Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Pierre75


Pierre75
senior tag

Buds pro
droid alatt nekem 2 lejátszó vált be: Hiby és Poweramp, így a tws-t is e kettővel használom

tws érintésvezérlés
A Hiby tökéletesen kezeli ezeket, míg poweramp alatt bugos az 1x rövid érintés parancs (zene indítás/leállítás), pittyeg a buds, de a poweramp nem hajtja végre (beállításokban körülnéztem, de nem hozott sikert - persze el is kerülhette a figyelmemet, ha vki tudja a megoldást, kérem ossza meg)

hangminőség
mindkét player-el remekül szól a buds, a modernebb műfajokkal a poweramp jobban boldogul

(#8002) <Adamsky> válasza Pierre75 (#8001) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... míg poweramp alatt bugos az 1x rövid érintés ... "
Kétségtelen tény, hogy a PowerAMP alatt tényleg van (elvi?) lehetőség a headset/bluetooth füles vezérlésének testreszabására, de én ezzel még nem babráltam. Nem is tartom logikusnak itt külön (át)állítani. Erre a füleshez adott alkalmazást (már ha van ilyen, és az ad rá lehetőséget) használom. Ott szépen mindent testreszabok, és utána minden (nem csak a PowerAMP) annak megfelelően működik.

" ... mindkét player-el remekül szól ... "
A Hiby-t nem ismerem, de a PowerAMP alatt azért van lehetőség a hangzást, - ill. ezáltal az üzemidőt is - érintő beállítások variálására (pl.: Settings → Audio → Output és Resampler)

(#8003) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Meg mindig szeretnem a segitsegeteket kerni. Koszi :R
[link]

(#8004) Pierre75 válasza <Adamsky> (#8002) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Nem is tartom logikusnak itt külön (át)állítani."
Alapbeállításon hagytam, így bug-os. Nem magamnak kavartam, hogy aztán pislogjak, miért nem megy.

A poweramp részletes beállítása:
ez még hátravan, ha van még egyéb ajánlásod finomhangolásra, szívesen veszem.
Köszi!

(#8005) Pierre75 válasza <Adamsky> (#8002) üzenetére


Pierre75
senior tag

Egy újraindítás után a poweramp-nál is jól működik az érintésvezérlés.

Settings → Audio → Output és Resampler
itt milyen beállítást javasolsz?

(#8006) Janaboy válasza lipido (#8003) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem érdemes lenne összehasonlító tesztet keresni, ha találsz.
Tech2n pont volt szó az air pro 2rol,az alapján a neobuds tűnik jobbnak, bár azt se ismerem.

Janaboy

(#8007) lipido válasza Janaboy (#8006) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Lehet felreertheto voltam. Nem csak az a 2 fules jatszik. Hasonlo kvalitasokkal rendelkezo is szoba johet/ne/, amirol van tapasztalat. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8008) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Pár hónapja keresem már az ideális fülest, de csak körbe körbe járok a téma körül. :O :W

-In ear kialakítást szeretnék. Fontos a telefonálás minősége, de nem ragaszkodom a száras megoldáshoz (ha elengedhető)!

-Sofőrködöm, ezért fontos lenne, hogy egymastól függetlenül tudjam a 2 fülest használni ha kell. Ugyan ezen ok miatt szerteném, ha áthallatszó mód is lenne benne. (ANC) Továbbá, ne essen ki könnyen a fülből.

- Almás beállítottságú vagyok (teló/óra, ennek apropóján jó lenne, ha tudna 2 eszközt kezelni, de ha ez nem megoldható, el tudom engedni), viszont sajnálok kiadni 90-100k-t az airpods pro-ra.A keret 60-65k max hazai beszerzéssel. (ha olcsóbb, nem baj) :DDD

2 fülest néztem eddig - Earfun air pro 2; Edifier neobuds pro .

Kérlek benneteket, ha tudtok jobb alternatívát a fent említetteknél (akár szár nélküliben is), ne tartsátok magatokban.
Előre is köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8009) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Sziasztok urak. Foleg zenehez 15körül milyen (agybadugos) fulest ajanlotok?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8010) RazoR válasza gyuromoj (#7999) üzenetére


RazoR
veterán

Ha Airpods forma kell gumiharang nélkül akkor Haylou GT6, bár én kicsit gagyinak találtam de a hangjával nincs baj és jó az LL is. Itthon 7-8k.
Én végül kipróbáltam egy Earfun Free 2-t és nekem az vélt be nagyon, minőségérzetre is jöbb a Haylou-nál és sokkal többet is nyújt. Gyártó oldaláról 11k és 5 nap alatt itt van tréfamentesen.
Ami fontos, hogy kell hozzá egy jó BT adapter is, én ilyet használok.

