Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Lemezbolt válasza dr.bubo (#5350) üzenetére


Lemezbolt
csendes tag

Nem az uTorrentnek akarok portot nyitni. Az megy. Bármilyen más programnak akarnék portot nyitni az nem megy.
- Ha direktbe van kötve modemmel - ami nem funkcionál routerként is - a gépem, akkor se jó. - Tűzfal ki van kapcsolva - egyébként meg hozzávan adva minden port ami kellene

Üdv, Laci

(#5352) Beri válasza Lemezbolt (#5351) üzenetére


Beri
addikt

Ha modemmel direktbe kötve sem jó, akkor nem a portforwarddal van baj. Akkor csak a user error marad tényleg. Talán ha leírnád, mivel bajlódsz pontosan, meg tudná mondani valaki, mit csinálsz rosszul...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5353) |Lewy|


|Lewy|
csendes tag

Sziasztok!
Múltkorjában már kérdeztem ugyanezzel a problémámmal kapcsolatban akkor volt egy TP-Link TLWR340G routerem és panaszkodtam hogy laggol a netem kihagyások vannak kb 2mpesek. Akkor írta valaki hogy esetleg firmware frisités azt megcsináltam nem ment, meg olyat is hogy régebbi router lehet nem bírja a dolgokat.
Eladtam a routert és vettem egy TP-Link TL-WR941ND-t ami a leírások alapján jó routernek számít viszont ezzel ugyanez a problémám! Itt is frissítettem firmwaret nem segített semmit.
Tűzfalat is kapcsoltam ki az sem segít ebben (tehát e legegyszerűbb dolgokat kipróbáltam).
Olvasgattam máshol is írtak többen ilyen problémáról TP-Link routernél (ez a gond ugye fps játékoknál a legidegesítőbb mert mire vége a laggnak többnyire halott az ember) de sehol nem találtam választ/megoldást!
Nos mivel nagyon nem értek a router beállításokhoz ezért szeretném kérni a segítségeteket abban hogy megtaláljam azt a beállítást ami ezt okozhatja!
Nem haragszom ha egyből több ötletet irtok!
(internet 2Mbit ADSL)

Köszi a segítséget előre is!
üdv. Lewy

Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem a víz a hülye!

(#5354) dr.bubo válasza |Lewy| (#5353) üzenetére


dr.bubo
őstag

Router nélkül is meg van a lag?
Kábellel vagy wifin kapcsolódsz a routerhez?
Melyik játékkal játszol online?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5355) |Lewy|


|Lewy|
csendes tag

router nélkül nincsen!
routerrel kabellel és wifivel is van!
counter-strike-al

Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem a víz a hülye!

(#5356) dr.bubo válasza |Lewy| (#5355) üzenetére


dr.bubo
őstag

OP rendszer lett újra rakva, karbantartva, registry puculás, temp könyvtár pucolás, töredezettség mentesítés stb.?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5357) |Lewy|


|Lewy|
csendes tag

próbáltam 2 gépen is egyiken XP, másikon win7
tör-mentesítés volt nemrég mind2 rendszeren!

és egy sima smc kábeles routerrel ment a dolog!

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem a víz a hülye!

(#5358) dr.bubo válasza |Lewy| (#5357) üzenetére


dr.bubo
őstag

Hát nem tudom, mi lehet a gond nálad. Próbáltál már portot nyitni a routerben a játéknak?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5359) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, van egy problémám. A digikábel átvette a tvnetworköt nálunk. A tvnetworknél 50/25mbit-es netünk volt, egy tp-link routerrel 3 gép közt volt elosztva, nem is volt vele semmi gond. de ma aktiválták a digi basenetet (40/20), de valami miatt nem tudom elosztani. ha direktbe rákötöm az utp kábelt a gépemre, felhasználónévvel és jelszóval beenged, és a sávszél is oké. de mihelyt átkötöm routerre, nem megy a net.
A gyorsbeállításoknál pppoe kapcsolatot választottam, beírtam a felhnevet és jszót, kapcsolódik, de pl a skypon kívül semmi nem megy. elvileg dinamikus ip-nk van, klónoztam a gépem macadressét is, de semmi nem segít. valami tipp esetleg??? :F :F :F

(#5360) dr.bubo válasza HellGreg (#5359) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben az internet kapcs.tipusa: PPPoE, ott meg kell adni a felhasználó nevet és jelszót, klónozni nem kell semmit.
A gépeden viszont a beállított internet kapcsolatot le kell tiltani/törölni.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5361) |Lewy| válasza dr.bubo (#5358) üzenetére


|Lewy|
csendes tag

nem próbáltam azt milyen módon kell?

