Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35851) dnelb válasza #77081088 (#35850) üzenetére


dnelb
veterán

Akkor minek bele a visszajelző?
Nem tudom, így nincs sok értelme valóban. Már alapból ott elvan ba*zva, hogy az F betűnél lévő szintjelző helyett az F alsó száráig felmegy a mutató, az alsó részen meg egészen E betű középső száráig lemegy. Aztán 150km-ig meg se mozdul, megyek 200-at már középen van, megyek még 100at már villan a lámpa.. A valóságot mutatja akkor ? Nagyon nem. A középső szint feletti rész 70%, az alsó meg 30%, nem 50-50.

[ Szerkesztve ]

(#35852) pjen válasza #77081088 (#35850) üzenetére


pjen
félisten

Inkább nem lineáris.Én például tele tankolok az első százon meg sem mozdul a mutató.Ha biztosra akarsz menni vigyél magaddal egy kis kanna benzint,és tapasztald ki.

(#35853) dnelb válasza pjen (#35852) üzenetére


dnelb
veterán

Pontosan erről van szó, a felső 50%-on sokkal lassabban fogy a műszer szerint, mint az alsó 50%-on. Mindegy, én már kitapasztaltam mi a valóság, nem amit ez a f*s mutat :D
Középső állásig lazán elmegyek 400kmt, de a visszamaradó 50%-ban már nagyon nincs 400, max 200, ugyanolyan vezetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#35854) #77081088 válasza dnelb (#35851) üzenetére


#77081088
törölt tag

Igen,ebben igazad van,az ignisnél pl teli tanknál meg nem akar indulni a mutató,200km után meg zuhanni kezd :) és ugyan ezt tapasztalom a céges fiat doblonál is.De én kitapasztaltam már,hogy ha kigyullad a lámpa akkor 100km-t tudok menni vele,utána rángat és ennyi. Szóval pontos az az óra :K

(#35852) pjen

Megtörtént,ezért tudom,hogy pontosan jelez vissza.

[ Szerkesztve ]

(#35855) dnelb válasza #77081088 (#35854) üzenetére


dnelb
veterán

Elbeszélünk egymás mellett. Amikor villan az pontos igen, de addig nagyon nem. Ugyanazt mondod mint én, csak másképp. Ha pontos lenne akkor nem zuhanna a mutató, meg nem állna az első 100km-en, hanem szépen a valóságnak megfelelően csökkenne már 30 km után.

[ Szerkesztve ]

(#35856) tboldi válasza dnelb (#35855) üzenetére


tboldi
nagyúr

És azt is tudjuk, hogy miért van így. A tartály nem szabályos téglatest formájú, a szintjelző meg egy egyszerű úszós szerkezettel van megoldva. Ha elmozdul mondjuk 1 centit lefelé az úszó, az lehet pl. 5 liter is, de később akár 10 is. :)

Random számokat írtam.

[ Szerkesztve ]

(#35857) #77081088 válasza dnelb (#35855) üzenetére


#77081088
törölt tag

A pontosságot azért mertem mondani,mert ahogy te is mondtad,ha kigyullad a lámpa akkor 100km és vége.
Nem belédkötni akartam.
Am én már rég nem km alapon közlekedek,mármint réges rég nem nézem hogy mennyit mentem,kitapasztaltam még az elején milyen a fogyasztás. Ha villan az óra irány a benzinkút :)

(#35858) dnelb válasza tboldi (#35856) üzenetére


dnelb
veterán

mostmár tudom.
amúgy berendeltem én is a ctk-t, 2 ajtót meg csomit megcsinálom, kíváncsi vagyok mit ad :D

[ Szerkesztve ]

(#35859) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok Mi a véleményetek erről?
2002-es Swiftbe raknámbe. Azt tudom hogy nem hosszú élettartama van. Nekem az fontos hogy éjjel esőben ne kelljen egy sima egyenes úton is 50-nel menni mert a középső útfelfestes sem látni.
Ez jó lehet? Nem süti meg a csatlakozót? (hallottam ilyen rém híreket inkább megkérdezem)

