Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53951) 2ozzmexy válasza mefistofeles (#53945) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem egészen ezért, a fogyasztást letojom, mivel egy autó fenntartásán nem a fogyasztás a legnagyobb költség, csak az a leglatvanyosabb. ;)
Azért vezetem mert a kutya nem fogja elhinni hogy 4ezret futott 2 évesen... Ha hosszabb utat tervezek akkor egy kB üzemanyag költséget számolok, ha átlagban 6,31, akkor számolok 6,5 literrel, tudom hogy megyek 6ezret akkor 60*6,5*pillanatnyi üzemanyag ár. Egy emelkedő fogyasztás előre jelez mondjuk lambda szonda hibát, de sok másra is utalhat. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53952) dethroner válasza Zolás (#53931) üzenetére


dethroner
veterán

Eddig én is úgy gondoltam nincs hátul súlyfigyelő. De ma beültek muterék hátra, és az egyik öv nem volt bekapcsolva és jelezte a műszerfal. Hang nem volt, csak a kis piros lámpa.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#53953) mefistofeles válasza 2ozzmexy (#53951) üzenetére

Oké értem én, csak ugye mind írjátok, hogy leszarjátok a fogyasztást, (ami ugye logikus is, mert így is-úgy is ugyanannyit fogtok menni, ergo tankolni is) csak akkor szerintem tökéletes a beépített mérő is. Ha probléma lenne, akkor azon is emelkedni fog a fogyi.
De nem kötekedni akartam, végül is mindenkinek kell valami hóbort...... :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53954) blakey válasza mefistofeles (#53953) üzenetére


blakey
titán

Ha nem vezeted sehol akkor tankolás után a számlán úgyis ott lesz a valós adat, szóval ennek annyi az értelme, hogy a számla tartalmát felvezetem, a számlát kidobom, ezután az app mindent kiszámol, rendszerez, stb. Írhatnám azt is, hogy a kutakat tesztelem, vagy azt nézem, hogy merre járok és hol a legjobb az üzemanyag, vagy hol olcsóbb, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53955) Memmaao válasza mefistofeles (#53945) üzenetére


Memmaao
addikt

Miért kéne, hogy bármin is változtasson?? A fed.komp csal. A fuelio meg a tényleges fogyasztást mutatja. Naplóz minden tankolást, be tudsz írni minden kiadást. Így X év után is tudom, mikor és hol voltam vele szervizben, mennyi volt az éves kiadás rá. Ettől nem fogom jobban, vagy kevésbé nyomni a gázt.

My name is Bond, James... Dean.

(#53956) simonjoe


simonjoe
senior tag

...ha már fogyi, bár "rendszeridegen" gjmű. :D

Joe

(#53957) csubuka válasza Zolás (#53928) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ! Olyan nincsen szerintem a kocsiban...

-ak-: Köszönöm a választ Neked is. Olyanról sem tudok

roti86: Köszi, az élesebb hang, ez olyan lagymatag ahogy zsolt19900 írta.

zsolt1990: Köszönöm szépen! Ezekre ránézek ez lehetséges, mondjuk időnként bolondozik lassú sebességnél, de pályán is... Megnézegetem. A "túlgurulást" hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#53958) zsolt19900 válasza csubuka (#53957) üzenetére


zsolt19900
őstag

pl. be van állítva a speedlimiter 50re és 51-52nél besípol egyet, hogy túllépted

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#53959) Gyöször válasza AMD Power (#53950) üzenetére


Gyöször
senior tag

Egyszer asszem a fueliot tettem fel (nem biztos), de panaszkodott a teló, hogy zabálja az akksit. Meg nekem egyszerűbb az A4 papírom. Illetve szeretem kiszámolni a fogyikat :-)) de engem se nagyon érdekel mennyit eszik.
Pályán blakey 4,07 l benzint etetsz meg vele 100 kilcsin? Az milyen pályázás? 140en van a mutató, vagy sima 40en? :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53960) csubuka válasza zsolt19900 (#53958) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, ellenőrzöm :-)

Más: Az javítható, hogy az "infotainment" rendszer touchscreenje ha android autot használ az ember nem tud két ujjat érzékelni? Így pl kizoomolni nem lehet :D

Illetve aux jack az nincs csak usb nem?

