Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) vond válasza zolikaDB (#1749) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az gáz. Pedig én is rendelni akartam valami hasonlót. Akkor jól utána kell járni, hogy milyen legyen.

Én most ilyesmi gumikat tettem rá. Nem pont ilyen a régi fülhallgatóm (nem találom a típusát), de hasonló a harang rajta. Ezzel simán beleférnek a bölcsőbe. És ahogy írtam, nagyon jól is tart és szigetel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1752) logineres


logineres
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valakinek van tapasztalata az alábbi termékekkel ?

Tronsmart Spunky Beat
Tronsmart Onyx Neo
Tronsmart Onyx Free

Ajándékba szeretném vásárolni az alábbi termékek valamelyikét vagy hasonló wireless fülhallgatót maximum (40$) értékben.
Melyiket érné meg legjobban?

Fő szempont, hogy kényelmes legyen, illetve jó hangja legyen (persze az árához képest).

(#1753) zolikaDB válasza logineres (#1752) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#1754) logineres válasza zolikaDB (#1753) üzenetére


logineres
tag

Köszi a választ!
Spunky minden téren jobb a többinél ?
Vagy inkább ár/érték arányban ajánlottabb ?
Ha az alábbiakhoz hozzácsatoljuk az Onyx Ace-t is, akkor is spunky a legjobb ?

(#1755) FoLey-v válasza fericske (#1743) üzenetére


FoLey-v
addikt

Sokszor szoktam takarítani a vetőcsőnél. :R

Az aptx-et mobilon hol tudom kikapcsolni? Xiaomi Redmi Note 8 Pro

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1756) pulutodurumo válasza FoLey-v (#1755) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A BT kapcsolót hosszan nyomod, és a fülhallgatónál kikapcsolod a HD hangot.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1757) gamegod válasza zolikaDB (#1753) üzenetére


gamegod
senior tag

annyit fényezitek hogy Spunkyt fogok venny. az onyx neo közben beesett 6k alá alin :R

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#1758) vond válasza FoLey-v (#1755) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az miért jó, ha kikapcsolod? Bocs, nem értek hozzá. :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1759) pulutodurumo válasza vond (#1758) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Más a jelfeldolgozás (DSP), és van akinek jobban bejön az a hang, amit SBC kodekkel kap, mint az amit aptX-szel.
Ez elsőre ellentmondásos lehet, mivel elméletileg az aptX-nek jobbnak kellene lennie. Hiszen magasabb bitrátát használ.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1760) elod22


elod22
senior tag

Látom nincs topikösszefoglaló, ezért kénytelen leszek kérdezni. Melyik a legjobb mélyorientált füles kb. 30-40 euróig el? Egy Soundmagic E10-hez hasonló hangzást szeretnék. Pár hozzászólásba beleolvastam, a Spunky Beat lenne az amit keresek?

(#1761) fericske válasza pulutodurumo (#1759) üzenetére


fericske
addikt

Igen, az EQ-ja más a dsp miatt. Hátrányát nem vettem észre egyébként az sbc-nek a sima aptx-el szemben.
Más cuccoknál az aptx hd, ldac és hwa kodekeknek úgy vettem észre van értelme hangminőség tekintetében (nem dsp meg EQ csak, ha egyáltalán van ilyen trükközés).
A sima aptx szerintem csak vakítás egy valami dsp-vel, ami simán csak vagy tetszik vagy nem.
A Tevi alapból jó. Jó dolgokat lehet kihozni belőle szimplán jó szigeteléssel. Feleslegesnek tartok jobb hangminőséget ilyen hurcolászós fülesnek.
Ha éri valami, ugyanilyet fogok venni.

(#1762) vond válasza pulutodurumo (#1759) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Értem. Jó is, hogy feljött a téma, mert nekem a készülék állította be alapértelmezetten (gondolom SBC-re). Látszik, hogy mennyire nem értek hozzá. :B A fejlesztői menüben én is tudok váltogatni. Ezek közül "csak" az SBC-t, AAC-t, és APTX-et tudja a Spunky Beat? Mit érdemes kipróbálnom?

