Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) lócitrom válasza Intruder2k5 (#68950) üzenetére


lócitrom
őstag

konkrét boltot vagy terméket tudsz esetleg...? van pár régi kacat, de szinte biztos vagyok benne, hogy pont ehhez megfelelő nincs egyikben sem :(

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#68952) Intruder2k5 válasza lócitrom (#68951) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem tudok konkrétat, de ilyen tüskék szinte minden régi hardveren voltak. Úgy egy S3 Virge VGA-n, mint egy Sound Blaster hangkártyán, vagy bármilyen régi deszkán.

Boltot végképp nem tudok, nem vagyok fővárosi.

(#68953) Z10N


Z10N
veterán

Hello!

Adott egy v2 router gyari fw-vel, amire openwrt-t akarnek rakni. Lan-on es wifi-n csatlakozva nem oszt ki ip-t es elerni sem lehet a default 192.168.0.1-n. Winscp-vel probaltam ssh-n elerni, de szinten semmi. A manual es a ledek allapota szerint hibatlanul mukodik, de megsem lehet elerni. Masik routerre rakotve wan-n keresztul felismeri, de igy sem lehet elerni, viszont a ping-re reagal. Nmap nem tert vissza nyiott port-tal, amin be lehetne jutni. Meg nem reseteltem, mert a beallitasokat elotte le akarnam menteni, mielott openwrt-t raknek. A 4+1 portot teszteltem es mindegyiken ezt csinalja. Szetszedve nem latok rajta elfustolve semmit. WPS mukodik.

Tipp, hogy mi lehet a baja?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#68954) CheGhost válasza Z10N (#68953) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!

Azt nem írtad, hogy a 192.168.1.1 ip-vel is próbáltad-e.

"Masik routerre rakotve wan-n keresztul felismeri, de igy sem lehet elerni..."
- A másik router által osztott ip-n próbálkoztál?
- Lehet, hogy a két router ip-címe ilyenkor ütközik.

Ha wifi-n vagy kábelen csatlakozva a szg.en milyen átjárót ír ki? Ezen próbáltad elérni?

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#68955) Z10N válasza CheGhost (#68954) üzenetére


Z10N
veterán

Nyilvan kiprobaltam a "szokasos jelolteket" :U Sot meg a tplinklogin.net-t is, de semmi.

"A másik router által osztott ip-n próbálkoztál?"
Igen, erre utaltam ezzel: "de igy sem lehet elerni" :F

"Lehet, hogy a két router ip-címe ilyenkor ütközik"
Nem, mert ilyenkor "klienskent" mukodik es ad neki normalis dhcp-vel kiosztott ip-t. Illetve, mint mondtam alapbol sem elerheto gepre kotve. Meg mielott megkerdezned ket geppel es masik ket wifi eszkozzel teszteltem.

"Ha wifi-n vagy kábelen csatlakozva a szg.en milyen átjárót ír ki?"
Valami szokasos "169"-s ip-t ad, de azon sem lehet elerni.

Meg annyi informacio van, hogy wifi-n bar kapcsolodik, de ip-t nem ad dhcp-n. Viszont az atjaro megint valami "egzotikus" (nem irtam fel), de ezen sem lehet elerni.

Szumma szummarum latszolag nincs gond vele: bootol, a ledek villognak es nem jeleznek hibat, wifire lehet kapcsolodni (ssid), wps mukodik (pin-nel es push-sal is). A masik routerre kotve azonositja magat, szoval elvileg az sw is rendben van. A 4+1 port mindegyiken erzekelik az eszkozok. Es megsem lehet elerni weben.

Ugy latszik mar csak a reset maradt...

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#68956) Soma01 válasza Z10N (#68955) üzenetére


Soma01
veterán

Reset.

(#68957) gduck


gduck
addikt

Új LEDE FastPath build ;) KATT IDE!

Firmware: LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3824-b1205a9 --> LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3916-71019a7
Kernel: 4.4.112 --> 4.4.138

[ Szerkesztve ]

(#68958) Indiant válasza gduck (#68957) üzenetére


Indiant
addikt

Wo ist V3??? :F

(#68959) Benoe77 válasza Indiant (#68958) üzenetére


Benoe77
őstag

V3 ist V2

(#68960) Indiant válasza Benoe77 (#68959) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi! De eddig külön volt. Nem értem a fejlesztőt.

(#68961) Benoe77 válasza Indiant (#68960) üzenetére


Benoe77
őstag

Elvileg ugyanaz a hardver, gondolom nem akart két külön verziót fordítani. Nekem nem is akart felmenni a v2 csak parancssorból -F kapcsolóval.

