Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) general válasza blakey (#2050) üzenetére


general
addikt

és a játékfelhozatal is változott/javult? mert tudtommal csak elég kezdetleges gamék vannak ATV-re.

(#2052) blakey válasza general (#2051) üzenetére


blakey
titán

Igazándiból az ilyen kérdéseket nem értem, ott az eszköz, miért nem nézed meg, hogy milyenek vannak? Minőségben megegyeznek az iOS-el, 1-2 játék van amit játszom, egyik az Asphalt 8, kikapcsolódáshoz megfelelő. Más játékot nem vizsgáltam, de nem olyan kezdetlegesek, inkább kevés, de bővülni fog az Arcade megjelenésével.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2053) general válasza blakey (#2052) üzenetére


general
addikt

ok, jogos, csak nem nagyon szoktam letöltögetni, próbálgatni. de majd keresgélek. gondolom a Playstation minőségtől messze van még egy ideig. (tényleg semmit sem tudok az Apple platform játékairól, sorry :B )

(#2054) blakey válasza general (#2053) üzenetére


blakey
titán

iOS, Android szinten megismert játékok minőségével felel meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2055) Snoop-y válasza general (#2053) üzenetére


Snoop-y
veterán

"messze van még egy ideig"

Hat kb nem is egy iranyba mennek szoval a tavolsag csak noni fog koztuk ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2056) Alex91


Alex91
félisten

Elindult az Apple TV+!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2057) Csabroncka válasza Alex91 (#2056) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valaki tud valamilyen beállítási lehetőséget arra, hogy a spotify-t ne kelljen állandóan párosítani (2-3 naponta, fogalmam sincs miért "jelentkezik ki")

"in medias res"

(#2058) Alex91 válasza Csabroncka (#2057) üzenetére


Alex91
félisten

Az app frissitese ota is?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2059) Clemi válasza Alex91 (#2056) üzenetére


Clemi
veterán

Hahhh ismét jót röhögtem a jól beharangozott Apple Tv+ csodán. 10 film???? Aztaaa :Y , hogy oda ne rohanjak és mindez 1890 Ft-ért havonta? Asszem marad a Netflix.

(#2060) Alex91 válasza Clemi (#2059) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tényleg ennyi van indulásnál, akkor valóban sokat kérnek érte. Akkor mar érthető az 1 ev ingyenes előfizetés :D .
De ami biztató, hogy van mindegyikhez magyar felirat.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2061) Clemi válasza Alex91 (#2060) üzenetére


Clemi
veterán

Már a netflixen is majdnem mindenhez :)

(#2062) cigam válasza Alex91 (#2056) üzenetére


cigam
félisten

Bezony. Meg is néztem a "for all mankind" első részét. Talán jó sorozat lesz, de miért a Sony logós? Nem arról volt szó, hogy saját gyártású sorozat lesz? Vagy az Apple már megvette a Sony-t?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2063) Alex91 válasza cigam (#2062) üzenetére


Alex91
félisten

Na, en is megneztem az elso reszt, igaz iPad-en.
Az Apple nem szarral gurigazik... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2064) Snoop-y válasza Alex91 (#2060) üzenetére


Snoop-y
veterán

De ami biztató, hogy van mindegyikhez magyar felirat.

Ugy kell az mint egy falat kenyer :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2065) Snoop-y válasza cigam (#2062) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert mert a Sony pictures keszitette az Apple reszere.

Mint ahogy a Breaking bad-et sem az AMC hanem a Sony.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2066) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Sziasztok
HA vásárolok egy Apple 4K tv Nas-ról lejátsza a h.265 formátumü 4K-s filmeket HDR, Dolby Atmos-al

Köszönöm

(#2067) Alex91 válasza bigacsiga962 (#2066) üzenetére


Alex91
félisten

Rakeresel itt a Dolby Atmos-ra, es leszurod belole a tanulsagot...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2068) Alex91 válasza Snoop-y (#2064) üzenetére


Alex91
félisten

Orulok neki, de remelem, hogy a spanyol, nemet, francia, kinai is megy anyanyelvi szinten :DD .

