Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53801) csaba1203 válasza mefistofeles (#53798) üzenetére


csaba1203
addikt

Minden szavaddal egyetértek sajnos én is megtapasztaltam a saját bőrömön...

(#53802) AMD Power válasza mefistofeles (#53798) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos a használt autó Mindig egy hatalmas lutri. Még a legfelkeszűltebb vásárló is mellé tud nyúlni. Nekem már egyszer sikerűlt. (2012-ben VW Polo Classic). Pedig ott is amitt meglehett nézni egy autón azt megnézték.

Most egyelőre az SX4-el nagyon ki vagyok békűlve. Remélem még jó pár évig így lesz. Már csak azért is mert következő autó az új lesz szalonból. Vagyis azt szeretnék majd! Persze addig sok víz lefolyik a Dunán.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53803) Danex válasza csaba1203 (#53801) üzenetére


Danex
addikt

Mi csütörtökön vesszük át az új vitarat, úgy volt hogy 2millioig használt, aztán mikor a 15eves papíron 250ekm autók ára 1 év alatt 1.5misirol 1.8misire emelkedett úgy voltunk vele ezt a pénzt inkább egy új autó onrészébe toljuk bele.

Kiszamithato osszeget jobban szeretjük mint a váratlant, ráadásul úgy hogy egyáltalán nem garancia hogy más hiba nem jön elő.

a néhány évesek meg ugyan úgy drágák, csak már garancia sincs és a hitel os 4-5%-al rosszabb thm-el erheto el.

A 2025 új euro besorolás miatt meg lehet fog annyival dragulni az autopiac, hogy lehet nem is bukunk olyan sokat (lásd hibrid előtti vitara, ami kB vételi áron megy 3evesen 60e km-rel)

(#53804) 2ozzmexy válasza csaba1203 (#53789) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A többsége a lényeg, én is kp-ra kitettem a Vitarat, de ennyi pénzért nem igen van más. Csak kisebb és betegesebb. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53805) 2ozzmexy válasza Laybee (#53793) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Senkit sem kellene, mert az emberek hamarabb ítélkeznek mint tájékozódnak. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53806) AMD Power válasza Danex (#53803) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond mikor én múlt év végén elkezdtem nézegetni az SX4-t.... iszonyat árak vannak. De más márkákban is. Nézegettem Hyundai i30 meg KIA Ceed is. Bitang drágák voltak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53807) Danex válasza AMD Power (#53806) üzenetére


Danex
addikt

Nézegettem én is szinte mindent, de swift, yaris túl kicsi, az eggyel nagyobb méret pedig a Vitara, itt viszont ha osszekattintgatom azt ami számomra fontos (led,xenon lámpa, android auto, lehetőleg ulesfutes, digit klíma) akkor maros 1.5misivel a vitara felett járunk 3ev garanciával és közel dupla olyan drága szervizeléssel.

(#53808) AMD Power válasza Danex (#53807) üzenetére


AMD Power
titán

Swift az akkor lett volna nekünk elég ha nincs gyerek. Akkor én pl lazán vettem volna egy Swiftet is. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53809) mefistofeles válasza Danex (#53807) üzenetére

Erre csak azt tudom mondani, hogy biztos ismered a takaró történetét, meg ameddig ér.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53810) Danex válasza mefistofeles (#53809) üzenetére


Danex
addikt

Persze, nem a heti párizsi adagot csökkentettük, hogy beleférjen a havi budge-be a törlesztő. :U

De ingyen sincs az, hogy egy modernebb, biztonságosabb és statisztikailag megbízhatóbb autó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#53811) _ak_ válasza dethroner (#53771) üzenetére


_ak_
addikt

És hogy örülne neki :)), de már csak a gyerek miatt is akartam egy újabb/biztonságosabb autót. Így jelenleg csak az én elvárásaim szabnak gátat a közös boldogságnak. :D

2ozzmexy
Köszi, ilyesmire voltam kíváncsi. Majd benézek egy Lidlbe, ha a Sumós nem játszik.

dReFiX
Neked is köszönöm, ezt megtaláltam én is, de látod eszembe sem jutott, hogy rákerdezek.

Let's begin, de gozaimasu!

