Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://www.eurosport.hu/maraton/megfenyegettek-a-tragediaval-vegzodo-ultramaraton-tuleloit_sto8631748/story.shtml

ez még mindig kína. így "kezelték" a covidot is. rohadjanak meg. és még itt írta valaki, hogy micsoda erkölcsbajnokok a kínaiak, mert kezükben volt a bizonyíték, hogy usa peter daszakolt a laborban furin hasításilag, de nem dobták be, csak állták a pofonokat, hogy a szemét nyugati média őket hibáztatja.

le kéne perelni róluk az éves gdp-jüket össznépileg. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41752) Parci válasza #20749568 (#41717) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(érzésre) nagy utat tettél meg a szabadságjogok feltétel nélküli védelmétől :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41753) AMD Power válasza Ringman (#41742) üzenetére


AMD Power
titán

Huh. Jobbulást neki!! :(

Durva ami a Bajorországban van. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41754) Vesa válasza PuMbA (#41737) üzenetére


Vesa
veterán

Teljesen jól csinálta! Miért ne ellenőrizhetné magát, ha tünetel? Milyen problémája származik ebből bárkinek? Megint olyasmivel vagytok elfoglalva, amihez tkp. senkinek semmi köze. Kb. mint a gázálarc téma volt.

A tudomány a valóság költészete!

(#41755) Vesa válasza Ezekiell (#41741) üzenetére


Vesa
veterán

Mielőbbi jobbulást! Nem lesz semmi gond!

A tudomány a valóság költészete!

(#41756) Parci válasza Vesa (#41754) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, az azért tényleg durva volt ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41757) Vesa válasza kolopele (#41744) üzenetére


Vesa
veterán

Ez sajnos nem így van, pozitív esetén közel 100% az esélye, hogy valóban az, a negatív érték viszont nem jelent semmit.

A tudomány a valóság költészete!

(#41758) Vesa válasza Parci (#41751) üzenetére


Vesa
veterán

2 éve erről beszélek! Emiatt itt is Kína fóbiásnak lettem beállítva, pedig mindössze a korábbi évek tényei alapján kommenteltem...

A tudomány a valóság költészete!

(#41759) Vesa válasza Parci (#41756) üzenetére


Vesa
veterán

A háziorvosnak tetszett tegnap, neki is kell egy! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#41760) batagy válasza PuMbA (#41737) üzenetére


batagy
őstag

"Miért kellett Xanax-ot bevenni? "
Persze, normál esetben teljesen fölösleges Xanax, én se szedek!

Csak ebben az esetben, óránként felébredtem. És a gyógyulásnak / immunrendszernek többet javít ha elalszok (a gyógyszerrel), mint amennyi kárt okoz az 1 szem egyszeri Xanax.

Nem tömöm magam gyógyszerrel. ;)

A gyorstesztet pedig egyrészt tudományos kíváncsiságból csináltattam, nem félelemből, másrészt ma lett volna egy kis társasági összejövetel nálam, felelősséggel tartoztam az emberekért, ezért akartam tudni, mi a helyzet. Természetesen le is mondtam a találkozót.

[ Szerkesztve ]

(#41762) Parci válasza #20749568 (#41761) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, elég suta rendszer :(, a legfőbb erénye nem is a remek működőképessége, hanem a vér nélküli hatalomátvétel-átadási mechanizmusa.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41764) Vesa válasza #20749568 (#41761) üzenetére


Vesa
veterán

Osztrákok meglépték, remélem követi más ország is, Nálunk kicsit persze ettől is parázok, mert a köpcös esélyesen már csak azért sem nyugati vakcinával oldaná ezt meg, sőt, szerintem még örülne is neki, hogy az eddig tömegesen elutasított kínai húgylét most majd erővel betolhatja mindenkibe. Ne így legyen, de annak ellenére, hogy maximálisan egyetértek "oltásdiktatúra" kérdéskörben, ezt csak akkor támogatom, ha nyugati oltóanyaggal történik.

