Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) opr válasza t72killer (#1849) üzenetére


opr
veterán

Na ez az igazan jo peldaja annak, amikor valaki csukott szemmel, tatott szajjal, teljes erobol fut a faszerdoben. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1852) KROK640 válasza hobizoli (#1848) üzenetére


KROK640
veterán

Kalifornia nekem is jobban tetszik, de a drágasága miatt szándékosan nem arra gondoltam mint jobb alternatíva. Az általam példaként felsorolt állam szvsz mind jobb mind Florida. Középnyugattal kapcsolatban igazad van, oda én se mennék, pláne, hogy "Plain" vagyis se tenger, se hegy, ellenben van sok hó, hideg frontok, és a hurrikán is eljut oda.

"süssön a nap, kék tenger, zöld növényzet" - neked Spanyolország kéne inkább :D vagy mindenképp USAhoz ragaszkodsz?
Egyébként két spanyol év, és Ciprus után azt tudom neked mondani, hogy a négy évszaknak is megvan a maga szépsége :)

De azért Minnesotát és Wisconsin-t kerüld nagyon messzire, mindkét államban ugyanis csak két évszak van : A hosszú és hideg tél, valamint a rövid de hűvös nyár.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1853) KROK640 válasza Revolit (#1850) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor úgy jártál mint az egyik szomszédom.
Persze már a füvet is neki kell nyírni, meg a 40 méteres utcafrontot is neki takarítani télen mikor esik a hó.

Szerintem ez az egyenlőre sok helyen rosszul is volt tanítva az iskolában. Olyan lehet mint a bicikli VS bicigli.
Ugyanis 18 múltam és érettségi után találkoztam azzal, hogy egyenlőre és egyelőre között különbség van, és ezutóbbi is egy értelmes szó, ráadásul mikor használjuk. Még a környezetemben sem vagyok ezzel egyedül.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1854) KROK640 válasza opr (#1851) üzenetére


KROK640
veterán

Ahogy mondod.
Majd három év múlva, mikor minden évben dolgozott a kerttel, de még saját fogyasztásra sincs elég, mert nem ért hozzá, esetleg már nem is foglalkozik vele, mert fáradt, és tudás nélkül nem éri meg, akkor majd elmegy a kedve. Meg lehet ingázni a gyerekekkel, mert a közelben nincs jó iskola, a falusi kisbolt drága és nincs választék stb, akkor majd rájön, hogy nem kellett volna annyira várnia, és akkor jön majd hogy előbb túlárazva, árulja egy ideig, utána aláárazva gyorsan eladja, és megdöbbenten tapasztaljam, hogy nem tud visszamenni BP-re, vagy ha igen, akkor sokkal külsőbb kerületbe mint ahol volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1855) opr válasza KROK640 (#1854) üzenetére


opr
veterán

Yapp. Látom magam előtt az iszonyatos mennyiségű pénzt és időt, ami bele lesz ölve (pláneha építkezik is rá), hogy pár év múlva teljesen kiégve, éveket végig veszekedve, az egészen minden szempontból rengeteget bukva meneküljenek vissza a városba... Amikor is ki fog derülni, hogy hááát, nem úgy van az.
Mert ha egyszer volt saját kert, baromi nehéz arról lemondani, csak tudni kell, mekkora az ideális. Városban meg az a megfizethetetlen kategória.

Aztán (ha bejön a szokásos minta) lesz belőle panel, amit tiszta szívből utálni fognak egy ház után, de ezen a ponton pénz híján általában már nem igazán van jó megoldás. Az ingatlan sajnos ilyen, elég egyszer elég nagyot hibázni, és élete végéig bánja az ember. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1856) hobizoli válasza KROK640 (#1852) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Washington Delaware ugyanugy eleg kozel vannak a kanadai hatarhoz, szoval telen ott is minden kulonosebb csoda nelkul legugrik egy meter ho egyik-naprol a masikra, aztan akkor sehova senki
Oregon is meg az a hatar ahol siman van "tél"
nagyjabol Oklahoma-Texas eszaki reszen huzodik az a hatarvonal a ket part kozott, ahol telen max 5-10fok hideg van, de mar nem fagy, vagy baromi ritkan van 0 fok korul meg az alatti homerseklet, meg nem esik a ho se, csak 2-3 evtizedente :DDD
ennel feljebb hiaba keresel tobbet, a pluszt siman el is viszi a magasabb rezsi

delebbre max feldobsz par napelem tablat es arrol megy a klima nappal
eszakabbra meg futhetsz ezerrel
meg dragabb az ingatlan is, mert a futest is tervezni kell bele
delen meg feldobnak egy kozponti klimat a garazsba es kalap-kabat

van is egy osszehasonlito tablazat, hogy egy NY-i keresethez kepest melyik allamban mennyit kell keresni az azonos(!!) eletszinvonalat fenntartva
ugyanakkora lakast berelsz/veszel es kifizeted a rezsijet, van autod, mobil, cableTV stb
...es azert siman vannak 2x diffik

ez pl Texas-Houston regioja, az obol kozeleben: [link] [link]