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem a víz a hülye!

(#5362) HellGreg válasza dr.bubo (#5360) üzenetére


HellGreg
őstag

úgy próbáltam először, de nem ment. :(

(#5363) dr.bubo válasza |Lewy| (#5361) üzenetére


dr.bubo
őstag

Itt le van írva, az ne zavarjon, hogy nem a 941-hez való leírás, de a ugyan úgy kell a 941-t is beállítani, mint ahogy itt le van irva. Portnyitás Esetleg keress rá a neten, hogy pontosan melyik portokat kell megnyitni a játékodhoz.
Az ip-hez a géped ip címét kell megadni. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5364) |Lewy| válasza dr.bubo (#5363) üzenetére


|Lewy|
csendes tag

köszi megpróbálom!

Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem a víz a hülye!

(#5365) HellGreg válasza HellGreg (#5362) üzenetére


HellGreg
őstag

Most meg már megy, igaz, lassú a böngésző, de az lehet hogy csak pillanatnyi ingadozás?

össze-vissza hintázik a sebesség letöltésnél 800kbyte és 3mbyte közt, a böngészők meg lassúak...

miért nem volt ilyen probléma a tv-networknél???

persze, amibe a "dákok" belenyúlnak, az csak sz...r lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5366) Rosehill


Rosehill
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A Netgear routeremet ki akartam cserélni egy gyorsabbra Netgear
WNR2000v2 re. Sikerült felmennem a honlapra és elkezdeni a regisztrálást, de valamit aktiváltam vagy letiltottam amit nem kellett volna, mert azóta ha bekapcsolom nincs internet. Ha visszateszem a régi routert akkor minden rendben. Mit rontottam el? Hogy tudnám újra indítani vagy törölni amit rosszul beírtam vagy aktiváltam és újra kezdeni az egészet?
Köszönöm a választ.
Üdv.

(#5367) Tosee válasza Rosehill (#5366) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

A router hátoldalán található egy kicsi "Reset" gomb, aminek használatával vissza tudod állítani a gyári beállításokat!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5368) shaft72


shaft72
tag

Modem: D-Link DSL321B (új)
Router: D-Link DIR-635

Probléma: az ősöreg Matáv-os ADSL modem cseréje óta a router nem tud PPoE módban kapcsolódni, csak DHCP módban. Ez jelenthet valamit sebességben? Már mindenféle beállítást próbáltam, semmi nem segített... Ötletek?

(#5369) Tosee válasza shaft72 (#5368) üzenetére


Tosee
őstag

Ez jelenthet valamit sebességben?
Nem... Vagyis hozza azt amire előfizettél!

Mivel ez a modem használható routerként (switch segítségével) így gondolom az kezeli magát a kapcsolatot, és a router csak továbbosztja! A modem kap ip-t a szolgáltatótól, és ad egy belső ip-t (DHCP) a routernek, ami pedig a hozzá kapcsolódó eszközöknek!
Ha nincs különösebb probléma akkor használd így!

dchard fórumtárs írt róla: D-Link DSL321B

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5370) shaft72 válasza Tosee (#5369) üzenetére


shaft72
tag

Köszi a gyors választ! Igen, amúgy ilyesmire gondoltam!

A Bridge mód amúgy mire szolgál?

(#5371) Tosee válasza shaft72 (#5370) üzenetére


Tosee
őstag

Több hálózati szegmenst lehet vele összekapcsolni!
Bővebben

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5372) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hali!

Van egy ASUS routerem,bekonfigoltam,bejelöltem hogy automatikusan csatlakozzon a hálózatra.Mégis PC-n még pluszban csatlakozni kell a nethez.Mi lehet a baj?

