Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) E_Ur válasza Intruder2k5 (#5498) üzenetére


E_Ur
csendes tag

A tap jonak tunik, masik routerem most arrol megy. Valoszinuleg a telefonzsinoron jott a fesz, mert az ADSL modem a router es a gepem halokartyaja szallt csak el.

Koszi,
Andras

(#5502) SWINIE


SWINIE
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS WL-520GC routert, és valamiért nagyon lassú, a legújabb Firmware van rajta.
UPC 30 Mb/s -es netem van.

Mikor WL-520GC routert használom, wifivel, kébelel, akkor csak 3 Mb/S-el tölt:

És ha lehúzom a routert és közvetlen az UPC- modemre kötöm rá a laptopot vagy a gépet akkor normálisan 30 Mb/s-el tölt

Szerintetek mi lehet a baj? rossz a router? Volt egy régebbi Linksys BEFSX41 router is az is hasonlókat csinált.

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#5503) Intruder2k5 válasza E_Ur (#5501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kár érte, nagyon jó kis router... Még azt nézd meg, hogy tftp-n sem éred el? Arra gondolok, hogy esetleg, hátha csak a flash tartalma szállt el, és egy új firmware feltolásával orvosolható a hiba... Vagy ezen már túl vagy?

[ Szerkesztve ]

(#5504) dr.bubo válasza SWINIE (#5502) üzenetére


dr.bubo
őstag

Cseréld ki a modem és router között az utp kábelt. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5505) Intruder2k5 válasza SWINIE (#5502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Már majdnem mondtam, hogy sokat ne várj tőle, a 125 MHz-ével, de..

Most nézem a speedguide.net-en, hogy ebben bizony már 240MHz-es proci van, és a DD-WRT támogatja. Én megpróbálnám a helyedben.

(#5506) SWINIE válasza dr.bubo (#5504) üzenetére


SWINIE
csendes tag

Kicseréltem az utp kábelt, avval nincs gond. Viszont megpróbáltam a http://www.speedtest.net/ -en másik városra kattintani és ott jó volt, meg más net speed mérő oldalon is. És maximumon 30Mb/s -en megy. Érdekes.
Pedig amikor mértem akkor Budapesten-mértem ott routerel 3 Mb/s volt, nélküle meg 30 Mb/s.
Lehet hogy pont akkor volt leterhelve a http://www.speedtest.net/ szervere mikor mértem?

(#5507) Intruder2k5 válasza SWINIE (#5506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha "teltház" van, akkor elméletileg nem enged mérni... Én már találkoztam olyannal, mikor közölte, hogy nézzek vissza később, mert sokan vagyunk, és így hamis eredményre jutna.

(#5508) Kope91 válasza Intruder2k5 (#5492) üzenetére


Kope91
csendes tag

Szia!

A netem TARR Kft. és net, ahol egy fix ip-címem, van amióta ezt a szolgáltatást használom azóta ez az IP-m van.
A router beállítása amit én állítottam be:
-beállítottam a kapcsolódás típusát static
-beállítottam hozzá a z IP címemet, a DNS címeket, WINS címeket, Deafult Gateway és SubNet mask ot is, ezek az értékek, azok az értékek azok az értékek amik a szolgáltatótól kaptam.
A MAC címemet is beállítottám és állítottam hozzá egy állandó címet, amit a gépnek küld el. (Az asztali a 192.168.1.11 et kapja)
Egy hozzászólásba olvasta hogy a DHCP (DHCP servernél a cliens lease time) nek van egy ideje ami nekem alapba 1440re volt állítva ami 24óra átszámítva, és szerintem ez volt akkor egy bontás, de itt nem történik vissza csatlakozás
Most ez a szám 10080ra azaz a max értékre van állítva, ami egy hét de szerintem ez sem egy megoldás, szoval, szerintem még vmit vhol mindig kell állítani, hogy ha ez frissit akkor vissza kapjam a netemet, és ne kelljen a kábeleket dugdozni,
azt is leirhatnád, hogy a frissitést hol állítsba be mint a net frissités

Nah és még azt is letudnád irni, hogy hogyan tudom feltölteni az ASUS themet a routerre

Előre is köszi

(#5509) Noxy válasza SWINIE (#5506) üzenetére


Noxy
veterán

Lehet hogy pont akkor volt leterhelve a http://www.speedtest.net/ szervere mikor mértem?

