza tigipuf (#2011) üzenetére


katalin888
aktív tag

Köszi. A Haylou GT1 Plus féle kialakítás nem jó a fülembe. (kényelmetlen).
Jó lenne ide is mint a vezetékes fórumba, egy összefoglaló!
20ezer forintig mi az ajánlott vétel?

(#2015) HKorn válasza aelod (#2013) üzenetére


HKorn
addikt

GT1 Plus Qualcomm driveres, tudja az aptX-et, alacsonyabb lag-gal, hosszabb üzemidővel és telefonbeszélgetéseknél jobb hangminőséggel. Szerintem megéri a felárat.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#2016) Zoleee83 válasza katalin888 (#2014) üzenetére


Zoleee83
addikt

A témaösszefoglaló jó ötlet!
Van pár ajánlott füles, plusz a tagoknak köszönhetően már pár jó teszt is.
Támogatom. :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#2017) patomi válasza aelod (#2013) üzenetére


patomi
őstag

Utcán még elmegy szerintem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2018) aelod válasza HKorn (#2015) üzenetére


aelod
veterán

Köszi!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2019) trouble


trouble
senior tag

Hali !
Megvétel előtt nálam van tesztelésre egy : SoundPeats TrueFree .
Teljesen elégedett vok vele.
Viszont teljesen tanácstalan vagyok, akku ügyben ?
Hogy kell itt viszonyulni a töltéshez, mivel teszem a legjobbat ?
Használom majd egyből vissza rakom a bölcsőbe(töltő), és ennyi?
Ugye így gyakorlatilag állandóan töltve van, de ez így nem cseszi szét az akksit !?
Vagy pedig mint a telefonnál, addig használom, míg majdnem lemerül és akkor teszem töltőre ? Megfigyelésem szerint ha nincs a bölcsőben és ki van kapcsolva akkor is merül, vagy mi, és pont akkor kezd el töltőért sikítani mikor használnám ? :F :F :F
Mi az ajánlott ennél a technikánál, hogy magamat és az akksit se szivassam ? ?
:R :R :R

(#2020) Zoleee83 válasza trouble (#2019) üzenetére


Zoleee83
addikt

Csak saját felhasználási mód:
Én ahogy kivettem a fülemből, egyből visszakerül mindig a bölcsőjébe (töltőjébe).
Ez egyrészt jó az akksinak is mert csak rátöltöget, másrészt nem veszítem el.
Nagyritkán azért lemerítem a Low Power "bemondásig", aztán teljes feltöltés, teljesen lemerülni nem hagyom sosem.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#2021) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

#1946-ra valakinek van ötlete? :U

Egyidejűleg BT-n aktív MiBand 3 bezavarhat? :F

B.Cs.

(#2022) patomi válasza bollokcs80 (#2021) üzenetére


patomi
őstag

Nálam is előfordul egyszer-egyszer. Tegnap pl. Edifier X3 csinálta, hogy pár percenként megállt a zene(pause). De nem jellemző amúgy. Mi band 4 lóg rajta nekem is szinte mindig. Nálam vissza a tokba, majd újra ki szokot segíteni. Meg kéne próbálni másik fülessel ha van lehetőség rá. Ugyan ezt produkálja-e.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2023) vond válasza patomi (#2022) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ma reggel nekem is csinálta párszor a buszon az Edifier X3. Megállt a Spotify, de újra nem indult magától. Nekem kellett rábökni. Arra gondoltam, hogy esetleg a sok bluetooth kapcsolat zavarhat be (hiába nincsenek az én eszközeim kapcsolódva), mert miután leszálltam, és elkezdtem sétálni, emberektől távolabb, többet nem csinálta. Lehet ebben valami?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2024) patomi válasza vond (#2023) üzenetére


patomi
őstag

Lehet. (Nem volt meg a másfél méter másoktól :D ) itt bent melóba többször előfordul más fülessel is. Szikraforgácsolók is zavarják.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2025) tigipuf válasza vond (#2023) üzenetére


tigipuf
senior tag

Mióta az edifier x3-at használom én is tapasztaltam bluetooth kapcsolattal gondokat, véletlenszerű pause,pause-ből meg nehezen áll vissza lejátszásra.Nem vészes, el lehet viselni.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2026) vond válasza tigipuf (#2025) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, én is egyből arra gondoltam, hogy baszki, nem volt még 6 ezer forint sem a cucc. :) Egy 30 ezres fülestől elvárnám, hogy semmilyen hibát ne produkáljon, de ez így abszolút belefér. És nekem is csak ma csinálta, előtte másfél hétig nem. Úgyhogy biztos a környezethez, a körülményekhez van köze. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2027) patomi válasza tigipuf (#2025) üzenetére


patomi
őstag

Napi szinten használom talán ha kétszer volt rá példa, hogy ilyet csinált nekem. De egy sima play és ment tovább. (Spotify)

vond.. nekem jabrával is előfordul. Mondjuk az megy tovább. Itt cégnél elég sok a zavaró körülmény

