Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) pulutodurumo válasza vicze (#700) üzenetére


pulutodurumo
őstag

8 óta még a MIUI-ban is van, pedig az aztán meg van keverve rendesen. Szerintem már az a kivétel, ha kiveszik a funkciót.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#702) bostone válasza pulutodurumo (#701) üzenetére


bostone
addikt

Samsung készüléken nincs ilyen lehetőség.

(#703) tomp válasza bostone (#702) üzenetére


tomp
félisten

Fejlesztői beállításokban sincs BT kodek választás?

(#704) -NoVa- válasza tomp (#703) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az csak 1 connected sessionig érvényes, ha legközelebb újra előveszed a tokból, visszaugrik defaultra.

(#705) tomp válasza -NoVa- (#704) üzenetére


tomp
félisten

Igen tudom de kibírható ez a művelet. :)
Én minden kapcsolódásnál végig zongorázom mert ha be van kapcsolva a BT eszköznél az LDAC akkor default az adaptív LDAC sávszél. Kikapcsolva viszont SBC-n indul a füles. Kézzel állítom be a magas sávszél, 32bit, 96kHz, LDAC konfigot.

(#706) bostone válasza tomp (#703) üzenetére


bostone
addikt

Őszintén szólva a fejlesztői beállításokat szűzen hagyom az utóbbi 4-5 évben.
Az utolsó készülékeim mind gyári fejlesztések alapbeállításain működtek.
Nem foglalkozom rendszer pimpeléssel. Rootolni sem szoktam már.
Kiveszem a dobozból oszt jóvan.
Arról nem is beszélve, hogy igen sűrűn szakítom meg a bluetooth kapcsolatot. Macerás lenne mindig molyolni.

(#707) -NoVa- válasza tomp (#705) üzenetére


-NoVa-
őstag

Végigszenveded minden egyes alkalommal? TWS-nél eleve elő sem veszem a telefonom, csak bedugom a fülem, rányomok, és indul a zene, nem foglalkozom vele többet. ES100-al meg nincs kihallható különbség az LDAC módok között, a default 24bit 96kHz adaptív is elmegy 990kbps-el, és essen is vissza 660-ra, ha épp gyenge a jel, különben akadozni fog a stream.

(#708) tomp válasza -NoVa- (#707) üzenetére


tomp
félisten

Én is megnyomhatom a gombot és indul a zene de mindig mást akarok hallgatni. Sok playlistem van. Naptól függ, hogy mihez van kedvem.
Ha már elő kell venni a telefont akkor ezt is beállítom. Van gyorsgombom így azonnal a fejlesztői menü jön be. 5mp átállítani.
Hagyhatnám adaptívon is de ha tudom, hogy van fix 990kbps is akkor inkább azt használnám. Maximalista vagyok. :DD

(#709) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok!

10ezer -+ 3-4 ezer forint környékén mit ajánlanátok edzéshez, futáshoz, biciklizéshez? (és mondjuk autós telefonáláshoz) ?
Előre is köszönöm a segítséget!

Egyelőre [link] ezt néztem ki elsőre, illetve egy másik topicban az egyik kolléga ezt [link] javasolta.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#710) Baltincs válasza Bullitz (#709) üzenetére


Baltincs
tag

Én bátran merem ajánlani a QCY T1 Pro fülhallgatót, Bestbyte-ban 13ezerért kapható, telefonáláskor nem panaszkodtak, hogy rosszul hallanának, és szerintem teljesen jó hangja van, bentmaradásilag sincs probléma a kis fültámasz miatt, amiből adnak hozzá 3 méretet is, ugyanúgy a gumiharangból is.

(#711) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok, telefonálásra keresek vezeték nélküli fülest, a lehető legolcsóbban. 1More-t nézegettem, de azt írják, beszélgetni nem az igazi. Ha zenére is jó, az nem árt, de az másodlagos. Valami javaslat? Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#712) koma106 válasza TigerCat (#711) üzenetére


koma106
senior tag

Szia! Nekem a Tronsmart Spunky Beat bejött, $22 volt az ára. Fülesenként is lehet 1-1 telefont csatlakoztatni, aminek már hasznát vettem (céges és privát telefon), bár alapvetően sztereóban használom, egy telefonhoz csatlakoztatva. Jól hallok és engem is jól hallanak, az üzemidő is rendben van.