Ne ott mérj.
Van a UPC-k sebességmérő oldala. speedtest.upc.hu
Mondjuk erre sem lehet sokat adni, mert 120-s netem van, de sohase mértem 60-70Mbps-nél többet.
A FlashGet 3.5-l ,meg 10-13 MB/s töltök a data.hu-ról. (N-s WiFi kapcsolaton)

13.5 MB/s ~ 108.0 Mbit/s

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5510) Intruder2k5 válasza Kope91 (#5508) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. A "Lease Time" miatt nem szakad meg az interneted!
2. Használhatsz FIX IP címet is a LAN oldalon, akkor nincs "Lease Time"!

Látni kellene a syslog-ot, hogy kiderüljön hol szakad meg a kapcsolat, LAN, vagy WAN oldalon. Az ASUS Theme 3 file-ból áll, amit be kell tenni a /jffs-be, és onnan minden indulásnál a helyére (/www/user/) kell másolni a startup scripttel.

(#5511) E_Ur válasza Intruder2k5 (#5503) üzenetére


E_Ur
csendes tag

Sajnos pingre is "Network is unreachable". Pedig bekapcsolaskor kb ugy nez ki, mintha bebootolna, villogtatja a power ledet, meg a voip ledeket is felvillantja, stb. Csak vegul egve marad az osszes lan/wan led.

(#5512) Intruder2k5 válasza E_Ur (#5511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez oké, de gondolom azon is van valami restore mód, vagy hasonló nem?

ASUS-on ez úgy működik, hogy kihúzom a tápot, benyomom a restore gombot, visszadugom a tépot, majd amikor elkezd villogni a power led, akkor van restore módban a router. Ilyenkor hagyományos módon nem lehet elérni, viszont elindul rajta egy tftp szerver, amin keresztül fel lehet tölteni rá egy új firmware-t.

Úgy tudom, hogy ilyen van a Linksys-eken is...

szerk.:
De persze ha meghalt a modem is, meg a hálókártya is, ezek sajnos már más megvilágításba helyezik a dolgokat. Így már sokkal kisebb az esély rá, hogy pont a router túlélte...

[ Szerkesztve ]

(#5513) Intruder2k5 válasza E_Ur (#5511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hálókártyát beállítottad 10 Mbit/sec-re, és fix IP-re...?
http://www.youtube.com/

[ Szerkesztve ]

(#5514) Gubek-Einste válasza Noxy (#5509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen speedtest-ek megbízhatatlanok, a legjobb megoldás Linux ISO/letöltési teszt fájl letöltése FTP-ről, ennél nincsen pontosabb sebességmérő lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5515) E_Ur válasza Intruder2k5 (#5513) üzenetére


E_Ur
csendes tag

Fix Ip-re tettem a PC-t, reseteltem a routert, bar lehet, hogy nem jo utemben. Mindenesetre most vegre sikerult szetszednem, hogy belenezzek. Sajnos (legalabb) 4 kondi fustte valt a WAN csatlakozo mogott... Most probalom megfuzni a hardverguru ismerosomet, hatha akar vele vacakolni, mielott kuka. (Apropo, van valakinek tapasztalata, hogy ilyet le lehet valahogy biztositozni lakasbiztositassal?)

(#5516) Gubek-Einste válasza E_Ur (#5515) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próba szerencse és a biztosítása válógatja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5517) pocokcsont


pocokcsont
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy TP-link 542G routerem, és az a problémám vele, hogy 5 Mb/s-os netem van, és a modemig el is jön az az 5Mb/s-os sebesség, de mikor a router is közbe van véve, akkor az 5 helyett 1 Mb/s-os sebesség jön ki belőle. Szumma 5 Mb/s megy a modemtől bele, és kb 1 Mb/s jön ki belőle wifi kapcsolattal. Nekem egy n-es Wifis laptopom van, de 3 laptoppal is ugyan azt az eredményt értük el. A kérdésem az lenne, hogy a router javításra szorul, vagy csak beállítási gondja van...(a gyári telepítő cd lett feltéve, azóta senki sem nyult hozzá).
Ha lehet állítani rajta valamit, akkor lécci hogyan??? Thx előre is!!!