(#5373) HollyBoni válasza HollyBoni (#5372) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Ezek a beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#5374) Intruder2k5 válasza HollyBoni (#5373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tegyél rá egy DD-WRT-t és minden gondod megoldódik... És nem mellesleg sokkal többre is lesz képes az új firmware-el.

szerk.:
Mondjuk ehhez "Asus RT-G32 A" router kell...

DD-WRT DEMO

[ Szerkesztve ]

(#5375) hunika1


hunika1
tag

Sziasztok. Van egy Edimax BR-6574n routerem. Eddig Xp-s, N-nélküli notebookkal használtam, s olyan 19-25 Mb/sec ment a wifi.
Most már n-es notebook van, 64 bites Win7-el (Fujitsu Lifebook A530) , s ugyanezek az eredmények jönnek. A roterben a beállítás . Band 2,4 (B+G+N).
amennyiben a band-et csak N -re állítom, nincs internet
Segítsetek, ha nem probléma, a routeren kell állítani valamit, a notebookon vagy mit tegyek, hogy gyorsuljon a wifi?

Köszönettel

(#5376) petymeg


petymeg
addikt

heló!
egy kis gondom támadt a routeremmel. a típusa mytek mwa-204 802.11g, ez egy kínai csuda. (nem én választottam, ezt adta a net szolgáltató.)
az a problémám vele, h vettem egy új htc telefont és elég érdekes tüneteket mutat. pl. nem hajlandó megnyitni egyes honlapokat, másokat megnyit, csak egyes részeit nem. pl. a prohardvert megnyitja, viszont a fórumok topikjait nem. akkor nem hajlandó egy fájlmegosztó oldalról engedni a letöltést, viszont marketplace-ről igen. egy szó mint száz, elég rapszódikus... remélem egy firmware frissítés segít ezen, csak sajnos én még sose frissítettem rutert, meg azt se tudom ennek az ammtek csudának mikori a drivere, meg honnan lehetne újat leszedni.

ha valaki tapasztalt már hasonlókat akkor segítsen már azzal, h megosztja a tapasztalatait! köszi.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5377) Intruder2k5 válasza petymeg (#5376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Firmware-t azt találtam hozzá, ha senkinek nem lesz más ötlete, és úgy gondolod, hogy nekiállsz, akkor ezt ráteheted.

Az oldal, ahol találtam:
http://www.mytek.eu

Van pont-hu oldal is, de itt is külföldiül írnak :)
http://www.mytek.hu

Firmware-t mind a két oldalon megtalálod hozzá...

(#5378) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!
A routerben kikapcsoltam a DHCP szervert,mert az XBOX nem szerette.Ki kéne osztani PC-nek és XBOX-nak IP-t mive DHCP szerver offolva van,hogy tudnám megcsinálni?

(#5379) dr.bubo válasza HollyBoni (#5378) üzenetére


dr.bubo
őstag

XP-nél:Hálozati kapcsolatok-->Helyi kapcsolat(tulajdonságok)-->TCP/IP protokol (tulajdonságok)
Következő ip cim használata: pl. Ha a routered ip-je 192.168.1.1
IP cim: 192.168.1.50 (ide az 50-s helyett 2-255 közötti értéket adhatsz meg.)
Alh.maszk: 255.255.255.0
Alap.ért átjáró: 192.168.1.1(a router ip-je)
Következő dns használata:
elsödleges dns: 192.168.1.1(router ip-je)
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5380) HollyBoni válasza dr.bubo (#5379) üzenetére


HollyBoni
veterán

Megcsináltam,köszönöm!
Ha más eszköz is van a routeren(XBOX360) akkor ott IP címnek 192.168.1.50 helyett mondjuk 51-et adjak meg és működni fog?

(#5381) dr.bubo válasza HollyBoni (#5380) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen, minden eszköznek másik végződésű legyen az ip-je, mint irtam 2-255 között lehet adni ip végződést. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5382) Sh@dowMAN007


Sh@dowMAN007
tag

Sziasztok!

Lassan 1 hete van TP-LINK 1043 routerem.
Eddig mindem frankó, kivéve, hogy nem tudok CSS-al gamolni.

