Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53851) Gyöször válasza erh75 (#53848) üzenetére


Gyöször
senior tag

Igen, megemeli, de azért nem csak úgy hobbiból, hanem arra gondolok akkora fordulat kell, hogy a kompresszor tudjon bent hideget csinálni. Na meg forgatni sem könnyű.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53852) Brogyi válasza dethroner (#53824) üzenetére


Brogyi
senior tag

"csak mellé lépünk és nyomjuk a kilincsgombot és nyílik, gombnyomásra indul."
Ezt a tolvajok nagyon szeretik, mert könnyen lehet nyitni. Kb. 5 sec.

(#53853) zsolt19900 válasza xmad (#53835) üzenetére


zsolt19900
őstag

azért megpiszkáltad a fantáziámat a Fiestával kapcsolatban :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#53854) mefistofeles

Nagyon hevenyészett számítások szerint csak a kisseb fogyasztással megspórolok 2-3 havi törlesztőt évente. :D

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53855) dethroner válasza Brogyi (#53852) üzenetére


dethroner
veterán

Okosan kell ezt is használni, amikor nincs a közeledben ember, akibek a zsebében ott lapulhat az olvasó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#53856) Gyöször válasza dethroner (#53855) üzenetére


Gyöször
senior tag

Eddig arról volt szó, hogy a bejárati ajtó mögötti kulcstartó szögre akasztott modernmoszkvicsslusszkulcs jelét tudják továbbítani a parkolóban álló kocsihoz ami ésszerű. Míg alszol megdurrantják. Ez ellen való a Faraday kalitka.
De most azért nem az ugrókód feltalálása előtti pittyentőkről beszélünk, nem? Azt is csak úgy tudom megzavarták és nem tudták bezárni a kocsit, mert laza volt a tulaj, csak megnyomta a gombot és nem figyelte, hogy nem pittyen.

Hol vagyok elmaradva?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53857) xmad válasza zsolt19900 (#53853) üzenetére


xmad
őstag

szerintem jobb autó :D

(#53858) simonjoe válasza blakey (#53849) üzenetére


simonjoe
senior tag

...szarfosdízel nem csinál ilyet!! :P , a Splash klímával olyan, mintha elszaladt volna a ménes :D

Joe

(#53859) dethroner válasza Gyöször (#53856) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem az alusisak a legjobb védelem, próbáld ki és számolj be a tapasztalataidról :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#53860) csaba1203 válasza xmad (#53857) üzenetére


csaba1203
addikt

Majd úgy 10-15 év múlva térjünk vissza erre a témára melyik az, amelyik még akkor rója az utakat.....

(#53861) xmad válasza csaba1203 (#53860) üzenetére


xmad
őstag

a régi fiesták is a mai napig róják az utakat ahogyan a swiftek is..
sőt még az első generációs Focus fiesták is..rengeteget látni a mai napig belőlük... szóval ez most ne haragudj de jó nagy kapufa volt... :)

másodsorban a swiftben 30.000km alatt 2 kuplung csere, lendkerék csere, váltóház csere után ha ez már 31.000km-t elmegy hiba nélkül már jobb autó... :D

barátom cégénél 3db ilyen fiestát használnak, mindegyik 100.000 km fölött már ( 3 év alatt) és egyikkel se volt még semmi gond. ellenben a swiftel amivel többen is szívnak..szóval a mérleg erősen nem a suzuki fele billen.....

[ Szerkesztve ]

(#53862) csaba1203 válasza xmad (#53861) üzenetére


csaba1203
addikt

Légy szíves nézd meg az arányokat mennyi régi Swift és ugyanabból az évjáratból való Fiesta rohangászik de lehet csak vak vagyok elnézést.....

(#53863) tboldi válasza csaba1203 (#53862) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez az arány inkább a két modell újkori árának köszönhető, nem a megbízhatóságának. Nyilván az olcsóbból többet adnak el.

(#53864) csaba1203 válasza tboldi (#53863) üzenetére


csaba1203
addikt

Bocs de nem nagyon látok 20-25 év körüli Fiestákat pedig 10 éve még azért jó pár rohangált belőlük az utakon....

