Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) devil-k válasza Csabroncka (#2447) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak nem érdemes.

- mozi bolondéria -

(#2452) Clemi válasza galaxys80 (#2449) üzenetére


Clemi
veterán

Most nem azért, de miért nem töltesz le próbaképp egy Infuse Lite verziót? Ugyanazt tudja mint a Pro, csak kevesebb mappát lehet vele beolvastatni. Legalább kiderülne számodra is mi a különbség a két program között, és egyértelműbb lenne merre keresd a hibát, mert simán lehet, hogy az MrMc szívat.

(#2453) bbmt válasza galaxys80 (#2450) üzenetére


bbmt
senior tag

A TV-d tudja fogadni.

A kanál a gyengék villája

(#2454) galaxys80 válasza bbmt (#2453) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt miből gondolod?
Ha így van akkor végképp nem értem mi a gond.

Clemi
Kipróbáltam Apple tv+ al. Ugyanígy nincsen hang. Szóval a MrMc is kizárható.

(#2455) bbmt válasza galaxys80 (#2454) üzenetére


bbmt
senior tag

Megnéztem a TV-d kézikönyvét. A legvégén vannak a támogatott hangformátumok.
De ha az ATV-t automatára állítva van hangod mindenhol, akkor az erősítőd tedd Straight módba és kész.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#2456) galaxys80 válasza bbmt (#2455) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor már tényleg nem értem mi a fészkes francért nincsen hang ha az Apple tv 5.1-re van állítva.
Melyik hdmi-be van dugva nálad a tv-n?
Milyen hdmi kábelt használsz?
A tv-n nálad milyen a hangbeállitas?

(#2457) galaxys80 válasza bbmt (#2455) üzenetére


galaxys80
veterán

Úgy nekem csak 2.0 lesz.

(#2458) bbmt válasza galaxys80 (#2456) üzenetére


bbmt
senior tag

A 4.-ik HDMI be van dugva. A kábel pedig az Xbox One X kábele jelenleg,szerintem nem ez számít.
A TV-n a hang menüben a bemeneti jel bitfolyamra van állítva, a kimeneti PCM-re.
Ha az erősítőn hallgatom akkor átváltom a hangot az optikai kimenetre és kész.

A kanál a gyengék villája

(#2459) galaxys80


galaxys80
veterán

Újabb fejlemény, hogy kipróbáltam a tv saját lejátszójával és tökéletesen átmegy a hang 5.1-be az erősítőbe.
Szóval itt valami gond a tv-be bejövő jellel lesz.
Tv-n az alábbi beállítások vannak:
[kép] [kép] [kép] [kép]

(#2460) MasterMark válasza galaxys80 (#2459) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#2461) galaxys80 válasza MasterMark (#2460) üzenetére


galaxys80
veterán

Az egyetlen dolog ami biztos, hogy ez a tv továbbküldi. Eggyel feljebb írtam le.
Itt a bejövő 5.1-el hasal el. De elvileg azt is tudnia kellene.

(#2462) bbmt válasza galaxys80 (#2461) üzenetére


bbmt
senior tag

Azt próbáltad már, hogy a kimeneti audiót PCM-re álítod?

A kanál a gyengék villája

(#2463) MasterMark válasza galaxys80 (#2461) üzenetére


MasterMark
titán

Amit HDMI-n kap! Ez a fontos. A belső lejátszójáról minden tévé kiküldi az 5.1-et, viszont amit külső forrásból kap, azt nem.

bbmt: PCM-en maximum sztereója lesz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2464) galaxys80 válasza bbmt (#2462) üzenetére


galaxys80
veterán

Persze. Abból 2.0 lesz csak

(#2465) bbmt válasza galaxys80 (#2464) üzenetére


bbmt
senior tag

Akkor passz. Tudod a bemenő jelet változtatni? Nálam lehet, ezért van bitfolyamra állítva.

A kanál a gyengék villája

(#2466) galaxys80 válasza bbmt (#2465) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincsen arra lehetőség. Csak azok vannak amiket a képen linkeltem.

Mastermark
Lehet akkor ez a tv tényleg nem tudja az 5.1-et fogadni hdmi-n.
Mindegy. Én feladtam. Minden lehetőséget kipróbáltam.

(#2467) Clemi válasza galaxys80 (#2466) üzenetére


Clemi
veterán

Akkor megkérdezem megint. Biztos átviszi az a HDMI kábel az PCM jelfolyamot? Mikor megvettem az ATV-t vele együtt beszereztem egy HDMI 1.4-es kábelt, mert a 3D FHD tévéhez legalább ez dukál (ma már van 2.0-is). Jó drága volt az igaz (direkt a legdrágábbat vettem a MM-ban, de nincs is se kép se hang problémám soha.