-

(#713) Bullitz válasza koma106 (#712) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Jó a mikrofon? Futás/bicikli közben próbáltad, stabil ?

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#714) Bullitz válasza Bullitz (#713) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Azt olvasom sportra nem az igazi :(

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#715) koma106 válasza Bullitz (#713) üzenetére


koma106
senior tag

Nem próbáltam sportolás közben, de gyanítom engem zavarna futás közben az in-ear kialakítás (teljesen szigetel és a fülben keletkező nyomás miatt hallom a "dübörgő" lépteimet :D ), de az is igaz, hogy 100k-t sem fizetnék ezért egy pro fülhallgatóért, amiben ez esetleg kezelve van.

-

(#716) Breki válasza TigerCat (#711) üzenetére


Breki
veterán

Ha a pálcikás is tetszik

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#717) vicze válasza Baltincs (#710) üzenetére


vicze
félisten

Nem rossz árrés... Pláne, hogy a T1 Pro már kifutott termék.

(#718) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Igaz tettem már fel a kérdést,de a tronsmart spunky beat füles előszokott fordulni,hogy úton néha fogja magát és egyik oldalon sistereg vagy mi? Van ennek orvosólás,vagy ilyen a füles? :Y

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#719) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Senkinek nincs egy abszolút favorit sportra? :(

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#720) -NoVa- válasza Bullitz (#719) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kinek mi a sport, a Buds-al asszony kickboxaerobikozott pár órát panasz és kiesés nélkül, de rendesebb technikás hegyi trailre nem vinném bringázni, oda kábeles kell. A Huawei AM61 betonstabilan kapaszkodik a fülemben, de alapzaja van, azzal én nem ajánlom senkinek.

(#721) vigyorgó válasza koma106 (#712) üzenetére


vigyorgó
tag

Szia!
Hol volt $22?
Én is szeretnék venni egy ilyet ennyiért. ;)

(#722) Bullitz válasza -NoVa- (#720) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Mindenkinek, vagy esetleg csak hibás példányba futottál bele? GOndolom akkor gariztattad volna, hülye kérdés. Elképesztő milyen választék van, belehülyülök már.

Edifier TWS1-et néztem, Spunky-t, most a Haylou GT1-et, de kb. napestig lehetne szemezgetni, 5-20 rongy között.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#723) TigerCat válasza koma106 (#712) üzenetére


TigerCat
nagyúr

+ Breki:

Köszi a tippeket! Ahogy olvastam, zajosabb környezetben nem szerencsés ez a kivitel. Asszem olyat nézek, aminek van madzagja és külön mikrofonja a kábelen. Plusz ha a nyakam mögé dobom, nem hagyom el. Amúgy ezt is néztem: Plantronics Explorer 55

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#724) -NoVa- válasza Bullitz (#722) üzenetére


-NoVa-
őstag

Erősítő alapzaj, chipsetfüggő. A KZ APTX-HD kábelnek is volt, meg pár olcsóbbnál kioptimalizáltan futottam bele hanglejátszás közben emelt alapzajba, de azok legalább lekapcsolták az erősítőt, ha nem kaptak jelet.

De bringára továbbra sem javasolnám a TWS-eket. Túl jól hangszigetel a legtöbb egyfelől, másfelől ha mégis kiesne durvább terepen, akkor az olcsókban nincs csipogtatós keresés funkció. Viszont ami meg nem szigetel túl, az edzőteremben nem nyomja el a helyi tuctuc környezeti zajt, azért nem jó.

(#725) Bullitz válasza -NoVa- (#724) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Akkor meg vagyok lőve. :( Pedig azt hittem lesz valami mindenes.. még gondoltam kocsiban is használom majd, de azért nem fogok venni 3 fajtát, hogy mindegyiket máshol használjam.
A bluetooth meg kapóra jött volna, mert a Type C csati a telómon kezd dögledezni.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#726) Talala válasza Bullitz (#725) üzenetére


Talala
senior tag

Nyakpántos kivitelben nem gondolkodtál? Sztm minden esetben életképes lehet, főleg fül mögötti kábelvezetéssel.

(#727) Bullitz válasza Talala (#726) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Igazából úgy látszik csak ez az opció marad. Korábban innen indultam amúgy csak a tws megtetszett. Mit ajanlanal azok közül? Bringa futás kondi és telefonálashoz egyaránt jó lenne :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#728) Talala válasza Bullitz (#727) üzenetére


Talala
senior tag

Sajnos ajánlással nem tudom szolgálni. Nekem is mostanában kell megérkeznie az első ilyen fülesemnek, előtte vezetékes volt. Rha ma750w lesz az egyébként. (Apróról).

