Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) lev258 válasza Cyrin (#39050) üzenetére


lev258
veterán

Az egyik újabb hplip verzióval volt gond, az usb-s nyomtatók jó része használhatatlan lett. Azóta már javították, bár az nem biztos, hogy ezt a disztrók is megkapják. Nem tudom, ez okozza-e a gondot Mint-en, de lehetséges. Én nem használom.
Tudomásom szerint támogatást még nem szedtek ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39052) Atomgeszi válasza lev258 (#39049) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valóban ott van ilyen néven. De 3 fájlt is behoz.

Nem tudom sajnos ez a Live nyomtatás hogy működik. A frissítést sem én csináltam, csak próbálok segíteni.

A nyomtatónál, localhost azt írja, az jó?

(#39053) lev258 válasza Atomgeszi (#39052) üzenetére


lev258
veterán

A Live-nál nincs benne semmi varázslat, csak azt a rendszert kell indítani, amin tudjátok, hogy régen jó volt.
Nem vagyok biztos benne, hogy a localhost az rendben van. Az lsusb látja a nyomtatót?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39054) Atomgeszi válasza lev258 (#39051) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hplip-3.21.4 et raktam fel autorunnal, nem is hozott be mást egyáltalán.

(#39055) lev258 válasza Atomgeszi (#39054) üzenetére


lev258
veterán

Az előbb még .2 volt.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39056) Atomgeszi válasza lev258 (#39053) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#39057) Atomgeszi válasza lev258 (#39055) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Bocsánat, azt elirtam.

(#39058) Atomgeszi válasza lev258 (#39053) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi az az Isusb és hol keressem? Nekem totál homály ez a rendszer sajnos. Csak próbálkozom. :O

[ Szerkesztve ]

(#39059) lev258 válasza Atomgeszi (#39056) üzenetére


lev258
veterán

Ez most hálózati nyomtató? Mert szerintem azzal indítottad a nyomtató telepítést.
Bocs, látom usb-t ír.
Ez kell neked (alul lesz a lényeg): [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39060) Atomgeszi válasza lev258 (#39059) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont most próbáltam, és ezt írja ki:

(#39061) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#39060) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na sikerült telepíteni ezt a sok mindent, amit kért. Viszont most a hp - setup hiába indul el.. Eddig jut

(#39062) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#39061) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sikerült végre.. :D köszi mindenkinek.

(#39063) lev258 válasza Atomgeszi (#39062) üzenetére


lev258
veterán

Ügyes vagy, örülök, hogy sikerült.
Sajnos ehhez nem elég a sima driver, azért kellett még kínlódni vele. De megküzdöttél vele.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39064) gregory91 válasza Atomgeszi (#39060) üzenetére


gregory91
senior tag

Tedd fel rá a qtpython-os csomagját mert a gui-s beállításoknál(saját beállításainál) bajok lehetnek(qt3-as fut holott a 5.12.x -6.xx a divat lassan),ugyanakkor futni fog rendesen a beállításkezelőből.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39065) aujjobba


aujjobba
addikt

Adottak az alabbi lemezek/particiok:

Hogyan lehet a leginkabb fajdalommentesen megoldani, hogy
1. a rendszer (jelenleg sda1-2, ext4) atkeruljon az sdd lemezre, ami maradna is btrfs
2. az sdb/sdc HDD-k (nem SSD) ugyszinten btrfs-re valtsanak, es az LVM-et is kivenni aloluk (btrfs-nel nincs ertelme az LVM-nek)
Nincs sem megfelelo meretu tartalek lemezem, se szabad SATA csatolom.
Ami most az LVM tomb, azt szeretnem majd a /media ala becsatolni, es ugy lenne optimalis, ha ott kizarolag azt a ket HDD-t hasznalja.

