Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Toomy: FOXPOST régen jó volt, de ma már jobban jársz ha elfelejted.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- laca223: A civilizáció mint bugos operációs rendszer
Aktív témák
-
Speeedfire
félisten
vki nem tud a mythbuntu-hoz egy magyar nyelvű fórumot vagy közösségi oldalt?
-
ngabor2
nagyúr
válasz
body007
#18496
üzenetére
a /etc/rsyslog.conf, és a /etc/rsyslog/ környékén nézelődnék. lehet, hogy én is ott fogom megpróbálni lelőni ezt az okosságot.
mod: le is lőttem a kernel üzeneteket. tudom, hogy erősen ellenjavallt, de sajnos ez az egy választásom volt, ha használni akarom a rendszert. ehez a /etc/rsyslog kt-ban az 50-default.conf file-ban a kern.* sor elé tettem egy #-t. ilyen alapon a többi sor is kikommentezhető, és akkor nem fog logolni semmit.
-
ngabor2
nagyúr
no, még egy dolog, ami zabálja a vinyót...
/var/log/kernel.log:
Nov 1 15:29:49 lizard kernel: [18923.426261] CPU0: Temperature/speed normal
Nov 1 15:29:49 lizard kernel: [18923.426272] CPU0: Temperature above threshold, cpu clock throttled (total events = 9693578)/var/log/messages:
Nov 1 15:28:21 lizard kernel: [18835.268663] CPU0: Temperature/speed normal
ilyenből másodpercenként sok sor. hogyan lehetne lebeszélni erről a rendszert? gondolom az /etc/sysctl.conf-ban kellene valamit varázsolni.
mod: ez alapján ez egy "kernel-feature"
szuper, emiatt nem tudom futtatni a boinc-ot normálisan. -
Speeedfire
félisten
válasz
Major Major
#18465
üzenetére
sudo apt-get install xyz
és kiírja h incorrect pass
sorry try againviszont ssh-n keresztül meg megengedi
ssh-n keresztül elfogadja a root jelszót, de ha a gépen csinálom akkor semmit sem enged se synaptic se semmiezt mondja meg nekem valaki h miért van ?
lehet h a gépen más a bill kiosztás?
parancssorból be lehet valahogy állítani ?wáááá
most néztem meg és tényleg más a bill kiosztás
egész végig rossz jelszót adtam meg neki

-
Agros
csendes tag
miután egyik ismerősöm nagyon ajánlotta feltelepítettem én is az ubuntut, de csak a vista mellé, hátha nem jön ben. Szal most 2 op.rendszer van a gépen. és az ubuntuval, annyi gondom van, h nem látja egyáltalán a wireless internetet. valami ötlet mit lehetne kezdeni vele?
-
FixY67
senior tag
Asszem, félre vagyok értve

Alapból Intrepid szervert használok. Telepítéskor ráhagytam, hogy rakjon fel, amit csak akar. Aztán egy szép napon elkezdtem nézegetni a kimenő forgalmat és feltűnt egy ismeretlen, semmihez sem kapcsolható cím. Ez volt a canonical.com. Megtaláltam, mely csomaghoz kapcsolódik, leszedtem.
Most hasonló módon felraktam egy virtuális gépbe az új 9.10 szerver változatát és megint ott virít. Már nem néztem, hogy pofázik-e kifelé, azonnal töröltem.
Nem az a gond, hogy szabaduljak meg tőle. Inkább az, hogy egyáltalán feltelepül. Még1x: szerver verzió! A desktop lehet, hogy mentes tőle.
Az még elmegy, hogy felmegy és település közben kér egy címet, kinek jelentgessen (ugyanis ez valami monitoring szoftver, ami szervereknél valóban nem árt, ha van), nade az, hogy minden jelzés nélkül hazaüzenget, a'la windows...
Most (ha jól láttam), semmi érzékeny adatot nem küld ki, tehát komoly kockázatot (talán) nem jelent. De ezek után háromszor meggondolnám, hogy éles rendszert rá merjek-e bízni. -
válasz
body007
#18485
üzenetére
Fent van a chromium, onnan írok

Igaz hasonlít egy diafilmre a dolog, de megy
Valahol ki lehet kapcsolni a beépülöket? (nincs hosszú ü, ö csak kocka van helyete)
Most látom, h mennyire eljárt az idö ezek a gépek felett (10 éves mindjár a cerka benne), amúgy az ablakkezelése majdnem, h tökéletes, de ahogy most írkálok lent a smiley-k kb. 1 fbs-el "mozognak", a proci 100%on, és kb. 1/2 mp-t késik minden bill. leütés, nagyon ott van![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
válasz
Major Major
#18484
üzenetére
akkor chrome lesz

-
n0_gAboR
őstag
válasz
ngabor2
#18474
üzenetére
Nekem NVIDIA alatt a Compiz rendre rosszul detektalja a frissitesi frekvenciat (50Hz-re). A CompizConfigSettingsManager programban a General ful alatt ki kell kapcsolni az autodetektalast, es minimum a kijelzod frekvenciajara allitani.
