Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35601) blakey válasza bigdigit (#35598) üzenetére


blakey
titán

Akkor fújd fel rendesen, a kért érték fölé és akkor talán helyreáll. Igen, menni kell, csak úgy, hogy felfújod és vársz nem fog semmi sem történni, párszáz méter után nem fog jelezni. Kerékcserénél ez volt, mentem 2 kört a mélygarázsban és jó lett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35602) dnelb válasza Danex (#35600) üzenetére


dnelb
veterán

Igen a futóműre gondoltam én is. Főleg ebben a kátyús időszakban.

(#35603) focvis


focvis
veterán

Apám Ignisében 2 perc alatt sikerült elindítanom az Android Autot és a Waze-t. Egyelőre még csak az én telefonommal (Nexus 5X), délután próbálom majd az övével is (Samu J3).

Ha veszek eBay-en 15 K Ft-ért navigációs SD-kártyát, az simán indul?
Mert a hivatalos oldalon alvázszám is kell hozzá.

(#35604) blakey válasza focvis (#35603) üzenetére


blakey
titán

index fórumon keresd wongkok fórumtársat, korrekt és olcsón kapsz navikártyát valamint frissítéseket is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35605) kiskun968 válasza focvis (#35603) üzenetére


kiskun968
tag

Az ebay-s kártyát nem lehet majd frissiteni.
wongkok kollégát én is ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#35606) dReFiX válasza kiskun968 (#35605) üzenetére


dReFiX
senior tag

Amit a szalonban kapsz/veszel sem lehet.

(#35607) bigdigit válasza focvis (#35603) üzenetére


bigdigit
addikt

Wazen és googlemapson kívül más alkalmazást is eltudsz érni android autón? Mert nekem csak ez a kettő megy holott leírások alapján másnak is kellene ott lenni.
Mirrorlinket még nem sikerült beizzítanom..csatlakozás és fekete kép.

(#35608) focvis válasza blakey (#35604) üzenetére


focvis
veterán

+ kiskun968
Ebay-en ~ 15 K Ft, fotó alapján gyári (vannak fenntartásaim). Indexes ember kb. mennyit kér? Köszönöm!
A Golfom naviját ingyenesen frissítem, teljesen hivatalosan. Igaz nem használom szinte soha.

(#35607) bigdigit: mást nem próbáltam, nem kerestem; kizárólag a navigáció lenne néha hasznos apámnak.
Nem olvastam a kezelési utasítást.

A Mirrorlink halott dolog 2018-ban, vagy nem jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#35609) blakey válasza focvis (#35608) üzenetére


blakey
titán

21e, vaóban gyári, ebay-en nem az és ha van frissítés akkor ingyen vagy 1-2 frissítés után minimális összegért kártyacserével megoldja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35610) M_AND_Ms válasza bigdigit (#35607) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Telepíts fel mást is a telefonodra. Az AA alkalmazásban van rá menü és ott felhoz, minden AA-ra képes programot. De az AA weblap is kilistázza őket.
Ugyanígy a Mirrorlink. A fekete képernyőn lesznek felsorolva a telefonon lévő ML alkalmazások
(de mintha írtam volna már erről)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#35611) tomi5244


tomi5244
őstag

Hali!

Két hete volta olajcserén, tegnap kivillant az olajcsere jelzőlámpa. Sárga villáskulccsal az alján. Beugrottam a szervibe, mondták, hogy menjek majd vissza, mert most nincs szabad időpont. Kérdés, hogy ezt garanciába ki tudják szedni a computerből? Nem szívesen fizetnék érte. A csere alkalmával lehet elfelejtették beírni az agyába? Esetleg én itthon tudok vele kezdeni valamit? :U Mi van, ha majd később, mikor itthon végzem az olajcserét, akkor is fel-fel bukkan majd ez a jelzés?

(#35612) focvis válasza focvis (#35603) üzenetére


focvis
veterán

A Samsung J3-mal is simán párosodott az Android Auto, csak egy friss apk kellett neki. (Ennyit a Suzuki kereskedés hozzáértéséről.) A Nexusszal gyorsabban ment, ez a J3 kicsit többet gondolkozott.
Így a navi-kártya sztornó.

Délután kanyarodok egyet a versenygéppel! :D

[ Szerkesztve ]

(#35613) dnelb válasza tomi5244 (#35611) üzenetére


dnelb
veterán

dízeled van? :D egyébként valószínűleg elfelejtettek nullazni az olaj számlálót mert ugye nem automatikus.

(#35614) tomi5244 válasza dnelb (#35613) üzenetére


tomi5244
őstag

A dízeles kérdést nem értem. Amúgy mást is elfelejtettek, nekem kellett visszamennem, hogy pecsételjenek a szervizkönyvbe. :U

(#35615) dnelb válasza tomi5244 (#35614) üzenetére


dnelb
veterán

Mert ilyen olajcseres jelzés csak dízelben van. Ha csak nem hozták be 2015ben faceliftel :D Kézikönyv mit ír, tudja?