(#8011) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok! (Tudom, hogy ez "fej"hallgató, írtam a megfelelő topicba is,de bízom benne az alapkérdésre itt is kaphatok választ!)

Szeretnék venni egy Sony WH1000XM3 fejhallgatót jó ideje. Most elég jó áron tudnék újonnan viszont olvastam, hogy van ez az LDAC kodek amivel igazán érdemes használni. Na már most több probléma/kérdésem is lenne... :D

1. iPhone-om van, ezzel az LDAC alapból kilőve, érdemes-e esetleg ettől függetlenül gondolkozni ebben, úgy hogy jelenleg egy XB950N1 fejhallgatót használok? Gondolom attól még a különbség kijönne.

2. Ha emiatt esetleg szerzek egy olcsóbb androidos telefont ami már támogatja az LDAC-ot akkor mivel tudnám kiaknázni? Átlag userként Spotify-t hallgatom leginkább ami ugye nem éppen a 990kbps-ről híres. Így is jobb lenne a hangzás iPhone-hoz képest vagy Spotify esetén felesleges LDAC-ozni?

Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de teljesen laikus vagyok és nem akarom úgy megvenni a füelst,hogy nem élvezhetem ki a tudását.

Köszönöm szépen! :R

(ui: vészterv az Airpods Pro, csak nem szeretem a bedugós fülest és félek, hogy fájna a fülem tőle)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#8012) geckowize válasza geckowize (#7662) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Rájöttem, hogy nekem is kell egy TWS headset, ugyanazzal a keretösszeggel keresek, viszont azt látom, hogy a SoundCore Life P3 már sold out. Mivel karácsonyi ajándéknak vettem, még nem lett kipróbálva, úgyhogy csak a véleményedre tudok hagyatkozni.

Ár/érték arányban van most hasonló jó választás?

Köszi! :R

(#8013) F.B.I. válasza RazoR (#8010) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hülye kérdés de a mikrofont is használod rajta játék közben? Ha igen, nincs panasz a hangodra? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8014) floratm válasza lipido (#8008) üzenetére


floratm
senior tag

Ugyanilyen prioritásokkal kerestem én is...
Tavasszal az edifier tws200 ast használtam amivel nagyon megvoltam elégedve. Nagy hátránya hogy nem tudja a dual modot, aztán egy családi vita áldozatául esett...

Most egy soundpeats true air 2-t használok....az utobbi időben viszont zajos környezetben nem hallom rendesen a másik felet. Ez zajos környezetre vonatkozil, single üzemmódban, a másik füles a dobozban pihen. Normál használat mellett ez egy olcso nagyon jo füles telefonálásra)

Ugyhogy a mult héten rendeltem egy edifier tws 200 plus-t aminek az elődjével nagyon meg voltam elégedve.

Vannak a beszélgetés minőségére kihegyezett tesztek mint pl https://www.scarbir.com/guide/best-cheap-wireless-earbuds-for-phone-calls

de ezek agybadugósak vagy legalábbis gumiharang van rajtuk amit nem akarok...

(#8015) lipido válasza floratm (#8014) üzenetére


lipido
senior tag

Nagyon koszonom. Nem problema az agybadugos mivolt, sot, almas earpods-tol faj a fulem/kenyelmetlen, ezert is keresek inkabb agybadugosat :R

(#8016) <Adamsky> válasza geckowize (#8012) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a SoundCore Life P3 már sold out." - az eu.soundcore.com -ra gondolsz?
Ali-t nézed? Most nekem 72,58$-t ír. Nem tudom, hogy ez jó ár-e érte, de lengyelből jön, és dec. 8-as nagyjábóli érkezést ígér.

Most nézem, hogy az amazon.de-n is van.

#8011 dani0113
Szerintem Spotify-hoz felesleges az LDAC. Azon is sok múlik, hogy milyen körülmények közt hallgatsz zenét (otthon | mondjuk buszon, útban a melóba | sportolás közben) és milyen stílust (pop, klasszikus, jazz, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#8017) dani0113 válasza <Adamsky> (#8016) üzenetére


dani0113
senior tag

Tidalra is előfizetnék ha úgy van, de ha maga az iPhone csak AAC-t tud, akkor gondolom felesleges, max ha Androidos telefont veszek nem?

iPhone 13 Pro 128GB

(#8018) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Edifier x3 megéri a felárat a honor choice-val szemben?

