Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) AssAssynn válasza mateus (#50) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi! A helyi áruházban a Jabra BT2047 -re esett végül a választás. 7 ezerbe került. (Erdekes, nincs is fent az előbbi honlapon). Remélem be fog jönni a ajándékozottnak. :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#52) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, mert nagyon nem vagyok jártas a témában. Szeretnék magamnak egy BT fülhallgatót, ami nem esik ki a fülemből . Nem ragaszkodom a true wirelesshez. Egy Samsung S10-eshez szeretném használni. Max keret 20-25 ezer lenne. Zenehallgatás lenne a cél, illetve hogy telefonáláskor halljanak. Ha van olyan funkció ebben az árkategóriában, ami nem szigetel el a külvilágtól, hanem hallhatom a külvilág zaját, az külön jó lenne. Nem tudom ennek mi a neve, csak hogy létezik :) 🤗 Ha abban segítetek csak, hogy milyen márkák közt érdemes keresgélni, vagy épp elkerülni, már az is nagy segítség.

(#53) fabri07 válasza HoldfenyLuna (#52) üzenetére


fabri07
aktív tag

Szia, szerintem xiaomi airdots pro, én most vettem és eléggé jól szól, bár félek hallaskárosodásom lesz mert full hangerőn kicsit hangos, de mégis tiszta mint az ég ;]

(#54) floratm


floratm
senior tag

A KZ rol nagyon jókat irnak mostanában, és van egy uj olcso tws ük
ami érdekelne hogy teljesit.

A másik a KZ neckband ezzel valakinek van tapasztalata? Beszélgetésre is használnám és nagyon jo tulajdonsága a cserrélhető fülesek

[ Szerkesztve ]

(#55) f4lcon válasza floratm (#54) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem az előző verziós KZ kábelem van, nem nagy truváj, azt is mondhatnám, hogy sz.r
hátha ez jobban sikerült

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#56) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Fogalmam nincs róla milyen, attól még, hogy brand nyugodtan lehet, hogy szemét, viszont egész jó árban van ahhoz képest amennyi szokott lenni az ÁK alapján:
ATH-SPORT50BT

(#57) trialboj


trialboj
őstag

van minimum összeg, vagy típus ami az abszolút vállalható legalja? Rengeteg opció van, főleg a drágábbak között, de nem tudom hogy mennyire jönne be nekem ez az egész, ezért szeretném előbb kipróbálni. Olyan is elég lenne amivel csak sima podcasteket hallgatok miközben kint szerelgetek, de a telefon mondjuk bent van a melegben...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58) mateus válasza trialboj (#57) üzenetére


mateus
senior tag

Na hát igen, nagyon nem mindegy a felhasználás módja/területe. Először egy Tronsmart Spunky Buds-ot vettem, az zenére nekem kevés volt, nem szólt tisztán, de podcastokra meg elég. Azután próbáltam Jabra Elite 65t-t és Lypertek Tevi-t, amik viszont bőven kielégítik az igényeimet zenére is.

Tehát podcastra elég egy 10ezer körüli is, zenehallgatásra viszont fentebb kell nézelődni.

(#59) floratm


floratm
senior tag

Azért az sem baj ha egy bejövő hivást is el lehet intézni podcast hallgatás kozbe...

(#60) bostone válasza mateus (#58) üzenetére


bostone
addikt

Neked a tromsmart nem csinált furcsaságokat? Használható a mai napig?

Itt korábban jeleztem, hogy elcsúszott a balansz a spunky beat-ben. Aztán a töltőbölcsőbe visszahelyezve nem bontotta a kapcsolatot, de csak későn vettem észre, csaknem teljesen lemerült.

Nem az első darabom a márkától. Először egy speakert vásároltam tőlük, amely teljesen jól teljesít a mai napig. Elpusztíthatatlan, az akku is félelmetes igénybevételt bír. Ezt követte egy "agybadugós" bluetooth fülhallható, amely jól szólt ugyan, feltöltés után simán bírta a nyolc órát is, viszont rosszul tárolta az energiát. 1-2 nap alatt lemerült.

A spunky beat geekbuying vásárlás volt. 50$-os kategória. Napok óta várom, hogy történjen valami, még nem kaptam választ.

