Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Alex91 válasza Digital (#1900) üzenetére


Alex91
félisten

Infuse Pro, fizetos. De van ra pl. vlc es ds video ingyen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1902) Csabroncka válasza Digital (#1900) üzenetére


Csabroncka
addikt

Fizetős, de pár ezer forint... MrMC -2000 körül, Infuse verziótól függően 5000-....

vlc es ds video ingyen... (olyan is...)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1903) blakey válasza Digital (#1900) üzenetére


blakey
titán

Ami jól használható az fizetős, MrMC, ez az olcsóbb viszont nem kapod meg mindkét rendszeren, iOS, tvOS, Infuse drágább, ha véglegesen megveszed akkor sokkal viszont mindkét rendszeren működni fog, utóbbi most már jobb, mint a MrMC, persze vannak még hiányosságai de nem vészesek illetve egyelőre csak filmeket játszik le, a támogatottsága meg példás, nagyjából 2-3 hetente jön frissítés, javítás és meghallhatják a felhasználók igényeit, problémáit és azonnal javításra kerülnek, MrMC ennél szerényebb. Egyébként még ott a Plex/Emby is, saját app-al is használhatod vagy csak adatbázisnak amik kiszolgálják a korábban említett app-okat, Emby integráció még nincs az Infuse-ban, de lesz. Plex-et használok adatbázisnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1904) Digital válasza blakey (#1903) üzenetére


Digital
addikt

Ahogy nézem az Infuse 6 Pro 8990 Ft. Ha jó a szoftver akkor ennyit megér!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1905) blakey válasza Digital (#1904) üzenetére


blakey
titán

A "Lifetime" több, az az ár csak az adott verzióra érvényes, azaz jelenleg az Infuse 6-ra, amint kijön a 7-es újból meg kell venni. Idén megvettem a "lifetime" verziót, mert most már jobbnak találom így 3,5 év után, mint a MrMC-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1906) Digital válasza blakey (#1905) üzenetére


Digital
addikt

És mennyibe került a lifetime verzió?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1907) Digital


Digital
addikt

Még egy kérdés!
Spotify app létezik a tv-re? Mondjuk Airplay-el át tudom küldeni mac-ről, telóról a zenét.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1908) Snoop-y válasza Digital (#1907) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nincs nativ app. De ahogy irtad airplayen at tudod kuldeni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1909) blakey válasza Digital (#1906) üzenetére


blakey
titán

Mivel nekem megvolt véve egy alap verzió így 14e körül volt, a sima ha jól emlékszem akkor 20e, nekem már nem mutatja az árakat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1910) Digital válasza blakey (#1909) üzenetére


Digital
addikt

50 usd körül mutatja a lifetime verziót. Bemegyek a Telekomhoz, megnézem ezt az apple tv 4k-t! :D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1911) blakey válasza Digital (#1910) üzenetére


blakey
titán

Ha frissítesz egy korábbi megvett verzióról akkor igen, ha simán megveszed akkor 70$ körüli.
Telefonon megnézheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1912) Digital válasza blakey (#1911) üzenetére


Digital
addikt

A free verzió mennyivel tud többet mint a pro? Neked pro van ugye?
Illetve adnál egy linket hogy melyiket érdemes megvenni? :)

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1913) Alex91 válasza Digital (#1912) üzenetére


Alex91
félisten

A free azt hiszem 2 percig jatszik le egy filmet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1914) Digital válasza Alex91 (#1913) üzenetére


Digital
addikt

Akkor ha megveszem a 6 pro-t akkor minden ok. Ha megtetszik akkor megveszem a lifetime-ot!