Sokat fog dobni teljesitmenyben.
A vsync kikapcsolasa tovabbi sebessegnovekedest okoz. -
n0_gAboR
őstag
válasz
body007
#18478
üzenetére
Az Lxde az openbox ablakozot hasznalja, kiegeszitve par szoftverrel, pcman filekezelovel, tehat ez inkabb egy desktop environment mint window manager. [link]
Ennek ellenere en ezt hasznalnam inkabb.
(Viszont RAM meg mehetne a gepbe, ha bongeszesre is lesz hasznalva, keresztbe le fogja nyelni a memoriat mind a Firefox, mind a chrome, meg Flash nelkul is) -
FixY67
senior tag
Mondjátok! Feltűnt már nektek, hogy mióta az ubuntu telepítésekor felkerül egy bizonyos landscape-commons című csomag, azóta a bootoláskor (meg még ki tudja mikor) mindenféle riportok mennek ki a gépről a (ha jól emlékszem) landscape.canonical.com-ra?
Biztosan normális dolog, ha kérdezés nélkül telepít az installer egy ilyen cuccot? -
Melyik a könnyebb ablakozó: LXDE vs. IceVM
Egy régi gépre rakok minimal-t, kellene valami GUI, de nem tudom melyiket
gép: celeron 600, 256 Ram, 4 Gb vinyó -
ngabor2
nagyúr
-
Major Major
senior tag
-
v.attis
őstag
Van az ubiban valami kodek csomag, amit ajánlatos feltenni? Már csak azért is, hogy ne akkor települjön, amikor már használni kellene.
Smplayer, Kino, Avidemux, Cinelerra, Kdenlive, Dvdstyler. Egyelőre ezeket használnám, kísérlet jelleggel. -
ngabor2
nagyúr
no, lenyomtam egy apt-get dist-upgrade-et (pontosabban a frissítőben egy verziófrissítést).
az nvidia cuccos ugyan úgy szaggat kockaforgatáskor. a gnome ugyan úgy nem kezeli rendesen az eltűnő paneleket. iszonyú lassan indult a rendszer, lassabban, mint a korábbi. az új panelikonok elég szokatlanok.
egyelőre ennyi. lehet, hogy kipróbálom ismét a kde-t, hátha jobb már.
mod: hopp:
ngabor@lizard:~$ glxinfo
name of display: :0.0
NVIDIA: could not open the device file /dev/nvidiactl (Permission denied).
display: :0 screen: 0
direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose)
server glx vendor string: NVIDIA Corporationezt a LIBGL_DEBUG=verbose cuccost hova kell írni?
mod2: igen gusztustalan és átmeneti módon a /dev/nvidiactl és nvidia0 jogait átállítottam 660-ról 666-ra, és most már direct rendering: Yes... bár ugyan úgy szaggat a kocka. ebben az udev-es dologban nagyon nem vagyok otthon, hogy hol lehet beállítani, hogy ez így induljon. pontosabban hogy ne szaggasson a 3d. legalábbis remélem, hogy már megoldották.
-
V.Stryker
nagyúr
válasz
Major Major
#18471
üzenetére
Csináltam mentést.
Megcsinálom, mivel kipróbáltam és tetszik. Az LTS ennyire nem jött be,mert a telepítés után frissítette magát és rögtön be is halt. Na az szánalmas volt, de ez már nagyon korrekt rendszer így két nap aktív tesztelés után, ami nekem elég egy tiszta telepítés megkezdéséhez.
-
v.attis
őstag
válasz
Major Major
#18464
üzenetére
Végre valaki aki normálisan magyaráz!!!!
Végülis fstab megoldás maradt és a /home-ba csináltam egy Privát mappát. Oda van csatolva. Minden rendesen megy! Minden írja, olvassa és autómatikusan csatolva a van indításkor. Erre vágytam! Végre Sikerült!!!Nagyon köszönöm mindenkinek!