Egyébként nekem bejött, hogy a vezetékkel nem kell "vesződni". Kényelmes, szinte észrevétlenül fekszik a fülben.

Több, mint valószínű, beszerzek itthoni forrásból egy megbízhatóbb darabot. Agyalok egy samsung galaxy buds vásárlásán, pedig lehet a xiaomi valamely darabja is kielégítené az igényeim.

(#61) fabri07 válasza bostone (#60) üzenetére


fabri07
aktív tag

Hali,

Nekem airdots pro van és hangminőségbe nekem eddig verhetetlen, volt jbl, skullcandy, sony vezetékesem, de érdekes módon ez veri őket, jó igaz ez a 10 ezres kategória volt..

(#62) bostone válasza fabri07 (#61) üzenetére


bostone
addikt

Ez a pro, ami hasonlít az almás termékre?
Tehát a mogyoróforma vagy a pálcikás? :)
Valamelyik tesztben azt olvastam, hogy jelentősen késik a hang.
Sokat filmezek, vagy játszok fülhallhatóval. Nekem az bezavarna nagyon.

(#63) fabri07


fabri07
aktív tag

öhm airpods copy, én nem vettem észre a késést, de majd letesztelem neked!

(#64) bostone válasza fabri07 (#63) üzenetére


bostone
addikt

Nagyon kedves tőled! :R

(#65) Fall-N


Fall-N
veterán

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Kaptam pénzt karácsonyra, így vettem magamnak tegnap egy TWS fülest. Egy Nillkin TWS GO Pro lett a választott. Realtec chip van rajta, 5.0-ás BT-vel. Jó a hangminősége, teszteltem FLAC-kel is. Tesztet nem találtam róla, de annyi leírást igen, hogy elvileg nem átcimkézett OEM termék, mint ahogyan a Xiaomi True Wireless Basic/Redmi Airdots (QCY gyártja, ami nem baj), hanem egyedi fejlesztésű 8 mm-es dinamikus driver van benne. Valakinek valami infója róla? Itthon a Gigatel fordalmazza.

Úgy saccolom, hogy kicsit jobb minőségű a hang, mint a fent említett Xiaomi/Redmi TWS-ének. Kényelmesnek is kényelmes, szinte mintha semmi nem lenne az ember fülében. A kidolgozási minősége és a töltődoboz is kiváló minőségű ABS műanyagból készült.

Link: adatlap

[ Szerkesztve ]

(#66) trialboj válasza Fall-N (#65) üzenetére


trialboj
őstag

Bátor dolog volt olyan fulest venni, amirol nem nagyon van legalabb egy altalanos video ertekeles. Sajnos a micro usb nagyon nem bejövős, és a fedele meg az egész töltő doboz nagynak tűnik, szóval ez sem neken való.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#67) Fall-N válasza trialboj (#66) üzenetére


Fall-N
veterán

Annyira azért nem zsákbamacska a Nillkin, nem nevenincs gyártó. A Realtek chip is jó referencia meg a BT 5.0 megléte is. A gagyibb TWS-ekbe raknak BT 4.2-t. A töltődoboz meg nem nagy, pont hogy kicsi. Kb. 5x5 cm-es lehet, de nem mértem még meg.

Árban meg az itthoni 20 ezer alatti kategória, mint a két olcsóbbik Xiaomi TWS. Kínából nyilván olcsóbb lett volna és kijött volna akcióban olyan 10 körül, de az mire ideérne. AliExpressen vettem a 11.11-es akcióban két darab Rock mágneses töltőkábelt és még mindig Kínában van. Tegnap rakták csak gépre a tracking szerint. Jó ha január elején hozza a postás.

Ahhoz képest, hogy sok helyen a hulladék kategória i7, i9, i11, i12 szemeteket árulják ahhoz képest tényleg nincs lutri az ismertebb kínai márkákkal: Baseus, Awei, QCY, Havit, NiceBoy stb.

[ Szerkesztve ]

(#68) vicze válasza Fall-N (#67) üzenetére


vicze
félisten

Csak hogy tisztában legyél a valós árával.
5e kategória és nem kell az önámítás.
Az meg hogy te mit gondolsz ismertnek és mi valósan az két külön dolog.