Szavazatos véleményeddel maximálisan egyetértek! Ez persze nem a demokrácia hibája, hanem a politbüroé, akiknek semmilyen szinten nem érdeke,hogy zsák krumpliért vásárolható szavazatokat bukjanak, oldaltól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#41765) mpo válasza kolopele (#41739) üzenetére


mpo
veterán

A két évvel ezelőtti infarktusom után a sok gyógyszer között a Frontin is szerepelt.
A háziorvosom, barátom gyorsan leállított róla, azzal az indokkal, hogy rá fogok szokni.
Azóta sem szedem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41766) Parci válasza #20749568 (#41763) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak nem funktastic legendás klipjéből idéztél? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41767) skroy válasza natë (#31036) üzenetére


skroy
senior tag

Régi hsz. már, de sikerült valamit kideríteni? Szintén hasonló tüneteim vannak már 4 hónapja, voltak hetek, amikor járni is alig tudtam a fura szédüléstől, nyomástól a homlokban, szem környékén. Munkahelyemet is ott kellett hagynom. A szédülés már csak ritkán jelentkezik, a homloki, szemközti feszítés, nyomás viszont nagyon nem javul. Covidos nem voltam, bár tesztelve sem voltam soha, szóval akár lehettem is valamikor. Szemészeten többször voltam, minden negatív. Koponya ct, vérkép, stb. stb. minden rendben. Jártam 1 hétig infúziós kezelésre, a végén semmi javulás, amit a dokinak is mondtam. Zárójelentésbe beírja, hogy gyógyult... Volt, hogy mentőt kellett hívni, nem jöttek ki, oldjam meg. Ezek után elég ijesztő, hogy mire számíthatunk betegként...
Ma beszéltem a házidokival, aki egy alapos ideggyógyászati vizsgálatot javasolt. A napokban mennék 3. oltásért (Pfizer), kérdeztem a dokit, hogy várjak-e vele a vizsgálatok utánig, de azt mondta, hogy nyugodtan oltassak, nem lesz hatással a problémámra.
A 2. oltást kb. 5 hónapja kaptam, bő 4 hónapja vannak tüneteim... AstraZeneca. :U
Ide annyi sztori befut, hátha tud valaki valami bíztatót mondani.

(#41770) Csatravi válasza skroy (#41767) üzenetére


Csatravi
senior tag

"aki egy alapos ideggyógyászati vizsgálatot javasolt."

Ezt amilyen gyorsan csak tudod indíttasd el.

(#41771) fatal` válasza #20749568 (#41768) üzenetére


fatal`
titán

Egyetértek alapvetően, csak nem tudom hol lehetne meghúzni a határt?
Iskolázottsághoz nem lehet, ismerek diplomás komplett idiótát, nem egyet. Mihez kötnéd, hogy ki szavazhat, vagy hogy kinek a szavazata ér többet?

(#41773) Vesa válasza #20749568 (#41768) üzenetére


Vesa
veterán

Nem is értem egyébként, hiszen a kötelező oltás intézménye nem mai találmány, ez már régen át van tolva a társadalmon. Nálunk valami 11-13 kötelező oltása van mindenkinek és nncs kibúvó.

Ebben azért nem értek egyet, mert aki kormányon van egy demokráciában, az nyugodtan hozhatna olyan döntést amivel a szavazat kérdéskört megrefolrmálja. De nálunk -és máshol sem-, ezt egyetlen oldal sem lépte meg kormányon, pedig 2/3-al igazán nem lett volna nehéz ezt is áttolni, ha már a választási rendszer egyéb részeit át lehetett szabni. Ez nem a demokrácia, mint rendszer hibája, hanem a kormányon lévőké akik a lehetőségük ellenére sem csinálták meg, és akik természetesen nem is érdekeltek ebben. Egyik se.

A vagyoni helyzet nem feltétlen minősíti az IQ-t. Zöldséges, piacos, kocsmáros (vállalkozó), behajtó, lehetne sorolni, ahol nem feltétlen az IQ huszárok vannak felülreprezentálva, de az üzlet azért jól megy és tehetősek a tulajdonosok.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#41774) fatal` válasza #20749568 (#41772) üzenetére


fatal`
titán

1) Ettől nem fognak okosabb emberek szavazni.
2) Ez még okés is lenne, viszont így diktatúra lenne rövidtávon, mert szinte senki nem baszná el x idejét egy vizsgára, hogy szavazhasson (esetleg néhány generáció után változna a hozzállás).
3) Szerintem büntetett előélettel most se lehet szavazni (mert általában közügyektől való eltiltás is jár mellé).