Bocs, a hülye kérdésekért. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1763) pulutodurumo válasza vond (#1762) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mindet. :D Aztán ha hallasz különbséget, megtartod amelyik tetszik. De ha a fejlesztői menüben fixen beállítod, könnyen lehet hogy telefonhívásnál nem fog visszaállni. Aztán hallózhatsz veszettül... :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1764) Sabbat.hu


Sabbat.hu
újonc

1 hírt szeretnék veletek megosztani: hamarosan elérhetőek lesznek a hivatalos Sabbat kézikönyvek magyar változatai.

A győztes hangzás >> https://sabbat.hu/

(#1765) patomi


patomi
őstag

Ha valakit érdekel Edifier X3 Spanyol raktárból $16,10-ért elhozható (free shipping, plusz alis kupon appból)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1766) vond válasza patomi (#1765) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Huhhh, de jó ár. :) Általános minőségben ez hol helyezkedik el a Spunky Beat-tel szemben? Az Edifier névről ilyen komolyabb stúdiómonitorok jutnak eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1767) zodo


zodo
nagyúr

vond után szabadon csak 45 évesen szintén gyerek és váááóóó érzés. :)

Tegnap megérkezett a Haylou GT1 Plus-om.
Első körben hogy milyen kicsi a cucc pedig néztem videókat is.
Vicces előzmény:
Melóhelyen egy 50-es nő vette át a csomagot,
megérkeztem,
Mondja: jött csomagod Németből
Mondom: Tudom, hívott a futár
Kérdezi: Mi van benne olyan könnyű?
Mondja: futár azt mondta f@rokgyűrű,
Mondom: az :DDD
Később persze elmondtam a frankót is aztán vagy elhitte vagy sem.
Szóval kicsi, mágneses fedél nem túl acélos de biztonsággal zár.
Párosítás sima ügy, aptx kijelzés a neve mellett.
Telón nem sok de fent van egy DnB live videó, bakker mit szól. :C
Több mint vártam, volt már nekem is pár vezetékes fülesem de bármelyiket odaadnám ezért.
Sajna tegnap nem tudtam tesztelgetni de ma feldobtam még pár kedvencet.
Zero csalódás, szól ahogy szeretném.

Hívás fogadást még nem néztem de nem is cél hogy ezen keresztül beszélgessek.
Aksi időről is kora lenne bármit is mondjak.

Köszönet HKorn -nak aki plusz egy lökést adott a GT1 Plus felé a többieken túl! :R

(#1760) elod22

Láss csodát, épp van itthon egy Soundmagic E10 mivel ez a favorit vezetékes fülesem.
Természetesen tegnap előkaptam mert nem hittem a fülemnek és gyors összehasonlítást
végeztem.
Nyugodt szívvel merem állítani hogy ugyanazt a szintet tudja hanem jobb a GT1 Plus.
Szombaton rendeltem és 6. munkanapra kaptam készhez, Német raktárból.

(#1768) patomi válasza vond (#1766) üzenetére


patomi
őstag

Egyes tesztek szerint jobb mint a TWS1, bár az $30 környéke. Mély tuti kevesebb van(mint spunkyban), nincs túltolva. Mikor a TWS1-et hallgatom, mindig az jut eszembe, "huhh ez tök jó". Nincs az a dübörgő basszus, viszont nekem pont így tetszik. Jobb illesztékkel tuti lehetne rajta javítani. Nekem ennyit megért.
(csak az a francos érintőgomb, no de ez van)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1769) HKorn válasza zodo (#1767) üzenetére


