Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) suste válasza Dragon3000 (#68900) üzenetére


suste
veterán

Fogalmam sincsen hogyan működik a Fast-path :)) (csak annnyi hogy kerülő út van a tűzfalban)......

(#68902) woodworm válasza Dragon3000 (#68900) üzenetére


woodworm
veterán

Felejtsd el, hogy a böngésző egy szálon tölt, ez már régen nincs így szerintem. A terhelés oka valószínűleg a dupla sávhasználat hálózaton belül, próbáld meg a gépre tölteni vagy valamilyen letöltés managert használni.

(#68903) Dragon3000 válasza woodworm (#68902) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha több szálon töltene, akkor az egy oldalról több fájl egy idejű letöltés esetén a maximális sebesség nem változna ilyen drasztikusan. pl egy és több fájl töltése esetén is minden fájl 30MB/s-kel jön az adott oldalról.

Kipróbáltam a gépen lévő ssd-re minden gond nélkül ment a sok fájl is, de, akkor se értem, hogy 2db fájlt töltök a nasra attól miért hassal el ilyen durván. Na mindegy majd ha lesz időm visszarakom rá a gyári firmware-t úgyis átkerült máshova a router így talán nem lesz gond a wifi erősséggel.

(#68904) woodworm válasza Dragon3000 (#68903) üzenetére


woodworm
veterán

Nem azt mondtam, hogy korlátlan a szálak száma. Ugyanis csak ekkor skálázódna lineárisan a letöltés. Ezzel szemben mind a szerver, mind a böngésző oldaláról vannak korlátozások, amik a következő fájl párhuzamos letöltésével érezteti a hatását.

A hálózati meghajtóra töltés duplán terheli a routert, mert a letöltéssel párhuzamosan a hálózaton belül is mozgatja az anyagot. Ez hardveres támogatás mellett lehet nem észlelhető, de nélküle ezek szerint nem nyerő.

(#68905) Dragon3000 válasza woodworm (#68904) üzenetére


Dragon3000
veterán

OK ezt elhiszem, de amikor egy lassabb oldalról töltök le és a két töltés megy 20MB/s-kel, csak nem terheli be annyira a routert így hálózaton, mint a torrent 1000 szállal és 200 torrenttel, mert a sebesség az lényegtelen, ahogy elindul a második töltés böngészőben már elhasal a router.

(#68906) iMaverick válasza suste (#68899) üzenetére


iMaverick
addikt

Erről valaki tud részletesebbet? Már nem azért, csak furi lenne, ha hw-es NAT nélkül 2-300Mbps-et tud kipréselni magából egy router szoftveresen, utána meg a fast path-os (ezek szerint szoftveres?) megoldással meg ismét tudja a Gbps-et... Szerintem valahogy sikerült megoldaniuk, hogy "vissza kapcsolják" a LEDE alatt a hw NAT-ot.

Próbálok Google-zni valamit, de eddig nem sok sikerrel.

Ilyeneket találok:
Fast Path NAT for LEDE

Hi guys the long awaiting feature of WORKING Accelerated NAT has finally arrived.

Link

szerk: ez lenne?
There is a way to double-triple routing performance without hardware nat accelerators.

There is an open source Qualcomm driver called Shortcut Forwarding Engine that works on top of kernel network stack and thus on all architectures.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#68907) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

1043N v5-höz mi a legjobb stabil firmware?

(#68908) suste válasza iMaverick (#68906) üzenetére


suste
veterán

pedig hidd el, a fast-path és egyéb néven futók is szoftveres megoldások!
csak nem megy végig a teljes tűzfalon a cucc, hanem bizonyos feltételek esetén kikerüli, így jóval gyorsabb tud lenni.....