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2028) bollokcs80 válasza patomi (#2022) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Sajna nincs másik a közelben. Tisztában vagyok a BT korlátaival is, de azért 22k-ért kicsit többet várnék egy ilyen eszköztől. :((

Köszi a tippet! :R

(#2023) vond : Én is gondoltam erre, de nekem csinálja a szobában is, ahol egyedül vagyok és közel-távol nincs más BT eszköz. :U

B.Cs.

(#2029) TheProb válasza bollokcs80 (#2028) üzenetére


TheProb
veterán

Nem hinném, hogy ez gyári - egészséges - működés lenne, főleg hogy elmondásod alapján több eszközzel is csinálja. Én is a másik füleses próbát javasoltam volna.

Egyébként nálam szintén volt másik eszköz is a telefonon (Stratos 2), de sose állt vagy szakad meg a hang. (Amíg még tudtam tölteni ;] )

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2030) vicze válasza bollokcs80 (#2028) üzenetére


vicze
félisten

"22k-ért kicsit többet várnék"
Már megbocsáss, de most igencsak low endről beszélgetünk, itt a szól az elvárás kb.
Az adott készülék ára 10e alatt van, az hogy te mennyit fizettél érte tök lényegtelen.

Akik többnyire a low end eszközöket istenítik, vagy alig használják, vagy vásárlói elfogultság miatt ignorálják az "apró" hibákat, gyakorlatban igen bosszantó hibákat.

(#2031) patomi válasza vicze (#2030) üzenetére


patomi
őstag

Szerinted melyek azok a típusok, amik minőséget képviselnek? Persze TWS szinten, illetve kereskedelemben kapható eszköz(hazai, vagy külföldi forrás mindegy)..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2032) vicze


vicze
félisten

Szerintem mindenki tudja nagyon jól mik az ajánlotta. AirPods, Buds, Jabra 75t, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2033) RedCactus


RedCactus
senior tag

Hátha segít valakinek a választásban ez az átfogó teszt.

(#2034) Zoleee83 válasza vicze (#2032) üzenetére


Zoleee83
addikt

Az Airpods messze nem tökéletes, ahogy semmi sem az ha már ezt hoztad fel, de a Jabra sem az, hanghíváshoz tökéletes, céges telko-khoz használom napi szinten, de zene hallgatásra messze jobb füleseket tudok mondani a low endből is, sokat.
Szubjektív a véleményed neked is, csak szólok..

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#2035) FoLey-v válasza RedCactus (#2033) üzenetére


FoLey-v
addikt

Érdekes az említett két fülesem amit birtokban van Sabbat E12 Ultra és a hype Lypertek Tevi csak négy csillagot kapott. :U
Valamelyik 5 csillagos 50 dollárból megrendelem és letesztelem.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2036) Zoleee83 válasza FoLey-v (#2035) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nézegettem sokat a teszt oldalt, engem is meglepett.
De ahogy az előző hsz-re is írtam ez full szubjektív dolog hogy kinek mi a jó hangzás. A te 2 fülesed számomra sokkal érdekesebb minden szempontból, mint amit a kolléga emlegetett.
Az átlagosnál picit jobb hallásom van doki szerint és sok mindent ki lehet 1-1 fülesből hallani amit pl Átlagjózsi nemhogy nem vesz észre, de mégcsak nem is hall. Mankónak jó a Scarbir de nem kell túlgondolni. :)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#2037) FoLey-v válasza Zoleee83 (#2036) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ez igaz nem mindenkinek ugyan az a hallás vagy az ízlése. :R
Nálam a két füles best a Sabbat basszusban jobb amit most is használok. A Lypertek Tevi meg közép és hàttérben levő hangeffektben tud jobban jeleskedni.
Talán még a Mpow M30 az amit szívesen kiprobálnék.
Van még Tronsmart Spunky Beat fülesem is,de az valamiért meghibàsódott. :W

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2038) vicze válasza Zoleee83 (#2034) üzenetére


vicze
félisten

Az AirPods Pro-nak elég kevés hibája van, egyik az Android támogatás, bár erre vannak appok.
Mindenki véleménye szubjektív, én elsősorban nem a hangzásról nyilatkoztam, hanem a megbízhatóságról, technikai megvalósításról, támogatásról, amik objektív szempontok.
A TWS-ek az égvilágon semmit nem érnek, ha a hangzása megfelel neked, de a működése pocsék, mert vagy semennyire vagy rövid ideig használod, nem évekig.

