Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) gregory91 válasza csixy (#39750) üzenetére


gregory91
senior tag

A grubot ez esetben is a /dev/sda célba kell irányítani.

Mbr esetén talán.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39752) csixy válasza gregory91 (#39751) üzenetére


csixy
addikt

Nem olvastad az előzményeket és az általad idézett mondatom alapján nem kellett volna ugyanazt leírnod mégegyszer más mondatszerkesztésben. hisz ugyanazt ítram én is hogy :
"Az mbr max 4 elsődleges particiót támogat.Akkor miből veszed hogy gpt az adott partició?"
Nézd meg a 39736 hsz képeit. :) Most nagyon pontosan mellélőttél. :D

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39753) csixy válasza gregory91 (#39751) üzenetére


csixy
addikt

"
A grubot ez esetben is a /dev/sda célba kell irányítani.
Mbr esetén talán. "

Ez esetben is luftot rúgtál , mert nem olvastad el az egész hozzászólásomat és valószinüleg nincs pontos tudomásod arról, hogy mire való a bios_grub partíció.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39754) mezis válasza csixy (#39750) üzenetére


mezis
nagyúr

Van egy 500MB-os partició. Fenntartott BIOS boot területnek állítsam be?

Volt egy Windows-os kísérletem:


Ezzel tényleg nem lesz Linux boot, bármennyire is van a 100MB-os particióján Ubuntu alkönyvtár....

mezis

(#39755) gregory91 válasza csixy (#39753) üzenetére


gregory91
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39756) gregory91 válasza csixy (#39753) üzenetére


gregory91
senior tag

"mert nem olvastad el az egész hozzászólásomat"

Na jó ezt most aláírom,bár már azt se tudom követni hogy az illető mit csinált amivel valami nem stimm.
Na jó ideje kibogarázni nekem is...

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39757) csixy válasza gregory91 (#39756) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm. OK
Hát van mit bogarászni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39758) lev258 válasza mezis (#39754) üzenetére


lev258
veterán

A fenti kérdéseimet [link] még kiegészíteném azzal, hogy próbáld meg az Etcher-rel kiírni. Néha a Rufus fura dolgokat művel a Linux telepítőkkel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39759) csixy válasza mezis (#39754) üzenetére


csixy
addikt

Az [eredeti windows 10 UEFI GPT partíciós séma kb] így néz ki, és a tied is ilyen volt valaha , ha jobban megnézed. EZT a windows 10 bootot nem fixboot fixmbr módszerrel kell visszaállítani, mert ez UEFI, GPT-s telepítés volt, hanem mindjárt rákeresek. A te képeden az az első 1MiB-es pici partíció a GPT-s séma elülsö fő partíciós táblája, ebből van egy tartalék is a lemezhátsó végén, de az nem látszik soha.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39760) gregory91 válasza csixy (#39750) üzenetére


gregory91
senior tag

Lehet hogy mégis az mbr partáblára kellene konvertálni mert akkor már rég végzett volna vele(efi-vel így szenvedni nem egy leányálom).....
Találkoztam olyan esettel ahol a telepítő gpt módban indult(mint utána kiderült),de a partáblám mbr volt, úgy akarta a telepítő hogy kétszer futatta a grub-install-t: előszőr efi-nek majd az mbr-nek "címezve", lestem hogy ez hogy(igen,nekem is ezt dobta végül ugyanígy),aztán kapcsoltam hogy ez így nem fog menni(csak mbr módú telepítőben).
Szóval már a telepítés elején lenyomnám azt a nyitó gombot és figyelném hogy mit akar a telepítő. Mert ha itt is eljátssza akkor valami nem stimm....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39761) csixy válasza gregory91 (#39760) üzenetére


csixy
addikt

Sajnos non-PAE a rendszer . A win10 pro 64 bit simán felmegy UEFI GPT-ben , de linuxból non-PAE telepítőt kellene keresni, amiból ritka a 64 bites. Manjarónak volt ilyen.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39762) csixy válasza mezis (#39754) üzenetére


csixy
addikt

A Windows 10 UEFI Boot visszaállítása : [link] .

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39763) gregory91 válasza mezis (#39754) üzenetére


gregory91
senior tag

"Ezzel tényleg nem lesz Linux boot, bármennyire is van a 100MB-os particióján Ubuntu alkönyvtár...."

