Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) trinitronka válasza Headless (#68250) üzenetére


trinitronka
tag

NETIS SYSTEMS WF-2780

Honor play

(#68252) Marci112233 válasza trinitronka (#68251) üzenetére


Marci112233
őstag

Ne csodálkozz, hogy az Netis leveri az 1043N V5 routert. Miért is? Mert a Netis már Dual Band router, ami képes 5 GHz-re is. Nem értem mi vit rá a cserére, mikor a leváltott router erősebb, többet tudó, mint az 1043N.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#68253) Headless válasza trinitronka (#68251) üzenetére


Headless
őstag

És akkor itt is van az amit vártam... azt a sebességet nem 2,4GHz -en mérted... Hanem legvalószínűbb, hogy AC433-as vagy nagyobb link sebességre képes eszközzel...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68254) trinitronka válasza Marci112233 (#68252) üzenetére


trinitronka
tag

Ez rendben van.Konfigurálásnál külön lehet 2,4 és 5 -re felh.nevet jelszót állítani. A 2,4 -re csatlakoztam és a vevőm is csak 2,4 -et tud. Nem lecseréltem ,másik előfizetési helyemen van Netis . Ahol most TP-t használok csak 2,4 es környezetem van ezért nem Netist rendeltem,hanem úgy gondoltam egy sima N-es ,de 450 Mbps os router rendelek ,azt gondoltam többet tud ,mint mint a Netis 300-as N-je.
A méreseket teljesen ugyanazon a helyen végeztem ,ugyanabban a környezetben,mind a két előfizető helyemen, nagyon gyenge Tp adatok!

Honor play

(#68255) trinitronka válasza Headless (#68253) üzenetére


trinitronka
tag

NEEEM! Ezzel mértem :300Mbps High Gain Wireless USB Adapter
TL-WN822N NINCS OTTHON AC433-as vagy nagyobb link sebességre képes eszközöm!

Honor play

(#68256) suste válasza trinitronka (#68255) üzenetére


suste
veterán

Te magad írod hogy mivel használod (300-as kliens). Miért gondoltad hogy a 450-es routert ki tudod használni?
Az hogy nincs 100 se, az egy másik kérdés....

(#68257) trinitronka válasza suste (#68256) üzenetére


trinitronka
tag

Úgy gondoltam, hogy ha a Netis tud kb.150-et akkor egy 450 es TP többet fog tudni,
A történethez tartozik a méréseket ugyanabban a helyiségben végeztem ,de használni egy másik helyiségben használom ahol már a Netisből 40-50 Mbps marad a TP 20-25. Gondoltam ,ha TP 450-ese erősebb akkor a másik helyiségben is több lesz 40-50 től.
Még egy adalék van egy ASUS N12 300-as az is simán veri a TP 450-et.
Az hogy nincs 100 se, az egy másik kérdés.... Igen, ez a fő kérdésem.

Szóval csak azt szeretném valaki olyan cáfolja meg ,hogy ez a rouer csak ennyit tud és tényleg marketing duma a 450 ,akinek pontosan ilyen routere van TP-Link WR1043N v5.

[ Szerkesztve ]

Honor play

(#68258) suste válasza trinitronka (#68257) üzenetére


suste
veterán

Már sokszor le lett írva, most is említették, a 450-hez 450-es kliens kell! Szóval a te esetedben nem szabad 450-eskent kezelni, hanem sima 300-askent!!!
Az más kérdés hogy 300askent sem hozza a másik 300-as router szintjét, de én arra tippelnek a fele sebesség miatt, hogy nem megy a 40mhz....

(#68259) trinitronka válasza suste (#68258) üzenetére


trinitronka
tag

Amit leírtál teljesen igaz,tudom is, de hiába is vásárolnák 450-es kliens ,ha a TP-m gyenge.

Honor play

(#68260) vargalex válasza Headless (#68250) üzenetére


vargalex
Topikgazda

2,4 GHz-en sem lehetetlen ekkora (vagy nagyobb) sebesség...
Ha jól emlékszem, Woodworm kolléga MTK klienssel még nagyobb sebességet ért el.