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2069) devil-k


devil-k
nagyúr

Van aki használja az Apple TV 4K-t vetítővel? Ha igen, mi a tapasztalata? :) Ha nincs ilyen, akkor majd én beszámolok... ma hajnalban rendeltem meg a vasat.

- mozi bolondéria -

(#2070) blakey válasza devil-k (#2069) üzenetére


blakey
titán

:C
Én nem használom, de mire vagy kiváncsi? A kép minősége nagyon rendben van, azzal nem lesz gondod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2071) Snoop-y válasza Alex91 (#2068) üzenetére


Snoop-y
veterán

Perszehogy ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2072) kerti008


kerti008
aktív tag

Sziasztok
Van valakinek otlete hogyan tudnam a Facetimot teljes kepernyon tukrozni Appletv 4kra Iphone-rol? Most a tv- n allva tukrozi a telefon vagyis a kepernyo kozepen van egy kis teglalap a hivott felrol. Ha elforditom/lefektetem a telefont akkor meg egy allo teglalap van a tv-n. Egy esetben mukodik ha elinditok egy safarit elforgatom majd elinditom a Facetime hivast de ekkor a kep meg akadozik es nem is jo minosegu.

(#2073) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

MrMC a lejátszóm és még mindig az a problémám, amit már egyszer feltettem. Melyik Apple gombbal állítsam le a filmet, hogy onnan folytassa, ahol abbahagyom, mert nekem ilyen randomnak tűnik. Van hogy egy filmet 3-4x-re nézek meg és az első kikapcsolási pont megvan, de az össze többi nincs. Kerestem leírást is már , de nem jutottam előrébb... Esetleg itt valaki tudna segíteni?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2074) rekop válasza Sickboy25 (#2073) üzenetére


rekop
senior tag

MrMC-vel nekem is voltak problémáim, többek között a filmeket sok esetben nem az elejétől indította, hiába választottam ezt a lehetőséget. Én úgy vettem észre, kicsit bug-os még ez a lejátszó, azóta áttértem Infuse-ra, azzal nincs gond.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2075) Sickboy25 válasza rekop (#2074) üzenetére


Sickboy25
addikt

Az elejéről indítás, már ha ott van, ahol hagytam, akkor azzal nem szokott gond lenni...

Infuse milyen a MrMC-hez képest? Mert amúgy nagyon tetszik ez a borítós lehetőség nem tudom a másikban is van-e. Illetve, ahol megállítom ott maradjon ez lenne a fontos.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2076) blakey válasza Sickboy25 (#2073) üzenetére


blakey
titán

Semmi extrát nem kell csinálni, a MrMC Kodi fork így kb. az első 3 perc és az utolsó 3 perc esetén nem működik a funkció, minden egyéb időpont esetén működik, kilépsz majd újra elindítod akkor felajánlja a folytatást vagy az előről kezdést. Soha nem volt gondom MrMC-vel és mással sem, semmi extrát nem állítottam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2077) devil-k


devil-k
nagyúr

Érdemes az Infuse Pro-t megvenni?

Ennyitől több a ingyenes verzióhoz képest?
Az alkalmazás Pro verziója elhozza az AirPlay 2 támogatást – hogy az egész ház tudjon dübörögni egy jó akciófilm közben – és DTS-HD, 24 bites Dolby Audio lejátszást, ha van ilyen hangsáv a videó mellé.

- mozi bolondéria -

(#2078) Sickboy25 válasza blakey (#2076) üzenetére


Sickboy25
addikt

Pedig hidd el nem működik. Néztünk szombaton egy filmet 50. percben elálmosodtunk lekapcsoltam másnap elölről indította... Sorozatoknál folyamatosan ez van, azt hittem ez csak rájuk vonatkozik. És kettő 4K van a háztartásban és mindkettőnél ugyanez a móka!