(#8019) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Én is hasonlót kerdeznék. Megeri zenehallgatásra a 10rugot vagy nem olyan jo a hangja?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8020) dani0113 válasza <Adamsky> (#8016) üzenetére


dani0113
senior tag

Berendeltem végül most potom pénzért és ismerős tud adni egy Sony telefont is ami tudja az LDAC-ot. Mostantól a kérdés,hogy mivel tudom kiaknázni ezt? Töltögessek ncore-ról rá lossless albumokat vagy csak a tidal? :D

iPhone 13 Pro 128GB

(#8021) <Adamsky> válasza dani0113 (#8017) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hááát ... eleve véleményes, hogy érdemes-e Tidal-t bluetooth-on hallgatni. Ha, igen, akkor LHDC v. LDAC a minimum, de van aki azt mondaná, hogy kábel, sőt aki már így "urizál", az vegyen külön lejátszót (úgy rémlik egyes Astell&Kern lejátszók Tidal-t is tudnak).

"Berendeltem végül most potom pénzért ... "
Egyelőre tesztelj! Szobában, utcán. Tapasztald ki, hogy hallod-e a különbséget egy flac, egy ogg, vagy épp egy mp3 között. Aztán, ha már egyértelmű, akkor érdemes a továbbiakon gondolkodnod ...

[ Szerkesztve ]

(#8022) -NoVa- válasza dani0113 (#8020) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem érdemes, lényegesen jobb setuppal sem lesz LDAC alatt jobb a Tidal. USB-re dugott BTR5-tel már tényleg jobb a 192kHz 24 bit, TWS-el mindegy.

(#8023) Pierre75 válasza Eversmann (#7995) üzenetére


Pierre75
senior tag

A samsung felhasználói kézikönyv ezt javasolja:
Amikor nem használja a füldugókat, tárolja őket a feltöltött töltőtokban.

(#8024) dani0113 válasza <Adamsky> (#8021) üzenetére


dani0113
senior tag

Szobában lesz leginkább használva, ritkán utazom is, akkor pedig jól jön az ANC, már a 950n1 is jól tette a dolgát. Tesztelem majd ezerrel! :)

iPhone 13 Pro 128GB

(#8025) geckowize válasza <Adamsky> (#8016) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Most megnéztem újra és már in stock, sőt, 30%-os kupont is kínáltak hozzá, így 56 EUR volt (~63 USD), úgyhogy meg is rendeltem, köszi! :R

(#8026) RazoR válasza F.B.I. (#8013) üzenetére


RazoR
veterán

Nem multizok egyáltalán, úgyhogy passz.

(#8027) <Adamsky> válasza RazoR (#7994) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A műszaki specifikációkon mit kellene megerősítenem?"
Igazából azt, hogy ez tényleg nem azonos egy tetszőleges bt.-s usb dongle-el. Vagyis, hogy ez "audio only", és abból is az "egyirányú" fajta (vagyis elképzelésem szerint ez PC-n Teams-el, Webex-el, stb. nem használható).

#8013 F.B.I.
" ... nincs panasz a hangodra?"
Szerintem ez nem visz át hangot (de ne legyen igazam).

[ Szerkesztve ]

(#8028) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Sziasztok,

Csomó ideje szemezgetek TWS-ekkel, de mindig visszaléptem eddig a vásárlástól.
Nagy nehezen elhatároztam magam és karácsonyra szeretném magam meglepni végre. :K

1. Felhasználás:
- munka: gépész tervezőként dolgozok irodában, így munka közben zenehallgatás/telefonálások intézése
- sport: kerékpározáshoz és futáshoz szeretném is használni
- vezetés: legalább 1 oldali fülest szeretnék használnék autóban, mivel a fejegységem nem tudja a Bluetooth kihangosítást, így jelenleg mindig a telefont kihangosítva, műszerfalra ledobva telózok ;]

2. Zenei kívánságműsor:
- Mindenevő vagyok... otthon monitor fülest használok, abból picit hiányolom a mélyeket, szóval mondhatni picit basshead-nek tartom magam. Stílust nem tudok belőni, mert tényleg mindent hallgatok.