Alex

(#68261) suste válasza trinitronka (#68259) üzenetére


suste
veterán

Ezt nem lehet kikövetkeztetni abból, hogy most milyen a sebesség. Jó esetben ha most egy pontban 300-as kapcsolattal tud 50-et, akkor 450-nel 75 körül kéne lennie. Persze azért nem ilyen egyszerű....

(#68262) woodworm válasza vargalex (#68260) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, és nem csak a turboqamos párossal, hanem a xiaomi és az intel 6205-ös kapcsolattal is. Utóbbinál nem akartam először elhinni, hogy valóban a 2,4 Ghz-es sávon csatlakozik, mer 220Mbit volt a vége.
Nem akarok olajat önteni a tűzre, nem tudom mennyire megismételhető más helyszínen, nálam teljes a "szélcsend", nincsenek más ap-k.

(#68263) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok!

A V4-es 1043ND kábelen megközelíti az 1000mg-ot?Digi nethez akarok routert,és ha megközelíti akár jó választás is lehetne.Ne mérdekes a wifi rész,mert csak feleségem böngészget a laptopjával a wifin.A kábeles rész a fontos.

(#68264) Headless válasza csgabee (#68263) üzenetére


Headless
őstag

Szia gyári fw esetén hardveres nattal simán kihozza a gbit maximumárt ami 940 körül tetőzik.

cfw esetén 2-300 mbps. illete van a fast path lede verzió amivel megvan a 5-600 mbps is. viszont ez utóbbira nehezebb csomagokat telepíteni (kmod) mert nincs repoja.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#68265) suste válasza csgabee (#68263) üzenetére


suste
veterán

de azért 1g-nál tuti nehezebb :))

(#68266) csgabee válasza suste (#68265) üzenetére


csgabee
tag

valóban igazad van.elírtam munka közben a g alatt van a b,ha megfigyeled.Köszönöm a segítséged.Örők hálám.

(#68267) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-Link WR1043N v5 router, de eddig csak csalódás. De ami a legjobban zavar, hogy a 60 Mbit/s-es internetből csak 40-42 Mbit/s jön át, a torrent is csak 10 kB/s-el jön. Az előző WR741ND-vel nem volt ilyen gond és az egy jóval gagyibb router.

Valaki tudna segíteni?

(#68268) jancsi20


jancsi20
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Van egy TP Link tl wr 1043 nd v4 es routerem, ezen a legújabb LEDE fut. Van még egy APC back ups GR 700 V -os szünetmentesem, amit össze szeretnék hozni a routerrel. ha elmegy az áram, jelezzen nekem e-mailen. És infót is adjon az állapotáról.

Valamiért mikor bedugom az USB porba a szünetmentes kommunikációs portját, akkor nem is világít az USB led. Miért? Elvileg minden drivert felraktam hozzá.
apc driver.

Tudnátok segíteni? Elvileg megoldható.

E!lőre is köszönöm! :R :R :R

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#68269) tlac válasza metrion (#68267) üzenetére


tlac
nagyúr

valószínűleg nem a routerrel van a gond

ha a port nincs nyitva a torrentnek, akkor nyisd ki

(#68270) metrion


metrion
aktív tag

Szia!

Nem hiszem a net az stabil. A portokkol soha nem foglalkoztam. Több TP-Link is megfordult nálam és ott se kellett állítani.Most azt próbálom ki, hogy resetelem a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#68271) trinitronka válasza metrion (#68270) üzenetére


trinitronka
tag

LAN-on vagy WIFI-n?Ha WIFI-n akkor tapsikolj,mert az enyém Wifin 400 Mbps-körüli netből csak 60-80-at enged.

Honor play

(#68272) metrion válasza trinitronka (#68271) üzenetére


metrion
aktív tag

LAN-on, WiFin 20-30 kozott. De ettől rosszabb routeren meg jó volt minden, nem értem, nagyon zavar.

(#68273) gduck válasza metrion (#68267) üzenetére


gduck
addikt

Valószínűleg a routernek semmi baja ;) Lehet éppen most ennyit tud a neted. Amúgy milyen szolgáltatótól van a net?