(#68962) vargalex válasza Benoe77 (#68961) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, hogy nem megy fel másként, hiszen az azonos hardware ellenére azért a hardware azonosító legalább különbözik.

Alex

(#68963) Surranó válasza qqcqqc (#68948) üzenetére


Surranó
aktív tag

Üdv!

Ezt a netledobálást még gyári fw-rel csinálta? mert nekem az van:
Firmware Version:
3.13.15 Build 140319 Rel.41339n
Hardware Version:
WR1043ND v1 00000000

... és ha nem ülök a gép előtt, akkor észre se vettem, hogy a mobilok átálltak mobilnetre, és már el is fogyott a havi kvóta...

(#68964) Indiant válasza Benoe77 (#68961) üzenetére


Indiant
addikt

Azért én nem vagyok olyan bátor ,h. forszírozzam a felrakást. A fenének nem lehet átírni a hardware azonosítót? A 2-est átírni 3-asra nem nagy cucc. ..és most akkor a V2- V3-ra alakítva, V3-as lede-re V2-t felrakni. Már a kutya sem fogja tudni ki van kivel.... :W

(#68965) bod101 válasza gduck (#68957) üzenetére


bod101
aktív tag

Szia,
ha nekem az előző build van fent ilyenkor elég a sysupdate telepítése ugye?
Köszi!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#68966) gduck válasza bod101 (#68965) üzenetére


gduck
addikt

Igen ;)

(#68967) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Régi TP-Link TL-WR841ND routerem sajnos felmondta a szolgálatot, bár már a gigabit "nem-támogatottsága" miatt amúgy is cserére érett.

Választásom egy TL-WR1043ND-re esett.

Mindenképpen olyan router kellett, ami tudja a következő szempontokat (is):
- Ütemezhető Wi-Fi időzítés (ki-be kapcsolás)
- Éjszakára kikapcsolható jelzőfények
- USB-s hálózati nyomtatás routeren keresztül (Router-re kötött nyomtató)

Arra már rájöttem, hogy a gyári firmware-el csak a jelzőfény kapcsolható ki (hatalmasat csalódtam a TP-Link gyári firmware-jeivel, mert alig tudnak valamit). Ezért én is harmadik féltől származó FW-t szerzek majd be (még nem tudom, hogy milyet, attól függ, hogy hanyas verziójú lesz a router)

Kérdések:
- a harmadik féltől származó FW-k tudják az előbb felsorolt szempontokat?
- az "N" és "ND" változat között csak 1x USB port és a levehető antenna a különbség?
- a harmadik féltől származó FW stabil, és biztonságos? (pl: a router tűzfala nem szűnik meg? Nem lesz védtelen a hálózatom?)

[ Szerkesztve ]

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#68968) gduck válasza #LittleG (#68967) üzenetére


gduck
addikt

Hát lehet másikat kellene választanod? Ugyanis a V5-ön nincs USB port és csak N, azaz nem levehető az antennája! V4-et meg nem tudom kapsz-e még...

(#68969) Szabest


Szabest
tag

Sziasztok!!

Adott egy v1-es wr1043 ( OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342)build-al, illetve egy Sasmsung G3-as házba, egy 4TB-os WD red.

Kérnék egy lépésről lépésre formázási leírást, hogy valami módon lássa végre a router, mert agybajt kapok :(

/próbáltam már az egészet GPT ként, ext4-re formázni minitool-al, semmi. egészet szintn gpt-ként ntfs-re, semmi. visszaraktam mbr-re majd ugye akkor max 2TB-osra tudtam, semmi./

Megvagyok szorulva :( Kérem, segítsetek, akár online(TeamVieween keresztül is) helppel is,

Köszönöm előre is!

üdv

Szabi

(#68970) suste válasza Szabest (#68969) üzenetére


suste
veterán

Lehet vargalex (AA) alatt még nincs is GPT támogatás?

(#68971) Szabest válasza suste (#68970) üzenetére


Szabest
tag

Azért próbáltam meg, hogy sima NTFS-ként 2Tb-os partíciót látja-e, de valamirét nem :(, egy mezei 1tb-os és egy 1.5TB_os WD-t, ntfs-el illetve ext4-el is simán lát :( help me. :(( :R :F

[ Szerkesztve ]

(#68972) suste válasza Szabest (#68971) üzenetére


suste
veterán

Ne keverd a dolgokat!
Tökmindegy hogy Ntfs vagy Ext vagy bármilyen fájlrendszer. A particiós tábla nem mindegy. Formázd meg a routeren a beépített formázóval.

(#68973) vargalex válasza suste (#68970) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem lehet, hanem egész biztos, hogy nincs GPT támogatás.

