Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem. Ez a firmware verzió: 3.16.9 Build 150729 Rel.36137n
Ami érdekes, hogy ez a firmware nem érhető el a hivatalos oldalról.
Mostanában olyat produkál a router, hogy látszólag működik de nem lehet hozzá wifin csatlakozni. Ki és bekapcs után működik megint. Reggel még működik este hazaérve már nem tudok csatlakozni. Ezt minden héten egyszer eljátsza. Mi lehet a gond?

Köszönöm

(#68652) Gyurka6 válasza tototos (#68651) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Legelsőnek egy jó, viszonylag új táppal nézném meg.

Gyurka

(#68653) gduck válasza DiabloCorsa (#68650) üzenetére


gduck
addikt

"Interface communications =(?) Interface Configuration"

Jaja, bocsi elírtam :D

(#68654) llax válasza tototos (#68651) üzenetére


llax
senior tag

"Ami érdekes, hogy ez a firmware nem érhető el a hivatalos oldalról."

Elérhető, sőt, egy annál frissebb béta verzió is (TP-Link lengyel oldala). Ebben benne vannak az IPtv opciók, a még frissebben elvileg a IPv6 működést javították. Nálam jelenleg a 160713 Rel.41364n béta kiadás van feltéve bő egy hete, ma velem is eljátszotta (először), hogy nem tudtam WiFi-n kapcsolódni, csak a router újraindítása után. Az enyém is a 150729 verzióval került ki, de arról hamar visszaváltottam (voltak vele gondjaim) az utolsó, mindenütt elérhető (régebbi) verzióra. A 150729 verzió alapvetően jól működött, az IPv6 rész "kifagyását" leszámítva (eltűnő "Enable IPv6" opció, csak full reset után jött vissza), illetve egyszer nem akart működni a NAT (hw NAT ki-be, sehogy, csak full reset segített) nem volt vele gond 1,5 év alatt.

(#68655) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni miért csak 30 mbit-et tud átnyomni a router 40 MHz-en Channel 13-on 300-as linksebesség mellett? Pedig csak egy eszköz piszkít bele a csatornáimba, és az is iszonyat gyenge. 30 Mbit-et a router mellett tolja ki.

(#68656) llax válasza kentucky (#68655) üzenetére


llax
senior tag

13-mas csatornán nincs 40MHz, akkor sem, ha azt írja ki. Biztosan csak 3-tól 11-ig van.
+ Használhatja más is azt a frekvenciát (ISM sáv), nem csak WiFi hálózat (így nem is látod).

(#68657) kentucky válasza llax (#68656) üzenetére


kentucky
őstag

Köszi, azóta megvan. :B :R

(#68658) Melorin


Melorin
addikt

Szerintetek érdemes feltennem a LEDE-t a BB-s OpenWRT helyett ha a célom az, hogy fürgébben töltsenek be a weboldalak? Nincs gyors netem, csak egy 30/5-ös ADSL de valahogy azt érzem, hogy van egy delay az oldalak töltődésekor amit nem a netem sebességének a számlájára írnék.
Ha pedig wifi eszközről netezek, ez a delay sokkal nagyobb,sokat tétovázik mire egyáltalán elkezdene betölteni egy oldal.

(#68659) llax válasza Melorin (#68658) üzenetére


llax
senior tag

"de valahogy azt érzem"

Nem érezni kell, hanem mérni. Pingelj nagyobb csomagokkal, egyszer a router-en keresztül (vezetékes kapcsolaton), majd a routert kiiktatva.

Parancssorba (10 csomag, tuti ipv4, 1000 byte):

ping -n 10 -4 -l 1000 bix.hu

Egyébként pedig: Van-e valami okod arra, amiért nem a gyári firmware-t használod?

(#68660) Melorin válasza llax (#68659) üzenetére


Melorin
addikt

" Van-e valami okod arra, amiért nem a gyári firmware-t használod?"