(#68909) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

A címben szereplő routeremet akartam lecserélni egy fiatalabb modellre, lehet, hogy kár volt, mert annak ellenére, hogy öreg már szegény, nem volt vele nagyobb gond.
Egy AC900-asat raktam be a helyére, és bár ez nem annak a topikja, hátha tudnátok tippeket adni, mielőtt kihajítom az emeltről. A kábeles része rendben, viszont a wifire felcsatlakozott mobiltelefon, miután a kijelző kikapcsol (gondolom ilyenkor a wifi részt is takarékra teszi, vagy hasonló), csak úgy hajlandó újra felébredni, hogy közben folyamatosan írja, akár 1-2 percig is, hogy várakozás a hálózatra. Eközben semmilyen adatforgalom, böngészés, messenger nem működik. Ha ki és bekapcsolom a telefonon a wifit, akkor azonnal kapcsolódik és működik.
Mindent ugyanúgy állítottam be, mint a 1043-ason, 5Ghz nem megy, stb.

Firmware pedig nincs hozzá, csak az alap gyári...

Mi lehet a megoldás?

(#68910) kokopo válasza Soja (#68909) üzenetére


kokopo
aktív tag

Szerintem a telefon bealitasait nezd at, lehet valami takarekos uzemmod van beallitva, nem router gond ez

(#68911) Petikusz


Petikusz
tag

Üdv valaki segitsen. Vettem egy tp link wr1043N vegigmentem az instaláláson irta minden ok van net. Viszont nincs wifin net ott a sárga felkiáltójel meg irja nincs internet kapcsolat. Már próbáltam vegig nézni mindent de nenm udom mit kell hogy wifin küldje a netet

(#68912) Marci112233 válasza Petikusz (#68911) üzenetére


Marci112233
őstag

Bekapcsoltad a routeren a wifit? Be lehet kapcsolni magában beállításokban is, de van egy kis kapcsoló is hátulján amivel be illetve ki lehet kapcsolni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#68913) nOvOp válasza nOvOp (#68874) üzenetére


nOvOp
senior tag

Vissza kellett tennem a régi TL-WR841N routeremet, mert a kapcsolat vmiért sz@r@kodott. Furcsának tartom, hogy egy 100/100-as digi hálózaton a TL-WR841N routernél wifin 80/85 volt a mért sebesség két szobával arrébb panel házban, ahol több hálózat van mint ember. Viszont a WR1043ND_v4 LEDE ugyanebben a környezetben kb. 30/45-öt tud, közvetlenül a wifi mellett 40/55 ugyanazon beállításokkal. Ez hardveresen tényleg ennyit tud? Sajnos nem néztem meg a gyári fw-vel, mert egyből LEDE ment fel rá. Viszont a 841 baromira nem konfigurálható, még egy szülői beállítást sem lehet elvégezni rajta normálisan, hogy a többi eszköz közben megfelelően működjön a lakásban, nem beszélve hogy USB sincs rajta. Igazából ezt a 1043-at sajnálom. Teljesen jó lenne, de ilyen wifivel....

(#68914) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene...:)

Adott egy öregecske 1043nd v1 és a legújabb DD-WRT FW van rajta,igaz hogy a beta szekcióból.

Vissza szeretném rakni a gyárit,de a DD-WRT oldal már elég régóta karban tart,és nem lehet letölteni Webrevert file-t.

Leszedtem innen-onnan webrevert file-okat ,de a webes felületen keresztül betallózva nem csinál semmit.

Elkezdi frissíteni,de pár másodperc múlva leáll.

Reset gomb működik,de utána a DD-WRT fogad megint.

Valamikor régebben csináltam,de mintha akkor egyszerűbb lett volna.

köszönöm

(#68915) Soma01 válasza gahor72 (#68914) üzenetére


Soma01
veterán

Innen szedd le, itt fent van. Vagy ami itt van [link] az sem működik?

(#68916) gahor72 válasza Soma01 (#68915) üzenetére


gahor72
aktív tag

Köszi a választ!

Nem a letöltött file-okkal van a baj,hanem a visszaállítási folyamattal.

