Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Csabroncka válasza devil-k (#2550) üzenetére


Csabroncka
addikt

sz@r a kábeled, firmware frissítés kell rá ;]

"in medias res"

(#2552) devil-k válasza Csabroncka (#2551) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan. ;]

- mozi bolondéria -

(#2553) cigam


cigam
félisten

Feltettem az Infuse-t, és próbálom elérni a Plex szervert, de valami nem kerek. Van amit lejátszik, és van amikor kéri hogy vegyem meg. Ez mitől függ?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2554) aujjobba válasza cigam (#2553) üzenetére


aujjobba
addikt

Alapvetően fizetős az Infuse, gondolom a próbaváltozatnak vannak korlátai.

(#2555) MasterMark válasza cigam (#2553) üzenetére


MasterMark
titán

Mindig kiírja hogy vedd meg, azt kell nyomni, hogy nem érdekel, akkor továbbenged.

Viszont csak az első 10-20 filmet és mappát listázza ki a próbaverzió.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2556) blakey válasza cigam (#2553) üzenetére


blakey
titán

Az Infuse 1 hétig ingyen használható de sok korlátozással, ahhoz, hogy hibátlanul működjön meg kell venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2557) cigam


cigam
félisten

Köszi! Nem szokták leárazni? 21k kicsit soknak tűnik, és az évi 3k is határeset. Létezik ATV App figyelő portál, ahol összegyűjtik az aktuális akciókat, kedvezményeket?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2558) devil-k válasza cigam (#2557) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én az évest vettem. Ki tudja, hogy 3 év múlva miről fogok lejátszani. Akkor is csak 9.000 Ft-nál járok.

- mozi bolondéria -

(#2559) aujjobba válasza cigam (#2557) üzenetére


aujjobba
addikt

21ezer?
Mikor én vettem kb. féléve 8 vagy 9ezer forint volt.
infuse pro 6

(#2560) blakey válasza aujjobba (#2559) üzenetére


blakey
titán

A Lifetime annyiba kerülhet ha még nem volt előfozi. Te nem a Lifetime-ot vetted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2561) aujjobba válasza blakey (#2560) üzenetére


aujjobba
addikt

Való igaz, a 6 pro-t vettem, nem a lifetime-ot.
Nem szeretek olyat venni, a fene tudja mi lesz még a céggel/appal a jövőben.

(#2562) blakey válasza aujjobba (#2561) üzenetére


blakey
titán

Megvetted a 6-ost, majd megveszed a 7-es és máris ott vagy, hogy a lifetime kifizetődött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2563) aujjobba válasza blakey (#2562) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyáltalán nem biztos, hogy megveszem.
Egyelőre a 6 mindent tud amire szükségem van.

(#2564) cigam


cigam
félisten

Azért ez szemétség, hogy az app-on belül nem lehet az aktuális verziót megvenni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2565) bandor


bandor
tag

Próbáltam megnézni a gemini man 4k s verzióját infuse 6 al. Az Apple tv wifivel csatlakozik a hálózatra A sebesség 350-400 MB. Stabilan. Nem értem hogy ilyen sebesség mellett miért áll meg a lejátszás rendszeresen és homokórázik az infuse?Több nagyméretű 4k-s filmnél tapasztaltam ezt. Ezek szerint kell a kábeles kapcsolat? Nem elég a 400 mega wifin? Tapasztalt valaki ilyet?

(#2566) cigam válasza bandor (#2565) üzenetére


cigam
félisten

Az a baj, hogy a WiFi sebességmérés csak tájékoztató jellegű, hogy abban a pár másodpercben mekkora a kapcsolat sebessége. Nem ad infót a hosszútávon elérhető sebességről, ill. az esetleges csomagvesztés/zavarás mértékéről.
A sebességmérés, böngészés közben, ha hibás csomag érkezik, az nem gond, van idő megismételni, abból nem veszel észre semmit. De a stream átviteléhez kell egy garantált minimum. Amikor túl sok hibás csomag jön össze, akkor hamar kiürül a puffer, ami akadozáshoz vezet.

