Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26601) roberto211 válasza Harkovz (#26599) üzenetére


roberto211
őstag

Én taxizashoz szeretném mert ugye feltétel a pav II ,aztán decemberbe megyek a II es csoportu alkalmassagira utána jelentkezek nkh hoz vizsgára utána meg taxis tanfolyamot (vezetői ) utána meg taxis vallalkozoit aztán itt eltaxizgatok valami bérelt taxival. . De persze először Pesten valami cégnél. Érden most fogyoba vannak a taxisok nekem meg valamennyire tetszik is a szakma. . Két év alatt se azért osszegurigaztam több mint 55e km-t 3x ausztria,akkor rengeteg futarkodas városba napi 2-300km ek voltak,szállítmányozás, soforkodes aztán így megtetszett ez a "szakma ".

Kornelka : pav III tudtommal "erősebb " a II nél így nyilván nem lenne meg..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26602) Studi válasza pjen (#26596) üzenetére


Studi
addikt

Alapvetően az lenne a jobbik eset, csak az a 95% súmájer ne lenne az utakon. :DDD

(#26603) roberto211 válasza Studi (#26602) üzenetére


roberto211
őstag

Hídd el hogy annak a 95% "sumajernek " akik mernek közlekedni az utakon és kihasznaljak 2x jobb a reflexe /reakcioideje ,helyzetfelismerese, és az autót is jobban tudja kezelni mint azok akik alig mernek a gázra lépni ;)

Aztán benne van pakliban akinek nem de az első héten össze is töri magát a jogsi átvétele után..

Specko nekem az oregektol megy fel úgy a vernyomasom az utakon amit előttem művelnek h idegembe legszivesebben hagy ne mondjam mit csinálnék a jogsijukkal. . S nem hiszem h csak én vagyok ezen a véleményen. .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26604) pjen válasza roberto211 (#26603) üzenetére


pjen
félisten

Tudod az öregség olyan betegség amit Te is elkapsz,ha élsz addig.

(#26605) roberto211 válasza pjen (#26604) üzenetére


roberto211
őstag

Lehet ilyen mende mondakkal kivedeni de ettől nem lesz más a helyzet. . Ha itt látnál egy pár idős embert Érden h mit csinál lehet más lenne a véleményed. .

Na de persze vannak olyan öregek is taxisok közül ahol csak nézek és mondom h taníts mester. . Én felvagyok kapaszkodva kb a tetőre ő meg halál nyugodtan megoldja a helyzetet,, de ez ritkaság manapság úrvezetőkből. .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26606) máyköl válasza pjen (#26604) üzenetére


máyköl
veterán

Ez igaz, de ha képtelen túltenni a 30km/h -s határán, és ezzel forgalmi káoszt okoz, akárhányszor autóba ül, akkor érdemes lenne elgondolkozni, hogy letegye végre a jogosítványt.

(#26607) pjen válasza máyköl (#26606) üzenetére


pjen
félisten

Ebben igazad van,de álltalánosítani nem szabad és Te sem fogod vissza adni a joksit 60 évesen.

(#26608) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

No heteken belul cserelem a kis dragam (Swift 2005-ös, 43k km) faterom SX4-jere (2006-os, 65-70k km)

A gondom az SXel, h hangos... Mit lehetne tenni? Allitom nem volt ilyen hangos fiatalabb korabban (porgosen volt vezetve mindig, faterom Sumahernek hiszi magat :)) )

Valami tipp, h mit csinaltassak vele, hogy kevesebbet fogyasszon? Foleg autopalyan hasznalom majd (csipszezes pl, egy 6. Fokozat, vagy teleport, fluxuskondenzator stb)

Ja amugy az un S-Crossra csereli... Ha hagyom, es nem nyulom le ;]

[ Szerkesztve ]

(#26609) dnelb válasza CoolBoy323 (#26608) üzenetére


dnelb
veterán

ez biztos jó ötlet? van a családban egy sx4 fele kmel mint a swiftem de tuti nem cserélném el.. semmi hely nincs benne elől, meg alig megy.. amúgy ja ultesd le. de jobb ötlet, add el és vegyél egy dízelt, ezekkel akármit csinálsz sokat fognak zabálni pályán. viszont az sx halkabb, azt alairom, dehat na, 60k vs 160k futás :))

[ Szerkesztve ]

(#26610) dnelb válasza dnelb (#26609) üzenetére


dnelb
veterán

mondjuk én mostanában hajnalban járok amikor üres a pálya, beallok egy kamion mögé aztán hello 4.5l ;]

(#26611) CoolBoy323 válasza dnelb (#26609) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sokkal jobb az SX! Ne mondd mar, h nem jobb...

