Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#41291) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 10 767 (az előző napi adatokhoz képest +502)
Új halálos áldozatok száma: 131 (az előző napi adatokhoz képest -47)
Kórházban kezelt betegek száma: 5969 (az előző nap közölt adathoz képest +117)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 606 (az előző nap közölt adatokhoz képest +41)
Új mintavételek száma: 44 872 (az előző napi adatokhoz képest +11 547)
Az első dózissal oltottak száma: 6 013 000 (az előző nap közölt adatokhoz képest +4774)
A második dózissal is beoltottak száma: 5 784 958 (az előző nap közölt adatokhoz képest +4033)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 1 714  000 (az előző nap közölt adatokhoz képest +46 000)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#41302) Mr K válasza Sir Pocok (#41301) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 10767, változás(1): +2373 (+28.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 55785 (átlag: 7969.3), változás(2): +9731 (+21.1%) | incidencia: 1042.4
Új halálos áldozatok száma: 131, változás(1): -1 (-0.8%) | elmúlt 7 napban összesen: 894 (átlag: 127.7), változás(2): +244 (+37.5%) | incidencia: 15.8
Új mintavételek száma: 44872, változás(1): +7248 (+19.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 239459 (átlag: 34208.4), változás(2): +23087 (+10.7%)
---
Kórházban: 5969, változás(1): +979 (+19.6%) | elmúlt 7 nap átlaga: 5613.0, változás(3): +1222.8 (+27.9%)
Lélegeztetőgépen: 606, változás(1): +118 (+24.2%) | elmúlt 7 nap átlaga: 548.8, változás(3): +108.2 (+24.6%)
Tesztpozitivitás: 23.99%, változás(1): +1.68% (+7.6%) | elmúlt 7 nap átlaga: 24.51%, változás(3): +1.89% (+8.3%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#41303) t72killer válasza viharhozo (#41300) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb negyedeli az esélyeket a régi, de jól, hosszú közzel adott oltás :R .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41304) proci985 válasza viharhozo (#41300) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

segitek, "Table 5. Unadjusted rates of COVID-19 infection, hospitalisation and death in vaccinated and unvaccinated populations. Please note that the following table should be read in conjunction with pages 13-15 of this report, and the footnotes provided on page 21."

1Comparing case rates among vaccinated and unvaccinated populations should not be used to estimate vaccine effectiveness against COVID-19 infection. Vaccine effectiveness has been formally estimated from a number of different sources and is summarised on pages 5 to 8 in this report.

Nem forditom, ha megtalaltad a tablazatot gondolom folyekony vagy angolbol es ertesz a metodikahoz is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41305) 3L1T3


3L1T3
addikt

Van bárkinek ismerőse aki bármikor is szenvedett anafilaxiás reakcióban? Csak mert nekem senki nem tud ebben segíteni, hogy mit csináljak. Minden vakcina esetében a gyártó arra hivatkozik, amivel nem vagyok kisegítve. Eleve atom hipochonder vagyok de megdögleni se akarok covidban, hiába került el eddig.

Ha korábban bármire súlyos allergiás (anafilaxiás) reakciód volt, a szakértők óvatosságra intenek az oltással kapcsolatban. A jelenlegi magyar ajánlás szerint ha korábban anafilaxiás reakció lépett fel nálad bármilyen okból, akkor nem tilos az oltás beadása, de arról, hogy érdemes-e megkapnod, a várható előnyök és kockázatok mérlegelése után kell dönteni.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#41307) Parci válasza 3L1T3 (#41305) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért, te kaptál már ilyet? ennek semmi köze a covid oltáshoz, ha allergiás volnál bármelyik összetevőre, valószínűleg kaptál volna már ilyen sokkot a korábbi oltásaidnál. egyrészt. másrészt, ott helyben ellátnak, ezért kell várni kb. 20 percet a helyszínen, semmi másért.