[ Szerkesztve ]

(#53961) AMD Power válasza Memmaao (#53955) üzenetére


AMD Power
titán

Az SX4-ben meg amugy is nagyon durvan csal a fedcomp. Pedig nekem már a faceliftes van.

Ami amugy sokkal jobb mint az első széria. De ez szinte minden autónál így van. Én ha tehetem mindenből a facelift utánit veszem! SX4 csoportban bármikor olyan kérdés van,hogy ez nem jó vagy az nem jó az 99% mind facelift előtti SX4.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53962) Memmaao válasza csubuka (#53960) üzenetére


Memmaao
addikt

Az infotainerbe nincsenek rögzítve a véda kapuk, mint poi? Akkor ad egy csippanàst, amikor véda kapuhoz érsz, ha be vannak rögzítve. Még csak nem is kell, hogy fusson a navigáció.

My name is Bond, James... Dean.

(#53963) laca891


laca891
aktív tag

Van itt aki vezeték nélkül használja a fejegységet, hogy kell párosítani?
Itt érdeklődnek.
[link]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#53964) blakey válasza laca891 (#53963) üzenetére


blakey
titán

Bluetooth, úgy kell ahogy pl. egy vezetéknélküli fülest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53965) PeterPH válasza laca891 (#53963) üzenetére


PeterPH
senior tag

Vezeték nélküli AA-hoz másik kocsit kellene venni első körben.
Lehet hogy a toyota klónok tudják, nem néztem, de az SLDA-sokban nincs wireless AA.

(#53966) laca891 válasza blakey (#53964) üzenetére


laca891
aktív tag

Szerintem wifin kapcsolódik.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#53967) laca891 válasza PeterPH (#53965) üzenetére


laca891
aktív tag

2020-as gyártásuk már tudják a vezeték nélküli wifit.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#53968) PeterPH válasza laca891 (#53967) üzenetére


PeterPH
senior tag

És honnan ez az infó? Vagy csak feltételezés?

(#53969) laca891 válasza PeterPH (#53968) üzenetére


laca891
aktív tag

Majd megmondják az új Suzukisok...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#53970) PNP válasza laca891 (#53969) üzenetére


PNP
őstag

Tehát feltételezés?

(#53971) Memmaao válasza laca891 (#53967) üzenetére


Memmaao
addikt

Csak nem a suzukik. :U

My name is Bond, James... Dean.

(#53972) tboldi válasza laca891 (#53967) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van vezetékes WiFi is? ;]

(#53973) Danex


Danex
addikt

Alin vannak adapterek amiket az usb-be kell dugni, majd a telefon erre az adapterrel már vezetéknélkul kapcsolódik. De azt hiszem ennek lassabb a boot ideje.

(#53974) mefistofeles válasza Danex (#53973) üzenetére

Minek mindenféle külső kütyü? Bluetoothon keresztül pofon egyszerűen csatlakozik.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53975) PeterPH válasza mefistofeles (#53974) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem kihangosításról van szó, hanam Android Auto, illetve Apple Carplay csatlakozásról.

(#53976) mefistofeles válasza PeterPH (#53975) üzenetére

Bocsi, ez számomra nem derült ki. Én ezt a hsz.-t #53963 vettem alapul.
Két oldalon is utána jártam, mindkét helyen egybehangzóan USB-kapcsolat szükségességét írják az Android Auto használatához.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53977) laca891 válasza mefistofeles (#53976) üzenetére


laca891
aktív tag

[link]
Ezek szerint, akkor a Suzuki lemaradt a fejlesztésben.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#53978) mefistofeles válasza laca891 (#53977) üzenetére

Nem suzukis oldalon olvastam. Májusi Volvo-s cikkben írták. (Sőt ott még feltételnek írták a KÉT USB csatlakozási lehetőséget is) Szóval akkor még ők is le vannak maradva.....