Torrentnek meg nyissad ki a portot, mert különben nem fog menni!

(#68274) metrion válasza gduck (#68273) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Dual-plus, vidéki internetszolgáltató, nem szokott velük baj lennk mindig stabil és ugyanolyan a sebesség, több éves tapasztalat. A torrent több mint 15 éve úgy ment, hogy nem nyitottam portot.

(#68275) metrion válasza metrion (#68274) üzenetére


metrion
aktív tag

UPnP is be van kapcsolva.

(#68276) csgabee


csgabee
tag

Valakinek van TP-Link WR1043ND V4 routere DIGI 1000 nettel?Kíváncsi vagyok LAN-on mennyit tud.
És ajállja -e........

(#68277) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!
Kis help kellene! Barátoknak vettem egy V2 verziót, családi házba. A szolgáltató PR Telekom, egy tv, internet modemből jön a kábel a régi routerbe.
Most bekötöttem a resetelt 1043-at de nincs net. Mac Clone megvan de nem ad be semmit, hiába van reboot. A kábelt simán dugva a gépbe, egyből van net.

Mit tudnék csinálni, 1 bites hálózatkezelő vagyok :B.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#68278) tlac válasza F.B.I. (#68277) üzenetére


tlac
nagyúr

ha kábelmodem, akkor kapcsold ki a mac clone-t és utána a modemet és a routert, majd vissza a routert és utána a modemet

azzal a mac-kel működik a modem, amivel először találkozik

[ Szerkesztve ]

(#68279) F.B.I. válasza tlac (#68278) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! A hétvégén megnézem. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#68280) trinitronka válasza metrion (#68272) üzenetére


trinitronka
tag

Ettől rosszabb router nincs is,tapasztaltam!!Hazudtoljon meg akineik pontosan ilyen van!!!

Leírom a típusát elrettentés végett! TP-Link WR1043N v5.

[ Szerkesztve ]

Honor play

(#68281) Apucy01 válasza trinitronka (#68280) üzenetére


Apucy01
őstag

nekem ilyen van és igazából semmi gondom vele, nem méregetek wifi sebeséget meg ilyesmi amióta megnyitottam a portot az torrentnek az is száguld. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#68282) trinitronka válasza Apucy01 (#68281) üzenetére


trinitronka
tag

LAN-al semmi bajom,torrent is megy szépen, WIFI sebesség ami csapnivaló.Már pedig én az igért 450 miatt vettem .

[ Szerkesztve ]

Honor play

(#68283) woodworm válasza trinitronka (#68282) üzenetére


woodworm
veterán

Azt ígéri, hogy képes a wifi szabvány szerinti 450-es linksebességre, ha az ellenoldal is képes rá. Tudja a kliensed?
A wifinél semmi sem biztos, ahogy egyre többen használják, úgy romlanak az egyedi vételi lehetőségek.

(#68284) metrion válasza trinitronka (#68280) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Mától minden rendben van Wi-Fi-n, LAN-on, megy a 60 Mbps amennyit tud a netem. Modemet cserélték. A torrent is megy, de az UPnP része valamiért nem, de ez lehet a kliens hibája is, de Port nyitással sikerült megoldani illetve a tűzfal okozta a passzív állapotot, jut eszembe lehet nem is kellett volna portot nyitni, mivel a tűzfal fogta és lehet ezért nem ment az UPnP(tesztelnem kell).

(#68285) Apucy01 válasza metrion (#68284) üzenetére


Apucy01
őstag

hidd el jó ha van port nyitva, és a gépnek sem ártana fix ip t adni ha dinamikus az ipd, és azt is fixálni a ruterben. én igy csináltam meg.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#68286) metrion válasza Apucy01 (#68285) üzenetére


metrion
aktív tag

Rezervált IP-t kap.

(#68287) csgabee


csgabee
tag

Valaki mérte panel tömb körülmények között a wifi sebességét?DIGI 1000-nettel.....
A jelenlegi TL-WR841ND router a feleségem laptopján csak 40Mbps körülit mutat DIGI 100-as nettel.És lassan hozzák az 1000-netet.1-2 hét remélem.Azt tudom,hogy WAN-on leadja a gigabitet.Kérdés,hogy WIFI-n mit tud.

