Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) sony89 válasza ForRedGlory (#5995) üzenetére


sony89
tag

Nekem, Apple TV 4K 2022+LAN van és Hozzá LG 55CX OLED idáig semmi hiba! Na az igaz hogy nem közvetlen megy bele hanem egy Denon 4400H erősítőn keresztül... :R Nem alap HDMI kábelekkel, hanem mínőségi 2.0 és 2.1 es kábelekkel van szerelve!!!

(#6002) ForRedGlory válasza sony89 (#6001) üzenetére


ForRedGlory
félisten

PS5 kábellel is néztem. A másik HDMI kábel meg egy Xbox Series X gyári kábel. Ha ezek nem elég minőségiek, akkor így jártam. :DDD

Majd meglátjuk, mert ma pont jött a TV-re szoftverfrissítés.

[ Szerkesztve ]

(#6003) blakey válasza ForRedGlory (#6002) üzenetére


blakey
titán

Nem a TV-vel van/lesz a gond. Kezdetek óta ez a probléma a 2022-es modellel, sajnos. Hektikus és furcsa a viselkedése.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6004) BossBoss válasza blakey (#6003) üzenetére


BossBoss
őstag

Jó lenne, ha ,már reszelnének rajta, mert megjelenés óta szeretném megvenni. De mindig olvasok valami bakit. 2021-es megy hibátlanul amióta megvettem.(Philips 65" Oled706)

[ Szerkesztve ]

(#6005) manokaj válasza ForRedGlory (#5995) üzenetére


manokaj
tag

Nekem ugyanez az összeállítás van mint neked. Eddig semmi baja nem volt. Q990-ba van kötve, tökéletesen működik.Lehet,hogy egy hibásat fogtál ki.Más:Nem hagyott nyugodni, hogy iphonal készített 4k60 - as videó miért nem jó,a fotók alkalmazásban,ha tvn játszom le. Állandóan homályos. Már állitgattam mindent, de nem volt jó. Kipróbáltam a synology photos alkalmazást, és tökéletesen mükszik. Nyilván lebutitja a sima fotók app. Ha volt már ez a probléma megbeszélve akkor bocs.

(#6006) lukxy1


lukxy1
csendes tag

Valaki ismer olyan lejátszó appot az MrMC-n kívül, ami képes normális deinterlacinget végrehajtani (Yadif2x vagy Weston3?)? Esetleg KODI ATV4K alatt?

(#6007) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Van valami Tv nézős app az Apple TV-re, amin ingyenesen meg tudnék nézni néhány meccset?
A mytv korábban ilyen volt, az össz közszolgálati csatorna ingyenes volt. Az utódja a yettel TV sajna nincs Apple tv-re, ha jól látom.
Van valami alternatívája?

köszi!

(#6008) kleinguru válasza chatran (#6007) üzenetére


kleinguru
addikt

Ittott.tv

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6009) Alex91 válasza kleinguru (#6008) üzenetére


Alex91
félisten

Azt ez ugye ingyenes… :F :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6010) vlaca2 válasza chatran (#6007) üzenetére


vlaca2
tag

Ez engem is érdekelne.
Régebben működött az appletv-s VLC-be bemásolt onlinestream.live-os link, de most egyik M4-es stream sem megy nálam. Próbálgattam pár iptv-s app-ot de azokkal sem ment. :F

iPad-ről airplay-el megy a mediaklikk appból és böngészőből is.

[ Szerkesztve ]

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#6011) kleinguru válasza Alex91 (#6009) üzenetére


kleinguru
addikt

Nincs aktív előfizetésem, működnek a közszolgálati csatornák.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6012) Alex91 válasza kleinguru (#6011) üzenetére


Alex91
félisten

Mi történik, ha most regisztráltam, de később sem fizetek elő egyik díjcsomagra sem?
A regisztrációja megmarad, viszont csak az ingyenes csatornákat tudja nézni, a fizetőseket nem.

