Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) bbmt válasza blakey (#2250) üzenetére


bbmt
senior tag

őő hát az erősítőm megjeleníti a bejövő csatornákat. 2.0 mielőtt elindítom a filmet és sok csatorna amikor megy a film. Most már nem nézem meg, de mintha az is változna, hogy 7.1 vagy 5.1 a csatornák száma.Azért szoktam Pure Direct-ben hallgatni, hogy ne az erősítő kódoljon, hanem egy az egyben átengedi a csatornákat. De szól az összes hangfal és van térhatás.Vagy csak beképzelem.
Yamaha RXV 673
De ezért írtam, hogy vegye meg online, ha nem jön be neki akkor visszaküldi és kész.

A kanál a gyengék villája

(#2252) bbmt válasza bbmt (#2251) üzenetére


bbmt
senior tag

Kikerestem a TV-felhasználói könyvéből, a digitális out támogatja az 5.1-et tehát kiküldi azt. Most vagy csúnyán elbeszélünk egymás mellett vagy nem értem ezt a 2.0 dolgot.

A kanál a gyengék villája

(#2253) Alex91 válasza blakey (#2250) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , itt a TV-m hasznalatijabol a hangkimentre vonatkozo resz, ha megkerhetlek, akkor legyszi aruld el, hogy most ki fog menni optikan 5.1? Koszi :R !

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2254) blakey válasza bbmt (#2252) üzenetére


blakey
titán

Az optikai kimeneten PCM-ből csak 2.0 megy ki/át (esetleg 2.1), több nem fér át mivel a PCM tömörítetlen hangformátum. Sokmindenre képes a Samsung de erre nem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2255) galaxys80 válasza blakey (#2250) üzenetére


galaxys80
veterán

Most már tényleg tisztázzunk le valamit, mert egész nap futjuk a köröket.
Te magad mondtad, hogy DD 5.1 biztosan lesz mivel az Apple Tv képes erre kódolni.
Utána meg megint azt mondod , hogy koppanás lesz, mert csak pcm 2.0 lesz.
Most a mederen sem tömörítetlen pcm-et hallgatok hanem DD 5.1 és DTS-t.
Ezek mind tömörített hangok.

[ Szerkesztve ]

(#2256) Jegesmaci81 válasza galaxys80 (#2255) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nem az ATV a gyenge láncszem hanem a tv! Az Apple tv annyi csatornán tolja ki a hangot magából amennyi a forráson van. A kérdés, hogy a Tv-d képes -e az ATV ből jövő jelet továbbítani az erősítőbe. Szerintem blakey arra céloz hogy a tv-d nem képes optikán a megkapott pcm 5.1 jelet tovább küldeni 5.1 csatornán csak 2.0-n! Remelem jól magyarázom blakey gondolatait. 😀

(#2257) blakey válasza galaxys80 (#2255) üzenetére


blakey
titán

Te magad mondtad, hogy DD 5.1 biztosan lesz mivel az Apple Tv képes erre kódolni. - olvasd el figyelmesen, hogy miket írtam. Alapesetben ha Apple TV-n a legjobb minőséget szeretnéd akkor DD 5.1 és többcsatornás PCM van, mivel te TV-n keresztül vezetnéd a hangot így DD 5.1 és PCM 2.0 lesz. Ha azt szeretnéd, hogy az Apple TV dekódoljon minden hangformátumot DD-re akkor erre van lehetőség de ez ugye valamennyire butított az eredeti beállításhoz képest, más hangod nem lesz.
Utána meg megint azt mondod , hogy koppanás lesz, mert csak pcm 2.0 lesz. - olvasd el az előzményeket és a szövegkörnyezetet.
Most a mederen sem tömörítetlen pcm-et hallgatok hanem DD 5.1 és DTS-t. - pontosan erről van szó, Apple TV csak DD-t tud továbbküldeni, minden más LPCM lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2258) Alex91 válasza blakey (#2257) üzenetére


Alex91
félisten

akkor ez. a tv mit tud...?

Lemaradt, pcm. Mind Pcm az utolso sor...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2259) blakey válasza Alex91 (#2253) üzenetére


blakey
titán

Nem tudok mit kezdeni a linkkel, nem működik.
Apple TV-vel, a TV optikai csatiján keresztül DD (DD+ ha támogatja) 5.1 és PCM 2.0 lesz, semmilyen más hangformátumot nem tud a TV továbbküldeni optikai kimeneten. Más DTS továbbítására képes eszközzel lenne DTS is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2260) galaxys80 válasza blakey (#2257) üzenetére


galaxys80
veterán

Kérlek egy igen vagy nem-el válaszolj nekem. :)
Ha beállítom az ATV-n, hogy mindent DD 5.1-ben nyomjon ki, akkor lesz az erősítőn 5.1-es hangom?