(#53812) Chereiose válasza xmad (#53797) üzenetére


Chereiose
addikt

Nekünk S-Cross van, ez a kuplung jelenség nem jött elő, de ellenben 1 hónapja folyamatosan nyeszereg/ropog a talpam alatt a kuplung pedál, rohadt idegesítő és ez gondolom így is marad már kb örökre, le se szarnának garival. A fényezés pedig igaz, fél éves a kocsi, de már vagy 3-4 helyen jön le, azt sem hiszem el, hogy kavics felverődéstől, simán valamiért magától több helyen pöttyökben jön le a fekete metál fény. Na meg a hátsó ajtón a műanyag fedél elem kb leesik a kezembe, ha azt fogva nyitom az ajtót. Szeretem ezt a kocsit, de ilyen tekintetben borzalmas minőség. Mondjuk ahogy olvasgatom az autós topikot is, jó sok más drága márkának is van mindenféle nyűgje, úgy hogy úgy látom ez az új trend, a szart drágán adni. 15 éves Golf Pluson ami az S-Cross előtt volt,korábban nem volt ennyi minőségbeli gond, de az én 17 éves polomon sem szakad le semmi meg nem nyöszörögnek a pedálok, stb. Csak persze az ilyen öreg autókon meg előjön 20 másik hiba, úgy hogy választhat az ember, hogy vagy vesz horror áron újat az említett hibákkal, vagy a régit havonta hordja szervizbe szinte.

[ Szerkesztve ]

(#53813) xmad válasza Chereiose (#53812) üzenetére


xmad
őstag

Az scrossban turbós motorok vannak, azokat nem érinti a kuplung probléma csak az 1.2 szívót.
turbósoknak mas a váltó és a kuplung is. Azokban nincs gond.
papamnak is van scross, mennyivel faszabb mint a swift, de ahogy írod van gond azzal is…

(#53814) xmad válasza 2ozzmexy (#53804) üzenetére


xmad
őstag

szerintem 10-ből 9 ember hitelre veszi meg, vagy lizing, vagy személyi kölcsön és akkor bemegy a kp val a szalonba.

van egy barátom, együtt melózunk, róla tudom, hogy kp ra vette meg a hyundai-ját.
de... magyar viszonylatban ő is jól keres netto 380-400... és itt jön a nagyobbik DE..

neki nincs élete, nem költ semmire, nem jár sehova, dolgozik aztán otthon ül.. így már persze hogy könnyü összegyüjteni egy új kocsi árát.. de milyen élet ez? én megvadulnék :D
nem tudnék így élni, ha igen már milliomos lennék én is :D

(#53815) xmad


xmad
őstag

amit csak érdekességképpen említenék meg, ami nekem tetszik (lehet másnak nem) fordék haladnak a korral.

telefonról nyitható zárható az autó bárhol vagy..
ha valaki kinyitja az ajtót értesítést küld a telóra bárhol vagy..
szervizelőzmény, időpont foglalás
gépjármü állapot stb :)

(#53816) 2ozzmexy válasza xmad (#53814) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem kell feltétlenül így élni hozzá, csak ésszel kell költeni vagy többet kell keresni.
380-400 egy jó fizu!? Inkább le sem írom mennyit locsolok el havonta a családra meg gyerektartásra... (nyugodtan szorozd meg kettővel :( )
Bementem a szalonba és közölték hogy nincs kocsi. Mondom kár, mert hoztam pénzt is, megyek máshova... Nagyon gyorsan előkerült a semmiből egy értékesítő hogy várjunk még 5 percet. ;] Valahogyan mégis lett autó hirtelen. Kéket szerettem volna, de rendelni sem lehetett, ami volt azokból ez a galaktikus metál volt amitől nem keveredett fel az asszony gyomra... Az S-Cross-t megnézte szemből és közölte hogy randa. Pénteken zárás után fizettem ki, rákövetkező pénteken már névre írva, forgalombahelyezve, kipucolva vihettem haza. Nem kell mindig bank ehhez. ;)
Kellemetlen hogy így jártál, pedig a K12C motoros Swiftek piszok értékesek. Az i30 mindenkinek nagyon frankó, én coptam vele sok évet mire lett egy diák srác aki vette a fáradtságot és megtalálta a hiba okát, azóta akár a Doxa. Ki kell fogni, ez van. ncc1701 már nincs itt, de neki is olyan swiftje van és semmi baja vele.
A fényezés tényleg katasztrófa, de a króm se kutya:

Itt még nem volt egy éves a vas... Azóta hála a sok cickányéletet élő véglénynek körbe van verve szegény...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53817) AMD Power válasza xmad (#53814) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nem élet. Igy inkább egy 20 éves autóm lenne.