Elkezdi betölteni a file-t,számol visszafelé 300-tól ahogy kell,majd 10 mp múlva megszakítja a kapcsolatot és azt írja,hogy nem válaszol a router.

Arra is gondoltam,hogy lehet a beta FW-ket nem lehet webrevert file-al visszaállítani.

Hiszen a dd-wrt honlapon a beta-k között nincs webrevert file.

Vajon lehet a dd-wrt fw-t downgarde-elni? Mert ha lehet akkor feltöltenék egy kb 2012-es fw-t,és azt próbálnám meg visszaállítani gyárira.

üdv

(#68917) Soma01 válasza gahor72 (#68916) üzenetére


Soma01
veterán

Reset után is ezt csinálja?

(#68918) gahor72 válasza Soma01 (#68917) üzenetére


gahor72
aktív tag

Amikor megszakad a kapcsolat,csak a sys led villog.

Az összes led felvillanása elmarad ami a sikeres frissítést jelezné.

Ilyenkor nem lehet elérni,csak reset után,akkor meg a jelszó változtatást kéri ahogy kell,de marad a dd-wrt

(#68919) gahor72 válasza gahor72 (#68918) üzenetére


gahor72
aktív tag

Megoldódott!

A beta-s fw nem lehet visszaállítani webrevert file-al.

Van egy ui routerem csak azon a dd-wrt egy 2013-as stabil fw van és azt sikerült webrevert-tel visszaállítani.

üdv

(#68920) qqcqqc


qqcqqc
őstag

V1-es routerem lecseréltem, és arra gondoltam, hogy a wifit kikapcsolva swich-ként és nyomtatószerverként használnám. Gargoyle van rajta. Átállítottam "Wireless Bridge/Repeater" módra, kapott fix ip-t a hálózatot vezérlő routerről, wifi off. Érdekesen működik: látszólag minden rendben, de lassabban nyílnak meg az oldalak a böngészőben, mint amikor a helyén egy buta swich volt, néha nem tudja betölteni az oldalakat, és a hálózati másolás is belassult. mi lehet a gond? Nem a táp az, kipróbáltam egy teljesen újjal.

(#68921) GZoli7 válasza qqcqqc (#68920) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nézz rá a kondikra.

(#68922) qqcqqc válasza GZoli7 (#68921) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ettől félek én is. Csak a cseréhez se eszköz, se tudás.
Így megy a hulladékudvarba...

szerk:
Belenéztem, bent nincs látható probléma.

[ Szerkesztve ]

(#68923) qqcqqc válasza qqcqqc (#68922) üzenetére


qqcqqc
őstag

Újra flash és jelenleg minden rendben.

(#68924) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy V2-es router ami jelenleg tökéletesen működik, gyári firmware-el, nem volt még babrálva. A probléma az hogy lett egy új igény amit ki kellene szolgálni, mégpedig hogy távolról is elérjem az otthoni hálózatot/megosztásokat. Mennyire birkózna meg ez a router egy vpn szerverrel illetve egyáltalán lehet rá telepíteni olyan firmware-t ami tudja?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#68925) Headless válasza SutPet (#68924) üzenetére


Headless
őstag

Én sokáig használtam v2-esen openwrt-t. Viszont hardveresen kezd gyengus lenni, nálam újra-újra indulgatott magas terhelés miatt, de azt hozzá kell teni, hogy nálam futott mysql szerver, transmission, openvpn, smb, ftp, etc. szóval nemátlag felhasználás volt, egy csak opevpn szerver üzemelése nem okoz gondot neki jobb esetben.

