Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) attiati válasza Lauda (#41665) üzenetére


attiati
veterán

És mi volt a magyarázat, hogy miért nem szükséges oltás előtt teszt?

Hogy a legyengült immunrendszer (tünetes betegség) a lényeg és nem a vírus / baktérium jelenléte?

(#41802) inf3rno válasza Ezekiell (#41741) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úhh. Jobbulást neki!

Buliban hasznos! =]

(#41803) kolopele válasza mpo (#41765) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rászoksz, jobban érzed magad. Nem eszed, rosszabbul vagy. Melyik a jobb?

(#41804) inf3rno válasza lafaty80 (#41798) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Deltáról azt mondták, hogy már két nappal a tünetek megjelenése előtt fertőz. Én szerintem IgM teszt helyett a vírust kimutató nyál teszt talán jobb lehet. De nem nagyon találok olyat, aminél leírják a fals negatív, fals pozitív, stb. értékeket. Érdekes, hogy a kullancs Lyme tesztemnél bezzeg ott volt mind. Nem is értem, hogy miért nincs erre valamilyen jogszabály, hogy kötelező legyen.

Buliban hasznos! =]

(#41805) inf3rno válasza kolopele (#41803) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pánikbetegek szedik rendszeresen. Állítólag használ sokaknál. Mondjuk ki lehet jönni belőle nyugtatók nélkül is. Meg kell tanulni kezelni a rohamokat és az okokat.

Buliban hasznos! =]

(#41806) lafaty80 válasza inf3rno (#41804) üzenetére


lafaty80
őstag

Nyálas van itthon, ma jött kislányom haza, hogy padtársa apja covidos. A gyereke is ma tudta meg, amikor jöttek érte... Most kérdés hogy ő is az lehetett-e.
Meg ilyenkor hogy kezeld a 9 éves gyereket egy esetleges gyorstesztig... áááá

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#41807) mpo válasza mozso (#41791) üzenetére


mpo
veterán

Ha az 1000 fős praxisból a héten 5 nap alatt 27 lett pozitív, akkor milyen számok jönnek ki 100000 lakosra?
Ez nem is a legfertőzöttebb megye.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41808) kolopele válasza inf3rno (#41805) üzenetére


kolopele
nagyúr

Minek? Este kell csak általában, amikor érzem, hogy jönnek a gondok, akkor is max. 1-1.5 mg, ami lótúró az ajánlott adaghoz képest. Egyszer megpróbáltam leváltani SSRI - re orvos tanácsára, de napokig minden falnak nekimentem, a többit nem is sorolom.

(#41809) mpo válasza kolopele (#41803) üzenetére


mpo
veterán

Nem tudom, mert csak egy hónapig szedtem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41810) AMD Power válasza lafaty80 (#41806) üzenetére


AMD Power
titán

Huh de jó... :(

Én is már "várom" mikor kerűl a sulis fiam karanténban egy osztálytársa miatt. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41811) mpo


mpo
veterán

Oltásellenes tüntetést tart szombaton az oltásellenes Mi Hazánk.

Ki engedélyezte és miért?

Ha érted, akkor már elavult.

(#41812) Drizzt válasza mpo (#41811) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nincsenek betiltva a tüntetések, szóval gondolom aki alapból szokta: a rendőrség.

I am having fun staying poor.

(#41813) kolopele válasza mpo (#41811) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kár, hogy nem lehet vízágyúkat használni. Ide vezet a fene nagy liberalizmus.

[ Szerkesztve ]

(#41814) AMD Power válasza kolopele (#41813) üzenetére


AMD Power
titán

Teljesen igazad van... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41816) Parci válasza kolopele (#41800) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt most (normális minőségű) covid antigén tesztekről volt szó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41817) Parci válasza #20749568 (#41815) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit lassíthatnál a radikalizációval, holnapra is maradjon valami :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41819) mpo válasza Drizzt (#41812) üzenetére


mpo
veterán

Ezt én is tudom, de veszélyhelyzetben nem lehet akármit csinálni, egyes esetekben kemény büntetés jár.
Nálam ez is beleesik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41820) kolopele válasza Parci (#41816) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom, én maradok a laboros vizsgálatoknál, szeretek biztosra menni.