[ Szerkesztve ]

(#35616) bigdigit válasza dnelb (#35615) üzenetére


bigdigit
addikt

Swift menüjében is láttam olajcsere törlési opciót.

(#35617) bigdigit válasza M_AND_Ms (#35610) üzenetére


bigdigit
addikt

Na most már több app is van nem csak térkép viszont úgy látom skype és messenger is kompatibilis de nem jelenik meg.Lehet újra kellene telepíteni?

Más:érdekes mód előző swiftemben is kissé szenvedtem az 1-esbe váltással és most is sokszor nehézkes a dolog erőltetni meg nem szeretném.A 3-ast is erősebben kell most betolni. Ez valami hiba lehet vagy a kezem nem áll rá?Vagy idővel javulni fog?
Kb pont olyan érzésre mint a lükverc ami nincs szinkronizálva.

[ Szerkesztve ]

(#35618) Napfénysüti válasza bigdigit (#35617) üzenetére

Ez ilyen a váltó nem a Suzuki erőssége. Pont ezt érzem a legnagyobb visszalépésnek az előző autómhoz képest, fasorban nincs a Honda váltójától. :U

Més que un club!

(#35619) M_AND_Ms válasza bigdigit (#35617) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Úgy tudom, hogy ezek az üzenő alkalmazások úgy vannak implementálva, hogy a bejövő üzeneteket megmutatják, de teljeskörűn nem működnek, épp ezért nincs hozzájuk funkció. Hasonlóan működik a gyári fejegység telefonos része, SMS-t ott is csak olvashatsz, de nem írhatsz (nincs is sms funkció)

Ebből is látszik, hogy nagyon leszabályzott dolog mind az AA, mind a ML. Én is próbálgattam, de rövid úton elengedtem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#35620) blakey válasza bigdigit (#35617) üzenetére


blakey
titán

Guruló autó esetében nem lehet 1-esbe tenni csak ha egy pillanatra megnyomod a féket, álló helyzetben nem vettem észre, hogy gond lenne, más fokozatoknál sem vettem észre semmi hibát, eddig jól vette a sebességeket.
rükverc
Nissan váltója nekem megszokhatatlan, Opel váltója más, de nem érzem, hogy bármi gond lenne a váltóval, vagy csak kézreáll és mindent úgy irányítok ahogy szeretné. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35621) kunberci válasza tomi5244 (#35611) üzenetére


kunberci
aktív tag

Erre én is kíváncsi vagyok. A szervizkönyvben csak a dízeles autónak a menüjében van olyan opció, hogy 15 ezrenként jelzi, hogy olajat kell cserélni. Mennyi km van a tiédben? Most fordult át 15 ezren?
Majd írd meg légyszi, hogy mi lett vele.

[ Szerkesztve ]

(#35622) bigdigit válasza blakey (#35620) üzenetére


bigdigit
addikt

Van amikor sima liba betenni sebességbe van amikor mintha falnak menne.

Mentem asszonnyal most egy 30-ast a környéken a guminyomás ki is aludt.A fogyasztásmérő már csak 4.9-et mutat pedig elkezdtem erőteljesen gyorsulgatni vele:) Volt olyan gyorsítás közben még jobban oda lépve végre éreztem amikor belépett a hybrid is az erejével.Szó szerint lökött még egyet az autón.Az már biztos csak ez miatt Is megérte a GLX.
Ami ótvar szar azok a hangszórónak nevezett valamik.Mélyet nem szabad adni neki mert csak zözög püffög csattog. Ebben nagyon vissza fejlődtek.

Szóval egyenlőre még mindig nem tudom,hogy működik ez a hatótáv vissza jelzése mert már 120km és ismét nőt a hatótávom.De eleve az a rossz teljesen fals értékről indult a 478km jósolás amikor szerintem 600km felett lesz a vége..remélem sokkal.

Ja a kis fordulaton autózáshoz még hozzá tenném ha erőteljesen gyorsulok már nem 50-nél kéri az 50-et hanem 80-nál.Szóval ki van ez találva és szerintem lehet hozzá igazodni.

