Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Dave567 válasza Janaboy (#14998) üzenetére


Dave567
addikt

LAMAX Heroes Ninja 1
Erről vélemény?

Ez is jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#15002) Pro!Petya válasza Dave567 (#15000) üzenetére


Pro!Petya
addikt

sry nem válasznak indult :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15003) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Lecseréltem a Galaxy buds pro-t mivel pár óra használat után iszonyat kényelmetlen volt.
(A gumiharangokat is végig zongoráztam természetesen)
Hosszú, több órás telefonálások alatt van hogy igazgatni kellett , és ilyenkor sok bosszuságot okoz az érintős érzékelő. (tudom van rá opció, de híváson kívűl meg kell)
Másik probléma hogy zajos környezetben sokszor panaszkodtak hogy brummogóssá válik a hangom és alig különböztethető meg a háttérzajtól ha minimálisan is halkabban kezdek beszélni.

Fontossági sorrend számomra:
1. Komfort
2. Telefonálás minősége / mikrofon
3. Transparency mód + állíthatóság
4. Akku idő
5. Fizikai gomb , az érintős maszlagolás helyett
és a sor legvégén a zenehallgatás.

Ezek alapján választottam a Jabra Elite 10 -et.
Egy napi használat után (kb ~6-7 óra hívás & ~1-2 óra zene , ~1 óra idle a fülben ) még mindig nem fáradt el a fülem, nem nyom sehol, és tisztán értenek engem a hívásokban zajos környezetben és én is tisztán értem a másik félt.
Kényelem szempontjából olyan jelentős a difi hogy ezt egész nap tudom hordani gond nélkül míg a Buds Pro-t 2-3 óra után már kínsznvedés volt!
Transparency/HearTrough mód legalacsonyabb fokozaton mert közben a környezettel és kell néha kommunikálni és az egyéb zajokra is fülelnem kell.
A fizikai gombok meg megváltás az érintős után.
Mintha több kategóriával jobb fülesre váltottam volna! :K

Összegezva ha valaki Tényleg kényelmes és telefonhívás orientált fülest keres akkor ezt nagyon tudom ajánlani.
Zenére sem rossz amúgy csak játszani kell az EQ-val, mert kicsit túl V-s defaulton is.

:R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15004) Janaboy válasza Dave567 (#15001) üzenetére


Janaboy
veterán

Passz..
Ha agybadugós is jó akkor Qcy t13.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#15005) Bentyu


Bentyu
csendes tag

Segítség :((

Birtokomba jutott egy RHA CL1 + L1 kombó. Mondanom sem kell, mintha selyemmel törölném a hátsóm.

Viszont az L1 egy féltégla így nem hordanám magammal, így kinéztem az iBasso DC06Pro-t alternatívának.
Igen ám, de az RHA balanszolt kábele 4-pin mini XLR ami fülesbe pedig sMMCX csatival megy be.

TL;DR
Fülesem sMMXC, kábel 4pin mini XLR: létezik olyan, amivel tudnám egyszerűen használni a 4.4mm balanced kimenetet az iBasso DC06Prón?

Finally, I have found it, I have! My very own sun… I am the sun!

(#15006) Skynet258 válasza Pro!Petya (#15003) üzenetére


Skynet258
veterán

Én abszolút megértelek, nekem violt 65t, 75t és 85t, szerettem mindet. Aztán a 85t bal oldala egyik reggel nem kapcsolt be, és azóta is csak a jobb oldali szól. Fájó szívvel de befogtam Zoom meetingekre... :(
Most egy Liberty 4NC-t nyúzok itteni ajánlásra, meglepően jó az árához képest. De a Jabra nekem is mindig a szívem csücske marad mert olyan volt, mintha az én fülemre öntötték volna...

https://geekpulse.hu

(#15007) Pro!Petya válasza Bentyu (#15005) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ezt valszeg nem ide akartad!
[link] <- itt próbáld meg
;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15008) Bentyu válasza Pro!Petya (#15007) üzenetére


Bentyu
csendes tag

Úris10, benéztem. Köszi :D

Finally, I have found it, I have! My very own sun… I am the sun!