A gyári nem ismerte a duckdns-t, csak a dynDNS-t meg a többi fizetőst.
A wifi hálózatot szeretném elszeparálni a LAN-tól, ezt megoldottam owrt alatt szépen.
Tulajdonképpen ennyi, a többi már nem szempont mert azóta már külön NAS-on torrentezek.

(#68661) vargalex válasza llax (#68656) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lehet úgy, hogy az elsődleges csatorna a 13 és a másodlagos a 9. A 11-es csatorna USA régióban felső korlát.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#68662) llax válasza vargalex (#68661) üzenetére


llax
senior tag

Lehetni lehet, de alapállásban a csatornaközepet állítod be. Illetve ha mégis olyan firmware van a készüléken, ami megoldja ezt a másodlagos csatorna beállítást, akkor már ezt is figyelembe kell venni, ha vannak a közelben más hálózatok.

(#68663) Headless válasza llax (#68662) üzenetére


Headless
őstag

Hát ebben tévedsz, nem a csatorna közepet állítod be, hanem az elsődleges csatornát, a másodlagos csatornát automatikusan választja ki, ha nem adod meg neki külön, hogy felfelé vagy lefelé.

ha nézel egy
iw dev wlan0 scan
kimenetet látni fogod.

vagy egy
iw dev wlan0 info

ennek a kimenete pedig:
Interface wlan0
ifindex 12
wdev 0x2
addr XX:XX:XX:XX:XX:XX
ssid SSIDm
type AP
wiphy 0
channel 11 (2462 MHz), width: 40 MHz, center1: 2452 MHz

és luciban ahogy itt is látszik a 11-es csatorna van beállítva.

talán a mi wifianalyzerünk is mutat egy kis képet hogy is működik.

zárójelbe az elsődleges csatorna. illetve előtte található mindkét használt csatorna. center frekvencia pedig a két csatorna közepén található. tehát pl 7+11 esetében 9-en.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68664) llax válasza Headless (#68663) üzenetére


llax
senior tag

Egy gyári firmware-s SOHO eszköznél legfeljebb csak analizátorral tudod megmondani milyen módban van az adott pillanatban. A beállításnál jobb biztosra menni.

(#68665) Funkymonkey


Funkymonkey
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 4tb-os hdd-m amit rákötöttem a routerre. HDD managerel próbálnám csatolni, de ezt írja ki mindig, bármelyik lehetőséget választom. "your drive is bigger then 2.2tb" MBR-ről GPT-re tettem, valamint a minitool nevű programmal ext4 re formáztam. Ugyanúgy ezt írja ki. Mi lehet a probléma?

(#68666) Headless válasza Funkymonkey (#68665) üzenetére


Headless
őstag

Ha már formáztad minitoolal, nem kell routeren azért lett belerakva ez az ellenőrzés, mivel régen (bb) alatt még az fdisk nem tudott gpt particiós táblát létrehozni. Gépen formázott vinyót csatolja magától érdemes a cimkéjét mnt-re állítani akkor /mnt-be fogja csatolni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68667) Funkymonkey válasza Headless (#68666) üzenetére


Funkymonkey
csendes tag

És swapot is a minitoolal kellet volna csinálnom, vagy azt hogy tudok így létrehozni?

(#68668) Headless válasza Funkymonkey (#68667) üzenetére


Headless
őstag

Kell swap? Amúgy igen a particiókat ott kelett volna létrehozni. Habár lehet, hogy azt nem tud. De elég ha létezik a particiós tábla azt már tudod formázni a routeren is.

