Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) kali válasza Pulsar (#5049) üzenetére


kali
legenda

ajaj, nem egy ember akarta például cserél(tet)ni a wrt320n routert - a wifi gyengélkedése miatt - utólag egy az egyben tl-wr1043nd típusra - pedig azért van különbség árban... :)
persze nem általánosítok, minden gyártónál vannak gyengébb/problémásabb típusok!

[ Szerkesztve ]

(#5052) Pulsar válasza kali (#5051) üzenetére


Pulsar
veterán

jaa, hát én nem ilyenre gondoltam. Nálam a router pl a Cisco 1921-től kezdődik :DDD

pedig amit írtál típus nem egy olcsó fajta azért... és ilyen bajai vannak? hm...

[ Szerkesztve ]

(#5053) Brenyo válasza Pulsar (#5050) üzenetére


Brenyo
tag

Akkor nem. De ha más routert teszek be oda akkor sem ...

(#5054) Pulsar válasza Brenyo (#5053) üzenetére


Pulsar
veterán

és esetleg másik géppel?

(#5055) Brenyo válasza Pulsar (#5054) üzenetére


Brenyo
tag

Másiknál is jó akkor :K

(#5056) Konair


Konair
csendes tag

Üdv,

van egy SMC WBR14-G2 EU routerem. Eddig semmi gond nem volt vele, de mostanság amikor elkezdek valamit letölteni azonnal megszakítja a netet. Ha net a gépbe van egyenesen kötve, akkor nem szakad, így csak is a router lehet a hibás. Más gépen is elmegy a net, szóval a gép hibája is kizárva. Néha magától is megszakítja a netet mikor nem is töltök le, ilyenkor kihúzom az áramból és utána megy megint. Nos, ez már javíthatatlan és vegyek egy új routert vagy valaki tud rá valami gyógymódot?

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Weboldal készítés felsőfokon...

(#5057) Pulsar válasza Brenyo (#5055) üzenetére


Pulsar
veterán

akkor nem lehet, hogy a gépen van valami féreg, vagy mittomén, ami megfekteti a routert? esetleg egy tűfal progit nem próbáltál még felrakni, hogy milyen kimenő, illetve bejövő kapcsolataid vannak?

(#5058) Pulsar válasza Konair (#5056) üzenetére


Pulsar
veterán

esetleg frimware frissítés? Pont az ilyen hibákat szokták kiküszöbölni. Illetve ha az nem lehetséges, akkor érdemes szétszedni, s belenézni. Elég melegedős fajták ezek a cuccok, és a sima elkók szeretnek benne kiszáradni, ami szintén okozhat ilyen problémát (is)

(#5059) Brenyo válasza Pulsar (#5057) üzenetére


Brenyo
tag

Hát azóta újra is raktam a gépet , és ahogy mondtam a többi gépen is rossz :(
Hát mindegy , akkor kuka :U Azért köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5060) forrest85 válasza Konair (#5056) üzenetére


forrest85
senior tag

Szia,
Ez a Router nem a legjobb. Előbb-utóbb cserére fog szorulni. Képes magát megfőzni. Hugomnak is SMC routere van otthon az agyamat kitépem, amikor magától kifagy, vagy csakúgy kialszik rajta a WLAN led. :W
Cseréld le valami másra. Hasonló a kategóriájában.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#5061) Konair válasza Pulsar (#5058) üzenetére


Konair
csendes tag

köszi a gyors választ. Nos, ahogy néztem a legfrissebb Firmware elég rég jött ki (06/27/2007), így szerintem ez van rajta. A másik gond, hogy leszedtem, de fogalmam sincs, hogy kell feltenni. Nos ha szétszedem, akkor pontosan mit is kéne tennem a kiszáradással? Bocsi, de ezekhez már végkép nem értek.

forrest85: Igen, nálam is szeret melegedni, így a gép ventije fölött van elhelyezve :) Én az egeret vertem szét mérgemben... Az utódot már kinéztem, de jobb lenne, ha a régi működne rendesen.

Weboldal készítés felsőfokon...