picit rántsa már össze magát fejben mindenki, népek! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41308) Drizzt válasza 3L1T3 (#41305) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem nincs. Ellenben azt mondták, hogy a hisztamin intoleranciám miatt nagyobb eséllyel indulok rá, mint az átlagember. Annyit kötöttek a lelkemre, hogy a fél órát tényleg várjam ki helyben, mert ha lesz ilyen reakció, akkor előjön és azonnal tudják kezelni. Erre minden oltási helyen fel kell legyenek készülve.
Egy valakinek volt Astrára a topciban még az év elején allergiás reakciója, akkor emlékeim szerint egy napig kórházban volt. Az enyhébb dolog, mint az anafilaxia, de mindkettő nagyon ritka. Sajnos nem emlékszem, hogy ki volt az.

I am having fun staying poor.

(#41309) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Egyik fb csoportba írta valaki, hogy 47 éves egészséges nő halt meg nemrég, Sinot kapott áprilisban.

Buliban hasznos! =]

(#41310) 3L1T3 válasza Parci (#41307) üzenetére


3L1T3
addikt

Gyermekkoromban igen, ezért a legtöbb oltást csak később kaphattam meg. Ugyanakkor az 5 hónapos lányomnál nem jelentkeztek már ezek az allergiák szerencsére.

Nem hiába kérdezek Parci, sem magam sem mások ellensége nem vagyok. :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#41311) Parci válasza 3L1T3 (#41310) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így már más. mindenképp jelezni kell előre az oltóorvosnak, hogy volt már ilyen és van reális kockázata. már csak azért is, mert ha bármiért ők ott a gyakorlatban mégsincsenek erre felkészülve, még lefújhatja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41312) Ringman válasza inf3rno (#41309) üzenetére


Ringman
nagyúr

megnézném ugyanezt a kutatást ma is: [link]

nyáron még az jött ki, hogy az emberek fele nem akar már oltást beadatni. (2 vagy 0 oltás után)

(#41313) erahurka


erahurka
félisten

Olvassatok kommenteket ha szeretnétek egy idegrendszeri görcsöt magatoknak: [link]

Amúgy valaki felvetette, hogy állatorvosokat is be lehetne sorozni oltásra. Nem is tűnik butaságnak.

(#41314) viharhozo


viharhozo
addikt

A kiemelt oldalakon semmilyen info nincs a korcsoportokrol, engem meg az erdekelne, ugyh engedelmeddel fenntartanam magamnak a jogot, h mashonnan is kovetkezteteseket vonjak le.

Nekem erdekes adat, h az oltatlan 18 alattiak korhazba kerulesi eselye 0,16%, a valamennyire oltottake 0,06%. Ez a felderitett esetek aranyaban ertendo, tehat valojaban meg ettol is kevesebb, es ez friss adat, a deltara vonatkozik.

Osszesen 975000 pozitiv teszt volt, ebbol 61000-rol nem tudjak, kaptak-e oltast, marad 914000. Ebbol a sok gyerek miatt oltatlan 413000. Korhazba 2800 oltatlan es 5800 oltott kerult.

Ha kiszedem a gyerekeket, akkor marad 578000 fertozott, amibol 37000-rol nincs info. A maradekbol 76000 oltatlan, 465000 oltott. Ebbol osszesen 8100-an kerultek korhazba, amibol 2300 oltatlan, 5800 oltott. Tehat az oltott fertozott felnottnel a 1,25% volt a korhazba kerules eselye, az oltatlannal 3%.

Ez osszessegeben rendben lenne, de arra azert kivancsi lennek, hogy hozza ki ebbol a 9. oldali tablazatot, miszerint 90+%-ban akadalyozza meg az otlas a korhazba kerulest.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#41315) bigdady válasza erahurka (#41313) üzenetére


bigdady
nagyúr

Alakul mindig a tudós klub :DDD

(#41316) Soulfly842 válasza bigdady (#41280) üzenetére


Soulfly842
addikt

+
#41282Ezekiell

Édesapámat ellenanyagra tesztelték két pfizer után 7 hónappal a cégnél... semmi sem maradt belőle.