Esetleg más lehetőséget is meghallgatok ha van valakinek más bevált izzója. :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#35860) tboldi válasza Tibko8 (#35859) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi már évek óta csak emelt fényerejű izzókat használunk, semmi baja sem a búráknak, sem a csatlakozóknak. Igaz, hogy hamarabb kiégnek, de szerintem megér ennyit a jobb látás/láthatóság. Most éppen ilyen NBL van mindkét autónkban, az egyikben ~1, a másikban ~1,5 éve. Egyelőre még bírják.

Amúgy a jobb világítás érdekében célszerű a foncsort is ellenőrizni, illetve a búrát is polírozni, ha be van mattulva (de lehet, hogy az még üveg, nem tudom). És fontos a jó beállítás is.

Ha meg esezleg egy sérülés után utángyártott lámpatestek lettek beszerelve, akkor jobb lenne bontott gyárit keresni, mert az utángyártottak néha jóval gyengébbek.

[ Szerkesztve ]

(#35861) Danex válasza tboldi (#35860) üzenetére


Danex
addikt

Meg ilyen drágább, nagy fényerejű izzóknál már jobban értelmét nyeri a nappali menetfény használata is. :U Egy 500Ftos Osram izzónál pont nem izgat, hogy kiég 3 évente, de egy 6ezres set-nél már jó lenne nem évente cserélni :U

Bár már nem érint, de anno a Jettában jól jött a plusz fényerő.

(#35862) Tibko8 válasza Danex (#35861) üzenetére


Tibko8
senior tag

Gondolkozok is nappali menetfényen de nem tudom mennyi lenne egy olyan. Egyedül a ködlámpa helyére tennék. Úgy gondolom szereléssel együtt biztos +40 000 Ft lenne. Abból az árból pedig 6 db biztos kijönne. Ha csak évente is kell cserélnem akkor is az ugye 6 év. Én pedig 4 évre max 5-re tervezek az autoval.
Persze ha 10E környékéből meglehetne úszni akkor komolyabban elgondolkoznék rajta.

(#35860) tboldi Egyébként lehet olyan fényereje ennek mint egy új Vitarában a sima izzó? Azt sokat vezettem éjjel és nagyon szépen lehet látni vele reflektor nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#35863) pjen válasza Tibko8 (#35862) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,hogy csak az izzó a hibás, foncsor.,műanyag lámpa búra. Minden Mattel.

(#35864) Tibko8 válasza pjen (#35863) üzenetére


Tibko8
senior tag

A búra rendben van szerencsére.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#35865) tboldi válasza Danex (#35861) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én biztos, hogy nem csúfítanám el az autóm gyárias kinézetét utólagos DRL-lel. Jó dolognak tartom amúgy, de csak a gyári megoldások érdekelnek. 2006-ban meg még nem volt ilyesmi. :)
Amúgy meg sötétben való közlekedésről volt szó, oda nem jó a DRL. :D

(#35862) Tibko8: Nem tudom, milyen a Vitaráé, de leginkább foncsor- és búrafüggő.
Egyébként olcsóbb az utólagos DRL, mint gondolod, és be lehet szerelni otthon is könnyedén. A nevesebb márkák típusaihoz szoktak adni útmutatót is.

[ Szerkesztve ]

(#35866) tboldi válasza Danex (#35861) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most esett le, hogy hogyan értetted. A DRL mellett nappal nem kell a tompított és így hosszabbodik az élettartama. My bad. :B

Erre csak annyit tudok reagálni, hogy a WagonR-be 2016 őszén kerültek bele a Night Breaker Laserek, és még bírják, pedig minden hétköznap ingázik vele apum 40-40 km-t oda-vissza, és a tompított is folyamatosan világít közben.