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1915) blakey válasza Digital (#1912) üzenetére


blakey
titán

Az ingyenes verzió 1 hétig működik és 1080p-ig, úgy működik a vásárlás, hogy letöltöd az ingyenest és onnan veszed meg a véglegest vagy amelyik tetszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1916) Digital válasza blakey (#1915) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm! Hazaértem kipróbálom, a hardver már húzza a jobb kezem! :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1917) Snoop-y válasza Snoop-y (#1899) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erre valaki?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1918) Digital válasza blakey (#1915) üzenetére


Digital
addikt

Elindítottam a próbaidőszakot. Viszont az erősítő csak milti CH in-t mutat, fülre megvan az 5.1. Be lehet valahogy lőni az Infuse-t hogy mutassa a dekódolt hangsávot?
Idáig iszonyat tetszik a cucc, nagyon fluid! :) Gyorsabb mint a popcorn volt.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1919) blakey válasza Digital (#1918) üzenetére


blakey
titán

Többcsatornás LPCM van, nincs DTS meg HD hang, azaz az Apple TV dekódolja, ha az erősítő Multi CH-t ír ki akkor megvan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1920) szamovar


szamovar
tag

Szeretnék vásárolni egy apple tv 4K-t, amit macbook/ipad/iphone készülékekről hajtanánk meg. A készülék projektorra lesz kötve. Hamarosan megszületik a gyermekünk és a lakás kialakításából adódóan, ha megszeretnénk nézni egy filmet, azt csak fül/fejhallgatóról tudjuk majd hallgatni. Kérdésem, hogy két bluetooth-os fejhallgatót rátudunk-e kötni a rendszerre, hogy mindez kivitelezhető legyen? Köszönöm.

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#1921) kleinguru válasza szamovar (#1920) üzenetére


kleinguru
addikt

Figyi, jótanács. Ingyen van, sokat tudsz vele spórolni.

Ugyan ebben a szituban vettem a készüléket (Atv), volt airpods is. Kb 4 filmet néztünk így 8 hónap alatt, amiből 3 sorozatrész volt.

Ne legyen igazam, de félek nem lesz elég időtök vagy kedvetek...

Amúgy nagyon király a cucc és emlékeim szerint az új tvOS már tud ilyet igen.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1922) Alex91 válasza kleinguru (#1921) üzenetére


Alex91
félisten

A gyerek hamar megno, jo lesz neki meset nezni... :)!

De egyebkent igazad van, az elejen nem biztos, hogy az ember sokat hasznalna...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1923) blakey válasza szamovar (#1920) üzenetére


blakey
titán

Ha kellemes hangerőn használod akkor a gyereket nem fogja zavarni, a néma csend sem jó, 2 gyerek mellett néztünk filmeket, hallgattunk zenéket, köszönik szépen jól vannak. 2 fülest nem tudom, hogy elbír, sajnos 1 BT fülesem van de több BT eszközt tud kezelni, nálam 3 eszköz van csatlakoztatva. Új tvOS-el meg tovább fognak változni a dolgok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1924) szamovar válasza kleinguru (#1921) üzenetére


szamovar
tag

Köszönöm a válaszokat. Akinek van ez a típusa, az megtudná nézni, hogy valóban működik-e így a készülék? Köszönöm. :R

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#1925) blakey válasza szamovar (#1924) üzenetére


blakey
titán

Milyen típus? BT-on filmet nézni amúgy macerás, mert csúszik a hang a képhez képest, zenehallgatáshoz oké. Erősítő nem lesz közbeíktatva?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1926) kleinguru válasza szamovar (#1924) üzenetére


kleinguru
addikt

Nincs 2db eszközöm hozzá. Csak az airpods. Nem vettem észre csúszást vele amúgy.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1927) aujjobba


aujjobba
addikt

Az ATV 4K el tud vinni 1080p filmeket akadás nélkül wifi-n, NAS-ról?
Van 2.4 és 5 Ghz hálózat is itthon, ha ez számít.

Ha kábelezni akarok be kell iktatnom egy switch-et is, mert csak 1 UTP aljzat van a TV körül, amit a set-top-box lefoglal.

