Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26401) Mike Farrel válasza Kornel (#26400) üzenetére


Mike Farrel
tag

Nem márkaszervíz csinálta, hanem a biztosító által kijelölt cég, de végülis azért volt olyan sok, mert hiteles volt a kocsi és a bank ugye csak úgy fogadta el a kocsit, hogy teljesen gyári alkatrészekkel lett helyreállítva.

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#26402) dReFiX válasza Kornel (#26394) üzenetére


dReFiX
senior tag

Egy enyhe közepes ráfutasos baleset 3-400. Motorhaztetos történet kezdődik 500nel suzukik esetében. (márka szerviz)

[ Szerkesztve ]

(#26403) Kornel válasza dReFiX (#26402) üzenetére


Kornel
veterán

Ezért kosson mindenki cascot, akinek 1M feletti autója van, csúnya meglepetések lehetnek egy kisebb koccnal is.

(#26404) Mike Farrel válasza Kornel (#26403) üzenetére


Mike Farrel
tag

Nekem is volt casco, de az a baj azzal is hogy a kocsi piaci értékének x százalékát állja csak. Nekem pl a kocsi ért akkor 700K-t ebből 500K-t fizetett volna javításra, de mivel ott volt a bank kikötése is így 700K-ban állt meg a mutatvány, na és ezt már alig akarta a biztosító kifizetni a cégnek aki javította a kocsit, mivel ugye így már GTK lett.

Arra mondjuk még kíváncsi lennék, ha megint lezúznám akkor fizetne-e megint a casco :D

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#26405) tomi5244


tomi5244
őstag

Nem nagyon követtem nyomon anno az ignis árait mikor még lehetett venni újonnan. Szerintetek a jövőre megjelenő modell milyen ársávban fog mozogni? Swift felett, vitara alatt? Mondjuk nem egy alap, hanem egy közepes felszereltség.

[ Szerkesztve ]

(#26406) roberto211 válasza tomi5244 (#26405) üzenetére


roberto211
őstag

Sztem 4-4,2 lesz a gl +/glx

Kornelka : Hagyjad már ezt az ócska szöveget h annyiert, ár autót is adnak. . Tudjuk honda pávőrofdrímsz csak tényleg uncsi lefikazni egy olyan autót amit még nem is forgalmaznak hazánkban. .

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26407) Kornel válasza roberto211 (#26406) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, annyiert meg autót is adnak 😂

(#26408) Thome válasza roberto211 (#26406) üzenetére


Thome
addikt

Ezen nem értem miért akadsz fenn ennyi idő után. :DDD

(#26409) Kornel válasza roberto211 (#26406) üzenetére


Kornel
veterán

Te komolyan mondom ember beteg vagy.
Nagy renault fan voltal még nemrég, most épp zug neppert játszol a szakadt golffal, aztán most megint a suzuki az isten császár, mert kiderül, hogy másra nincs pénz 😂
Egyébként hol láttad a kommentembe, hogy a suzukit fikazom?
Annyit írtam, hogy ennyiért autót is lehet venni, akár egy vitarat vagy scross-t is.
Vagy számtalan más márka más típusát.

(#26410) tomi5244 válasza roberto211 (#26406) üzenetére


tomi5244
őstag

uhh hát a méreteiből ítélve nem lesz az egy kicsit sok?! :Y Én egy GL-t 3.5M-ra saccolnám. Baleno kategória.

(#26411) máyköl válasza Kornel (#26409) üzenetére


máyköl
veterán

A stílussal van inkább az embereknek baja, hogy folyton mindent, mindenkinél jobban tudsz, és a szubjektív véleményed tényként vetíted ki, nincs más opció, az van, amit te mondasz. Ha másnak más tetszik, akkor az hülye, nem ért hozzá. És valóban ez a stílus roppant bicskanyitogató, nem véletlen tették már nem kevesen szóvá...
Persze a makacsságodat ismerve, ezt is megnagyarazáod, ahelyett hogy próbálnál változtatni, élhetőbb, embertisztelőbb stílusban fórumozni.

(#26412) Kornel válasza máyköl (#26411) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolom én kezdtem ezt a stílust most is...
A válasz nem: [link]
Innentől kezdve nyugodtan lehet pörögni, majd ha normalisan szól hozzám, utána én is úgy fogok hozzá szólni.
Egy állítást fogalmaztam meg, amit alá is tudok támasztani, és még a topic nevét viselő márkát sem sértettem meg ezen állításommal, szemben azzal, ahogy ő beállította.

