Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Richie86 válasza kgyuri (#14000) üzenetére


Richie86
senior tag

Nincs mit :)
A gari engem is érdekelne...

(#14002) xfulop válasza cintula187 (#13999) üzenetére


xfulop
csendes tag

Most teszteltem: gépre csatlakozva tudtam váltani. Appban be van állítva nekem 3 nyomásra.

(#14003) cintula187 válasza xfulop (#14002) üzenetére


cintula187
addikt

Újrapárosítva működik

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14004) Rellind válasza kgyuri (#14000) üzenetére


Rellind
senior tag

nalam most az lesz. Csinaltam ticketet ( Air Pro 3), most kernek egy videot hogy tenyleg az a baja amit leirtam.

Majd updetelek mi lett a vege.

(#14005) Richie86 válasza Rellind (#14004) üzenetére


Richie86
senior tag

Kíváncsian várjuk :R

(#14006) Pttypang válasza Pttypang (#13955) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezzel nincs sajat tapasztalatotok? Most egy BlitzWolf BW-FYE8 TWS hasznalok, azt valtanam.

Everybody lies.

(#14007) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Megjött ma a EarFun Free Pro 3.
Azt hiszem be is fejeztem a fülesekkel való kisèrletezèst.
Az Air S- nèl a jobb oldali esik ki, ennèl az újnál már mindkét füles kiesik.
Tehetek rá akármilyen gumiharangot...

Sem a règi Sony agybadugósom, sem a Xiaomi Piston2 sem esett ki sosem. Talán mèg igazítani sem kellett őket.
Ezek az ujjak...
110 euróban vannak ezek a csodák, de azt hiszem ennyi volt, többet nem költök ilyesmire!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14008) Pttypang válasza Pttypang (#14006) üzenetére


Pttypang
veterán

Korbeneztem ujra, a Sony WFC700N is ott lenne 30 korul, abban mar van aktiv zajszures, meg meretre is aprobb. A keretbe belefer az is, ha az anc hasznos, motoron pl.

Everybody lies.

(#14009) Janaboy válasza pècsimunkás (#14007) üzenetére


Janaboy
veterán

El kell engedni akkor az agybadugós verziókat. Ott van a half-in ear változat. :)
De amúgy most vettél egy márkából 2 fajtát, miért gondoltad hogy jó lesz a második? :D
Lehet egy másik márkát kellene nézni.
Esetleg még érdekes lenne megnézni memóriahabos tipet.

Janaboy

(#14010) Janaboy válasza Pttypang (#14008) üzenetére


Janaboy
veterán

Annyiért már lehet érdemes lenne megnézni a Samsung Buds 2-t, apró szokott lenni jó áron.
Csak nézni kell összehasonlítást.
Biztos előbb venném a Sonyt vagy a Samsungot mint a Blitzwolfot.

Janaboy

(#14011) Pttypang válasza Janaboy (#14010) üzenetére


Pttypang
veterán

Köszi, ezt eddig nem láttam, a blitzwolfot csak az elozmenynek irtam be, hogy arrol valtanek valami ujabbra. 12-es iphone-al hasznalnam.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14012) patomi válasza pècsimunkás (#14007) üzenetére


patomi
őstag

Azért aliról még megpróbálnék a helyedben egy bgvp w01 illesztéket. Olcsó, jó a minősége, alacsony. Viszont a szokásosnál nagyobb az átmérője(14mm)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#14013) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Köszönöm a tippeket :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14014) Okean válasza Richie86 (#13998) üzenetére


Okean
tag

Neked mennyi idő után érkezett meg a rendelést visszaigazoló email?

(#14015) Richie86 válasza Okean (#14014) üzenetére


Richie86
senior tag

Kb. perceken belül.

(#14016) dnelb válasza Janaboy (#14010) üzenetére


dnelb
veterán

buds2 prot akartam enis, de sokan írták neten hogy a 2023as frissítésekkel sokkal rosszabbul szól mint tavaly, amikor a tesztek kijöttek..

[ Szerkesztve ]

(#14017) konci79 válasza patomi (#14012) üzenetére


konci79
őstag

Szia!
Nekem egy Soundcore A3I van , előtte Air 3 Deluxe volt, de az csak fél évet bírt,így esett erre a választás.
Még a bal oldali úgy-ahogy benne marad de a jobbost igazgatni kell állandóan, igazából a legkisebb és a közepes közötti méret kellene (a háromból amit adtak hozzá) valami.
Hol lehetne valami a szokásostól eltérő méretűt venni?
Semmi extra vagy drága minőség nem kellene, csak álljon meg a fülemben...