(#15009) Pro!Petya válasza Skynet258 (#15006) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ez az első Jabra nálam és komolyan meglepődtem hogy mennyire hozza azt amire szükségem van!
Vásárlás előtt megkérdeztem a munkatársaim is és szinte mind ezt a márkát ajánlották egyből. Náluk is alap a napi sok óra telefonálás csak azért...
( jó nem mind mert az iphonosok értelemszerűen az airpods pro 2-t :DDD )
Utána azért még nyálaztam a teszteket, néztem a review videókat ezerrel és nagy nehezen találtam olyat akinek tetszett a tesztelő metódusa, nem csak szponzori maszlagot tolja.

Értelmesnek tűnt a rangsora és csinált egy külön letölthető custom scoring spreadseeth-et amiben be lehet állítani hogy melyik tulajdonság mennyire befolyásolja a pontozást.
(Importance-nál már a sajátom van alul. A default az 1 és ezt állíthatja mindenki úgy ami fontos számára)
[Picky Audio]

Amúgy a Liberty 4 is benne volt a pakliban nálam! :K

#15008Bentyu
Szivi ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15010) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ez igaz, hogy a füleseknek csak elenyésző kisebbsége középhangsúlyos? Nekem pont ilyen kellene. Akkor a Samsung Galaxy Buds FE a legjobb választás számomra. Akinek van ilyen, tapasztalt bármilyen problémát? Hamar, nem egyformán merül, kényelmetlen, kiesik a fülből, halk. Én eredetileg pálcikás fülest szerettem volna, de csak azért, mert azt hittem, hogy az kényelmesebb, stabilabban ül a fülben. Ezt a másik fajta kialakítást nem próbáltam, remélem tévedtem. :)
Alzanál korrekt módon visszaveszik a füleseket, tele is vannak használt fülesekkel, gondolom ezért is drágábbak a többi üzletnél. Esetleg van olyan üzlet, ahol olcsóbb az ár és visszaveszik ha mégsem lenne jó?

[ Szerkesztve ]

(#15011) bence188


bence188
tag

Sziasztok, szeretnék fülhallgatót venni tv-hez. Kb 3-4 m a távolság, tudjon így is csatlakozni hozzá, fekve is viszonylag kényelmes legyen.15 max 20k -t szánok rá. Redmi buds 5-ben gondolkodok, sztetek jó választás? Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15012) <Adamsky> válasza pinnacle (#15010) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem lehet, hogy a "közép hangsúlyos" helyett (ami szvsz. szintén nem túl szerencsés) inkább a semleges hangzást keresed? Az olyat, ami "lent" is (mélyek), és "fent" is képes tisztán szólni, de pont annyit ad mindenből, amennyi az adott zenében van.
A Technics AZ80 - amit most már jó pár hónapja használok - ilyen. Előtte Soundcore fülesem volt (van a fiókban). Nos ahhoz képest eléggé éles a váltás ...
Feltételezem, hogy alapvetően nem ebben az árkategóriában nézelődsz, de az a baj, hogy "lentebb", ill. úgy általánosságban a TWS-eknél tényleg nem ez a semleges hangzás a cél. El kell varázsolni a felhasználót már a bekapcsolás pillanatában. Ezt pedig úgy lehet, ha b@szók a mélyek, és csilingelnek a magasak.

#15011 bence188
TV-hez (de szerintem úgy egyébként is) olyan fülest keress, amin tudod a hangerőt állítani (nekem a Redmi Buds 5 nem ilyennek tűnik) A kényelem sajnos csak hosszabb távon fog eldőlni, és eléggé egyénfüggő.