3. Árkategória: 25k max
4. Fenti dolgok miatt, szerintem valamilyen szintű IP vízvédelem és ANC & Ambient mode must have lenne (csak gondolom, még sosem próbáltam).

Eddig Meizu EP52-t használtam, de megadta magát. Hangzásban minimum ezt hoznia kellene, de természetesen ennél többet is szeretnék :).
Fél éve Earfun Free Pro-val szemezgettem, aztán most úgy nézem pont akciók mennek náluk, így lehet ezen a vonalon maradnék. Természetesen más alternatíva is érdekeléne.

Amiket néztem hirtelen:
Earfun Air Pro 2 64$ ~21k
Earfun Free Pro 2 60$ ~19,5k
Earfun Free 2 37,5$ ~12k

Felső kettőre hajlok az ANC miatt, viszont az Air Pro 2 nem tudom mennyire lenne alkalmas enyhébb mozgásformákra, mint pl. a futás. Szerintetek?

Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#8029) RazoR válasza <Adamsky> (#8027) üzenetére


RazoR
veterán

Nem tudok erre mit mondani, amire nekem kell arra ezt ajánlották és működik. De mivel a spec-ben is az van, hogy csak adó így gyanús, hogy a mikrofon az bukó vele. Tehát ha valakienk adó/vevő kell akkor keresni kell másfajta adaptert. Létezik több ami szintén BT 5.0 adó/vevő és tudja a aptx-et csak azok nem 5-6k, hanem 13-15k.

(#8030) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Van egy JBL Tune 120TWS fülhallgatóm. Már egy éve küzdök vele, hogy használjam, de egy idő után mindig visszaveszem az iphonehoz adott vezetékes fülhallgatót. Az ok, hogy kényelmesebb és a jbl mindig kiesik a fülemből. Próbáltam már a hozzáadott mind a 3 méretű szilikon haranggal, de egyik sem akar tartósan a fülemben maradni. Tudtok ajánlani vmi megoldást? Esetleg másmilyen alakú szilikont, ami jobban a fülemben maradna?

(#8031) Kroni1


Kroni1
veterán

Hali!

Valami olcsóbb Haylou vagy a korábban ajánlott Edifier gumiharangos fülest vennék alkalmi használatra, tv nézéshez, még nem döntöttem el melyiket, de 7-12e közt gondoltam. A haylou GT3 nagyon gagyi és érdemesebb ennél jobbat venni igaz? Nem tudom melyik lenne jobb, elvesztem a GT1, Pro, plus és egyéb változatok sokaságában.. Van W1 is 12e körül, az is szimpatikus.. Vagy az edi X3 jobb ennyiért?

(#8032) <Adamsky> válasza nOvOp (#8030) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Így elsőre kicsit fejnehéznek tűnik a füles, aztán ez a kép mintha cáfolná. Egy szó, mint száz, nem tudom, hogy a nagyobb harang segítene vajon, vagy az már kényelmetlen lenne. Az Ali tele van (pl1, pl2, pl3 - ez utóbbi elvileg "non-slip") mindenféle 3rd party gumiharangokkal. Ha, egyébként elégedett vagy a fülessel, akkor érdemes próbálkozni, de ha nem, akkor el kell engedni (eladni / elajándékozni), és nézni valami újat / jobbat ....

[ Szerkesztve ]

(#8033) hkari válasza nOvOp (#8030) üzenetére


hkari
őstag

Talán valami ilyesmit próbálj meg. Nem ilyen fülesem van, de nekem is jobban bent marad a szivacs harang.

(#8034) <Adamsky> válasza hkari (#8033) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az ilyen foam-okkal az a baj (nem nekem még nem volt, de több helyen olvastam), hogy ezek ilyen "egyszer használatosak". Értsd: minőségtől ill. használati gyakoriságtól függően 3 hónap - 1/2 év után cserések. Az biztos, hogy ezek szigetelnek a legjobban, de ennek az ára is megvan (más annyiért keres TWS fülest, mint amennyibe 2 garnitúra márkásabb "foam tip" kerül).

(#8035) nOvOp válasza <Adamsky> (#8032) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszönöm, kipróbálom!
@hkari: köszi, megnézem.

(#8036) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Sziasztok,

Nőnemű társnak keresnék vezetéknélküli fülhallgatót, ami bírja a minimiális edzést, kényelmes, "szépen szól", és van benne basszus. Utóbbit szereti nagyon.