(#14018) Pttypang válasza dnelb (#14016) üzenetére


Pttypang
veterán

A nem pro, sima buds2 is erintett? Masik, amit neztem, hogy a ful profiljabol mintha kidomborodna a buds2.

Everybody lies.

(#14019) Janaboy válasza Pttypang (#14018) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet még nézni a Linkbuds S-et is ha belefer a költségvetésbe :)

Janaboy

(#14020) -NoVa- válasza dnelb (#14016) üzenetére


-NoVa-
őstag

Érdekes. Új korában írtam, hogy Soft profilban remek, és nem változott azóta sem a véleményem.
A default profil nekem újan is tartalmazott természetellenes emelést a felső-középtartománynál és a magasnál, most sem tetszk úgy.

(#14021) <Adamsky> válasza pècsimunkás (#14007) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Tehetek rá akármilyen gumiharangot ... " - az "illesztéket" is cserélted, vagy csak a harangot?
Kicsit furcsállom, hogy egyik haranggal és illesztékkel sem marad meg a füledben. Lehet valamilyen "kampós" fülest kéne nézz.

#14009 Janaboy
" ... miért gondoltad hogy jó lesz a második?"
Gondolom azért mert a Pro 3 azért más kialakítású. Nem ilyen "stem style", valamint nem csak a gumiharang tartja a helyén a fülest. Elvileg ...

" ... érdekes lenne megnézni memóriahabos tipet." - én úgy tudom, hogy a Free Pro 3-hoz még az is jár.

[ Szerkesztve ]

(#14022) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Neki álltam cserèlgetni a gumi gyűrűket megint, ès a füleshez kapott gumi szalagokat is.
Jobb lett a helyzet.
Pontosabban jó lett, úgy nèz ki.

Természetesen, amikor írtam, hogy kiesik, akkor nem az volt, hogy betettem a fülest, aztán ki is esett, csak nem volt stabil.
Most úgy nèz ki, jó lesz.

Az Air S jobb oldala, viszont valóban kiesik. Mondjuk 3- 5 lèpès után. Vagy csak ha ülök, akkor is simán kicsúszik.

Az új- most már jó lesz.
:R :R :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14023) patomi válasza konci79 (#14017) üzenetére


patomi
őstag

Nézd meg ugyan ennek, S-es méreteit, hátha:
[kép]
Én pont az, L vagy picit nagyobb méretet használom, így a picikkel kevesebb a tapasztalatom.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#14024) Okean válasza Richie86 (#14015) üzenetére


Okean
tag

Végül 7 óra után ide is megérkezett.

(#14025) Rise17


Rise17
tag

Sziasztok! 20 ezerig melyik a legajánlottabb vezeték nélküli iphonehoz? Köszi a segítséget!
Jbl wawe 300 illetve Sony WF-C500 amit néztem eddig.

[ Szerkesztve ]

(#14026) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Technics fulest használt már valaki? Illetve ez az uj Edifier Neobuds milyen lehet? X3 helyett akarok valami komolyabbat, aminek van basszusa. Meg aktiv zajszűrése.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#14027) Janaboy válasza kalozhun100 (#14026) üzenetére


Janaboy
veterán

Gondolom a keresőt használtad :)

Janaboy

(#14028) Janaboy válasza Rise17 (#14025) üzenetére


Janaboy
veterán

Ebből a kettőből inkább a Sony, de erre a kérdésre így nem lehet válaszolni, ott az összefoglaló.

Janaboy

(#14029) konci79 válasza patomi (#14023) üzenetére


konci79
őstag

Van valami megbízható hely ahonnan rendelni lehet?
Olyasmi kellene, amiben van több méret, valamelyik csak jó lesz alapon.
Itthon vagy külföld, mindegy csak ne legyen drága :)

(#14030) patomi válasza konci79 (#14029) üzenetére


patomi
őstag

Alit javaslom leginkabb de linsoul is megbízható. Alin nagyobb a választék. Árban nagy a szórás, 1 dolcsi és akár 20-30 dolcsi között. Vigyázni kell a magasságal, mert a tok korlátozó lehet. Nem megy vissza a füles ha túl magas az eartip.
Az azla sednaearfit crystal for tws például nem olcsó, de többet nyújt. Eleve tapadós az anyaga, plusz kis lépcsőben növekszik a méret. [kép]
Legolcsobb és megbízható minőség számomra még mindig a bgvp, ha az ár a legfontosabb. Ettől még megfontolnám az azlát. Ha tudod mekkora az ami "szinte" jó vagy meg tudod mérni(tolomérővel) akkor könnyebb a választás.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#14031) K.B.K. válasza kalozhun100 (#14026) üzenetére


K.B.K.
kezdő

Szia!