Efi módban ezt keresi le a bios/uefi: "/EFI/BOOT/BOOTX64.EFI" szóval igen.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39764) mezis válasza gregory91 (#39763) üzenetére


mezis
nagyúr

Ma ismét letöltöttem az Ubunt-ut. Érdekes módon a ma letöltött csaknem 300MB-al hosszabb a 3 nappal ezelőtt letöltöttnél. Megtaláltam az SHA256-ot a maihoz, stimmel. Megint a Rufus-al készítettem a PEN drive-ot. Volt még néhány kísérletem, ugyanazzal végződtek mint tegnap. Most viszont van egy rövid lista az utolsó műveletekről:

Ugyanez volt, amikor a korábban létrehozott 500MB-os sda5 volt kijelölve rendszerbetöltőnek.

Itt abbahagytam a rendszerbetöltő, csatolási pont variációkat, inkább visszacsavartam a 320GB-os HDD-t, amiről rendben beindul a Linux. Most is egérrel kellett "tetemre hívnom" a "másik kijelzőn" bujkáló dolgokat:

Ezt azért csináltam, hogy megnézzem GPT vagy MBR:

Lehet hogy egyszerűbb lenne egy diszk klónozás? :F

mezis

(#39765) csixy válasza mezis (#39764) üzenetére


csixy
addikt

Erről a 320GB-os HDD-s rendszerről tudnál egy Gparted képet lőni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39766) csixy válasza mezis (#39764) üzenetére


csixy
addikt

konzolba beírod, hogy gparted . Enter , majd kéri a jelszót , ha indulni akar. Vakon beírod a jelszódat és enter. A konzolban látod, hogy megy-e vagy nem. Ha megy akkor oldalról megint lehet hogy be kell vonszolni. Ha nem indul , akkor
sudo apt install gparted és enter
kéri a jelszót, vakon beírod enter és telepíti

utána: gparted satöbbi. És kéne egy ilyesmi kép:

Az eszközinformációkat a nézet menüpontban találod.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39767) mezis válasza csixy (#39766) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs gparted és a sudo apt install gparted eredménye:

mezis

(#39768) csixy válasza mezis (#39767) üzenetére


csixy
addikt

sudo apt update
sudo apt upgrade
sudo apt install gparted
synaptic van?
synaptic
sudo apt install synaptic
synaptic

A synaptic az univerzális csomagkezelő, abból könnyű a gpartedet telepíteni, meg mindent, gyanítom, hogy az ubin is fent van eleve, mert a linux mint frissítéskezelője azt használja.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39769) mezis válasza csixy (#39768) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos kiléptem a terminálból és nem lőttem le ezt a "számlálós" programot.
Elindítottam egy sudo apt update parancsot és az elkezdett visszaámlálni 30 percig!
Gondoltam leállítom és újra indítom, de nem hagyja magát, most a leállításnál számo vissza, 30 percig! :W
Hamarabb leállt. Újra indítással most 750MB frissítés megy. Hosszú lesz. Lassú a proc, lassú a HDD.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39770) csixy válasza mezis (#39769) üzenetére


csixy
addikt

A végén úgyis össze fog jönni.
Jó kis gép az, csak BIOS-t ne frissíts rajta soha, mert attól meghal könnyen, frissítés közben úgy csinál mintha hirtelen lemerült volna valami áramforrás és marad a BIOS- ból egy roncs , amit már nem tudsz használni semmire. Én így öltem meg sajnos .
Az efibootmgr paranccsal majd vigyázni kell, hogy nehogy az összes boot sort kitakarítsd belőle, mert akkor nem tudod indítani az UEFI rendszered és majd abból fakad az ötlet, hogy nincs más hátra mint a BIOS felülírása ,de ott lesz a vége akkor.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39771) mezis válasza csixy (#39770) üzenetére


mezis
nagyúr

Frissítés lement. Volt egy kis nyavalygás:

De még működik. gparted nincs, de a sudo apt install gparted rendben lefut de nem található.
Újraindítás után sem található.

