Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Csabroncka válasza MasterMark (#1500) üzenetére


Csabroncka
addikt

1490, 1492

"in medias res"

(#1502) MasterMark válasza Csabroncka (#1501) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs benne szó mintavételezésről. Kevered a szezont a fazonnal.

Switch Tax

(#1503) Csabroncka válasza MasterMark (#1500) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Nem fog belenyúlni se a csatornákba se semmibe"

"Ha 5.1-re állítod, akkor dekódolja is, meg újrakeveri a csatornákat, és csak utána küldi ki az erősítőnek."

befejetem, mert parttalan....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1504) MasterMark válasza Csabroncka (#1503) üzenetére


MasterMark
titán

Nem partatlan, csak nem erted mirol van szo.

A csatornak kiszotasaba nem fog belenyulni, nem mixeli urja. Ha 5.1-re allitod akkor meg igen.

A mintavetelezesrol szo sem volt. Az ATV mindent ujramintavetelez, de ez most nem relevans a kerdesben.

Ha nem ertesz hozza, legalabb ne magyarazz bele hulyesegeket.

Switch Tax

(#1505) allein


allein
addikt

Sziasztok. Vásároltam egy apple tv 4k 32gb készüléket. Van bármi amit be kell állítani a beüzemelés után?

Jól tudom, hogy hálózatról is tudok lejátszani anyagokat? ITT lehet látni ahogy elvégez egy pár beállítást.

(#1506) Snoop-y - köszi, az már van :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1506) Snoop-y válasza allein (#1505) üzenetére


Snoop-y
veterán

Apple id-d ha nincs akkor csinalni kell egyet oszt jonapot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1507) Snoop-y válasza allein (#1505) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jol tudod,

MrMc vagy Infuse Pro javasolt (nekem utobbi van az MrMc valahogy nem jott be)
De akar egy Plex klienst is felrakhatsz ra (mar ha van vele hova csatlakozni)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1508) Csabroncka válasza MasterMark (#1504) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha nem ertesz hozza, legalabb ne magyarazz bele hulyesegeket. :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1509) allein válasza Snoop-y (#1507) üzenetére


allein
addikt

Synology NAS van, DS video alkalmazásban indexelve az a mappa amiben a filmjeim vannak. Apple TV alatt letöltve a DS video, belépek a szerverre és nem tudom lejátszani a filmeket. Mi lehet a gond? Nyilván valami beállítás lesz.

The format of this video is not supported. Mindegy, hogy FHD BD remux vagy UHD 2160 remux, nem indul semmi.

Szerk: Infuse PRO lejátssza :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1510) Csabroncka válasza allein (#1509) üzenetére


Csabroncka
addikt

Felejtsd el a DS videót, ha nyugalmat akarsz!

"in medias res"

(#1511) allein válasza Csabroncka (#1510) üzenetére


allein
addikt

Köszi az infót, marad az Infuse PRO :R

Egy kérdésem van még: Video&Audio format, mire érdemes állítani? TV - LG B7. mert a korábban linkelt videóban, a csávó azt mondja 4K SDR 60HZ. De nem értettem pontosan miért.

Az interrface SDR-ban marad, említi még a napfényt de nem tudom összerakni :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1512) blakey válasza allein (#1511) üzenetére


blakey
titán

4K/SDR/60Hz/YUV444, mert ez az alap, majd ha HDR jelet kap akkor arra vált. Nem kell mindent azonnal HDR-re konvertáni. Tartalom egyeztetés és dinamika tartomány egyeztetés legyen bekapcsolva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1513) allein válasza blakey (#1512) üzenetére


allein
addikt

Rendben, köszönöm szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1514) Clemi válasza blakey (#1512) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam vajon azért van csak max 1080P felbontás a beállításokban, mert a TV-n ennyi a max?
Mondjuk YUV444-et se találtam :)

(#1515) allein válasza Clemi (#1514) üzenetére


allein
addikt

Ezt én sem találtam amúgy: YUV444

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1516) blakey válasza Clemi (#1514) üzenetére


blakey
titán

Nálam vajon azért van csak max 1080P felbontás a beállításokban, mert a TV-n ennyi a max? - igen
Mondjuk YUV444-et se találtam :) - HDMI-kimenet YCbCr, Kromatikus 444

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1517) Clemi válasza blakey (#1516) üzenetére


Clemi
veterán

:R

(#1518) allein válasza blakey (#1516) üzenetére


allein
addikt

:R jó kis kütyű ez :D bánom, hogy nem vásároltam már korábban. Házimozival össze kellene kötnöm viszont :U nem tudom érdemes lenne vagy nem.