(#35867) HKorn válasza Tibko8 (#35862) üzenetére


HKorn
addikt

Milyen felszereltségű Vitarát vezettél, mert ha GLX-et akkor az LED tompított, azzal tényleg jobban látni, a de a sima halogén az teljesen átlagos.

Run&Ride

(#35868) blakey válasza HKorn (#35867) üzenetére


blakey
titán

a sima halogén az teljesen átlagos. - hát nem átlagos, annál jobb de nyilván az izzókon is múlik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35869) Tibko8 válasza HKorn (#35867) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nem a LEDest vezettem.
Sok autót vezettem éjjel és átlagon felüli a többihez képest.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#35870) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

Suzi SWT MK II 2005-ben már másordszor villan fel a check 1 év alatt.
katalizátor hatásfok gyenge
más hiba eddig még nem volt a 13 év alatt.
Sziervíz ismét kiütötte , tárolt hiba sem volt más.

ajánlanátok nekem valami konkrét ebay-es elm327 obd2 -es kiolvasót, jó lenne ha itthon ki tudnám ütni ezt a hibát.

köszönöm.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#35871) Thome válasza bigyo108 (#35870) üzenetére


Thome
addikt

Felesleges kiütnöd, visszajön. :D Hadd égjen a lámpa, én is így használtam, bug. :))

(#35872) gerii válasza Thome (#35871) üzenetére


gerii
addikt

Az nem tesz neki jót, hogy hidegen indításra rögtön felmegy 2200rpm-re a motor.

Motorvez. szoftvert frissítve (003-ra) nálam eltűnt a hibakód.

(#35873) bigyo108 válasza gerii (#35872) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Ez lenne a megoldás igen, de a 003-at csak a vitara és az sx4 illetve az s-cross kapta meg.

vagy tévedek?

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#35874) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Igaz az, hogy az alap fehér színnel gondok vannak az új autóknál? (Vitara, S-cross)

(#35875) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Sziasztok!
Kérdezném azoktól akiknek Suzuki Sx4 S-cross 1.4T autójuk van. Mennyi a fogyasztása, mióta ilyen "hidegek" vannak?

(#35876) HKorn válasza Yushchenko (#35874) üzenetére


HKorn
addikt

Én nem hallottam ilyenről, én is fehérben rendeltem.

Run&Ride

(#35877) blakey válasza Yushchenko (#35874) üzenetére


blakey
titán

Melyikkel, a simával vagy a metállal? Szerintem egyikkel sincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35878) tboy93 válasza Danex (#35861) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én GE Megalight Ultra 120-at használok, 2-3k a szett és ~1.5 évig simán el szokott menni, minek bohóckodjak utólagos nappali menetfénnyel? :U

(#35879) tm5 válasza Kakaduku (#35875) üzenetére


tm5
tag

Nekem olyan 1.5 - 2 literrel több amióta hideg van,illetve fenn van a téli gumi.

(#35880) bigdigit


bigdigit
addikt

Aki új autót vett kereskedésben mi a menete az új autó bejelentésének? Súlyadóra gondolok. A leadott autó adás vételijét feltöltöttem a nyilvántartás.hu oldalra bár nem tudom ez elég-e vajon. Az új autó minden papírját az értékesítő intézte és nekem azt mondta nem kell csinálnom semmit. Megmondom őszintén kételyeim vannak mert a biztosításokra is ezt mondta de 3 hetembe telt míg rendbe raktam őket.