Alex

(#68974) iMaverick válasza vargalex (#68973) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezt nevezem fejlesztői támogatásnak! Felmerült egy kérdés, és "direktbe" a fejlesztő megválaszolja. :D

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#68975) Szabest válasza iMaverick (#68974) üzenetére


Szabest
tag

Nanná :D Vargalex nagyon rendes ember! Ha értenék hozzá betaggeltem volna :) ez nem a fb... :D

@Suste, nemtudom formázni, ha nem látja dev, meg fdisk sem...

@Vargalex, javaslatod mi lenne, hogy tudjam használni a routerrel a 4TB-osomat?

üdv

Szabi

(#68976) Headless válasza Szabest (#68975) üzenetére


Headless
őstag

Új fw. Vagy lede 18.06 (pl sokkal frissebb kevesebb szabad hely, viszont ath79-ként már van flow offload azt hiszem, neked kell válogatni/telepíteni a csomagokat külön) vagy egy régebbi BB akár suste/Headless 0.8.1 (lassabb NAT sebesség(100-200 mbps), beépített média szerver programok), abban már van GPT támogatás.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68977) vargalex válasza Szabest (#68975) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem a disk-et látnia kellene, legfeljebb 2 GB-ra tudja formázni. Ha nem is látja, akkor inkább külső ház in kompatibilitás van. Persze nem kizárt, hogy újabb firmware-ban ezen már javítottak. Azért valljuk be, az én buildem már elég öregecske...

Alex

(#68978) vargalex válasza Headless (#68976) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az ar71xx platform még csak 4.9-es kernelen van...

Alex

(#68979) Headless válasza vargalex (#68978) üzenetére


Headless
őstag

Igen az ar71xx platform még igen, viszont switch szerint átrendezgették szép lassan a régi eszközöket is... és ott már 4.14-en van. Ezért írtam hogy ath79-en van flow offload is. Stabilitásról, nem működő funkciókról nem tudok nyilatkozni...

[link]

SZERK: jah akkor snapshotban van még csak, okés nem szóltam :) 18.06-ot annyira azért nem követem...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68980) vargalex válasza Headless (#68979) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én azért írtam, mert 18.06-ban nincs ilyen target, az ar71xx viszont 4.9-es.

Alex

(#68981) gduck válasza Indiant (#68958) üzenetére


gduck
addikt

(#68982) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok! Milyen firmware -ek vannak most v2 -re, amiben alapból van torrent kliens?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#68983) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

A milyen routert topicból küldtek ide...
Egy v2-es routerrel szeretném megoldani, hogy idő alapon szabályozhassam a kliensek net kapcsolatát.

Tudnátok segíteni, hogy melyik CFW tudja ezt?

Köszönöm előre is!
misimagaki

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#68984) Truman válasza Truman (#68982) üzenetére


Truman
senior tag

Kihalt a topik? :F

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#68985) vargalex válasza Truman (#68982) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha jól sejtem, leginkább csak a suste/Headless build.

Alex

(#68986) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Nagy nehézségek árán, de ma végre megjött a TP-LINK TL-WR1043ND routerem. Azért mondom, hogy nehézségek árán, mert nehéz volt rábukkanni, helyileg egyetlen bolt sem tudott ilyen routert beszerezni, mi több, hülyének néztek, hogy ilyet már aztán sehol nem lehet kapni. Ahaaa.... Végül csak sikerült, méghozzá egy v3-as verziójút. Korábban már írtam, hogy nagyon bánt, hogy nem támogatja a gyári firmware a Wi-Fi kikapcsolás időzítést, illetve a LED fények éjszakai kikapcsolását. Ezt megoldandó, szeretnék 3. féltől származó firmware-t szerezni.

- Milyen (melyik) firmware-t ajánlanátok ehhez a verziójú routerhez? (Openwrt, DD-wrt, stb.)
- Nem gyári firmware frissítéssel elvész a garancia?
- Mennyire veszélyes ilyenkor átállni egy másik (gyártó) firmware-jére? Tönkre mehet a router?
- Vissza lehet állítani később az eredeti firmware-t?

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#68987) Intruder2k5 válasza #LittleG (#68986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Fontos lenne még tudni, hogy milyen neted van, legfőképpen milyen sebességű, illetve PPPoE vagy DHCP a kapcsolat, mert a használható fw-k köre ettől is függ.

"Nem gyári firmware frissítéssel elvész a garancia?"
Elvileg igen, gyakorlatilag azonban ez utólag nem bizonyítható, mert ha bármi gond lenne a routerrel, akkor gariztatás előtt visszateszed a gyári firmware-t, vagy ha nem lehet, akkor nagy eséllyel a szervíz sem fogja tudni megmondani, hogy korábban milyen szoftver futott rajta. Én személy szerint nem tudok olyat, akinek visszadobták volna a routert ilyen indokkal, sőt magam is gariztattam olyan darabot amin CFW volt, csak éppen semmilyen módon nem indult el. A garancia bukása tehát csak elvi.