Sebaj majd megtalálja a "csempés": Az sem találja. :W

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39772) mezis válasza mezis (#39771) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy mellékeredménye már van a frissítésnek: A Windows Boot Manager már nem működik. :(

mezis

(#39773) mezis válasza csixy (#39768) üzenetére


mezis
nagyúr

Gparted: beírom neki a root psw-öt és eltűnik. A tálcán sem jelenik meg mint futó program.
Pedig megtaláltam az Ubuntu Software-ban eltávolítottam, újra installáltam. Ugyanúgy csak a psw benyelésére képes.
Van a Gparted-nek egy Live változata Windows-ra. Legközelebb a Win-SSD-t indítom, 320GB-s HDD-t USB-n csatlakoztatom aztán meglátjuk mit hoz a sors.
Monitor, asztalok: lecseréltem a szélesvásznú Samsung-ot a XEROX 1280x1024-esre, ezt korrektül kezeli. Egy monitor, egy ablak. (A Samsungnál jól indult, de most jobbra a francban volt neki még egy asztalja...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39774) csixy válasza mezis (#39773) üzenetére


csixy
addikt

Ezt az elindított Gpartedet is biiztos a másik asztalról kell az egérrel átvonszolni. Ha szerencséd van, akkor rákattansz a fejlécére.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39775) mezis válasza csixy (#39774) üzenetére


mezis
nagyúr

Kicseréltem a Sam. monitort egy Xerox-ra, ezen csak egy asztal jelenik meg, korrektül.
A tálcán megjelenne a GParted, de még a psw. beírásakor sem jelenik meg.
Nekem úgy tűnik, hogy leálltak a GParted fejlesztésével. Talán már több éve.
A verzió 1.0.0.0....

mezis

(#39776) csixy válasza mezis (#39775) üzenetére


csixy
addikt

Tedd fel a gparted-common csomagot is, vagy telepítsd a synapticból
mindkettőt, akkor leszedi az összes függőséget.
Ha van synaptic , akkor azt nasználd telepítésre. Elég a kívánt csomagot bejelölni telepítésre és akkor még bejelöli azokat is amik még kellenek hozzá.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39777) gregory91 válasza csixy (#39768) üzenetére


gregory91
senior tag

Miért nem a beépített gui-s szoftverkezelőjét ajánlod neki?
Ez a apt install meg elégé fura hogy így telepít.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39778) mezis válasza mezis (#39764) üzenetére


mezis
nagyúr

"... ma letöltött Ubuntu csaknem 300MB-al hosszabb a 3 nappal ezelőtt letöltöttnél"

Semmi pánik, 3 nappal ezelőtti 20.04.3, az újabb meg 20.04.4

mezis

(#39779) mezis válasza csixy (#39766) üzenetére


mezis
nagyúr

Indítottam PEN-ről 1.3.1-es Gparted-et.
sda: SSD, Ubuntu is telepítve rengetegszer, de a GRUB sehogyan sem jön össze.
Win10 betöltődik a BIOS Windows Boot Managerével

sdc: 320GB-os HDD. Erről a tegnapi gigafrissítésig indult az Ubuntu, most már nem indul.
Win10 betöltődik a BIOS Windows Boot Managerével.

mezis

(#39780) csixy válasza gregory91 (#39777) üzenetére


csixy
addikt

Most már láthatjátok, hogy UEFI és GPT rendszerről van szó. Típusos windows telepítős partíciós séma a 100MiB esp, a 16MiB msftres, a windows NTFS partíciók és még a négy-ötszáz MiB-es windows recowery-izé-bizé partíciók is megvannak. Midkét telepítésen ott van a linux gyökér partíciója is. Kérdés hogy a linux ubuntu mappája rendesen betelepült-e az EfiSystemPartícióba (a HDD esetében az előzmények alapján igen). Ez a linux mint esetében a lenti képen van ábrázolva. Én az Ubuntut csak ugatom, nem értek hozzá eleget. Próbáljatok Ti segíteni. A linux índításához szerintem be kellene szállni ebbe az utálatos Főnix BIOS-ba és a bootsorrendben a linuxot előre tenni ugye felfele. Figyelek, segítek, ha lesz ötletem. Üdv ... CsIxy

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39781) mezis válasza csixy (#39780) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítségét! :R

GYŐZELEM! Az SSD-n....
Ennek a leírásnak a 4. módszerét csináltam meg. Első kísérletre az sda1-et hagytam javításra, de hibaüzenet jött, nem tud írni az sda1-re.
A második kísérlet sikerült, akkor a korábban telepítésnél létrehozott sda5-öt jelöltem ki (EFI, 500MB) és ekkor már nem volt hibaüzenet. Rémlik, hogy korábban a HDD esetében is valami hasonló módszerrel lett meg a "dual boot", de akkor csak saccra, hátha. Nem jutott eszembe a fórumot felkeresni. :o
Windows is épem maradt, BIOS Boot menüjével választható az op. rendszer.