#41283Ringman

és megint más kérdés, hogy mennyire alakítják (akarják alakítani) ezeket a szép nagy százalékokat a mutációkhoz, s mennyire kommunikálják inkább a korai százalékokhoz... ami ugyebár, az eredeti 'vadvírusra' vonatkozott

(#41317) proci985 válasza erahurka (#41313) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

low quality bait? :DDD

btw van olyan pszichiater (/addiktologus) ismeros itt svedeknel akit felkeszitettek covid intenzivre. elmondasa szerint 15 eve nem kotott be egy infuziot se. a kommentarja az volt, hogy ha ot berendelik ugyeletre a covid osztalyra, akkor eszunkbe ne jusson aznap bekerulni :DDD. hala egnek vegul nem hivtak be, meg remelem nem is fogjak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41318) #86564352 válasza Ringman (#41214) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha felépül ez a kontár, vajon észhez tér vagy folytatja a károkozást?

(#41319) junior11 válasza erahurka (#41313) üzenetére


junior11
veterán

Kemények, mint a kád széle :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#41320) forumpista válasza Ringman (#41283) üzenetére


forumpista
tag

Szvsz, pont ez a baja a pfizernek.
Mi sinoval vagyunk oltva, megint elkaptuk de csak azért derült ki mert a fél cég covidos lett és a pfizeresek sokkal jobban megszenvedték (nem egynél 39 fokos láz 1-2 napig, gondolom ez már a delta), nekünk meg gyakorlatilag semmi tünet.

Kórházba persze senki nem került (szerencsére), meg ez nem is mérvadó statisztika (és mindenki 50 alatt van), de nekem úgy tűnik, hogy lehet hogy a pfizer jobb védettséget ad rövid távon, ellenben ha nem járkálsz rendszeresen 3-4 havonta szurira, akkor a hagyományos vakcina - lehet hogy alacsonyabb antitest számmal, de hosszabb ideig véd.
(illetőleg azt is el tudom képzelni, hogy tényleg sokkal jobban számít az hogy teljes körű védettség alakuljon, mint az hogy egy adott antitest szám rövid távon az egekben legyen).
De ez csak az én aktuális tapasztalatom, ne vonjatok le belőle messzemenő következtetést.

(#41321) erahurka


erahurka
félisten

Most akkor jó a Sino vagy nem? Melyik jó? Most már a Pfizer nem jó? :F Én már elvesztem :O

(#41322) t72killer válasza forumpista (#41320) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magyarországi Pfizer adagolást nagyon eltolták a 3hetes mini-oltásközzel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41323) proci985 válasza viharhozo (#41314) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a kerdeseidre a valaszok mind benne vannak a dokumentumban. ugy, hogy nem adsz oldalszamot nem fogok nekiallni ellenorizni, hogy megis mit szamolsz eppen, mert kovethetetlen. plusz meg egyszer, eppen a hivatalos UK egeszsegugyi jelentest kerdojelezed meg egy szemelyes ketellyel, mert nem latod at, hogy megis hogyan vezeti le a dokumentum az analiziset.

ha meg be tudod bizonyitani, hogy hibas a jelentes, akkor hajra, vannak erre megfelelo forumok, pl letter to the editor valamelyik jonevu vonatkozo journalban megfelel a celra.

engedelmeddel fenntartanam magamnak a jogot, h mashonnan is kovetkezteteseket vonjak le.
levonhatod a sajat kovetkeztetesed, de megfelelo hatter nelkul tokmindegy, hogy mire jutsz. az egyik oldalon te allsz az ervelesi hibaddal, a masik oldalon meg az UKHSA egy tudomanyosan megalapozott dokumentummal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41324) natë válasza natë (#41146) üzenetére


natë
nagyúr

Első teszt negatív, azt mondta a céges ápoló, 2-3 napig még menjek, mert az első tünet megjelenésekor még fals negatívat ad a teszt. Torkom fájásból átment szárazságba. Nyelek feszt. Talán nem covid.