(#53865) tboldi válasza csaba1203 (#53864) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az eleve kevesebb darabszám hamarabb elfogyott. 🤷‍♂️

(#53866) csaba1203 válasza tboldi (#53865) üzenetére


csaba1203
addikt

Jah inkább elporladt.... :D

(#53867) xmad válasza csaba1203 (#53866) üzenetére


xmad
őstag

elég nagy tévedésben élsz.. a régi swiftből sokkal többet eladtak azért látsz belőle többet, mivel a fiesta 2-3x annyiba került akkoriban, volt nekem egy 2003-as fiestám ami most a tesómnál van, és még egyáltalán nem rohad sehol, de ma már a régi swiftek azok amik porladnak el, nyúlványok, lengőkarbekötési pontok stb. de nyilván ezért is került fele annyiba már újkorában is.
nem tudom merre jársz de eléggé sok régi fiesta járja az utakat csak ki kell nyitni a szemeket :)

[ Szerkesztve ]

(#53868) laca891 válasza mefistofeles (#53854) üzenetére


laca891
aktív tag

Nem kevés a 83 Le ?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#53869) AMD Power


AMD Power
titán

Az S-Crossban is "zörögnek" az ablakok? Vagy csak a Vitaraban?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53870) zzz03 válasza AMD Power (#53869) üzenetére


zzz03
őstag

Zorognek ám ! Felhúzva és lehúzva is :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#53871) Zolás válasza AMD Power (#53869) üzenetére


Zolás
addikt

Vitarám van, de nem zörög.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#53872) AMD Power válasza Zolás (#53871) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor ezt is ki kell fogni, nem? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53873) SyMbioTe válasza AMD Power (#53872) üzenetére

*megfogni, és akkor nem zörög.

;] :P

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#53874) Zolás válasza AMD Power (#53872) üzenetére


Zolás
addikt

Csak egy vitaráról tudok nyilatkozni, nem hallottam még zörögni az ablakot. Hogy most kifogtam, vagy a zörgőset kell inkább kifogni azt nem tudom.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#53875) mefistofeles válasza laca891 (#53868) üzenetére

Ettől én is tartottam de érdekes (vagy nem is olyan érdekes) módon egyáltalán nem kevés.
A régi swiftem 93 lóval, de 200! kilóval nehezebben volt agilis. Az új tütü 850 kilós összsúlyát szépen rángatja a 83 paci, arról nem is beszélve, hogy gyorsításnál az elektromos rendszer 3 lóerőt rásegít, szóval az az egyenlet, hogy 1050 kilós swift 93 ló, vagy 850 kilós swift 83+3 tehát 86 lóval. Kis motor, tehát forgatni kell, de akkor olyan mint egy mérgezett egér!

Amúgy nehezen tudok érzelmek nélkül nyilatkozni, mert a 2007-es (akkoriban majdnem full felszereltségű) swiftem, az új mellett egy szénásszekér. Sokkal jobb a kidolgozás, hatalmasat nőtt a belső tér, a GL+ gyakorlatilag mindent is tartalmaz, ráadásul kényelmesebb, halkabb... áh más világ.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53876) blakey válasza AMD Power (#53869) üzenetére


blakey
titán

Vitarában nem zörög, legalábbis nálam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53877) Chereiose válasza AMD Power (#53869) üzenetére


Chereiose
addikt

Talán mintha egyszer hallottam volna a vezető oldali felől, de ez mèg nem jött elő tartósan szerencsére.

(#53878) Vigneau válasza mefistofeles (#53875) üzenetére


Vigneau
félisten

Májusban, 3 éves korában majdnem egy 83 LE-s verzióra cseréltem be az 1.0 BJ-m. Aztán másé lett a kinézett autó. Sokat nézegettem videókat mindkét verzióról.

Ha kinyomják a szemét, a 83 LE-s is szépen szedi a tappancsait. A 111 LE-s háromhengerest viszont olyan vezetni, mint egy dízelt. Már alacsony fordulaton jól húz.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#53879) TommyY2 válasza 2ozzmexy (#53820) üzenetére


TommyY2
tag

A feleségem pedagógus. Az a szégyen, hogy fele annyit keres, mint a kukás autót vezető.
Mindig mondom neki, ti birkák vagytok, hogy nem fogtok össze, hogy tudtok ennyiből megélni (úgy, hogy mindegyik birka mögött áll egy "marha", akinek a bére kompenzálja a pedagógusokét, így a család meg tud élni)?