Tényleg és mi a helyzet ezzel pl [link]

Link javítva

[ Szerkesztve ]

(#2261) Alex91 válasza blakey (#2259) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, rajottem, hogy nem jo a link, azert tettem be a kepet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2262) Alex91 válasza galaxys80 (#2260) üzenetére


Alex91
félisten

Olyan, mint, a xar tanar... 100x mondja el ugyanugy, ugyanazt hiaba nem ertik a nebulok... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2263) blakey válasza galaxys80 (#2260) üzenetére


blakey
titán

Ha beállítom az ATV-n, hogy mindent DD 5.1-ben nyomjon ki, akkor lesz az erősítőn 5.1-es hangom? - Dolby Digital lehetőség van, ami 2.0 az úgy is marad, igen lesz DD 5.1-ed is.
Tényleg és mi a helyzet ezzel pl [link] - Mi lenne, ua. a szitu.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2264) blakey válasza Alex91 (#2258) üzenetére


blakey
titán

A Hangbemenet az amit fogad HDMI-n keresztül, a Hangkimenet (ez most s téma) amit továbbküldd optikain vagy ARC-on (HDMI). Optikain, ebben az esetben ha:
- MPEG a bejövő hang akkor a kimenet PCM lesz
- DD a bejövő akkor a kimenet is DD
- DD+/Atmos a bejövő akkor a kimenet HDMI/ARC-on keresztül DD+/Atmos, optikain keresztül meg DD lesz
- HE-AAC a bejövő akkor a kimenet DD
- DTS/Express a bejövő akkor a kimenet DTS vagy PCM
- DTS-HD MA esetén a kimenet PCM lesz illetve ha tartalmazza a DTS magot akkor DTS

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2265) galaxys80 válasza blakey (#2263) üzenetére


galaxys80
veterán

Na, akkor nekem ennyi a lényeg. Ami 2.0-ás az maradjon is azon. Ami meg DD5.1-es az menjen ki. Nekem ennél több nem kell.
DTS meg majd lesz egyszer, ha lecserélem az erősítőt. Én egyenként sem hallok a DD és a DTS között sok különbséget.
Még egy kérdés. Ha DTS hang van a filmen akkor az DD 5.1-ben fog kimenni?

Alis cucc meg azt hittem segít valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#2266) Alex91 válasza galaxys80 (#2260) üzenetére


Alex91
félisten

Probalom forditani :D! Szoval lesz valoszinuleg 5.1-ed, max. kicsit xarabb minosegben, mint ami eredetilag van a filmben, ertelem szeruen a sztereo sztereo lesz. Kulon kutyut ne vegyel, nem leszel elorebb. Ha jobb hangot akarsz veszel,uj erositot is... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2267) Alex91 válasza blakey (#2264) üzenetére


Alex91
félisten

Ha meg pcm-be jon be, akkor kimegy pcm-be?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2268) blakey válasza Alex91 (#2267) üzenetére


blakey
titán

Igen, optikain 2.0-ba, eARC-on meg többcsatornás PCM-be.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2269) blakey válasza galaxys80 (#2265) üzenetére


blakey
titán

Még egy kérdés. Ha DTS hang van a filmen akkor az DD 5.1-ben fog kimenni? - próbáld ki a Mede8errel. Állítsd be úgy, hogy csak DD hangod legyen illetve második lehetőségként, hogy minden LPCM legyen. Hallani/látni fogod a dolgokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2270) galaxys80 válasza blakey (#2269) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs a mederen ilyen lehetőség.
Szóval ha DTS hang van a filmen és én az Apple tv-n bekapcsolom a DD 5.1-et, akkor 5.1-ben megy ki a hang?
Igen Nem

(#2271) blakey válasza galaxys80 (#2270) üzenetére


blakey
titán

Már válaszoltam: [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2272) galaxys80 válasza blakey (#2271) üzenetére


galaxys80
veterán

Most komolyan annyira nehéz kinyögni egy igen vagy nemet?
Szó sincs a hsz-edben DTS-ről! DD-ről beszéltünk.
Ha minden egyértelmű lenne a témában akkor nem kérdeznék itt.