Köszi....

(#68288) v.attis válasza csgabee (#68287) üzenetére


v.attis
őstag

Az is kérdés, hogy a laptop wifi kártyája mit tud!?
Meg a lakás, a falak, a szomszédok wifije... 200megabitnél többre ne nagyon számíts. Az én laptopomban 150 megás kártya van, 100-at tud valòsan. Az már elég.

(#68289) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Most olyan problémám van, hogy a V5-ös verzión nem akar működni a LEDek Night Modeja, idő rendben, beállítom az értéket és nem vált át este se reggel. Viszont napközben teszteltem, hogy az akkori időre rádobtam +1 percet és akkor kikapcsolt, mondom ilyen nincs. Most jövök haza, 22kor ki kellett volna kapcsolnia, erre világítanak a LEDek. :(

Újraindítás megvolt, most manuális raktam az időt és mást értékeket adtam meg.

Ha nem válik be, esetleg van ötletetek?

(#68290) trinitronka válasza csgabee (#68287) üzenetére


trinitronka
tag

Az a gyanúm ez a router em tudja az 1000 Mbps-ot csak 100-at LAN-on.Wifi jó ,ha eléri a 100-at.

Honor play

(#68291) csgabee válasza v.attis (#68288) üzenetére


csgabee
tag

szerintem ebben is 150 megás a kártya.De 40-50 közt látja mos ta 100-as netet. a 100 -már jónak hangzik.De gondolkozom nagyon a 2,4+5ghz-es routeren.Hátha jobb lenne a teljesíténye.

(#68292) woodworm válasza trinitronka (#68290) üzenetére


woodworm
veterán

Ne beszélj már butaságot!
Korábban írtad, hogy kábelen megvan a sebességed, akkor hogyan tudna csak 100-as sebességet? El kell fogadnod, hogy ilyen a wifi, nem garantálható a sebessége, erősen függ a környezeti tényezőktől, az egymáshoz csatlakozott kliensektől.

(#68293) gduck válasza metrion (#68289) üzenetére


gduck
addikt

Este letesztelem ;)

(#68294) Apucy01 válasza gduck (#68293) üzenetére


Apucy01
őstag

Ez az éjszakai mód dolog a ledekel nálam sem akar müködni csak félig.. a megadott időben kikapcsol ugyan de vissza már nem..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#68295) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Mióta csináltam Port nyitást azóta nem tudom alvómódba tenni a gépet, mert rögtön felébreszti, csak úgy, ha az Eszközkezelőben tiltom a felébresztés a hálókártyánál.

Ötlet? :F

(#68296) tigipuf


tigipuf
senior tag

Barrier Breaker(suste) régebbi verziót hol találok,tudnátok linket adni?
Ő találtam elnézést,valamiért a wwwSUSTE oldal nem jön be.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#68297) suste válasza tigipuf (#68296) üzenetére


suste
veterán

miért kell régebbi, miért nem jó a 0.8.1?

(#68298) tigipuf válasza suste (#68297) üzenetére


tigipuf
senior tag

Valamit lehet benéztem,lehet csinálok egy webrevert,és onnan újrarakom a rendszert.
A kérdésedre annyit tudok válaszolni,hogy volt már egyszer ilyen gondom és akkor visszaraktam egy régebbi suste-t,de lehet tar volt ,nem tudom már,de az tuti ,hogy a 0,6-ossal ment gyakorlatilag 2 éve.
Végül is rájöttem ,mindig a külső vinyó+torrent kezdi a kavarást ,utána összeomlik a minidlna is.
Szeretnék okosabbakat is is mondani de sajnos semmi közöm az egészhez :B

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#68299) suste válasza tigipuf (#68298) üzenetére


suste
veterán

semmi értelme újrarakni!!!
csinálj egy factory resetet, és akkor minden alaprál áll

(#68300) metrion válasza gduck (#68293) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Neked működik?
Én reset után újrakonfigoltam a router és ugyanúgy rossz, de ha pár percet rakok az akkori időre akkor kikapcsol, sztem simán bugos a cucc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.