Milyen Kia Ceedet kapunk egy Suzuki Vitara áráért?

Szeretem a KIA, de én ilyen 1.0 3 hengeres szart biztos nem vennék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53818) xmad válasza 2ozzmexy (#53816) üzenetére


xmad
őstag

nem olyan sok az a fizu sem,de azért valljuk be a magyar átlagnál jobb :)

(#53819) xmad válasza AMD Power (#53817) üzenetére


xmad
őstag

nekem most a fordban szintén 3 henger van, én szeretem,mára már meg tetszett a hangja is :D

(#53820) 2ozzmexy válasza xmad (#53818) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az itthoninál bármi jobb, de vannak azért benne logikai bukfencek. Mondok példát, mert a múlt héten vettem fel két ASP .Net fejlesztőt:
Junior software developer (még a tinta szárad a diplomáján!) 650bruttó alatt el sem jön ha hívom. Haveromnak van egy C katos jogsija meg egy PÁV3-ja és kukás autót vezet 2 év tapasztalattal 600 bruttóért. WTF!? Na, emelni kell a minimálbért!? Frászt, a többit kellene már, vagy a reálértékkel kezdeni valamit, mert lassan többet vagyok kint mint itthon, hogy legyen mit a tejbe aprítani... Bocs, csak úgy kijött belőlem. :R

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53821) pigmeus válasza Chereiose (#53812) üzenetére


pigmeus
tag

Az Scross kuplungpedál nekem nem állandóan csinálja a nyöszörgést. Ezt a facebookon is páran említették, de nem látom, hogy lett volna rá megoldás. Először nálam autópályás használatnál jött elő, de azóta inkább csak vissza vissza tér, ha nagyon meleg van... Melegben az ablakok viszont nyikorognak :D hidegben meg mintha ki akarna esni :D ez az új módi XD
Nekem a festék magától nem válik, de a mostani jég pár helyen lekapta..
A belső burkolatok nálam ok, kivéve a bal hátsó ajtónak a kárpitja áll el egy kicsit.
A hátsó ajtónál még nem láttam senkit panaszkodni nem lehet, hogy rosszul van rögzítve? Lehet hogy érdemes lenne leszedni a hátsó ajtónak a kárpitját és megnézni a rögzítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#53822) xmad válasza 2ozzmexy (#53820) üzenetére


xmad
őstag

így igaz. viszont haveromnak ,,csak" egy szakmunkás bizonyítványa van.. érettségi nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#53823) blakey válasza Chereiose (#53812) üzenetére


blakey
titán

A két autó fényezése eltérő, a Japánban készülteké sokkal gyengébb. Nálad 2 dolog van, egyik a kavicsfelverődés okozta sérülés vagy valamilyen hibás eljárás alá esett a te autód, gyenge a festék, stb. Tapasztalatom szerint sokkal jobb a fényezése, mint az előtte lévő Astrámé ami mindentől megsérült. Egyébként aggasztó, hogy nálad, ilyen fiatal autó esetében ennyi nyűg van, a 4 éves Vitarám ezek szerint sokkal jobban összerakott, mert egyelőre semmi hasonlót nem tapasztalok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53824) dethroner válasza xmad (#53815) üzenetére


dethroner
veterán

Azért valjuk be, ezen infók hasznosabb felét a swift kiírja a saját műszerfalára. A haszontalanabb része meg parasztvakítás, pont mint a telefonnal nyitható zár. A swift is tudja a kulcsnélküli dolgokat, mi soha nem vesszük elő a táskából a kulcsot, csak mellé lépünk és nyomjuk a kilincsgombot és nyílik, gombnyomásra indul.
A festék vékony ez tény, nálunk 20 hónap alatt nem kapott még annyit, hogy elkezdjen hámlani, sőt, igazából talán 1-2 homokszem méretű helyen jött eddig le. 17 ezer van eddig benne, ezen a héten fogunk beletolni bő másfél ezret, de kuplungnak semmi baja, kormánynak se, zajszigetelés az tényleg nagyon gyenge. Motornak nincs hangja, de a gyári nyári gumi nagyon hangos, ha olyan az útfelület, nagyon durván hallani bent, és az autó aljához verődő kavicsok is mintha bent pattognának. De ennyi rosszat tudok mondani, műszakilag nagyon egyben van még a jármű. Te kifogtál egy problémásabbat, vagy csak nem szimpatizáltál vele.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#53825) 2ozzmexy válasza xmad (#53822) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"haveromnak ,,csak" egy szakmunkás bizonyítványa van.. érettségi nélkül"
Éppen ezért írtam amit írtam, 600 bruttónak 400 a nettója... Igen, végzetségéhez képest túl van fizetve, akiket én vettem fel meg alul... ;) (nem bántásból, csak a tisztán látás végett írtam)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53826) 2ozzmexy válasza blakey (#53823) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szerintem a Vitarák fényezése egészen jó, bár biztosan van abból is gyengébben sikerült:

Tető:

Géptető:

Lemostam, lewaxoltam, kapott mindent. 2 év utcán állás és városi használat után még így néz ki... Bírja ez, csak ne csapná mindenki neki az ajtót. :W
Sajnos nem vagyok elégedett vele, de ez a mosási bénázásomból adódik, többet vártam magamtól... (lehet túl sokat is :B )

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53827) Chereiose válasza pigmeus (#53821) üzenetére


Chereiose
addikt

Én még nem láttam másnál ezt a problémát, de ezek szerint létezik és úgy se vennének észre direkt semmit sem ha gariban kérném a megnézését, ősszel megy olajcserére akkor azért említem majd, hát ha.

Tuti rosszul van a hátsó ajtónál rárakva az az elem, de nem igazán van kedvem szét szedni semmit, félek csak több kárt okoznék.

blakey: gondolkodtam magamnak egy új swiften, mondván a japánban készült biztos jobb, de ezek szerint jó, hogy inkább letettem róla mert úgy tűnik lenne nyűg vele.

(#53828) ugri77 válasza AMD Power (#53817) üzenetére


ugri77
tag

A cikkben Vitara 100LE s !?!?
1,2 Tonnás Kiara 3 henger 999 cm3 .. nincs nagyon TÚLTERHELVE a kicsimotor ??

(#53829) Gyöször válasza _ak_ (#53811) üzenetére


Gyöször
senior tag

+1 lidis üléshuzatnak, nekem piros autóhoz volt színben szinte pont passzoló csak amikor én vettem a huzatot még erőltették a raccsing feliratot rajta, azóta már elhagyták. Jól ráfeszül, frankón áll rajta, és nem engedek semmi kajálást benne így se de ha vészhelyzet van bárki megehet egy kakaós csigát ha kitakarítja :-)))

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53830) Gyöször válasza xmad (#53813) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem 17es scross van ebben meg a váltó volt nehezen kapcsolható, míg le nem cseréltettem benne az olajat.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53831) Gyöször válasza xmad (#53815) üzenetére


Gyöször
senior tag

Szeretem az ilyen okos kütyüket, klíma, konnektorok, stb. Ezen a fordoson dobtam egy hátast, nagyon ott van, de ezt nem merném használni, nem kell neki sok idő, hogy autószerelők helyett villanyszerelők javítsanak autót, meg klasszik autótolvajok helyett hekkerek lopjanak kocsit.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#53832) blakey válasza 2ozzmexy (#53826) üzenetére


blakey
titán

Vannak hibás gyártási szériák, ilyen előfordul, Vitaránál is volt, hogy valahol máshol fényezték a lökhárítókat és mindegyik lepattogzott, ami abban a szériában készült, valamikor 2016 környékén. Sajnos ilyenek vannak, Esztergomban, ha nem tévedek 110-130 mikron közötti a fényezési vastagság, Japánban meg 80 körüli, elég nagy különbség. Japán autók fényezése gyenge. Vitara, S-Cross fényezése megegyezik, de gyártási szériák között lehetnek különbségek illetve a festék is lehet más a korábbihoz vagy az újabbhoz képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53833) pigmeus válasza Chereiose (#53827) üzenetére


pigmeus
tag

Nem nehéz szét szedni, van is leírás a használatiban, mert így lehet kicserélni a hátsó égőket. Nem igazán teszel benne nagy kárt, két bolha tartja azon kívül az egész fel van pattintva. Utána már kellene látni mindent. Én már szedtem szét, de ezt a részt nem vizsgáltam át.

Akinek volt ilyen problémája a pedállal annak se foglalkoztak vele, de egy próbát megér. Hátha, kíváncsi vagyok. Majd írd meg.