Valoban, ilyen szerepel az oldalukon... :R

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6013) chatran válasza kleinguru (#6008) üzenetére


chatran
őstag

:C Kösz szépen! Megy is szépen. A regisztráció után valami felfedező időszakban vagyok, így megy az összes csatorna. :R

(#6014) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok! Egy 2017-es (A1842) modellt még érdemes venni egy olyan qled tv-hez, ami tudja már a HDR 10+, 120Hz-et? Kép tekintetében nagy különbség lenne, ha a 2022-es verziót venném? Illetve a 2017-es verzión az online Tv szolgáltatás mennyire nézhető, mondjuk egy sport csatorna? Árban a 2017-es felé hajlok, de max gyűjtök még, ha mindenképpen megérné. Főként streaminghez lenne.

(#6015) Alex91 válasza nOvOp (#6014) üzenetére


Alex91
félisten

Vedd az ujat…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6016) sony89 válasza nOvOp (#6014) üzenetére


sony89
tag

Vedd az újat szerintem is ! Nekem is 2022 +LAN os van , streamingre a legjobb és ez már tudja a HDR10+ is ...ha már Samsung tv-d van :Y

(#6017) nOvOp válasza sony89 (#6016) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nem samu, Hisense 55U7HQ :)

(#6018) blakey válasza nOvOp (#6014) üzenetére


blakey
titán

A szoftver ua., a 2022-es HDR10+szal és QMS-sel tud többet, illetve AX-es Wifi + nagyobb tárhely és újabb SoC, de 8 hónap elteltével még semmi előnye, inkább hátránya van a korábbiakhoz képest, olvass vissza, van bőven vélemény. Ha nagyon olcsón hozzájutsz a 2017-eshez, akkor megvehető. Természetesen az újabb jobb lenne, ha....

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6019) chatran


chatran
őstag

A streaming-en nézett meccs mikor fogja elérni a kábelen nézett meccsek folyamatosságát. Egy kábeles meccsről ránézve ugyanarra a meccsre streamen (m4sport, ittott tv, Yettel tv stb) érezhetően szaggat, ez főleg a labdán látszik kirúgásoknál. Vagy ez a szaggatás javítható valamelyik beállítással?

(#6020) djnice válasza chatran (#6019) üzenetére


djnice
veterán

Az IPTV szolgáltatók sajnos 25p-ben adják a streamet az eredeti 50i helyett. Yettel próbálkozik most, ott már az egyik sportcsatorna 50p, de az 2x annyi sávszél, így nem hiszem hogy általános lesz. 50i-t meg nem akarnak mert az sok eszközön csíkos lenne a deinterlacing hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6021) eboostr válasza djnice (#6020) üzenetére


eboostr
aktív tag

A focivébét akartam nézni decemberben gyerekek a Digionline 24p!... szaggat..
m4sport.hu ahogy nő a nézettség úgy csökkenti a felbontást pl. 540p-re..
Bl döntő nél lehet teszek egy próbát vmi külföldi Bbc sports közvetítővel

(#6022) Imi1981 válasza chatran (#6019) üzenetére


Imi1981
veterán

Képkocka egyeztetés be van kapcsolva az Apple tv beállításokban? Nálam tarr mobil tv - nél működik és nem szaggat /akad.

[ Szerkesztve ]

(#6023) Adama123 válasza chatran (#6019) üzenetére


Adama123
tag

Én ESPN Playeren, Eurosport Playeren és F1 TV-n nézek élő streaming közvetítéseket. Ezeknél tökéletes a kép, még jobb is, mint a TV adások képe.

(#6024) chatran válasza Imi1981 (#6022) üzenetére


chatran
őstag

Képkocka egyeztetés? Azt merre találom? 1080p 50hz-en van a felbontás.
Apple TV HD-m van.

[ Szerkesztve ]

(#6025) Imi1981 válasza chatran (#6024) üzenetére


Imi1981
veterán

Beállításokban a videó beállításokban. Apple-TV HD is tudja de persze az alkalmazásnak is támogatnia kell. Tarr mobil tv támogatja és az pöpecül működik és semmi akadás.
Mondjuk nálad 50 Hz-re van állítva az Apple tv akkor jónak kéne lenni bármilyen tv alkalmazásnak ha az is 50 hz-en tolja az adást.