(#1928) Snoop-y válasza aujjobba (#1927) üzenetére


Snoop-y
veterán

El tud de ugye ez a halozatodtol fugg. Alapjaban veve eleg jo wifi van benne. Az idealis megoldas mindig a kabel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1929) aujjobba válasza Snoop-y (#1928) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszi, akkor egyelőre használom Wifi-n, majd később bekábelezem.
Egyelőre még a NAS sincs meg, csak a router-re tudok USB3 HDD-t kötni, de az nyilván nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#1930) aujjobba


aujjobba
addikt

Nagyon tetszik a cucc, Infuse-zal használom, a router-re kötött HDD megoldással is tökéletesen megy, igaz egyelőre csak SD filmek/sorozatok vannak rajta.

RealRacing3 próbáltam még, az is tökjól megy, nem is tudtam, hogy a távirányító giroszkópos, és lehet vele autót vezetni :)

Az AirPods-t először ki kellett választanom a Beállításokban a listából, hogy átváltson rá, másodszorra már működött a ki a tokból - be a fülbe - magától átvált dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1931) Snoop-y válasza aujjobba (#1930) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kovetkezo frissitesnel mar a konzol iranyitok is fognak vele mukodni.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1932) Sn00k válasza aujjobba (#1929) üzenetére


Sn00k
veterán

Nalam a 4k filmeket is gyonyoruen lejatsza wifin, Akadas mentesen, de ehhez kellett az is hogy 4k 60 fpsre allitsam az atv-et

3njoy the Lif3

(#1933) aujjobba válasza Sn00k (#1932) üzenetére


aujjobba
addikt

Jól hangzik.
Nekem egyelőre fullhd butatévém van, nem is tervezem lecserélni, szóval a 4K nálam nem játszik.
De 1080p is max olyan filmet nézek, amiben fontos a látvány, vagy számomra kedves (aliens, prometheus, covenant, stb).
Sorozatok, egyszernézős filmek sima SD.

(#1934) Sn00k


Sn00k
veterán

Abban tudnátok tanácsot mit lehetne tenni, hogy az orbi router 2 satelitjen a net gyorsabban jöjjön ?
van ez a wifi rendszerem [link] Viszont valamiért 70 mbps nel többel nem jön a net.
Maga a fő router középen helyezkedik el a házban. Az egyik satelit az emeleten, a másik a mellék épületben van, ilyen az erősségük: [kép] gondolom ez még nem indokolja, hogy ennyivel jöjjön a net. Bent a házban az orbi Fő routerből közel 500 mbps-el hasít a net az apple Tv-én, viszonta mellék épületben is van egy apple tv az viszont már csak 70 mbps :/
Telefonon van orbi alkalmazás azon belül semmi ezzel kapcsolatos beállítást nem találtam.

3njoy the Lif3

(#1935) Alex91 válasza Sn00k (#1934) üzenetére


Alex91
félisten

Tedd kozelebb ideiglenesen a sateliteket a fo routerhez! Ha javil a sebesseg, akkor mar kitalalod, hogy mi volt a gond, ha nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1936) csizo


csizo
tag

Sziasztok!Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban,hogy a nasba csatlakoztatott külső bd író-lejátszót kezeli az ATV 4K ?

(#1937) aujjobba válasza csizo (#1936) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt a NAS-nak kell kezelni szerintem, nem az ATV-nek.

(#1938) Csabroncka válasza csizo (#1936) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha pl a syno kezeli, akkor igen. ugyan így pendrive-ot is lehet hozzá csatlakoztatni NAS-on keresztül.

"in medias res"

(#1939) general


general
addikt

sziasztok! ATV4K, Infuse Pro előfizetve. kb egy hete jöttem rá, hogy rosszul volt beállítva a megosztás, az Infuse-ban a felhasználónév nem az volt, aminek lenni kéne. mondjuk így is működött, viszont 50-50% volt, hogy látta egyáltalán az asztali gépemet, amiről lejátszom a filmeket, volt, hogy harmadik restart után jött csak létre a kapcsolat.
most javítottam, így most már mindig látom, ezzel nincs is gond. viszont most bármilyen mkv-t játszok le (720p és 4k is), folyamatosan szaggat, 2-3 mp-ként egy apró röccenés, de látható és szörnyen idegesít. korábban is volt már ilyen gondom, emlékszem, aztán valahogyan megoldódott, de nem emlékszem, mitől.

van esetleg ötletetek, mit nem állítottam be, vagy mit nézzek meg, mi okozhatja az akadást? kábelen megy minden.