(#39067) Atomgeszi válasza lev258 (#39063) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És akkor anyósomnak azért tette fel a lányának a férje, hogy nincs rá vírus, meg egyszerű a használat, aztán itt 2-3 órát kellett programozgatni meg mittomén. :D Miközben szerencsétlen még a nyomtatást is alig tanulta meg. :DDD

(#39068) lev258 válasza Atomgeszi (#39067) üzenetére


lev258
veterán

Igazad van, de tudod hogy van ez. Ha a gyártó nem csinálja meg tisztességesen, akkor is a Linux a hibás.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39069) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Teljesen kezdő vagyok ubuntu-linux téren, a következő lenne a kérdésem:

Adott egy raspberry pi4 ubuntuval telepitve és rékötnék egy külső vinyót, amit szeretném ha soha nem menne stand by módba!

Hogy tudnám ezt megoldani, mert az udiskben minden szürke pl.: drive settings stb.?

Köszönöm

(#39070) tordaitibi válasza sittes79 (#39069) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szia,
a disks (gnome-disks) lemezkezelőbe van guis megoldás hogy sose pihentesse a lemezt.
Lemezre katt, és jobb oldalt fönnt a 3 csík, ott a Meghajtó beállítások.
Be kell kapcsolni a funkciót és teljesen jobbra húzni a csúszkát, így tiltva van a lemez standby.

Deviszont.
Ha valami green szériás külső hdd, pláne USB tokban, akkor ez semmit nem ér mert a lemez firmware határozza meg, és ezt így külsőleg nem lehet befolyásolni.

Nekem volt egy hasonló szituba egy usb-s lemezem és Linux és Win alatt is napi 200 feletti felpörgés volt mert a maga a lemez ment el alvóba, nem az os küldte el.
Megoldottam egy usb3-M2 tokba egy M2 ssd-vel. Hogy ez alszik vagy sem azt nem tudom de nem is érdekel mert soha nem kellett még várni rá, ha alszik is, ezredmásodperc alatt ébred.

[ Szerkesztve ]

(#39071) sittes79 válasza tordaitibi (#39070) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi a választ megnézem, de igen külső házas HDD.

(#39072) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valaki segítene nekem [ennek a kivitelezésébe?]
Fordítózgatok de nem megy bele a fejembe sehogysem.
Az oldal negyede körül van az offline megoldás, az kéne nekem mert ugye a pc-n amit szeretnék életre kelteni, csak wifi van, de a Broadcom driver hiánya miatt jelenleg nincs netelérés csak az offline mód marad.
Csak nem tudom értelmezni, honnan, mit kéne előtte letöltenem és átvinni a Broadcom wifis gépre, és utána konkrétan mit is kéne csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#39073) growler válasza tordaitibi (#39072) üzenetére


growler
őstag

Egy net kapcsolattal rendelkező rendszeren synaptic-ot nyitsz.
Megkeresed: b43-fwcutter
Kijelölöd telepítésre, - de nem telepíted, hanem bejelölöd:
"Csak csomagfájlok letöltése" [link] -> Alkalmaz
Ezt megismétled ezzel a csomaggal is:
firmware-b43-installer

Ezeket a csomagokat a: /var/cache/apt/archives mappában fogod megtalálni
.deb kiterjesztéssel.
Kimásolod őket egy pen.-re, azt bedugod a net eléréssel nem rendelkező gépbe,
átmásolod pl. a Letöltések (Download) mappájába, és a GDebi-vel vagy
dpkg -i-vel telepíted őket. -> Próba a wifi kapcsolattal.

(#39074) tordaitibi válasza growler (#39073) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

firmware-b43-installer

Ilyet nálam nem talál a Synaptic.
Az első az megvan a b43-fwcutter.

Szerk, megtalálta.Az nem baj hogy ilen neve lett:
firmware-b43-installer_1%3a019-3_all.deb
Megyek a másik pc-re.

[ Szerkesztve ]

(#39075) growler válasza tordaitibi (#39074) üzenetére


growler
őstag

[link] Igaz, ez Mint 20 - de mindegyik régebbi kiadásban is bent volt.
Neked Ubuntud van - felvetted a partner tárolót ? Talán amiatt nem találja
hogy az nincs felvéve.

(#39076) cappa72 válasza tordaitibi (#39072) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú... régen volt egy broadcom-os gépem. Mintha nem broadcom, hanem wl meghajtóval ment volna...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39077) tordaitibi válasza growler (#39075) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

kiegészíettem a hsz-t, megtalálta a Synaptic.

