Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

Múltkor jeleztem problémámat az android telókkal, hogy 2hónapja hirdetések ugrálnak elő, és semmi se segített. Mobilokat ismét töröltem, kaptak új accot, router is kapott resetet + DNS beállítást. Azóta a helyzet még rosszabb lett, már mindkét számítógépre ráment a dolog.
Viszont ahogy említettem, megrendeltem a VDSL netet új routerrel. Tegnap megjött a router, ma meg már lekapcsolták a régi ADSL-t. Lehetséges, hogy semmi se volt fertőzött, csak a router csinálta a marhaságait? Kérdésem az lenne, hogy mi lenne a logikus sorrend a vírus eltüntetésére? Kettőre gondoltam:
1. Windows csere mindkét gépen, mobil reset mindkét telón, utána router install
2. kapásból router csere, hogy windows install alatt frissüljenek a dolgaim.

(#27952) dlaj válasza adika4444 (#27950) üzenetére


dlaj
őstag

A D-Link felületén az Állapot fülön ezt látom:

A Beállítás/Helyi hálózat fülön pedig ezt.
Itt alulra kellene beírnom ami a TP-Link IP és MAC címe?

(#27953) ny.erno


ny.erno
tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy létezik-e olyan szoftver, netán minialkalmazás (mint pl mobilokon widget), amivel ki tudom kapcsolni a wifit.
Minden este kikapcsolnám a wifi részt, amikor már nem használja senki és olyan helyen van, hogy mindig ki kellene húzni az asztalt, ha ezt meg akarom valósítani. :))

(#27954) mezis válasza ny.erno (#27953) üzenetére


mezis
nagyúr

- Bejelentkezel a WiFi routerhez és WiFi Off.
- Ha nem csak WiFi, akkor valami ilyesmi vagy egyszerűen egy kapcsolós hosszabbító-elosztó,...

mezis

(#27955) kevinium válasza ny.erno (#27953) üzenetére


kevinium
aktív tag

Érdekelne, hogy létezik-e olyan szoftver, netán minialkalmazás (mint pl mobilokon widget), amivel ki tudom kapcsolni a wifit.

Mondjuk egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#27956) ny.erno válasza mezis (#27954) üzenetére


ny.erno
tag

-A routerbeállításoknál kikapcsoltam. A wifit látja a telefon, annyi, h szürke és nem enged rá kapcsolódni. A cél az lenne, hogy ne is legyen látható, azaz ne sugározzon, mert elég közel van az ágyamhoz és ha rendszeresen bekapcsolva marad, akkor fáj tőle a fejem.
- A lakás másik felében erről megy a tv, és ha áramtalanítom, akkor nincs sehol semmi. :)

Mindenesetre köszönöm a válaszod!
kevinium Tenda márkájú router. Most cseréltük és elég sok jót írtak róla (ezért választottuk). Ez az amit mezis javasolt?

[ Szerkesztve ]

(#27957) kevinium válasza ny.erno (#27956) üzenetére


kevinium
aktív tag

kevinium Tenda márkájú router. Most cseréltük és elég sok jót írtak róla (ezért választottuk). Ez az amit mezis javasolt?

Igen az. De ha én itt kikapcsolom a wifi-t akkor nem sugároz, és nem is lehet rá kapcsolódni...

h szürke és nem enged rá kapcsolódni.

Nem azért szürke, mert el van mentve, és jelenleg nem elérhető?

Akkor ezt próbáltad meg kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#27958) Gubek-Einste válasza dlaj (#27952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WAN állapot kellene.

Itt alulra kellene beírnom ami a TP-Link IP és MAC címe?
Nem ide kell, ez a MAC alapján fix-ált IP cím kiosztás helye, MAC Clone-t kellene keresned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27959) ny.erno válasza kevinium (#27957) üzenetére


ny.erno
tag

Igen, ezt kapcsoltam ki. Telefonon/tabon néztem és szürke mindegyiken. Neked is látható, mint hálózat az elérhetőek között, csak nem tudsz rákapcsolódni?