(#69) trialboj válasza vicze (#68) üzenetére


trialboj
őstag

Nem kell elcseszni másnak a hangulatát. Ha ő jónak találja, és főleg kényelmesnek akkor szerencsés.
Én attól félek hogy ha rendelek egy drága fülest, és nem fog beválni, mert vagy kiesik, vagy nagyon zavaró lesz fülben hordani 2 órát, akkor megette a fene, ezért próbálnék ki valami olcsót de még elfogadhatót, de akkora választék van hogy kb esélytelen jól dönteni.

A micro usb csatlakozó problémát úgy oldanám meg, hogy mágneses fejet vennék bele, amire rácuppan a töltőkábel, telefonon is ilyen használok, remekül működik.

Legnagyobb problémám, hogy ilyenkor mikor sapka is kell a legtöbb füles kiáll annyira, hogy bezavarjon, ami azt jelenti hogy vagy még jobban belenyomja az agyadba, vagy pont hogy kiemeli annyira hogy már nem lesz jó a hangzás. A másik, meg hogy bringán használnám 70%ban és ha nagy bütyök, mert a legtöbb az elég ormótlan gumó, vagy a sisak pántja piszkálná állandóan vagy ott is a rázkódás és a menetszél mozgatná ki a megfelelő pozícióból.

Lassan a boltokban lehetne a füles stand is, hogy ki tudj próbálni 1-2 típust, csak ugye nehéz ez, mert senki nem rakná a fülébe a másik füléből kikerült zsírdugókat :B

Lehet az általam kívánt felhasználásra még nincs megfelelő TWS füles, ezért valami airpods féle minőségibb másolat kellene, amivel legalább az udvaron matatva kényelmesen lehet podcastet hallgatni, miközben a telefon kb 10m körzetben van.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#70) HRC95


HRC95
tag

Sziasztok!
Barátnőm kapott karira egy Xiaomi Redmi AirDots (TWSEJ04LS) fülhallgatót és nem tudom neki beüzemelni a huawei mate 10 lite on, hogy szóljon mind2 füles. Párosítva van mind2 csatlakozik is a telefonhoz. Az én telómon (galaxy s8) simán megy, felajánlotta a teló a két hangszórós lejátszást. Tudnátok valami tippet adni, hogy működjön a dolog? :F

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#71) Fall-N válasza vicze (#68) üzenetére


Fall-N
veterán

Én a hazai árát vettem figyelembe, de a kínai árakat nem böngésztem végig, de láttam AliExpressen 9-10 ezerért is és a hivatalos honlapján is ~30 $-os árat ír. Itthon meg egy árban van a Xiaomi Basic-kel, nem állítottam és főleg nem ámítottam én, hogy jobb. Minőségre is az alsóbb kategóriába lőttem be, nem állítottam olyat, hogy jobb, mint egy Kínából rendelt 15ezres füles, mert nyilván nem az. Azért vettem drágábban itthon, mert Kínából nem nagyon jönne meg idén, webshopból meg szintén nem jött volna meg 24-ig. Nyilván jobban jártam volna ha időben megrendeltem volna a xiaomishop.hu-ról a Basicet 7ezer Ft-ért. Így tudom, hogy nem csináltam meg életem nagy bizniszét vele.

A magas lóról való írást meg köszönjük szépen nem kérjük, ha érdemben nem tudsz hozzászólni. Az általam írt kínai brandeket a tesztelők és a közönség is ismeri ez tény nem csak én ismerem. Baseus hivatalos forgalmazó is lett itthon, így egyre több fel fog bukkanni szép lassan. Bár a hazai forgalmazás sem jelent semmit, itthon az Anker/Soundcore márkát sem ismeri senki, de USA-ban népszerű.

Minőségre sem ámítom magam és a kategóriájában a legtöbb TWS ugyanúgy Realtek chipet használ így marginális különbség van köztük. De ha te személyesen kipróbáltad (amit nem hiszek) akkor érdemi infót is írhatsz a fikázáson kívül. Könnyű a másikat laikus hülyének nézni.