(#2468) galaxys80 válasza Clemi (#2467) üzenetére


galaxys80
veterán

Elvileg át kellene, mert 2.0-ás hdmi. De mede8er-hez kapott 3D hdmi kábellel is próbáltam.
De nem is a PCM -et kellene átvinnie, hanem az ATV által előállított 5.1-et.
Az automatikus PCM hangot átviszi. Viszont azzal csak 2.0.
De ezt is leírtam már nagyon sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#2469) Clemi válasza galaxys80 (#2468) üzenetére


Clemi
veterán

Hát akkor tényleg passz és csak azt tudom mondani én is, hogy az ATV mellé tényleg ideje lesz egy minimum HDMI 1.4 bemenettel ellátott erősítős beszerezni.

(#2470) galaxys80 válasza Clemi (#2469) üzenetére


galaxys80
veterán

Előbb utóbb az lesz. Bár az igazság, hogy mióta megvan a gyerek mindig éjszakai módban, lebutított hanggal nézzük a filmeket. :) Azt a mostani is tudja. :)
Ettől függetlenül lassan tényleg csere érett lett az erősítő. 10 éves már.

(#2471) bbmt válasza Clemi (#2469) üzenetére


bbmt
senior tag

Hát az 1.4 az már kevés lesz az ATV mellé. Én is gondolkozom az enyém lecserélésén, mert az UHD-t átviszi,de a HDR-t nem.

A kanál a gyengék villája

(#2472) Clemi válasza bbmt (#2471) üzenetére


Clemi
veterán

Mivel a TV-m még sem UHD-t sem HDR-t nem tud, mivel egy lassan 5 éves modell, nekem még elég.

(#2473) Csabroncka válasza bbmt (#2471) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem többen használják FHD-n még.

"in medias res"

(#2474) bbmt válasza Csabroncka (#2473) üzenetére


bbmt
senior tag

O.k én galaxys80-ra gondoltam, ha most cserél akkor nem érdemes régebbit vennie, HDR-es már használtan is van elfogadható áron és kiszolgálja évekig. Ha régebbit vesz és TV-t cserél akkor megint ott van, hogy nem elég az 1.4 HDMI

A kanál a gyengék villája

(#2475) Csabroncka válasza bbmt (#2474) üzenetére


Csabroncka
addikt

Természetesen, de nagyon sokan vannak úgy, hogy a TV-t élettartamig használják. Nálam 8 éves a pana plazma, majd ha megdöglik akkor nézek valamit ;]

"in medias res"

(#2476) aujjobba válasza Csabroncka (#2475) üzenetére


aujjobba
addikt

Nálam is hatéves buta Samsung, működik, marad. Fullhd egyelőre bőven elég nekem.

(#2477) bbmt válasza galaxys80 (#2468) üzenetére


bbmt
senior tag

Jut eszembe, esetleg a Samsung led tv topikban kérdezd meg Axel-t, hogy mit kezel HDMI-n keresztül a tv-d. Ha valaki akkor ő tudja.

A kanál a gyengék villája

(#2478) Jegesmaci81 válasza Csabroncka (#2475) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Milyen jó is az a Pana plazma! :C

(#2479) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Aki Infuse-t használ... Be tudta valaki állítani, hogy tabletra telepített Infuse, hálózaton kívülről elérje az otthoni NAS-on lévő filmeket?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2480) Alex91 válasza agyhalal (#2479) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ftp-n siman mennie kellene. Mondjuk ahhoz NAS-t is, meg esetleg routert is baxtatni kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2481) galaxys80


galaxys80
veterán

Meg is rendeltem az új erősítőt. :) Nem bírtam magammal. :)
[link]
Ennyi a max amit nekem még megért.

[ Szerkesztve ]

(#2482) agyhalal válasza Alex91 (#2480) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Nem rossz ötlet. Egy próbát megér.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2483) galaxys80


galaxys80
veterán

Ha megjön az új hdmi-s erősítőm azt tervezem, hogy ebbe dugom majd bele az Apple tv-t az Xbox-ot és a DVD-t.
Aztán innen megy, majd egy kábel a tv-be.
Ebben az esetben is tudok úgy választani, majd hdmi forrást mintha egyből a tv-be lennének dugva? Mármint a tv-n természetesen.
Mert ugye most mindegyikre külön beállításom van.

(#2484) MasterMark válasza galaxys80 (#2483) üzenetére


MasterMark
titán

Elég nyilvánvalóan nem. Azt mostmár az erősítőn kell váltani.

Switch Tax

(#2485) galaxys80 válasza MasterMark (#2484) üzenetére


galaxys80
veterán

Az rendben van, de akkor nem is tudok külön-külön képbeállitast megadni az eszközöknek?
Mert, akkor inkább csak az Atv megy bele majd.