Ha csak ideiglenesen is kellene tenni egy ellenpróbát kábeles kapcsolattal, de a gyenge router is okozhatja, hogy nem bírja a tempót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2567) bandor válasza cigam (#2566) üzenetére


bandor
tag

Köszi. Kipróbálom kábellel is.

(#2568) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Infuse 6 pro-ban másnak is van olyan problémája, hogy nem frissülnek a tartalmak NAS-ról?
SMB kapcsolaton keresztül van megosztva két mappa és hiába nyomok a manuális frissítésre a fő oldalon még a mappa sem látszik ami pedig már ott van egy hete.

Keresgéltem neten, nem egyedi a probléma, működő megoldási javaslatot nem találtam rá. Mondjuk ez így 10k-ért kicsit gáz.

(#2569) bandor válasza BaLee (#2568) üzenetére


bandor
tag

Nálam is előfordul. Ilyenkor infuse - beállítások - megosztások-mentett eszközök - sebességmérés. Ekkor felébreszti a hdd t, nas-t . Nálam legalábbis így elindul.

(#2570) bandor válasza cigam (#2566) üzenetére


bandor
tag

Kábellel tökéletesen működik. Ezek szerint ki kell építenem a kábeles kapcsolatot. Bár azt nem értem, hogy utána kipróbáltam ismét wifivel, és most ment azzal is. Ezek szerint a wifis kapcsolat néha instabil, néha meg nem?

(#2571) cigam válasza bandor (#2570) üzenetére


cigam
félisten

Igen, nem. Attól függ :). A rádiós kapcsolatot n+1 dolog befolyásolja. A 2,4GHz-es sáv eleve telített, szinte minden régebbi eszköz ezen a frekin működik. Ha az eszközeid engedik, érdemes átváltani 5GHz-es kapcsolatra. Nagyobb a sávszélesség, még kevés az ott működő eszköz. Érdemes egy figyelő programmal megnézni, hogy nem használsz-e a szomszéddal azonos csatornát, így kölcsönösen zavarjátok egymást.

A rádiós kapcsolatot a környező tárgyak, eszközök is befolyásolhatják(reflexió, interferencia). Ugye emlékszel még arra, amikor a rádióban megszólalt a telefon jellegzetes tüttürü tüttürü tüttürü hahangja? A wifi kapcsolatot is könnyen zavarható. Vagy amikor még kis zseb/konyhai/táska rádióval próbáltad befogni zajmentesen a kedvenc adódat, és össze vissza forgattad az antennát/készüléket, hogy találj egy jó vételi pontot. Lehet csak 5 centivel odébb kel tenni az eszközt, vagy picit elforgatni a router antennáját, hogy javuljanak vételi viszonyok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2572) devil-k válasza bandor (#2570) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak kábellal érdemes a mozit kiépíteni. Nem szabad a wifire hagyatkozni. Annak idején direkt behúzattam az erősítőhöz 4db ethernet kábelt. Ha van lehetőséged, te se sajnáld. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2573) blakey válasza BaLee (#2568) üzenetére


blakey
titán

Az utóbbi 2 frissítés nem jó, jön a javítás. Azért ilyen támogatás senkitől nincs, szinta azonnal javítják ahogy jelez nekik valaki. Mondjuk nálam nincs ilyen probléma, nekem más a gondom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2574) devil-k válasza BaLee (#2568) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálam nincs ilyen.
Ugyan már... ez a bug dolog mindenhol megjelenhet.... A 450k-s iPhone-nál is. Ez van sajna. :U majd javítják

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2575) bandor válasza devil-k (#2572) üzenetére


bandor
tag

Kábelezve van nekem is minden, csak elfogytak a portok. Be kell szereznem még egy routert. Egyébként 5 GHz-es a kapcsolat, 2.4-el nem is lenne ilyen sebesség.

(#2576) cigam válasza bandor (#2575) üzenetére


cigam
félisten

Be kell szerezned még egy switch-et.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2577) devil-k válasza bandor (#2575) üzenetére


devil-k
nagyúr

Switch, ahogy cigam kolléga is írta.