Kezddem az elején mert nem könnyű meccs.

Van egy 2015-ös Cenovo noname mini PC Intel Z8300 SOC.
Ez egy icipici, másfél cigisdoboz nagyságú gép, akit érdekel, [link]

Előtelepített W10-el jött, 4évig szinte nonstop ment az egyik munkahelymen, nagyon meg voltunk vele elégedve, nem atoemrőmű de FHD-t és még a HEVC-et is viszi, Bt, wireless, usb3, audio ki-be, hdmi és fogyaszt 6 wattot.
A W10 frissítéseivel kezdett lassulni, még visszahúztam rá a 1607es buildot de aztán kiváltottam egy szintén mini de kicsit nagyobb teljestményű PC-vel.

Namost, a hardverfelépítése szerintem egy Android alapó cuccra hajaz, W10 alatt olyan driverek vannak rá hogy égnek állt a hajam, életembe nem láttam még ilyeneket, szerencsére az volt az első hogy lementettem róla az összes drivert, nagyon jól jött újratelepítésnél.
Öszvér megoldásokkal van tele, pl. az ethernet adapter meg a BT. az egy belső USB-re csatlakozik, a wifi meg ha jól emlékszek pci-re, van egy usb3 luka is e az pl. biosba bár látszik de ebbe dugva semmit nem érzékel sak ha az OS felállt már. És van kamera drivere is, meg kamera port, ebből gondolom hogy valami Androidos lapot alakítottak át a kiskínaiak, talán tablet lehetett lánykorában.

Namost mondom kiveszem a fiókból, leporolom és teszek rá Linuxot.
Viszont, nem rendes ugye a lemezkiosztása sem mert emmc van, a lapon van integrálva a lemez, 64GB.
Nagyon normális UEFI biosa van, komolyan mondom neves gépek gyártói megirigyelhetnék, fapad de minden ami kell beállítható.

Nem merek rá addig Linuxot telepíteni amíg Live módban minden nem múködik mert a fene tudja, olyan érzésem van hogy tégla lesz belőle.

Van egy usb-s ssd-re telepített portable, teljes értékű Ubuntu 18-am, ezzel kísérleteztem, és még sok mással is.

Tapasztalatok.
Portable és Live Ubuntu 18-04-- halál, nincs audio, egyáltalán semit nem ismer fel, meg se mukkan, nincs wifi, nincs ethernet.

Ubuntu és Mint 20 -- úgy tűnik hogy van audio, minden oké, DE egy mukkanás nincs a kimeneteken. Nincs wifi, van ethernet.

Arch Manjaro, van audio, tökéletesen jól. Van ethernet, nincs wifi.

Debian, halál, semmi sincs, se hang, se ethernet, se wifi

A blutuszt mindegyik linux felismerte, kidobta az ikont, de egyik sem képes kommunikálni, nem talál meg egyik linux se semmit blutuszon. Se telefont, se egeret, se fejhallgatót, semmit csak karikázik órákig vagyis a BT is szar ahogy van.

És mégegy, lshw-re az Ubuntuk, Mint és a Debian ki se listázza a Broadcom wifit. Nem is látják.
A Manjaro az egyedüli amelyik kiírja, így jöttem rá hogy ez egy Broadcom BCM 4312 wireless kártya. Már ha a Manjaro jól látja.
A Windows "Broadcom 802.11n Wireless SDIO Adapter" -nek látja.


Ezek után amíg live módba nem tudok úrrá lenni a problémákon, addig szerintem felesleges telepíteni. Marha nehéz egy minden kapcsolat nélküli pc-n a kapott tanácsokat kivitelezni, kell még egy pc amin letöltögetek, pendrive aztán átdugdos, ehhez 2 monitor, 2 egér, 2 bill. stb. ezt előzném meg a Live próbálkozásokkal.
Live módba próbáltam a leírtakat, ki majd bejelentkeztem mert reboot ugye értelmetlen.
A portable Ubuntumon természetesen volt reboot is a firmware telepítése után de wifi az nincs.

Hogyan tovább, erről gőzöm sincs.