(#1519) Snoop-y - AVR.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1519) Snoop-y válasza allein (#1518) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erdemes ha az AVR alkalmas ra.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1520) Csabroncka válasza allein (#1518) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hát hogy a viharba ne lenne érdemes, állítsd auto-ra a forrás típusát és simán felismeri az Azur!

más, de részben kapcsolódik: abban azért titkon reménykedek, hogy előbb-utóbb a HBO GO-n is elérhető lesz a többcsatornás eredeti hangsáv.

"in medias res"

(#1521) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok,

Shieldrol tervezek valtani apple tv 4kre, de nem vagyok biztos par kerdesben.. Az egyetlen ok amiert valtani szeretnek, az az hogy shielden a netflix nem tamogat atmost, TVrol visszafele az AVRbe ugyanigy nincs atmos..
Apple TV-n ugyanugy tudok letoltott filmeket nezni nasrol, illetve az ilyen fajta lejatszas tamogatja az atmost es DV-t?
Van barmifele problema netflix / amazon atmos tartalmakkal apple TVn?
Van elonye a 64GBs verzionak ha csak streamre vagy nasrol filmeznek..?

(#1522) Csabroncka válasza Tufa_ (#1521) üzenetére


Csabroncka
addikt

Netflix atmos van!

MrMC (hálózati média lejátszása) atmos hamarosan lesz, jelenleg nem elérhető!

Hangban az ATV bitstream-et nem támogat, csak dekódolt LPCM-et küld ki!

32 vs 64 attól függ akarsz-e képet+ egyebeket tárolni rajta, magukra az appokra tökéletesen elég a 32.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1523) Tufa_ válasza Csabroncka (#1522) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Mas lejatszoval sem megy az Atmos atvn?

A "hamarosan", tudod esetleg hogy kb mikor..?

(#1524) blakey válasza Tufa_ (#1523) üzenetére


blakey
titán

Tesztelés alatt és DD+-os Atmos lesz, működik. MrMC 3.8-al lesz elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1525) rekop


rekop
senior tag

Sziasztok!
Megvettem az első ATV-met, a 4K-s verziót. Elsősorban, hogy a homekit kiegészítőimet tudjam vezérelni távolról is, másodsorban médialejátszónak(leváltva egy s905-öt) és mivel csak iphone-ok vannak a családban, mindenképpen egy hasznos eszköznek bizonyult.
A médialejátszással, pontosabban az Mrmc-vel viszont vannak gondjaim. A TV-m egy Samsung 50ku6000, az ATV beállításainál a "Képkockasebesség egyeztetése"-t bekapcsoltam. Plex connect-el csatlakozom a szerverre.
Amikor elindítok egy filmet, nagyon lassan vált át 24p-re(~3mp-ig csak fekete a képernyő), és ha egy filmet amit már elkezdtem nézni de megállítottam és újból kezdeném a lejátszást az elejéről, nem a 0mp-ről indul a film, hanem ~3-10mp-nél kezdi el(filmenként változó).

Érdekes, hogy a Plex app-al gyorsabb a 24p-re váltás(kb fele), illetve a film is mindig az elejétől indul. S905 LE+Kodi plexconnect esetén sincs probléma semmivel.

Ami miatt használni szeretném az Mrmc-t a felirat megjelenítés, mert ez a Plex-nél borzalmasan van megoldva, és állítási lehetőséget sem találtam benne(a méreten kívül).

Már próbáltam újratelepíteni hátha csak a beállításoknál valamit elrontottam, de nem segített.
Más is tapasztalta esetleg ezt?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1526) MasterMark válasza rekop (#1525) üzenetére


MasterMark
titán

MRMC képkocka sebesség beállításait nézd meg.

Switch Tax

(#1527) blakey válasza rekop (#1525) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki a 4 másodperces késleltetést, MrMC-ben ez az alap emlékeim szerint, CE alatt ez már ki van kapcsolva azért volt gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1528) rekop válasza blakey (#1527) üzenetére


rekop
senior tag

Köszönöm, kipróbáltam de a helyzet változatlan. Most megnéztem több filmmel is és 20-40mp-nél kezdi, ha azt választom, hogy az elejéről indítom.
Ezek a beállításaim: [kép]
60hz-en hibátlan minden, 24hz-en később kezd. Oké vissza tudom tekerni az elejére, de az úgy egy kicsit “fapados”. Vagy a tv lehet a probléma? Viszont akkor Plex app-ban miért jó?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1529) Tufa_ válasza blakey (#1524) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Koszi! Utana neztem, latom irjak hogy mukodik. Kozben meglett az ATV ugyhogy kicsit kesobb tesztelgetem hogy mukodik. Kivancsi vagyok eszreveheto-e gyakorlatban a truehd atmos vs dd+ atmos kozotti kulonbseg..