Még egyszer köszönöm a segítséget, oktatást!

Már ki kellene takarítanom azt a sok fölösleges képet, HSZ-t amivel az elmúlt napokban teleszemeteltem a fórumot. A 39778, 39775, 39773, 39772, 39771, 39769, 39767, 39764, 39754, 39734, 39716
HSZ-eimet gondoltam töröltetni.

Tudtok ajánlani fórumgazdát?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39782) csixy válasza mezis (#39781) üzenetére


csixy
addikt

Gratulálok! :C
Jó Ubuntuzást és további jó hálózatozást, routerozást!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39783) gregory91 válasza mezis (#39781) üzenetére


gregory91
senior tag

Mondjuk a windows a grub-ban is indítható (lesz a sudo update-grub futtatása után) de ez mellékes.

Örülök - ha ilyen fura körülmények közt is- sikerült orvosolni a dolgot.Néha a könnyebb utat kell keresni nem esetleg túlbonyolítani a dolgot.hmmm
UI: Már nem azért de ezzel a képpel kellett volna kezdeni,mert így már átlátható lenne az adott probléma helyzete. :DD

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39784) csixy válasza mezis (#39781) üzenetére


csixy
addikt

Nem értem, hogy miért lett NTFS a linux által használt EfiSystemPartíció mindkét lemezeden. ESP-hez FAT32 fájlsystem van előírva. Csoda, hogy megeszi a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39785) mezis válasza csixy (#39784) üzenetére


mezis
nagyúr

Azon kívül hogy a Linux telepítésekor létrehoztam, esetleg csatoltam, nem csináltam velük semmit. Időnként a Windowst is elindítottam a működésének ellenőrzésére, de nem csináltam vele semmit.
Most nem csinálnék újabb telepítést, ha legközelebb telepítek megpróbálom kideríteni

Lehet hogy a Linux "udvariaskodik" a Windows-al, hátha az is szeretne írni bele? :F

mezis

(#39786) gregory91 válasza csixy (#39784) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha a grub látja a particiót ez esetben miért is ne,nem az a lényeg hogy milyen fájlrendszert használ mert, cfg, mod,lst stb fájlokból épül fel a grub menüje,holott a kernel és a intrd továbbra is a rendszerparticíón marad.Csak azért alkalmazzák a efi fájlrendszert mert az garancia arra hogy stabilan működik(linux "se ismeri annyira").Így is fog működni egészen addig amíg a ntfs.mod ill. msdospart.mod fájl nem törlődik a helyéről(vagy szektorhiba), különben a rescue grub fogja fogadni.Emiatt érdemes a windows elől elrejteni mert szeret minden elérhető meghajtójába szemetelni.

Ha ismeri fejből a parancsokat akkor a liverendszer grub konzoljából indítani tudja az adott rendszerét.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#39787) PociAti válasza mezis (#39781) üzenetére


PociAti
senior tag

Szerintem nem kell kitörölni, így talán jobban kereshető, könnyebb megtalálni ha valaki hasonló helyzetbe kerül.

Viszont ha időd (és kedved) engedi, akkor készítenél egy normális összefoglalást arról, mi volt a kiindulási helyzet, és miként tudtad megoldani? Mert ha valaki nem követte az eseményeket és utólag visszaolvasva szeretné kihámozni a történteket, annak elég nehéz dolga van.

Nem csak a zsákutcák zavaróak, hanem hogy nem minden helyzet volt pontosan (vagy kellő bizonyossággal) felvázolva, és a megoldásnál is külső oldalra hivatkozol, de a rá mutató linkek idővel megszűnhetnek.

(#39788) mezis válasza PociAti (#39787) üzenetére


mezis
nagyúr

Rövid összefoglaló:

hw: Dell Wyse Z90D7 Thin Client, 240GB SSD (GPT)

Windows10/64 (GPT) installálva, rendben működik.

