Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) vargalex válasza keke69 (#68700) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ami kimaradt még és kérdésed volt: a LEDE/OpenWrt firmware-ból a gyári firmware-ra a factory verzió kell.

Alex

(#68702) ksa


ksa
újonc

Üdv.
Tp-link TL-WR1043ND V4-es - EU- verziós a routerem.
DD-WRT- ből jó-e ez letöltés az én routeremhez?
Mert v4-eshez nem mutat ott.
https://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
Ha jól tudom itt a 4,12Mb-ost kel letölteni ,telepíteni.
Akinek van ilyen routere és ilyet telepített kérem jelezze, hogy a wifin növekedett-e a sebesség?
Csak remélem hogy ez növeli a wifi sebességét.
Ha röviden megírod mekkora sebesség lett rajta, megköszönöm.
Ha ez nem jó, akkor más is lehet ami a wifit erősíti gyorsítja.
Köszönöm a választ.

(#68703) krealon válasza ksa (#68702) üzenetére


krealon
veterán

"Tp-link TL-WR1043ND V4-es - EU- verziós a routerem.
DD-WRT- ből jó-e ez letöltés az én routeremhez?
Mert v4-eshez nem mutat ott.
"

A v4-eshez csak a v4-es fuirmware a jo, igy a te eszkiozodre nem letezik DD-WRT.

"Csak remélem hogy ez növeli a wifi sebességét."

Felelesleges remnykedni.
Az alternativ firmware-ek altalaban a gyari firmware-ben nemletezo funkciokkal bovitik a routerek repertoarjat, a Wifi maximum stabilabb, de nem gyorsabb (eltekintve 1-2 nagyon-nagyon ritka kiveteltol).

"Ha ez nem jó, akkor más is lehet ami a wifit erősíti gyorsítja."

A Wifi 3 dologtol fugg:
- az Access Point (Wifi router)
- a kornyezet (zavaro halozatok, nem wifi jellegu zavarok (bluetooth, jelatvivo))
- a kliens eszkoz (telefon, tablet, notebook, stb.)

Ha a Wifi atvitelt a kliens tudsa korlatozza, akkor allithatsz a routeren barmit, nem lesz gyorsabb az atvitel.
Ugyanez igaz a kornyezetre is.

Tehat mielott esz nelkul elkezded szorni a penzt uj router-re, vagy ossze-vissza elallitgatod a router-edet, arra kellene rajonnod, hogy vajon van-e a rendszeredben tartalek, amit kiaknazhatsz.

Ha ezekhez nem ertesz es megtanulni sem szeretned, hogy mi, miert, hogyan, akkor keress egy halozati szakembert aki megvizsgalja a kornyezeteted es az eszkozeidet es utana javaslatot tesz a szukseges valtozasokra.

Aki azt mondja, hogy vedd ezt, vagy azt es biztosan javulni fog a Wifi-d, azt erdemes azonnal fakepnel hagyni, mert nyilvanvaloan hozzanemerto. :R

(#68704) keke69 válasza vargalex (#68701) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen! :R

Még annyi kérdésem lenne, hogy ez mennyire befolyásolja a router élettartalmát? Illetve ha valamit elkefélek az a router kukázását jelenti?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68705) vargalex válasza keke69 (#68704) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs élettartam befolyásoló következménye. Nyilván a flash véges számú alkalommal írható újra, de azt nem fogod elérni. Természetesen lehet brick-elni, de mindig van visszaút.

Alex

(#68706) qqcqqc válasza keke69 (#68704) üzenetére


qqcqqc
őstag

Egy jó tanács: Lan1-be legyen bedugva a gép, ahonnan csinálod.
Élettartam: kb. 20 flash és még mindig él a router.