(#6026) nOvOp válasza Imi1981 (#6025) üzenetére


nOvOp
senior tag

Vettem egy 2021-es verziót. Tudtok ajánlani programot képnézegetésre? Nem NAS, routerre kötött HDD. Az sem baj, ha albumokba tudja rendezni :). Videó lejátszásra az Infuse-t használom, az nagyon jó.
Illetve hol lehet megnézni a szabad tárhelyet, ezt sehol nem találtam? Csak azt, hogy melyik program, mennyi helyet foglal.
Valamint, az új eszközök vásárlásánál az apple, nem szokott adni 1-3 hónap ingyenes apple TV hozzáférést? Nem találtam ilyet a vásárlás alkalmával. Köszi!

(#6027) blakey válasza nOvOp (#6026) üzenetére


blakey
titán

Tudtok ajánlani programot képnézegetésre? - pl. FE File Explorer, esetleg, de lehet, hogy mással is megoldható
Illetve hol lehet megnézni a szabad tárhelyet, ezt sehol nem találtam? Csak azt, hogy melyik program, mennyi helyet foglal. - külső programmal tvstorage vagy hasonlóval.
Valamint, az új eszközök vásárlásánál az apple, nem szokott adni 1-3 hónap ingyenes apple TV hozzáférést? - szokott, én is kaptam már vagy 3 alkalommal, de az utolsó aktív előfizetés lemondása után el kell telnie 12 hónapnak, ha nem tévedek, és akkor megint jár, így kaptam én is 3 hónapot a korábbi 6 + 3 hóna mellé. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6028) csizo


csizo
tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.Megszerettem volna nézni egy Madonna koncert filmet DTS audio hanggal és ez a felirat fogadott.Infuse Pro verziom van rajta.Mit kell tennem?

(#6029) blakey válasza csizo (#6028) üzenetére


blakey
titán

Ingyenes feloldás, ennyi. Az Infuse fejlesztői azért tették bele, hogy statisztikát tudjanak csinálni, nem fog semmibe kerülni és csak egyszer kell klikkelni, illetve még egyszer a másik formátumnál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6030) sony89 válasza blakey (#6029) üzenetére


sony89
tag

De ettől tudtommal még nem fogja kiadni a DTS hangot...Legalább is én hiába oldottam fel...beraktam egy DTS hangú filmet de csak sima dolby digital-ba jött... :Y

(#6031) blakey válasza sony89 (#6030) üzenetére


blakey
titán

A licensz nem ahhoz kell, hogy tovabbküldje, hanem ahhoz, higy dekódolja. Ha nem lenne, akkor néma maradna, ahogy pl. egyes TV gyártók esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6032) sony89 válasza blakey (#6031) üzenetére


sony89
tag

Ja ja igazad van....
De az ilyen komolyabb hangzású filmekhez inkább a jó öreg Zidoo Z10 Pro -t használom....az szépen visz minden formátumot! Ez meg jó streamingre és sorozatokra .. :Y

(#6033) blakey válasza sony89 (#6032) üzenetére


blakey
titán

Azért sok esetben az átalakított AC3 vagy LPCM jobb tud lenni, mint a nyers, továbbküldött hang. Infuse esetében van egy kis hiba a DTS-HD átalakításában, ezt a 7.5.5-ös verzióban elvileg javítják. Én már szinte csak az Apple TV-t használom szinte mindenre, filmekhez, sorozatokhoz ott az Infuse, Plex és DS Video, a "streaming" adott, másra meg nem nagyon van szükségem. Zenére egy Amlogic eszközt használok, de előfordul, hogy az Apple TV hangját küldöm a DAC-ra és úgy hallgatok zenét. Rengeteg lejátszót használtam, most is tesztelek 1-2-t, egyszerűen tényleg nincs tökéletes eszköz, de olyan szerencsére van, ami a legstabilabb, és ez egyelőre a tvOS-t futtató Apple TV.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6034) sony89


sony89
tag

Igen egyet értek veled!
De én is párhuzamosan használom a Zidoo t és az Apple 2022 öt... Azért nekem van sok letoltott BD és UHD BD filmem azok jobban tetszenek nekem ha a Zidoo n nézem és a hang formátumokat is jobban kezeli... DTS vagy DTS HD stb..:C

(#6035) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok! Ez milyen hiba lehet? Tudja vki kapásból? Tegnap este vettem észre az egyik Netflixes filmnél, ahol az égboltnál lehetett látni, aztán már itt is észrevettem.