(#5518) Tosee válasza pocokcsont (#5517) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Jelerősség megfelelő?
A router wifi beállításainál válts csatornát! Hátha van a közeledben másik wifi hálózat, ami ugyan ezt a csatornát használja és bezavar!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5519) pocokcsont válasza Tosee (#5518) üzenetére


pocokcsont
csendes tag

A jelerősség max., a router kb. 50cm -re van a géptől. Szolgáltatótól volt kint a szerelő, rámért a jelre, router előtt minden ok, utána csökken le. A Notebook csak a saját wifi hálózatomat látja, mást nem. A beállításoknál ez a csatorna mit takar? Mindegy melyikre állítom, és ez mit befolyásol? Köszi, Üdv!

(#5520) Tosee válasza pocokcsont (#5519) üzenetére


Tosee
őstag

A beállításoknál ez a csatorna mit takar? Mindegy melyikre állítom, és ez mit befolyásol?
Ez azért van, mert ha több wifi hálózat van egy körzetben akkor zavarnák egymás jelét! Viszont a csatorna módosításával ez elkerülhető! Tehát a beállított csatornán fogja továbbítani a jelet a router! Wirless -> wirless settings -> channel
Gyárilag ha jól tudom a 6 van beállítva, de ezt átállíthatod egy másikra pl 9 -re hátha jobb lesz a sebesség! Mikor a sebességet méred akkor csak egy wifi eszköz kapcsolódik a routerre?
Wirless -> wirless settings -> Mode: 54Mbps -ra van állítva?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5521) pocokcsont válasza Tosee (#5520) üzenetére


pocokcsont
csendes tag

Jelenleg 11 -re van állítva, de nem a jelerősséggel van a probléma, ahogy írtam is.
Max. -on látja a hálózatot, de a speedtest és a szervízes ember szerint is a router után az 5 megás netem helyett csak 1 mega van jelen. Ha kábellal kötöm a gépet a routerra, akkor is fennáll ez a probléma, nem csak Wifinél. Ha a routert kiiktatom és közvetlenül a modemből csatlakozok a gére kábellel, akkor minden rendben, megvan az 5 mega. Szóval biztos a routerrel van valami, csak kérdés, hogy mi...? :F

Mi okozhatja, hogy 1 megánál nagyobbat nem enged ki? Olyan, mintha le lenne korlátozva benne valami..? Köszi, Üdv!

(#5522) Tosee válasza pocokcsont (#5521) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor valami nem stimmel a routerrel!
Egy firmware frissítést még megpróbálhatsz, ha csak nem a legfrissebb van fent!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5523) pocokcsont válasza Tosee (#5522) üzenetére


pocokcsont
csendes tag

3 hónapja vettem, 5 év garanciával...
A Firmware frissítésez nem nagyon értek, inkább azt nem próbálgatnám egyedül... :N

(#5524) Tosee válasza pocokcsont (#5523) üzenetére


Tosee
őstag

Pedig nem egy bonyolult dolog!
Más nem vidd vissza, és nézesd meg velük (esetleg frissítsék ők)! Próbálják ki, és ha náluk sem hozza a megfelelő sebességet, akkor marad a gariztatás!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5525) pocokcsont válasza Tosee (#5524) üzenetére


pocokcsont
csendes tag

Aham, szerintem is az marad. Csak abban az a gáz, hogy elviszik egy hónapra, és addig nincs másik helyette.... :( Na de sebaj.... addig nem wifizek..:( Köszönöm hogy segítettél!
Üdv!

(#5526) krealon válasza pocokcsont (#5517) üzenetére


krealon
veterán

(a gyári telepítő cd lett feltéve, azóta senki sem nyult hozzá)

Hiba. A telepito cd az r=1 usereknek van, de nekik az 1Mbit is eleg.