Pl csinálsz 2 db particiót egy 128 mb és egy másikat utána parancssorból/runcommand

mkswap -L swap /dev/sda1
mkfs.ext4 -m 0 -L mnt /dev/sda2

Persze ha csak 1 hdd van rajta és sda-nak jelenik meg

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68669) vargalex válasza llax (#68664) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez igaz, de gyári firmware esetén is az elsődleges csatornát állítod be, nem a közepet...
Ráadásul a kolléga konkrétan írta, hogy 300 Mbps a linksebesség, tehát biztosan 40 MHz-es módban volt a 13-as csatorna ellenére.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#68670) dannyl


dannyl
addikt

Már egy ideje megvan a router (évek), de eddig nem is figyeltem fel rá, hogy a wifi mocskos lassú (laptop, +1 P10 plus volt a tesztalany). 50-70 Mbps volt a sebesség mindkét eszközön. Router beállításokban pedig még a "speedboost (up to 450Mbps)" is engedélyezve van. Minden gyári. Mivel lehetne feltornázni?

(#68671) Whipeer


Whipeer
csendes tag

Üdv! Feltelepítettem a DD-WRT-t a routerre, szeretnék vele UPC Wi-Free-t továbbítani bridgelni, hogyan tudom megoldani? Esetleg valaki tudna segíteni részletes leírással? Kicsit béna vagyok :/

(#68672) Intruder2k5 válasza Whipeer (#68671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sehogy, az csak OpenWrt-vel működik.

(#68673) Whipeer válasza Intruder2k5 (#68672) üzenetére


Whipeer
csendes tag

Esetleg openWRT-s leirást tudsz nekem adni? Mert én egyszerűen azt nem látom át :/

(#68674) Whipeer válasza Intruder2k5 (#68672) üzenetére


Whipeer
csendes tag

[link]

Itt olvastam h valakinek sikerült.

(#68675) Gyurka6 válasza Whipeer (#68674) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nekem ment dir825-el, kicsit nehezen találtam meg a beálításokat. Más okból váltottam, openwrt-re, ezzel is ment egy darabig, most már nem megy három routeren sem. tpLink710 és a 825, meg tplinl3500-on sem. Látszólag kapcsolódnak, de ip-t nem kapnak, ugyanott telók mennek.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#68676) llax válasza dannyl (#68670) üzenetére


llax
senior tag

Az alacsony sebesség jó eséllyel nem a 1043 miatt vagy annak beállításai miatt van.
Mit tud a WiFi 2,4GHz-en az eszközökben? (jó eséllyel N150, ez gyakori a kétsávos WiFi-vel szerelt nem csúcskategóriás eszközökben -> a speedboost beállítással nem mész semmire)
Van-e zavaró hálózat a közelben?

Ha a cuccok max. 150Mbps linksebességet tudnak 2,4GHz-en és más hálózatok is vannak a közelben, akkor az 50-70Mbps átviteli sebesség akár normálisnak is tekinthető.

(#68677) Intruder2k5 válasza Whipeer (#68674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor bocsi, ez nekem új. Eddig úgy tudtam, hogy csak OpenWrt-n megy.

(#68678) Perillustris válasza llax (#68510) üzenetére


Perillustris
senior tag

Próbálkozom, tehát vagyok.

Mit csinálok rosszul? :F

:R

Perillustris

(#68679) llax válasza Perillustris (#68678) üzenetére


llax
senior tag

Próbáld ki a végének a 223.255.255.255 címet. Úgy látszik firmware verzió függő, mit fogad el.

(#68680) Perillustris válasza llax (#68679) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ez oké, köszönöm, csinálom tovább. :R

Perillustris

(#68681) ksa


ksa
újonc

Van egy TP-LINK TL-WR1043ND V4 routerem.
Van lehetőség a wifi sebességének a növelésére ?
Inviteles 100 Mbps a netem .
Laptopon 60-65 Mbps-t érek el vele , lehetne kicsit több is.
Beállításaim nem jók ?
Vagy frissíteni kell a szoftvert?
Most a 3.16.9 Build 20160607 Rel.58297n verzió van rajta.
Köszönöm a segítséget.

(#68682) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok. Az összefoglaló alapján itt komoly műkedvelés folyik, talán tudtok válaszolni a kérdéseimre. 1 óra leforgása alatt 2 tp-linket tettem tönkre.

