Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Soma01 válasza TBMC (#27500) üzenetére


Soma01
veterán

Nincs tiltva a belépés a NAS-ba valami alapján? (ip, mac) Én akkor jártam így, amikor tiltva volt a belépés minden gépről, csak egy bizonyos gépről volt engedélyezve.

(#27502) mike1334


mike1334
veterán

Üdv. Adott egy Telekomos előfizetés, egy D-link DSL-360R modem és egy Cisco Linksys E900 router. Eddig a router egy sima wifi nélküli modell volt, azzal tökéletesen megy minden. Ahogy kicserélem a Cisco-ra, elmegy a net, azt írja, hogy nincs internetkapcsolat próbáljam meg kikapcsolni a modemet stb...próbáltam nem ment. Mi lehet a baj? A gép látja a Cisco routert. A régi router és a modem látja egymást, és a gép is látja őket. De a Ciscoval már nem. Gondolom vmi a modem és a router között nem okés. Kábelek ugyanazok. A Cisco biztosan jó, máshol már használtam (UPC nettel és másik géppel). Esetleg valami tipp?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#27503) kali válasza mike1334 (#27502) üzenetére


kali
legenda

szia,

ip címben...stb. nincs ütközés a saját új router és a szolgáltatós eszköz között?

[ Szerkesztve ]

(#27504) mike1334 válasza kali (#27503) üzenetére


mike1334
veterán

Szia. A modemnek nincs webes felülete, elég fapados, így nem tudom megnézni. De UPC-vel rádugtam és ment...itt meg nyomtam egy resetet és úgy se megy :(

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#27505) laci06 válasza laci06 (#27494) üzenetére


laci06
senior tag

Valaki esetleg erre? :B

(#27506) elektrorudi1 válasza Sz_David (#27492) üzenetére


elektrorudi1
csendes tag

Szia!
Most okosítottak ki egy másik fórumon. Ez a router nem alkalmas üzembiztosan ilyen jelsebesség átvitelére. A 100Mbps csak egy elméleti érték nála, ami az én esetemben (CAT5E kábeles összeköttetés esetén is) csak 50Mbps. Te még szerencsés vagy 90-100Mbps sebességgel. Ezek után belátható, a Wifi-s kapcsolat még inkább a teljesítőképessége határán van. Itt vannak okosságok: (ha még nem találtad volna meg) [link]

(#27507) Soma01 válasza laci06 (#27494) üzenetére


Soma01
veterán

Ha a routerre kábellel csatlakoztok, akkor sem megy? CSAK a Wifi-vel nem megy?

(#27508) TBMC válasza Soma01 (#27501) üzenetére


TBMC
addikt

Nincsen sajnos :(
Barcsak ra tudnek jonni mi a feneert csinalja ezt, mar az oruletbe kervet. :O

markbellus.hu 

(#27509) Soma01 válasza TBMC (#27508) üzenetére


Soma01
veterán

Biztosan megkapja azt az új IP címet az Asus-tól? Úgy néz ki, mintha a NAS-ba még az előző routertől származó DHCP infók lennének. Dugd át az Asus-ba és csinálj egy újraindítást a NAS-on. (valahogy kívülről, vagy nem tudom hogy lehet még)
Az Asus DHCP listájában benne van, hogy osztott neki? Van a routerben egy ilyen lista, hogy kinek adott és milyen IP-t.

[ Szerkesztve ]

(#27510) TBMC válasza Soma01 (#27509) üzenetére


TBMC
addikt

En is erre gondoltam hogy vszeg nem kapja meg. Es az erdekes az, hogy mikor bedugom az asus n87u ba, nem is lehet latni az asus kezelofeluleten a wited eszkozok kozott a nasr. Viszont ha az AC kent csatlakoztatott n18u ba dugom ott egybol megjelenik. Fix ipt beallitottam neki MAC alapjan igy benne van a listaban, de kozbe mintha figyelmen kivul hagyna. Probaltam a fizikalis restartot is, az sem segitett :(

markbellus.hu 

(#27511) Soma01 válasza TBMC (#27510) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor a NAS-sal lesz a baj. Szerintem kérdezz rá a saját témájában. Kérdés, miért nem kap IP-t?