--------------------

kovetek a YT-n egy par autos junkert, akik szerte az USA-bol hordanak haza sajat labon 1950-60-70-s evekbeli u.n. pajtalelet autokat, amik adott esetben evitizedek ota elhagyottan allnak ott centis porreteggel, meg berohadt fekekkel, karbival stb
egyik Wiconsin-bol koltozott le a csaladdal egyutt Tennesse-be
volt is egy Q-A videoi veluk, amikor elmondjak az okat:

"fent" tobb kulonbozo helyet kellett berelniuk a lakas, muhely, telephely, amik kozott autoval is volt 1 ora tav, szoval uzemanyag is fogy meg a rezsi is magasabb, tobbet kell futeni, vilagitani, masok az adok, magasabb a kWh villanyenergia ar is

"lent" ez egy helyen van most nekik, es meg ugyis kevesebbe kerul, hogy sokkkkal nagyobb sqft/m2 teruletre, mint a harom egyutt volt korabban, konkret szamok nelkul annyit mondtak csak hogy havi szinten is tobb ezer USD a diffi
van ott most egy akkora csarnokjuk/hangarjuk vagy 12-15m belmagssaggal, hogy 4-5 felhuzhato kapuja van amin egy normal meretu tgk is befer es mar epitenek melle megegyet a telekre
meg vettek nem messze ettol egy ghecci nagy, a veget sem latod meretu telket, rajta egy felujitos hazzal

aztan az utazasok
most igy eleg kozponti helyen vannak, vagy legalabbis joval kozelebb a tipikus autos kiallitasok helyszineihez
pl regebben meg egy autos kiallitasra elutazni, amik tipikusan delen vannak, az a trailer tgk-val 3-4 nap is volt egy-egy iranyba az utazas, azaz siman bo egy hetig tartott a logisztikaja a 1-2 napos autos talalkozonak
azaz egy szombat-vasarnapi kiallitasra elindultak mar legkesobb kedden hajnalban, hogy pentek estere odaerjenek
most labon elmennek azzal az autoval, amit kiallitanak
uzemanyagban is kevesebb, meg idoben is jobb, mert addig tud masik contentet gyartani a YT-ra masik jarmurol, amig regebben meg ekkor siman uton volt
meg azert 4500-5000km-t elmenni oda-vissza egy kiallitasra, meg szallas, meg ha vmi frutti motel is, sok
harmadannyi ido es nem 30-35 liter/100km-s tgk fogyival, hanem csak 15-18liter benzinbol 1500-2000km-re sokal jobban hangzik
szamold mar ki oda-vissza 5000km-n "csak" 30 literes fogyival is, az mennyi ammo uzemanyagban a tgk-nak

....es amikor van egy honapban 2 kialllitas itt meg ott, akkor 3 hetig utazol kb, es nem csinalsz uj videokat, amibol jon a beveteled
de kifizettel 16-20k USD-t, hogy ott lehess


masik kisebb szinten nyomja Iowa-ban, de utazas neki is sok, fel-egy napig vezet, mert qrva messze van a mindentol IS ott eszakon

több drón kell ;P

(#1857) hobizoli válasza KROK640 (#1854) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nagybatyjameknak pont ez volt Zalaegerszeg-en
volt ket lakasuk, eladtak es vettek egy felujitos csaladi hazat Kávás-n
nincs messze Zeg-tol, de egybol ket autot kellett fenntartaniuk, hogy a munkahelyukre, a foiskolara be tudjanak jarni, es kulon idoben kezdtek meg vegeztek

regen ez Zeg-n lakva annyi volt, hogy lement a buszmegalloba, es 5-6 megallo utan leszallt a foisikolanal
na egy par ev mulva, amikor haz se haladt ugy ahogy gondoltak, inkabb eladtak es vettek egy sorhazat helyette Zeg eszaki reszen
nincs annyira a kozpontban, de epkezlababb ido alatt be lehet erni meg, meg nem 7. emeleti, meg lift nelkuli 4. emeleti lakas, hanem egy sorhaz sajat garazzsal