(#41821) Parci válasza mozso (#41791) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem garantáltan jut egy felderítetlen egy felderítettre, az emberek zöme nem kér hivatalos tesztet, nem jelenti be, nem foglalkozik vele stb. akinek komoly tünetei vannak, azok meg de, szerintem elsősorban ők adják ki a hivatalos számokat. napi 20-30-50e fertőzött mellett meg hamar megszaladjuk a teljes lakosságot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41822) Parci válasza kolopele (#41820) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tök más a feladat egy vastagbélpolip felderítésénél, meg minden vacak felsőlégútinál. hogy én nem fogok minden családtagom minden torokfájós-taknyos izéjére pcr-t kérni, hogy hétszentség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41823) #86564352 válasza mpo (#41811) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha ez a viccpárt csak egymást fertőzi, még hasznos is lehet.

(#41824) Vesa válasza Parci (#41821) üzenetére


Vesa
veterán

Az a lerosszabb az egészben, hogy pont azokat a köröket futjuk, mint 1 évvel korábban. Nulla tanulás történt az egészből...

A tudomány a valóság költészete!

(#41826) mozso válasza mpo (#41807) üzenetére


mozso
senior tag

Minden 52-ik ember 1 hét alatt, azaz 1920 a százezerből. Átlagoltam, mert 5 nap alatt jön be a 7 nap (hétvége ugye).

Szép. :(

(#41827) mpo válasza Parci (#41751) üzenetére


mpo
veterán

micsoda erkölcsbajnokok a kínaiak

Eltűnt a híres teniszező, aki szexuális erőszakkal vádolta meg a korábbi kínai vezetőt.
Peng Suaj, Kína egyik legnagyobb sportsztárja, november 2-án, a Weibo nevű kínai közösségi felületen írt posztjában azt állította, hogy a volt miniszterelnök-helyettes, Csang Kao-li szexre kényszerítette őt. A november 2-i írás óta nincs információ a sportolónőről.

Ha valaki kiteregetné a vírus eredetét, előbb meghalna, mint az első billentyűt leüti.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41828) mpo válasza mozso (#41826) üzenetére


mpo
veterán

A 300000 fős megyében csütörtökön 246, pénteken 249 új eset volt hivatalosan.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41829) Eagl3 válasza Ringman (#41781) üzenetére


Eagl3
veterán

Kiràly :) azert nem megyek a legszebb/legfogósabb helyekre horgászni nyáron, mert hármat lépek és 15 kullancsot söprök le magamról.

(#41830) Parci válasza #20749568 (#41825) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez igaz :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41831) kolopele válasza Parci (#41822) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem is mondtam hogy minden köhintésre laboros vizsgálat kell, de egy fentebb is említett íz és szaglásvesztésre orrdugulás nélkül azért nem árt.

(#41832) Parci válasza Eagl3 (#41829) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én a gombászással vagyok így, egy lyme-oltás zseni lenne! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41833) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.
Nézegetem a kitölthető dokumentumokat, de sehol nem látom hol kérdezi melyik vakcinát kéri a delikvens. Most ez komoly, hogy helyben a dokinak szájhagyomány útján kell mondani és nincs róla írásos forma?

(#41834) mozso válasza mpo (#41828) üzenetére


mozso
senior tag

246-os napi átlaggal számolva az heti 0.57%
574 eset százezer emberre, minden 174-ik lakos.

Úgy tűnik a praxisotokban vagy több a fertőzés vagy több gyanús esetet küldtök tesztelni (hatékonyabb felderítés).

Sok helyen a covidos kontaktjait egyáltalán nem is nézik, ők radar alatt repülnek.

[ Szerkesztve ]

(#41835) Vesa válasza #89309696 (#41833) üzenetére


Vesa
veterán

Harmadik oltásnál nem tudsz online vakcinát választani, csak élőben lehet ezt megbeszélni az oltó orvossal.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#41836) Drizzt válasza Parci (#41821) üzenetére


Drizzt
nagyúr

50e napi fertőzöttnél is több, mint fél év. Annyira azért nem gyors az.