[ Szerkesztve ]

(#72) Fall-N válasza Fall-N (#71) üzenetére


Fall-N
veterán

Most direkt rákerestem és 9008 Ft (29.9 $) a Nillkin + 400 Ft a szállítási költség. Egyedül egy helyen kapni a Nillkin Official Storeban. Ez messze van huszonpáras Alibaba ártól. Alibaba amúgy is a nagykereskedelmi része az Alibaba hálózatnak, így ha jól tudom egy darabot nem is kapni így nem releváns, hogy szettben mennyi az ára. AliExpressen lehet darabra kapni, ahol drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#73) vicze válasza trialboj (#69) üzenetére


vicze
félisten

Pontossan milyen hatalmas gonoszságot írtam? :U
Ha valaki 4x annyiért veszi meg, szíve rajta.
De úgy látszik ezzel már megbántom a sok hópehely lelki világát. Egy linkkel... Nem ovi hanem szakmai fórum.

A kínai ipar jelenleg ontja magából a TWS-eket, nagyjából 3 gyártó platformját használva. Több ezer fajtából válogathatsz és túlnyomó többsége egy kaptafa vagy ugyanannak a variációi. Egyediséget feltételezi ebben a kategóriában elég nagy önámitás.
Csak a Nillkinnek ez a 4. ilyen terméke lett pár hónap alatt.

A vezetékes füles topikban le lett írva elég sokszor, hogy azért nincsenek olcsó kínai termékek ajánlva, mert a forgalmazási hosszuk pár hónap, a minőségük nagyon inkozisztens, ezért nem akarunk senki pénzével játszani. Saját X éves tapasztalom se ér semmit, ha hónapok alatt változik a piac.

Ha te ajánlasz valakit a te lelked rajta.
Mondjuk sok jelentősége nincs mert max. 6 hónap és nem fog létezni az adott termék, és te se leszel a topikban.

Szemály szerint két lehetőséget tudok ajánlani, itthon megvenni sokszoros áron a kínait, hogy garanciád legyen.
Másik hogy a márkákat és a biztos pontokat választod "drágán".

Azt jól gondolja át mindenki, hogy akkumulátorral tölthető termékekről van szó így használat mértékétől függően 2-3 év az élettartalmuk. Nyilván drágább esetén ez fájóbb tud lenni.

(#74) f4lcon válasza vicze (#68) üzenetére


f4lcon
őstag

30$ azért nem 5e kategória, inkább lassan 10e ;) alibabán egy sincs, ami 5 ezerből itthon van.

ettől függetlenül ez is egy 'generic' termék, talán apró módosításokkal, de gyanús, hogy azzal se, amazonon kb 5 perc volt ugyan azt a házat és elektronikát megtalálni egy másik gyártó termékeként: [link]

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75) Fall-N válasza vicze (#73) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze egyetértek ezzel. Nemsokára kijön az új revízió és ez már nem fog létezni. Nem sértetted meg a lelki világomat és én sem néztem jobban utána. 9 ezerért láttam Alin, akkor úgy voltam vele, hogy itthon + 6 ezerrel drágább, de rögtön elvihetem haza + ahogy írod 1 év gari van rá. Ha két év múlva behal az akksi akkor üeg veszek egy drágább TWS-t. Pl. JBL Tune, vagy Anker/Soundcore széria.

Árához képest nem szól rosszul, kényelmes.

f4lcon: Erről írtam én is, kb. 30 $-os kategória. Valahol gondoltam, hogy valamelyik OEM termék lehet. Szerintem az árát megérte. Később majd ha feljebb akarok lépni akkor majd veszek jobbat. Este CoD-ozni, podcastozni üeg némi zenét hallgatni bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#76) f4lcon válasza Fall-N (#75) üzenetére


f4lcon
őstag

hát én inkább akkor a Tronsmart Spunky Beat-et próbáltam volna be, ha már olcsó TWS kell

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#77) HRC95 válasza HRC95 (#70) üzenetére


HRC95
tag

Valaki? :F :R

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#78) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Az elmúlt 1,5 évben egy Meizu EP51 fülest használtam. Igen, beszélgetéshez is, ha kellett. Viszont egyre több a panasz, hogy nem jól, nehezen, vagy alig értenek/hallanak.
Szeretnék egy másik, beszélgetésre is alkalmas (sőt inkább remekül alkalmas) Bluetooth headsetet vásárolni.
Mi a javaslat a jelenlegi piacot tekintve, ha 10ezer fölé nem mennék az árban? Vagy mennyire kell kitoljam ezt az összeget, ha jó beszédminőséget szeretnék?