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2079) blakey válasza Sickboy25 (#2078) üzenetére


blakey
titán

Elhiszem, az elmúlt héten MrMC-n néztem a filmeket, sorozatokat, mindig onnan folytatta ahol abbahagytam.
(#2077) devil-k
Érdemes az Infuse Pro-t megvenni? - én megvettem a "lifetime"-ot, sokat gondolkodtam rajta, de összeségében megéri, arra várok, hogy végre legyen Emby támogatás és akkor tökéletes lesz, persze nem az, de nagyon jó a támogatottsága.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2080) aujjobba válasza devil-k (#2077) üzenetére


aujjobba
addikt

Nagyon jó az Infuse, nálam a NAS-on futó Plex szerverre csatlakozik, kiválóan kezeli.
Eleinte sima SMB megosztásra kötöttem, végül két dolog miatt váltottam a Plex-es megoldásra:
1. Ha SMB-re kötöm, akkor maga az Infuse kategorizál, tölti le a borítóképet, stb. Ha több eszközön használom az Infuse-t, hiába van iCloud szinkronizáció, minden eszköz végigcsinálja a kategorizálást.
2. Mivel a Plex szerver magán a NAS-on fut, így azonnal tud reagálni ha a NAS fájlrendszerén változás történik, új film kerül oda, átmozgatom, törlöm, stb. Tehát amikor elindítom az Infuse-t, azonnal a friss adatokat tudja átszipkázni, nem kell végigmennie minden alkalommal a fájlrendszeren, hálózaton keresztül.

(#2081) devil-k válasza aujjobba (#2080) üzenetére


devil-k
nagyúr

Plexet nem akarok.

Gondolom az NFS megosztást is látja a NAS-on keresztül és úgy is mehet a buli?

blakey
Az mit jelent pontosan?

- mozi bolondéria -

(#2082) blakey válasza aujjobba (#2080) üzenetére


blakey
titán

Ezek mind igazak MrMC-re is, nem ez az előnye vagy esetleg hátránya.
Képminőségben szerintem, jobb, mint a MrMC, nem sokkal, de jobb.
Felirat kezelésben nekem hiányzik, hogy nem tudja a fájl mellé tenni a feliratot, MrMC tudja.
Van 1-2 LG-s DV anyag amit a MrMC Dolby Visionbe játszik le, az Infuse SDR-ben játsza le.
Infuse-nál nincs Emby, ez azért lenne jó, mert jobb a Plexnél, legalábbis negyed annyi RAM-ot igényel a Plexhez képest, nem mindegy, hogy a NAS-ból 3-3,5GB RAM-ot foglal vagy csak 8-900MB-ot, úgy, hogy a DLNA is megy, mert szükségem van rá, de anélkül is ugyanez az arány. Emby kezeli az ISO-kat is s egy picit gyorsabb az egész kezelhetőség meg az adatbázis is jobban parméterezhető. Minden másban nagyon hasonló.

(#2081) devil-k
Mire gondolsz, mi mit jelent? Az Emby hasonló a Plexhez, azt használom központi adatbázisnak, minden eszközömön, minden programmal elérem, legyen az TV, Kodi, Android, macOS, bármi, csak Infuse-ra nincs meg, de addig MrMC-t használok ebben az esetben.
Megy az NFS, minden megosztás működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2083) aujjobba válasza blakey (#2082) üzenetére


aujjobba
addikt

"nem tudja a fájl mellé tenni a feliratot" - ezt hogy érted? Le tudja tölteni az OpenSubtitles-ről, ha elérhető ott.

(#2084) Alex91 válasza aujjobba (#2083) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom arra gondol, hogy felirja a hattertarra a film melle...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2085) blakey válasza aujjobba (#2083) üzenetére


blakey
titán

Ahogy írtam, letölti de nem teszi a fájl mellé így más eszközön sajnos nem lesz elérhető. Persze Emby-vel vagy Plex-szel ez megoldható de szeretem saját magam menedzselni a feliratokat, mert sajnos elég gyakori, hogy rossz kódolásúak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2086) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok!
Ma megvásároltam egy Apple TV 4K-t!
Minden nagyszerűen működik. Az egyetlen problémám, hogy bármelyik filmet indítom el NAS-ról Infuse6 alkalmazással a hangformátum ami megjelenik az erősítőn (Denon x1300) MULTI IN! Miért nem ismeri fel az erősítő a formátumot amit az ATV küld neki? Esetleg átkódolja az ATV az eredeti hanganyagot?