(#15013) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Van egy már szerintem 10 éves LG gyári fülhallgatóm ami a mai napig teszi a dolgát a mélyek is nagyon jól szólnak, körülbelül ilyen "minőséget" keresnék vezeték nélküli-ben. Telefon csere lesz a közel jövőben és már nem lesz rajta jack.
-klasszikus fülhallgató
-Pálcikás
10-15k
Amit gyorsan kinéztem, nem tudom ajánlott-e meg milyen minőségű, de egy Mi True Wireless Earphones 2 Basic
Igazából csak YouTube nézésre kellene telefonról esténként-napközben itthon amire a mostanit is használtam.
Előre is köszönöm ;)

[ Szerkesztve ]

(#15014) pinnacle válasza <Adamsky> (#15012) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, a semleges, természetes hangzás a jobb kifejezés. Nem tudom ezek a teszetek, mennyire objektívek, de az Rtingsnél is ennek a legjobb a hangzása, még telefonhívásnál is, tesztben is Neutral Sound-ot írnak.
Ez lemaradt az előző képről.
And, get this: this is the best execution to date.
Illetve később újra megerősítve.
Then switch to any other 98% of the other sound characters - and you'll know why the FE is so good.

Akkor viszont miért nem ilyen hangzású a fülesek többsége? Lehet azért mert az emberek többségének egyszerűen nem tetszik? Kíváncsi lennék tulajok mit tapasztaltak. Gumiharangot egyébként lehet cserélni? Mondjuk nem tudom, van egyáltalán ilyen rácsos utángyártott gumiharang. Arra panaszkodnak, hogy túl kemény. Illetve fura, hogy miért van ilyen "gyűrű" is mellékelve. Anélkül kényelmetlen, azt lehet pótolni?

[ Szerkesztve ]

(#15015) Skynet258 válasza Pro!Petya (#15009) üzenetére


Skynet258
veterán

Wow egy ilyen táblázatban lehetett meló az biztos. :K
Amúgy én is iphone-os vagyok, szóval az Airpods Pro 2 volt az elsődleges jelöltem; de hamar győzött a 100k vs 30k kérdésköre. :D

https://geekpulse.hu

(#15016) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Feleségem fejébe vette, hogy neki "pálcikás" kialakítású, in ear, de nem gumiharangos BT fülesre van szüksége, androidos telefonjához.
Amit jelenleg látok a piacon, azok 2-3 ezer forintos ránézésre is trágya Noname fülesek.
Esetleg tudtok javasolni valami használható példányt?

Köszönöm

(#15017) Viktor77 válasza Jamby18 (#15013) üzenetére


Viktor77
titán

A feléért van QCY T13. Nagyon jó minőség az áráért. Nekem van, csak ajánlani tudom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15018) Jamby18 válasza Viktor77 (#15017) üzenetére


Jamby18
senior tag

Megnéztem ;) olyan típus esetleg nincs ami nem "agyba dugós"?
Magyaràn a Xiaomi is jó csak drága?

[ Szerkesztve ]

(#15019) Viktor77 válasza Jamby18 (#15018) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, bocsánat, benéztem, hirtelen úgy láttam, hogy a Xiaomi is agybadugós, azért ajánlottam olyat.
A Xiaominak nem különösebben jók az értékelései.
Ezt megnézném. Scarbirnál ez a legolcsóbb nem agybadugós füles.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15020) Janaboy válasza Viktor77 (#15019) üzenetére


Janaboy
veterán

Haylou GT6, Soundpeats trueair2, Soundpeats Air 3, Soundpeats Air 3 HS

Janaboy

(#15021) <Adamsky> válasza pinnacle (#15014) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nem tudom ezek a teszetek, mennyire objektívek ... "
Az Rtings-en elég sokat méricskélnek, ami mondhatni objektív, ill. jó viszonyítási alap. Az már más kérdés, hogy lehet nem minden fülessel birbitélnek annyit, hogy a maximumot kihozzák belőle ("out of the box" bekapcs, oszt' hajrá). Lehet rosszul emlékszem de, pl. az egyik talán fejhallgatónál olvastam, hogy AAC codec-el tesztelték, holott tudott LDAC-ot is.