Olyan 25K-ig mi az amit érdemes nézni a fentiek tükrében?

Köszi :R :R

(#8037) enzahobi


enzahobi
aktív tag

Sziasztok!

Olyan füllhallgatót keresek, amely jól szigetel - aktív zajtszűrés nem kell.
Kiegyenlített hangképe van VAGY megközelíthető equalizerrel. Ami fontos hogy a magasban ne tolja túl, ne fárasszon. Úgy is szét lesz EQ-zva, csak egy semlegest könnyebb a füleim igényeihez igazítani.
Nyakpántos előnyben.
Ár másodlagos, ár-érték arány fontosabb, de nem vágyok kompromisszumokra. Mondjuk olyan 80-100ezer ig, Ztán meglássuk.
AptxHD, HD+ vagy LDAC támogatás.
Beszerezhrtő legyen itthon is, ne kelljen külföldről rendelgetni.
Kábelzaj lehetőleg ne legyen jelentős a nyakpantos esetében.

Rólam annyit, hogy 10éve zúg a fülem (tudom mit okoz a hangos zene, attól van, Gödöllő trafo club) és rengetegszer fülessel tudom maszkolni a zajt (köszi, nem kérek maszkolózajos hallókészüléket) ezen kívül hangokra erősödik, reaktív, tehát ezért szükséges a jó szigetelés, hogy pl egy aluljáróban "koncertet" adó kedves "művészek", aki közterületen többszörösen is atlépik a még elviselhető zajhatárt (ha koncertre akarnék menni és aztán a felerősödött fülzúgastól megöngyilkolni magam, akkor az megy egyedül is, az aluljáró egy közlekedő tér bammeg...🙄)
szóval a füles segít ezt tompítani, ha kevés akkor van nálam fülldugó, de az meg a zaj elmúltával kellemetlenne válik, mert csak a fülzugások marad és behelyezni is körülményes.

A tinnitusom amugy egy Mi 9T Pro telefon kb 30%os hangereje a főhangszóróján, fehérzaj + még egy pár morzéző alacsonyabb freki, szóval elég erős.

Mint olvashattátok ez egyfajta "mankó" is nekem, tehát emiatt anyagi oldalról tágabbak rászánt forrásaim. (és inkább ebbe fektetek penzt, mint kamukezelésekre költöm...)

Előre is köszönöm mindekinek, aki idejével, tudásával, ismereteivel segít találni egy jó fülest! 😊

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#8038) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Amit ajánlotok erre?

- Filmnézéshez, netezéshez kell laptophoz.
- Hosszú üzemideje legyen.
- Működjön mono módban is, hogy egyszerre csak egy megy.
- Nem szükséges hogy a tokja tudja tölteni vezeték nélkül.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#8039) -NoVa- válasza enzahobi (#8037) üzenetére


-NoVa-
őstag

FiiO LC-BT2, aztán ami vezetékes cserélhető kábeles IEM-et választasz rá, ízlés/fülforma szerint, olyan változatban 2pin vagy MMCX csatlakozóval beszerezhető.
Itthoni beszerzéssel a FiiO FH3-al pl benne vagy az árban, de érdemes egy plusz szövet előtétszűrővel finomítani a magasait és a közepét, ahogy az igényeidet felvázoltad. Avagy az FD3-at sokan jobban szeretik.

Ha a hazai beszerzést elengeded (és az LDAC/APTX-HD támogatást), Amazonról az Etymotic Etymotion BT adapter és egy ER2XR együtt kijön 200 Euro-ból áfával együtt, izolációban és természetességben jobbat nem kapsz annyiért.

(#8040) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!
Van most a Telekomnál ~20eFt készülék/tartozék kedvezményem, az alábbiak közül melyik a legjobb vétel:
Huawei FreeBuds 3i - 14900
JBL T115 - 21900
JBL Free II - 23900
Honor Earbuds 2 Lite - 24900
Xiaomi Mi 2S - 24900
JBL T225 - 25900

Otthoni felhasználásra kellene, semmi sport.

Köszi szépen!

(#8041) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Szeretnék vezeték nélküli fülest vásárolni, max 35-40k értékhatárig, de inkább alatta. Jelenleg egy Sony MDR-XB50 olcsó és igazságos fülest használok amivel teljesen elégedett vagyok, csak az a fránya kábel......Zenében elég sok mindent meghallgatok, de inkább V karakterisztikájú fejhallgatókat használok (Audio-Technica ath-m50x, Superlux HD681 ), picit bass-head is vagyok, szeretem ha hallom azt a dobot/basszust rendesen. Van egy Soudmagic ES18S-em, de a fiók mélyén landolt jó mélyen, utána vettem a Sony-t és nekem az jobban bejött. Soundmagic E10 is volt, azt is visszavittem, szóval Soundmagic típusú fülesek nálam kiestek.