[ Szerkesztve ]

(#2273) blakey válasza galaxys80 (#2272) üzenetére


blakey
titán

Ott van világosan.
"Dolby Digital lehetőség van, ami 2.0 az úgy is marad, igen lesz DD 5.1-ed is."

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2274) rekop


rekop
senior tag

Nekem még mindig "Lejátszás az elejéről" problémám van. Plex szerver egy synology-n fut, de ennek szerintem nincs jelentősége. Kíváncsiságból letöltöttem a telefonomra az mrmc-appot, és azon is ugyanaz a helyzet mint az ATV-n. Nem kezdi a 0:00:00-tól a lejátszást. Készítettem egy képernyőfelvételt ezen talán jobban érthető mire gondolok. Elindítom a videót, ami 1:24:42-nél lett abbahagyva viszont én az elejéről szeretném kezdeni, de a lejátszás 00:01:04-től kezdődik.
Egyébként Plex app-al, Infuse-al nincs ilyen probléma egyik platformon sem(ios,tvos), sőt ha mrmc-ben engedélyezem a plex kiegészítőt, és onnan próbálom akkor is jó.
Már letöröltem, újratelepítettem mindent, és mindenből a legfrissebb verzió van fent.
Erre valakinek ötlete?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2275) blakey válasza rekop (#2274) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy a Plex lejátszás ezen része nincs megfelelően implementálva a MrMC-ben, nálam Emby a szerver, most kipróbáltam egy másik lejátszón nézett filmet leállítottam és MrMC-ben elindítottam, onnan folytatta ahol előzőleg leállítottam a másik eszközön. Nekem soha nem volt ezzel gondom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2276) nrbx


nrbx
tag

Hello, milyen modjai vannak, hogy fenykepeket, otthon keszult rovid videokat nezzek az Apple TV-vel? Elsore a Photos app-ra gondoltam, de jol ertem, hogy az csak azokat a fotokat/videokat mutatja, amik az iCloud-ban vannak?
Idealis az lenne, ha az otthoni NAS-rol tudnam megosztani. Plex jutott igy elsore eszembe...

(#2277) blakey válasza nrbx (#2276) üzenetére


blakey
titán

Szinte bármi ami kezeli a képeket, videókat, MrMC pl. kezeli. Emby is. Plex erőforrás igényesebb de az is viszi. DLNA-n keresztül is működik a dolog, ha van Airplay képes eszköz akkor azon keresztül is működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2278) Alex91 válasza nrbx (#2276) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen nas-od van? Lehet, hogy van hozza foto nezegeto. De biztos van a store-ban par ilyen, ami sima megosztast is tud kezelni, es nem kell hozza a plex...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2279) nrbx válasza Alex91 (#2278) üzenetére


nrbx
tag

Koszi a tippeket. NAS-t meg csak most epitem, PC alapu lesz, valoszinuleg OpenMediaVault-tal.

(#2280) RobexX10 válasza nrbx (#2279) üzenetére


RobexX10
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2281) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Infuse 6 letud játszani Dolby Vision tartalmat? Nálam csak HDR-ben jeleníti meg. A TV (LG B8) beépített lejátszójával megy a Dolby Vision.

(#2282) blakey válasza RobexX10 (#2280) üzenetére


blakey
titán

Infuse 6 letud játszani Dolby Vision tartalmat? - Single layer-t igen de abbó sem mindet, nekem is van olyan videóm ami MrMC-vel Dolby Vision Infuse alatt meg SDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2283) RobexX10 válasza blakey (#2282) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Szerinted változhat a jövőben? Jó lenne ha nem kellene a TV lejátszójával tökölni :) Főleg hogy már megvettem az életre szóló előfizetést.

(#2284) blakey válasza RobexX10 (#2283) üzenetére


blakey
titán

Szerinted változhat a jövőben? - mire gondolsz? Hogy a DV-ket jobban kezeli? Bármi előfordulhat/megváltozhat de MrMC jó alternatíva minimális pénzért, jelenleg pl. azt használom, mert Infuse-hoz még nincs Emby támogatás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2285) RobexX10 válasza blakey (#2284) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Igen arra gondoltam.
MrMC is használom de az meg SDR-ben játssza le amit Infuse HDR-ben a TV meg DV-ben. :) (The.Last.Jedi.2017.2160p.UHD.Blu-Ray.Remux.HEVC.HDR10.DolbyVision.DD)

(#2286) blakey válasza RobexX10 (#2285) üzenetére


blakey
titán

MrMC is használom de az meg SDR-ben játssza le amit Infuse HDR-ben a TV meg DV-ben. :) (The.Last.Jedi.2017.2160p.UHD.Blu-Ray.Remux.HEVC.HDR10.DolbyVision.DD) - akkor a MrMC nincs jól beállítva, az is HDR-ben játsza le, megvan a film. Sajnso ennél nem működik a DV, de HDR10-ben működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2287) #54625216


#54625216
törölt tag

Sziasztok!