[ Szerkesztve ]

(#68707) keke69 válasza vargalex (#68705) üzenetére


keke69
őstag

Remélem holnap sokat itt tudsz lenni! :)
qqcqqc : megfogadom a tanácsod, köszönöm neked is!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68708) keke69 válasza krealon (#68699) üzenetére


keke69
őstag

Javasolt az ilyen, nagy lelegzetu muvelet elott, egy gyari visszaallitast (reset to factory defaults) elvegezni a routeren, hogy biztosan ne forduljanak elo hibak.
Értsem úgy, hogy mielőtt bárminek is nekikezdenék reseteljem a router hátulján vagy a tl-wr1043nd_v1-webrevert.bin felrakása után gondoltad?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68709) vargalex válasza qqcqqc (#68706) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bármelyik LAN csatlakozó használható.
Írás alatt teljesen más nagyságrendre gondoltam. Jellemzően 100000 újraírási ciklus garantált...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#68710) vargalex válasza keke69 (#68708) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A felrakás után gondolta a kolléga, de szerintem teljesen felesleges, ugyanis az OpenWrt nem használ NVRAM-ot, így nem zavarja a gyári firmware (vagy DD-WRT) által otthagyott szemét.
Persze a reset ártani nem árt.

Alex

(#68711) keke69 válasza vargalex (#68710) üzenetére


keke69
őstag

:R :R :R :R :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68712) #95590400


#95590400
törölt tag

ha esetleg valakit érintene, a legutóbbi v1-hez való, 03.05-én kijött ddwrt eddig stabilnak és jónak tűnik, a rúter oldala is elég reszponzív. ritkán szoktam feltenni új fw-ert, de a 150 megabites net úgy tűnik amit kb. 2 éve használok, kissé megviselte, meg időnként beállt, mint a szög, csak az áramtalanítás segített (ezen a naponkénti ütemezett újraindítással segítettem), a qos is elszállt rajta végül. de nagy kedvem nem volt próbálgatni semmit. a qbit-ben raktam egy sebesség korlátozást. azóta csak 2 havonta kellett kb. áramtalanítani.
pont mikor felnéztem, ez volt az aznapi... gondoltam, mit veszíthetek... az estémen kívül. de végül talán nem kellett próbálgatnom többet, meg keresgélnem neten, hogy kinek melyikkel a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#68713) keke69


keke69
őstag

:R :R :R Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét! :R :R :R
Jelentem fent van a LEDE és tökéletesen működik 1043ND V1
Amit nem értek még az annyira ha nyitok egy portot nem látom utána, nincs lista.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68714) keke69


keke69
őstag

Utorrent beállítással nem boldogulok, esetleg valaki tudna segíteni? Szerintem nem tudok nyitni neki portot.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68715) Funkymonkey válasza Headless (#68668) üzenetére


Funkymonkey
csendes tag

Szia!

Teljesen kinulláztam a 4TB-os HDD-t, majd GPT-re állítottam minitoolsban. Aztán rádugtam a routerre, és a HDD managerbe hiába nyomok a 2.4-re vagy a 2.3 ra nem tud mit kezdeni vele. Látni látja a winyót, de ugyúgy ezt írja ki: Your drive is bigger then 2.2TB. You should format your drive with GPT partition table...

Letudnád írni lépésről lépére hogy csináljam? Napok óta nem boldogulok vele. :(

Köszi előre is.

(#68716) Headless válasza Funkymonkey (#68715) üzenetére


Headless
őstag

a formázó felületen nem fogod tudni, mert benne van az ellenőrzés... :D
( majd valamikor módosítjuk, az új fdisk-hez méltóan).

írtam megoldást.

2 db parancs létrehozni a particiókat, h a atábla már létezik. :) Ezt akár runcommandba is futtathatod, viszont arra figyelj, hogy más ne legyen a routerre dugva, mert ha más is rajta van és nem sda a formázandó hdd, akkor mást fog leformázni, amit nem szeretnél...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68717) HiFiHobbi válasza wwenigma (#60078) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Szia!

Segítséget kérnék most 2018-ba mi a részletes menete a TL-WR1043ND v2.1 router frissítésének a v3 firmware verzióra? Mivel már azóta több új kiadása is kijött a v3-as firmware-nek. A v3-ba már javították az IPv6 hibáit az elmúlt évek alatt? A frissítést az IPv6 és a Guest Network miatt szeretném elvégezni.