TommyY

(#53880) laca891 válasza mefistofeles (#53875) üzenetére


laca891
aktív tag

Nekem van egy 2 éves Swift GL+, még tisztán benzines 91 Le, hát azért autópályán 5. fokozatban kellenek a "lovak". Egyébként egyenes úton GPS szerint a 180 km/h -át nem igen lépi át. (persze nincs 4. fokozatban 170-175-ig kihúzatva.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#53881) SirKero válasza AMD Power (#53869) üzenetére


SirKero
őstag

A jobb első szokott random módon meg a műszerfal időnként. Még nem jöttem rá mi hozza elő. Vitaránál nálam nem volt ilyen probléma.

Viszont arra én is kíváncsi vagyok hogy csak nálam rezonál be a kipufogó elindulásnál ill. alacsonyabb fordulaton vagy az S-Cross ilyen gyárilag.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#53882) mefistofeles válasza laca891 (#53880) üzenetére

Nézd meg Winkler videóját, szerintem a tiédről áradozik, mit lehet vele csapatni. Amúgy meg aki 180-al akar tépni az ne swiftet vegyen....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53883) _ak_ válasza AMD Power (#53869) üzenetére


_ak_
addikt

Az ablak zörgés milyen? A Vitarában jobb hátulról szokott jönni egy fura, de inkább cicergő (nem is tudom leírni, mihez hasonlítani a hangot), de inkább a csomagtartó felől hallom. Ez a zörgés gondolom inkább a lehúzható ablakoknál van jöhet elő nem?

Meg nagy örömömre nekem nyekereg a műszerfal nagy melegben.

Más. Sumonál nem lesz már az üléshuzat, így marad a Lidl, ha ott még kapható. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#53884) Danex válasza _ak_ (#53883) üzenetére


Danex
addikt

SCross-nál oldalszélnél teljesen felhúzott állapotban van hangja az üvegnek, 2állás között meg gyakorlatilag mindig zörög.

(#53885) tboldi válasza laca891 (#53880) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nyomaték kell, nem lovak. Carroll Shelby is megmondta, hogy “horsepower sells cars, but torque wins races.” :)

Na, meg a karakterisztika sem mindegy, simán előfordulhat, hogy a papíron gyengébb érződik erősebbnek. Az én Jazzem is pont 83 póni, 10-zel kevesebb, mint a WagonR-ünk, mégis erősebbnek tűnik, mert a 119 Nm már 2800-as fordulatnál megvan, és egész hosszan meg is marad 110 körül, ehhez képest a WagonR 116-jához el kell pörgetni majd’ 5000-ig, és sokkal kisebb a power band-je.

(#53886) Memmaao válasza xmad (#53790) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem egy 2018as, utolsó szériás Vitara gl+ allgripem van. Anno 4,75M kp-ért a piacon a legjobb vétel volt! A Suzuki Barta Szekszárdban volt egy utolsó darab piros-fekete, szervízre a Kozármislenyi Vargàba viszem. Egyetlen hibája volt, a Bosch szenzor az adaptiv tempomatban. De az a világon mindenhol visszahívás alatt van/volt, itthon kellett futni pár kört, mire cserélték (sw frissítés, állítás, majd ezután is sz@r, csere). Ezen kívül csak a kötelező szervíz. Alkalmanként 30-38e között, attól függően, volt e fékolaj cserélve. A Vargánál bent lehet lenni a szervizben csere alatt és az egész társaság vér profi! Ennyire költségmentes autóm talán utoljára az e46os BMW-m volt, abban még német turbó és kifogástalan CRD motor volt, ott is csak a kopó alkatrészek voltak cserések, 13 évet használtam új kora óta és 450e km-rel meg tökéletes volt a gyári turbó, 250e-nél volt lendkerék csere, futómű meg lopásnak megfelelően. Imádtam. Ahogy most a Vitarát is. Nem is tudom, mire lehetne cserélni?! A családi autónk egy VW touran 7 személyes. 2.5 éves és eddig 14x volt szervizben, ilyen olyan "garanciális" hiba miatt... Gyűlölöm. Nem bízom meg benne. És egy olajcsere szervíz 87e Ft...

My name is Bond, James... Dean.

(#53887) _ak_ válasza Danex (#53884) üzenetére


_ak_
addikt

Akkor ez valami más lesz nálam, ilyet nem tapasztaltam a Vitarával. Majd egyszer megpróbálom felvenni, hátha hallottatok már ilyet és lesz arra is ötletetek. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#53888) xmad válasza Memmaao (#53886) üzenetére


xmad
őstag

Vitarák nem rosszak, azt nem is szídják annyira mint a swifteket.
vitaránál csak a gyári hibás hátsó hídra panaszkodnak.. tiéd nem esik bele?

