Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Alex91 válasza Clemi (#1250) üzenetére


Alex91
félisten

O nem ezt szeretne, hanem ha nem talalja, akkor ami feliretot letoltott, azt hozza lehessen a programban adni a filmhez...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1252) kleinguru válasza Alex91 (#1251) üzenetére


kleinguru
addikt

Pontosan :K

Ritkán nem talál szerencsére, a többit megoldom manuálisan.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1253) blakey válasza Clemi (#1250) üzenetére


blakey
titán

Nem teszi a fájl mellé, letölti de egy külön folderbe amit nem érsz el, mostanában nem néztem de korábban így működött és nem láttam, hogy ez változott volna.

Hiába húzza le rolót nem tud alternatív feliratot választani a film mellé és ő ezt szeretné, azzal tisztában van, hogy ua. a névvel működik a dolog. MrMC ezeket zsigerből tudja. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1254) Snoop-y válasza blakey (#1253) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pont ez a bajom nekem is
Megy is a kukaba...

Szerintem ez tok alap dolog egyebkent. 10 evvel ezelott is tudta ezt mar a VLC is.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1255) kleinguru válasza Snoop-y (#1254) üzenetére


kleinguru
addikt

Ahogy írtam is, számomra ez az egyetlen hiányossága, amit észrevettem. Elég sok feliratos filmet nezek és mióta megvan most szembesültem vele először, tehát az “automata” jól működött. Engem sokkal jobban bosszantott a mrmc kezelőfelülete logikája (megjegyzem bizonyára azért, mert nem ismerem a kodi elveket).

Lényeg: nálam ettől marad :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1256) reggi válasza Clemi (#1250) üzenetére


reggi
aktív tag

Szia! Igen, úgy látod mintha letoltene, de igaza van a többieknek fizikailag nem fogod látni a film könyvtárában . Amúgy a külső feliratokat ha berakod a film mellé, kivalaszthatova válik...

(#1257) blakey válasza Snoop-y (#1254) üzenetére


blakey
titán

Ha jól vettem ki a fejlesztők szavaiból akkor ez egyelőre szándékos, reméljük változtatnak az állásponton.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1258) MasterMark válasza blakey (#1257) üzenetére


MasterMark
titán

IPv6-tal a youtube végtelenítve tölt videólejátszásnál. Egyébként böngészhető rendesen, a kisképek látszanak az előnézeti képek elindulnak rendesen.

Bárkinek bármi ötlet?

Switch Tax

(#1259) blakey válasza MasterMark (#1258) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nagyon sok alkalmazás, eszköz nem szereti az ipv6-ot, próbáld meg a belső hálózatot ipv4-re konfigurálni, csak a kimenő kapcsolat legyen ipv6, hátha úgy jó, ha nem akkor a szolgáltatótól kérd vissza az ipv4-et, régen nekem is vissza kellett kérni, mert sokminden nem működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1260) MasterMark válasza blakey (#1259) üzenetére


MasterMark
titán

Minden alkalmazásnak az AppStore-ban kötelezően támogatnia kell az IPv6-ot 2016 óta. IPv4 és IPv6 egyszerre van nálam amúgy, úgyhogy nem értem miért nem fallback-el IPv4-re.

De egyébként úgy néz ki megvan, valamiért a tűzfal fogja meg. Érdekes mert mindenhol máshol megy a youtube rendesen. Xbox One-on ugyanez az app van mint Apple TV-n és ott is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1261) blakey válasza MasterMark (#1260) üzenetére


blakey
titán

Oké, tehát akkor hálózatot szerint működnie kéne csak most történhetett valami.
A router tűzfala fogja meg? Azt elvileg beállíthatod, hogy hagyja figyelmen kívül, nem?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1262) MasterMark válasza blakey (#1261) üzenetére


MasterMark
titán

Valami bonyolutlabb bug lehet, mert a reklám miatt nem indult a videó. De ez már nem ide tartozik.

A routeré igen.

Itt lehet követni ha esetleg valakinek hasonló gondja akad: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1263) blakey válasza MasterMark (#1262) üzenetére


blakey
titán

Azok a rohadt reklámok. :(
Akkor a reklámblokkoló miatt van, én ezeket nem blokkolom, szóval ezért lehet, hogy nálam nem jelentkezik a hiba.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1264) MasterMark válasza blakey (#1263) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen reklámblokkoló? AppleTV-n nincs semmi ilyesmi.