(#27512) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

TP-link 1043ND-ben a MAC szűrés listához csak 8-at lehet hozzáadni? Ha többet írok be, akkor elmenti, de a listán nem jelenik meg. Ha viszont törlök egyet a 8 közül, akkor odakerül utolsónak.

Vagy hogy van ez? :F

Switch Tax

(#27513) adika4444 válasza MasterMark (#27512) üzenetére


adika4444
addikt

Next page gombot nyomd meg. Ott lesz az:)

üdv, adika4444

(#27514) MasterMark válasza adika4444 (#27513) üzenetére


MasterMark
titán

Facepalm. :R

Switch Tax

(#27515) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy van TP-LINK TL-WR841ND routerem és mikor elkezd melegedni de van mikor kb. 10 perc van mikor egy fél nap, egy nap) amikor jelentkezik ez a probléma ami a következő lenne: elmegy az internet ezt úgy értem hogy WI FI-t ugyanúgy sugározza de internet kapcsolat nincs (csak a sárga felkiáltó jel) és azon a gépen sincs net ami kábellel van rákötve a routerre. Ezzel a hibával találkozott már valaki és ezt lehet javítani? Még annyit leírnák hogy nincs egy éves a router de eddig nem volt vele ilyen baj már frissítettem is rajta a firmwaret de az se segít reseteltem és a régi routert használom most azzal nincs ilyen baj.

[ Szerkesztve ]

(#27516) mezis válasza Alföldi Peti (#27515) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A hűtése rendben ? (Nincs letakarva, szellőző rések mellett szabadon áramlik a levegő ?)

mezis

(#27517) Alföldi Peti válasza mezis (#27516) üzenetére


Alföldi Peti
tag

Persze a szellőzése az rendben van. Azért nem azt mondom hogy forró szokott lenni de egy olyan átlag hőmérséklete az van.

[ Szerkesztve ]

(#27518) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

TP-Link TL-WR841ND routerben hogy tudom beállítani hogy az egyes wifin csatlakoztatott eszközök mekkora sávszélességet kapjanak? Sajnos lassú az internet itthon, egy asztali pc kábelen és három okostelefon csatlakozik wifin, mac cím szűrés be van kapcsolva.

Ha kikapcsolom az SSID Broadcastot onnantól nem látják mások a vezetéknélküli hálózatot? Nem akarom hogy a szomszédok tudjanak róla.

Let the Zone take me if I am.

(#27519) Jorus válasza kutga (#27518) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bandwidth Control-nál. Ha rejtett az SSID, akkor nem látszik a hálózat, manuálisan kell megadni a nevét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27520) kutga válasza Jorus (#27519) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké, próbálkozom.

Az SSID Broacastot meg inkább kilövöm, sajnos volt már rossz tapasztalatom ezzel, új lakásba költöztünk, beállítottuk a wifit, másnap már hárman csengettek hogy használhatják-e. :D

Let the Zone take me if I am.

(#27521) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,

Asus RT-N12, H/W ver.: D1 típusú router firmware-jét szerettem volna frissíteni a legfrissebb gyári '3.0.0.4.378.6975' ([link]) verzióra a gyárilag rajta lévő '3.0.0.4.250' verzióról. Többszöri próbálkozás után is fail üzenetet kaptam, majd a router visszaált a gyári firmware-ra. A gyári felület Administration/Firmware upgrade menupontját használtam.

Amit eddig próbáltam
1. Hagytam mindent ahogy volt csak betallóztam az új file-t.
2. Restore/Save/Upload Setting menupont alatt csináltam egy restore-t, WAN, Wifi, Időzóna beállítás, majd file feltöltés.
3. Harware-es visszaállítás gomb nyomva tartása a router hátulján, kb. 15-20 mp-ig, WAN, Wifi, Időzóna beállítás, majd file feltöltés.
4. Áramtalanítás, WPS gomb nyomva tartása, router bekapcsolása miközben a WPS gombot nyomom kb. 20-30 mp-ig, WAN, Wifi, Időzóna beállítás, majd file feltöltés.

Tettem egy próbát a fent lévő első firmware-rel is '3.0.0.4.374.813' de fail lett az is arra hivatkozva, hogy nem megfelelő a firmware. A routeren, a dobozán is D1-es verzió szerepel, ezért nem értem a hibát.

Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

(#27522) proximus1987


proximus1987
csendes tag

Hali mindenki.