[ Szerkesztve ]

(#53889) Gyöször válasza dethroner (#53859) üzenetére


Gyöször
senior tag

Na jó de valamit mondhatnál konkrétabbat, hogy a fejemre húzzam vagy a kocsira vagy mind2ő???? Jégeső ellen egyébként nem tudok jobbat kitalálni sem!! :)) :))

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53890) Gyöször válasza TommyY2 (#53879) üzenetére


Gyöször
senior tag

Próbáljatok meg esetleg a kukás életpálya modellre feliratkozni, mert errefelé is bitang jól keresnek és kihalásos alapon műxik... Gatya helyzet ez kérem..
A meg nem nevezett olaj eddig jól szuperál, már belecsavartam egy ezrest, de a motul 3500at ment és a vége felé kezdett csilingelni, tehát még nincs mit kijelenteni ezzel kapcsolatban.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53891) xmad válasza Gyöször (#53890) üzenetére


xmad
őstag

de valószinüleg csak az keres jól aki vezeti az autót, C jogsi meg GKi -t csináljon mindenki aki kukásnak menne :D

(#53892) Memmaao válasza xmad (#53888) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem. Az az a 2015-17 közt gyártott modellekre volt jellemző. Nem is lehet állítani és szétkoptatta a hátsó gumikat. A kardán hiba sem érinti az utolsó szériás facelift előtti modelleket.

My name is Bond, James... Dean.

(#53893) xmad válasza Memmaao (#53892) üzenetére


xmad
őstag

valószínüleg ők sem vesznek többet suzukit.. elvégre nem ezért vesz az ember új autót, hogy azzal is sz*pjon.. azt lehet bármelyik használt rommal is... :D

(#53894) Gyöször válasza xmad (#53891) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nyilván. De nem biztos, hogy bevállalnám a sofőrködést se, pedig szerintem vannak olyan hónapok amikor nem keresek annyit. Illetve én is olyan elrettentő példa vagyok, hogy úgy keresek valamit ha mindig melózok és semmire nincs idő.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53895) Memmaao válasza xmad (#53893) üzenetére


Memmaao
addikt

Mondom, a 12M VW touranom 12x volt szervizben 2.5 év alatt. Ahhoz képest a Suzuki költségmentes tökéletes autó.

My name is Bond, James... Dean.

(#53896) xmad válasza Memmaao (#53895) üzenetére


xmad
őstag

Gondolom te sem veszel újabb VW-t

(#53897) xmad válasza Gyöször (#53894) üzenetére


xmad
őstag

Az se jó :/

nekem van C meg D jogsim de egyikkel se dolgozok főállásban,

viszont néha beugrok melósokat vinni komàromba az akksi gyárba.. egy szlovák cegen keresztül így euroban fizet.

nagyjából 1 nap úgy néz ki, hogy itthonról elindulok 4:45 es haza érek 7:00
délután ugyanez 16:45-19:00
A köztes időszak az szabadidő
nagyjából 50 euro egy ilyen nap.. nem sok, de elfáradni se kell benne

(#53898) mefistofeles válasza xmad (#53897) üzenetére

Az 50 euro tiszta és nem saját autó igaz?
Mondjuk nem egy hatalmas lóvé, de jobb a semminél. Ha órára vissza osztod nem rossz,

A swiftre visszatérve, nekem csak jó tapasztalataim voltak eddig (2007-es 1.3-as szívó) ezért nem is volt téma, hogy mi legyen az új. Biztos vannak 100x jobb autók, de költséghatékonyabbat nehéz elképzelnem.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53899) Gyöször válasza mefistofeles (#53898) üzenetére


Gyöször
senior tag

Faja autónak néz ki, én meg imádom az eskrosszt az ablak meg műszerfal nyöszörgéseivel együtt, de a swiftre sajna tényleg panaszkodtak itt többen kuplung ügyileg. De hátha már kinötte ezt a baját a konstrukció.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53900) xmad válasza mefistofeles (#53898) üzenetére


xmad
őstag

a 2012-es swiftemmel nekem is csak jó tapasztalatom volt, ezért is vettem utána megint swiftet.
aztán időközben volt fordom is és sokkal jobban megtetszett már akkor, így most nem is volt kérdés hogy azt fogok venni.

50 euro az netto igen, nem saját autó, azzal nem tudnék elvinni 18 embert :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.