Ubuntu (GPT) installáló PEN drive:
Monitor vezérlő: Nem jelenik meg a PEN drive-ról betöltött menü. Egér a monitor bal oldalán messze el tud kalandozni.
Ott van valahol a kezdő képernyő. Találomra nyomva tartott bal egérgombbal "fülön fogva" előcibálható.
(Talán két munkaasztalos üzemmód, de a Win + PgUp, Win +PgDown nem működik.)

Ubuntu Linux installálásakor létrehoztam egy 500MB-os EFI System particiót is, ebbe kerül majd a grub, de ezt a telepítő nem tudja megtenni, majd a telepítés után ismét a telepítő PEN drive-ról Live üzemmódban egy Boot Repair Tool-al lehet megtenni:

"Get Ubuntu live USB/DVD stick and boot into the live desktop.
Connect to the Internet and then open your terminal.
Install Boot Repair Tool by entering these commands:
sudo add-apt-repository -y ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair
Boot repair tool will appear. Select the recommended option and follow all steps exactly as it says.
Your PC will be repaired and Nothing will be lost.
Remember, repair speed will vary according to your internet connection"
https://www.linuxandubuntu.com/home/ways-to-rescue-or-recover-grub-menu

mezis

(#39789) growler válasza mezis (#39788) üzenetére


growler
őstag

EFI-s telepitesnel, mindig a /boot/efi particiot (dev/sda1) jelolom
meg a rendszerbetolto helyenek - elvegre nem disznek lett az
letrehozva.

[ Szerkesztve ]

(#39790) mezis válasza growler (#39789) üzenetére


mezis
nagyúr

Azzal kezdtem, de oda a telepítő nem tudott írni. (Win gyorsindítás kikapcsolva.)
A Boot Repair Tool-nak sem sikerült csak az 500MB-os sda5-re. Azóta betölthető Ubuntu is, Win is, csak nem a grub menüjéből kell választani, hanem a BIOS Windows Boot Manager-ének menüjéből.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39791) PociAti válasza mezis (#39788) üzenetére


PociAti
senior tag

Köszi! Remek leírás. Ma is tanultam valami újat.

(#39792) mezis válasza PociAti (#39791) üzenetére


mezis
nagyúr

Én is sokat tanultam, de nekem több nap kellett hozzá. :DDD :o

mezis

(#39793) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok !
Hogy tudom a Netflix felbontását megnézni
billantyű kombinációval?

(#39794) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kubuntu18.04,
2 tételt 3 órája frissít, a frissítéskezelőt nem engedi bezárni, azt írja vannak befejezendő feladatok.
Holnap reggel 8-ig vagyok éjszakai műszakba, addig hagyhatom de szerintem ez itt meghalt. Minden más működik, erről a gépről írok.
Hard reset, konnektorból kihúzni? Nem akarnám. Valami tipp?

(#39795) growler válasza tordaitibi (#39794) üzenetére


growler
őstag

Szerintem lod le a frissiteskezelot az xkill paranccsal.
Majd futtass egy: "sudo dpkg --configure -a" parancsot.
Es kesobb (holnap ?) probald meg ujra a frissitest.

(#39796) hcl válasza tordaitibi (#39794) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amit growler mond, és utána terminálból a szokásos sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
Ha lock file-okat panaszkodik, akkor azokat sudo-val törlöd, utána végig szokott menni (hogy a lock beragad, az néha előfordul).

Mutogatni való hater díszpinty

(#39797) tordaitibi válasza hcl (#39796) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És growler,
lelőttem, majd megint elindítottam.
A linux-firmware már nem volt ott a frissítendők között azaz azt megcsinálta rendesen, viszont a Compact Shutdown amibe belehal, 2x is ugyanez az eredmény.
Mivel ez egy KDE kisalkalmazás amit életemben nem használtam és szerintem nem is fogok, töröltem és így már minden oké.

Köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#39798) hcl válasza tordaitibi (#39797) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K

Mutogatni való hater díszpinty

(#39799) Dhampir


Dhampir
félisten

Offtopic a szoftvert illetően, de az Ubuntu szemlélete miatt:

Ubuntu Life :)

[ Szerkesztve ]

(#39800) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hol találom meg a fájlszerkezetbe Kubuntuba az ikonokat?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.