A szolgaltatok eloszeretettel kotik az elofizetest HW cimhez (MAC address). :Y
Probald a jol mukodo gep fizikai cimet (MAC address) a routerre klonozni!
Utana a router a szolgaltato fele azt hazudja, hogy o a te geped es a problema letudva. ;)

(#5527) pocokcsont válasza krealon (#5526) üzenetére


pocokcsont
csendes tag

Ezt kifejtenéd bővebben, mert nekem ez nagyvonalakban volt...
Mondjuk ugy lépésről lépésre. :B Köszi előre is!

(#5528) Claude Leon válasza lee732 (#49) üzenetére


Claude Leon
senior tag

izé. eltévedtem :)

[ Szerkesztve ]

(#5529) morley


morley
csendes tag

Hy!

A problémám a következő:
Adott egy TL-WR741 ND router ami egy DSL-360R-en keresztül akar kommunikálni a nettel, de nem megy neki!

3 hónappal ezelőtt elkezdett szakadozni a net. A szakadást úgy kell érteni, hogy 1,2,3,4,5,6….25 percekig élt, teljesen rendszertelenül. Csak a modemen keresztül, nem vettem észre szakadást, most is így jó.

Frissítés, rengeteg restart és beállítás variálás után arra az elhatározásra jutottam, hogy szervizbe kell adnom, úgyis garis.
Edigitálos volt. A 3 hetesre ígért javítás 6 hétre növekedett, na de nem ez a lényeg!
Hibásnak találták, mert újra cserélték! :C Beüzemelést követően ért majdnem az agyrobbanás :W !! Ugyanaz a probléma, sőt már 2 percnél tovább nem is kapcsolódik! Lan kábelt is kicseréltem.
Win7-et használok, a „hálózati és megosztási központ”-ban a routerig él a vonal, a elérem a TP-LINK konfigurációs lapját, a frissítést is megcsináltam. A készülékhez adott kis cd-k használva a legvégső tesztjén nem megy át valami kábel problémát ír ki.

Egyszerűen nem értem :O ! Az általatok, már sokszor leírtak alapján sem és más lapok ajánlásával sem tudom használhatóvá tennem ezt a ’piszok’ routert. Ehhez keresek segítő hozzászólást.

morley

morley

(#5530) krealon válasza pocokcsont (#5527) üzenetére


krealon
veterán

Mivel nekem nincs ilyenem, igy minimum a hardver verzio kellene, hogy a felhasznaloi kezikonyv alapjan utba tudjalak igazitani. :F
Igy tudod megkeresni a TP-link routered verzioszamat

(#5531) krealon válasza morley (#5529) üzenetére


krealon
veterán

Klonoztad a mukodo gep MAC address-et a router-be, hogy a moden (szolgaltato) ne tudja megkulonboztetni, hogy epp melyik eszkoz van csatlakoztatva? :K
Ld felhasznaloi kezikonyv TL-WR741ND_V2_User_Guide 4.5.3 -as pont

(#5532) morley


morley
csendes tag

Hy!

Igen, klónozás is megtörtént és át is írta. Nekem nem az a routerem van mármint kinézetre amit belinkeltél, hanem kép.
De jó az irány , mivel a szerver nem oszt ki valamiért ip-t csak kis időre / T-Com/. Viszont ha nem lenne klónozva akkor egyáltalán nem tudnék csatlakozni, de néha sikerül . :F

[ Szerkesztve ]

morley

(#5533) Intruder2k5 válasza morley (#5532) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerény véleményem szerint a MAC klónozást többnyire kábelnethez használják, neked viszont a modemed típusából ítélve ugye ADSL-ed van. Nem tudok róla, hogy a "T" MAC címhez kötné az ADSL belépést. Van a Te routerednek egy olyan menüje, hogy System Tools -> System Log Abból nem derül ki valami számodra? Esetleg töröld üresre lent a Clear Log gombbal, majd csatlakozz a nethez, várd meg az első szakadást, és azt követően másold be ide a log-ot, hátha valaki szaki meg tudja mondani, hogy mi a probléma.

(#5534) pocokcsont válasza krealon (#5530) üzenetére


pocokcsont
csendes tag

A verzioszáma: TL-WR542G ver:7.23
Köszönöm előre is!

(#5535) morley


morley
csendes tag

Hy!