Ja amugy 1.6 4x4

Es tagasabb mint a stift. Nekem boven eleg :)

Csak valahogy a megnovekedett motorhangot kellene lenyomni...

Dizel nem kell!!

[ Szerkesztve ]

(#26612) lakisoft válasza dnelb (#26610) üzenetére


lakisoft
veterán

Dízel? - most látom igen. :R

[ Szerkesztve ]

(#26613) tboy93 válasza CoolBoy323 (#26611) üzenetére


tboy93
nagyúr

Menj 110-el a palyan, kevesebbet eszik, halkabb. Max kicsit kesobb ersz oda ;)

6.-at nem erdemes berakni, hosszan kifejthetnem, de a lenyeg, hogy az optimalis fajlagos fogyasztashoz 130-nal az a fordulat kell amin most porog, nem kevesebb :N

SzivoB-nel meg csipsznek nem sok értelme van.

Marad a csere vagy megszokod.

(#26614) CoolBoy323 válasza tboy93 (#26613) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Azt irtam, h HANGOSABB, mint volt!
Mit tudom en mitol... A hangszigeteles oregedett el, vagy a motor lett hangosabb... Passsz... Erre kellene megoldas egyelore...

110 nem opcio. 250km-en az a -30km/h jelentos... Az ido penz :D

(#26615) tboy93 válasza CoolBoy323 (#26614) üzenetére


tboy93
nagyúr

~fél óra pluszt jelent egyebkent

Nem fogsz tudni mit csinalni vele. Ha szetbombazod a kocsit es leszigeteled az ajtokat, tuzfalat, tetot, padlot, csomit, akkor se lesz jelentos a kulonbseg, tudom, mert tobb haverom is haverom megcsinalta a hifi miatt :)

Arrol nem is beszelve, hogy a fent emlitett szigeteles also hangon 150k huf.

[ Szerkesztve ]

(#26616) lakisoft válasza CoolBoy323 (#26614) üzenetére


lakisoft
veterán

Autószerelő látta már? Olajcsere rendben volt mindig?

(#26617) CoolBoy323 válasza lakisoft (#26616) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Olajcsere mindig OK volt. Ezt szerelo nem latta meg, faterom allitja h nem hangosabb, mint volt... Pedig de. Siman ugy hallom, mintha 2000rpm-mel feljebb porogne hangügyileg.

Akkor a hangszigeteles draga es semmire sem jo? Az komoly :DD

(#26618) dnelb válasza lakisoft (#26612) üzenetére


dnelb
veterán

mi? milyen dízel :D 1.5 GS van nekem :DDD

CoolBoy323 : mégis miben jobb? Fék ugyanaz, fürgeségben gyengébb, kanyarban nem tapad be úgy mint a swift, viszont magasabban ülsz. Ha öreg lennék értékelném. Akármit is mondasz, elől kevesebb a hely a konzol miatt, a lábam is nehezebben fér fel, valamit a térérzetet össze se lehet hasonlítani. kb mint egy régi swift, pedig átlagmagasságom van, csak hosszú lábakkal (183). Sx4-be 10k-t, swiftbe 40k-t lassan beletettem, csak összetudom hasonlítani. Csomagtartó minimálisan nagyobb, de ennyi előnye van. Én az 1.5-öm max akkor adnám oda egy 1.6 GS-ért, ha ráfizetnének .. a 4x4-nek meg nagyon sok előnye van, parasztvakítás. az sx4 nem terepjáró, csak magasabb egy minimálisan.

[ Szerkesztve ]

(#26619) CoolBoy323 válasza dnelb (#26618) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jo, oke, szerintem jobb...