(#41325) Ringman válasza Soulfly842 (#41316) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezek deltára vonatkozó adatok.

(#41326) viharhozo válasza proci985 (#41323) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem ertem, mit durcizol, nem kerdojeleztem meg semmit, az iras meg szimpla adatkozles, nem vezet le semmit.

Az 5-9. oldali konkluziokban nincsenek korcsoportok, igy ebben a formaban (nekem) erdektelenek, mert ennek fuggvenyeben jelentos elteresnek kene lennie.

A 16-17. oldal tablazatait szamoltam at, aszerint az oltott felnott fertozottek 1,25%-a kerult korhazba, az oltatlanoknal ugyanez a szam 3%. Az a modszertan erdekelne, h ebbol hogy jon ki az a 90+%-os vedelem, ami a 9. oldalon szerepel.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#41327) proci985 válasza viharhozo (#41326) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A kiemelt oldalakon semmilyen info nincs a korcsoportokrol, engem meg az erdekelne, ugyh engedelmeddel fenntartanam magamnak a jogot, h mashonnan is kovetkezteteseket vonjak le.
vs
nem kerdojeleztem meg semmit, az iras meg szimpla adatkozles, nem vezet le semmit.

szalmabab, szemelyes ketely, bizonyitasi kenyszer atharitasa. Lehozzak a forrasaikat, benne van a raw data is, elerheto online, utana tudsz nezni, ha annyira akarsz.

Az a modszertan erdekelne,
Akkor olvasd el a dokumentumot, vilagosan leirjak, hogy milyen faktorokat vettek figyelembe es mennyiben tudjak befolyasolni az eredmenyeket.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41328) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Kemenesi egyébként hihetetlen intelligenciával fogalmaz mindig nagyon korrekten és mégis nagyon óvatosan.

Ha már Kemenesi is ilyen élesen fogalmaz, akkor az is azt mondatja, hogy itt mamáraztánleszvalami!

Kemenesi Gábor szerint most kellene fékezni a járványt

(#41329) Mr K válasza viharhozo (#41326) üzenetére


Mr K
senior tag

A 21. oldalt is elolvastad?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#41330) t72killer válasza Soulfly842 (#41328) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

tévedés, a járványt nem most kellene fékezni: a nyáron kellett volna fékezni masszív oltási kampánnyal, fészbúkon és mindenféle egyéb fórumokon agyatlanságokat terjesztő tardok bioterrorizmussal fűszerezett rémhírterjesztés okán lekapcsolásával.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41331) Orlin válasza t72killer (#41330) üzenetére


Orlin
addikt

Az a baj,hogy mivel visszatartják az adatok bizonyos részét.A hány oltott és hány oltattlan fekszik korházban ,valamint mivel vannak oltva.
Ezzel is csak a kételkedők táborát erősítik.
Hány meg hány Fb kommentben olvastam már,hogy azért nem közlik mert oltottakkal vannnak tele a korházok és akkor nem venné fel senki az oltást, ha tudnánk és nem menne a gyógyszer biznisz.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41332) BlackV válasza Orlin (#41331) üzenetére


BlackV
senior tag

Mivel az idősek körében 90% feletti az átoltottság, így többen kerülnek kórházba oltottak ez teljesen nyilvánvaló. Ha átlgjózsival közölnék, azt mondanák: "lám lám az oltás megbetegít, többen kerülnek tőle kórházba, mint oltatlanok." Sajna ez a magyar valóság.

(#41333) Sped válasza Soulfly842 (#41328) üzenetére


Sped
aktív tag

Ma este Friderikuszban is ő lesz.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#41334) depe95


depe95
tag

Sziasztok, ha eeszt-n foglalok időpontot a 3. oltásra, általános oltópontra, ott lehet választani hogy mit kapok harmadiknak?