(#2087) blakey válasza Jegesmaci81 (#2086) üzenetére


blakey
titán

többcsatornás PCM-et küld az erősítő felé, igen, átkódolja, azaz nem az erősítő végzi a feladatot hanem a lejátszó, 24bites LPCM lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2088) Jegesmaci81 válasza blakey (#2087) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ezt nem lehet kikapcsolni? Jobban örülnék ha az erősítő végezné.

(#2089) blakey válasza Jegesmaci81 (#2088) üzenetére


blakey
titán

Nem, az Apple úgy döntött, hogy így a legjobb. Nem biztos, hogy az erősítőd jobban végezné a feladaot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2090) Jegesmaci81 válasza blakey (#2089) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ez teljesen igaz mert egy belépő kategóriás Denonom van. Viszont a jövőben azt is lecserélném.
Akkor ez azt jelenti, hogy fel is konvertál? Vagy azért a DD-t meghagyja DD-nek, a DTs-t DTS-nek és így tovább?

[ Szerkesztve ]

(#2091) blakey válasza Jegesmaci81 (#2090) üzenetére


blakey
titán

Minden többcsatornás LPCM, tehát mindegy, hogy AC3, DTS, True HD vagy DTS-HD, minden esetben a csatornaszámnak megfelelő PCM-et kapod. MrMC-vel (Netflixel is) megy az eAC3+Atmos is. Ha engem kérdezel akkor azon kívül, hogy nem látod az erősítődön a DTS, DD, stb kiírásokat attól még nem kapsz rosszabb minőséget, sőt. Ha mindenképp szeretnéd passtrough módban használni a lejátszót akkor nem az Apple TV a te lejátszód. Egyébként DD-t, DD+-t tovább tud küldeni, de nincs értelme ezekkel vesződni. Egyébként simán elképzelhető, hogy az Applenél meggondolják magukat és engedélyezik a passtrough módot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2092) Jegesmaci81 válasza blakey (#2091) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Teljesen megfelel így. Netflixet idáig xboxon néztem és az is maga kódolt. Ha mindent megeszik és nem ront a minőségen, nem érdekel, hogy mit ír ki az erősítő.

Még 1 kérdésem lenne. Tudja valaki hogy hogyan kell aktiválni az 1 év ajándék TV+ -t? Hivatalos márka képviselettől vettem.

(#2093) BossBoss


BossBoss
őstag

Bemész a ATV+ appba. Ott fel fogja ajánlani az 1 évet, elfogadod. Ennyi. :)

(#2094) Jegesmaci81 válasza BossBoss (#2093) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Sajnos nem ajánlotta fel. Már a supportot hívtam. Ők sem tudták miért nem ajánlotta fel. Aztán megvilágosodtam! Kb 100x olvastam el az angol instrukciókat ami szabad fordításban így szól:
Kapcsold be az új eszközödet.
Figyelj oda hogy a legfrissebb szoftver legyen rajta.
Indítsd el az TV+ alkalmazást.
Fogadd el az 1 éves előfizetést!

NA MI MARADT KI????? B******** hát a szoftverfrissítés!
Az a durva, hogy a supportnak is elkerülte a figyelmét. :-)
Szóval már működik!!! :DD

(#2095) Clemi válasza blakey (#2091) üzenetére


Clemi
veterán

Tehát ha jól értem, akkor az ATV beállítások/video és hang/hangformátum menüpontban a hangformátum maradjon automatikus-on? Így nekem az erősítő PCM-et ír ki mint forrás, viszont most próbáltam váltogatni egy filmnél a DD és a DTS hang között, de semmi különbséget nem hallottam dinamikában.
Egyébként egy Pioneer VSX 920-as erősítőm van.

(#2098) blakey válasza Clemi (#2095) üzenetére


blakey
titán

Tehát ha jól értem, akkor az ATV beállítások/video és hang/hangformátum menüpontban a hangformátum maradjon automatikus-on?
Lényegében igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2099) Clemi válasza blakey (#2098) üzenetére


Clemi
veterán

:R

(#2100) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Ma beruháztam egy Xbox kontrollerre. A kérdésem, hogy a rezgés opció (vagy mi a szösz), annak működnie kellene?, maga az irányítás működik. Azt néztem, mintha alvás után nem kapcsolódna össze az ATV-vel... na majd tesztelem

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.