Ez a hibaüzit írja:

ConVarRef sb_dontshow_maxplayer_warning doesn't point to an existing ConVar
Network: IP 192.168.1.100, mode MP, dedicated No, ports 27015 SV / 27005 CL
Connecting to 92.249.117.57:27015...

Host_Error: Unexepected authentication protocol 89242319!

Légyszi segítsetek.

(#5383) Intruder2k5 válasza Sh@dowMAN007 (#5382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ugyan nem szoktam neten (sem) játszani, de feltételezem, hogy az említett portokat kellene megnyitni neki (27005, 27015). Ezt valahol a NAT, Virtual Server, vagy Port Forwarding menü alatt keresd. A gépednek illik ilyenkor fix belső IP címet beállítani, hogy a forward még holnap is életben maradjon. Amúgy az említett routernek van saját topikja is.

(#5384) Sh@dowMAN007 válasza Intruder2k5 (#5383) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

Szia!

Azok a beállítások megvannak, de semmi változás. :(((

(#5385) _stick_


_stick_
őstag

Belinkelem ezt ide is, hátha itt kapok megoldást :)

(#5386) petymeg válasza Intruder2k5 (#5377) üzenetére


petymeg
addikt

Szia. A routeren frissebb van mint ezek. Holnap jön a net szolgáltató es megnézi mit tehet...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5387) Pulsar válasza _stick_ (#5385) üzenetére


Pulsar
veterán

meg kéne nézni, hogy a játék, és a hamachin milyen portokat használ, és ezeket beállítani a routerbe.

(#5388) Intruder2k5 válasza Pulsar (#5387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem hiszem, hogy ez lenne a gond... Bevallom, hogy eddig nem is nagyon tudtam, hogy mi az a "Hamachi", de most viszont utánaolvastam, és a wikipedia oldalán az első mondat így hangzik:

"A Hamachi egy központi vezérlésű freeware Virtuális magánhálózati (VPN) kliens, amely képes két NAT-olt számítógép között virtuális magánhálózatot létrehozni, miközben nem kell a hálózati útválasztóban más beállításokat eszközölni."

Na innentől kezdve a router probléma szerintem kipipálva, a hibát máshol kell keresni...

[ Szerkesztve ]

(#5389) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni?
Szeretnék switchet venni, de az az igazság hogy abszolút nem értek hozzá.
7 gépet szertnénk összekötni lanozni, és véleményeteket szeretném kikérni.
Ez megfelelne lanozni?
TPLink TL-R860 Router 1WAN + 8 lan:Webshop Ár: 4.934Ft

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5390) Beri válasza N.Szil (#5389) üzenetére


Beri
addikt

Ahogy már a milyenroutert topicban leírtam, kb. mindegy mit veszel, ha úgyis csak a switch-ét használod. De leírom még egyszer: igen, megfelel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5391) Kope91


Kope91
csendes tag

most vettem egy ASUS RT-N10 modemet, és fix ip s netem van, már mindehogyan probáltam összekötni, géppel állítgatni mindent a router progijában de semmi, win7 em van és ott a net és a router között van egy nagy piros x h ott nincskapcsolat de nem értem mért..ha vki tud segítni akkor létsz,,,egyébként wifi kapcsolódásnál is ugyanez van h nem látja a laptop a netet de a wifit igen..ha vki tud segítni létszi írja le

(#5392) Intruder2k5 válasza Kope91 (#5391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A WAN beállításoknál a Static IP Address-t kell választanod, és ott kitölteni a dolgokat, a szolgáltatótól kapott adatokkal...

- IP cím (IP Address)
- Alapértelmezett átjáró (Default Gateway)
- Alhálózati maszk (Subnet Mask)
- Névszerver (DNS vagy Domain Name Server)

A LAN oldalon elvileg be van kapcsolva a DHCP, ez az alapeset, hagyd is úgy, viszont a gépeden minden bizonnyal be van állítva az internet eléréséhez szükséges fix ip cím, ha eddig router nélkül neteztél. Tehát a Windows hálózati beállításoknál a Helyi kapcsolat, és a Vezeték nélküli kapcsolat tulajdonságait át kell állítani úgy, hogy az IP címet és a DNS-t is DHCP-től kérje, tehát automatikusan állítsa be. Így mennie kell...