"Lehet azért mert az emberek többségének egyszerűen nem tetszik?"
Soknak nem. Viszont a programozható DSP, app-ok világába - elvileg - ki lehetne elégíteni minden igényt. A gond inkább az, hogy a legtöbb gyártó elment abba az irányba, hogy hangolgatással, tervezéssel nem nagyon akar foglalkozni (mérnöki óradíj!), hanem belevágnak egy átlagos driver-t (itt is előfordul a nagy szórás), megküldik a magasakat, de legfőképp a mélyeket, aztán jau lesz az úgy.

(#15022) Jocy


Jocy
aktív tag

Sziasztok!

Csütörtökön megjött a OnePlus Buds 3 fülesem, gondoltam megosztom az eddig tapasztaltakat. Sok összehasonlítási alapom nincs, egy Liberty 4NC van itthon, ami egyáltalán nem rossz, de ez valami brutál jó! Lágyabb a hangzása, alap beállításon is nagyon el van találva szerintem. OP 8 telóm van, így alapból LHDC-n megy.
A beállításokat nagyon nem piszkáltam még, gyári hangprofillal (kiegyensúlyozott) használtam, majd később kipróbálok mindent. Maga a füles kényelmes nekem, nincs az az érzés, hogy ki akar esni, minőségi darab érzetét kelti kinézetre is.

(#15023) tomp válasza Jocy (#15022) üzenetére


tomp
félisten

Majd én is kipróbálom ha egyszer végre a OnePlus megoldja a csomaglopást...

Nálam van egy Buds Pro 2 és egy Edifier NeoBuds Pro 2. Kíváncsi vagyok mit tud majd mellettük.

(#15024) pinnacle válasza <Adamsky> (#15021) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#15025) Jocy válasza tomp (#15023) üzenetére


Jocy
aktív tag

Csomaglopás? Mi történt? Én vasárnap megrendeltem, csütörtökön megkaptam. Legnagyobb meglepetésemre a MPL hozta. :)
Kíváncsi vagyok nálad hogy vizsgázik a másik két fülessel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#15026) repvez


repvez
addikt

ki milyen air buds fülest ajánlana sport(futás, kerékpározás) és zenehallgatáshoz ami ár érték arányban a legjobb lehet a max 20k környéki árban ?
Kialakításban, minél kisebb legyen jol belesimuljon a fülbe és ne legyen előrenyúló mikrofon szára
ANC és ApX illetve a BT5,3 vagy ujabb tulajdonságokat tudja.
Xiaomi telefon és okosorához kompatibilis legyen .
Akár váltani is lehesen a két eszköz között , hogy melyikről játsza le a zenét. A Spotify és MP 3 zenéket hallgatnák. föleg trance és europop stilus.
Hosszu akkuidő

(#15027) tomp válasza Jocy (#15025) üzenetére


tomp
félisten

Többünknek is ellopták a OnePlus csomagját a német posta raktárából...
Ha neked az MPL hozta akkor szerencséd van mert a tiéd is átment a lopós raktáron...
Eredetileg "csak" telefont vettem de majd ha valamikor végre visszaadják a pénzt, hozzádobom a Buds 3-at is.

(#15028) sutszi


sutszi
veterán

Samsung FE vs Buds 2 Por teszteket nézegetve úgy láttam, hogy ár/érték arányban az FE jobb. Jól látom, vagy benézem?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15029) -NoVa- válasza pinnacle (#15014) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olyan ez, mint a junk food, ízfokozók, fűszerek, aztán elszoknak a valódi ízektől, és csak az az intenzitás lesz finom.