Hazudok, régebben volt egy samsung level u.
Azt szerettem, csak a hang kizárása volt gyenge. Mint a gyári samu fülesé. Hangjával is meg voltam elégedve, de nincsenek nagy igényeim és audiofil se vagyok:)

(#729) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok! Vezeték nélküli fülhallgató választásban kérem a segítségeteket.
Irodában, Windows 10 laptopon szeretném használni, kizárólag csak az egyik fülbe dugva, hogy halljam, ha hozzám szólnak a kollégák.
Jelenleg egy vezetékest használok, de unom már a kábeleket.
Zenehallgatás, és Youtube a felhasználási kör. Szeretném, ha nem lenne túl nagy a lag, és ha 6-8 órát bírna az akksija.
Samsung Buds-t akartam venni, de láttam, hogy nagy cumi összepárosítani Win10-zel (kollégáét nem is sikerült), úgyhogy azt kilőttem. Kialakításban ilyen kicsit keresek, nem headset-et, stb.
30-40e között szánnék rá.
Előre is köszi a javaslatokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#730) vicze válasza goldnarmz (#729) üzenetére


vicze
félisten

"Samsung Buds-t akartam venni, de láttam, hogy nagy cumi összepárosítani Win10-zel"
Hosszan kell tapintani, hogy párosítás módba kerüljön, ennyi.

"If you want to connect to another mobile device after the initial connection, turn off the Bluetooth function on the previously connected device. To manually enter Bluetooth pairing mode on the Galaxy Buds, tap, then tap and hold the touchpad on the Galaxy Bud."

Kb. 5mp volt megcsinálni:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#731) szetcsuszott válasza goldnarmz (#729) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Hol dolgozol? Nincs felvétel? Én is olyan irodában szeretnék dolgozni, ahol 6-8 órákat lehet youtubeozni... :))

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#732) goldnarmz válasza vicze (#730) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszi, de nem a párosítással volt a gond. Az sikerült. Utána nem tudtuk működésre bírni, hogy azon keresztül jöjjön a hang. Aztán megszakadt a kapcsolat, párosíthattuk újra, akkor jött valami frissítés a fülhallgatóhoz, újraindult, és onnantól kezdve nem látta már a Windows. Hiába töröltem, próbáltam felvenni újra, stb. Azt láttam én is, hogy könnyű összepárosítani, ezért akartam kipróbálni a kolléga Buds-át, de mint látható, nem ment.
(#731)szetcsuszott: :) heti 1x töltésre gondoltam, azért írtam a 6-8 órát. ;)
Valakinek van esetleg ötlete? :U

[ Szerkesztve ]

(#733) fericske válasza goldnarmz (#732) üzenetére


fericske
addikt

Lipertek Tevi.
Havonta 1x töltöm a tokot, átlag napi másfél óra használattal. Maga a füles elméletileg 10 órát bír. Ezt igazolni nem tudom, eddig max 3 órát volt tokon kívül használatban.
Hangminősége nagyon jó, kapcsolodási bajom még nem volt vele különböző win10 biuldeken sem, androidon sem. Más oprendszerekkel nem tudom mi van.

[ Szerkesztve ]

(#734) hajbel válasza szetcsuszott (#731) üzenetére


hajbel
addikt

Nyilván a háttérben fut és cska hallgatja.

(#733) fericske: +1, de szerintem a Tevi túl jó erre a célra.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#735) goldnarmz válasza fericske (#733) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszi az ajánlást! Tapasztaltál zavaró lag-ot Windows 10 alatt?

(#736) vicze válasza goldnarmz (#732) üzenetére


vicze
félisten

"Utána nem tudtuk működésre bírni, hogy azon keresztül jöjjön a hang"
Párosítás után egyből arra váltott a hang 0 probléma. Nem veszíti el a kapcsolatot, gond nélkül újrapárosodik, gond nélkül váltok telefon és W10 között. Nincs különösebben hallgató késés.
A probléma nem a Buds-ban keresendő, és ha nem az a hibás, így fogsz járni minden mással.