(#39078) lionhearted válasza tordaitibi (#39077) üzenetére


lionhearted
őstag

Szia! Van egy erre szakosodott blog(?): [link]
Ajánlom ez alapján egy ISO készítést, nekem egy hasonló kínai csodán fut a Xubuntu egy jó ideje.

Tegnap még működött...

(#39079) growler válasza tordaitibi (#39077) üzenetére


growler
őstag

A fent leírtakból a Manjaro tűnik legígéretesebbnek.
A b43-fwcutter ... csomag alapból telepítve van (nálam)
firmware-b43-installer ... ilyen csomag viszont nem található. :(

De ! ... Arch/Manjaronak van telepíthető csomagkonvertere a "debtap" [link]
Ha van hozzá időd/kedved ...

(#39080) growler válasza growler (#39079) üzenetére


growler
őstag

Vagy a "b43-firmware" telepítése ? [link]

(#39081) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat, ezzel az isorespin-nel el fogok szórakozni egy darabig. Bár lefordítózam, valahogy nem vágom mit is kell csinálni de majdcsak sikerül.

Growler,
azért nem szöszmötölök az ilyen driver szögelésekkel mert bár tényleg a Manjaro a legígéretesebb, bluetooth sincs és egyéb anomáliák is vannak még bőven.
Meg most látom, kb. másfél év Arch kihagyás után (Ubuntun tolom régóta, nagyon ritkán indul a Manjaro) hogy mennyire más is ez a vonal. Csomagkezelésbe pl. vissza kellett rázódnom, teljesen idegennek tűnt az első félórában pedig az aur nagyon nagy találmány.

Megpróbálom az ajánlott Linuxium megoldást.

(#39082) ubyegon2 válasza tordaitibi (#39081) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem nagyon akartam beleszólni, de a tegnapi hosszú leírásod arról szólt, hogy nincs alap, egyszerűen az eszköz id. számát kell megállapítanod, de azok a terminalos megoldások minden disztróban ugyanúgy működnek. Sajnos a Debian-t is kipróbáltad, de semmi értelme nem volt, mivel ilyenkor kizárólag a non-free verzióval érdemes nekikezdeni.

Tegnap egy rövid hsz-ben ott volt a wl....megnézted mi az? Egyébként a Debian csomagok között van legacy driver is, ha rákeresel, de ezt a wl-t próbáld ki szerintem először Ubuntu-kon, leánykori nevén :

bcmwl-kernel-source

Tárolókban is ott van. Utána próbáld a bcm43xx-legacy drivert és ne hopperkedj, az Ubuntu-t ismered most már jobban, azon oldd meg!

Itt egy régi, de sok mindent tartalmazó Ubuntu help.

inxi -Nxxx kimenet végén is ott az chip ID, lspci -nnkv is írja elméletileg:

Device-1: Intel 82579LM Gigabit Network vendor: Hewlett-Packard driver: e1000e v: 3.2.6-k port: 4060
bus ID: 00:19.0 chip ID: 8086:1502
IF: enp0s25 state: down mac: 88:51:fb:c6:eb:de
Device-2: Intel Centrino Ultimate-N 6300 driver: iwlwifi v: kernel port: 4040 bus ID: 24:00.0 chip ID: 8086:422b

Ezen ID alapján tudod megkeresni pontosan az eszköz megnevezését és utána érdemes tovább menni.

(mivel nem csináltam még ilyesmit, az eszközt sem ismerem, kb ennyit tudok belevauzni, hátha... néha vak tyúk is talál szemet alapon, remélem nem torkollik ez is értetlenkedő nyekergésbe, itt most nem rád gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#39083) gyulank


gyulank
addikt

Meg lehet valahogy oldani, hogy a sztereó hangok 2.1-ben menjenek ki? Mondjuk akármin, pl. youtube-on. Én már beírtam, hogy 3, meg, hozzátettem, hogy lfe, még azt a valami enable mix yes-t is beraktam, de nem változik semmit.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39084) tordaitibi válasza ubyegon2 (#39082) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem az volt a baja hogy nem volt driver, hanem valami más.
Kellett neki egy txt fájl amibe gondolom az van leírva hogy milyen módon kommunikáljon a rendszer a wireless konrollerrel.
Miután ezt a txt fájlt bmásoltam a /bin/firmware/brcm könyvtárba, reboot és lőn wifi.
Csak mire ezt megtaláltam, nem kevés külső segítséggel, az volt hosszú idő.
brcmfmac43430a0-sdio.txt ez a fájl neve és működik.