(#6036) blakey válasza nOvOp (#6035) üzenetére


blakey
titán

Poszterizáció, tömörítési hiba, valamint kábel is okozhatja, vagy olyan beállítás a TV-n, ami tönkreteszi az átmeneteket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6037) nOvOp válasza blakey (#6036) üzenetére


nOvOp
senior tag

Maga az apple tv is okozhatja? Szóval lehet hardver hiba is?
Amikor HDR 4K-ra állítom, akkor csökken ez a látvány, az adott filmnél szemmel nem is látom. Még egy másik 4K tévén ki tudom próbálni, de az nem tudja a DV-t. Másik kábellel is próbáltam és van egy zsír új 2.1-es is. Legrosszabb esetben mindkét eszközt resetelem. De előtte mit tudok még tenni?

(#6038) blakey válasza nOvOp (#6037) üzenetére


blakey
titán

Szerintem ez nem hardver hiba, TV beállítási hibára gyanakszom, rossz beállításokat alkalmazol, képjavítók hibás beállításai okoznak ilyen problémát. Persze fw hiba is lehet, de, akkor másoknál is jelentkezne. Normális anyaggal tesztelj, ha ott nincs hiba, akkor a többi már a beállítások és a rossz anyag eredménye lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6039) nOvOp válasza blakey (#6038) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igazából ki vannak kapcsolva a képjavítók. És a TV netflix appján ugyanez a tartalom teljesen jó, ugyanabban a képmódban, ezért is kezdtem el utánajárni.
Kipróbáltam több kábelt, 4 HDMI portot, 2 féle HDMI beállítást (ami van a tévén), de a fenti kép nem változott, csak akkor, ha az ATV-n átállítottam a kimenetet (mondjuk 4K HDR-re, akkor csökkent, de meg volt). Viszont megnéztem több tartalmat (D+, ATV+, Netflix, saját tartalom) és sehol nem jön elő ez a hiba, csak a Netflixnél annál az egy tartalomnál. De persze létező, mert a fenti képen is ott van. Próbálok nem foglalkozni vele, hiszen az eddigi tartalmak 1 kivétellel teljesen jók voltak. (csak piszkálja a csőrömet :D ) Amúgy melyik alapbeállítás adná a legjobb képminőséget? Én azt gondolnám a 4K DV, de nagyon nem vagyok otthon ebben. Vagy a 4K HDR 4:2:2 vagy a 4K HDR 4:2:0? És köszi a segítséget!

(#6040) blakey válasza nOvOp (#6039) üzenetére


blakey
titán

Ilyenre volt másnál is példa, a Netflix Apple TV-re más "streamet" küldd, mint pl. a TV-re, ebből fakadóan már voltak problémák egyes filmeknél, ha megírod, hogy melyiknél tapasztaltad, akkor megnézem. Érdemes úgy is megnézni, hogy ugyanazt a filmet beszerzed másik forrásból.
Nálam az alapbeállítás SDR/444 és a képkockaegyeztetés és dinamikatartomány be van kapcsolva, ez a legjobb.
Ha még nem néztél videókat, akkor itt van pl. egy, ahol sok mindent elmagyaráznak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6041) nOvOp válasza blakey (#6040) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi, megnéztem a videót és átállítottam én is SDR-re. Majd megnézem a többi részt is.
Most így jó a film is. Amúgy a "Messzeség" című filmnél vettem észre az égboltoknál, pl. az 55. perctől is lehet látni. De tényleg csak akkor, ha az alapbeállítás 4K DV.
Amúgy megnéztem egy másik 4K LG tévén is, és ha ott is 4K HDR az alapbeállítás, akkor fellelhető a fenti képen látható probléma, ha nagyon nézi az ember.
De mindegy is, köszi a segítséget, marad az SDR beállítás a képkocka és dinamikatartomány beállításokkal, és így jó a kép. :)

(#6042) divan válasza nOvOp (#6041) üzenetére


divan
senior tag

Én is próbálkoztam korábban, hogy 4K HDR, meg DV legyen a GUI, legjobban a HBOMax-nál látszott ez a sávosodás, annak a lilás háttérképénél. Mióta beállítottam SDR-re az itteni tanács alapján teljesen jó.