(#53834) mefistofeles

Nálam hatóságilag be van tiltva az új autóban kajálás. (max. pár szem tic tac)
Egyébként a régi swiftemben 14 év után is teljesen jók voltak az üléshuzatok, mindenféle védő nélkül. Se fakulás, se szakadás.

blakey: 80 mikronos fényezés? :Y Az kurva vékony.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53835) xmad válasza dethroner (#53824) üzenetére


xmad
őstag

Ford is ki irja ezeket, ez inkább csak egy plusz,
a security alert-et használom, meg ha néha elfeljetem hogy bezártam-e a kocsit akkor már nem sétállok vissza csak rá nyomok a telón az ajtózárra és akkor biztosan be van zárva.
mást nagyon én se használok onnan, inkább csak érdekességképpen mutattam, hogy haladnak a korral :D

(#53836) xmad válasza dethroner (#53824) üzenetére


xmad
őstag

szerencséd van. reméljük így marad. sajnos lehet hogy én is és rajtam kivül még sokan mások is szart kaptunk, örülök ha másnál fasza de ez nem vigasztal ahogy szerintem másokat se :)

(#53837) xmad válasza mefistofeles (#53834) üzenetére


xmad
őstag

előző swiftemen a gyári fényezés volt 50 mikron.... az újon nem tudom, nem mértem azon

(#53838) pető bá' válasza mefistofeles (#53834) üzenetére


pető bá'
őstag

80 mikronos fényezés? :Y

Tudod milyen nehéz a fényezés az autón? :D japók itt is optimalizálnak, nincs felesleges súly :)

"... and I hope you have a great day!"

(#53839) mefistofeles válasza xmad (#53837) üzenetére

Az még magyar gyártás volt, vagy már japán?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53840) xmad válasza mefistofeles (#53839) üzenetére


xmad
őstag

magyar

(#53841) tboldi válasza pető bá' (#53838) üzenetére


tboldi
nagyúr

A többi nemzet autóján sincs több. 🤷‍♂️

(#53842) blakey válasza tboldi (#53841) üzenetére


blakey
titán

Dehogynem, VW konszernél 150-180 mikron, mint írtam, Vitarán 130mikron, EU-s fényezés vastagabb, Japán nagyon vékony, amerikai-t nem tudom, de szerintem az is elég vastag. Van szórás bőven.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53843) xmad válasza tboldi (#53841) üzenetére


xmad
őstag

tévedés.. VW csoport 150 mikron körüli a gyári fújás

[ Szerkesztve ]

(#53844) mefistofeles

Azt is gyanítom, hogy a fényezés minősége, koránt sem csak a vastagságon múlik.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#53845) blakey válasza mefistofeles (#53844) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem, a Astrám fényezésének vastagsága rendben volt viszont nagyon "puha" volt, elképesztően sérülékeny, hasonló a az EU-s Fordoknál is, a szomszéd autója, ami egy C-Max, pocsék állapotban volt, 2 hónap után levált a lakkréteg, elképesztően sz@r a fényezése, én azt hittem, hogy valamit ráöntöttek, de nem, mert megkérdeztem. Sok múlik a festék minőségén is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53846) xmad válasza 2ozzmexy (#53825) üzenetére


xmad
őstag

Nézőpont kérdése, szakember hiàny van, ennél kevesebbért ki fogja elvállalni? Senki. Így is necces mert ausztria, németbe hatványozottan több a lé.
ez konkrétan CNC-s meló, nem sokan értenek hozzá meg sokan nem is akarnak ezért jó pénzt lehet kérni érte, gondolok arra hogy szerinted túl van fizetve.

de tudok még egy szakmunkát, papám cserépkályhás, igazi kétkezű fizikai munka, alig találni ilyen szakit, múlthéten dolgoztam vele 1 napot, 6 órát dolgoztunk elkért 250.000-et a melóért.
mostanában sokan kérnek a kertbe nyári konyhát. 1 hét meló 3-4 millióért..
ha nincs szakember annyi pénzt elkérhetsz amit nem
szégyellsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#53847) tboldi válasza blakey (#53842) üzenetére


tboldi
nagyúr

Láttam én már 100 körüli VW-t is, pont annyi, mint a Jazzemnél.

(#53848) erh75 válasza tboldi (#53847) üzenetére


erh75
tag

Akinek Scross-a van, megemelkedik az alapjárat amikor bekapcsol a klíma kompresszor ?

(#53849) blakey válasza erh75 (#53848) üzenetére


blakey
titán

Szerinted mi történik, ha egy plusz erőforrást igénylő rendszer működésbe lép?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53850) Chereiose válasza erh75 (#53848) üzenetére


Chereiose
addikt

Meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.