Mit tudnátok javasolni? Nem kell zajszűrés, inkább nice-to-have, de a headset funkciónak örülnék, magyarul ha tudnék telefonálni is, nem csak zenét/podcast-et hallgatni. Ha van olyan in-ear vagy buds típusú, ami nem fog kiesni sétánál és hozza a korábban említett eszközpark hangzását, már elégedett leszek.

Olcsóbb sony-k 20k körül -> 1more -> edifier?

(#8042) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok! Vásároltam egy Jabra Elite 75T fülest, minden nagyon szuper, nagyon tetszik, viszont volna egy olyan gondom hogy ha megnyitom gépen a discordot és használom, akkor nem hallok egy hangot sem ami megy még a gépen a discordon kívül. Pl: Youtube vagy valamilyen játék hangja.
Van erre valami megoldás? Köszi előre is a tanácsokat.

(#8043) Capt.Obvius válasza DonAttilas (#8042) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Ez szerintem a kizárólagos használat miatt van. TIDAL esetében vagyok így. Amíg az megy, addig nincs youtube. Csak ha leállítom.

(#8044) DonAttilas válasza Capt.Obvius (#8043) üzenetére


DonAttilas
tag

És lehet erre valami megoldást találni? Mert érdekes a youtube és a játék megfér egymás mellet. Tehát zenét hallgatni tudok például játék közben. De így sajnos barátaimmal kommunikálni csak úgy tudok ha nem hallom a játék hangját.

(#8045) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Uraim aki már hasznát vagy van neki JBL tT280 fülese az tudna mondani valmit rola? Jól szól megéri megvenni?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8046) Pierre75


Pierre75
senior tag

Samsung Galaxy Buds Pro
Az ANC-je nagyon gyenge, még házon belül a vezetékes Samsung EO-IC500 is klasszissal jobban szerepel. Pl egy régi mosógép működési zaját az EO-IC500 zene nélkül, csak anc-vel is eltüntette. A buds pro jól illeszkedő tips mellett bekapcsolt zene mellett már el tudta nyomni, de csak anc mellett behallatszott a mosógép zaja. Van hova fejlődnie a samu anc-jének.

360 audio
volt már egy mkv ahol működött, ott egész szórakoztató volt.
Figyelni kell, hogy a dolby atmos ki legyen kapcsolva 360 audio mellett, mert hanghibát hoz az egyidejű működés (a wearable beállításnál figyelmeztet erre, de automatikusan nem végzi el).

(#8047) Capt.Obvius válasza DonAttilas (#8044) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Igen, ez:

Ki kell szedni a kizárólagos elől a pipát . Nekem azért nem használható, mert TIDAL nem azt a minőséget adja ami, hanem a PCM jelet felkonvertálja, vagy le, arra ami a win beállítás. Jelen esetben 32bit 192KHz.

Szerk.: illetve lehet elég a prioritást megszűntetni csak...

[ Szerkesztve ]

(#8048) _NCT válasza _NCT (#8041) üzenetére


_NCT
őstag

Erre esetleg valaki? :R

(#8049) DonAttilas válasza Capt.Obvius (#8047) üzenetére


DonAttilas
tag

Köszi szépen a tanácsokat. Sajnos egyelőre ezzel nem sikerült megoldani, viszont közben kipróbáltam azt, hogy discordon bemenetként a laptop mikrofonját használja, kimenetként pedig a fülest. Így megy. Egyelőre már ez is nagyon jó, csak ugye a laptop mikrofonja nincs olyan jó mint a fülesé, főleg ha van háttérzaj. De ez legyen a legnagyobb gond.

(#8050) patomi válasza _NCT (#8048) üzenetére


patomi
őstag

Edifier tws1 pro, tws nb2 ajánlott részemről. Utobbi telefonálni sem rossz. Nyilván részletességről valamilyen szinten le kell mondani ebben az ársávban a drótoshoz képest. .. Illetve esetleg Soundpeats sonic, ha önsanyargató melyekre vágysz. :D
Árban feljebb Lypertek tevi, esetleg.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.