(#737) goldnarmz válasza vicze (#736) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Világos. Szerintem a telepített Buds szoftver (vagy mi a fene az) kavart be a Win10-nek a kolléga gépén, de sok időnk nem volt vele szórakozni.
Ez alapján konstatáltam, hogy a Buds egy kalap sz@r. :D (Vicc volt :R )

(#738) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !
2 éve használok egy ilyen fülhallgatót teljes megelégedetséggel:
Awei A920BL Sports Earbuds. Ma is tökéletesen szól. Mínősége, hangzása nekem tökéletes van benne mély is . Egy hátrány az üzemidő kb 4 óra igaz 45 perc töltéssel fullon van.
Hasonlót keresek nagyobb üzemidővel min 8 óra zenehallgatás a feltétel.

Tudtok ajánlani hasonlót ? Max 10-15 K amit szánok rá. Vezetékes érdekel csak , sport nem lesz vele végezve. Lehet külföld illetve hazai vásárlás.Fontos a telt mély.

Köszi :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#739) fericske válasza goldnarmz (#735) üzenetére


fericske
addikt

Nem. Teljesen simán jött át a 24/48 flac Audirvana-ból, full hd youtube és potplayer lejátszókból, alap bt codec - a2dp.

(#740) monti0222w válasza Andrej1 (#738) üzenetére


monti0222w
addikt

Tronsmart Spunky Beat.

(#741) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Kezdem azt hinni, hogy nagy bakit csináltam a Xiaomi Mi AirPods Pro 2 vásárral... Olvasva a topikot elég durván le van húzva.
Én laikusként teljesen meg vagyok vele elégedve, 21-ért szerintem jó vásár volt.
Mi vele a gond amiért ennyire lehúzzák itt?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#742) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Sziasztok!
Keresek minél olcsóbb fülest. Aliról tudnátok valamit ajánlani?

Csak edzéshez, futáshoz használnám alkalmanként 1-2 órát.

Agybadugós fajtát preferálom, viszont ha lehet ne legyen nagyon bumszli, azok a kis kerek bogyók jobban bejönnek mint az air pods féle kiálló cucc.

Elvárásom igazából nincs nagyon, csak szóljon valami a fülemben, legyen benne mély, bírjon 3-4 órát kb.

Köszi előre is :)

(#743) monti0222w válasza krisz4b70 (#742) üzenetére


monti0222w
addikt

Haylou GT1 Pro

(#744) Pew


Pew
tag

Sziasztok!

Neckband típusú fülest keresek kb 30-35 ezer forintos kerettel. Előző fülesem egy Beats X volt, a kialakítása és a hangzása is bejött. Van e jobb alternatíva ennyiért, vagy maradjak ennél? Egy pár darab amin megakadt a szemem, de nem igazán értek a témához, ezért is kérdezlek titeket:
RHA MA650w
1MORE Dual Driver BT ANC
1MORE Triple Driver BT
Beats X
A hangminőségért ha megéri be tudom áldozni a kényelmi funkciókat, de érdekel az ANC és a mágneses kialakítás. Zenét mobilról hallgatnék, spotify premium minőségben.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#745) hajbel


hajbel
addikt

Valaki kipróbálta már a Tevi app bétáját? [link] Már egy ideje váltottam másik fülesre, de érdekelne, hogy van-e valami fejlemény app ügyileg.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#746) fericske válasza hajbel (#745) üzenetére


fericske
addikt

Nem. Mit csinál az app?

(#747) hajbel válasza fericske (#746) üzenetére


hajbel
addikt

Nem igazán tudom, talán EQ-t ígértek hozzá.

Más: Az android 11-en halványan jelennek meg majd a bluetooth fülessel nem kompatibilis codekek.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#748) Pew válasza Pew (#744) üzenetére


Pew
tag

Egy újabb böngészgetés után még ezek jöhetnének szóba. Ajánlott e valamelyik vagy van ami kifejezetten kerülendő ennyiért?
Sennheiser CX 7.00 Bluetooth
Sony WI-C600NL Bluetooth
Audio-Technica ATH-CKR55BTBK
Köszi szépen :)

(#749) zolikaDB válasza HREH (#741) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nyilván a 21k :DD

(#750) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Közben találtam pár típust, de kezdek elveszni a részletekben. Van olyan wireless füles, aminek egy rövid kis kábele van mikrofonnal (nyak mögött átvezetetve), iPhone kompatibilis és Bluetooth 5 kapcsolaton működik?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.