"Mennyire veszélyes ilyenkor átállni egy másik (gyártó) firmware-jére? Tönkre mehet a router?"
Sokkal nem veszélyesebb mintha a gyári fw-t frissítenéd, de mielőtt bármit csinálsz - főleg flashelés előtt - olvass, kérdezz, akkor nem lesz baj. És lehetőleg ne legyen közben áramszünet.

"Vissza lehet állítani később az eredeti firmware-t?"
Igen vissza.

[ Szerkesztve ]

(#68988) #LittleG válasza Intruder2k5 (#68987) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia,

"Fontos lenne még tudni, hogy milyen neted van, legfőképpen milyen sebességű, illetve PPPoE vagy DHCP a kapcsolat, mert a használható fw-k köre ettől is függ."

Sajnos nem igazán tudom, hogy DHCP vagy PPPoE a kapcsolat, annyit tudok, hogy maga az internet 50 mbps sebességű, a Telekomtól van, továbbá optikai kábelen keresztül érkezik az internet. Azonban a telekomos modemről itt egy screenshot, ez lehet segít neked:

Véleményem szerint DHCP, már csak józan paraszti ésszel is, mert több menüpont úgy szól, mint pl: DHCP Configuration, DHCP Server, stb. :D

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#68989) Intruder2k5 válasza #LittleG (#68988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, ez PPPoE net, de végül is ilyen sebesség mellett nincs is jelentősége. Hogy pontosan melyik fw is kellene neked a routerre, ebben majd az itteni szakik segítenek, én már régebben nem követem a TP-LINK vonalat, és nem akarlak félrevezetni.

A képedről töröltem a WAN IP és MAC címeket.

[ Szerkesztve ]

(#68990) qqcqqc válasza #LittleG (#68986) üzenetére


qqcqqc
őstag

openwrt alatt tudod ütemezni a wifi működését, én anno 2 időzónában engedélyeztem egy napon belül, reggel és este. Amikor nem volt otthon senki csak lan net volt.
Az összefoglalóban van pár link a cf-hez, szerintem suste dolgait nézd meg, van jó leírása és ha elakadsz szerintem segít.

(#68991) #LittleG válasza Intruder2k5 (#68989) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségedet!

Várom a további hozzászólásokat! ;)

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#68992) misimagaki válasza misimagaki (#68983) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja egy cfw sem az időalapú hozzáférés vezérlést?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#68993) gduck válasza misimagaki (#68992) üzenetére


gduck
addikt

Ilyenre gondolsz? Pl. LEDE cfw simán tudja ;)

(#68994) nOvOp válasza gduck (#68993) üzenetére


nOvOp
senior tag

De jó, ez alapból benne van (hol) vagy vmilyen modult kell telepíteni?

(#68995) Headless válasza nOvOp (#68994) üzenetére


Headless
őstag

luci -> firewall -> rules...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68996) nOvOp válasza Headless (#68995) üzenetére


nOvOp
senior tag

köszi, sasolom

(#68997) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

A Tp-Link TL_WR1043ND v3-hoz (!!!) is használható ez a cikk az OpenWrt telepítésével kapcsolatban?

http://tothszabi.info/blog/tp-link-tl-wr1043nd-okositas

Csak azért kérdezem, mert ő egy korábbi v1.x változatú routert használt, és nem tudom, hogy itt mi a különbség.
Csak annyi, hogy a honlapról nem a v1-es, hanem a v3-as firmware-t kell letölteni?

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#68998) gduck válasza #LittleG (#68997) üzenetére


gduck
addikt

Igen, annyi hogy neked a V3 factory image kell (amennyiben még gyári szoft van a gépeden)! És szerintem alapból benne van a Luci, tehát a web felületes résztől nézzed majd a leírást ;)

[ Szerkesztve ]

(#68999) uriember


uriember
aktív tag

Sziasztok, most nem szeretném az összes hozzászólást végigolvasni, egyszerű kérdésem lenne, melyik verziót ajánlanátok, v2, v3 vagy v4, és miért? Miben különbözik egymástól a 3 verzió? Melyik a legstabilabb? Digi 1000 PPoE kapcsolathoz kellene, gyári FW-el.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#69000) gduck válasza uriember (#68999) üzenetére


gduck
addikt

Hardwerileg a V4 legújabb és leggyorsabb ;) Jelenleg V5-öt lehet venni, de abban nincs USB port! Régebbi verziót már nagyon keresni kell...

KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.