A következő lenne a problémám: adott 2 gép egy routerre csatlakozva tplink wr741nd típusú. A probléma a következő nevezzük 1. es gépnek ott merhető a 80/50 Mbit es net a 2. gépen meg csak 10/10 merhető holott a routeren nincs sávszélesség korlátozás beállítva se másmilyen tiltás. Az 1. es gép van a router mellett a 2. egy szobával arrébb van.

(#27523) beller válasza SteeWe (#27521) üzenetére


beller
aktív tag

Szia! Én csak azt szeretném javallani, ha már frissítesz akkor Tomato-ra frissíts. Nekem a vásárlása óta az 1.28-as van fenn - kb 5 hónapja - tökéletesen műxik, nem kelletett egyszer sem újraindítani, hibátlan. Persze, ha van okod rá, hogy maradj a gyárinál, akkor tedd azt.

(#27524) Gubek-Einste válasza proximus1987 (#27522) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha wifi-n csatlakozik a másik gép akkor milyen wifi adapter van benne?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27525) proximus1987 válasza Gubek-Einste (#27524) üzenetére


proximus1987
csendes tag

Hali Nincs pc vagy laptop wifin rákötve csak telefon megy a wifiröl. Mindkét gép utp-n csatlakozik a routerhez

(#27526) Gubek-Einste válasza proximus1987 (#27525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel csere volt már?
Mondjuk ehhez a nethez gyenge ez a router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27527) dokee78


dokee78
félisten

Mitől lehet,hogy a TP-Link WR841N routerem ledobálja a rá csatlakoztatott szközöket a netről?
Wifin és LAN kábelen is.

(#27528) Intruder2k5 válasza dokee78 (#27527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mennyi idős? Ha öregebb, lehet táphiba is. Újra is indul közben a router?

[ Szerkesztve ]

(#27529) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom újra indul-e,de azt tudom,hogy akkor jön vissza a net,ha kihúzom az áramból,majd vissza dugom.

V 7.2-es.

És olyankor a router felülete sem érhető el amíg nem áramtalanítod, majd dugod vissza?
Ezt nem néztem,megnézem,ha újra produkálja.

[ Szerkesztve ]

(#27530) Intruder2k5 válasza dokee78 (#27529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És olyankor a router felülete sem érhető el amíg nem áramtalanítod, majd dugod vissza?

(#27531) proximus1987 válasza Gubek-Einste (#27526) üzenetére


proximus1987
csendes tag

hali arra jöttem rá hogy a kábel a gyenge vagy valami gebasz van vele mert wifin többet mérek mint kábelen

(#27532) dokee78 válasza Intruder2k5 (#27530) üzenetére


dokee78
félisten

Megnézem majd.

(#27533) marcellx


marcellx
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy Tenda N3-as routerem. A gond az vele hogy frissítenem kellet a driver-ét ezt sikeresen meg is csináltam viszont utána egyáltalán nem tudom elérni a router azon az ip ami alapból volt neki. Mindig azt írja hogy a weboldal nem elérhető. Resetelni is próbáltam de semmi változás.
Előre is köszi a segítséget!

(#27534) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Invitel kábelnetem van itthon, 30Mbit letöltési sebességgel... Az a probléma áll fenn, hogy ha vezetékkel csatlakozom a kábelmodemre, akkor jól műxik az egész, viszont amikor rádugom a routert a kábelmodemre, majd WiFi-n csatalakozom a routerre (TP-Link TL-WR642G), a sebesség 15Mbit körül mozog.

Ez mitől lehet? A routernek kellene bírni a nagyobb sávszélességet, előzőleg egy 25/25Mbit-es hálózaton használtam, és ott néha ment 30-35Mbit-el is (micro-s net)...
Elvileg minden jól van beállítva, mégsem megy normális vele. Próbáltam úgy is, hogy a router kb. 2-3 méterre volt csak, nehogy a falak miatt legyen, de ugyanaz a jelenség (max. 15Mbit)...

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#27535) Jorus válasza marcellx (#27533) üzenetére


Jorus
nagyúr

Reset után, kábellel csatlakozva a gépre nincs a router a 192.168.0.1-en?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27536) Gubek-Einste válasza marcellx (#27533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gép kap rendes IP címet/adatokat a router-től? Ha igen akkor az alapértelmezett átjáró IP címével próbáld elérni a router admin felületét.
Többször előfordult már más router-eknél, hogy a firmware frissítés után megváltozik az admin felület IP címe.