Először arduinoval sorosan próbáltam közvetlenül megírni az eepromot, de nem sikerült. Olvasni tudtam, csak írni nem. Aki tudja a trükkjét, legyen szíves ossza meg velem.
Másodszorra tftpvel próbáltam u booton belül, de a papírforma nem működött. A firmware beröffentése után ugyanúgy bootloop volt. A hibaüzenet az volt, hogy túl nagy a kicsomagolandó cucc. Ha erre tud valaki valamit, örülnék neki.
Végül feladtam volna de még variáltam, nem bírtam leállni. Nem töltöttem be firmwaret, de beírtam a bootm parancsot. Na itt olyat művelt, amire nem találtam példát a neten. Most automatikusan a "vxWorks.bin" fájlt akarja betölteni. Utánanéztem, bonyolultabb egy valami, nincs fent csak úgy ez a bin fájl sehol. Ha erre tud valaki valamit, ne tartsa magában. :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#68683) Perillustris válasza llax (#68679) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szuperül működik, köszönöm, hová küldjem a sört/csokit? :R

[Javaslom, hogy ez a leírás az összefoglalóba is kerüljön be! :C]

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#68684) llax válasza Perillustris (#68683) üzenetére


llax
senior tag

Nem sörért vagy csokiért megy ez :)

1. Ahhoz alaposan szerkeszteni/bővíteni kellene, hogy egy összefoglalóhoz való színvonalat elérjen.
2. Ez a beállítás legtöbb "Access Control" menüponttal rendelkező TP-Link routeren alkalmazható, ugyanezt a metódust és "nyelvezetet" alkalmazzák.
3. Lehetne a dolgot egyszerűbben, varázslóval is megoldani, de több szabályozott hozzáférésű host esetén sokkal rugalmasabb így a kezelése.

(#68685) llax válasza ksa (#68681) üzenetére


llax
senior tag

Előtted néhány órával kérdezték ugyanezt. Előbb a körülményeket nézd meg. A csatorna szélessége mindenképp legyen 40MHz-re állítva.

Nekem N300-as USB-s WiFi stick-kel azonos helyiségben 180 körül megy. A háznál lévő laptopokban kétsávos WiFi van, de 2,4GHz-en mindegyik 150-es, azaz ha a router mellé teszem, akkor is csak 110(-120)Mbps körül tudok fájlt másolni (más hálózata nem zavar).

[ Szerkesztve ]

(#68686) dannyl válasza llax (#68685) üzenetére


dannyl
addikt

ITT amúgy 20 MHz-et írnak, mondjuk én semmit nem értek hozzá, csak érdekességképp dobtam be. Valamint én a channel width-et nem tudom állítani auto-ról, csak a csatornát. Resetelni kell hozzá?

(#68687) llax válasza dannyl (#68686) üzenetére


llax
senior tag

Akkor auto beállításon legyen. Nálam választható 20-40-auto, 1043v1, v2, v3 esetében is.
Ha a csatornát fixre teszed (utána újraindítod) akkor sem jelenik meg a választható 40MHz? Vagy esetleg a v4-nél már nem lehet ilyet?

(#68688) dannyl válasza llax (#68687) üzenetére


dannyl
addikt

Nem. Max. reset után lehetne szerintem, mikor újrakonfigurálsz mindent. Annyira nem fontos, úgyis érett már a csere az 5GHz miatt.

(#68689) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Routerem Tplink 1043ND V1 DD WRT van rajta a netem 250/100Mbs a feltöltésnél a sebességteszten minden ok de a letöltési sebesség nem megy 150MBs fölé. Mi lehet a gond? Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68690) gduck válasza keke69 (#68689) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Gyári/Openwrt/DD WRT szoftverrel ennyi tud a router! Létezik rá LEDE FastPath, azzal ki tudod hajtani a 250-et ;)

Katt ide: (#68551) gduck

[ Szerkesztve ]

(#68691) keke69 válasza gduck (#68690) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm! melyik bin-t kell rátennem a routerre:

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68692) gduck válasza keke69 (#68691) üzenetére


gduck
addikt

Ha most DD WRT van a routeren, akkor a sysupgrade.bin kell!