(#27960) kevinium válasza ny.erno (#27959) üzenetére


kevinium
aktív tag

Neked is látható, mint hálózat az elérhetőek között

Nem egyforma routerünk van, és a telefonod/tabod op-rendszerében sem vagyok biztos. Kapcsold ki a wifi-t ahogy mondtam, és aztán inSSIDer-el (vagy airodump-ng-vel) csinálj néhány mérést, hogy "sugároz"-e... Jobb ötletem nincs.

(#27961) ny.erno válasza kevinium (#27960) üzenetére


ny.erno
tag

Na most megoldódott. Pedig csak ki akartam próbálni iOS mellett android eszközön is. Most már nem találta szürkén se az iPhone. Nem tudom mi volt akkor. Elvileg így ki is lőtte.
inSSider teszthez kellene egy olyan eszköz, amibe van wifi adapter? Vagy elég ha még a pc-re dugod egy USB-s adaptert?

(#27962) Gubek-Einste válasza ny.erno (#27961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen mindegy, hogy milyen adapter, a lényeg, hogy legyen a gépben/gépre csatlakoztatva egy a használathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27963) dlaj válasza Gubek-Einste (#27958) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm a választ.
Sajnos csak holnap délután tudok vele foglalkozni. Ha ránéztem majd jelentkezem. :R

(#27964) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az előbb elment a netem,ADSL internetem van és egy új ASUS RT-N56UB1 routerem.
A router újraindítás után minden helyrejött.
Ez normális jelenség?
Gyanítom,hogy a szolgáltató IP címet váltott,akkor szokott lenni ilyen.

(#27965) Blyan


Blyan
félisten

Hello, urak!
Láma vagyok a routerekhez, de miért van az, hogy wired ilyen a fel-letöltés?

Wifin meg ilyen (a letöltést kifogásolom, ha egyszer az UL meg láthatóan szinte nem is csökken)

Telefonon még rosszabb. Szar a router, vagy mi lehet a gond?
Najó telefonon se rosszabb, de kb ugyanaz:

Akkor a router a gond? Az eszköz egy TL-WR841ND

Ja igen és az iPhone-nal kb állandóan problémák vannak. Látszólag nem dobálja el a netet, de néha mégis így tűnik (hülye példa, az Angry Birds Friends csak loadingol míg mobilneten simán megy)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27966) Gubek-Einste válasza Blyan (#27965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi esetén sok minden befolyásolja az eredményt.
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27967) Blyan válasza Gubek-Einste (#27966) üzenetére


Blyan
félisten

Max egy fal, tégla (sokszor viszont azonos helység a routerrel).

Az utóbbi kettő mit kellene mutasson - mit kell nézzek rajta?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27968) Gubek-Einste válasza Blyan (#27967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kért programmal meg lehet nézni a vétel körzetben milyen más wifi hálózat érhető el és azok milyen csatornán dolgoznak így optimalizálható a saját hálózat, kiszűrve a zavarást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27969) dlaj válasza Gubek-Einste (#27958) üzenetére


dlaj
őstag

Most átírtam a MAC címet, és mentettem a változtatásokat, majd újraindítottam a modemet és utána a routert. Viszont sajnos még mindig nincs kapcsolat. Mit kell még átállítanom?
(Az ábrán már az új MAC cím van.)

(#27970) Gubek-Einste válasza dlaj (#27969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a korábban használt TP-Link-nek a MAC címe?
Ennyi szenvedés után fel kellene hívni a szolgáltatót ez ügyben, csinálják meg ők.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27971) Tibchie


Tibchie
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudok zöld ágra vergődni a következő problémával kapcsolatban:
Van egy tp link archer c8 routerem, 22 karakteres wpa2-es titkosítással, csak kábeles adminisztrációs konfigurálással, és olyan mac adress szűréssel, hogy csak az engedélyezettek kapcsolódhatnak.