(#6043) blakey válasza nOvOp (#6041) üzenetére


blakey
titán

Megéri ezt a filmet megnézni? Leírás alapján, lehet, hogy megnézném. A poszterizáció sok esetben abból is adódóik, hogy az SDR tartalomra ráerőltetik a HDR-t, pl. a BT709-re kényszeríted a HDR-t, akkor a gyenge átmenetek tovább erősödnek, és sajnos ennyire látványos lesz, nem rendelkezik a megfelelő színskálával. Azért érdemes alapból SDR-re állítani, mert az a kiindulópont, utána mindig tartalomnak megfelelően fog váltani HDR és SDR között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6044) nOvOp válasza blakey (#6043) üzenetére


nOvOp
senior tag

Vasárnap esti levezetésnek szántam, és így ötven felé nekem bejött, lehet huszonévesen már kevésbé tetszett volna :D
Igen, SDR-ről jól vált, és most már a kép is jó :) köszi

@divan: pedig rákerestem itt a fórumban, de ezek szerint nem jól

(#6045) Fastfact válasza blakey (#6043) üzenetére


Fastfact
csendes tag

RGB High vagy YCbCr-t érdemes használni? Infuse-t használok főként DV, ritkán SDR tartalmak lejátszására.
(Sony XH90 TV)

(#6046) blakey válasza Fastfact (#6045) üzenetére


blakey
titán

Ha úgy állítod be, ahogy pl. a videón van, akkor mindegy, mindig a tartalomnak megfelelőre vált. A DV pl. 8bit/RGB lesz, kivéve, ha a TV csak LLDV-t tud.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6047) captainnemo válasza blakey (#6043) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Nálam az alapbeállítás SDR/444 és a képkockaegyeztetés és dinamikatartomány be van kapcsolva, ez a legjobb.

A videó valóban a fentit javasolja de ha a "képkockaegyeztetés és dinamikatartomány" be van kapcsolva akkor mindig a megfelelőre vált, függetlenül attól, hogy a gui-nak mi van beállítva. Ha a netflix/hbo abban az esetben, ha a gui HDR, és a lejátszott tartalom SDR, és nem vált rá, az hiba. Ezek szerint akkor ez egy workaround rá.

(#6048) blakey válasza captainnemo (#6047) üzenetére


blakey
titán

Ha a netflix/hbo abban az esetben, ha a gui HDR, és a lejátszott tartalom SDR, és nem vált rá, az hiba. Ezek szerint akkor ez egy workaround rá. - ha a beállításokban kényszeríted a HDR10-t, vagy a Dolby Vision-t, akkor a dinamikaegyeztetés nem működik, pontosabban úgy működik, hogy HDR10 esetében egyszer a BT709 (SDR) lesz HDR10-re konvertálva és lesz az eredetileg BT2020, valamint a Dolby Vision tartalmak is HDR10-re lesznek alakítva és ugyanez történik Dolby Vision kényszerítés esetében is, tehát ott minden DV-re lesz konvertálva. Ha mindig a megfelelő dinamikatartományt szeretnénk, akkor SDR-re kell állítani és onnan már szépen vált SDR, HDR10 és Dolby Vision között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6049) captainnemo válasza blakey (#6048) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Kipróbáltam nem ez történik. Amennyiben SDR a forrás akkor SDR lesz, ha pedig HDR akkor HDR. Kipróbáltam Netflix és HBO max alatt is. Lehetséges ez tv függő?

(#6050) captainnemo válasza divan (#6042) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Érdekes, nálam ebből nincs gond, HDR a gui, és vált szépen az SDR forrás esetén SDR-re. Teszteltem minden streamingen ami elérhető, kiíratom direkt a színteret is, és szépen vált 4:4:4 és 4:2:2 között is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.