Használsz esetleg valami extrát? HDD a routerre kötve, stb? Mert akkor még frissítés után kézzel fel kell rakni pár dolgot ;)

[ Szerkesztve ]

(#68693) CheGhost válasza gduck (#68692) üzenetére


CheGhost
aktív tag

DD WRT esetén először a gyárira kell visszaállni, a ddwrt oldaláról elérhető webrevert fw-vel.

Ezután, illetve a gyári esetén is az OpenWRT-ből egy factory.

Már meglévő OpenWRT (+LEDE, Gargoyle) esetén lehet csak sysupgrade.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#68694) gduck válasza CheGhost (#68693) üzenetére


gduck
addikt

Tényleg? Akkor gyári stripped firmware kell hozzá? Én mindig azt hittem az is egy Openwrt klón... Remélem még nem frissített :(

[ Szerkesztve ]

(#68695) vargalex válasza gduck (#68694) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyári stripped sem jó a visszaállásra... Kifejezetten DD-Wrt oldalon publikált webrevert kell.

Alex

(#68696) keke69 válasza vargalex (#68695) üzenetére


keke69
őstag

Akkor ha jól értem, de nagyon amatőr vagyok!
1,DD WRT esetén először a gyárira kell visszaállni, a ddwrt oldaláról elérhető webrevert fw-vel.
Ennek a menetéről kérnék egy leírást ha lehetséges.
2,Innen kell letöltenem a, melyiket is?
3, Öröm boldogság, vagy router kuka irány a legközelebbi számtech bolt!
Köszönöm a segítséget!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68697) gduck válasza keke69 (#68696) üzenetére


gduck
addikt

Már az is öröm boldogság hogy nem kezdtél hozzá a frissítéshez a rossz tanácsommal :R

(#68698) keke69 válasza gduck (#68697) üzenetére


keke69
őstag

Még szerencse :). De jó lenne ha valaki tanácsot tudna adni, hogy mit és hogyan kell csinálnom, ha már megúsztam a téglásítást:)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68699) krealon válasza keke69 (#68698) üzenetére


krealon
veterán

Olvasd vegig, mielott nekikezdenel!
DD-WRT-rol visszallas gyari firmware-re TL-WR1043ND v1 eseten:

https://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
A feher keresocsikon be kell gepelni, hogy:
1043
Megvarni, amig az alatta levo listan megjelenik a TP-link 1043 v1 es ra kell kattintani.
A harom lehetosegbol az alabbi fajlt kell letolteni.
tl-wr1043nd_v1-webrevert.rar

A rar fajlt ki kell csomagolni (pl 7zip segitsegevel) es ekkor kapunk egy
tl-wr1043nd_v1-webrevert.bin
fajlt, amit a DD-WRT firmware frissito oldalan betallozva es frissitve a router visszaall a gyari allapotra.

Javasolt az ilyen, nagy lelegzetu muvelet elott, egy gyari visszaallitast (reset to factory defaults) elvegezni a routeren, hogy biztosan ne forduljanak elo hibak.

Ezen felul mindenkeppen kabeles kapcsolattal es lehetoleg Internet Explorer vagy Firefox bongeszo hasznalataval vegezzuk a muveletet.
Chrome hasznalata eseten a cache-eles es a belso optimalizacio (elotoltes) konnyen megtrefalhat benninket.
Router bogaraszashoz en szoktam tartalekolni Firefox Portable Legacy bongeszot.

[ Szerkesztve ]

(#68700) keke69 válasza krealon (#68699) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen, nagyon érthetően leírtad! :R :R :R
Még annyi, hogy ezek közül nekem melyik fog kelleni?
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.