Aztán én ránézve a freq response gráfra azt látom, hogy a Buds 2 Pro közelebb áll a preferált hangzásomhoz, az FE felső középtartománya túlzottan unalomig visszafogott, de cserébe 6KHz környékén bábtóbban emel, így hamarabb válhat harsánnyá.
Viszont a fin az FE-n valószínűleg megoldaná az illeszkedési nyűgjeimet.
Summa summárum, számomra a Buds 2 Pro vs Budd FE vitában hosszú távon a Sony LinkBuds S nyert, sokkal többször nyúlok érte utcai használatra, mint a Samsungért, amit inkább itthon meetingekre használok. Egyik sem jó azon a zenei, hangminőségbeli skálán, amivel a zenehallgatós dolgaimat mérem (keress rá a Go Pod-ra, vagy Mangird Tea-re a korábbi tematikus postjaimért), avagy a klasszikus lyukas nyitott Sony LinkBuds a legtermészetesebb, legemberibb hangú, arányos középtartománnyal rendelkező TWS a piacon, de az izoláció teljes hiánya miatt rétegtermék.

(#15030) Jamby18 válasza Janaboy (#15020) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi!
Soundpeats trueair2 jó lesz nekem.
Van különbség, hogy néhány áruháznál a típus után van, hogy TWS?

(#15031) pinnacle válasza -NoVa- (#15029) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igazából lehet nekem felesleges a minőséggel foglalkoznom, mert 90%-ban podcasteket hallgatok. Illetve régi zenéket, amik hiába vannak flacben, nem hallom a különbséget az mp3-hoz képest. Persze lehet ahhoz megfelelő füles is kellene, hogy érzékeljem.
Azért csak kíváncsiságból, tudnál linkelni igazi jó minőségű zenét? Meghallgatnám, hogy milyen a Roland RH-200S fejhallgatómmal. Persze ez sem csúcsminőség, de biztos jobb, mint a kedvenc Samsung fülesem. Azt hittem hamisítvány, de nem, gondolom csak kifuttatják. Gumiharangja is nagyon jó, vékony, nem is lehet érezni. Lehet még annak is megéri venni. :)
Egyébként nekem egyszerűen kényelmetlen a fejhallgató, ezért is vettem Honor Choicet. Podcastekre az is jó.

(#15032) -NoVa- válasza pinnacle (#15031) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ó, ez komplex. Egyfelől egy kurrens, jó terű, jó dinamikájú, jó hangolású cuccon döbben rá az ember, hogy egy klasszik 90-es évekbeli Scooter is elképesztő minőségi hangzást produkált, vagy hogy a Youtube is tud érzelmi töltettel teli énekhangot kifogástalanul átadni.

Érdemes TWS-ből jót venni, csak nem azzal az elvárással, hogy audiofil zenehallgatásra való. Háttérzene utazáshoz, podcast, házimunka, akármi, ezer helyen pont elég jó. Már ha nem valami bódéhangú, üreges közepű basszusbomba, visítós generikus kínai tuning (az ottani klasszikus stúdiótechnika hiányosságait kompenzálja a masszív felső közép és magasemelés, nyugati zenékkel hallgathatatlan, de tele lesz a net angolul dícsérő reviewkkal), stb.

(#15033) pinnacle válasza -NoVa- (#15032) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezért érdemes felvenni a fejhallgatót. :)
Érdekes módon az elején van egy kis alapzaj, de az a fülesekkel jobban hallható. Gondolom az In-ear kialakítás miatt.

(#15034) -NoVa- válasza pinnacle (#15033) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vagy a füles frekvenciakiemelése. A gitáros mikrofonerősítője zajosabb, megmarad az végig, csak a sok bejövő hang között háttérbe szorul.

(#15035) helixP válasza helixP (#15016) üzenetére


helixP
nagyúr

Erre esetleg van ötletetek?
Köszi

(#15036) RedCactus válasza helixP (#15035) üzenetére


RedCactus
senior tag

Soundpeats air 3 deluxe. Esetleg olcsóbban az Trueair 2 rózsaszínben.