(#1940) aujjobba válasza general (#1939) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem a géped és az ATV közötti kapcsolattal lehet gond, vagy magával a gépeddel.
Esetleg nézd meg, hogy ha nem az ATV-n nézed a filmet, hanem a gépen, akkor is megakad-e néha.
Mert ha megakad, akkor lehet döglődik a vinyó, vagy ilyesmi.
Mivel osztod a tartalmat a gépen? Sima fájlmegosztás, vagy valamilyen DLNA megoldás?

Nálam is hasonló a konfig, ATV 4K, Infuse Pro 6, a tartalom viszont NAS-on van, amit simán SMB-vel osztok. Az ATV wifi-n van, mégsem akad meg a 1080p.

(#1941) blakey válasza general (#1939) üzenetére


blakey
titán

Képkockasebesség, dinamika tartomány egyeztetés be van kapcsolva?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1942) general válasza blakey (#1941) üzenetére


general
addikt

azazazazazzzz, bakker, köszi!!! na ez nem jutott eszembe megint! :D valamiért kikapcsolódott, pedig be volt állítva. :R :R :R

(#1943) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy Apple Tv 4K és egy C8 LG készülék. Forrás egy NAS, Apple tv beállításain belül Dolby Vision 50-60hz, teljesen mindegy. Mintha azt érzékelném, hogy nagyon finoman szaggat a kép. Tehát éppen, hogy észrevehető, de feltűnik. Lehet ezzel csinálni valamit, szoftveres probléma lesz? NAS egy Synology 916+(8 gb rammal). TV-n is volt nem rég szoftver frissítés, viszont még nem történt képernyő kalibrálás.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1944) manokaj válasza allein (#1943) üzenetére


manokaj
tag

Utolsó előtti hsz😀

(#1945) allein válasza manokaj (#1944) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm, megnézem :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1946) allein válasza blakey (#1941) üzenetére


allein
addikt

Amennyiben ezt bekapcsolom, akkor már nincs Dolby Vision, helyette HDR van. Mindegy, hogy Dolby Vision 50 vagy 60HZ, amint elindítom a filmet HDR van a Dolby Vision helyett.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1947) blakey válasza allein (#1946) üzenetére


blakey
titán

Van Dolby Vision képkocka egyeztetés és dinamikatartomány egyeztetés bekapcsolása után is, ha nálad nincs akkor lehet, hogy a kábel nem megfelelő és már nem tud annyi adatot továbbküldeni. Esetleg más beállítási gond lehet. Amúgy, hol nincs DV, nálad, milyen anyaggal?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1948) allein válasza blakey (#1947) üzenetére


allein
addikt

AQ Cinnamon 4K UHD hdmi, 1.5 m, ilyen kábelem van. Anyag pedig Avengers.Endgame 2160P, kölcsönzőből való(N nevű kölcsönző).

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1949) blakey válasza allein (#1948) üzenetére


blakey
titán

Anyag pedig Avengers.Endgame 2160P, - az 99,9%, hogy nem Dolby Vision, sima HDR. Nincs belőle egy mintafájlod? Gondolom eddig manuálisan próbáltad a DV-t elérni ami ugye nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1950) allein válasza blakey (#1949) üzenetére


allein
addikt

ATV eddig egy másik TV készülékre volt csatlakoztatva. Pár napja átraktam a nappaliba ahol a C8 van, miután bekapcsoltam a készüléket egyből felugrott a DV.

Értem, tehát ha az anyag nem Dolby Vision akkor hiába tudja mindkét eszköz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.