Mindhárom gépemen win 10 fut, és ki van alakítva otthoni hálózat, eset smart felügyelettel. Tegnap beléptem a hálózat mappába, és láttam, hogy egy másik router is csatlakozva van a hálózatomhoz, valamint egy ismeretlen telefon. Megnéztem a dhcp client listben, de a sajátjaimon kívül nincs másik. A system logban sincs semmi nyoma... Nem értem, hogy lehetséges ez.... Van valakinek valami ötlete?
( ui: Lakótelepen lakok, tehát a házban kb 20 router van)

(#27972) dlaj válasza Gubek-Einste (#27970) üzenetére


dlaj
őstag

Igen a TP-Link-é. Viszont abba kötöjellel voltak elválasztva a karakterek, nem kettősponttal. Nem tudom, ez számít-e valamit?

(#27973) kevinium válasza Tibchie (#27971) üzenetére


kevinium
aktív tag

hogy egy másik router is csatlakozva van a hálózatomhoz, valamint egy ismeretlen telefon

És pingelni tudod őket? Vagy bármilyen más módon kommunikálni velük? Nincs véletlenül a gépedben két wifis hálózati csatoló?

Megadtad bárkinek a wifi-jelszót?

[ Szerkesztve ]

(#27974) dlaj válasza Gubek-Einste (#27970) üzenetére


dlaj
őstag

Na még adtam egy esélyt a dolognak, és újra ránéztem a TP-Link beállításaira. Egyből találtam is valamit, mégpedig azt, hogy nem ugyanaz a LAN és a WAN MAC cím a két készüléken.

Ott lett elrontva, hogy amikor a TP_Linkből kiírtam a MAC címet, még nem tudtam, hogy a WAN értéket kell nézni és nem a LAN felületet. A különbség csak egy szám a sor végén: 2-es helyett 3-as. Mindegy is talán, mert így sem jó. :W

De ahogy nézegettem a D-Link beállításait, azon azt látom, hogy a LAN MAC címe egész más. Nem kell azt is átírni valahol?

(#27975) syleecon


syleecon
csendes tag

Sziasztok! Asus RT66ACU routerrel próbálok direktben digi 1000-re csatlakozni, de nem akarja az igazságot valamiért. A digi féle ZTE router elég gyatra, sajnos marhára kéne a DDNS és WOL, meg az ac wifi. Egyenlőre csak dupla routeres megoldásban működött a net, de jó lenne ha direktben menne. Csak a switches megoldás jó erre a gondra, vagy van valaki akinek direktben megy esetleg? Nem szeretnék double NAT-olni, köszi a segítséget.

(#27976) Gubek-Einste válasza dlaj (#27974) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy van jól ha más a LAN és WAN interfésznek a MAC címe.

#27975 syleecon
Inkább a Digi-s témában érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27977) Tibchie válasza kevinium (#27973) üzenetére


Tibchie
csendes tag

Itt jön a fő probléma, mivel nincs a dhcp client listben, csak a windows/hálózaton belül tudom jobb gombbal csekkolni a tulajdonságokat, ott pedig csak mac cím van, az alapján pedig ugye nem tudom pingelni...

(#27978) dlaj válasza Gubek-Einste (#27976) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, akkor feladom és marad a TP. :R

(#27979) pubos


pubos
tag

helló.Szeretnék segítséget kérni.Van egy TP-LINK tl-wr941nd routerem.
Tegnapi napig semmi gondom nem volt vele.megy róla számítógép,tv.meg egy box 360.vagyis tegnapig ment.
Ma reggel ota küzdök vele mert a box nem megy.A számítógép megy tv szintén de a box valamiért nem csatlakozik.
Telon megosztottam a mobilnetet azon viszont simán csatlakozik.Ezért gondolom hogy nem a box a hibás.
Próbáltam vezetékkel és vezeték nélkül is.Mindkettőn próbáltam már a resetet is de csak az időm ment el vele.
Valakinek valami ötlete hogy mit próbáljak még?

(#27980) kevinium válasza Tibchie (#27977) üzenetére


kevinium
aktív tag

ott pedig csak mac cím van, az alapján pedig ugye nem tudom pingelni...

Lehet pingelni mac cím alapján is pl arping programmal (linux alatt), szerintem van windows-ra is. De ha nincs ip-címe, akkor mi a baj? ip-cím nélkül biztos, hogy nem netezik rajtad keresztül, és nem fér hozzá egyik (esetlegesen futó) szolgáltatásodhoz sem...

Hogy mit keres a listában azt én nem tudom...