(#35623) Motion_Blur válasza tomi5244 (#35614) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Melyikbe vitted? Barta?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35624) Sza_Sa válasza bigdigit (#35622) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nálam 14k km-nél teljesen ok a váltó. Hidegen kicsit karcos a 2. melegen vajsima és határozott kapcsolású. Ennél rosszabb váltóm soha ne legyen, jobb meg nem kell már, csak automata.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#35625) tboldi válasza Sza_Sa (#35624) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem Te jöttél velem szembe 15:45 körül a Béke hídon Győrben? Matattam a klímával és későn vettem észre, hogy egy szürke S-Cross jön. :D

(#35626) focvis válasza focvis (#35612) üzenetére


focvis
veterán

Mentem kb. 20 kilométert az Ignisszel: csendes, finom szerkezet; tesztekben írták, hogy nem áll egyenesbe a kormány magától - ez tényleg így van; a váltó viszont teljesen OK, minimális erőszükséglettel és pontosan kapcsolható.
Nem tépi le a fejemet a kraft, mégis pillanatok alatt 80-nal megyek (városban). Nem pörgettem 4000 fölé és nem parkettáztam; 290 km van benne, 5,0 a BC szerinti átlag - nagyon jó.
Országúton 110-120 között még csendes.

Ami nagyon szokatlan volt, az a magas üléshelyzet, kanyarban úgy éreztem mindjárt felborul, de nem. :) Nyirkos aszfalton, körforgalomban picit megindul a feneke (téli 175/65R15 Kleber Krisalp3), nem ijesztő, az ESP csak a terhelésváltáskor - mikor elhagyni készültem a körforgalmat - szólt közbe. Az ülés tarthatna jobban.

Összességében pozitív. A magas üléspozíció a legnagyobb baja, de apámnak pont ilyen kellett.

(#35627) Sza_Sa válasza tboldi (#35625) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem. Ebből vannak a balesetek, tessék az utat figyelni! :P

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#35628) tboldi válasza Sza_Sa (#35627) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kezdtek párásodni az üvegek, ami megint csak veszélyes lehet, szóval ez egy "szükséges rossz" volt. :D

(#35629) yaneez válasza bigdigit (#35622) üzenetére


yaneez
csendes tag

Fog az alakulni, mint ahogy írták a többiek is. 10e km felett vagyok már, gyakorlatilag ujjbeggyel lehet váltani. A kettes kissé karcos hidegben, de ettől függetlenül egy rossz szavam sincs a váltóra.

Hatótáv: az első teletank után még elég érdekesen számol, de a 2. után már rendben lesz a dolog és olyan ~700km körül vagy kevéssel afölötti hatótávval számolhatsz. Az enyém ugyan S-Cross, de szerintem nagy eltérések nem lehetnek.

A hangrendszer ebben is eléggé átlagos , nekem épp határeset. Elvagyok vele, nincsenek komoly elvárásaim, csak szóljon valahogy, de nem tartom kizártnak hogy idővel kidobom belőle a gyári vackokat.

(#35630) bigdigit válasza Sza_Sa (#35624) üzenetére


bigdigit
addikt

Első kőrben jövőhéten beviszem szervízbe gondolom itt is lehet a kuplungon állítani hiszen még nekem is feltűnt mennyire lent fog előző swifthez képest.

(#35631) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok!

Lehet olyat csinálni, hogy ami nincs benne a GL+ felszereltségben, akkor azt külön kérem? pl. tolatóradar

(#35632) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy 2011-es swiftet és lenne hozzá 4 db gyári alufelni alig használt nyári gumikkal. A gumik márkáját sajnos nem néztem meg. Mennyi lehet szerintetek a reális ára a felniknek? Sajnos sem az eladó sem én nem vagyunk képben, és nem szeretnénk sem alá sem fölé lőni az árat. Előre is köszi a segítséget.

(#35633) tboldi válasza kabdzsi (#35631) üzenetére


tboldi
nagyúr

A móvári szalonban pl. egy nem gyári, univerzális tolatóradart szoktak beszerelni, ha a vevő kéri, de a megrendelt felszereltségben nincs benne.

(#35634) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok. Érdekes dolgot vettem észre a Suzuki wagon r-emmel kapcsolatban.

Ma vettem észre hogy a kocsi két oldala tiszta olaj fröccsenéses folt.

Találtam egy keveset a motor háztető alatt is a foltokból.

Fékolajam megvan a váltó-val sincs gondom.

A motorolaj elvileg félig van de álló helyzetben olaj nem csöpög sehol.

Szerintetek mi lehet a gond?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#35635) pjen válasza mirci18 (#35634) üzenetére


pjen
félisten

Karter gáz?Szerintem járasd a motort nyitott motorház tetővel,hátha látsz valamit.

(#35636) KubanitoS válasza tboldi (#35633) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezt a tolatóradar dolgot én is felvetettem, az eladó mondta, hogy meg tudják oldani olcsóbban is, mint amit a gyári extrákon lehet látni, ami egyébként sem gyári minőségű. Megmutogatta az egyik szalonautón, hogy hova kell felszerelni az érzékelőket, illetve, hogy raknak a kocsiba valami kis kijelzőt, amin láthatod mi a helyzet. A gyárin ugye a középkijelzőbe van integrálba az egész dolog, ahogy annak lennie kell.