Nekem sajnos nem derül ki belőle semmi, de a szakiknak :R talán kiderül belőle valami hasznos.
Modem, router áramtalanítás után létre is jött a kapcsolat pár másodpercre.
Itt a kép:

morley

(#5536) Intruder2k5 válasza morley (#5535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nos szakember én sem vagyok, de azért ránéztem, és azt látom belőle, hogy az MTU érték körül lesz a probléma. Hogy mi is ez, abba most nem mennék bele, itt van róla egy rövid leírás, amit érdemes átfutni, akkor talán érthetőbb lesz a probléma számodra. Javaslataim sorrendben:

- Ha találsz frissebb firmware-t a tp-link honlapján, akkor azt tedd fel.
- Próbáld meg állítgatni az MTU-t, a fentebbi leírás szerint.
- Vegyél másik modemet, vagy másik routert.

Ez a D-LINK 360R modem egyébként egy kalap sz@r, nekem is ez van sajnos, és sokaknak ezt szórták ki a szolgáltatók, mert ez a legolcsóbb. Ha minden kötél szakad, és modem vásárlásra adod a fejed, akkor javaslom a nagyobb, nem butított testvérét, az megbízható darab.

A neve D-LINK 360T

Ezzel garantált lenne a siker, mivel ez működik bridge módban is, ami annyit jelent, hogy használhatod úgy is mint ezt, hogy a router tárcsáz, de mivel annak saját webes admin felülete is van, és tárcsázni is tud, így abba is beírhatod a nevet, jelszót, ilyenkor a routert pedig csak DHCP kapcsolatra kell állítani. És ez jóval olcsóbb is lenne, mint egy másik router.

Röviden és tömören tehát, a jelenlegi modemed és routered "nem érti meg egymást, és kicsit elbeszélnek egymás mellett".

[ Szerkesztve ]

(#5537) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#5536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt van még két link, az MTU beállításról.

LINK1 LINK2

Az alap érték tehát - PPPoE kapcsolat esetén - 1492, ezt próbáld meg kicsit lejjebb vinni, hátha segít... Legyen mondjuk 1480, vagy 1452, esetleg még az 1400-al is próbálkozhatsz.

(#5538) luckyboy


luckyboy
csendes tag

Sziasztok!

T-Home sávszélességemelést követően vásároltam egy TP-Link W8901G típusú ADSL2+ modem routert. Beállításai között csak Annex A találtam, de az eladó megmagyarázta hogy az nem számít ő már egy csomót beállított működnie kell. Amúgy van a tetején egy szép Annex B feliratú matrica. Na most az lenne a kérdésem milyen beállításokat kell elvégeznem hogy ez a ketyere hajlandó legyen felengedni a netre. VPI VCI beállítva, felhasználónév jelszó beírva. Jelenleg ADSL led halott. Az eladó szerint vagy tíz beállítást kell beállítani. Ha valaki tudna segíteni hogy ezek mik lehetnek azt nagyon megköszönném. A szuperszervíz feltalálásához meg csak gratulálni tudok. Szal a válaszokat köszönöm.

(#5539) galmat89


galmat89
tag

Adott egy T-home-os Pirelli modem + TP-link router

Ha modemből egyből a gépbe megy a kábel, nem is kell csatlakozni külön a netre, mert egyből van net.
Viszont beraknám a hálózatba a TP-link router-t, ami szépen végigvezet a beállításokon (PPPoE-t adok meg) és végül az utolsó lépésnél a Verifying router settings-nél kidobja, hogy nem sikerült hitelesíteni a net kapcsolatot...

Pedig a router működik, feltudok rá menni wifivel is, de a netet valamiért nem akarja megosztani.

Mit kéne beállítanom? PPPoE helyett Dynamic IP? Vagy a t-home-os modemet kéne beállítgatni másképp? :F

(#5540) Tosee válasza galmat89 (#5539) üzenetére


Tosee
őstag

Az általad leírtakból az derül ki, hogy a modem felépíti a kapcsolatot, és továbbítja a géped felé csatlakozáshoz szükséges adatokat (ip, dns, átjáró, stb...)!
Tehát a router wan beállításainál dynamic ip-re állítsd majd kattints a renew gombra, és utána mennie kell!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5541) Intruder2k5 válasza galmat89 (#5539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a "Pirelli csoda" egy modem és router egyben, ergo semmi szükség külön routerre, mivel arra is rá tudsz kötni LAN-os gépet, illetve van WiFi is benne.