A vagyoni helyzetet nehéz felmérni, főleg itt az ügyeskedők országában.

(#41776) #86564352


#86564352
törölt tag

Kötelező oltás mintájára kötelező szavazás se lenne rossz kezdésnek. A többi problémát a választási rendszerrel és politikusi, állampolgári alapanyaggal most el se kezdem sorolni.

(#41777) Ringman válasza #20749568 (#41775) üzenetére


Ringman
nagyúr

btw lehetne iskolai rendszerben is vizsga belőle, nyilván ezt oktatni is kell.

(#41779) Chesterfield válasza #20749568 (#41772) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Én is ilyesmire jutok, amikor eljátszadozom ezzel a gondolattal.
Aztán olyan kérdések merülnek fel bennem, hogy ki állítja össze a vizsgaanyagot?

Aztán pedig mi gátolja meg a szavazóképes intelligens embereket, hogy ne olyan döntéseket hozzanak, ami kizsákmányolja azokat, akik nem szavazhatnak?

Aztán arra jutok, hogy szar ez mindenhogy, nincs jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#41781) Ringman


Ringman
nagyúr

off, de készül az mrns-alapú lyme-kór elleni oltás is: [link]

(#41782) #86564352 válasza Ringman (#41781) üzenetére


#86564352
törölt tag

Covid & Flu 2in1 szuriról is volt szó, nem? Jók ezek a hírek!

(#41783) AMD Power


AMD Power
titán

Család egyik barátja ma ment a férje cuccaiért a Korányiba. Meghalt az öreg, nem Covidban. Volt a pulmonológián is stb.... sírva mesélte ,hogy mi van ott. Mennyi a beteg és az egyik doki mesélte, hogy a hullaház is fullon van. Szegény idős néni.... most is mesélte és sírt a telefonba ahogy a feleségem is most este felhívta. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41784) Ringman válasza #86564352 (#41782) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, a moderna teszteli, ill 3in1 megoldást is [link]

(#41785) Đusty válasza Ringman (#41781) üzenetére


Đusty
addikt

Ez jó hír, szólj ha be is lehet már adatni.

(#41786) Gothmog


Gothmog
aktív tag

Ha jól láttam, még nem linkelte más: [Covid-túlélő az oltatlanoknak: Szívesen tartanék tárlatvezetést az intenzív osztályon]
(A leírás alapján egyébként még a tavaszi hullám alatt történt esetről lehet szó.)
Csak egy mondatot emelnék ki belőle: Az intenzívről kikerülve egyébként ápolói gratuláltak neki azzal, hogy László, önnek sikerült megtörnie a jeget, maga az első beteg, akit ebből az ágyból nem zsákban tolnak ki.

Endure. In enduring, grow strong.

(#41787) mozso


mozso
senior tag

Türingiában gond van: 100.000 főre vetítve 7 hét alatt 17,55 ember kerül kórházba Coviddal. Ebben a tartományban 100.000 főre vetítve 7 hét alatt 581,8 ember lesz Covidos. Kb minden 33-ik Covidos megy is a kórházba.

Kórházi eset -> minden 5880-ik ember kórházba került 1 hét alatt.
Covidos pozitív -> minden 172-ik ember Covidos lett 1 hét alatt.
Meghalt -> 125 ember 1 hét alatt

Idehaza "még nem tartunk itt", de ha itt tartanánk akkor:
Magyarországon Covidos lenne hetente: 56686 ember
Magyarországon hetente kórházba kerülne: 1658 ember
Magyarországon Covidos halott lenne hetente: 564 ember

Budapesten Covidos lenne hetente: 10200 ember
Budapesten hetente kórházba kerülne: 300 ember
Budapesten Covidos halott lenne hetente: 101 ember

Viszont a mi mostani valóságunk arányosítva:
Ezen a héten itthon hivatalosan találtunk 58791 Covidos embert vs 56686
Ezen a héten itthon hivatalosan kórházba került 975 Covidos ember vs 1658
Ezen a héten itthon hivatalosan meghalt 913 Covidos ember vs 564

Ezek alapján komolyan alultesztelünk, a kórházba pedig szerintem csak a súlyosabb esetek mennek, vagypedig sokkal nagyobb a hazai járvány, mint amit a fertőzöttszám mutat.