- mozi bolondéria -

(#2578) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok! Gondolkodtam ezen az Apple TV 4K-n, ami tök király lenne, de egy buktatót érzek, vagyis nem tudom, hogy frankón játszaná-e le a Dolby Atmos hangot.

Elvileg így kellene működnie, vagy így működik, ugye?

Ethernet kábellel rá van kötve a PC és az Apple TV 4K is a routerre, az Apple TV 4K-t HDMI-vel összekötöm a Samsung Q90R (Dolby Atmos kompatibilis) hangrendszerrel, ami tudja a passthrough-t is, majd azt összekötöm szintén (HDMI) a TV-vel.

Feltételezem ennek így működnie kellene, mert jelenlegi helyzetben is hasonlóan van minden összekötve: PC -> HDMI be a Q90R-be -> HDMI tovább a TV-be.

Ugyanakkor marhára nem vagyok biztos benne, hogy az Apple TV 4K hogy nyögi ki magából helyi hálózaton lévő filmből az Atmost. Sehol nem láttam leírást hogy kellene összekötni a dolgokat, de saját fejből csak erre futotta. Van esetleg valakinek tuti tippje?

Nem akarom 15 méteres HDMI kábellel összeköti a PC-t és a hangrendszert. :D

[ Szerkesztve ]

(#2579) bandor válasza devil-k (#2577) üzenetére


bandor
tag

Ezt most nem értem. Miért kell a switch, miért nem elég egy plusz router?

(#2580) blakey válasza bandor (#2579) üzenetére


blakey
titán

Minek + router ha elég a Switch? Neked egy Switch kell ha ott van egy kábel, semmi értelme még 1 routernek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2581) bandor válasza blakey (#2580) üzenetére


bandor
tag

A központi router az emeleten van ebből van kiépítve a vezetékes hálózat. Viszont eddig is volt egy plusz router lent a nappaliban , hogy legyen a teraszon, udvaron wifi kapcsolat.(Hatótáv miatt). A baj az, hogy ez régebbi és még csak 100mb-t tud. Gondoltam egy komolyabb routerrel lesz több port szükség esetére plusz még wifi is.

[ Szerkesztve ]

(#2582) devil-k válasza bandor (#2581) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha több kábeles kapcsolat kell, akkor gigabites switch. Ha wifi is kell, akkor router. Ha több port kell még akkor router + switch. ;)

- mozi bolondéria -

(#2583) blakey válasza bandor (#2581) üzenetére


blakey
titán

A hálózati kiépítést te ismered, ez eddig nem volt nyilvánvaló, hogy 2 routered van, úgy építsd ki ahogy számodra megfelelő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2584) aujjobba válasza bandor (#2581) üzenetére


aujjobba
addikt

Oke, de ha tobb router van akkor egynek illik router modban futni, a tobbinek hozzaferesi pont modban.
Eleg szep galibakat tud okozni, ha tobbet kotsz a halora router modban.

(#2585) bandor válasza blakey (#2583) üzenetére


bandor
tag

Köszi mindenkinek, így már érthető. A wifi miatt is szerettem volna még egy jó swith-et

[ Szerkesztve ]

(#2586) bandor válasza aujjobba (#2584) üzenetére


bandor
tag

Hoppá. akkor már nem is biztos , hogy router kell. Az a baj hogy nem nagyon értek a hálózati kiépítéshez. Eddig így volt ahogy leírtam, de működött a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#2587) bandor válasza bandor (#2585) üzenetére


bandor
tag

jól belekeveredtem. Routert akartam írni.