(#35881) blakey válasza bigdigit (#35880) üzenetére


blakey
titán

Bemész a hivatalba és 5 perc alatt meglesz. Ott mindent elintézel, nem vacakoltam semmit online, csak időpontot foglaltam. Azért kell neked is intézni dolgokat, bár nekem a biztosítást megoldották viszont a lemondásokat nekem kellett intézni, hogy gyorsabb legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35882) SirKero válasza bigdigit (#35880) üzenetére


SirKero
őstag

Semmit nem kell tenned. A kereskedő intéz mindent. Én május 29.-én vettem át a kocsit és a második negyedéves súlyadót küldték is időben mind a két autó+motorra :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35883) blakey válasza SirKero (#35882) üzenetére


blakey
titán

Azért a semminél többet kell tenni, de kereskedéstől is függ, hogy mit vállal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35884) yaneez válasza Kakaduku (#35875) üzenetére


yaneez
csendes tag

Tegnap tankoltam tele, 6.6-ot számoltam.

(#35885) SirKero válasza blakey (#35883) üzenetére


SirKero
őstag

Én egy métert nem mentem ez ügyben mindent a kereskedő intézett :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35886) bigdigit válasza SirKero (#35885) üzenetére


bigdigit
addikt

Kaptam egy új vezetéknevet nem lett átvíve a casco bónus nem lett rajta levelezési cím. Nem lett figyelembe véve supershop kedvezmény ami idén már így nem is lesz. Cascón buktam volna majd 40-et. Szóval voltak gondok bőven ezért is kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#35887) Yushchenko válasza blakey (#35877) üzenetére


Yushchenko
őstag

Lehet hogy csak az első szériásokkal volt gond, de Vitara forumon lehet olvasni arról, hogy gyenge a festék. Csak gondoltam megkérdezem.[link]

(#35888) dnelb válasza Yushchenko (#35887) üzenetére


dnelb
veterán

na ugy látom ebben a fórumban is divat hazudni a fogyasztásról ;]

(#35889) Mattyokar


Mattyokar
tag

Sziasztok!
Vitara vásárlásán gondolkozom. Feltűnt, hogy a GL+ -nál is már 17"-os könnyűfém tárcsák vannak alapból.
Ettől nem lesz keményebb a futása és nem lesz nagyobb a törésveszély rossz terepen?
Nemigen értek hozzá,ezért meglepődtem, hogy egy terepjáró-féleséget ezzel gyártanak.

Megjegyzem, sem a díszesség nem érdekel, nem is igazi terepjárónak szeretném, csak arra, hogy a ramaty utakat elviselje, a család meg beleférjen.
Ezért a Bálnaló, bár az ára szimpatikusabb, nem játszik sajna.

[ Szerkesztve ]

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#35890) M_AND_Ms válasza bigdigit (#35886) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A kereskedő megígérhet sokmindent, de a végén csak a te bőrödről és pénztárcádról van szó.
A biztosítások tekintetében ő csak egy üzletkötő, aki valamelyik alkusz cég ajánlatait mondja el neked. A kedvezményeidet neked kell tudnod és neked kell figyelned, hogy figyelembe lettek-e véve az ajánlatkor. Ha nem, akkor egyszerűen nem kellett volna aláírnod. Amúgy 14 napig minden ok nélkül felmondhatod és köthetsz újat akárhol, akárkivel.
A lemondások is a te kötelességéid és érdekeid. A kormányablakban be kell jelentened az eladást. A helyi adóirodában is érdemes kijelentkezni a gépjármű adóból, különösen ha kereskedő vette meg, mert akkor ő kivonja a kocsit a forgalomból, így mentesülsz az idei adó visszamenő része alól. (amúgy erre az évre még az is a te dolgod). Ha van túlfizetésed, azt visszakapod.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#35891) nokiae51


nokiae51
tag

Sziasztok!

Szeretnék krni némi segítséget..... Adott egy 2016.9 havi Suzuki Swift ami köztudottan TPMS szenzoros....
A másik pedig hogy van egy gyári 15 Suzuki Splash alufelni garnitúra.Amit meg szeretnék venni,de nem szeretnék bele futni abba a hibába,hogy megveszem s kiderül,hogy nem jó az ÉN Suzuki SWiFT típusú gépkocsimra!