-
Major Major
senior tag
válasz
V.Stryker
#18470
üzenetére
tény, hogy gyorsabb lenne, tény, hogy menne a hibernálás, de ha meg vagy elégedve a jelenlegi rendszerrel, akkor ne változtass.
egyébiránt módosítottam én már jól megrakott NTFS partíciót az ubi telepítőben levő gparteddel, és nem lett semmi baja. de melós adatra szerintem a legkisebb kockázat is sok (mondjuk ebből a szempontból úgyis kell hogy legyen biztonsági mentésed, és csak az a kérdés, hogy akarod-e az idődet ezzel tölteni)
de ha nekiállsz, annyit kell tenned, hogy a liveCD-n indítod a GParted-et (bár nem sokkal feljebb itt nem ment valakinek), levágsz egy 25 gigát a 180-ból, csinálsz egy ext4-et és egy memóriaméretnyi swapet, aztán mehet a telepítés, kézi partíciómegadás, létrehozott ext4-re kijelölöd a csatolási pontnak a /-t, a két NTFS partíciónak beírod csatolási pontnak mondjuk hogy /media/windows és /media/data. a swapet automatice rendezi magának. arra figyelj, hogy az ext4-en kívül egyiknél se legyen bepipálva a formázás.
a telepítés többi részével nem lehet gond
a partícionálást csinálhatod úgy is, hogy win alatt csökkented a 180-as NTFS méretét mondjuk acronis vagy partition magic segítségével, és akkor nem kell gparteddel szórakázni, hanem ugyanúgy a telepítésnél kézi partíciószerkesztésnél az üres területre beteszel egy ext4 és egy swap partíciót. -
V.Stryker
nagyúr
Jó reggelt
Nekem most ilyen win alól telepítve van fent az ubi. Mennyivel lennék előrébb, ha "rendes" telepítéssel lenne feltéve? Azt olvastam,hogy talán gyorsabb lenne, meg hibárnálás működne, de mennyi értelme van küzdeni vele?
Illetve ha van értelme, akkor van egy magyar leírás,hogy miként kell Win mellé? Nekem most van asszem egy 70 gigás ntfs-em Win 7-el és egy 180 gigás ntfs tárolóként. Régebb kaptam olyan tanácsot,hogy ntfs-es particiót ne b@sztassak méretileg,mert elszállhat a fájlrendszer. Jelenleg egy melóban használt saját notiról van szó és tényleg nem örülnék, ha elszállna....adatmentés azért megoldható előtte, de mivel particionáljam szét ha van értelme?
-
didros
senior tag
A letöltött csomagokat megőrzi az Ubuntu kitömörítetlen formában is valahol? Ezek törlésével felszabadíthatunk helyet a merevlemezen? Ill. szabad ezeket tötrölni?
-
Major Major
senior tag
válasz
Speeedfire
#18463
üzenetére
majd kisebb konfigolás után a telepítéskor megadott root jelszót elfelejti
ezt ki tudod másolni terminálból? hogy milyen parancsot adsz ki, és hogy mi történik.amit az előbb bemásoltál hibaüzenetet, ott nem csak az IP-t említi mint hibaforrást, hanem arra is rákérdez, hogy fut-e egyáltalán a háttéradatbázis.
-
Major Major
senior tag
válasz
v.attis
#18452
üzenetére
Sajnálattal olvasom, hogy nem jött össze a dolog. Egy pár gondolat a témához:
-Amikor kiadtad a mount parancsot, amit írtam, akkor felcsatoltad a partíciót az mnt-be - ahogy azt Vladi is írta. Azért tűnt el az oldalsávból, mert a rendszer nem érzékelte a továbbiakban felcsatolható elemként, simán ott volt a /mnt alatt, és írhattál volna bele.
-A partíciók csatolására 2 lehetőség van:
1.mount parancs, és ennek automatikus módja az /etc/fstab file. Ez a hagyományos módszer, root jogosultság kell hozzá. Előnye, hogy pontosan meg tudod határozni a csatolási opciókat: csatolás helyét, jogosultságokat, stb. Hátránya (?), hogy paracssorozni kell hozzá.
2. Kattintgatós módszer, rányomsz a filekezelőben, és felcsatolja a rendszer a /media/cimke könyvtárba. Előnye, hogy egyszerű, viszont nem tudod befolyásolni a dolgokat.
-Ami az asztali ikont illeti: az ubuntu a /media könyvtárban levő eszközöket cserélhető meghajtóknak tekinti, ezért ami itt van, az alapból kikerül az asztalra (természetesen ezek az ikonok kikapcsolhatók, de csak egyben, nem külön-külön), legyen az USB, CD, vagy partíció. Mivel kattintós csatolásnál a /mediába kerül a partíció, neki is lesz ikonja, de ha fstab-ba írsz /media/valami könyvtárat, akkor annak is lesz.Automatikus csatolás mindkét módszerrel elérhető. Fstabnál adja magát, megadod az eszközt, a csatolási helyet és az opciókat. A másik eset kicsit trükkösebb (de csak míg nem találkoztál vele): fel kell telepíteni a gnome-mount csomagot, aztán az indítópultba be kell tenni egy parancsot, hogy gnome-mount -p cimke
Ez utóbbi módszer előnye, hogy pl. USB-s vinyót is mountolhatsz így, és simán le fogod tudni választani grafikus felületről, nem kell parancssort nyitni hozzá.Telepítésnél home-nak beállítani is jó megoldás, amennyiben nem hozol létre másik felhasználót, akinek majd a te mappádban kell keresgélnie a multimédiás tartalmakat.