Ha adottak a feltételek érdemes wireguardban(kliens mac, linux, vagy android kernel támogatással) gondolkozni, mivel gyorsabb és kevésbé terheli az eszközt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68926) SutPet válasza Headless (#68925) üzenetére


SutPet
aktív tag

transmission, megosztások minden mást a NAS old meg csak arra sem egyszerű vpn szervert rakni illetve már nem terhelném tovább több feladattal :D "hülyebiztos" leírást merre találok openwrt telepítéshez v2-es verzióra?

wireguard-ot nem ismerem, de win-es eszközök többen vannak amik néha napján csatlakoznának.(meg android)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#68927) simbazz


simbazz
aktív tag

Üdv az egybegyűlteknek,

Van itt egy 1043ND V4, eddig LEDE ment rajta. Pár hete ugye van DD-WRT support is, ki akartam próbálni. Visszatettem a gyári FW-t tftp-vel, majd webes felületről DD-WRT. Látszólag végig is megy, de reboot után vagy bootloop, vagy csak a power és a WPS led világít attól függően, hogy melyik DD-WRT builddel próbálkozom. Gyári FW-re bármikor visszaáll így is tftp-vel, LEDE is újra felmegy, de a DD-WRT lázad. Mit néztem be? :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos abakusz

(#68928) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok van egy TP-Link WR1043ND V.4 routerem. Jelenleg LEDE van rajta, hogy tudnám vissza tenni a gyári firmware-t?

(#68929) gahor72 válasza thefreeman (#68928) üzenetére


gahor72
aktív tag

Tök olyan mintha az előtted szóló tudná.

Esetleg...

(#68930) qqcqqc válasza qqcqqc (#68923) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát eddig volt öröm és boldogság. Szerintem szegény router feladta. Bontja a hálózatot, néha úgy csinál mintha lenne, de nem. Ha arra gondolok, hogy majdnem 10 évig kiszolgált, nem panaszkodhatok.

(#68931) simbazz válasza thefreeman (#68928) üzenetére


simbazz
aktív tag

Több lehetőség van.
- Szerezni vagy megvágni a gyári FW-t, és upgrade LEDE-ből.
- Gyári FW feltöltése WinSCP-vel, majd PuTTY-val flash.
- Mivel nálam bootloop volt a vélhetően gagyi DD-WRT FW miatt, a tftp módszer kellett. Benne van az összefoglalóban, és videós segédlet is van yt-n. Annyi a lényeg, hogy a TP-Link oldalról letöltött gyári FW-t wr1043ndv4_tp_recovery.bin-re kell átnevezni.

Elektromos abakusz

(#68932) bod101 válasza gduck (#68551) üzenetére


bod101
aktív tag

Szia,

ebben a verzióban vagy lehetőség cron illetve grafikus felület használatára?
Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#68933) bod101 válasza bod101 (#68932) üzenetére


bod101
aktív tag

Felraktam és a kérdésemre a válasz: van lehetőség :K .

Az lenne a kérdésem mit kell telepíteni Lede alatt, hogy kintről is el tudjam érni a routert?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#68934) vargalex válasza bod101 (#68933) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Telepíteni semmit nem kell, a tűzfalon kell nyitni a portot.

Alex

(#68935) bod101 válasza vargalex (#68934) üzenetére


bod101
aktív tag

Szia Alex!

Rosszul fogalmaztam Dynamic DNS-t szeretném beüzemelni (noip.com), úgy mint a Te általad készített buildben a szolgáltatások között volt.
Valami ilyet találtam:
/etc/config/ddns - (ebbe kellene a lenti dolgokat beírnom?)

config 'service' 'myddns'
option 'service_name' 'example.org'
option 'enabled' '1'
option 'domain' 'yourhost.example.org'
option 'username' 'your_username'
option 'password' 'your_password'
option 'interface' 'wan'
option 'ip_source' 'network'
option 'ip_network' 'wan'

Köszi!

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#68936) vargalex válasza bod101 (#68935) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, de csak akkor fog működni, ha a ddns-scripts csomag telepítve van. A LuCI-ban történő konfigurációhoz a luci-app-ddns csomag szükséges.