(#26413) Thome válasza Kornel (#26412) üzenetére


Thome
addikt

Szerintem az "annyiért autót is adnak" volt a trigger (még ha a szmájli ott is volt)

Egyébként ha tetszik ha nem (ezt most akkor is el kell fogadnod), de tényleg úgy írsz mintha az lenne az etalon amit le írsz és minden más pedig nincs és nem létezik és hülyeség. Most hiába mondod hogy nem, DE! :D :K

(#26414) Kornel válasza Thome (#26413) üzenetére


Kornel
veterán

Szóval nem mondtam, hogy amit mondok, az az igazság.
Ellenben volt 4 suzukim, és azon kívül vagy 4 másik autóm is, meg sok más, amit csak vezettem, így vannak dolgok, amiről van véleményem, ha nem gond 😉
Ha azt mondom, amit pl. a múltkor, hogy egy baleno (vagy ugye majd az új ignis, ami japan lesz, és nem hogy olcsóbb, de ennek okán inkább drágább lesz, mint a baleno) nem eri meg az árát - mert ennyiért autót is adnak (akár házon belül is, de lehet nézni koreait, európait is akár) - akkor ezzel lehet vitatkozni, de kérem, érvekkel már, nem a kocsmában vagyunk.
Szóval még mindig várom az ellenérveket :K

(#26415) roberto211 válasza Kornel (#26409) üzenetére


roberto211
őstag

Nem játszom a zugneppert, nem vagyok elvetemült suzuki fan, s nem azért szeretem a suzukikat mert másra nincs pénz hanem mert ar/ertek aranyban egyik legjobb szerintem.

Nem kell megmagyaraznia n hülyeséget, nem csak én jegyeztem meg h bicskanyitogato stílusod van se itt se az autós topicokban. . Tudod én mindenkivel szót bírok érteni ha megfelelő az emberekhez való hozzaallas de ez a "kihaennemmajdmegmondom " styleal hidd el nem sokra mész egy embernél sem.

Tudod ha úgy írtad volna h "áhh nem rossz de SZERINTEM ennyiért lehet jobb autót is kapni "akkor nem lenne senkinek semmi gondja.

De igen azért vettem 800 k ért lagunat mert nem telik többre egy régi Swiftnel. ..Ne nevettesd ki magad.
Csupán rajottem h elég lesz egy olcsóbb autó a maradekkal meg kezdek valamit. . Renaultot is mai napig komálom kivéve laguna II. Megane II bármikor befogadnek 1.6 16v vagy 1.9 dci be..

Lehet szemelyeskedni de nem engem jaratsz le.

Amúgy ha Érden jársz nyugodtan megnezheted a golfot mennyire szakadt; )

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26416) tomi5244


tomi5244
őstag

Szerintem ezt itt le is zárhatnátok, ne offoljuk szét a topikot. Ha jól látom én generáltam a vitát, nem ez volt a cél! :U

(#26417) Thome válasza Kornel (#26414) üzenetére


Thome
addikt

Nem mondod, de úgy gondolod és ez a bicskanyitogató többeknek! Engem már jó ideje nem hoz lázba. :)

Viszont ha érvet kérsz, akkor itt egy: Életedben nem láttad az autót még, miből gondolod, hogy minőségben nem hozza mondjuk egy VW polo minőségét?

Megjegyzem elfogulatlanul írom, mert bűnronda az autó számomra, erős túlzással az "ingyen se kéne" kategória.

[ Szerkesztve ]

(#26418) biker


biker
nagyúr

Áthozom másik fórumról írásomat a "hitvány" suzukiról, hogy alázta le a 2x drágább szargumis Passatot. Azt nem mesélem, hogy a golfot is kissé lerendeztük, mert az "csak" 5-6% volt

Ma Szombat délelőtt voltunk vezetéstechnikai trainingen, mert eldöntöttem, hogy két dolgot nem akarok télen az asszonnyal:
- kihúzni az árokból
- ne menjen autóval, mert csúszik
Ugyanis ő a közel 20 éves jogsija ellenére 6 hónapja vezet. Első kocsi, első élmények, első tél.
Én meg végre 1,5m km után megnézem, mit tudok, meg mit tud a vitara. (ugyan elfogyasztottam olyan 20 autót, mármint nem törtem, hanem kifutották alattam a nekik szánt kilómétereket, de egyikkel sem voltam még ilyen pályán, csak hóban parkolóban bulizás, meg száguldozás meg pár vészhelyzet volt, de nem ilyen koncentráltan.)