(#1530) rekop válasza rekop (#1528) üzenetére


rekop
senior tag

Megnéztem NFS megosztásból is, úgy jól indítja 24p esetén is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1531) blakey válasza rekop (#1530) üzenetére


blakey
titán

Már épp írni akartam, hogy a képen nem látok semmi rosszat. Ha NFS-el jó akkor azt használd, bár SMB-n is ugyanolyan jónak kéne lennie.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1532) rekop válasza blakey (#1531) üzenetére


rekop
senior tag

Mrmc-ben nem tudom megoldani, hogy a filmeket és a gyerek meséit külön média forrásként mutassa a fő képernyőn, hiába van két külön könyvtárban. LElec alatt csináltam lejátszólistákat, úgy működőképes volt, de itt azok nem látszodnak a fő képernyőn.(valószínű csak az én ismereteim hiányosak, és egyébként valahogy megoldható, de nekem nem sikerült)
Viszont Plexconnect-el minden szépen elkülönítve van, és automata a médiatár frissítés.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1533) blakey válasza rekop (#1532) üzenetére


blakey
titán

Ha Plex az adatbázis akkor MrMC alatt is azt használd, ne a Plex kiegészítőt hanem a beállitásoknál található MrMC fejlesztésűt, az úgy működik mint a MrMC de Plex adatbázissal és azokat a mappákat hozza fel amiket a Plexnél beállitottál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1534) MasterMark válasza blakey (#1533) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag az ugyanaz mint a PlexKodiConnect, csak beépítve a MrMC-be.

És az jól is működik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1535) rekop válasza blakey (#1533) üzenetére


rekop
senior tag

Nem telepítettem külön Plex addon-t ha erre gondolsz, hanem csak a beállításokban bejelentkeztem a plex kiszolgálóhoz. A mappákat így felhozza szépen, nem is lenne probléma ha nem lenne lejátszásnál ez a "csúsztatott" kezdés.
Viszont próbáltam váltogatni a skin-ek között, és volt pár aminél nem jelentkezett ez a hiba.
Mondjuk nekem csak az "Ariana" ami szóba jöhet, ott pedig sajnos nem jó nálam. :(
Szerintem elengedem ezt a történetet, és megpróbálom az Infuse-t, elvileg abban is van natív Plex integráció, és a felület is jobban tetszik mint az MrMC.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1536) blakey válasza rekop (#1535) üzenetére


blakey
titán

Igen, a felület is beleszólhat. Infuse-nál is megtörténhet ua. Volt aki erre panaszkodott, de próbáld meg, nálam egyiknél sem jelentkezik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1537) rekop válasza blakey (#1536) üzenetére


rekop
senior tag

Azért egy kicsit bosszant a dolog, hogy mi okozhatja ezt nálam, és másnál miért nem jelentkezik...
Letöltöttem az Infuse ingyenes verzióját, viszont sajnos a lejátszás nem működik, mert elő kellene fizetni.
Hogyha ezt elindítom (mondjuk az éveset, amit egy hónapig lehet használni ingyen), majd az ingyenes próbaidőszak lejárta előtt lemondom, utána meg tudom majd venni az egyszeri díjas "Pro" változatot? (nem a lifetime-ra gondolok hanem mondjuk az 5-ös vagy 6-osra)
Olvastam, hogy nemsokára jön a 6-os(2019Q1), lehet érdemes lenne azt megvárni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1538) Wildenn


Wildenn
újonc

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni a következő témában, mert hiába keresgéltem a neten egyszerűen nem találok konkrét információt.

Tervezem egy ATV 4K megvásárlását.

Most vásároltam egy Philips 65"PUS7303 UHD TV-t.

Nem az első ATV-m, eddig a sima verzióval elvoltam tökéletes.

Filmeket, sorozatokat úgy játszottam le, hogy iMac-ről elindítottam a Beamer nevű programot és az azonnal tolta át a TV-re a filmet.

Láttam, hogy a Beamer 4K-t nem tud átközvetíteni már így most kérdéses számomra a dolog.

Javarészt az egész Apple TV-t filmek és sorozatok miatt használnám, mert kényelmes elindítani a filmet macről. Többi funkciója kevésbé érdekel az ATV-nek, ez viszont nagyon.

Tapasztalat alapján, hogyan indítsak el filmet? Milyen programmal, ha a beamer nem működik?

Megvagyok lőve, mivel nem nagyon találok konkrétan ezzel foglalkozó fórumot neten.

PLEX-szel szarakodtam az este, de elgurult a gyógszer.

Mi a legegyszerűbb módja tehát hogy 4K (!) filmet nézhessek - netflix, és itunes nem érdekel, saját letöltéseim vannak prióban.

Köszönöm a választ előre is.