Ismét csak egy dilettáns kérdés.
Mennyivel jobb egy Android Auto használata mint a telefon tükrözése?
utóbbit sem próbáltam még, de hétvégén sort kerítek rá......
Hopp talán tudom is saját kérdésemre a választ. tükrözésénél, a mobilon kell navigálnom az alkalmazások között?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53979) SirKero válasza laca891 (#53977) üzenetére


SirKero
őstag

Az Android Auto kábel nélküli csatlakoztathatóságához mind a telefonnak, mind az autó fejegységének támogatnia kell az 5 GHz-es WiFi sávot, ezen keresztül fog ugyanis kommunikálni a két eszköz.

A Suzuki fejegysége semmilyen wifit nem támogat. Sajnos. :O

#53978mefistofeles Mennyivel jobb egy Android Auto használata mint a telefon tükrözése?
Szerintem semmivel. A tükrözésnél a komplett telefont tudod használni az autó fejegységén keresztül míg az AA-nál csak az amit támogat.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#53980) beef válasza mefistofeles (#53978) üzenetére


beef
őstag

Igen, tükrözésnél úgy működik mint egy TV.

(#53981) SyMbioTe válasza SirKero (#53979) üzenetére

Vezetés közben szvsz pont elég, amit az AA támogat. Vannak népszerű zenestreamingek és navik + felolvassa az értesítéseket ha kell.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#53982) beef válasza SyMbioTe (#53981) üzenetére


beef
őstag

Én pont az AA-n keresztüli buta megjelenésű Waze miatt dobtam ki a gyári fejegységet.

(#53983) SirKero válasza SyMbioTe (#53981) üzenetére


SirKero
őstag

Nekem meg most pont jól jönne ( Szerbia - Macedónia ) az offline is működő IGO ha ki tudnám tükrözni.
Tudom a google maps is megy offline de nekem még nem sikerült működésre bírnom net nélkül.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#53984) SyMbioTe válasza beef (#53982) üzenetére

Ja, hát ez már egyéni preferencia, nekem nincs bajom vele. :D

#53983 SirKero
Here Wego?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#53985) Danex


Danex
addikt

Akinek esetleg új K14D azaz a hybrid 1.4T-van, neki is könnyen kijárt a nívópálca? Az 1.0T Crossban, rendesen cuppant, erő kellett ,hogy kihúzza az ember, itt az új vitarában, meg szerintem ha ránézek már kb ki is tudom húzni.

(#53986) 2ozzmexy válasza _ak_ (#53768) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Lidl üléshuzat egy 19-es GL+ Vitaraban:



Ma kitakaritottam a belsőt, úgyhogy gondoltam lövök pár képet neked hogy el tudd képzelni mennyire passzolnak. :R Az összes olcsó ilyen, többet is próbáltunk más autókon.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53987) pigmeus válasza Danex (#53985) üzenetére


pigmeus
tag

Nem nehéz kihúzni, könnyen jár, nincs cuppanás.

(#53988) mefistofeles válasza 2ozzmexy (#53986) üzenetére

Huh azért ez nem olyan szép...
Nem fikázás, csak észrevétel. Nekem az a tapasztalatom, hogy a régi swiftemnek az üléshuzata, gyakorlatilag hibátlan szép volt 14 év után is. Én gyakorlatilag az autóban éltem, annyit ültem benne, (vezető) de semmi, szakadás, fakulás, deformálódás nem volt rajta.
Ha ezt tudja az új autó is, akkor tuti soha nem lesz az ülésen huzat!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53989) Danex válasza pigmeus (#53987) üzenetére


Danex
addikt

Köszi, akkor nem rohanok vele szervizbe.

Amúgy scross után szerintem gyengébb a ledes fényszóró, de még csak 1 este néztem, nem annyira határozott a vetítési kép.

Illetve közepén a visszapillantonal nem kapcsol fel a lámpa ajtonyitasra, talán csak manuális állás van.

Viszont nekem csendesebbnek tűnik a 17-es scrosstol. Szelzajt hallani, de szerintem azért mert a futómű zaj csendesebb.