Erre megmondtam neki, hogy a vadiúj autómat azért nem nagyon kellene fúrkálni meg gagyi visszajelzőkkel telepakolni. A magam részéről inkább vettem volna az eggyel nagyobb GLX felszereltséget, mint hogy hagynám hogy öszzekókányolják a vadiúj kocsimat...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#35637) pjen válasza KubanitoS (#35636) üzenetére


pjen
félisten

végeredményben hátra is nézhetsz,vagy tükör? :)

(#35638) tboldi válasza KubanitoS (#35636) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha mondjuk Vitaráról van szó, akkor a tolatókamera adott már a GL+ felszereltségben is.
Amúgy meg egyetértek, én sem kérnék ilyesmit. Én amúgy nem is tudok máshogy tolatni, csak tükörből, az meg az összes autón széria. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35639) kiskun968 válasza tboldi (#35638) üzenetére


kiskun968
tag

Swiftnél is van a GL+ tolatókamera alapból.

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#35640) KubanitoS válasza tboldi (#35638) üzenetére


KubanitoS
veterán

Tolatóradar ≠ toltatókamera. Remélem nem értettelek félre. A kocsi amúgy egy S-Cross.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#35641) tboldi válasza KubanitoS (#35640) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom, hogy nem ugyanaz, de az is egy berendezés, ami segíthet a tájékozódásban. :)

Az eredeti kérdés kabdzsitól nem tartalmazott típust. Azért írtam Vitarát, mert abban pl. van kamera a GL+-ban, de radar nincs.

szerk.: Ahogy nézem, az S-Cross esetén is ugyanígy van.

[ Szerkesztve ]

(#35642) napey


napey
csendes tag

Sziasztok!
2005-ös Ignisben a fogyasztásmérő átállt valahogy miles/gallon-ra, gondolom azt jelenti hány mérföldet lehet megtenni egy gallon benzinnel, ami nagyon érdekes, de én inkább a régi literes meg km-es beállítást szeretném visszakapni
Csak nem tudom hogy kell visszaállítani :F
Vki tudna ebben segíteni?

(#35643) KubanitoS válasza tboldi (#35641) üzenetére


KubanitoS
veterán

Igen, igen. Sajnos ez az egyetlen extra amit hiányolok a GL+ S-Crossból. Márkakereskedőtől függően a GLX felára tolatóradarral és bőr üléssel +400-700 ezer forint is lehet. Enyhén szólva lehúzás, persze aki rá van izgulva a bőrre...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#35644) pjen válasza napey (#35642) üzenetére


pjen
félisten

Nincs a szám mellett egy gomb?

(#35645) Sza_Sa válasza KubanitoS (#35643) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Pláne, hogy nincs bőr, csak full-full panoráma modellben. De azért nem csak ennyi a glx előnye, van elől is radar, az is sokat érhet bizonyos esetekben. Meg a többi apróság.
Én megvettem a glx-et, ha estleg eladnám, ki fogják fizetni a felárát, én is a jobban felszerelt tipusokat keresem a használtpiacon.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#35646) KubanitoS válasza Sza_Sa (#35645) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha valóban nincs teljes bőrkárpitozás, akkor vettél egy tolatóradart, +1 hangszórót és egy radaros vészfékasszisztenst laza fél millióért. Tiszta szívemből kívánom, hogy valóban fizesse neked ezt ki a kocsi eladásakor.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#35647) kabdzsi válasza tboldi (#35641) üzenetére


kabdzsi
tag

Köszönöm szépen a válaszod! :R SX4 S-Crossról van szó.

(#35648) Sza_Sa válasza KubanitoS (#35646) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Adaptív tempomat automata vészfékkel és az első radar amik nekem megértek annyit, ami nem volt 500e. És igen, a rengeteg gl+ mellett a kevesebb glx árkülönbözete a használtpiacon is megmarad, ez így van minden márkánál.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#35649) tomi5244 válasza kunberci (#35621) üzenetére


tomi5244
őstag

1100 környékén cseréltettem az elsőt, most 12k van benne, szerintem 10 ezrenként jelez, legalábbis 15k még nincs benne és már jelez. Majd írok, de nem tudom mikor jutok el a szervizbe.

Motion_Blur: Suzuki Szabó, a nagy tesco mellett.

(#35650) tomi5244 válasza tomi5244 (#35649) üzenetére


tomi5244
őstag

Lejárt az idő, bocs.

Benzines a Swift, erre a kérdésre nem válaszoltam 2016os. Szóval, ha van ilyen figyelmeztető lámpa, akkor valahogy csak ki lehet ütni otthon is. Majd elolvasom a manualt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.