Köszi,
zsoltip

(#79) Fall-N válasza f4lcon (#76) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt nem kaptam volna itt vidéken. Sajnos a sufni GSM boltokban csak az Airpods klón i7, i12 stb vackokat kapni. Egy két helyen van a Xiaomi TWS-ei kétszeres áron.

Skullcandy Indyt láttam még 21ezresért a MM-ban, meg JBL Tune-t 30ezerért szintén MM vagy Euronics. Telekom boltban meg Awei T3 lett volna 18ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#80) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Udv!
Apple airpods helyett keresnek valamit 20-25e környéken.
Disco zenére lenne, ne húzzon magasba, de legyen elég mély benne.
Nem lényeges a kialakítás, tehát lehet gumiharangos kivitel is.
Az akkumulátor is lényeges, tehát ne az legyen, hogy készenlétben fél nap alatt lemerül, mint egy xiaomi air 2.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#81) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Kaptam egy sony WH-1000Xm3 fulest de sehol nem talatam infot rola, hogy mennyire birja a vizet. Nem uszni akarok benne, csak az erdekelne, hogy mit szol ha esoben hasznalom.

(#82) hajbel válasza nababika (#81) üzenetére


hajbel
addikt

Hivatalosan semennyire, mivel nem vízálló.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#83) nababika válasza hajbel (#82) üzenetére


nababika
aktív tag

Köszi, így gondoltam én is, csak vègigolvasva a papírjait nem találtam semmit. Bár lehet ez egyértelmű.

(#84) celf


celf
őstag

Szóval próbálta már valaki az Apple Airpods IEM-et, úgy, hogy van összehasonlítási alap rendes IEM-el?
+ valóban észrevehetetlen a latency mondjuk videó nézés közben?

(#85) -NoVa- válasza celf (#84) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sima Airpods, vagy Pro-ra gondolsz? Videonézés közben eszközfüggően nincs késés, mert a képet az mért késleltetéssel visszatartja, és szinkronban mutatja meg a BT eszköz hangjával. Azaz pl Samsung Buds + S9 videonézésnél, youtubenál tökéletesen szinkronban van, miközben játéknál kb negyed másodperces késésben van a hang a képhez képest.
Az iOS 13 BT implementációban is csináltak hasonló javításokat, arról nem tudok nyilatkozni, mert már az iPad Air sem kapta meg.
Amúgy meg mért BT lagban az AirPods-nál pár olcsó vacak is jobban teljesített kicsit, de ez jelentéktelen eltérés. ~3 tizedmásodperc helyett 2.6 az simán lehet szerencsésebb pillanatnyi BT jelerősség is, nem ég és föld. Az igényeidet nézd, pl az AirPods 3 órás akkuideje elég-e, zavar-e hogy átengedi a külvilág hangját, vagy pont ez az elvárás, és akarsz-e tényleg igazán pici tokot, ami nem zavar zsebrevágva, vagy lehet kicsit nagyobb. Sógornak az van, nekem Buds, mindkettőnek megvan az előnye, hátránya a másikhoz képest.

(#86) f4lcon válasza -NoVa- (#85) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem más nem Apple márkájú fülesekkel is megy a videó késleltetés (iPhone 7, 13.3 ios)
ellentétben az iPad-emmel, ami szintén nem kapott 13-as iOS-t

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#87) celf válasza -NoVa- (#85) üzenetére


celf
őstag

Pro-ra gondoltam, de egyébként a sima is érdekel.
Én androiddal használnám, tehát ezesetben kérdéses a szoftverek összehangolása, nem?
Gamerkedés miatt sajnos ilyen 100-120ms-ot is kiszúrok, és idegesít ha több. Youtube videónézés közben lehet mondjuk nem olyan zavaró.
De játékra nem használnám, csak telefonon videókhoz/youtube-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#88) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket kérném:
Adott egy régebbi TV, amin van jack kimenet.
Adott egy nagymama, aki rosszul hall, de jól lát és 4 m-re ül a TV-től.

Mivel a szomszédok jól hallanak, kéne valami megoldás.

Olyasmire gondoltam, hogy
jack - bluetooth adó - bluetooth vevő - fülhallgató erősítő (+powerbank) - vezetékes fülhallgató

Létezik ilyen kombó?