Azt kell mondjam, de ezt ott is mondták előre, meglepően jól teljesít. És a conti eco contact gumik is.
Volt egy "menőcsávó" a passatjával, ki is pécézték a 235/45 GENERAL tipusú gumikkal, hogy ezt melyik kínaitól vette, és ha hazament, vegye le, és ássa el a gyerek homokozójába. Persze rohadtul elkezdte mondani, hgy a general milyen kurva jó gumit gyárt, és szerinte jó, jól kiröhögték, hogy majd rájön. Meg persze az ekézés a nagy arc miatt is volt, féltenyérrel kormányzás, stb

No, szárazon 80-90ről 5métert vert rá a vitara (kb 31m), vizesen 9métert (41m) a szuper gumikra.
A vizes gyantáson és szárazon is erősen stabil a kocsi, szárazon amikor olyat átterhelek, hogy kb azt hiszem, most átszaltózok a jobb vagy bal első keréken, és mondják a rádióba, hogy kb 10cm-re elemelte az egyik hátsó kereket, még nem tolja az orrát. Az általam legtöbbet vezetett corolla kombi ennek a felénél már tolta volna az orrát előre a francba.

A WR+-al meg az asszonyka megtanult kicsit manőverezni. A reggeli kezdés és a délutáni zárás közt kb annyi különbség volt, mint Baumgartner Zsoltika és Schumacher közt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26419) tboy93 válasza biker (#26418) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na, ez jo dontes volt, ilyen treningre en is szivesen elmennek a parommal :K

(#26420) Motion_Blur válasza biker (#26418) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Imádom" amikor az ilyen gyerekek verik magukat :))

Nálunk is van a lakóparkban pár éves kombi 5-ös bömbi slickre kopott Linglong-on.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26421) meroly válasza tboy93 (#26419) üzenetére


meroly
veterán

Osztom, nagyon jók ezek a tréningek, nekem 2 évente van szerencsém hozzá céges befizetés által.
Rengeteget lehet tanulni belőle és kipróbálni éles helyzeteket nem éles helyzetben kockázat és veszteségmentesen. :K

Impossible is nothing

(#26422) Mike Farrel válasza biker (#26418) üzenetére


Mike Farrel
tag

Ilyen tréningen nekem is volt szerencsém részt venni október elsején a vw találkozó jóvoltából a ringen. Ott kaptunk 3 kocsit. Az egyiken egy vadi új conti téligumi volt, a másikon egy vadi új linglong téli, a harmadik kocsin egy 60%-ban elkopott ugyanolyan conti téli, mint az első autón vadi újban. A feladat az volt, hogy 60-ról vészfékezéssel álljunk meg a kijelölt helytől ezen a vizes gyantás cuccon. Az új contival sikerült 20m alatt megállni. A linglonggal ez a táv 48 méter volt, a kopott gumival pedig 68 méter lett a vége, de a kopott gumi nagyon rossz volt, már átnyomtam a tűzfalat is de alig lassult a kocsi amit adtak. :)
A második teszt pedig a körpálya volt először csak sima vizes aszfalton ahol a conti volt a linglong ellen. A contival a kanyarsebesség fixen 50 km/h volt, míg a linglonggal néha gázelvétellel, néha ellenkormányzással korrigálva lehetett nagyjából tartani a 35-40 km/h sebességet. A köv pedig az volt, hogy rá kellet menni arra a viaszos félkörre és megnézni mennyire is tapadnak a gumik. A contival olyan 40-el rámenve szépen el lehetett fordulni, a linglong szeméttel pedig ahogy rámentünk erre a viaszos cuccra egyből elvesztette a tapadását és elcsúsztunk szépen egyenesen. Arra jó volt ez a 3x10 perc, hogy levonja mindenki a tanulságot aki részt vett rajta, hogy a gumin bizony nem spórolunk soha.