(#5062) Pulsar válasza Konair (#5061) üzenetére


Pulsar
veterán

frissíteni úgy tudod, hogy a mellékelt képen (bocs, csak ilyet találtam :) ) a firmware upgrade menüre kattintasz. Ott lesz egy kereső ablak, mint itt a képfelöltésnél, megkeresed a leszedett firmware file-t, és nyomsz egy ok-ot. Ne félj tőle, el rontani nem lehet, mert olyan verziót, nem enged felrakni, ami nem rá való :)

ő, hát inkább próbáld meg ezt előbb, ha nem segít, akkor leírom részletesen, mert így akkor egy kicsit bonyolult lesz ;)

(#5063) keszegduda


keszegduda
őstag

Érdekes problémával küszködök egy routerrel. Önmagában nincs vele semmi bajom, de egy dolog bosszantó tud lenni, még pedig ha kell a stabil internet kapcsolat pl.: játékok esetében a multi.
Többnyire Battlefield 2 a favorit és eléggé idegesítő, hogy 1 perc alatt 3-4 connection problem is akad és mire észbe térnének az elveszett csomagok, már jön a következő adag szakadás. Konkrétan nem disconnectel, hanem kiírja hogy probléma van a kapcsolattal 2-3 másodpercig és folytatódik tovább a játék kb. fél perces lagg keretében és ez így megy a végtelenségig.
Egy Tp-Link TL-WR542G típussal doktorálok, de nem igen merem frissíteni a frimeware-t(jelenleg v6.6), mert nem én lőttem be. Szerintem már csak ez segíthet, bár meghallgatnék néhány alternatívát hátha valaki tud okosat mondani.
Egyébként ADSL a net és ha kiiktatom a routert, hibamentesen megy minden tehát kizárásos alapon csak ő lehet.

(#5064) The_sinner


The_sinner
csendes tag

Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy:

van egy UPC fiber60-as net + a hozzá tartozó cisco modem + Vigor 2910 router.

A modem - PC között megvan a sávszélesség. (link led = zöld)
A modem - router - PC között viszont a harmada, kerek 20 Mbit. (link led = narancs)

Próbáltam már más routerrel is, mindig ide lyukad ki.
A kábeleket megnéztem cat 5-sek, egyébként sem hiszem, hogy azzal lenne baj hiszen a modem - PC között jo a kapcsolat.

Előre is köszi a segítséget.

(#5065) mattpaksi


mattpaksi
tag

Sziasztok
Olyan gondom lenne hogy van egy routerem amit nem tudok bekötni. Belkin, felmentem az oldalára és beállítottam a kapcsolat típusát (nekem pppoe) és beírtam a felhasználó nevet és a jelszót
újra indítottam a routert de nincs net
mit rontottam el?

A ROCK örök és elpusztíthatatlan!!!

(#5066) Pulsar válasza keszegduda (#5063) üzenetére


Pulsar
veterán

pedig kéne az a firmware frissítés. Elvileg a beállítások nem mennek el a frissítéstől, szóval bátran.
Port forwarding be van állítva rendesen?

(#5067) Pulsar válasza mattpaksi (#5065) üzenetére


Pulsar
veterán

egy pontos típust tudnál írni?

(#5068) keszegduda válasza Pulsar (#5066) üzenetére


keszegduda
őstag

Ok, megpróbálom de már ott tartok a hogy a skype is balhézik, folyton folyvást megakad valami hiba végett.
Port forwarding? Nem tudom mit jelent.

(#5069) hupy


hupy
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A héten előfizettem egy 30Mb netre (korábban 6Mb volt) és a speedtest szerint jó ha eléri a 17-18 Mb-ot.

Egy Wireless-G WRT54G routerem van. Elképzelhető hogy ez a router nem bírja már ezt a sebességet? Vagy esetleg egy firmware frissítéssel lehet valamit orvosolni?

A válaszokat köszönöm előre is!

Üdv, Hupy

(#5070) wagi válasza hupy (#5069) üzenetére


wagi
senior tag

Próbáld ki router nélkül.

(#5071) hupy


hupy
csendes tag

Úgy próbáltam és úgy közel 30.
Időközben a fw is frissítettem, de még mindig ugyan annyi.

(#5072) And válasza hupy (#5069) üzenetére


And
veterán

És azt a 17..18 Mbps-t vezetéken vagy vezeték nélkül kapod? Mert utóbbi egy g-szabványú routerrel már teljesen normális érték.
Mod: egyáltalán, miféle nethozzáférésről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#5073) hupy


hupy
csendes tag

Vezetéken kapom ezt az értéket. Ez egy kábelnet, 30/3 Mb

(#5074) And válasza hupy (#5073) üzenetére


And
veterán

Ok, de ugye sima dhcp-s, nem valami PPPoE-kapcsolattal működő (pl. Digi)? Amúgy ha a WRT54G routered verziója nem v7-es, megpróbálkozhatsz alternatív firmware feltelepítésével, hátha azzal jobban teljesít.