Három féle Technics TWS-t használtam, nekem kiválóan bevált mindegyik. Talán a 60-as szériát tudnám igazán ajánlani. :R Írok majd bővebben is, csak mindjárt vacsizunk a gyerkőcökkel.

[ Szerkesztve ]

(#14032) stellaz


stellaz
addikt

Nem tudom mi van, de a Samsung Buds2 megint kezdi produkálni az előző hibát, amiért cserélték nem olyan régen.

Bal füle halkul és recseg kicsit. Bekapcsolt ANC-vel már nagyon recseg.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#14033) TOZ


TOZ
addikt

Tyíííí!

Messzirol indultam. Gyerek lenyulta a meetingelosnek vette "sparos" JBL-t, es mivel az Airpods Pro egy pain in ass, ha Windows is van a buliban, a melo miatt elkezdtem nezelodni. Black Friday... sennheiser cx plus, aztan momentum 3, de kaptak hideget meleg, meg nagyok is, kell-e ez nekem egyaltalan... kezdtem elengedni. Aztan olvastam itt a Linkbuds odakat, Alzan meg szembe jottek az eppen kibontott (talan kiprobalt) darabok. Tegnap reggel le is kattintottam egyet, este mar a boxban volt

Tyíííí! Itt ulok az irodaban, korulolel Avishai Cohen legujabb albuma, csodasan hallom a nagybogo rezgeseit - nem vagyok audioFÜL !!! - sokkal szebbnek tunik, mint az APP1 (persze az lehet mar csapagyasra van hajta - ket eves, de negy eve gyk. csak APP1-et hasznalok, csereltek egy parszor garanciaban :Y )
Imadom. Tegnap egy hosszabb telefonbeszelgetest is toltam vele, nem volt panasz. Hamarosan jonnek a napi meetingek. Fulemben tokeletesen benne marad, nem banto. A csontuteses vezerles magic. Multipoint tokeletes. Eppen annyit hallok a kornyezetembol, amire az irodaban meg jo is - eddig azt hittem ide nekem ANC kell, de nem tudtam milyen nelkule. Orombodogtag! :C Szerintem ez egy (munkahelyi) baratsag kezdete.

BKV-n nyilvan nem az igazi, arra marad az APP1 ANC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#14034) -NoVa- válasza TOZ (#14033) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor bevált zenére is, helyes :) Azon kevés TWS-ek egyike, ami korlátozottan alkalmas eltartott kisujjal hifista zenehallgatásra is, nem csak podcastekre. Aztán persze bele lehet kötni végtelen szempont szerint, de inkább imádom azért , amit tud, mert azt úgy ebben a formában más nem csinálja utána.

(#14035) Seraph 16 válasza TOZ (#14033) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ez a linkbuds S?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#14036) -NoVa- válasza Seraph 16 (#14035) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem, a lyukas nyitott eredeti. Az meg a Sony szégyene, hogy kitaláltak egy értelmes nevet a funkcióhoz párosítva, majd rögtön értelmetlenné tették egy homlokegyenest ellentétes (vagy épp az eredetit funkciójában átfedés nélkül kiegészítő) ANC-s zárttal.

(#14037) TOZ válasza -NoVa- (#14034) üzenetére


TOZ
addikt

Nem vagyok hifista, nagyon nem, de hajnalban (otthoni csendben) teszteltem ezzel:
[link]
Es uristen, annyival jobban szolt, mint az APP1, amit negy eve imadok, de ez (nekem, nem hifistanak) ez mas dimenzio. :C

Seraph16: Nem, gen1, vagy mitomen, hogy kell ra hivatkozni, a lukaskarika.

(#14038) TOZ válasza -NoVa- (#14034) üzenetére


TOZ
addikt

Meg 30-párezerért ez szerintem bestbuy, ha csak meetingelni hasznalod, mar akkor is.
Amugy az valami zseni, ahogy nem a fuledbol hallod a zenet, hanem a fejedbol, belulrol.