(#15037) helixP válasza RedCactus (#15036) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm szépen!

(#15038) Jocy válasza tomp (#15027) üzenetére


Jocy
aktív tag

Durva, hogy mik vannak ott. Nem gondoltam volna. Lehet tényleg mázlim volt ennek tükrében.
Reméljük sikerül rendezned a dolgot velük.

[ Szerkesztve ]

(#15039) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Az létezik hogy a Samu Buds FE gyakorlatilag elveri az egész Top kategóriát mindössze 60-70 Euro-ért?

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15040) pinnacle válasza Pro!Petya (#15039) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt írtam én is korábban. Viszont érdekes módon tulajdonosok nem erősítik ezt meg. Nem is jelentkeztek. Prohardvernél viszont nem ájultak el tőle. Lehet a semleges/természetes hangzása azért van kevés fülesnek, mert az emberek nem szeretik.

-NoVa- egyébként engem nem zavar egy kis sustorgás, legalább nem annyira steril hangzás. Ha jól emlékszem a lemezeknél is volt valami sistergés, azt szoktam meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#15041) <Adamsky> válasza Pro!Petya (#15039) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Anno én is megnéztem pár YT-s review-t a fülesről, és nekem az jött át, hogy ár/teljesítmény viszonyban egészen jó. Hogy mindent verne, azt én is kétlem.
Ez a sztori egyik fele a dolognak. A másik, hogy az RTings-hez sem jut el minden füles. Pl. az én aktuális kedvencem sem. Hogy miért? ... erre most mit is mondjak? :F

#15031 pinnacle
"Azért csak kíváncsiságból, tudnál linkelni igazi jó minőségű zenét?"
Ez nem így működik! Neked kell olyan általad már jól ismert zenét keresni, ami minőségi formában rendelkezésedre (CD pl.) áll. Kell, hogy legyen egy "referenciád", amihez képest tudod "mérni" az eszközeidet. Egyébként könnyen be tudod magad csapni.
Ja, és célszerű olyat keresni, amibe "van minden". A Nova által link-elt muzsika pl. nagyon finom zene, de teljes körű tesztelésre nem igazán alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#15042) Pro!Petya válasza pinnacle (#15040) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen, az nekem is feltűnt hogy nincs nagyon pozitív visszajelzés felőle.
Sőt Yt-on a több hetes használat utáni videókban is csak úgy hozzák le hogy árához képest jó , de nem több....

#15041<Adamsky>
Szerintem idővel fel kerül majd az is tesztre hozájuk!

Addig nézd meg ezt , neki szintén jók a tesztjei és a feliratkozol akkor elérheted az összes tesztfájlt is.
Technics AZ80 Review vs The Best! 🤔 (Sony, Jabra, Bose, Apple)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15043) Dave567 válasza Janaboy (#15004) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm :R !

(#15044) <Adamsky> válasza Pro!Petya (#15042) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, nekem nem fáj, hogy nincs, mert nekem már ilyen fülesem (és most jó ideig nem is tartom túl valószínűnek, hogy kijönne olyan cucc, ami miatt kicsit is megremegne a kezem), csak arra szerettem volna rámutatni, hogy egy tényleg jó - bár nem éppen olcsó - fülest egy laza kézmozdulattal negligálnak.
Az említett tesztet is láttam már, köszi! :R

"Szerintem idővel fel kerül majd az is tesztre hozájuk! "
Az alábbi "párbeszéd" 7 hónapos. Akkor kellett volna lépniük. Szerintem ezt már elengedik.