(#2486) Csabroncka válasza galaxys80 (#2485) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az AVR nevéből adódóan mindent vezérel. A képbeállítást nem a megjelenítőn, hanem a dedikált lejátszón kell beállítani (kalibrálni) (ez esetben a Xboxon, ATV-n....)

"in medias res"

(#2487) galaxys80 válasza Csabroncka (#2486) üzenetére


galaxys80
veterán

Egyszerűbb lesz, ha az ATV , DVD megy az erősítőbe. Nekik úgyis mehet ugyanaz a beállítás. Az Xbox meg megy a tv-be. Onnan meg optika.

(#2488) Csabroncka válasza galaxys80 (#2487) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az Xbox meg megy a tv-be közvetlenül (minek ?)

"in medias res"

(#2489) galaxys80 válasza Csabroncka (#2488) üzenetére


galaxys80
veterán

Mert full más képi beállítások kellenek neki, mint az Apple tv-nek.
És mivel nem tudok a tv-n külön forràsonként beállítani ha az avr-be megy minden nem marad más.

(#2490) Elektrosokk válasza blakey (#2440) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Kipróbáltam a MrMC lite verziót és tetszik. Viszont csak serviio-val. Telepítettem az emby szervert és beállítottam a könyvtárakat de nem tudok a MrMC lejátszóval kapcsolódni, a pin kódós megoldással sem. (netről app.emby.media elérhető minden, de nem tudom ez mennyire számít)

megpróbálok nézni valami wikit, ha sikerül megveszem.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2491) blakey válasza Elektrosokk (#2490) üzenetére


blakey
titán

Telepítéskor létrehozol egy admin felhasználót amit felhőbe szinkronizálhatsz, + egyéb felhasználókat is létrehozhatsz. Nem csak PIN-el lehet kapcsolódni, lehet felhasználó/jelszó párossal is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2492) agyhalal válasza Alex91 (#2480) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Ma délelőtt be is állítottam az Infuset, az ftp már régóta működik. Tökéletesen működik, köszönöm :)

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2493) Elektrosokk válasza blakey (#2491) üzenetére


Elektrosokk
addikt

végül megvettem a teljes verziót és az már azonnal csatlakozott. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2494) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Most először van Apple TV-m. Egy 32 GB-os 4K verzió tulaja lettem. Elolvastam az alapokat és fel is telepítettem az alkalmazásokat amiket a legtöbben írnak.
Infuse-t használok film nézésre PC-ről Plex által, viszont ez csak akkor működik, ha a gép be van kapcsolva.
A kérdésem az lenne, hogy elérhetőek ezek a tartalmak úgy, hogy a gép nem megy? Mi a teendő ilyen esetben és, ha ezzel a programmal nem akkor mivel tudok offline is nézni bármit? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2495) bon válasza syIex (#2494) üzenetére


bon
őstag

Vegyél egy NAS-t.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2496) blakey válasza syIex (#2494) üzenetére


blakey
titán

Valaminek mennie kell, van aki NAS-ról nézi,van aki gépről esetleg routerről. Olyan, hogy semmi nem megy az kb. lehetetlen. Letölteni meg nem nagyon tudod. Offline manapság csak USB-ről működhet, minden más online.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2497) syIex


syIex
veterán

NAS-on gondolkozom, lehet akkor az lesz.
Köszi! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2498) Clemi válasza syIex (#2494) üzenetére


Clemi
veterán

A kérdésem az lenne, hogy elérhetőek ezek a tartalmak úgy, hogy a gép nem megy? Ez a kérdés most nem komoly ugye?
Kell egy külső HDD és arra felteszed a média állományt, amit vagy egyszerűen rácsatlakoztatsz USB kábellel a routerre, vagy kénytelen leszel egy NAS szervert beüzemelni kb csillagászati áron, bár azt távolról is eléred, csak megfelelően kell konfigurálni, míg a gyakorlatilag HDD áron felállított média tárat csak otthon belső hálózatról.

(#2499) galaxys80 válasza Clemi (#2498) üzenetére


galaxys80
veterán

Csillagászati áron?
30.000-ért vettem a zyxel nas-t. Tökéletesen teszi azóta is a dolgát.
Korábban én is használtam a routerre kötött hdd-t. De aztán meguntam a szenvedést.

[ Szerkesztve ]

(#2500) bon válasza galaxys80 (#2499) üzenetére


bon
őstag

Annyiért nagyon alap cucc lehet, én Synology NAS-okat vettem eddig, na azok nem olcsók, legutóbb 80ezer volt, előtt meg 250ezer, de az már 4 fiókos üzleti kategória volt.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.