-
Speeedfire
félisten
nos
akkor hol is kezdjem?
talán a konfiggal ismételtenalaplap mercury p3-as
cpu cel 633
mem 512 mb
vga jelenleg gef 2 mx később ati rage fury pro tv-outelég sokmindent kipróbáltam már ezidáig
ubuntu mini iso 8.04 szerver funkciók mennek de a saját ablakkezelő felrakása már necces
u-lite gyors rendszer nemis kicsit viszont nem frissül, és nehéz hozzá összekukázni a programokat
xubuntu elég gyors mindig van frissités, csak olyanokat is felrak amiket én nemis akarok használni
xbmc óriási nagy gépigénye van
mindenféleképpen maradnék a debian alapú rendszereknél mert azokhoz van rendes support is
freevo problémáim is voltak fentebb leis írtam, a többiek szerint disto keveredés lehetett
hiányolta a phytont meg nem volt beállítva a csoport
geebox nem jó mert nincs hozzá szerver funkció
most a mythbuntuval szenvedek egész jó néz ki, és vannak hozzá szerver funkciók is xfce ablakkezelőt használ (semmi panaszom sem lehetne)
9.10 legfrissebbel olyan bajom van h felrakom rendesen majd restart és villogva jön be a kép, ez még nemis zavarna csak 10 perc alatt sem áll fel a rendszer
olyan mintha 2 op. rendszert akarna egyszerre betölteni
8.04 minden szerver funkció rendesen megy, a telepítés után
majd kisebb konfigolás után a telepítéskor megadott root jelszót elfelejti
már 3x raktam fel mindig ugyanez a jelenség fogadott
egyszerűen nemtudok rájönni h miért lehet ez
de mégha mellőzzük ezt a nem kis problémát még akkor is ott van az a gond h a htpc beállításoknál azt írja nem tud csatlakozni az adatbázishoz
ezt megint nem értem h miért? mivel telepítéskor ő maga állította be, bekérte az adatokat majd konfigolta
tudom kicsit sok a baj velem
sajnos nem vagyok linux power juzer, de win xp alatt annyira lassú volt a rendszer h nem lehetett vele mit csinálni
linux alatt meg megy egy csomó szolgáltatás és 3-6 % a kihasználtság
mplayerrel, vlc-vel avi,dvd film 70-80%
mkv és avc kodolású filmek már szaggatnak, de nem baj nem akarok hd-t nézni, nem is ez volt a célom
sajnos nem tudom napirendre térni
nekem vannak nagy elvárásaim softver téren vagy csak ennyire nem akar összejöni és én rontok el mindent
kicsit hosszú post lett de sebaj a lényeg a lényeg a 2 funkcióból már 1 megvan csak a htpc-vel vannak gondjaim
a vége az lesz h veszek használtan egy wd tv-t
-
lakisoft
veterán
válasz
lakisoft
#18457
üzenetére
DNS hiányzott:
ping logout.hu
PING logout.hu (92.61.114.124) 56(84) bytes of data.
64 bytes from r7.prohardver.hu (92.61.114.124): icmp_seq=1 ttl=59 time=4.23 ms
64 bytes from r7.prohardver.hu (92.61.114.124): icmp_seq=2 ttl=59 time=4.34 ms
64 bytes from r7.prohardver.hu (92.61.114.124): icmp_seq=3 ttl=59 time=4.43 ms
64 bytes from r7.prohardver.hu (92.61.114.124): icmp_seq=4 ttl=59 time=4.73 ms
64 bytes from r7.prohardver.hu (92.61.114.124): icmp_seq=5 ttl=59 time=4.48 ms
^C -
csendes
addikt
válasz
csendes
#12023
üzenetére
Eddig az apt-get-tel folyton "corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive" hibát kaptam ubuntu-val meg debian-nal is. Az ubuntu 9.10-zel ez megszűnt.
Ezek szerint mégsem hardverhiba? Javítottak a drivereken vagy csak az internetszolgáltató kicserélte a hibás routerét 
-
lakisoft
veterán
ifconfig
eth1 Link encap:Ethernet HWaddr 00:04:75:da:3e:0a
inet addr:192.168.1.100 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::204:75ff:feda:3e0a/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:34805 errors:1386 dropped:0 overruns:0 frame:2068
TX packets:29815 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:27826244 (27.8 MB) TX bytes:3577763 (3.5 MB)
Interrupt:22 Base address:0x6f80
lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:186 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:186 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:14824 (14.8 KB) TX bytes:14824 (14.8 KB)ping logout.hu
ping: unknown host logout.huDNS? nincs belőve ez lenne a gond?