HKorn
addikt

Örülök neki hogy bejött, nekem is nagyon tetszik azóta is, külön tetszik, hogy ilyen kicsi. Aptx hangzást még nem próbáltam, gondolom kell, hogy a teló is tudja, szerintem enyém nem képes rá (Galaxy A40)

Run&Ride

(#1770) patomi válasza HKorn (#1769) üzenetére


patomi
őstag

A50 tudja, szvsz annak is kell.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1771) zodo válasza HKorn (#1769) üzenetére


zodo
nagyúr

Nyilván kell hogy tudja a teló is de google aptx keresés ( pl. ) követően úgy gondolom hogy jó pár éves készülékek is tud(hat)ják kezelni de csak mint laikus feltételezem!
Nekem Redmi note 7 van és a fejlesztői/bt menüben ezeket találtam.
Nem kapcsolgattam semmit, jó ahogy van.

(#1772) kirusz1 válasza patomi (#1765) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszi.vettem egyet.kiváncsi vagyok milyen :R

(#1773) tigipuf válasza patomi (#1768) üzenetére


tigipuf
senior tag

A francnak kellett belinkelni :DDD ,csak nem bírtam ki ide vele! Nem sikerült lekuponozni 16,10-ig csak 18,29-re,de szerintem az is jó ár.
Remélem a hangminőség jó lesz,néha nekem is sok a spunky basszusa,bár ez szerintem függ a hallgatott zenei stílustól is.Kíváncsi vagyok erre a hengeres formára,szerintem kényelmesebb lesz a bab formájú kialakításnál.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1774) vond válasza tigipuf (#1773) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, francnak kellett belinkelni. :DDD Én is rendeltem (17 dollárra sikerült lemenni). Okosan kitaláltam, hogy kipróbálom, melyik jobb, aztán az egyik majd karácsonyi ajándék lesz. ;]

(#1771) zodo: Először is (az ujjongásra): :D :C Másodszor: Hiába is állítanál át dolgokat a Redmi Note 7-en, visszaáll automatikusan sima aptX-re. Végig próbáltam mindent.

Módosítom a gyári harangos véleményemet. Most gyüszködtem még egy kicsit, és a legnagyobb egész jól bevált. A plusz JVC eartip-pel az volt a baj, hogy belül nincs perem, így könnyen lecsúszik a szerkezetről. Bármilyen jól is szigetel, nem szeretném emiatt elveszíteni a cuccot, úgyhogy most az L-es gyárival tolom. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1775) kirusz1 válasza tigipuf (#1773) üzenetére


kirusz1
őstag

Ftba irja nekem az ali 5991 ért tudtam megvenni

[ Szerkesztve ]

(#1776) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Vannak ajánlott hagyományos (mint airpods) tws fülesek, akár aliról 30-35 dollárig?

(#1777) fcbarca


fcbarca
őstag

Xiaomi air 2 se van már vele tapasztalat? Vagy van jobb vétel ebben az árkategóriában?

(#1778) RedCactus válasza patomi (#1770) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem tudom honnan veszed, hogy tudja az A50 az aptX-t. Az A40 sőt az A70 se tudja.

(#1779) RedCactus válasza RedCactus (#1778) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szóval ő izé... lehet hogy tévedek? A70-esem van már több mint egy éve, de semelyik hivatalos terméklapon nem írják, hogy aptX kodek is volna benne, csak az s9, s10 stb. modelleknél. Most egy kicsit kutakodtam és a fejlesztői beállításoknál be lehet kapcsolni, sőt rengeteg mindent lehet még állítani rajta.
Tehát elnézést kérek, úgy néz ki, neked van igazad.

(#1780) patomi válasza RedCactus (#1779) üzenetére


patomi
őstag

Biza, ha az adott készülék támogatja automatikusan át áll. Nekem A50 van.

tigipuf, legkényelmesebb fülesem az edifier tws1, aztán a QCY T2 (bab forma)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1781) RedCactus válasza patomi (#1780) üzenetére


RedCactus
senior tag

Most már csak azt nem értem, hogy ha aptX-re van itt állítva, akkor egy egyszerű bluetooth-os füles, fejhallgató vagy hangszóró, ami hírből sem ismeri ezt a szabványt miért szólal meg?