(#26620) roberto211 válasza dnelb (#26618) üzenetére


roberto211
őstag

Mindenki jön itt azzal a óriási übernagy magassagaval meg a rettentően nagy és hosszú labaival. ...Érdekes én sx4 en tanultam kb 600km t kellett benne vezetnem és miért nem éreztem. kicsinek/kenyelmetlennek? Mert talán betudtam állítani normálisan az ülést lehet azért ? És azért van köztünk egy 20cm különbség alsó hangon; ) És mégis elfertem a több mint 2 meteremmel. . Fura mi? Egyedüli panaszom eddig egy sz@r kis matizra volt ami nem csoda...... De azért 180 centit ne állítsunk már be úgy h kiemelkedően magas és minimum egy scross kell vagy a6 avant h elferjen. Kezdte ezt a hosszúlábas dolgot kornelka utána te én meg a 2meteremmel problemamentesen mondhatni kényelmesen letoltam majdnem 2 évet régi swifttel. Lehet csak az ülést kéne normálisan beallitani vagy nem tudom és egyből ellehet férni.

Furgesegre reagálva meg szerintem azért az 1.6 (!) Azaz nem az 1.5 hanem 1.6vvt sx4 tud fürge is lenni ha nem sajnálják. . 1.5be sima motor van tudtommal 1.6ba meg 120 lovas vvt,nyilván nem lesz egy 1.5 vvt swift karaktere de megyeget szépen.

De amúgy meg te mondtad h vegyen dízelt. .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26621) dnelb válasza roberto211 (#26620) üzenetére


dnelb
veterán

mind2 ülés fullra hátravolt tolva, csak így férek el. és külön kiemeltem hogy ez átlagmagasság, szal calm down. mellesleg nem írtam hogy nem kényelmes, csak azt hogy sokkal kevesebb a hely. ez meg igaz. ez van. Az 1.6 4wd GS 120 lóval 11.5 alatt van 100on, és 175 a vége. Az 1.5 swift meg 9.5-10, attól függ hogy váltasz, hidd el hogy ezt nagyon megérezni.

(#26619) CoolBoy323 : én elfogadom ha szerinted jobb, de indokold meg akkor. én próbáltam. ez nem válasz hogy sztem jobb, mert csak. mivagyte, nő ?

[ Szerkesztve ]

(#26622) tboy93 válasza roberto211 (#26620) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mostanában nagyon harapós kedvedben vagy :D

(#26623) roberto211 válasza dnelb (#26621) üzenetére


roberto211
őstag

Meg de a swift meg sx4 teljesen másra van kitalalva azt biztos tudod. Sx4 nél nem az a szempont h kitaposd a belet és 9,9,5 alatt 100on legyél. . Másik meg valakinek ez egyáltalán nem kritérium vagy szempont hogy hány mp alatt van 100on. . Lehet neki megfelel úgy ahogy van..

Másik én nem csak az ülést hanem a tamlat is állítom ha van rá lehetőség. Ezt probaltatok?

Tboy : Nem,egyáltalán nem csak néha kib@sszak a biztit itt is ott is.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26624) Harkovz


Harkovz
aktív tag

https://m.mobilarena.hu/teszt/a_suzuki_sx4_s-cross_fedelzeti_rendszere/bevezeto.html

(#26625) roberto211 válasza Harkovz (#26624) üzenetére


roberto211
őstag

Áhh, nekem gyönyörűnek tűnik a beltere. Nem giccses nem túlzsúfolt de mégis komfortos és komplexnek tűnik így minden egybevéve.. Ennek ellenére vitara inkább :D De nagyon bejön az új S-cross is..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26626) Harkovz válasza roberto211 (#26625) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Igen nagyon rendben van az biztos. Élőben a külsejével sincs gond. Nekem tuti a következő autóm. Csak az kérdés mikor.