(#1539) blakey válasza Wildenn (#1538) üzenetére


blakey
titán

SMB/NFS és MrMC, Infuse de Plex, Emby is alkalmas erre a célra, utóbbiak eserében kell a szerver és a kliens is. Semmit nem kell tükrözni, átküldeni a gépről, az ATV mindent megold.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1540) Alex91 válasza blakey (#1539) üzenetére


Alex91
félisten

Neki meg, ahogy elnezem, lehet, hogy nem... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1541) blakey válasza rekop (#1537) üzenetére


blakey
titán

Azért egy kicsit bosszant a dolog, hogy mi okozhatja ezt nálam, és másnál miért nem jelentkezik... - Elhiszem, de összetett a dolog, külső eszköz is okozhatja. Van akinél az SMB nem működik megfelelően NFS meg tökéletesen, fordítva is igaz. NAS-ról használom és nálam nem jelentkezik hiba, de persze bármikor történhet valami.

Hogyha ezt elindítom (mondjuk az éveset, amit egy hónapig lehet használni ingyen), majd az ingyenes próbaidőszak lejárta előtt lemondom, utána meg tudom majd venni az egyszeri díjas "Pro" változatot? (nem a lifetime-ra gondolok hanem mondjuk az 5-ös vagy 6-osra) - ez jó kérdés, én megvettem évekkel ezelőtt így nem tudom, hogy ez járható út-e vagy sem. Szerintem működhet a dolog.

Olvastam, hogy nemsokára jön a 6-os(2019Q1), lehet érdemes lenne azt megvárni. - az lenne az igazi ha a zenéket is lejátszaná.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1542) rekop válasza blakey (#1541) üzenetére


rekop
senior tag

Tegnap este még próbálgattam, Mrmc-ben engedélyeztem a Plex addon-t, és azon keresztül meg hibátlanul kezd minden filmet. Na mindegy nem szenvedek vele többet, köszönöm az eddigi segítséget!

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1543) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni  tv4K és Samsung tv plusz ugye Macbook Pro Early 2015 13 retina összeköttetésben.Mert szakadoznak a filmek az Infuse Pron.De a Plexen is.UTP kábelon vannak csatlakozva Saecom Telekomos routerba 1000 net abból most mértem 900/910 meg is van az ATV4K-n mérve Speedtestel.Cat5E és Cat6 -os kábellal vannak összekötve.A Filmek egy külső vinyon vannak tárolva ami egy 2,5 egy USB3.0 házban a laptopba és lehet ,hogy az a ludas esetleg?Vagy arról is mennie kellene akadás mentesen és gyorsan betöltve?Plexel transkodólási hibát írt ki ugyan arra a filmre pld.Mit kell beállítani még,hogy pikk pakk menjen ahogy másnál is??Plusz azt sem értem ,hogy megkettőzi a mappákat az Infuseon belül a filmek is meg a mappák is duplán vannak..Remélem érthető amit leírtam és tudtok megoldást nekem. :) Mivel úgy gondolom ,hogy minden hardvernek kellő képpen megfelelek..Akkor mégis miért akadozik a betöltés is meg a film amikor megy az is meg meg áll ..

(#1544) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Valaki válaszoljon erre, ha tud...

Apple 4k TV Mrmcvel. :D Szépen minden filmnél letölti a borítót, a tartalmat, szereplőket mindent... Egyetlen egyet kivéve. Harry Potter 7 . része ugye kétrészes. Első részt nagyon szépen megtalálta, de a második részhez a Csupasz pisztolyt találja. már minden fájlnevet átírtam pontosan ug, yanúgy, ahogy az első résznél van. De semmi, akkor is azt mondja, hogy csupasz pisztoly... :((( Miért van ez vagy mi alapján keres akkor?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1545) MasterMark válasza Sickboy25 (#1544) üzenetére


MasterMark
titán

De ha elindítod, akkor jó indul el? Csinálj kézzel egy egyeztetést.

Switch Tax

(#1546) Sickboy25 válasza MasterMark (#1545) üzenetére


Sickboy25
addikt

Már megnéztem azt is és igen a HP7 II part az :-)

Kézzel, hogy kell?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1547) MasterMark válasza Sickboy25 (#1546) üzenetére


MasterMark
titán

Kontextus menü és egyeztetés vagy ehhez hasonló. Ott beírod a filmcímet, rákeresel és kiválasztod a listából azt amelyik tényleg a film. Akkor lefrissíti és azt rakja be.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1548) blakey válasza Sickboy25 (#1544) üzenetére


blakey
titán

Ez legyen a neve: Harry.Potter.and.the.Deathly.Hallows.Part.II.2011, nálam tökéletesen működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1549) Sickboy25 válasza blakey (#1548) üzenetére


Sickboy25
addikt

oké megváltoztattam a végét, de amúgy ez volt beírva... Most frissít... ééés csupasz pisztoly :O :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1550) MasterMark válasza Sickboy25 (#1549) üzenetére


MasterMark
titán

Kézzel add már meg.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.