(#2588) cigam válasza bandor (#2586) üzenetére


cigam
félisten

Ha kevés a lyuk, akkor switch kell. Ez hasonlóan működik mint a 220-as elosztó. Plusz csatlakozási pontokat ad a meglévő rendszerhez. Ha ennél több kell, pl. wifi, vagy egyéb más szolgáltatás, akkor már másik eszközre van szükséged (router, Access Point, wifi repeater,....) Javaslom az otthoni hálózat topikot, ott ha pontosan leírod mid hogyan van most, akkor tudnak tanácsot adni mit és hogyan fejlessz, alakíts át.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2589) bala6120


bala6120
senior tag

Elérhető a 13.3.1 frissítés. Telepíthető vagy még mindig béta állapotban van? :R

(#2590) blakey válasza bala6120 (#2589) üzenetére


blakey
titán

Ha elérhető akkor nincs béta állapotban, 2 napja fent van, eddig nem találtam hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2591) devil-k válasza blakey (#2590) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én kerestem, de nem találtam, hogy milyen újításokat tartalmaz?

- mozi bolondéria -

(#2592) blakey válasza devil-k (#2591) üzenetére


blakey
titán

Semmi extrát nem tartalmaz: [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2593) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Nagyon várós, a minőségre nagyon kíváncsi vagyok és a HD/4K csomagok árazására!

"in medias res"

(#2594) nrbx


nrbx
tag

Hello, vennek a TV-hez soundbar-t, HDMI csatlakozosat. Azt irjak tobb modellnel is, hogy a TV taviranyitoja tudja vezerelni. En viszont mar csak az Apple TV-s tavot hasznalom (az Apple TV nyilvan egy masik HDMI-re van kotve). Szerintetek fogja tudni ez is vezerelni a hangerot?

(#2595) BaLee válasza nrbx (#2594) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha a soundbar és a tv összehozható ilyen módon (magyarul a tv távja vezérli a soundbart) akkor tudni fogja. Mi is csak az apple távot használjuk már és a soundbaron szabályozza a hangerőt.

(#2596) ForRedGlory válasza nrbx (#2594) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha a TV tudja a HDMI CEC-et, akkor no para. Én első adandó alkalommal dobtam el az Apple TV 4K távirányítóját, mert borzalmas (fogásra, nyomáspontra). Nem tudom kinek gyártották, lehet gyerekeknek, akiknek kis kezük van, de számomra használhatatlan kategória.

[ Szerkesztve ]

(#2597) blakey válasza ForRedGlory (#2596) üzenetére


blakey
titán

A hangerő szabályozáshoz az Apple TV távirányítójával nem feltétlenül szükséges a CEC ugyanis az infrán is kommunikál, így vezéreltem a TV illetve az erősítő hangerejét is, semmi CEC nem aktív. Az Apple TV is kommunikál más infra távokkal, pl. Harmony vagy egyéb BT-os eszközökkel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2598) galaxys80 válasza ForRedGlory (#2596) üzenetére


galaxys80
veterán

Én például imádom a távirányítóját. Hiába tudom az erősítő távjàval is irányítani az ATV-t, én mégis a sajátját használom.

(#2599) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! MrMC-t használok ATV4-en, a server egy libreelec box. Ha beletekerek egy filmbe, akkor nagyon sokat kell várni, hogy elinduljon, ill. van néhány film, amelynek a lejátszása közben a lejátszó egyszerűen leáll. Nem is tudom folytatni, olyankor csak gondolkodik...ha el is indul, akkor pár mp után megint leáll. Mi lehet az oka? Hálózattal lehet gond?
Plex szépen játszik le mindent, ott ha belepörgetek egy filbe, akkor kb. azonnal indul a lejátszás is, csak az bajom, hogy mindent transzkódol...nem lehet kikapcsolni.

-

(#2600) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Infuse Pro 6-al van olyan problémám, hogy nem tud lejátszani minden filmet. Ugyanazon típusú média közül (pl egy sorozat 2 epizódja) az egyik elindul, a másik nem " A tartalom betöltése közben egy hiba lépett fel". Apple TV 4 a kliens és SMB-n kapcsolódik Libreelec-et futtató serverhez. Volt valakinek hasonló problémája?
Ugyanezeken a gépeken a Plex mindent visz, csak éppen a transzkódolás nem kapcsolható ki...

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.