(#26627) Tollas7


Tollas7
csendes tag

Üdv a Szakiknak! [:

Adott egy 2001-es 1.0 swift amivel olyan problémám van hogy eső után áll(kocsi is ilyen helyzetben van) a víz a padlón jobb oldalon, ajtók környéke sem vízes, nem sikerült kiderítenem a forrását eddig. Vmi ötlet? előre is köszi

(#26628) roberto211 válasza Tollas7 (#26627) üzenetére


roberto211
őstag

Pedáloknál nézted? Szélvédőnél? Csomagtartó ajtó? stb.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26629) Kornel


Kornel
veterán

Akkor a tények.
Nem mindegy hogy valaki 180, vagy épp 184...
Illetve a magasság nem feltétlenül tükrözi a labhosszt.
Pl. sajnos vagy nem sajnos, de kurva hosszúak a lábaim, ezért sok mai autóban kényelmetlenül ülök, ez van. Lehet kóstolgatni, aki látott már, akár topic talin, simán láthatta, hogy pl. ég, IS250-ben nem férek el, úgy, hogy ne az egész lábam/terdem a középkonzolban legyen.
Suzukik közül sorrendben:
Gomboc swiftben teljesen hatratolva az ülést, és felemelve elferek, marad hely a labamnak, mivel nem túl nagy a középkonzol, és magasra is kerül az ulespozicio.
Régi swiftben az első lábtér a gombóchoz képest parádés, bár itt is majdnem teljesen hátra volt húzva az ülés.
Splashben a magas ülés, és a középkonzol hiánya miatt szintén teljesen jo a lábtér.
Sx4-et kétszer vezettem, a középkonzol más kialakítása miatt nekem a gombóc swiftnel is szűkebbnek tűnt, de erről nem akarok tényeket állítani, mivel hosszú távon nem vezettem, csak 1-1 probakort.

Ehhez képest pár mai autóban bőven kisebb az első lábtér a vastag középkonzol miatt, pl. alfa 159, ami nagy almom volt.

Tehát összességében nem minden a magasság, a labhosszt is bele kell számolni a képletbe, szerencsés, akinek nincs ilyen gondja, nalam így esett ki az autók 95%-a, hogy ha a kényelmet is figyelembe vettem most, 2,5M-s keretnél...
Ez van 😉

(#26630) Tollas7 válasza roberto211 (#26628) üzenetére


Tollas7
csendes tag

Azthiszem ezeket is kizárnám.

(#26631) roberto211 válasza Tollas7 (#26630) üzenetére


roberto211
őstag

Azt hiszem az kevés. :D Nézd át őket alaposan esőben! :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26632) gerii


gerii
addikt

Azzal valaki már szembesült, hogy a Vitarában még annyira sem látok ki felfelé, mint a gombóc Swiftben? Annyira alacsonyan van a szélvédő teteje, hogy az brutál.

(#26633) roberto211 válasza gerii (#26632) üzenetére


roberto211
őstag

Ülésmagasságállítást próbáltad? :D Amúgy nem.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26634) biker válasza gerii (#26632) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, sajna

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26635) dedike válasza gerii (#26632) üzenetére


dedike
addikt

Na de vezetés közben úgysem a csillagokat/napot nézi az ember. Ha meg más van, akkor kit érdekel a kilátás.... :D

Jó szerencsét!

(#26636) Studi


Studi
addikt

Szakértsetek! :R

Még mindig 2002-es big block :DDD 16v-vel járok. Ha bemelegszik a motor, éktelen és elég hangos fémes csörgés jön a középső kipufogódob felől alacsony fordulatnál. Mi lesz az, érdemes-e hozzányúlni, és ha igen, mibe fog ez kerülni? Vagy gurítsam a Dunába? :)

(#26637) tboldi válasza Studi (#26636) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy gurítsam a Dunába? :)

A VAG-topik ajánlásával: szívd le a benzint, öntsd rá és gyújtsd meg! :DDD

(#26638) roberto211 válasza Studi (#26636) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem nagy valoszinuseggel katalizátor. .

Itt az ideje h ratolj egy nyitott 60as rendszert ;]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26639) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Egy semmit sem érő teszt: [link]

(#26640) dReFiX


dReFiX
senior tag

https://youtu.be/XW_qW22-UxE

(#26641) Studi válasza roberto211 (#26638) üzenetére


Studi
addikt

Ezt gyanítom én is, mivel ment az olaj az égéstérbe, az csinálhatta ki. :( De erre már nemigen tolnék nagy összeget, valami költséghatékony megoldás kellene.
Nyitott rendszer meg abszolút nem játszik, nullásozom, ráadásul eleve ezres váltó miatt magasabb fordulaton, így is nagyobb a hangzavar, mint kellene. :D

(#26642) samen


samen
tag

Sziasztok!