Másik routerrel is lenne hasonló kérdésem!

Adott két TL-WR940N router egy v4.0 és egy v5.0. A v5.0 firmware-ja úgy tudom felmegy a v4.0-ra is mivel állítólag a két router egyezik hardveresen. Plusz a v5.0 router Hardware verziónál v4/v5-öt ír. Ha ez így van hogy tudnám a v4.0 firmwaret feltenni a v5.0-ás routerre?

(#68718) Funkymonkey válasza Headless (#68716) üzenetére


Funkymonkey
csendes tag

Próbáltam nem sikerült. No output error, ezt írja ki, ha futtatoma parancssorba amit írtál. kb. 3 évvel ezelőtt szintén egy WD my book 4TB volt rácsatolva és gond nélkül felcsatolódott. És érdekes módon akkor MBR partícióba tudtam felcsatolni úgy, hogy látta mind a 4TB-ot. Ez az eszköz (majdnem ugyanaz) egy WD elements 4TB, és bármit csinálok nem tudom felcsatolni ( a HDD 100%-os és vadi új). Látni látja az eszközt, de extroot se jön létre, vagy valamit nagyon elbénázok. Formáztam már minitoolsban az egészet GPT ext4 re, majd 3.1 et indítottam neki, előtte kinulláztam egyszer teljesen, csináltam már sok mindent. 3. napja szívok vele, nem tudom mit próbálhatnék még.

(#68719) gduck válasza keke69 (#68714) üzenetére


gduck
addikt

Network/Firewall/Port Forwards menüpont!

Name: akármi
External port: ami az utorrentben be van állítva (ne legyen véletlenszerű minden indulásnál!)
Internal IP address: amelyik gépen fut az utorrent
Internal port: ugyanaz mint az external port! (ami az utorrentben be van állítva)

(#68720) keke69 válasza gduck (#68719) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm!
Sajnos nem ez volt a gond. Utána olvastam és a system-en belül fel kellett tenni egy upnp appot, majd azt bekapcsolni. Onnantól volt öröm boldogság!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68721) suste válasza keke69 (#68720) üzenetére


suste
veterán

Vagyis pont az volt a gond, csak te felraktál egy olyan programot, ami mindennek nyit portot, ami belülről kér ilyet.
Te tudod :D

(#68722) keke69 válasza suste (#68721) üzenetére


keke69
őstag

Először pont csak annyit csináltam amit leírtál de úgy nem engedte át az utorrentet!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#68723) HiFiHobbi válasza HiFiHobbi (#68717) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Valaki esetleg tud segítséget adni az előző hozzászólásomba feltett kérdésekre?

És abba tudtok-e segíteni az Archer c7 ac1750 v2.0 USB-je kiszolgálja táppal a WD MyPassport 2TB 2,5-ös USB 3.0 külső HDD-met? Vagy mindenképp kell neki külön 5V 1A tápfeszt adni? Ez a kérdés természetesen érvényes a TL-WR1043ND v2.1 routerre is! Mivel azzal is össze kéne hozni egy hálózati meghajtót.

(#68724) HiFiHobbi válasza ksa (#68681) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Szia!
A WiFi az egy alattomos dolog. És ahogy más is írta vedd figyelembe a körülményeket! De én elsőnek azzal kezdeném a kliensed WiFi modulja mekkora sebességet támogat. Mert ha tegyük fel 150Mbit/s, akkor az általad mért sebességek még nem is annyira rossz adatok.

(#68725) HiFiHobbi válasza Headless (#68663) üzenetére


HiFiHobbi
csendes tag

Szia!
Ennek a wifi analyzernek mi a neve és honnan lehetne letölteni? Az 5GHz-es sávot és az ac szabványt támogatja?

[ Szerkesztve ]

(#68726) grizlisandor válasza grizlisandor (#68386) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ismerőstől kaptam egy tippet és sikerült megoldani a problémámat. Leírom, hogy hátha segítség lesz ez másnak.