(#41335) Ezekiell válasza depe95 (#41334) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, ott.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#41336) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Óriási mértékben csökkenti a maszkviselés az esetszámot
A maszkviselés 53 százalékkal csökkenti a koronavírus miatt regisztrált esetszámokat – derül ki egy globális felmérésből. A Monash University és az Edinburgh-i Egyetem kutatói által készített felmérés eredményeit a British Medical Journal (BMJ) nevű szaklapban jelentették meg. A vizsgálatban több mint 30, a koronavírus elleni óvintézkedések hatásosságát vizsgáló tanulmány eredményeit összegezték.
Ebből az derült ki, hogy a távolságtartás és a kézfertőtlenítés is segíthet, de a legfontosabb lépés a járvány terjedése ellen egyértelműen a maszkviselés. Ez utóbbi ugyanis a becslések szerint 53 százalékkal csökkentette az esetszámot. A kézfertőtlenítésnél egyébként szintén körülbelül 53 százalékos csökkenést valószínűsítettek a kutatók, viszont erről csak kevés tanulmány készült, ezért az adat itt kevésbé megbízható. A másfél méteres távolságtartásra vonatkozóan 25 százalékos csökkenést valószínűsítettek a tudósok – írja a Guardian.
HA minden igaz, ez a BMJ publikáció.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#41337) viharhozo válasza proci985 (#41327) üzenetére


viharhozo
addikt

Tovabbra se erted a leirt szoveget, az 5-9. oldal nem tartalmaz a korcsoportokra vonatkozolag semmit.

Ha engem ez erdekel, akkor az erre vonatkozo konkluziot magamnak kell levonni, ettol meg az 5-9. oldali konkluziok (amik nekem onmagukban erdektelenek) lehetnek igazak.

Kenytelen voltam elolvasni az egeszet, pedig nagyon nem erdekelt. A vakcinahatekonysagot kulonbozo klinikai tanulmanyokbol hoztak ki. Tehat nem a surveillance report aktualis adataibol, hanem ezek joval korabbi klinikai vizsgalatok. A gond ott van, h ehhez elfelejtenek konvergalni a valosagban kozolt adatok.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#41338) viharhozo válasza Mr K (#41329) üzenetére


viharhozo
addikt

Elolvastam. Nem tetszik.

Megall tolem a Jozsi kb. 100 meterre. Tudomanyos modszerekkel megbecsulom, h Jozsi 103,11 meterre all tolem. Utana lemerem meroszalaggal, ami 89 metert mer. Ezutan leirom, h lehet, h szar a meroszalag.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#41339) AMD Power válasza koncsik (#41336) üzenetére


AMD Power
titán

Ezért nem ia értem miért nem Kötelező szinten mindenhol.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41340) Lauda válasza depe95 (#41334) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, de nem tudsz vakcinát választani.

(#41341) proci985 válasza viharhozo (#41337) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A gond ott van, h ehhez elfelejtenek konvergalni a valosagban kozolt adatok.
Forrás? Ha szerinted nem "konvergál"nak a valós adatokhoz (ez alatt bizonyíthatóan statisztikailag szignifikáns különbséget értesz?), gondolom itt nem csak mazsolázol és anekdotikusan érvelsz, hanem meg tudod mutatni a forrást is.

btw, 21. oldal is megvolt, ha már más is jelezte?

41338 alapján látom megvolt. A személyes kétely továbbra sem érv.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41342) Soulfly842 válasza Sped (#41333) üzenetére


Soulfly842
addikt

Köszi, praktikus, hogy Spotify-on is megy. Valószínűleg belehallgatok majd.

(#41343) Soulfly842 válasza t72killer (#41330) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hájó, ezt nenekemmondd :D De nyilván!