meg tenyleg egy bevasarlas sem csak annyi volt, hogy ja lemegyek ide a sarokra, au itt ez most pont nincs, akkor atmegyek a masikra es ott van

több drón kell ;P

(#1858) t72killer válasza opr (#1855) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Falusi gyerekként ezt valahogy sose értettem. Biztos komoly tudás egy kert összerakása, nekem valahogy tavaly egy nekifutásból megvolt a skót klíma alatt a több kiló uborka, cseresznyepaprika(!), rengeteg koktélpari, de még a 3 tő óriásparadicsomom is szépen termett. Aki ebben nőtt fel, valahogy érzésre összerakja 20m2-en is és nem szakad bele a munkába. Mondjuk egy durván buktás befektetésem volt: "urizáljunk" jelszó alatt vettem egy itteni üvegházat, no az persze "kínaiitteni" gagyi sz.r volt 400 fontért és az első komolyabb szél TK-ra szétcincálta :W . Így azért mínuszos volt a tavalyi év (sacc/kb 10-15 kiló minőségi pari, 3-4 kiló cseresznyepaprika és uennyi kígyóubi jött le), Idén maradok a bunkeresített fóliasátornál.

A város teljesen kiölte az alap túlélési képességeket az emberiségből...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1859) KROK640 válasza opr (#1855) üzenetére


KROK640
veterán

Hát ha építkezik, akkor meg pláne veszélyes a dolog, sőt én látom azt a narancssárga téglafalat ami tető alá van hozva, és már benne lakik kényszerből, a 3 éves ház még nincs bevakolva, vagy épp szürkén épp bevakolva, erkély, terasz korlátok nélkül, és még 15 év múlva is úgy fog kinézni.

Az pedig nem biztos, hogy kell neki később kert, ha ugyanis nincsennek termelési sikerek, és sokat kell vele szenvedni, akkor 2-3 év múlva sírva menekül vissza a fotelbe, előbb a vidéki házon belül, utána ha visszajut egy külső kerületbe panelbe. Ami persze tényleg nem ugyanaz lesz már.
nem véletlen, hogy ha én egyszer innen elköltözök, akkor az egy nagyon alapos körültekintés lesz ami akár évekig is eltarhat előtte. De nem is tervezek jelenleg ilyesmit.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1860) t72killer válasza KROK640 (#1859) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

téglaa?? Ki építkezik manapság téglából? Az egy szörnyű építőanyag, a rohadékja nem képes pár évtized alatt szétrohadni és a rozsda se eszi meg - ráadásul még szigetel is. Hogyafenébe lesz ebből biznisz??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1861) KROK640


KROK640
veterán

Itt épülnek a megfizethető olcsó lakások. Ja nem lesznek azok ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1862) KROK640 válasza hobizoli (#1856) üzenetére


KROK640
veterán

Mint említettem egy-két igen hosszú nyár után (Spanyolország és Cipruson töltött idők) én tudom értékelni, ha ismét négy évszak van.
Oregon ráadásul bitang szép is, de Washington is, jó az ködös is rendesen, ennyiből tényleg nem jó.

Na, texas a másik hely ahová nem mennék, bár van egy fogadott bátyám, aki ott él (meg némi rokonság Queensben is)

Autófelújítók : Ez azért egy elég speciális eset. Lehet, hogy valaki délről tud északra közel költözni a melóhoz meg mindenhez.
BTW én is sok régi amerikai autós tartalmat/csatornát nézek :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1863) hobizoli válasza KROK640 (#1862) üzenetére


hobizoli
nagyúr

evekkel ezelott beszelgettem melohelyen egy szervizes-oktato amerikai faszival, hogy (akkor) 10-15 eve mar trendszeru volt az USA-n belul is delebbre koltozni, mert olcsobb az elet a rezsi es a kisebb adok miatt, es nincs az a pusztulat hideg telen honapokig, es ki se lehet mozdulni kb, meg amikor leszakad egy meter ho
foleg amiota Detorit autogyarak meg a kiszolgalo supplychain nagyjabol elhalt

o is aszondta, hogy majd amikor lejar az EU-s kikuldetese, (par honap volt ekkor meg neki hatra ebbol) es innen megy vissza, akkor a clevelendi haza eladodik, es vhol Houston kornyeken vesz abbol egyet medencevel meg naaaaaagy garazzsal, es a csaladdal barmikor letudnak ugrani a tengerparthoz is P-Sz-V