U.I.: Érdemes ezt a rendezvényt márkától függetlenül meglátogatni évente, mert az 500 Ft-os belépődért idén pl mehettél offroadra az épített és az eredei pályára amarokkal, tiguannal, lehetett vezetéstechnikázni golfokkal, és e-upokkal is lehetett csapatni. Azzal vittük ki magunkat a paddockból a vezetéstechnikai pályára meg vissza.

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#26423) biker válasza Mike Farrel (#26422) üzenetére


biker
nagyúr

Te nem tudom min voltàl, ez arról szól, hogy saját kocsiddal mész fél vagy egy napra, és megtanulod kezelni, nem is értem a kapott autót.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26424) Mike Farrel válasza biker (#26423) üzenetére


Mike Farrel
tag

Igen, de Október elsején a hungaroringen Volkswagen találkozó volt, ahol a belépő ellenében lehetett vezetéstechnikára jelentkezni és adtak hozzá három Golfot a fentebb írt abroncsokkal, és azokkal lehetett menni.Ezen voltam Programok fülön megtalálod a Continental vezetéstechnikai pálya menüpont alatt, hogy volt gumiabroncs teszt is.

Ugyanaz az Allianz pálya stb, csak itt nem saját kocsival mentünk, hanem mindent adtak a szervezők és a Continental.

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#26425) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Ma teszteltem új S-Crosst. Ezres motorral. Hát a kocsi nagyon egyben van. Ismét szintet lépett a Suzuki. A kormány olyan precíz és finom, könnyű amilyet még csak Q5 Audiban éreztem. Ez a motor valóban csak épp elég a kocsihoz. Az értékesítő mondta, hogy havonta 200 autót ad a gyár Magyarországra, így már hónapokra elfogyott a keret. Ha most rendelném is lehet már csak jövőre lenne meg. Ami a szalonban volt 2 Vitara is már el volt adva. Én örülök, hogy jó kocsikat gyárt a Suzuki, sikeres és sok van belőle. Az S-Cross is nagyon jó ajánlat szerintem. Még kiprobálom majd az 1,4 turbót aztán tavasszal meglàtjuk mi lesz.

(#26426) dReFiX válasza Harkovz (#26425) üzenetére


dReFiX
senior tag

Melyik scross modellre mondták ez a szöveget? :-D havi keret jövő év stb.

[ Szerkesztve ]

(#26427) mdani01 válasza dReFiX (#26426) üzenetére


mdani01
aktív tag

Azt írta az újra😃

iPhone 6S SpaceGray

(#26428) dReFiX


dReFiX
senior tag

Az rendben van, de azon belül.

(#26429) Tom1939 válasza dReFiX (#26428) üzenetére


Tom1939
őstag

Jól sejtem, hogy az olcsóbb modellekre kell többet várni? Ez nekem jó lenne, mert ha el tudom adni a másik autót valamikor (toyota iq) akkor annál rövidebb ideig lenne szükség arra hogy az asszony pajtástól könyörögjem el az autóját :) Ha a volvo project elbukik (nagyon úgy tűnik az 1.5 ecoboost ford motor miatt) akkor 1.4 awd automata gl+ scross vagy 1.6 automata glx vitara lesz.

(#26430) tomi5244 válasza Harkovz (#26425) üzenetére


tomi5244
őstag

Jövőhónaptól már nem gyártják a swiftet, gondolom lesz némi kapacitás növekedés a másik két modellre. (vitara, scross)

(#26431) Harkovz válasza dReFiX (#26426) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Az S-Cross - ról volt szó, de lehet, hogy összesen ennyi autót adnak ide. De számít a szín és a felszereltség is.

(#26432) roberto211 válasza dReFiX (#26428) üzenetére


roberto211
őstag

Nem a kérdéshez kapcsolódik de mivel markakereskedesben dolgozol lehet van ralatasod h kint pld Ausztria -Németországba drágábbak az új /pár éves Suzukik?

Mert valószínűleg egy év múlva vagy azon belül kikoltozunk és ott szeretnék majd lizingelni egy új vagy pár éves swiftet. .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26433) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok
Azt esetleg lehet biztosra tudni,hogy az új vitara garmin navi térképeket futtat?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26434) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Nincs valakinek infója arról, hogy a szemelykocsiknál nem lesz - e kötelező a radaros ráfutás gátló? Mert a kamionoknál már alap dolog.