-
laccczka
tag
Üdv!
Ki szeretném próbálni a 9.10-est.
DE... akár CD-ről akár pendrive-ról bootol arra hivatkozva, hogy nem lát valami linux image-t
állandóan megáll a vas.
A pendrive próbakép megjárta a lányom asus e900-át és ott rendesen bootolt.
Merre érdemes elindulni?
-
Közben rájöttem a megoldásra, bár az okot még mindig nem tudom. A lényeg, hogy eddig VLC-t használtam, egy film erejéig áttértem a Gnome Playerre és nem jött elő a hiba, így valószínűsíthető, hogy a VLC okozta a gondot (lehet valamiért nem érzékelte az Ubuntu, hogy fut a program és ezért sötétített).
-
v.attis
őstag
-
daninet
veterán
Üdv!
Megoldható, ha a touchpad szélén görgetek és "meglököm" a kezemmel gördüljön tovább? winfos alatt működik a driverével, valahogy itt nem az igazi, sokat kell símogatni. Merre lehet ilyet állítani, ill. lehet? (ubi 9.10)
Előre köszi
-
Vladi
nagyúr
(#18443) Speeedfire:
Kérdés az, hogy most épp, hogy állsz? S mi a gond.
Az én kis htpc-m lehet már az életben nem készül el. Már vagy 2 éve indult a dolog. A gép egy p3-as lap, celeron 850-es proci, 128 mb ram és ati 9200-as vga. A cél egy minimal pc lenne, kicsi fogyasztással és csöndesen. Eddig ok. Meg egy geexbox. Csak avi és dvd lejátszás kellene. Viszont valami mindig hiányzott. Vagy ram, vagy a vga volt rossz, vagy a tévé vagy nem volt pénz vagy idő vagy akármi vagy ááááá
(#18444) v.attis:
Jó lenne tisztázni, hogy állsz most. Azt, hogy az fstab csatolás ment vagy sem már sose tudjuk meg. Ki kell választani egy módszert és azt végig csinálni. Bocs hogy ezzel csesztetlek, de az a leg rosszabb amit most csinálsz. Mert kapkodsz össze, vissza. Újra telepítesz meg ilyenek. Nem csoda, hogy elveszítjük a fonalat.

Szóval: Adott a rendszer. Van egy partíciód. Csinálsz egy könyvtárat neki a /mnt alá.
Mondjuk: /mnt/privat Utána beírod az fstabba, hogy csatolja az eszközt (partíciót) ami a /dev/sda4 (vagy hasonló) a /mnt/privat -ba. Utána minden boot után felcsatolja neked pont oda.
Egyébként eddig azért láttad a /media/Privát könyvtárban, mert a rendszer automatikusan felcsatolta neked. Mostanában ez a szokás. De inkább csináld meg az fstab bejegyzést, mert akkor utána az lesz a hatályos, és te is fogod tudni mi történik. Amihez pedig itt a leírás.
Szóval kezd el, és ha nem megy kérdezz bátran.
(#18447) lakisoft:
Terminálban nézz már meg 2 dolgot:
ifconfig
ping logout.hu
-
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire
#18448
üzenetére
ismét előjött a jelszó gond
nagyon nem akar összejönni nekem ez a projekt
-
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire
#18443
üzenetére
azt nem tudja valaki h a mythbuntu miért írja ki azt h could not connect to the master backend server -- is it running?
is the IP address set for it in the setup program correct?a backend server címe 127.0.0.1 szóval maga a gép, az adatbázist a gép az első indításkor felrakta majd beis állította mégis ezt írja ki

-
lakisoft
veterán
Sziasztok!
Állítgattam a hálózatot és sikerült úgy elállítanom hogy jelenleg csak a routerig megy el tovább nem. Mi lehet ennek az oka? Amit el akartam érni hogy ne DHCP ossza az IP-t hanem fix legyen. Ezt sikerült is elérni, de ezzel tönkretettem az eddig jól működő hálózati kapcsolatot.
Mit lenne érdemes megnézni és mit lenne érdemes állítani?
Ez az első ilyen jellegű projektem szóval elég láma vagyok. Annak ellenére hogy az UBUNTU doksikat olvasgattam.
Előre köszi!
lakisoft -
róland
veterán
Végre!
MSI Wind U100-on UNR9.10 WUBI-val.

(De kellett hozzá egy külső DVD író.)
-
v.attis
őstag
Jelenleg a /home érintetlen marad egy reinstallnál?
Vagy mit jelent ez valójában, hogy a 45 gigás ext4-et a /home-ba csatoltam? -
v.attis
őstag
Az a baj, hogy nem! Vagyis nem volt seholsem látható! Igaz nem néztem meg a /mnt méretét, mert végülis most a /home-on sem látszik, hogy ott van, semmi jele, csak annyi, hogy több, mint 40 giga...