Most is lesz majd megoldás rá biztos, de a gatyamadzag gerincig lesz behúzva. :D

(#41344) Floyd80


Floyd80
addikt

Az osztrákok kifosztották az Ivermectin készleteket, egyikük már intenzívre is került túladagolás miatt, de már állítólag jobban van.

In Österreich soll es bereits zu Vergiftungsfällen bei Menschen gekommen sein. Laut einem Bericht der »ZiB 1« vom Mittwoch liegt eine Oststeirerin aufgrund einer Überdosis Ivermectin auf der Intensivstation. Die Frau werde nach wie vor intensivmedizinisch behandelt, sei derzeit aber außer Lebensgefahr.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41345) Mr K válasza viharhozo (#41338) üzenetére


Mr K
senior tag

A vakcina hatékonyságot úgy mérik, hogy szabadon eresztenek egy fertőzött országban pár tízezer oltott, illetve oltatlan nem covidos egyént, és a lelkükre kötik, hogy próbáljanak meg ugyanannyi kontaktusszámot létesíteni idegenekkel. Aztán várnak pár hónapot, (közben esetleg tesztelgetik őket), aztán a végén megszámolják, hogy ki lett pozitív, ki lett beteg, ki került kórházba és ki halt meg. Majd ezeket a számokat arányítják egymáshoz (oltottak, vs. oltatlanok).

Te viszont nem ezt számolod (mármint szerintem, mert csak felületesen néztem át), hanem veszel egy olyan alapsokaságot, aki már eleve covidos. És ebből számolsz kórházba kerülési arányt (nem teljesen korrektül, mert a kórházba időben elcsúszva kerülnek az emberek, de mondjuk közelítésnek jó). Ez persze egy teljesen jó számolás, csak ez egy teljesen más adat, elvileg ezt hívják infection hospitalization rate-nek. (És ha ezeket a számokat arányítod, akkor pl. nem veszed figyelembe azt, hogy az oltottak kisebb arányban fertőződnek, illetve a fertőzöttek nagyobb arányban lesznek tünetmentesek (akik emiatt nem is teszteltetnek feltehetően).)

Ha rosszul értelmezem a számításaid, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#41346) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kolléganőm barátja az egyik megyei kórházban dolgozik beteghordóként.

Meséli, hogy a barátja is kezd teljesen kibukni, most már állítólag a holttestek elhelyezési is kezd problémás lenni.

Ami állítólag megborította az egész rendszert az az, hogy nem tudják kinyitni a Kiskunhalasi járványkórházat, aminek a kapacitásával előre számoltak. :U Kásler vezénylőtábornok megint a tervgazdaság gyakorlatával tervezett előre...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#41347) Ringman válasza Sir Pocok (#41346) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom meddig tűrik még ezt szótlanul az eü-dolgozók.

kidolgozzák a belüket, jön a ptsd, kiégés és közben nulla intézkedés történik, a lakosság is homokba dugja a fejét.

(#41348) kw3v865 válasza Ringman (#41347) üzenetére


kw3v865
senior tag

Jönnek majd a rejtett kamerás felvételek, ebben szinte biztos vagyok. Ahogy közeledik a választás, az ellenzék és egyes médiumok vevők lesz ezekre. Jó pénzért meg fogja érni nekik, hogy bemutassák mi a helyzet a kórházakban. Ha utána ki is rúgják őket, akkor is jól járnak, mivel elég komoly összeget fognak nekik felajánlani a videókért cserébe. Ápolóknak, akik amúgy is nagyon keveset keresnek, mindenképp meg fogja érni...

(#41349) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok!
Szputnyik V EMA elfogadásáról ti mit tudtok?
Ez mai hír, bocs ha volt: [a Szputnyik vakcinát év végéig engedélyezheti a WHO]

(#41350) Csatravi válasza Sir Pocok (#41346) üzenetére


Csatravi
senior tag

Lélegeztetőgépet vettek eleget csak eü dolgozókat nem vettek hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.