(#39085) ubyegon2 válasza tordaitibi (#39084) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://github.com/armbian/firmware/tree/master/brcm

Nem az volt a baja hogy nem volt driver, hanem valami más.

Hát azért kb de, mivel ha valóban kideríted az ID számát, akkor a fenti fw felrakva, meglett volna a hiányzó txt fájl is. De a nálad szokásos kitartó pitbullmunka is elvezetett ugyanide. Nálad tuti biztos lehet az ember abban, hogy addig keresed a megoldást, amíg meg nem lesz és Te vagy arra az élő bizonyíték, hogy Linuxon mindent is meg lehet oldani! Gratula a mostanihoz is! :C

(nekem ez nagyon kínai terület, nem is vágok bele a kínai kütyüm Linuxosításába emiatt) :N

(#39086) lionhearted válasza ubyegon2 (#39085) üzenetére


lionhearted
őstag

Pedig semmi perc alatt fent van az általam linkelt oldal respinje alapján. Ha az említett fájl megvan, akkor ez a respinbe egyből beépíthető, és készen is vagyunk.

Sajnos én is előbb gyalultam, mint erre figyeltem volna, de sikerült összevadásznom a fájlt utólag. Kínai W10 kell a rozssebnek.

Tegnap még működött...

(#39087) ubyegon2 válasza lionhearted (#39086) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De ez tényleg egy androidos kínai kütyü, NEXBOX A95X TV Box Amlogic S905 Quad Core, igaz anno egy módszert linkelt anno Linuxos ft, de az elég bíbelődős volt. Tordaitibi kolléga azzal is elügyködne, de én egész évben saját gépre egyetlen disztrót telepítettem meg egyet családon belül, mindkettő új SSD miatt volt. Szóval nincs nagy hopperkedés....

(#39088) lionhearted válasza ubyegon2 (#39087) üzenetére


lionhearted
őstag

Ja ARM az más.

Tegnap még működött...

(#39089) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

Ubuntu 20.04 szerver alatt lehetséges a root foldert titkosítani? Rclone-t használok és ott tartja a konfig fájlát ami birtokában, ha netán ellopnák a gépet bárki fel tudja mountolni a google drive-omat. Ezt nagyon nem szeretném.
Szintén titkosítanám a /home és /etc foldert is, a beállítások miatt.

plata o plomo

(#39090) lionhearted válasza code1005 (#39089) üzenetére


lionhearted
őstag

Szia!

Nem egészséges a /root -ot külön titkosítani, viszont amit tudok helyette ajánlani: FDE, azaz teljes diszk titkosítás. Ez megoldja a /home és /etc kérdést is.

Tegnap még működött...

(#39091) bennjoe


bennjoe
csendes tag

Sziasztok,
Ubuntu 20.04 alatt, Dell laptopon (de már 18-as alatt is előfordult) bizonyos időközönként iszonyúan elkezd laggolni az usb receiveres logitech billentyűzet (és kisebb mértékben az egér is). Rengeteg guglizás után arra jutottam, hogy millió dolog okozhatja, és mindenkinek más a megoldás... :O

A legközelebb akkor jutottam a megoldáshoz, mikor a syslogban megtaláltam a következő üzeneteket:

gnome-shell[3789]: Window manager warning: Overwriting existing binding of keysym 31 with keysym 31 (keycode a).
...
gnome-shell[3789]: Window manager warning: Overwriting existing binding of keysym 30 with keysym 2f7259c9 (keycode 31).

Mindig 11 darab ilyen sor egymás után, változó, látszólag random tartalommal.

Mi ez és mit lehet tenni ellene? Rossz pillanatokban teljesen használhatatlanná válik a külső billentyűzet. (A laptop saját billenytűzetét ez soha nem érinti, az mindig működik.)