Illetve abban az esetben mégsem, ha a netszolgáltatónál regisztrálva van a géped MAC címe, és ehhez van kötve a szolgáltatás. Ebben az esetben még azt is le kell klónozni.

szerk.:
Amúgy nem régen üzemeltem be egy RT-N10 routert egyik barátoméknál, amire Tomato Firmware került, és sokkal kellemesebb, mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#5393) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#5392) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha érdekel, további képeket találsz az aláírásomban szereplő linken...

[ Szerkesztve ]

(#5394) Kope91 válasza Intruder2k5 (#5393) üzenetére


Kope91
csendes tag

sajnos igy sem sikerült, hiába töltöttem ki ip címmel dns azonosítómmal stb.. igy sem akarja a router érzékelni a modemet...egyébként egy motorola modemünk van, nem tom hogy mi lehet a hiba, végülis eddig se adtam meg semmit, h netezni tudjak csak bekellett dugni a kábelt azt kész..remélem tudsz segíteni vagy vki köszönöm

(#5395) Intruder2k5 válasza Kope91 (#5394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben majdnem biztos, hogy MAC címet kell klónozni. Csináld meg azt, hogy kösd össze a routert azzal a géppel, és azon a hálókártyán keresztül, amin eddig ment a net. Majd a router beállíttásaiban a WAN részben valahol találsz olyat, hogy CLONE MAC ADDRESS, vagy valami hasonló. Ekkor csak az az egy gép legyen rácsatlakozva, és így klónozd le a gép MAC címét. Erre biztosan lesz ott egy gomb a router menüben. Így szerintem mennie kell már a netnek.

(#5396) Intruder2k5 válasza Kope91 (#5394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT van egy elég gyenge minőségű kép, de azért látható... Szóval a legalsó rublikába kell kitöltened a géped MAC címét... Azét, amelyik eddig a netre volt kötve.

(#5397) Lop!N


Lop!N
tag

Üdv minden fórumlakónak.

Már egy másik topicban írtam. De azóta más oldalról is megközelítettem a problémát , és mostmár SpeedTest.net mérésekkel is megtudom mutatni a problémámat.
Akkor kezdjük is.

A héten bekötötték a Digi 80/25mb/s-es internetet. Ha a lakásba bejövő UTPkábelt egy ez egybe a gépre kötöm. Akkor ezt az eredményt kapom:

Eddig nincs probléma. Tökéletesen hozza azt amit kell neki.
Majd rákötöm a Belkin54g F5D7230-4-es Routeremet.Ezek után kábelen ezt az eredményt kapom:

Ami azt kell , h mondjam eléggé siralmas. Hova lesz majd 50mb/s? A Wifi-t most nem elemezném. Az még siralmasabb , de az nem zavar ennyire.

Tegnap sikerült ismerősöktől szereznem egy Asus WL-520GC Routert. Rákötöttem a netet , meg a gépet. A PPoE-t beállítottam úgy ahogy kell. Majd következett az újabb teszt.

Ez már jobb mint az elöbb. De hát ez is csak a fele annak amit tud az internet.

Érdekes , h a feltöltési sebesség az mindíg a maximum. Esetleg tud valaki erre megoldást? Beállítási , v hardveres problémáról van itt szó?
előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#5398) Beri válasza Lop!N (#5397) üzenetére


Beri
addikt

Annyi fér át a routeren, ennyi az egész. 80/25 alá legalább egy tp-link 1043ND kell szvsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5399) Lop!N válasza Beri (#5398) üzenetére


Lop!N
tag

értem , köszönöm a segítséget. Tudnál mondani pár ehhez hasonló kaliberül Routert? Esetleg ár/érték arányban melyik a legjobb?

(#5400) Lop!N válasza Beri (#5398) üzenetére


Lop!N
tag

És egy ilyen már Wifi-vel is áttudná vinni a 80/25öt? Mint pl a tp-link 1043ND. Van egy Tp-Link WN722NC N-lite adapterem. Ezzel lehetne venni a 80/25ös netet. V már ehhez rendes N adapter kellene?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.