Még esetleg ha látod a mac címet, akkor megnézheted, hogy az engedélyezve van-e a routered-en, és hogy az melyik eszközöd. Ha pedig mac cím alapján nem is a te eszközöd, és nem is csatlakoztál másik hálózatra, akkor tényleg nem tudom, hogy mit keres ott...

(#27981) syleecon válasza Gubek-Einste (#27976) üzenetére


syleecon
csendes tag

Köszi! :)

(#27982) kezo0 válasza Tibchie (#27971) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem hasonlóan konfigolt hálózatom van, bár a jelszó nem annyira bonyolult, de azért szerintem nem könnyen megfejthető nálam sem. Én is tapasztalok rendszeresen valami hasonlót: időnként megjelenik a hálón egy idegen eszköz, néha egy mobil (több különböző típus), néha egy okostévé. Ezt az eszközt csak a Windows mutatja, tulajdonságoknál mindig csak MAC address látható, IP-címe nincs, és egyidejűleg mindig csak 1 db ilyen idegen eszköz jelenik meg a Windows hálózat mappájában. Ha megnézem a router kezelőfelületén, ott sosem látható ez az eszköz, mindig csak a Win mutatja. Az összes saját eszközömnek direkt IP-cím van kiosztva, a saját MAC-címükhöz hozzárendelve, és az IP-tartomány is pont akkorára van korlátozva, ahány eszközöm van (amikor új eszközt veszek fel, akkor az IP-tartományt is bővítem 1-gyel). A Windows által mutatott idegen eszköznek a MAC-címe sosem egyezik meg egyik saját eszközöm MAC-címével sem...
Szóval ezt én sem értem.

(Ja, iPad-emen is van egy elég jó app, amivel megnézhető, hogy egy adott pillanatban milyen eszközök vannak a hálózaton, de idegen eszközt az sem fedez fel sohasem...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#27983) szabacsik válasza pubos (#27979) üzenetére


szabacsik
őstag

Esetleg ez hátha segít.

/\____/\

(#27984) Tibchie válasza kevinium (#27980) üzenetére


Tibchie
csendes tag

Arra gondoltam, hogy titkos ip-vel csatlakozik valahogy a hálózatomhoz, és azért nem látom az ip címét. Olyasmi lehetséges?
( Mac cím alapján csak a saját eszközeim vannak engedélyezve a routerben, a többi tiltott... )

(#27985) mezis válasza kezo0 (#27982) üzenetére


mezis
nagyúr

? Mellényúlások miatt jelennének meg a Win hálózatban azok az eszközök, amelyek kapcsolódási kísérlete nem végződött IP cím kiosztásával ?

UPC WiFree-t üzemeltetsz ?

(A Windows hálózat nagy katyvasz, már rég lekapcsolódott, de még rajta van a listán, működik, egy Win xx-es hozzá is fér a megosztott mappákhoz de egy másik Win yy-osnál meg meg sem jelenik,...)

mezis

(#27986) Tibchie válasza kezo0 (#27982) üzenetére


Tibchie
csendes tag

Pont ugyanez a szitu nálam is. Egy router - egy eszköz, mindig más... Csak mac cím, client list-ben nem szerepel. Már én is pont ezen kezdtem el gondolkozni, hogy elkezdem egyesével kiosztani az ip-címeket, de akkor ezek szerint az sem megoldás... Nem tudom mi lehet ez ??? Milyen szolgáltatód van?

(#27987) Tibchie válasza mezis (#27985) üzenetére


Tibchie
csendes tag

Hogy érted azt, hogy mellényúlások miatt jelennének meg? Igazából a router mindig ugyanaz a mac cím, de a plusz eszköz mindig más, mindig más mac címmel...