De ha neked mindenképpen kell a TP-LINK, akkor azt a Pirellitől eltérő alhálózatra kell konfigurálni, különben nem fog routolni.

[ Szerkesztve ]

(#5542) Tipetipe


Tipetipe
csendes tag

Sziasztok!
Egy régi smc7004WVBR routert használok, pppoe kapcsolat van mögötte, a wifi le van tiltva, kábelekkel van beledugdosva az összes gép. Az a gondom, hogy általában ( nem mindig!!! ) ha éppen senki nem használja a netet, akkor a router és a szolgáltató közti kapcsolat bomlik, ilyenkor újra kell indítani a router vagy belelépni és ott újra csatlakozni. Van valami ötletetek? A routerrel lehet gond? Vagy a szolgáltatóval? Nem találtam megoldást, ha van valami ötletetek, azt nagyon köszönöm!

(#5543) krealon válasza pocokcsont (#5534) üzenetére


krealon
veterán

Ha nem okoz gondot az angol, akkor itt a leiras Hogyan klonozd a MAC address -t TP-Link routerre.

Magyarul:
1. Nyisd meg a router admin oldalat azzal a geppel, amelyikkel korabban problema mentes volt az internet csatlakozas. Alapertelmezetten ez a cim: http://192.168.1.1

2. Add meg a belepeshez szukseges felhasznalonevet/jelszavat (alapertemezes szerint mindketto admin)

3. Bal oldalon kattints a Network -> MAC Clone menupontra.

4. Kattints a "Clone MAC Address" gombra, majd a SAVE gombra. (A router ujraindul)

Ha helyesen van beallitava az internet kapcsolat a routeren, akkor egybol mukodnie kene az internet eleresnek. :K

(#5544) Intruder2k5 válasza Tipetipe (#5542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Így van beállítva?

(#5545) krealon válasza Tipetipe (#5542) üzenetére


krealon
veterán

Az SMC-nel csak SMC7004VWBR tipust talaltam.

V2 eseten a User Manual 33-34 -es oldalan:
"Enter a Maximum Idle Time (in minutes) to define a maximum
period of time for which the Internet connection is maintained
during inactivity. If the connection is inactive for longer than the
Maximum Idle Time, it will be dropped. (Default: 10)
Enable the Auto-reconnect option to automatically re-establish
the connection as soon as you attempt to access the Internet
again. Click FINISH to complete the setup."
Magyarul az AutoReconnect opciot be kell pipalni, hogy automatikusan ujratarcsazzon, ha adatforgalom van. :K

V1 eseten hasonlo leiras van a 4-7 -es oldalon. :R

(#5546) Tipetipe válasza Intruder2k5 (#5544) üzenetére


Tipetipe
csendes tag

Szia!
Nem így volt, most pipáltam, szinte 100, hogy jó lesz, nem tudom hogy siklottam át fölötte, kösz szépen a segítséget!

(#5547) Tipetipe válasza krealon (#5545) üzenetére


Tipetipe
csendes tag

Kösz, asszem ennyi volt!:)

(#5548) Intruder2k5 válasza Tipetipe (#5547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek! :)

(#5549) Tosee válasza galmat89 (#5539) üzenetére


Tosee
őstag

A t-home eszközét nem kell állítani...

A router (tp-link) ip-címét változtasd meg erre: 192.168.2.1
Így: Network -> Lan -> IP Address: 192.168.2.1

A router wan beállításainál pedig dynamic ip-re állítsd majd kattints a renew gombra, és utána mennie kell!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5550) morley válasza Intruder2k5 (#5537) üzenetére


morley
csendes tag

Köszönöm :) a válaszaidat de a dos-os variációt nem mertem meglépni, ami a router MTU beállításokat illeti azok nem jöttek be. :F
De Tosee előttem lévő tanácsát követve (az első részét, a "dinamikus ip" részt kihagytam) már 40 perce nincs net szakadás :C , bár azt nem is nekem a problémámra írta :D .

:R Ó NAGY SZAKÉRTŐK :R

[ Szerkesztve ]

morley

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.