(#53990) Gyöször válasza mefistofeles (#53988) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem is az volt a véleményem, hogy ez így képen tényleg úgy néz ki mint tehénen a gatya :-)
Az a kényszerkép él bennem, hogy az én lidisem ennél százszor jobban néz ki na majd kimegyek és lefotózom este. Hátha tényleg :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53991) mefistofeles

Na lement az első hét az új swiftel. (GL+)
Sajnos rengeteget voltam melóhelyen, ezért mindössze 160 km ment bele, és az is full város.
Eddig jó az összkép.
A fogyasztásom a kaotikus forgalomban (és úgy, hogy még szokom az új motor karakterisztikáját) 5,1-5,2. Jövő héten kiruccanunk Esztergomba, az egy jó 450 kilométeres utacska lesz, nagyon kíváncsi leszek az autóút/autópálya fogyasztási adatokra.
Az az érzésem (fapados verdákkal csapattam eddig), hogy túl sok mindent is akar velem közölni sokszor az autó. A tolatókamerát pl. élveztem az elején, de ma már ismét tükörből tolatok..... A nyári gumiszett tényleg elég zajos, nem tudom ez az összetételének vagy a mintázatának köszönhető, de mivel még be kell ruháznom egy téli szettre, ez marad. Egyébként (még jó!) nem zörög, nem kattog, nem cicereg semmi. Az ajtózár a régihez képest kicsit keményebb, az elején szinte mindig újra ki kellett nyitnom és erősebben behúznom. Mára megszoktam. A futómű, pöttyet lágyabb de ez a borzasztó utak miatt nem is baj. Egyébként (pár dinamikusabb kanyarvételt próbáltam már) úgy fekszik mint állat.
Sajnos az infopanellel alig volt időm foglalkozni, egyenlőre annyi, hogy a rádió 100x jobban szól mint az elődben.
Most itt tartok......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53992) Memmaao válasza mefistofeles (#53988) üzenetére


Memmaao
addikt

Az üléshuzat csak arra jó, hogy az új tulaj szép kárpitot néz majd, te meg évekig a ronda huzatot.

My name is Bond, James... Dean.

(#53993) mefistofeles válasza Memmaao (#53992) üzenetére

Én aztán nem... pont írtam, hogy nekem nem kell. Az előző swiftben 14 év után is vállalható szép volt a gyári.
Azt tudom elképzelni, hogy kisgyerekekkel vagy olyanoknak jó a huzat, akik körmös pacalt esznek az autóban. Mondjuk ez is emberét válogatja, mert nálam két gyerkőc nőtt fel úgy, hogy nem tettek kárt a kárpitban. Oké, az első ülések hátulját, össze rugdosták de ennyi...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53994) Danex válasza Memmaao (#53992) üzenetére


Danex
addikt

Melós autóba vagy gyerekkel én is "elfogadom", de ugyan ez a véleményem nekem is a huzatról. Kifizeted az extrát ,hogy először fingj bele, majd saját magadnak a komfortját csökkented, hogy majd a következő vevőnek vaci új ülése legyen.

(#53995) Gyöször válasza Danex (#53994) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mikor elvettem a zasszonyt lehúztuk a szétkopott üléshuzatokat a Zsiguliról, meg lemostam és lepolíroztam a 22éves verdát és majdnem olyan volt mint az új, mehetett rá a virág :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53996) ugri77 válasza Danex (#53989) üzenetére


ugri77
tag

Vitara ?
Ha igen visszapillantónal csak olvasólámpa van , közepén van belső tér világítás ajtó érzékelővel

(#53997) eami válasza Memmaao (#53992) üzenetére


eami
addikt

nekem jobban tetszik a méretpontos üléshuzat amit csináltattam, igaz volt vagy 60k.

(#53998) mefistofeles válasza eami (#53997) üzenetére

Tény, hogy lehet dögös rucit húzni az ülésekre, de az -ahogy írod is- már nem filléres tétel, inkább amolyan optikai tuning.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53999) Dvix


Dvix
senior tag

Én innen rendeltem a Dusterembe viszonylag "olcsón" üléshuzatot és boldogabb nem is lehetnék vele. "Exclusive hasított műbőr" és amint nézem van Vitara-hoz is. Melegben-hidegben kényelmes kiszállni belőle. :B
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54000) SyMbioTe válasza Dvix (#53999) üzenetére

Ez nem néz ki rosszul, és az ára sem emészthetetlen, ha tényleg olyan jó.
Nyáron is kényelmes ülni benne?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.