Nem feltétlenül ösztönzöm a nagymennyiségű szemét gyártást és a havonta 10$-os TWS vásárlást, amiből idővel kijönne egy normális is.

(#2039) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Tws-ből érdemes xiaomi earbuds-t venni? Munkahelyre kéne egy olcsóbb példány.

moto g72, Ninebot d28e

(#2040) patomi válasza Zoleee83 (#2034) üzenetére


patomi
őstag

Mondjuk az én kérdésem a minőségre irányult. Ebbe sokminden belefér. A hang mindig szubjektív, bár a hangminőséget meg tudjuk állapítani.
Pl. Fenti tesztoldalon a jabra 4 csillagot kapott a hangzásra, pedig jobb mint a truedot szerintem. Ha csak kicsivel, de jobb. Más kérdés kinek mi éri meg. Ha azt nézem, h angol oldalról a truedot 12k a jabra meg 33k itthon akkor ár/értek arányban a truedot jobb vétel(de lehetne edifier tws1 az 12k itthon). Nagyon árérzékeny ez a piac is idehaza.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2041) zzola válasza RedCactus (#2003) üzenetére


zzola
félisten

:R

Köszi, éltem a lehetőséggel!

Vájtfülű vagyok, egy SoundMagic E10BT van itthon. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg hozza-e ezt a minőséget, ahogy a videóban is mondta a manusz....
:DDD

(#2042) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Amúgy kérdezném,hogy Mpow T5/M5 több basszus van benne mint Sabbatban? Néztem még ezt a Tranya B350-et is,de hát annyit nem adok ki érte.
Kéne olyan BT füles amiben több basszus van sok üzemidővel és akkor meglenne a kategóriás gyűjteményem. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2043) wolfman


wolfman
veterán

30-35eFt körül mit éri meg most venni? Telefonálásra, zenére és persze sporthoz is.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2044) Zoleee83 válasza FoLey-v (#2042) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nem akarom reklámozni, de nekem a Blitzwolf BYE7 nagyon mélyhangsúlyos úgy, hogy a magasak is tisztán megvannak, a dual drivernek köszönhetően. Picit kiáll a fülből, de én pont lesz@rom mert rettenet jól szól.
Üzemidőben ment már 7 órát is, igaz nem magas hangerőn.
Itthon 17k-ért vettem (gar miatt), külföldről ~12 körül be lehet szerezni. Más oldalakon talán Sylable vagy ilyesmi neveken fut. Keress rá, hátha. ;)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#2045) FoLey-v válasza Zoleee83 (#2044) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem kicsit nagynak tűnik,kicsit kisebbet akarok,de köszi. :(

Lehet Mpow T5/M5 lesz a befutó.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2046) Carvus válasza FoLey-v (#2045) üzenetére


Carvus
senior tag

M30-at hogy-hogy elengedted? Én is azzal szemezek most.
Nekem FYE-8 van, amit szeretek, (bár néha 2* kell ki-be rakni, hogy be-ki kapcsoljon), de szerintem kipróbálok egy kisebbet is csak zenére, és akkor Blitzwolf maradhat melóba telefonálásra. :U

(#2047) bollokcs80 válasza vicze (#2030) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem tudom hifis körökben mi számít jónak, az én lehetőségeimhez képest azért nem egy filléres eszköz. A hangzásával nincs is bajom, csak a stabilitásával, és azért egy Xiaomi szintű (szerintem nem harmadoszályú ócska) gyártónál ez akkor is gáz. Sajnos a külföldi rendeléssel elbaltáztam a garit, ez benne volt a pakliban. :(((

B.Cs.

(#2048) Firehand válasza Firehand (#2008) üzenetére


Firehand
tag

Esetleg erre tud valaki ajánlani egy fülest?
Max egy 20.000 Ft-ot szánnák rá vagy kevesebbet ha lehet, de egyáltalán nincs tapasztalatom hogy milyet érdemes venni/használni.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#2049) FoLey-v válasza Carvus (#2046) üzenetére


FoLey-v
addikt

Valahogy nehéz dönteni Sabbat E12 és Lypertek Tevi birtok után. Mély basszust szeretnék 3. fülesként. Az M30 inkább sportolásra van kihegyezve az M20 meg zenére.
Mpow T5/M5 is jó füles ahogy olvastam és tetszik a design meg a tok.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2050) Carvus válasza FoLey-v (#2049) üzenetére


Carvus
senior tag

Mondjuk nálam bringázás miatti stabilabb tartás miatt szimpatikus M30, néha nagyobb szélben mostanit féltem rendesen... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.