A gyári 15 Suzuki Splash alufelni garnitúra
4x100 5,5Jx15. ET 50 (nekem ez kínai...)

Egyenlőre annyit tudok,hogy az Én Suzuki Swift tipusú kocsim adatai ezek:

6x15" 4x 100 ET44/ ET36

Ezeket tudom.....

Kérdés az lenne ,hogy ezek a számok mit jelentenek,illetve a legfontosabb,az az,hogy jó vagy nem jó a Swiftre ez a méret!

Köszi a segítő hozzáoszlásokat előre is!

Üdv: The Flash

(#35892) nokiae51


nokiae51
tag

Ezt találtam....

[ Szerkesztve ]

Üdv: The Flash

(#35893) tboldi válasza nokiae51 (#35891) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hali!

A gumi és felni topik összefoglalóját fusd át! Ha valami mégsem tiszta, ott biztosan segítenek majd. :)

(#35889) Mattyokar: De, egy kicsit kevésbé komfortos a 17-es, de attól nem kell félni szerintem, hogy eltörik. A gyári felnik elég strapabírók szoktak lenni minden autón.
Amúgy sem terepjáró(-féleség) már, csak egy normál személyautó, mint ahogy a többi divat-SUV is. Ha van rá lehetőséged, próbáld ki 16-os és 17-es kerekekkel is!

[ Szerkesztve ]

(#35894) Motion_Blur válasza bigyo108 (#35870) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyébként nekem is most viszonylag gyakran felvillan, de 90%-ban akkor ha nem a bejáratott benzinkúton tankolok, és/vagy sokat megyek városban hidegen rövid távot.

Mivel nemsokára eladom, valamit kezdenem kell ezzel mert így nem adom át hogy az új vevőnél check engine-el nyisson... az említett szoftverfrissítés már ki lett tárgyalva egyszer, és akkor az lett a verdikt hogy erre a típusra és motorkódra nincs frissítés. Lehet majd az OBD olvasót ajándékba adom az új tulajnak :D

(#35895) tboldi: má nézem is :DDD

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35895) tboldi válasza Motion_Blur (#35894) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jettához meg rendelsz Aliról VAG-COM-ot. :))

szerk.: Csak az a baj, hogy mostanában rászállt a NAV ezekre, meg a sima OBD-s kütyükre is, mert jellemzően adnak hozzájuk lemezen tört szoftvereket. Én is akarnék rendelni egy WiFis olvasót iPhone-hoz (a jelenlegi Bluetoothos csak Androiddal működik), egyedül csak ez tart vissza.

[ Szerkesztve ]

(#35896) dnelb válasza Motion_Blur (#35894) üzenetére


dnelb
veterán

Én simán beleírtam hirdetésbe hogy típushiba, nem kell izgulni. :)
Mondjuk nem is hívott senki ;]

(#35897) Magnum_ válasza tboldi (#35895) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A Jettan NEM lesz hibakod :)
Ha lesz, majd kiolvasom neki, de nem lesz.

I humbly and respectfully decline™

(#35898) tboldi válasza Magnum_ (#35897) üzenetére


tboldi
nagyúr

TSI, szóval... ;] :DDD

Amúgy ilyen-olyan funkciók bekapcsolásához is jó az a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#35899) Magnum_ válasza tboldi (#35898) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Alaposan atnezte egy VW szaki az adasvetel elott, csak mondom. En meg tudom, hogy kell hasznalni a tsi-t ;]
Aztan nezd meg, sima 1.4szivo benga van az automban :O (+ egy Voltec ;] )

I humbly and respectfully decline™

(#35900) tboldi válasza Magnum_ (#35899) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak viccelek. :))

Nekem csak egy kamu egynégyesem van, szintén szívó. Annak hirdetik, de csak 1339 ccm. Hondáék elfelejtették, hogyan kell kerekíteni. :W :DDD

szerk.: De jobb lenne egy turbós 1.4-es. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.