(#15045) -NoVa- válasza <Adamsky> (#15041) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jaja, azt azért linkeltemz hogy látsszon, nem a formátum vagy a bitráta szól jól. Ezerféle szempont szerint lehet tesztzenét rakni. Yosi Horikawa zenéi a tér, atmoszféra miatt, Doors - Riders on the Storm az átélhető vihar, vagy Ricinn - Erani a tenger és tűz életszerűségével, a szenesedő fa pattogásának a hangjával jó jel, ha hihetőek ezek.
Pont ez utóbbinàl elég jól kijön a BT limitációja az elektrosztatikus fülesemmel. Kábelen DAP-ról a tűz hőjének a húzása tisztán hallhatóan felfelé húzó szél, míg BT-n iránytalan zúgás.

De, főleg TWS-re egyszerűen azt kell berakni, amit hallgatni szeretnél. Ha az jó, akkor jó, ha nem, de akármilyen tesztzene jól szól rajta, attól még a mindennapokban nem lesz az igazi.

(#15046) tomp válasza Jocy (#15038) üzenetére


tomp
félisten

Ma pont 1hónapja, hogy eltűnt a német postánál. Azóta a OnePlus is csak az időt húzza. De remélem jövőhéten már vége az egésznek, visszajön a pénz és megrendelhetem újra.

(#15047) Pro!Petya válasza <Adamsky> (#15044) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Azért nyomtam rá egy szavazatot ;)

100% hogy ez lesz a kövi teszt!

Az a baj hogy tesztekben is "csak" pariban van a Jabra Elite 10-el viszont drágább ~110 euróval / ~43K forinttal így azért valószínűsíthető hogy nem lessz egy réteg termék valszeg emiatt sem ugrottak rá annyira a tesztre.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15048) <Adamsky> válasza Pro!Petya (#15047) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"100% hogy ez lesz a kövi teszt! " – kíváncsi leszek :U
Egyébként, - mint írtam - rám túl sok befolyással már nincs a dolog. Én úgy vélem, hogy egy nagyon-nagyon jó füles, aminél a hangzásra mentek rá leginkább. Az ANC is jó, de lehetne jobb. És itt nem a zajszűrés mennyiségére gondolok, hanem a módjára. Sajnos érzésre picit belerondít a képbe az ANC, így én nem is nagyon használom (csak a transparent módot, - ami elég szuper - ha bemegyek pl. egy boltba).

" ... Jabra Elite 10-el viszont drágább ... "
Hol? Itthon szerintem fej-fej mellett vannak. Az arukereso szerint a Jabra 91-től indul a Technics 92-től.
Egyébként vetettem egy pillantást anno a Jabra-ra is, de nálam a codec támogatás, a spec. vetőcső és ezért a kompatibilis illesztékek alacsony száma - és utóbbiból következően azok ára - miatt ki is esett.

Ezt egyébként már korábban az általad is link-elt Aaron X-es tesztből mentettem le.
... ami viszont ebből nem látszik, hogy mekkora tere van a fülesnek.

#15045 -NoVa-
" ... TWS-re egyszerűen azt kell berakni, amit hallgatni szeretnél."
Szerintem ez mindenre igaz. Egy ismeretlen zenénél nem biztos, hogy észreveszed, ha itt-ott túl sok, vagy túl kevés. És persze azt sem árt, ha több különböző (legalább 2-3 muzsikával) tesztel az ember. Legyen olyan is, amiben vannak mélyek (de nem a bass-boosted sz@r, hanem pl. orgona: Interstellar filmzene), ének, és hangszerek (akusztikus).

(#15049) Pro!Petya válasza <Adamsky> (#15048) üzenetére


Pro!Petya
addikt

" ... Jabra Elite 10-el viszont drágább ... "

170 EUR -ért (~67k HUF) vettem az Elite 10-et pár napja itt németben és a Technics AZ80 meg legolcsóbban 292EUR -tól (~115K HUF) indul. Ez nem kis difi szerintem.

Nem jön ki a matek hogy otthon hogy lehet egy árban a kettő :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15050) Skynet258 válasza Pro!Petya (#15049) üzenetére


Skynet258
veterán

250 EUR az ára a Jabra-tól véve is, szóval te vetted jó áron inkább. ;)

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.