(#1782) patomi válasza RedCactus (#1781) üzenetére


patomi
őstag

Ha a füles nem támogatja, pár másodperc és vissza áll magától a támogatottra. Amelyik többet is tud, ott kiválaszthatod melyiket használja.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1783) patomi válasza vond (#1774) üzenetére


patomi
őstag

Ja igen, nekem volt egy $3-os kuponom, ezt kifelejtettem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1784) RedCactus válasza patomi (#1782) üzenetére


RedCactus
senior tag

Hát ez az, hogy marad aptX-en a kiírás szerint. Lehetne automatára is tenni (all codec) akkor érteném, hogy magától kiválasztja a neki megfelelő legjobbat, de ha fixen beállítom, akkor nem választhatna kodeket, hanem maradna az aptX, csak ugye akkor nem kéne megszólalnia sem, ha a füles nem támogatja.
Na mindegy, nem akarlak fárasztani ezzel, lehet csak túlgondolom és akkor is átugrik, ha fixen be van állítva. Köszi azért.

(#1785) patomi


patomi
őstag

Kicsit off.
Kaptam edifier kuponokat. Ali. Nem tudom tudjátok-e használni. Ha nem működnének szólok adminnak törölje

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1786) HKorn válasza RedCactus (#1779) üzenetére


HKorn
addikt

Hogy éred el a fejlesztői menüt?

Run&Ride

(#1787) patomi válasza HKorn (#1786) üzenetére


patomi
őstag

Beállítások, telefon névjegye, build száma, kat,kat amíg kell

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1788) TheProb válasza fcbarca (#1777) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem a "sima" air 2 van, a napokban írtam róla. Azt kiegészítve: volt már jobb fülesem maradjunk annyiban. Zenét hallgatni nem a legjobb, picit doboz hangja van, szerintem. Mélyeket se adja a legjobban. Mivel nem zárt, így viszonylag magasabb hangerőn kell járatni és "csutkán" sem üvölt.
Összességében még 1x nem venném meg, főleg ahhoz viszonyítva amennyit bírt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1789) vicze válasza patomi (#1782) üzenetére


vicze
félisten

Tisztázunk pár dolgot.
A fejlesztői beállításokban lényegtelen mit állítasz be, az kizárólag csakis addig érvényes, amíg az adott BT kapcsolat él. Abban a pillanatban visszaáll az alapbeállítósokra, tehát ezt minden egyes BT kapcsolódásnál meg kell csinálni. = semmi értelme vele szórakozni.
Amennyiben nem támogatott codec-et választasz ki nem történik semmi az ég világon, mert nem vált egyáltalán. Csak akkor szakad meg a lejátszás, ha codec váltás történik.
Bármilyen másik beállítást módosítasz ami nem támogatott abban az esetben, akkor se fog semmi történni. Ez egy fejlesztői beállítás eszköz tesztelésre és validálásra, nem pedig, hogy a user állítgassa.

Alapesetben A2DP minding a legnagyobb közös többszöröst választja ki, minding. Az hogy a codec kiválasztása felett van-e bármilyen kontolod, csak a telefon gyártójától függ, hogy volt-e kegyes kivezetni a GUI-ba bármi opciót. A HD audio opció nem mindegy gyártó használja 8.0-tól, de ezen felül is lehet még sok sok egyéb megoldás, illetve az adott füleshez járó SW is képes befolyásolni, ha készítettek hozzá.