(#5075) Pulsar válasza keszegduda (#5068) üzenetére


Pulsar
veterán

hát elöbb próbáld meg a frissítést, aztán meglátjuk...

(#5076) Pulsar válasza hupy (#5069) üzenetére


Pulsar
veterán

a frissítés semmi felé képen nem árt, szóval hajár :)

(#5077) hupy


hupy
csendes tag

Nem digis az tuti. (Naracom)
A fw frissítés megvolt, nem változott a dolog.

v7-es a router. De mi az az alternatív firmware?

De ez a típus tudja a 30Mb-ot?

(#5078) And válasza hupy (#5077) üzenetére


And
veterán

Alternatív: nem a gyári :U. De mint utaltam rá, a v7-esre sajnos nincs olyan.

(#5079) hupy


hupy
csendes tag

Akkor marad a router csere? Tudtok ajánlani valamilyet?

(#5080) mattpaksi válasza Pulsar (#5067) üzenetére


mattpaksi
tag

típusa f5d5231

A ROCK örök és elpusztíthatatlan!!!

(#5081) keszegduda válasza Pulsar (#5075) üzenetére


keszegduda
őstag

Jobb nem lett, teljesen ugyan az mint eddig.

(#5082) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni, hogy kellene beállítani a D-Link Dir-615 ös ruteremet, hogy ne dobálja le pár óránként a kábelnetet és ne kelljen resetelgetni állandóan?
köszönöm

(#5083) herrober


herrober
tag

Srácok!

Van 1 Belkin routerem, kb 2 hete szinte egyből bontja a netet (ADSL), amint jelentős adatforgalom megy át rajta - tudom, ez hülyén hangzik, de ez van...
Ha csak "simán" ketyegnek a gépek - vagy csak böngészgetek, viszonylag bírja, de ha már youtube ne'adj Isten letöltés, gyakorlatilag egyből eldobja.
Volt már reset hegyek, gépeken próbáltam fix IP-t adni, az sem segített.
Kuka, vagy...??!!

Köszi!!

..Látom, sokan küzdünk ehhez hasonló gondokkal...Minden router szar???? :D

[ Szerkesztve ]

Ezüstpaszta mi??

(#5084) kali válasza herrober (#5083) üzenetére


kali
legenda

ha nem a legújabb firmware verzió van rajta, akkor érdemes kipróbálni egy frissítést!
húzós letöltés legyilkohatja egy - főként gyengébb - router hálózatát, de egy youtube videónak azért nem lenne szabad...
nem minden router problémás, normálisat kell venni, ami megfelel adott netes sebességnek, és hardveresen sem gyenge - és ez szerencsére nem jelent feltétlenül drágaságot is!

[ Szerkesztve ]

(#5085) Truman válasza herrober (#5083) üzenetére


Truman
senior tag

"Minden router szar????"
:D

33.3% : A szolgáltató vagy annak az eszközének a hibája.
33.3% : PEBKAC ("Problem Exists Between Keyboard And Chair")
33,3%: Ténylegesen a router hibája.

Ezeket mind felerősíti az, ha a felhasználó nagyon spórol a router -en. Illetve a nem ajánlott márkákból/típusokból választ. A BelKÍN is ezek közzé tartozik sajnos.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#5086) herrober válasza kali (#5084) üzenetére


herrober
tag

Firmware a legújabb, már néztem én is, nem találtam frisebbet... :F

Ezüstpaszta mi??

(#5087) herrober válasza Truman (#5085) üzenetére


herrober
tag

Igen, a Belkin nem egy nagy név (még-talán..) a megbízhatóságban...
Occsón "hozták", gondoltam nagyot nem tudok vele hibázni (komoly weboldal, bla, bla..)
A vicces, ha ezt megcsinálja 3-4 éves korában, azt mondom, bassza meg = kuka..
De 1 évesen....
Asssszem át is megyek lassan a Milyen routert? topicba! :)
Köszi azért, sokat nem lehet tenni...

Ezüstpaszta mi??

(#5088) Sityu1990


Sityu1990
csendes tag

Na úgy néz ki meg van a hiba oka. A modem rosszalkodik amit még 7 éve a t-fososok adtak(ideje már lecserélni). Ha a netet közvetlenül a modemba dugom és megy a letöltés akkor ugyan úgy bontja a kapcsolatot...