(#27988) kezo0 válasza Tibchie (#27986) üzenetére


kezo0
addikt

+ mezisnek is írom ezt (én sem értem, hogy mire érted a mellényúlásokat):

Nálam idegen router nem jelenik meg, csak 1 db idegen eszköz. UPC-s vagyok, Ubee HGW van bridge módban, arra egy ASUS RT-AC68U router kötve, az osztja az IP-ket a klienseknek. Az Ubee-n engedélyezve van a Wi-Free, és ha nem muszáj, nem is szeretném kikapcsolni, mert én is szoktam néha máshol használni.
Arra gondolok amúgy én is, hogy a leírt jelenség csak valamiféle fura hülyesége lehet a Windows hálózatkezelésének, és azt látom csak, amikor valaki épp felcsatlakozik vagy kicsit korábban felcsatlakozott az én HGW-m által nyújtott Wi-Free szolgáltatásra. Ez megmagyarázná, hogy a szóban forgó eszköznek miért nincs a saját hálózatomon IP-címe. Bár most, ha jobban belegondolok, ez a jelenség nálam már jóval korábban is előfordult, amikor még nem is volt Wi-Free a UPC-nél...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#27989) pubos válasza szabacsik (#27983) üzenetére


pubos
tag

sajna nem hiszem.mert már kikötöttem a routert is és közvetlen a mondent csatlakoztattam de úgysem ment.

(#27990) woodworm válasza Tibchie (#27987) üzenetére


woodworm
veterán

A régi szolgáltatómnál volt hasonló. Rosszul volt maszkolva a hálózat és néha láttuk egymás gépeit a windows hálózatban, pedig saját router mögött voltunk.

(#27991) kevinium válasza Tibchie (#27984) üzenetére


kevinium
aktív tag

Arra gondoltam, hogy titkos ip-vel csatlakozik valahogy a hálózatomhoz, és azért nem látom az ip címét. Olyasmi lehetséges?

Ez van olyan jó, mint "azért kell sértetlen vezetéket használni a számítógépek összekötésére, mert az átküldött egyesek beleakadhatnak a vezeték szélébe, és ezért dugulást okoznak... (A nullával nincs gond, mert az könnyebben csúszik, ergonómikus...)"

(#27988) kezo0
Arra gondolok amúgy én is, hogy a leírt jelenség csak valamiféle fura hülyesége lehet a Windows hálózatkezelésének

Ezt még el tudom képzelni.

és azt látom csak, amikor valaki épp felcsatlakozik vagy kicsit korábban felcsatlakozott az én HGW-m által nyújtott Wi-Free szolgáltatásra.

Ezt már nem...

[ Szerkesztve ]

(#27992) kezo0 válasza kevinium (#27991) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, az utóbbira aztán rájöttem már én is, hiszen ahogy írtam, ez az egész jelenség már a Wi-Free előtti időkben is létezett nálam.

És most meg is tudom mutatni! Sőt, annyira meg tudom mutatni, hogy olyat látok, amit még sosem: az előbb egyszerre két idegen eszköz is feltűnt a hálózatomban a Windows szerint, mégpedig a két alul látható mobilteló. Egyik sem az enyém...

Közben az egyik már el is tűnt (általában a megjelenés után igen rövid idő elteltével el is szoktak tűnni), de mutatom a másik tulajdonságait. Ismeretlen MAC address.

A router szerint nincs ismeretlen eszköz felcsatlakozva...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#27993) mezis válasza Tibchie (#27987) üzenetére


mezis
nagyúr

A felhasználó próbál csatlakozni a WiFi-hez, tévedésből.
(Sok évvel ezelőtt, a WiFi kezdetén SuSe Linux-ot telepítettem laposra. Nem volt rendben a WiFi driver, mert kijelöltem csatlakozásra a saját AP-met, tett is egyetlen csatlakozási kísérletet eredménytelenül és ezután kb percenként ismételve a szomszéd AP-jére próbált csatlakozni, vég nélkül.)

mezis

(#27994) Tibchie válasza mezis (#27993) üzenetére


Tibchie
csendes tag

Ezt azért nem tartom valószínűnek, mert akkor csak az egyfolytában csatlakozni próbáló routert látnám vagy az eszközt, a kettőt egyszerre semmiképpen sem!!!

(#27995) Tibchie válasza kevinium (#27991) üzenetére


Tibchie
csendes tag

Javíts ki, ha baromságokra gondolok, és én nyilván nem vagyok olyan fontos hálózat, amit mindenáron meg akarna hackelni valaki, de a tézisemet egyébiránt elképzelhetőnek tartom:
A titkos ip-t úgy képzelem, hogy amikor belépek a router adminjába, akkor leválik a hálózatról, mert érzékeli, valamint a system logból folyamatosan törli magát... Lehetetlenség?