(#26435) dReFiX válasza roberto211 (#26432) üzenetére


dReFiX
senior tag

Külföldön 1-1,5 millióval drágábban adják az autókat. Scross pedig nincs limitálva legroszabb esetben másfél hónapot kell várni.

(#26436) biker válasza Harkovz (#26434) üzenetére


biker
nagyúr

idővel biztos lesz. Már van külön tétel az aktív védelemre az ADAC tesztekben, és mérik is.
Közép kategória felett meg minden kocsiban van valami hasonló
Nem kizárt, hogy a TPMS sorsára jut ez is idővel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26437) Tom1939 válasza dReFiX (#26435) üzenetére


Tom1939
őstag

Kösz, ez jó hír hogy csak ennyi a várakozás.

(#26438) Studi válasza dReFiX (#26435) üzenetére


Studi
addikt

Még mindig? Pár éve volt az a divat, hogy a kisebb német kereskedők olcsóbban tudták megszerezni a magyar kereskedőktől az autókat, mint a gyártótól közvelenül, ezért innen vitték Németországba például az Opelokat. :Y

(#26439) dReFiX válasza Studi (#26438) üzenetére


dReFiX
senior tag

Most is megy még , csak nem annyira mint régen.

(#26440) meroly válasza meroly (#26226) üzenetére


meroly
veterán

Megoldódott, kipufogó csere volt.
(akit érdekel)

Impossible is nothing

(#26441) negroo


negroo
aktív tag

rünő a nem az én autóm.xD rönő

(#26442) meroly


meroly
veterán

Ennyiér ez sztetek? [link]

Impossible is nothing

(#26443) roberto211 válasza meroly (#26442) üzenetére


roberto211
őstag

Bőven. Egy jól felszerelt karbantattott swiftert minden szó nélkül kipengetnek az emberek egy milliót. .
Tartják az árukat hiába 1.3 as.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26444) fess


fess
őstag

sziasztok
Ma egy leállás/újraindítás után megadta magát a rádió az Ignisemben. Csak furán kattog, semmilyen gombra nem reagál, még az óraállításra sem. Találkozott már valaki hasonló problémával? Mi lehet a gond?

(#26445) dnelb


dnelb
veterán

durva amugy milyen árak vannak, drágábban tudnám eladni az 1.5-öt mint ahogy vettem 2 éve :DDD

(#26446) meroly válasza roberto211 (#26443) üzenetére


meroly
veterán

Köszi és ez? [link]
Klíma nélküli, gondolom azért ennyi. Eddig is elvoltam nélküle, de ha utólag rakatni akar az ember, az nagyon bonyolullt?

Impossible is nothing

(#26447) dnelb válasza meroly (#26446) üzenetére


dnelb
veterán

ez egy roncs. ha normális gombócot akarsz 1 milla alatt nem kapsz, mindegy mennyid van, mindegy mit gondolsz. Veszel 1 ilyet 2x annyit ráköltesz hogy normál állapotúra hozd. Hasonlítsd már össze ezzel, látszik hogy ezt szerették, amit meg te linkeltél gyűlölték, tiszta szívből. mellesleg annyira fapad hogy még fordulatszámmérő sincs benne, vicc

[ Szerkesztve ]

(#26448) meroly válasza dnelb (#26447) üzenetére


meroly
veterán

Hm... honnan látszódik egyébként hogy "roncs"? Az árából? Nem védeni akarom,félre ne értsd, nem érdekel hogy eladja-e vagy sem stb csak kíváncsi vagyok miből következtettél rá hogy utálták?

Impossible is nothing

(#26449) dnelb válasza meroly (#26448) üzenetére


dnelb
veterán

fényezés, felszereltség(aki full fapadot vesz általában normálisan karbantartani sincs pénze), semmi leírás ... normálisan lefotozva sincs, ülések, szemből, oldalról stb

(#26450) meroly válasza dnelb (#26449) üzenetére


meroly
veterán

Érdekes, nem osztom ezt a szempontot, vagyis úgy fogalmaznék hogy én nem ezekre következtetek, de nincs nagy tapasztalatom, lehet neked van igazad. Egy 50-es nőci egyébként az eladó, simán lehet hogy csak használta az autót és nem szeretgette, a fotók meg amúgy is csak fotók, élőben minden kiderül ami nincs a képen.
Mindegy, a klíma hiánya miatt nem releváns, csak érdekelt miért ilyen olcsó. Keresgélek tovább. Köszi!

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.