Minden javaslatot előre is köszönök :R

(#39092) lionhearted válasza bennjoe (#39091) üzenetére


lionhearted
őstag

Szia!
USB hubba van dugva, vagy a laptopba közvetlen?

Tegnap még működött...

(#39093) tordaitibi válasza lionhearted (#39086) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kicsit elengedtem a projektet mert teto felujitas van ezerrel es nem volt sok idom pc-vel molyolni.
Ezt az isorespint tudnad nekem szajbaragosan elmagyarazni?
Nekem erdekes rendszerem van, egy usb ssd-n van a hordozhato Ubuntum. Addig nem akarok telepiteni a mini pc-re stabil linuxot amig minden nyavajajat ki nem kuszoboltem. Es melle nem tudom elferne-e, egy 5 eves W10 fut a kis gepen, belove az n-edik fokig.
Es ezt csak akkor cserelnem le a Linuxra ha az is mindenben megfelel. Erre tokeletes tesztalany a kulso hordozhto Linuxom. Ha valamit nagyon elbaltazok, az se erdekes mert 20 perc alatt visszallok egy elozo napi Timeshift mentesre.
A wifit sikeresen kipipaltam, most par napja a kis szabadidomba probalok ra hangot varazsolni. Eddig a Pulse meg az Alsamixer is ures volt, addig eljutottam hogy megjelenik a hangkartya de az Analog sztereo jack csatlakozon nem ad hangot, meg se mukkan, a hdmi meg se jelenik a valaszthato listaba.
Namost elo, futo rendszerre ra lehet ereszteni ezt az isorespint, vagy ez abszolut felejtos, ebben kernem a segitsegedet.
Es amkor meg ott a bluetooth amit nem is lat a Linuxom. A BT. hardvert se latja, csak a Manjaro 21, de hasznalni az se tudja.
Nem egyszeru ez.

(#39094) lionhearted válasza tordaitibi (#39093) üzenetére


lionhearted
őstag

Alapvetően a telepítőt hozza olyan "formába", ami telepíthető minden részével az ilyen ketyeréknek. Működő rendszeren nem fut, de ilyen értelemben nincs is haszna, a benne foglaltak működő rendszeren is elvégezhetők, azonban ehhez utánajárás is szükséges lehet.

Őszintén szólva, BT-t sose próbáltam rajta, hangra pedig fillérekért vettem USB-t, évekkel ezelőtt ez az isorespin sem tudott rá hangot varázsolni, azóta elvileg volt fejlődés, de az eszköz nem nálam van, és amúgy is ott az USB hang "stick".

Igény és idő esetén utánanézek, hogy mit csinál pontosan az isorespin.sh a telepítővel.

Tegnap még működött...

(#39095) bennjoe válasza lionhearted (#39092) üzenetére


bennjoe
csendes tag

Közvetlen (USB + egér közös receiver). Olykor ha nagyon rossz átdugom a másik USB portba, néha segít egy ideig, néha nem. Egyszer az is segített (olvastam valahol) amikor ki-be kapcsolgattam a wifit (amúgy ethernetről megy állandóan), de ez a "megoldás" sem bizonyult tartósnak...

(#39096) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy az új intel es gépem socket 1200 ra nem tudom felrakni az Ubuntu 20.04 t, a 21 az felmegy, mikor be dugom a pendrive ot, és bootolok róla, kifagy az egész rendszer, ez a telepítő régebbi gépen működik,

BY ooszi

(#39097) lev258 válasza ooszi (#39096) üzenetére


lev258
veterán

A 21.04 fő komponenseit majd a 20.04.3-ban fogod megtalálni. Ha túl új a hardver, akkor még egy darabig marad nálad a 21.04.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39098) ooszi válasza lev258 (#39097) üzenetére


ooszi
senior tag

Köszönöm válaszod, szerinted mikor várható?

BY ooszi

(#39099) ubyegon2 válasza ooszi (#39098) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#39100) ooszi válasza ubyegon2 (#39099) üzenetére


ooszi
senior tag

Thx

BY ooszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.