Elhiszem, hogy nem tudsz már követni, hidd el nekem sem egyszerű.
Én tulajdonképpen annyit akarok csupán, hogy legyen egy teljesen külön partícióm, ami nem sérül egy reinstall után sem. És ez a parti autómatice csatolódjon (már az sem érdekel, hogy hova) és minden program írja és olvassa akadályok nélkül.
Ez sehogy sem akar összejönni. Újabban már az fstab-os csatolás sem ment. De nem tudom, hogy miért.Még egy kérdés: van két win partícióm is: sda1 és sda2. Ezen kívül vannak a linuxos partik: a rendszer, swap és a privát (lenne). Nos ez utóbbiak mindíg változó sorszámúak minden partícionálásnál. Előzőleg voltak sda3,4 és5. Most sda5,6,7. Ez így ok? Ugyanannyi partícióm van a gépen, csak közben volt néhány átméretezés miatti újra particionálás.
-
Speeedfire
félisten
olvasgattam a logout személyes bejegyzéseket és láttam h anno teis egy htpc projekten dolgoztál
elmondanád h a te rendszered hogyan épül fel és mit miért választottál (hw + sw)?közen rájöttem 1-2 dolgora
-100% terhelés samba másolás alatt => a kicsi gép nem csipázta az ext3-at, ext2 alatt lecsökkent a terhelés 40%-ra
-mythbuntu sudo jelszó probléma => valószínű azért mert nem restartoltam a gépet és a live sudo jelszavát mentette miközben konfigoltam a myhtv-t
szépen lassan csak rájövök mindenre
-
Vladi
nagyúr
válasz
v.attis
#18441
üzenetére
"Na, hát kíváncsi vagyok mit csináltam"
Na hát arra én is. Mert már nem nagyon tudom követni.
"Nem tudom ez mennyire ésszerű megoldás."
Végül is ésszerű. A saját home könyvtáradban lesz akkor a partíció, oda tudod a dolgokat menteni.Egyébként az előbb amikor visszakaptad a promtot akkor a /mnt könyvtárban volt. Mert oda csatoltad fel.
-
v.attis
őstag
Na, hát kíváncsi vagyok mit csináltam, lehet semmit, de kaptam itt egy tippet, hogy a partíciót telepítésnél csatoljam a /home-ba. Így azonnal csatolva van és maga a /home a külön partíció. Nem tudom ez mennyire ésszerű megoldás.
-
v.attis
őstag
válasz
Major Major
#18432
üzenetére
Na, most van csak igazán gáz!
Az általad beírt parancsra kérte a jelszót, megadtam, majd visszajött a prompt, vagy mi. Ezzel együtt teljesen eltünt a szóbanforgó partíció! Sem a helyekben, sem a fájlrendszerben, sehol nincs! De nem is tudtam fstabban autómatice csatolni, aztán meg sehogy sem tudtam csatolni. Azt mondta, hogy csak a root tudja csatolni. Ennyi.
Mindez már az új rendszerben!
Nos mielőtt ezt a sort beírtam (amit Te mondtál) ezt is beírtam:
sudo chown attila /media/Privát -RCsak egy kérdés: Nem az ékezet és a nagy betű okoz ennyi bajt? Vagy az ext4 fájlrendszer???
-
D4rkAv3ng3r
senior tag
Nekem meg az a gondom, hogy a zárt ATI driver-t nem tudom aktiválni hiába nyomok rá az Aktiválás gombra nem történik semmi.
-
Nyiscsák
aktív tag
Üdv nektek!
Ubuntu 9.10 alatt be lehet állítani hogy az egér görgővel mennyi sort görgessen? Úgy mint win alatt? Ha igen hol? -
Üdv! Megvolt nekem is az upgrade, tökéletes minden, de egy problémám van. A monitor elsötétedik néhány perc "üresjárat" után, ami azért zavaró, mert filmezéskor is ezt csinálja. 5 percenként meg kell mozdítani az egeret, hogy ne sötétedjen el a kép. Természetesen ki van kapcsolva az energiagazdálkodásnál ez az opció, ezért nem is értem, hogy miért csinálja (9.04 alatt nem volt ilyen gond)

-
Torry
addikt
Hi all
9.10-t felraktam, azonban az amarokban istennek sem tudok hangot csinálni.
Utánanézegettem neten, elvileg ezt kellene csinálnom, de nem találja a csomagot. sudo apt-get install libxine-ffmpeg
Mitet kellene csinálnom? előre is kösz! -
v.attis
őstag
Nincs benne, beleírtam, semmi. Mindent kipróbáltam, amit találtam, semmi. Egyelőre nagyon új a rendszer, úgyhogy szerintem újratelepítem, szerencsére mindenről van mentésem egy másik vinyón. 20 perc és kész van, annál hamarabb nem menne, ha próbálkoznék sem. Legalább tanultam a saját hibámból és többet nem akarom azt a 2,5 gigát visszakapni...