(#1790) patomi válasza vicze (#1789) üzenetére


patomi
őstag

Világos mire való a fejlesztői rész. Az is, ha olyat választok ki ami nem támogatott nem történik semmi,(ezért írtam,h. vissza vált, nyilván háttérben változatlan marad) viszont amelyik fülesnél több támogatott van ott van lehetőség átkapcsolni.
Sok értelme nincs vacakolni vele ezt értem, meg nem is nagyon hallok, talán ici pici különbséget. Lehet placebó, vagy a hallásom(igényem, füleseim minősége) ilyen. Egyébként köszönöm a felvilágosítást. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1791) Tulku válasza patomi (#1790) üzenetére


Tulku
veterán

Ha kapcsolódott az eszköz és azután a fejlesztői beállításokban az adott kodeket látod, akkor hiába csinálsz bármit, azt fogja alkalmazni, amit ő akart eredetileg....
LG G6-nál volt egy olyan időszak, hogy AAC-t mutatott egy jó darabig, mindig átváltottam APT-X-re, aztán egy idő után már APT-X-et mutatott....de lehet, hogy közben jött vmi frissítés és az oldotta meg a kapcsolódási kodek választását....

(#1792) vicze válasza patomi (#1790) üzenetére


vicze
félisten

"ezért írtam,h. vissza vált"
Pont ez az, hogy nem vált egyáltalán, egyszerűen nem történik semmi. Hiába van XY codec kiválasztva és hiába mutatja hogy XY codec aktív, nem fog semmi történni. Ha bármilyen valós változtatás történik minden esetben meg kell szakadjon a lejátszás. Amennyiben nem szakadt meg nem történt változás.
Mikor a füles kapcsolódik a telefonnak megmondja, hogy ő milyen codecet támogat, és onnantól a BT csak azokon a codecek használhatók más nem.

@Tulku: Ne az LG-ből indulj ki. ;] Összességben nem érdemes a Dev opciókra bízni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1793) fcbarca válasza fcbarca (#1776) üzenetére


fcbarca
őstag

futáshoz kellene nekem, 35 dollárig, ami nem esik ki a fülből, és a hangzása se túl rossz

(#1794) HKorn válasza fcbarca (#1793) üzenetére


HKorn
addikt

Haylou GT1 Plus, de még biztos van sok más is, nekem ez van, futásra használom főképp és nagyon stabilan bent van a fülben és jól is szól.

Run&Ride

(#1795) fcbarca válasza HKorn (#1794) üzenetére


fcbarca
őstag

nekem a sima GT1 van, de az állandóan kiesik a fülemből

(#1796) patomi válasza Tulku (#1791) üzenetére


patomi
őstag

Támogatott codecek közt tudsz váltani. Pl. QCY T2S van most nálam, ami AAC és SBC támogat. Ha váltok hallani is,(igen megszakad a zene egy pillanatra) viszont aptX is kiválasztható de nem történik semmi(ezt írtam előbb is) majd kilépés után (és nem vissza vált rossz volt a szóhasználatom) látható, hogy az utolsó codec aktív.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1797) HKorn válasza fcbarca (#1795) üzenetére


HKorn
addikt

Valszeg fülfüggő is a dolog. Enyém szerintem kicsi, nekem a legkisebb gumiharangot kellett rátennem, ezzel tökéletesen benne van a fülemben.

Run&Ride

(#1798) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Xiaomi Redmi AirDots használható redmi 8 telefonnal ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1799) logineres válasza patomi (#1765) üzenetére


logineres
tag

Próbáltad már a EDIFIER X3-t ? Jobban megérné azt vennem, mint egy spunkyt ? Sok helyen olvastam, hogy üzemidőben jobb ,de hangzásról nem sokat írtak.

(#1800) patomi válasza logineres (#1799) üzenetére


patomi
őstag

Tegnap vettem, még csak ma adták fel. Szal nincs tapasztalatom vele, de spunkym sincs. Ahogy nézem spanyol raktár ki is fogyott, bár én írtam nekik és nagyon állítják, hogy a kínai postazas is rendben lesz mostmár.. ki tudja..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.