Mivel párom új iPad-jához jár 1 év ingyenes apple tv+ gondoltam beruházok egy apple tv hardverre.
Öt éve azért vettem Mede8er lejátszót apple tv helyett, mert akkor az apple tv nem tudott kadenciahelyesen lejátszani (azaz 24p filmeket 24 vagy 48Hz-en megjeleníteni 60Hz-re konvertálás helyett).
Ez ügyben változott valami, vagy a legújabb modellekből is csak 60Hz-es jel jön?

(#2288) rekop válasza #54625216 (#2287) üzenetére


rekop
senior tag

Igen, az ATV4K mindent kadenciahelyesen játszik le. Hbogo, Netflix, stb. Sőt én most szembesültem vele, hogy Netflixen csak ATV4K-n helyes a megjelenítés(meg talán az Nvidia Shield-en). Mondjuk appletv+ jelenleg nem sokat ér szerintem, Netflix viszont magasan a legjobb a streaming szolgáltatások között. Ez persze szigorúan szubjektív vélemény.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2289) devil-k válasza rekop (#2288) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek. Ha az HBO Go nem zárkózik fel (nem csak filmek terén), akkor a Netflix keresztbe lenyeli pár hónapon belül.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2290) Alex91 válasza rekop (#2288) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk appletv+ jelenleg nem sokat ér

De az ido nekik dolgozik... Ha minden anyaghoz lesz magyar felirat, valamint tartjak a regio fuggetlenseget, akkor szerintem lesz helyuk a piacon.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2291) Sickboy25 válasza rekop (#2288) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ezt én is így látom, de az a See nagyon ott van :-), de csak egy...

Erről jut eszembe, appletv+-t is lehet offline nézni?? Ahogy a netflixet...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2292) Alex91 válasza Sickboy25 (#2291) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet offline.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2293) #54625216 válasza rekop (#2288) üzenetére


#54625216
törölt tag

Köszi, akkor valószínűleg beszerzek egyet.

(#2294) bbmt


bbmt
senior tag

Blakey te használsz Emby-t. Nekem nem világos, hogy a prémium funkció az a klienshez is kell vagy a szerverhez? Illetve ha nincs prémium előfizetés akkor tényleg ilyen fapad, hogy rosszabb a Plex-nél? Feliratokat leszedi?

A kanál a gyengék villája

(#2295) blakey válasza bbmt (#2294) üzenetére


blakey
titán

Nekem nem világos, hogy a prémium funkció az a klienshez is kell vagy a szerverhez? - Semmihez nem kell prémium előfizetés.
Illetve ha nincs prémium előfizetés akkor tényleg ilyen fapad, hogy rosszabb a Plex-nél? - nem rosszabb.
Feliratokat leszedi? - igen, ha beállítod

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2296) bbmt válasza blakey (#2295) üzenetére


bbmt
senior tag

Akkor kb olyan mint a Plex pass?

A kanál a gyengék villája

(#2297) blakey válasza bbmt (#2296) üzenetére


blakey
titán

Akkor kb olyan mint a Plex pass? - olyan csak nem pontosan ugyanazokra vonatkozik, pl. Embynél ingyenes a több felhasználó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2298) bbmt válasza blakey (#2297) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi :R

A kanál a gyengék villája

(#2299) Snoop-y válasza blakey (#2295) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem meg az nem vilagos, hogy most kell hozza egy plusz lejatszo vagy hogyan ered el az emby-t?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2300) blakey válasza Snoop-y (#2299) üzenetére


blakey
titán

Nekem meg az nem vilagos, hogy most kell hozza egy plusz lejatszo vagy hogyan ered el az emby-t? - szerver kell, lejátszó meg lehet maga az Emby app az adott eszközön vagy olyan alkalmazás ami kezelni tudja, pl. MrMC, Kodi. Infuse egyelőre nem kezeli. Az Emby/Plex szerver tulajdonképpen adatbázis-kezelő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.