-
Vladi
nagyúr
válasz
Speeedfire
#18428
üzenetére
Ubuntun le van tiltva a root, kvázi nem tudsz belépni.
-
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire
#18423
üzenetére
olyan problémám lenne h szépen bekonfigolom a mythbuntut és ezek után nem tudok root-ként belépni
azt írja h nem jó a jelszó próbáljam meg megint
de én a root jelszót megsem változtattam azt sem tudom h kell
valakinek vmi ötlete?
bent vagyok a rendszerben automatikusan beléptet a juzer felhasználónévvel meg jelszóval csak a root jelszóval szórakozik velem -
v.attis
őstag
válasz
Major Major
#18421
üzenetére
Na, hát ez nem jól sült el, Azt csináltam ami a linken van, és most eltünt a partícióm. Ezt írja, ha csatolni akarom: A /media/Privát csatolási pont nem létezik.
Ugyanakkor megvan a helyek-ben, csak nem tudom csatolni sehogy. Vissza kéne csinálni... -
petersonal
tag
Hali!
Az egyik haverom mondta hogy lehet wowozni ubuntu alatt. Több se kellett nekem felraktam:ez alapján, működik
tök jó, csak hang nincs
2dik link alapján megpróbáltam megjavítani hát nem sikerült. Nem tudom titeket mennyire érdekel az én problémám, nincs benne semmi "nagy" szakmai probléma, de ha tudnátok nekem segíteni megköszönném.
szerk.: második link: katt
Teljesen másik kérdés: tudtok c# fejlesztői progit ami megy ubuntu alatt? gondolok ilyen visualstudio08 szerűségre -
Speeedfire
félisten
végülis megkíméltem magam mindenféle kellemetlenségtől és felraktam a mythbuntu 8.04-et
még tart a konfigolás
első benyomásra elég gyors (ablakkezelő:xfce), boot az sajna kicsi lassúkás bár amúgy sem tervezem kikapcsolni
maga a mythtv elég sok beállítással rendelkezik, szerintem minimum egy nap kell mire mindenre rájövök
remélem ez lesz a megfelelő rendszer a számomra, a másik amit néztem az a live freevo viszont csak mandriván van
a későbbiekben beszámolok majd a feljelményekről -
floatr
veterán
Ha esetleg valakit érint rajtam kívül egy korábbi problémám (usb automount nem működik), akkor találtam rá egy megoldást, ami nekem azellen véd:
udevadm monitor
És érdekes módon restart után már rendben van a dolog
-
Ukraan
aktív tag
Szevasztok!
Ubi Netbook Remix 9.10 Live CD-nél nem tudom elővarázsolni a magyar nyelvet egy Lenovo S9e-n. Az előző verziónál indításnál felajánlotta rengeteg más nyelv mellett, itt alapból ánglis. Szerintetek mi lehet a probléma? Köszönöm a válaszokat
! -
PuMbA
titán
válasz
#40553216
#18404
üzenetére
Azért még mindig egy rakás fos
Ha megnyitok egyszerre 4 lapot amin nagyon sok kép/flash van akkor lefagy az egész 3mp-re, ha 6 lappal böngészek sok kép/flash társaságában akkor meg sokszor megáll 1-2mpre (pl. lap váltáskor). Ugyanez Chrome-mal akadás nélkül villámgyorsan megy és naponta megtakarítok összesen vagy 5 percet.Sok 5 perc pedig sokra megy. 
-
Vladi
nagyúr
válasz
v.attis
#18407
üzenetére
Hát ha csak te használod azt a partíciót, akkor csak a te userednek kell jogokat adni rá.
Hogyan csatoltad végül is?a 2,5 gigát meg gyanítom nem fogod tudni visszaszerezni, azt a rendszer foglalta le magának naplózásra, metaadatoknak meg a root vésztartalékának. Az ext így működik.
-
V.Stryker
nagyúr
Jó reggelt
Win 7 mellett van fent az ubi. És van egy másik ntfs partícióm, ami ilyen tároló féle és ahová az ubit is tettem és itt vannak a dolgaim, dokumentumok, képek, stb.
Ez most a /host alatt található. Hogy tudok létrehozni egy ikont a tálcára,hogy egyből ebbe csöppenjek bele?Másik: Valahogy lehet állítani a tapipad érzékenységét notinál (asus) ?
-
v.attis
őstag
válasz
Major Major
#18402
üzenetére
Köszönöm, nagyon segítőkész vagy!
Ext4 és csak én használom a gépet. Néha a párom netezik, de az nem nyúl a partícióhoz.