(#5089) pukkancska


pukkancska
tag

Hello
Egy ilyen gondom van:
Kb 1 hete vettem egy routert és esténként áramtalanítom a gépet és minden mást. Amikor reggel bekapcsolom a modem az csatlakozik (5Mbites T-online net, D-Link DSL-360R modem) de nincs net. Amikor belépek a router felületébe (tplink wr741-nd) akkor a vezetékes kapcsolat résznél azt írja, hogy Connecting....
És újra tölti az oldalt, és folyamatosan ez villog.
Ha leállítom (disconnect) majd a connectre kattintok akkor sem csatlakozik, csak azt írja, hogy Connecting...
Ha kihúzom a routert és vissza dugom néha csatlakozik, de sokszor nem. Legtöbbször úgy javul meg, ha a router felületéből egy restartot indítok. A legfrisebb firmware van rajta.

(#5090) Promi85


Promi85
csendes tag

hellooosztok
albérletben vagyok és egy CyberTan WR114 router van egy thomson thg 540 modemmel van összeköttetésben.
7-en használjuk a a routert.
Egy acer aspire laptopom van és win 7 van rajta. 15 megás T-kábeles net van elosztva.
Tavaly még teljesen normálisan ment itt a net nálam, de egy ideig nem voltam itt mert otthon voltam. Amikor vissza jöttem akkor jöttek a netes problémáim.
Az a nagy gondon van hogy kábelen kb 150 kbs a net, wifin meg 5-800 kb/s az egész. Resetelés után a wifi felmegy 3 megára, de nesokka később vissza esik. Ráadásul amikor kálellel használom a neten akkor a routeren nem világít nálam a Full/Col led és most már fix ip nélkül nem is konfigurálja a netet a gépem. Ha nem írok be ip címet akkor azt írja ki hogy nem azonosított hálózat.
Egy ideig azt hittem hogy a háló kátryával van valami gond. Elvittem a gépet egy szervízbe és ott meg lett mérve a net és simán felmet 6 megára a net és náluk pont annyi van.
A router nem lett elállítva. A szervízben mondta a férfi hogy lehet a routerrel vagy a vezetékkel van gond. Szerintem alapban van vele gond.
Csak azt nem értem hogy nálam alig megy a net, egy szobálva mellettem meg 8 megás.
Legjobban az idegesít hogy fogalmam sincs hogy mi lehet a probléma. Tavaly 2 Mb/s-sel töltöttem majdnem. Még a youtube-ot se tudom normálisan használni.
Jó lenne ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.

(#5091) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni, hogy kellene beállítani a D-Link Dir-615 ös ruteremet, hogy ne dobálja le pár óránként a kábelnetet és ne kelljen resetelgetni állandóan?
köszönöm

(#5092) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Egy nagyon furcsa, nem biztos hogy router problémám lenne, és eddig senki sem tudott segíteni:

Valamilyen oknál fogva a router lekorlátozza a hálózatot (netet 10mbpsre).
UPC Fiber 120 net
alaplap: Gigabyte GA-MA770-UD3 alaplapi hálókártyával
router: LINKSYS WRT320N

Józan paraszti ész nem segített, mert: Ha simán rádugom a UPC modemre a gépet 100 mbps a hálózat, magyarul a kábel nem rossz, sem az alaplapi hálókártya. Ugyanazzal a kábellel routeren keresztül csak 10 mbps lesz a hálózat.
De a routerrel nem valószínű hogy gond van, mert az előző Zio router is ezt csinálta egy ideje, és most az új LINKSYS WRT320N-el is ugyan az a helyzet.
Ha idehozom a laptopot és ugyanaz a kábel, ugyanaz a port a routeren és úgy a laptopot kötöm rá akkor azon 100 mbps.
Vagyis külön külön minden működik, de a routerrel a gépemen valamiért csak 10 mbps a kapcsolat.

Volt a routerhez egy program. Cisco Network Magic Pro. Abban ha hibakeresést csinálok, ami megnézi az internet és a hálózat sebességét akkor a következőt kapom:

Helyi hálózati kapcsolat
A helyi hálózat kapcsolati sebessége kb egyezik az internetkapcsolat sebességével. Ez azt jelenti, hogy a szűk keresztmetszet valószínűleg a helyi hálózaton belül van. Az internetkapcsolat sebességének növeléséhez próbálja meg a következőket:
-Ellenőrizze, hogy a számítógépén nincs-e régebbi 10Mb-os hálózati adapter
-Ellenőrizze, hogy nincs-e lassú hálózati hub a számítógép és az útválasztó között.