A probléma az, hogy SSD és HDD kombót használok és a HDD-re megy a letöltés és disk overload(katt)Logout cikk megcsináltam ez alapján és már rögtön gyorsabban jönnek le a dolgok. :)

(#68727) suste válasza grizlisandor (#68726) üzenetére


suste
veterán

Ok, hogy megosztottad a problémád megoldását, de azért azt is remélem tudod, hogy ehhez semmi köze nem volt a routerednek, és ezt is jó lett volna ha közzéteszed ....

#68725) HiFiHobbi

Ez egy openwrt/lede - hez fejlesztett egyedi weboldal része (ami a 9092-es porton működik). Külön mentésként lehet telepíteni a szervereinkről....

[ Szerkesztve ]

(#68728) grizlisandor válasza suste (#68727) üzenetére


grizlisandor
addikt

Így utólag már tudom, hogy nem a router hibája volt. Én rá gyanakodtam, mivel más nem változott; az előző 741ND és a Digi 100 kombinációval tökéletesen elégedett voltam, semmilyen problémám nem volt(ott is SSD+HDD kombó volt).

(#68729) Funkymonkey


Funkymonkey
csendes tag

68715-re tudtok segíteni? Sehogy nem jön össze hogy a 4TB-os HDD-t csatoljam, pedig a router látja. Se a suste HDD managerrel, se HeadLess által leírt parancssorral, se egyéb partíció kezelőkkel. Egy új HDD-ről van szó, 100/100% a HDS-el. Ami érdekes hogy 3 partíciót hozok létre. Minitools-os formázást követően (GPT-ext4) az 512MB Swap és extroot látszik, és ugyanúgy ext4-el van formázva a maradék 3.7GB (mnt). De ha végez, arra nem ext4 et mutat, hanem azt "other", és mind a 3.7GB használt. Ha ext3 ba formázom akkor csatolja a router automatikusan a HDD-t, de akkor se kerek valami. Lehet érdemes lenne egy surface tesztet (egy újabb nap elmenne) csinálnom? Előre is elnézést hogy harmadjára írok , de egyszerűen nem tudom mi lehet a gond.

(#68730) Headless válasza Funkymonkey (#68729) üzenetére


Headless
őstag

Szia szerintem egyszerűbb ha egy privátban küldesz valami hozzáférést (teamviewer, stb) és pár perc alatt megoldanánk...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68731) Funkymonkey válasza Headless (#68730) üzenetére


Funkymonkey
csendes tag

Köszönöm itt is mégegyszer a segítséged, szuperül működik.

(#68732) szasza107


szasza107
csendes tag

Üdv!

Előre is bocs a lámázásért, de meghaladta a képességeimet a probléma. Adott egy 1043 v3-as router, amihez eddig is és korábban is csatolva van/volt egy 2 TB winchester. A routeren suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07 firmware. Kb. 3 hete megint megtelt az overlay, nem tudtam módosításokat elmenteni, ezért reseteltem. Korábban mindig sikerült gond nélkül a wifit, csatolást, transmissiont visszaálllítani a lucy-ban. A legutolsó reset után sehogy nem sikerült a HDD felcsatolása, amit leginkább formatálás nélkül kellene megoldani. Erre kellene valamilyen megoldás, segítség. Próbáltam a ki-, be kapcsolást a HDD, próbáltam Lucyban és HDD managerben is, de nem jutottam semmire.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#68733) siddis válasza szasza107 (#68732) üzenetére


siddis
őstag

Nem nézted egy live linux-al, hogy nem sérült-e meg a fájlrendszer a vinyón.? Látja amúgy az fdisk parancs.?

-- Aux armes, citoyens --

(#68734) suste válasza szasza107 (#68732) üzenetére


suste
veterán

vagy win alatt hdd sentinel is jó
egyébként táp van neki rendesen?
az overlay megtöltése egyértelműen arra utal, hogy leszakadt a hdd, ami leginkább áramellátási probléma szokott lenni....