(#27996) Tibchie válasza kezo0 (#27992) üzenetére


Tibchie
csendes tag

Nálam ez a helyzet:

Ott van első helyen az ismeretlen router, valamint a telefonoknál az is ismeretlen.
Ha lekérem a tulajdonságait, ugyanaz a panel jön elő, mint nálad...
Csak mac address

(#27997) kevinium


kevinium
aktív tag

külföldön

külföldön2

Megoldása egyenlőre ismeretlen... Win7, Win10-en találtak hasonló anomáliát felhasználók 2010-től kezdődően... De hogy azóta nem lett javítva? :DDD

(#27998) kevinium


kevinium
aktív tag

Igazából nem is hiba, csak sokan pánikolnak

Valami olyasmi a lényeg, hogy csak a wifi-t használóknál jön elő, és az azonos csatornán lévő eszközök küldenek egymásnak jelzést, hogy hé én is itt vagyok, akarsz-e csatlakozni? (Vagy tudsz-e egyáltalán, ha jelszóval védett...)

Megoldás elméletileg ha a routeren kikapcsoljátok az ssid-broadcast-ot, de ezzel is csak magatokat szivatjátok meg, mert minden eszközön (mobilon is) kézzel be kell majd írni. De a hálózatotokba senki nem lépett be. (valószínűleg)

(#27999) kevinium válasza Tibchie (#27995) üzenetére


kevinium
aktív tag

amikor belépek a router adminjába

Gyakorlatilag ezt csak akkor látja, ha ezt wifi-vel teszed. Ha vezetékkel, akkor nem tudja, hogy mikor akarsz belépni az admin felületre.

system logból folyamatosan törli magát

Ehhez meg az admin felület jelszavát is fel kellene törnie, a wifi mellett...

De elméletileg megvalósítható... (már ha a fentieket megoldottad.) A számítógéped arp cache-ben akkor is meg kéne lennie a címének, ha megpróbálta elérni a gépedet... (Mivel akkor egy alhálózaton lennétek, az is elég ha megpingeli...) Ha meg nem akart belépni a gépedre, akkor "csak" netezik...

Nincs olyan, hogy titkos ip-cím... Az pont olyan, mint egy titkos postafiók-szám... Sohasem kapsz levelet senkitől, akkor meg minek...

[ Szerkesztve ]

(#28000) kezo0 válasza kevinium (#27997) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, ezek tényleg hasznosak, így már sokkal megnyugtatóbb, ha tudjuk, hogy ez egy gyakorta előforduló jelenség, és logikusnak tűnik a magyarázata is. (Nem is értem, miért nem jutott eszembe rákeresni külföldi fórumokon is, ahogy azt egyébként sok más ügyben meg szoktam tenni.)

Mondjuk azért ez a megfejtés nem nyugtatott meg annyira: "Is it possible that you are being monitored by the Dept of Homeland Security, not because you're a terrorist, but just because you may have unintentionally angered the wrong mentally-ill person with the right connections?" ;)

De akkor idemásolom a legvalószínűbb logikus magyarázatot az angolul tudók kedvéért:

"Windows File Explorer > Network > displays all devices on a network. So the device is 'on' the network (your router with extender), but not *IN* your network. Any device can try to 'access' the network by first 'listening' for wireless signals like a radio listens for radios stations. In this case the phone (a neighbor) has WIFI turned 'ON' so it automatically looks for WIFI instead of using cellular minutes. Your wireless and extender are broadcasting "BOBSWIFI", so the phone tries to automatically tune in BOBSWIFI, but then when the phone and wifi/extender talk, your network says "PASSWORD!" and the phone goes "Huh?" and that is it. So it doesn't get 'IN' your network.

Now if you don't want any device to 'pick up' your broadcast, you would need to turn off BROADCAST NAME option in your wireless, then MANUALLY add the wireless to your computer, iphones, etc. by putting in the name, password, etc."

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.