Alex

(#68937) Headless válasza vargalex (#68936) üzenetére


Headless
őstag

Noip-hez még a ddns-scripts_no-ip_com kiegészítő is kell.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68938) vargalex válasza Headless (#68937) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, akkor, ha valójában nem változik a WAN IP cím (jellemzően DHCP-s netnél).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#68939) Headless válasza vargalex (#68938) üzenetére


Headless
őstag

A nélkül szerintem még a listába sincs benne, úgy emlékszem, persze update url-el működik, meg ha manuálisan szerkeszti a ddns listát a megfelelő update url-el.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68940) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!

Köszi a segítséget mindenkinek! Ott tartok, hogy a services fülnél megjelent a Dynamic DNS. Beállítottam úgy mint régen Alex buildjében. Sajna nem megy illetve a Lookup Hostname nem is volt a régi buildben. Ide mit kellene írnom?
Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#68941) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!

Most már ott tartok, hogy belülről elérem a routert a külső címmel, kintről viszont nem megy. Már kezdem feladni a külső elérést :O . Mit tudok még kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#68942) qqcqqc válasza qqcqqc (#68930) üzenetére


qqcqqc
őstag

És befejezem monológom: DD-wrt fel, beállít és napok óta nincs gond.

(#68943) vargalex válasza qqcqqc (#68920) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A wireless bridge/repeater mód szerintem, ahogy a neve is mondja wifi továbbszórásra való...

Alex

(#68944) CheGhost válasza bod101 (#68941) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
A tűzfalban engedélyezve van a szükséges port? Alapesetben 80 - http és/vagy 443 - https. Csak portnyitás, és nem továbbítás (forward).

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#68945) bod101 válasza CheGhost (#68944) üzenetére


bod101
aktív tag

Szia,
most megy és szerintem forward-dal sikerült nem portnyitással.
Köszi mindenkinek a segítséget!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#68946) qqcqqc válasza vargalex (#68943) üzenetére


qqcqqc
őstag

Alapban igen, de az összes leírásban ez volt az egyetlen megoldás, hogy swichként használd és ne routerként.
A problémám a kapcsolat instabilitása volt, még a konfig felület sem töltött be.
Miután átváltottam dd-wrt-re minden stabil. Mondjuk ott sem volt egyszerű a beállítás.
Látszik, hogy router funkcióra van kitalálva mindegyik, de nekem egy usb print szerver és swich kombinációjára volt szükségem.

(#68947) vargalex válasza qqcqqc (#68946) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A gargoyle-t konkrétan nem ismerem, de OpenWrt alapú, így nem lehet gond switch-re configolni. Nálam is megy néhány eszköz így...

Hirtelen ennyit találtam: "under "Connection->Device Configuration", you should choose "Wireless Bridge/Repeater".

under "Connection->Wireless Bridge/Repeater", you should choose "Bridge to LAN" and "Repeater Disabled"."

Minden lépést megcsináltál?

Alex

(#68948) qqcqqc válasza vargalex (#68947) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igen. Nem a beállításokkal volt a gond. Egyszerűen működött, aztán nem, majd egy újraindítás és kezdődött elölről.
A számítógépeknél (2 db) a következő történt. Kapott ip-t, amit a most használt router oszt, volt hálózat és net, majd megszűnt a net, az óra melletti ki ikon még jelezte a net elérést. Majd megszűnt a hálózat, a tp-link webes felülete elérhetetlenné vált. Kihúztam, újra jó lett 5-6 percig, majd az egész kezdődött elölről.
És mielőtt megkérdezed, az egész elején alapra állítottam mindent, az ez előző konfig összes beállítását törölve.

(#68949) lócitrom


lócitrom
őstag

soros portba passzoló tüskesort honnét lehetne beszerezni relatíve gyorsan fővárosban :F

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#68950) Intruder2k5 válasza lócitrom (#68949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elektronika bolt, esetleg PC bontó, és megveszed a legrégebbi, legolcsóbb cuccot amiben ilyen van, és kiforrasztod belőle. Szerintem alaplapi soros, IDE, stb. portok, régebbi alaplapok jumper tüskéi jók lehetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.