Köszi,
.om.

ex .Oldman.

(#89) bostone válasza .OM. (#88) üzenetére


bostone
addikt

Szia!

A hangot egy Blitzwolf BW-BR3 továbbítja nálam. Legalább nyolc órát tud a saját akkujáról, de folyamatosan áram alatt lehet, ha szükséges micro usb a csatlakozás.
Ez egyébként transmitterként és receiverként is képes működni.

A fülhallgatóm egy Sony WI-C310. A két kis hangszórót vezeték köti össze. 10-12 üzemórát ez is tud. Idősebbnek talán egy JBL T500 fejhallgató felelne meg leginkább, bár több órára nem tudom mennyire kényelmes a használata.

Bár nem vagyok nagypapa korú, de a hallásom nekem sem tökéletes.
A powerbankot és az erősítőt én kihagytam a képletből. Talán a kollégák tudnak ajánlani az enyémnél jobb megoldást. Nem sokat tipródtam, elolvastam néhány tesztet/véleményt és nekem bevállt.

Más.

Mint írtam itt korábban, a tronsmart spunky beat fülhallgatóm egyik fele defektes lett és egyre defektesebb az említett oldal.
A jó hír (nekem jó), a geekbuying visszatérítette a vételárat, így csak a szállítási költséget buktam.

Tovább kerestem egy hasonló kialakítású megfelelő eszközt, de a drágább termékeknél is felléphet ez az elhalkulási probléma. Annyit nem ér meg számomra a magas fokú szabadság, hogy havonta újat vásároljak. Lehet még reszelni ezen a technológián, hogy megbízhatóbb legyen.

(#90) hajbel válasza bostone (#89) üzenetére


hajbel
addikt

Én ilyenről talán másodszor hallok. Soha nem halkult el egyik tws-em sem, pedig 2 olcsóbbat is használtam hónapokig.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#91) Fall-N válasza bostone (#89) üzenetére


Fall-N
veterán

Az elhalkulás nem általános probléma, de a vezetékes füleseknél is bármikor előfordulhat. Persze tömegesen egyiken sem fog, csak nem maga a TWS technológia miatt fordul elő. Ha megnézed a felépítése egy fülhallgatónak gyakorlatilag ugyanaz, csak TWS esetén több mindennek el kell félnie a kis bogyóban (akksi, DAC, BT chip). De a driver felépítése hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#92) Tulku válasza .OM. (#88) üzenetére


Tulku
veterán

RF fejes (Sanyinak van többféle, egy régebbi még nálam is van lent a sufniban) az adót rákötni a jack kimenetre, a fejest pedig elég leemelni az adóról, (ami egyben töltő is) és bekapcsol, hallgatható...
A te képleteben túl sok a tech, ezáltal ha valami nem klappol meghalt a hang....RF fejessel nem lesz ilyen gond...

[ Szerkesztve ]

(#93) .OM. válasza Tulku (#92) üzenetére


.OM.
aktív tag

Mindenképp fülhallgatóra van szükség. Az még félő, hogy kevés lesz, ha csak a Bt vevő erősíti. Igaz, hogy az erősítő utólag is megvehető, ha halk lenne.
Koszi

ex .Oldman.

(#94) vicze válasza .OM. (#88) üzenetére


vicze
félisten

Abszolút nem cseszegetésből, de nem lenne sokkal egyszerűbb egy hallókészülékre rábeszélni, a felesleges bonyolítás helyett? (70% TB támogatott.)
Sokkal többet javítana az életminőségén, mint ez a bohóckodás. Sokkal kényelmesebb és olcsóbb mint amit felvázoltál.

(#95) .OM. válasza vicze (#94) üzenetére


.OM.
aktív tag

Köszi szépen valóban jó ötlet. Eddig eszünkbe sem jutott. Tudnál írni egy típust?

ex .Oldman.

(#96) bostone válasza Fall-N (#91) üzenetére


bostone
addikt

@hajbel: melyek voltak ezek a típusok? Ajánlanád őket másnak? Ha nem miért nem?