(#14039) bwoay válasza TOZ (#14038) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem ráment vagy 3 napom, mire megtaláltam a megfelelő méretű szilikon illesztéket (pláne, hogy nem egyforma a két fülem), és utána is igényelt némi megszokást, de végül a kényelem olyan szintjét ismertem meg, amiről eddig fogalmam nem volt. tök fura, hogy pont ez a szokatlan formavilágú eszköz ül legkényelmesebben a fülben.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14040) Rellind válasza Richie86 (#14005) üzenetére


Rellind
senior tag

Earfun garancia update

szoval nyitottam egy ticketet, erre kertek egy videot, amiben megmutattam mi a gond, elkuldtem, ma kaptam emailt, hogy sajnaljak es kuldenek egy masikat, kuldjem a cimemet. 2023. februari vasarlas.

[ Szerkesztve ]

(#14041) -NoVa- válasza Rellind (#14040) üzenetére


-NoVa-
őstag

A videó nagy úr, azzal kell nyitni. Meg sem szokták nézni, de ha már képes vagy videót rögzíteni, és feltölteni youtubera, akkor potenciálisan influenszerkedni is tudsz, ami az eladások számán meg fog látszani, és inkább megéri neked küldeni újat. Nagyon gyakori tapasztalat ez, videó nélkül nem oldódik meg a problémád.

(#14042) Richie86 válasza Rellind (#14040) üzenetére


Richie86
senior tag

Ez így korrekt. Szabad megkérdezni, mi baja lett, ami miatt gariztatni kell?

(#14043) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok!

Irtam korabban iem tws miatt. Van egy opcio cegen belul amit feltudok hasznalni fullhallgato vasarlasra, 35k-t allnak nekem.

Alapvetoen vmi top fulest nezte de sztem maradok a 40k kategorianal.

Mivel elsosorban team call-ra kell, a mikrofon fontos.

Amit most kineztem az a technics 40es szeria, ott kis rafizetessel el is tudom hozni.

Kerdesem h melyik tipusokat erdemes meg ezen a szinten megnezni?

+1 pont ha zenere is tudom hasznalni de nem eletbevago.

Koszi. :)

# ANTAL Tuning #

(#14044) stellaz válasza L4D1K (#14043) üzenetére


stellaz
addikt

Miét pont IEM-et keresel beszélgetéshez? Hangos környezetben vagy?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#14045) L4D1K válasza stellaz (#14044) üzenetére


L4D1K
őstag

Open office.

A supportosaink Jabra-t hasznalnak, sztem az is tok jo. Tetszik a zsebrevaghato meret. :)

# ANTAL Tuning #

(#14046) Janaboy válasza stellaz (#14044) üzenetére


Janaboy
veterán

IEM TWS létezik egyáltalán?
Vagy itt a fogalommal nem vagyok tisztában? :)

Janaboy

(#14047) Janaboy válasza L4D1K (#14043) üzenetére


Janaboy
veterán

TWS-ben ami amúgy alkalmas lehet hívásra a Jabrakon kívűl még a Linkbuds és a Linkbud S inkább.
Illetve még a Samsung Buds Liveot szokták, de ott meg a zene nem túl minőségi.
A többi Samsung Buds nem tudom mennyire jó.

Janaboy

(#14048) L4D1K válasza Janaboy (#14046) üzenetére


L4D1K
őstag

Hali,

Lehet osszekevertem a fogalmakat :)) azt httem ezek a bogyok mar mind tws-ek.

Szoval, ezt neztem ki: https://www.technics.com/hu/termekek/fejhallgatok/eah-az40m2.html

Ez nekem kb mindenre is eleg lenne

Koszi a sony ajanlasokat.

# ANTAL Tuning #

(#14049) Janaboy válasza L4D1K (#14048) üzenetére


Janaboy
veterán

Érdemes tesztet nézni rá, összehasonlítva Linkbudsal, általában ezek azon véreznek el, hogy gépre kötve a mikrofon nem túl acélos.

Igazából én se tudom, hogy egy earbuds TWS-t hívhatunk-e IEM-nek vagy mitől IEM az IEM :D

Janaboy

(#14050) -NoVa- válasza Janaboy (#14047) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Buds 2 Pro mikrofonja nagyon tiszta, a zajszűrése is jó, nem hallják a szélzajt vagy az autót, csak abból tűnik fel a túloldalnak hogy zajos közegben vagyok, hogy tompább a hangom kicsit. Ellenben feltűnt, hogy a feldolgozott hangom halkabb vele felvételen, mint a Sonykkal. Azok kihasználják a teljes dinamikatartományt, a Samsung meg nagyjából a kétharmadára kompresszál. Tisztább, csillapítottabb, kevésbé sziszegős a hang úgy, szóval van előnye is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.