neki azert is jobb ez, mert nem nagyon kell bejarnia a ceg kozpontjaba egyebkent sem, es eszaki fizetest kap, de az olcsobb delen el belole

nyilvan eszakon se voltak megelhetesi gondjai, de akkor mar miert ne lakjon jobb kliman?
onnan egy hetvegi tengerparti kiruccanas sem igenyel kulonosebb logisztikat, csak beul az autoba es max 1 ora mulva a parton van a beach-n
....csinald meg ezt egy Ohio-bol

ha nagyon hianyzik neki az oszi besargult falevelek latvanya meg mindig oda tud utazni 1-2 hetre, vagy pl a ho es sielhetnekje tamad is at lehet ruccanni Colorado/Utah sipalyaihoz egy-ket ora repulessel

Houston eleg kozponti helyen van, onnan meg EU is elerheto atszallas nelkul is akar

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#1864) KROK640 válasza hobizoli (#1856) üzenetére


KROK640
veterán

Erre pont ez a videó az ideális válasz

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1865) hobizoli válasza KROK640 (#1864) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Sok helyen van ma mar homeoffice, amikor kb barhonnan IS bedolgozhatsz.
Itt is lehetsz programozó fovarosi ceghez egy somogyi kis faluból, ahol 15 misiert vettél egy hazat.

több drón kell ;P

(#1866) KROK640 válasza hobizoli (#1865) üzenetére


KROK640
veterán

Ez így van :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1867) hobizoli


hobizoli
nagyúr

ingtalan.com-n ki van mentve par hirdetes a figyelobe, ugyhogy email-ben ertesit, ha modosul az ar
vhol 10-12%-t emelnek, bar eddig sem adtak el, ugyhogy nemtom mi lehet a terv, masiknal 8-10% lefele es tovabbra is elado
....kb ennyire vannak csak tularazva


ehhez kepest a multkor bemasoltam ide osztrak ingatlanrol hirdetest, azt mar hetekkel ezelott eladtak

több drón kell ;P

(#1868) KROK640 válasza hobizoli (#1867) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem a probléma gyökere az lehet, hogy itthon még sok munkával sincs a nép nagyrészének normális megélhetése és jó pénze, így mindenki az ingatlaneladáson/költözésen próbál meggazdagodni, mert kb az az egyetlen lehetősége. Mit gondolsz miért lett rögtön a CSOK is beleárazva az összesbe?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1869) Luck Dragon válasza hobizoli (#1867) üzenetére

Terv az , hogy a bankok , OTP biztosan elkezdik az új CSOK rendszer bevezetését . Ezzel tudjuk , hogy minden drágulni fog. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1870) t72killer válasza Luck Dragon (#1869) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, hogy emlékeztetnek rá: eszembe ne jusson Orbanisztánba visszaköltözni + feküdjek végre neki a spanyolnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1871) Luck Dragon válasza t72killer (#1870) üzenetére

Május elején kezdik, most van az összesítő. (OTP). Legtöbb helyen , nagyobb városok esetében az igényt és előkalkulációt már megkezdhetik leendő hitelezők.

Ezzel biztosra vehető drágább ingatlanok értékesítése , drágább építőanyagok árusítása és ezzel járuló kiadások .

És ebben nincs benne az új felújítási program és amit a kormány még tervezett.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1872) Dorian válasza hobizoli (#1863) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem az (erdővel borított) hegyek hianyoznának.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1873) KROK640 válasza Dorian (#1872) üzenetére


KROK640
veterán

Az nekem is, főleg, hogy az év egy részét Ausztriában töltöm és már igencsak megszoktam őket :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1874) hobizoli


hobizoli
nagyúr

több drón kell ;P

(#1875) lm83 válasza Luck Dragon (#1871) üzenetére


lm83
őstag

Milyen új CSOK rendszerről van szó, miben változik?

(#1876) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!
Ingatlan vásárlás előtt állunk feleségemmel és ki néztünk egy egész jónak ígérkező ingatlant. Ingatlanos árulja. mire ügyeljek?
Kollégám abban az utcában lakik és állítólag az ingatlanos vette meg a házat és újította fel. Jövő héten akarom megnézni.

WOT: kissio

(#1877) KROK640 válasza hobizoli (#1874) üzenetére


KROK640
veterán

40 Milla egy 34nm-es kicsitelkes vityillóért? Az igen ... valaki mert nagyot álmodni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.