(#68735) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Az imént véletlenül kizártam magam? a routerből és szeretnék visszamenni a luci felületre.
Épp bridge módba tettem a guest wifit és a LAN-t, és a firewall beállításnál accept-re tettem az in/out/forward-ot és amikor rányomtam a save and accept gombra, kiírta, hogy waiting for configurating...
Na az volt az utolsó amit láttam :D

Hogyan tudnék visszalépni a routerbe ha az SSH le van tiltva?

LEDE van rajta ha ez fontos.

[ Szerkesztve ]

(#68736) Melorin válasza Melorin (#68735) üzenetére


Melorin
addikt

Sikerült! :D

(#68737) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Jó reggelt!

WDR4300 v1-hez mi a javaslat? Pontosabban mi a különbség a factory, és a sysupgrade között?

...mint az közismert...

(#68738) PapaMaci válasza PapaMaci (#68737) üzenetére


PapaMaci
őstag

...közben megtaláltam a választ :P

...mint az közismert...

(#68739) szasza107 válasza suste (#68734) üzenetére


szasza107
csendes tag

Köszönöm a választ!

A vinyó külön táppal rendelkezik. Megnéztem a HDD sentinellel, nem észlelt semmilyen hibát. :(

(#68740) suste válasza szasza107 (#68739) üzenetére


suste
veterán

nézd meg a logot
mit ír amikor leszakad/eltűnik?
a mi fw-nkben automount van, luciban nem szabad piszkálni a mounts oldalt!
csak a HDD/partíció label számít

(#68741) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy a 1043N különbözik hardware-ben az 1043ND-tol?
Vagy csak az antenna és az USB port a különbség?
A TP-LINK oldalán nem találtam erről semmi infót.

Köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#68743) suste válasza sony309 (#68741) üzenetére


suste
veterán

csak ???
antenna az még ok, de az USB (és az ehhez kötödő funkciók) hiánya kb megfelezte az értékét a routernek :Y
és az még durvább, hogy az árában ezt sehol nem látni :F

(#68744) llax válasza suste (#68743) üzenetére


llax
senior tag

A Wikidewi-n N-esnek írják, de képen eddig nem láttam N betűt a switch IC-n. Ha tényleg nincs, akkor hardveres NAT sincs. (mondjuk nem is hirdetik...)

(#68745) sony309 válasza suste (#68743) üzenetére


sony309
őstag

Én az ND-t 17.000-tol láttam, az N-t 11.000-ert.

S3x, hifi & rock and roll

(#68746) suste válasza sony309 (#68745) üzenetére


suste
veterán

persze, a boltosok nem hülyék, felemelték a régi árát, hiszen többet tud, és ráadásul kifutó termék, és kelendő is
egyébként 14 körül volt, és az új is ilyesmin indult, legalábbis ilyet láttam webshopokban először....

(#68747) CheGhost válasza sony309 (#68745) üzenetére


CheGhost
aktív tag

1043N-t kb. 9.400 Ft-ért már lehet találni nívósabb helyen is, de a jobban használható 1043ND már nem nagyon akad, max. csak olyan helyen, ahol extra magas áron próbálják 1-2 balekra tájékozatlan emberre rásózni.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#68748) sony309


sony309
őstag

Akkor ezek szerint, ha nekem nincs szükségem az USB portra és antennát sem akarok cserélni rajta, akkor felesleges az ND-t megvennem?

Kb. 14.000 Ft-ért jutnék hozzá az ND-hez.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#68749) Headless válasza sony309 (#68748) üzenetére


Headless
őstag

Ha hardveres nat sincs benne, akkor gigabites netre alkalmatlan lesz. Tp link egy kategóriával lejjebb pozicionálta a 1043-at ezzel a lépéssel.Szerintem nem egy jó választás már. Meg hát a jelenleg szinte elhagyhatatlan 5 ghz-es wifi is hiányzik.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68750) sony309 válasza Headless (#68749) üzenetére


sony309
őstag

Gigabitből kb. 650 Mbps-t tudok kipréselni, de gondolom, hogy az i5-s gépem se nagyon tudna többet.
A dual band nálam nem játszik, egy eszközöm sem tudja és családi házban lakok, nem zsúfolt a környék wifi-vel.

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.