I am having fun staying poor.

(#41837) Coyot válasza Vesa (#41835) üzenetére


Coyot
őstag

Ez oltópont függő. Füreden néztem pont ma, ott ki van írva hogy az időpont milyen oltásra alkalmas.

Má' nem

(#41838) AMD Power válasza #89309696 (#41833) üzenetére


AMD Power
titán

Sehol. Ne is keresd. A helyszínen fogod tudni a dokival megbeszélni! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41839) #86564352


#86564352
törölt tag

Scientists mystified, wary, as Africa avoids COVID disaster (apnews.com)

Some researchers say the continent’s younger population -- the average age is 20 versus about 43 in Western Europe — in addition to their lower rates of urbanization and tendency to spend time outdoors, may have spared it the more lethal effects of the virus so far. Several studies are probing whether there might be other explanations, including genetic reasons or past infection with parasitic diseases.
On Friday, researchers working in Uganda said they found COVID-19 patients with high rates of exposure to malaria were less likely to suffer severe disease or death than people with little history of the disease.

(#41840) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Az RTL Klub Híradójának megkeresésére tisztázta a kormány, hol kell mindenkinek maszkot viselnie, hol kell csak a dolgozóknak, és hol nem kötelező az egyáltalán, a megjelent rendelet alapján ez ugyanis a rendezvényszervezők szerint nem volt egyértelmű.

A kormány válaszában azt írta, ha egy rendezvényre eddig is kellett védettségi igazolvány, akkor ott a vendégeknek továbbra sem kell maszkot viselniük.
Ebbe a kategóriába tartoznak
a konferenciák,
a zenés-táncos rendezvények
és a koncertek.

Csak a dolgozóknak kell maszkot viselniük
az éttermekben,
edzőtermekben
uszodákban
és szállodákban.

Azokon a helyeken pedig, ahol eddig nem volt szükség védettségi igazolványra, ott mindenkinek kötelező a maszk. Ilyenek
a plázák,
a mozik,
a színházak,
a múzeumok,
az üzletek.

felelős lakosság nélkül ez így kb. semmit sem ér.

(#41841) mpo válasza mozso (#41834) üzenetére


mpo
veterán

Akit tesztre küld az 95-98%-os bizonyossággal pozitív is.
Az lehet, hogy nagyon sokan nem kerülnek be a statisztikába és a napi 10000 eset messze van a valóságtól.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41842) mozso válasza Ringman (#41840) üzenetére


mozso
senior tag

Ez most tényleg igaz? Akkor minden rekordot meg fogunk dönteni.

(#41843) Ringman válasza mozso (#41842) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#41844) Vesa válasza mozso (#41842) üzenetére


Vesa
veterán

Az Aréna pl. tele van decemberre nagyszabású koncertekkel. Az kb. 8-12k ember egy zárt térben egymás nyakában, üvöltözve. Szerinted?

A tudomány a valóság költészete!

(#41845) Parci válasza Drizzt (#41836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha konstans napi 50e lenne, de egy exponenciális függvény aktuális ilyen értékénél nincs sok mozgástér már

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41846) mozso válasza Ringman (#41843) üzenetére


mozso
senior tag

Látom, de egyszerűen nem hiszem el... Ez lepkefing, minden pláza, játszóház, bármi más hamar táncos-zenés adventi valami lesz hamarosan, így vagy úgy. Boldog karácsonya lesz így sok családnak. :(

(#41848) mpo válasza Ringman (#41840) üzenetére


mpo
veterán

A nevetségessé, haszontalanná tett "védettségi igazolvány"-t el kéne már felejteni, amíg nem teszik rendbe.
Valószínűleg 6 hónap lenne az érvényességi ideje a jelenlegi adatok szerint a kellő számú oltás után.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41849) Ringman válasza #20749568 (#41847) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez lett a "korlátozás" itthon, 0 értelme van.

amúgy a sajtó/ellenzék miért nem közvéleménykutat most?

kíváncsi lennék a jelenlegi alufóliás-statra, amitől annyira fél a kormány

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.