A geekbuying felajánlotta, hogy küld másik csomagot. Mivel itt voltak az ünnepek és más egyéb elfoglaltságaim kötöttek le, így néhány napos késéssel tudtam válaszolni. Ennek ellenére már másnap jelezték, hogy a döntésemnek eleget tesznek és hamarosan az utalás is megtörténik. Ez megvalósult.
Rengeteg teszt található az olcsó tws csodákról, néhány kiemelt figyelmet kap.
Egy hibás példányt fogtam ki, egy vagyok az ezerből.
A történetem egyik része arról számol be, hogy érdemes próbát tenni, mivel működik a garancia.

Örültem, amikor megnyílt a topik, de azt reméltem népszerűbb lesz. Hozzászólások híján nem bővelkedem mások tapasztalataiban. Vásárlás előtt állok, árban is ugranék, ha biztos lennék a dolgomban.

(#97) vicze válasza .OM. (#95) üzenetére


vicze
félisten

Mivel úgyis szakorvos fogja a receptet adni, így ő megmondja. 3 típus van attól függően az illető mit preferál.

(#98) hajbel válasza bostone (#96) üzenetére


hajbel
addikt

Redmi Airdots és QCY t2c. QCY szerintem az Airdotsnál sokkal jobb. Próbáltam még hasonló árkategóriában a SoundPEATS Truedot-ot, ami drágább, mint a QCY, viszont jobban is szól és nagyon kicsi, kényelmesen elfér a zsebben a nagy QCY-al ellentétben. Nekem túlzottan mélykiemelt, de az árát bőven megéri. SoundPEATS Truengine SE van most nálam, ez egy fokkal drágább az előzőnél is, viszont jobban is szól, kiegyenlítettebb hangzású, enyhén mélykiemelt, dual driveres, kompakt a háza. Csodákat persze nem kell tőle várni a Lypertek Tevi egy driverrel is megeszi reggelire. Ez utóbbi, amivel nem lehet mellélőni, minden szempontból nagyon jó darab. Futottak még a Creative Outlier Air és a Melomania 1, de egyik sem nyerte el a tetszésemet. Előbbinek nagyon gagyi a hangzása és az összeszerelése (pedig leginkább ez tetszett mielőtt hozzámkerült), utóbbi egyidőben volt nálam a Tevivel, ami sokkal jobban szólt (a Melomania nekem túlzottan mélykiemelt, kevesebb részlettel), de a Melomania a legjobban összerakott TWS ami valaha a kezem ügyébe került. Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#99) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
20$ -6000ft ért mit tudok ajánlani?
Én ezeket néztem:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#100) Fall-N válasza hajbel (#98) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért jóval több TWS fülhallgató van és amiket írsz azokról van sok (akár külföldi) tapasztalat. De találni még sok jót csak azokat mi nem ismerjük annyira. Például itt nem írta senki a PH!-n de a kategóriájában (25-30ezer Ft) egyik legjobb sok tesztelő szerint a Lenovo Air TWS-e.

De olcsóbb kategóriában van a legtöbb TWS, ahol sok jó van. Awei, Havit, Haylou (amit a Xiaomi is menedzsel), Blitzwolf, Soundcore (Anker) stb.

Ezzel a topikkal is az a baj, hogy van egy unalomig ismert lista és azon kívül nincs semmilyen tapasztalata senkinek. Akik meg bennfentesebbek vagy audiofilek azok meg nem kedvelik a TWS-t magát csak a vezetékes füleseket, így nem tesztelik őket.

Maga a topik lényegére visszatérve, az ismert lista ott vérzik el, hogy például az alap kategóriában a QCY és a Xiaomi TW-jének a töltőbölcsője gagyibb, mint egy picit drágább modellek. Azokban van például százalékos töltöttség jelzés, nem csak egy egyszerű LED. De a kapacitás is jóval nagyobb, így megéri a kicsi felárat. De azt senki sem fogja ajánlani mert nem ismeri. De sokszor nem is jön be mindenkinek ugyanaz az ajánlott cucc, mert például sok túl mélyhang kiemelt, amit én például nem szeretek annyira. Ezért kéne személyes próba (meg amiatt is, hogy mennyire kényelmes) ami persze nem lehetséges, mert itthoni üzletben nem nagyon kapni.

Az is igaz, hogy ahhoz képest, hogy mennyire népszerű (a nem hifista körökben) a TWS meg a BT-s vezetékes, ahhoz képest eléggé kihalt ez a topik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.