#27534 Norbi.Sz
Mivel ez egy G-s router így max 20-22 Mbps-t tud wifi-n megfelelő körülmények között, kábelen többet is bírhat.
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27537) marcellx válasza Jorus (#27535) üzenetére


marcellx
csendes tag

nincs amikor beírom a 192.168.0.1-et mindig bejön hogy a weblapnem elérhető.

(#27538) Jorus válasza marcellx (#27537) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ipconfig mit mond?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27539) marcellx válasza Jorus (#27538) üzenetére


marcellx
csendes tag

Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : TAP-Win32 Adapter V9 (Tunngle)
Physical Address. . . . . . . . . : 00-FF-A4-28-66-BC
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Helyi kapcsolat:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Ethernet Connection I217-V
Physical Address. . . . . . . . . : D0-50-99-1A-D5-50
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::b910:78fc:8079:66d%8(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.101(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 2015. december 24. 9:30:59
Lease Expires . . . . . . . . . . : 2016. január 1. 10:23:28
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 248533145
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1B-70-9D-2A-D0-50-99-1A-D5-50
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 213.163.34.66
62.77.203.10
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enable

(#27540) Gubek-Einste válasza marcellx (#27539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig eszerint a 192.168.0.1-n kellene elérned az admin felületet.
Más eszközzel próbáltad már elérni?
Milyen böngészővel próbálkoztál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27541) Intruder2k5 válasza marcellx (#27539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A reset-et hogyan csináltad? Áram alatt 10mp? Tuti, hogy sikerült is? Mondjuk a WiFi SSID és jelszó visszaállt alapra?

(#27542) marcellx válasza Gubek-Einste (#27540) üzenetére


marcellx
csendes tag

Crome-ot használok.
A tenda router-el nem tudom elérni a d-link-es meg igen.
Mikor a tendá-ról meg a gépre akkor mindig azt írja hogy nem azonosított hálózat és ennyivel meg is áll.

[ Szerkesztve ]

(#27543) marcellx válasza Intruder2k5 (#27541) üzenetére


marcellx
csendes tag

Igen 10mp áram alatt. De utána kezdte el ezt hogy a weblap nem elérhető a 192.168.0.1-re.

(#27544) Intruder2k5 válasza marcellx (#27542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na várjunk... Mi ez a D-LINK Tenda dolog? Két router van a hálózatban?

(#27545) marcellx válasza Intruder2k5 (#27544) üzenetére


marcellx
csendes tag

Nem csak kettő van most nálam a d-link amit itthon használok a tendá-t meg kaptam hogy meg csináljam.

(#27546) Gubek-Einste válasza marcellx (#27545) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda-ra csak egy gépet kössél semmi mást, úgy próbáld meg elérni az admin felületet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27547) marcellx válasza Gubek-Einste (#27546) üzenetére


marcellx
csendes tag

Úgy csináltam eddig de semmi. Még mindig nem tudom elérni a routert.

(#27548) Gubek-Einste válasza marcellx (#27547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IE alatt próbáld meg, minden bővítmény letiltásával lehetőség szerint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27549) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! TP-Link TL-WR741ND: időnként limitál valahol 5Mbps környékén (bitmeter2-ben szép lapos a letöltés sáv teteje). Ilyenkor mindkét gépről ugyanazt a sebességet hozza a speedtest.net, tehát nem a csatornát limitálja, hanem a komplett netet. A jelenség wifin jelentkezik, UTP-vel nem próbáltam mostanság. Ma csinálta (ha jól emlékszek) negyedszerre (előtte kb. egy hete, mégelőtte vagy három hete, szóval mintha sűrűsödne). A router HTTP felületéről történő rebootolás helyrehozza. Mitől lehet? Kezd elpusztulni?

[ Szerkesztve ]

(#27550) Gubek-Einste válasza spidersoft (#27549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs kizárva, hogy már a végét járja, mennyi idős? Öreg router GYIK
Nézd meg kábelről is, hogy ott mi a helyzet ilyenkor?
Reset/firmware frissítést érdemes lenne csinálni hátha megoldj a gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.