Mi korlátozhatja le a hálózatot ?

(#5093) dr.bubo válasza DjDanee87 (#5092) üzenetére


dr.bubo
őstag

A utp kábel csatija nem jól van bekötve. A szerelő el köthetett egy szálat. Pont tegnap futottunk bele ilyen hibába az unokaöcsémnél, ott a 15Mbit/s net nem jött át routeren, csak 6-7Mbit/s, router nélkül megvolt a rendes sebesség. megnéztük másik kábellel és azzal jó volt, utána már láttuk, hogy a szálak nem megfelelő sorrendben vannak bekötve az utp csatin.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5094) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Ugyan nem teljesen értem amit írtál, de nem hiszem, hogy itt az a gond.
Ugyanazzal a kábellel és routerrel laptop 100 mbps hálózati kapcsolat, asztali gép 10 mbps.

[ Szerkesztve ]

(#5095) kali válasza DjDanee87 (#5094) üzenetére


kali
legenda

elméletben az még nem zárja ki a vázolt hibalehetőséget; az egyik hálókártya képes fordítani/jól fordít, a másik meg nem...

(#5096) dr.bubo válasza DjDanee87 (#5094) üzenetére


dr.bubo
őstag

Akkor nézd meg, hogy így vannak a csatiknál a szinek (az utp csati pöcke lefele legyen) :) :
Narancs-fehér, Narancs, Zöld-fehér, Kék, Kék-fehér, Zöld, Barna-fehér, Barna

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5097) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Érdekes jelenséget tapasztaltam dlink di-524-es routerrel..
Cs-zés közben vettem észre,azóta torrentnél is megfigyeltem, hogy bizonyos időközönként beszaggat az internet,bizonytalanná válik.(T-online)
Kimértem,szinte pontosan percenként történik a jelenség..
A modem most lett cserélve, nem az a gond. A gépem is kizárva,más helyen nem tapasztalom ezt a problémát,így marad az említett router..

Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm!

(#5098) baly_hu


baly_hu
csendes tag

Sziasztok,

Mostanság vettem egy TP-Link WR841ND routert, amit egy UPC Fiber Power 15el (most 30) együtt használok. Vezetékes hálózaton nincs semmi probléma, a speedtest 30Mbit körüli értéket mér.
Vezeték nélkül azonban a laptopon már csak 10-12 Mbitet sikerül elérni, miközben a feltöltés változatlan. (3 Mbit) A laptop WLAN kártyája Atheros AR5007EG (802.11b/g WLAN). Azt tudom, hogy a router N-es míg a hálókártya csak b/g-s, de ennek ellenére az elméleti sebességnek 54Mbitnek kéne lennie, ha jól tudom, ami bőven meghaladja a net 30 Mbites sebességét.
A windows 5-6 vezetéknélküli hálózatot észlel a lakásban, a router mellett teszteltem a sebességet.
Próbálkoztam azzal, hogy változtatom a wireless csatornát úgy hogy ne ugyanott adja a jelet, ahol a többi hálózat van, de különösebb javulást nem sikerült elérnem. Googleval is szetneztem, de sajna ott nem jutottam értékes infóhoz.

Tudtok valami tanácsot adni a témában? Elméletileg simán át kéne jönnie a 30 Mbitnek, de gyakorlatilag is? Másnál fordult már elő ilyesmi?

(#5099) maláj válasza baly_hu (#5098) üzenetére


maláj
őstag

Bár én nem értek a témához de úgy rémlik, hogy a "g"-s wifi átvitele olyan 19-20 Mbit a gyakorlatban. De azért inkább olyan emberke válaszát várd aki a témában járatos :)

(#5100) DjDanee87 válasza dr.bubo (#5096) üzenetére


DjDanee87
addikt

Úgy vannak a színek ahogy írtad. És még egyszer mondom. Ugyan ezzel a kábellel laptopra megy a 100 mbps. Illetve a gépemre is megy a 100 mbps ezzel, ha közvetlen a UPC modemre csatlakoztatom.

Ezenkívül 2. kérdés.
Linksys WRT320N routernél normális hogy laptopra wireless net esetén 54 Mbps-es kapcsolatot ír ? A 300 Mbps a leírásban csak a kábeles csatlakozásra vonatkozik? (hozzáteszem nálam az is csak 10 most :P )
És annak ellenére hogy 54 Mbps a kapcsolat csak 10 mbites letöltést mért a speedtest 2 laptopon is. Az szerintem kevés, vagy rosszul gondolom?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.