[ Szerkesztve ]

(#41788) Parci válasza mozso (#41787) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván abszolút pontatlan, de érzésre azért most elég nagy a hullám, mindenhol vannak covidosok körülöttünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41789) Gothmog válasza AMD Power (#41783) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Az egyik nagy kórházsor (Üllői út - Klinikák és Nagyvárad tér vonala) mellett van a melóhelyem. Ma nyitott ablak mellett voltam időnként egy, a Nagyvárad tér felé néző szobában. Ma kora délután volt például olyan kb. fél órás időszak, amikor - nem viccelek/túlzok - gyakorlatilag megállás nélkül lehetett hallani a mentőautó szirénát. (A gyakori mentőhangot már fel sem veszem, fel sem tűnik, de most a nyitott ablak melletti hangos és folyamatos "zenebona" azért elég ütős volt még így egy évnyi "edzés" után is.)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#41790) Ringman válasza mozso (#41787) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagypedig sokkal nagyobb a hazai járvány, mint amit a fertőzöttszám mutat

mint ahogy tavasszal is.

(#41791) mozso válasza Ringman (#41790) üzenetére


mozso
senior tag

Ok de ez alapján akár 2x magasabb lehet a valóság, azaz napi 23-25 ezer új fertőzött is lehet, ha ugyanolyan ügyesen derítenénk fel az eseteket itthon, mint Türingiában.

Sőt, lehet ennél magasabb is, mert a napi 25 ezer ezt adja ki:
1 hét alatt a hazai lakosság 1.7%-a kapta el, azaz minden 56-ik ember, 1 hét alatt. Ehhez hasonló %-ot már ezen a héten a hazai bénakacsa felderítéssel is elértünk pl. Borsodban.

[ Szerkesztve ]

(#41792) t72killer válasza Ezekiell (#41741) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lyally :( . Jobbulást! :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41793) Vesa válasza mozso (#41791) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos ez simán elképzelhető. Nagyon jó lenne látni azokat az adatokat az oltott vs oltatlan arányról a kórházakban, lehetőleg korfára és oltóanyag típusra lebontva.

A tudomány a valóság költészete!

(#41794) Ringman válasza mozso (#41791) üzenetére


Ringman
nagyúr

még ez is kevés szerintem, pl. oltottak nem kontaktszemélyek, gyerekek kis része lehet tesztelve, 3-4-szeres számokat sem tartok kizártnak

szerk:
"Ebben a tartományban 100.000 főre vetítve 7 hét alatt 581,8 ember lesz Covidos"
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41795) fatal` válasza mozso (#41787) üzenetére


fatal`
titán

Semmi, nem figyeltem, hogy 100k-ra vetítve.

[ Szerkesztve ]

(#41796) mozso válasza Ringman (#41794) üzenetére


mozso
senior tag

:(
Nincs több kérdés, a fenti 2x szám is konzervatív lehet akkor, bár az egész országra lehet nincs olyan nagy eltérés.

(#41797) Ringman válasza mozso (#41796) üzenetére


Ringman
nagyúr

kíváncsi lennék a megyei/járási tesztpozitivitásokra meg a tesztelési backlogra.

(#41798) lafaty80 válasza Ezekiell (#41741) üzenetére


lafaty80
őstag

Jobbulást!

Más: Egyébként lehet tudni, hogy most a deltát milyen hamar lehet kimutatni gyorsteszttel? A lehetséges elkapás után?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#41799) Csatravi válasza Ezekiell (#41741) üzenetére


Csatravi
senior tag

Uhh, most olvasom...
Jobbulást és mielőbbi gyógyulást!

(#41800) kolopele válasza Parci (#41745) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben én a gyorstesztekre hagyatkoztam volna mindig, akkor lenne már prosztata meg vastagbélrákom is. Szóval............

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.