2006-os Swift 1.3,olyan problémám lenne,hogy ha feltekerem a fűtéskapcsolót 4-es fokozatra az alapjárat el kezd nagyon ugrálni.Felmegy 1600-ig majd úgy visszaesik h szinte majdnem lefullad.Eddig csak hideg motornál csinálta,de most már akkor is ha eléri az üzemi hőfokot.Ha kikapcsolom,illetve lejjebb veszem a hiba megszűnik.Diagnosztikán nem adott ki semmilyen hibát,aksi rendben van.Van valakinek valami ötlete,h ez mitől lehet?
Köszi előre is a segítséget! :)

(#26643) roberto211 válasza Studi (#26641) üzenetére


roberto211
őstag

Elviszed kipufogóshoz, kivágatod a katalizátort, helyére betesznek egy csövet, kicsit dinamikusabb is lesz meg szebb a hangja.. Nekem is így volt az ezres swiftemen. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26644) pjen válasza samen (#26642) üzenetére


pjen
félisten

Csak tipp,termosztát jó?

(#26645) Tollas7


Tollas7
csendes tag

Üdv a Szakiknak! [:

Legyenszíves vki leírni a hütőfolyadék cseréjének a menetét egy 2001-es 1.0 swift-en.
Előre is köszönöm!!!

(#26646) pjen válasza samen (#26642) üzenetére


pjen
félisten

Csak tipp,a termosztát is rendben van?duplán ment :W

[ Szerkesztve ]

(#26647) samen válasza pjen (#26644) üzenetére


samen
tag

Szia!
Igen,az jó!

(#26648) roberto211 válasza Tollas7 (#26645) üzenetére


roberto211
őstag

Kocsi alá fekszel, látsz a hűtő alatt egy műanyag csapot(fehér) elől, kitekered , leengeded összeset, amikor kifolyt utolsó csepp is visszatekered.. Bekevered a hűtőflyadékot kb -30,-35 celsius fokra, és a hűtő tetején lévő ovális "fém" vagy nem tudom már milyen kupakot letekered és ott beöntötd a szükséges mennyiségű hűtőfolyadékot. Ha ezzel megvagy a kiegyenlítőbe is kicseréled a folyadékot(határozott mozdulattal felhúzod a műanyag tartályt),feltöltöd maxig... Kupak rá, beindítod autót fűtés max és hallgatod ahogy elindul a venti és nézed mikor fúj meleg levegőt belül.. Ahogy forrót fúj leállíthatod és kész.. A légtelenítés a swiftnél automatikus ha jól tudom.. Ja igen... Ha a kiegyenlítőtartályból miközben ment a fűtés lejjebb ment a folyadékszint akkor visszatöltöd. Pár napig nézed és ha oké, akkor jól csináltad. Igazabol nincs mit elrontani.

Vannak ezek a hűtőrendszerek tisztító folyadékok de én ilyenekbe nem az h nem hiszem hanem fölöslegesen tartom...

Ennyi lenne. :) Utána egy benzinkutassal meg kiegyenlítőből beméreted h hány fokosra keverted be , kivéve ha előre bekevertet vettél... De én jobban szeretem magam bekeverni töményből.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26649) napey válasza Tollas7 (#26627) üzenetére


napey
csendes tag

Nem lehet, hogy eldugultak a vízlefolyó lyukak? Amik a szélvédő alatti "vályúban" vannak, ahol az ablaktörlő motorja meg mechanikája is van. Nekem is ez a gondom egy 2005-ös ignisszel, befolyik a víz, sztem a pollenszűrő dobozán keresztül, valahogy bejut a lefolyni nem tudó víz a szellőzőrendszerbe és onnan a kocsiba. Én sokat állok fák alatt és az onnan ráhulló levelek okozhatták. Csak nem tudom, hogy lehetne kipucolni a lefolyókat.

(#26650) yanna válasza napey (#26649) üzenetére


yanna
őstag

Bő víz + valami flexi drót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.