A tulajdonbavétel megtörtént. A 2,5 gigát kellene még felszabadítanom... -
v.attis
őstag
válasz
n0_gAboR
#18312
üzenetére
Helló, érdekelne ez a parancs, hogyan tudom vele az ext4 partíciómat, melyen dolgozom, teljes mértékben használhatóvá tenni? Csak én használom ezt a partíciót, sőt legtöbbször az egész gépet is csak én használom és most fölöslegesen vett el belőle 2,5 gigát. Nem nagy vinyó, laptopban van, úgyhogy hiányozni fog egyszer az a terület....
-
#40553216
törölt tag
visszatérve az FF-re:
úgy tűnik, határozottan felgyorsult a 9.10-en. -
Major Major
senior tag
válasz
floatr
#18377
üzenetére
így első blikkre: másold be az új partícióra a cuccokat, akár simán nautilusban, nézd meg az UUID-t blkid-del, jegyezd fel
aztán reboot recovery módba, nevezd át a régi home mappádat a biztonság kedvéért, csinálj egy új üreset, írd be az fstabba, aztán mehet a reboot normál módra(#18383) Laybee
azért nem kell megsértődni, valószínűleg senmi nem tudott okosat mondani, pl, én sem talélkoztam még ilyen problémával (igaz, W7-el sem) én simán tudtam partícionálni/átméretezni Vista által létrehozott partíciós táblán
mindenesetre örülök, hogy sikerült(#18365) Major Major
nem keveset szenvedtem mire rájöttem, hogy mi a gond
leírom, hátha valaki belefut: tehát ha azt veszed észre, hogy nem működik az internet (pontosabban csak és kizárólag a google oldalai jönnek be) a vezetékes hálón annak ellenére, hogy kap IP-t a gép, az MTU értéket kell 1400-ra állítani automatára a NM kapcsolat szerkesztés ablakában
_______Na remélem sikerült mindenkinek a gondját-baját megválaszolni, mozgalmas két nap volt

Nekem tetszik a Koala, barátnőm SIS alapú laptopján, amire tavaly még nem tettem fel az Ibexet, mert csak szenvedés volt vele, szinte minden megy out-of-the-box, legnagyobb meglepetésemre ati zárt driver suspen-hibernate is gond nélkül működik, egyedül ez a netes dolog szivatott meg.Remélem mindenki meg lesz vele elégedve, nagyot alkottak megint a srácok.
-
Major Major
senior tag
válasz
v.attis
#18392
üzenetére
Feloldani? Nem egészen értem mire gondolsz...
Milyen típusu partíció? Ha ext, akkor a partíció csatolási könyvtárát és az összes alkönyvtárat kell egy alkalommal a felhasználód tulajdonába vonni. Ha NTFS, akkor a csatolási opciók határozzák meg hogy ki írhatja.
Operát melyik user futtatta?Ez a jogosultság rendszer nem a felhasználó ellen van, nagyon jól jön pl ha elbaltázol egy scriptet, és csak az írásvédettség van az rm -r és a / között.
(#18385) v.attis
l. [link](#18384) v.attis
HDSentinel nem javít, csak diagnosztizál. Ha SMART képes a vinyód, akkor elvileg magától lekapcsolta a bad sectorokat, oda nem fog többet írni. Mindenesetre érdemes visszavinni a vinyót, ha még garanciás. Nekem is a Karmic alfa 5 szólt, hogy hibás a 8 hónapos vinyóm, ki is cserélték garanciában. A vicc az, hogy a csere is elkezdett döglődni
Pedig Samsung.(#18401) rzsolt73
network manager plasmoidnak a tálcán kell ülnie, és ott be tudod állítani ugyanúgy mint a gnomeban. (meg asszem a rendszertulajdonságokban is van hálózatbeállítás) -
rzsolt73
csendes tag
Üdv mindenkinek!
Kipróbáltam a 9.10 végleges verziót, eddig jól működik minden amit próbáltam. Gnome alatt beállítottam a netet, de most kipróbáltam KDE-vel is, ott viszont nem tudok netezni.
Hogyan lehet a netet Kubuntu alatt beállítani?Előre is köszi a választ.
Aktív témák
- MW2 - MW3 játékosok baráti köre
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Hobby rádiós topik
- Na, milyen hardver kerül a fa alá?
- Akciókamerák
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Konteó topic
- Gurulunk, WAZE?!
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S20 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Alienware AW3423DW 34 QD-OLED Gaming Monitor 27% ÁFÁS
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Ryzen5 4650U Refurbished - Garancia
- Apple iPhone 14 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia / Akku: 85%
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 2700X / 16GB DDR4 / RTX 3060 / 256SSD + 1TB HDD
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

szuper, emiatt nem tudom futtatni a boinc-ot normálisan.




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)