DNS-el meg nem lehet megfogni, mert saját maguk hostolják.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1265) blakey válasza MasterMark (#1264) üzenetére


blakey
titán

A router tűzfala egyben reklámblokkoló is, hozzáadhatsz Whitelist-et ha olyan a rendszer, vagy csak van valami módja, hogy megfelelően működjön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1266) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Masnal is elofordul netflix hiba?
Netflixet elinditom barmelyik filmet elinditom pl big bang theory es nincs kep csak hang meg felirat.
Tv vagy telefon netflix kliens gond nelkul mukodik. Apple tv restart utan mukodik rendesen.

Van arra valami mod hogy csak az appot restartoljam?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1267) Alex91 válasza Snoop-y (#1266) üzenetére


Alex91
félisten

Dupla home gomb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1268) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok!

Az apple tvre nem tudok streamelni teelcom tv go appot, valamint a digi online appból is rossz a kèp felbontás át streamelèskor.. Erre van valami jó megoldásotok?

Üdv: Csabee.

(#1269) csizo


csizo
tag

Mi a külöbség a MQD22CS/A és s MQD22MP/A modellszám között?

(#1270) Gomba válasza csizo (#1269) üzenetére


Gomba
senior tag

Fizikailag ugyanaz, csak más piacra készült. Mindkettő az A1842-es apple TV.
Tipp: A CS cseh-szlovák, az MP magyar/lengyel. Erre én nem találtam elérhető listát. Iphonera van, de ott nem pont ezek a kódok vannak, ha valaki tudja pontosan ossza meg.
Ez kb. max a dokumentációra lehet igaz ami benne van, hogy más. A többi ugyanaz szerintem

Ép hardverben ép szoftver

(#1271) csizo válasza Gomba (#1270) üzenetére


csizo
tag

THX

(#1272) HoryThePooh válasza csizo (#1271) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Megvan? ;-)
Üdv, HTP

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1273) Immy


Immy
őstag

Sziasztok, a 4.-ik gen apple tv szerintetek még mennyi ideig lesz támogatott? FullHD tv mellé venném, 4K-nak az esélye nulla, ezért nem gondolom hogy nekem a drágábbra van szükségem.
Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1274) blakey válasza Immy (#1273) üzenetére


blakey
titán

Pedig jobban játnál a 4K-val, még úgy is, hogy egyelőre FHD lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1275) Alex91 válasza Immy (#1273) üzenetére


Alex91
félisten

4k-t kell venni... nincs ertelme a regebbinek, jelentektelen az arkulonbseg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1276) Immy válasza blakey (#1274) üzenetére


Immy
őstag

Ok, mondjatok egy indokot a 4k-n kivul.
Üdv..

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1277) MasterMark válasza Immy (#1276) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem mindegy melyiket veszed, nagy különbség nincs. (4K és a Dolby Atmos összesen azt hiszem.)

A 4K lehet, hogy tovább lesz támogatva, viszont jelenleg ugyanazon az oprendszeren vannak.

szerk.: A 4K-n gigabites ethernet van, a negyedik generációson csak 100-as.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1278) Alex91 válasza Immy (#1276) üzenetére


Alex91
félisten

10 ezer ft minuszert nem erdemes megvenni a regit, ha fel aron kapod, akkor mas a helyzet :). Amugy erosebb korszerubb cpu, 3 GB RAM a 2 GB helyett, ami gyorsabb is, bluetooth 5.0, gigabites lan stb. Hosszabb tavon is jobban megeri...

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1279) blakey válasza Immy (#1276) üzenetére


blakey
titán

Minimális az árkülönbség, gigabites LAN, jobb, gyorsabb SoC, nincs olyan amivel megakadna. Újonnan nem éri meg az ATV 4-t venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1280) Snoop-y válasza Alex91 (#1278) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igy van. En is most vettem 4K-t 149 CHF volt. Karacsonykor szerintem mar kb utanad fogjak hajitani...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1281) Immy válasza Snoop-y (#1280) üzenetére


Immy
őstag

Azt hiszem meggyőztetek. Talán a gigabit lan, ami meggyőzött. A kérdés hogy használtan hol lehet esetleg beszerezni? Hardverapron lerestem, de ott senki se árul.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1282) kleinguru válasza Immy (#1281) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem nagyon lesz ebből használt. Decens hardver, kiváló termék. Ilyet nagyon nagyon ritkán adnak el és azt is majdnem új árában.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1283) lugosi válasza Immy (#1281) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem akkor lesz belőle inkább használt, ha kijön az újabb verzió.

(#1284) Immy válasza lugosi (#1283) üzenetére


Immy
őstag

Egy dolog most elgondolkodtatott, miután ezt a cikket elolvastam, az újabb 4K verzióban már van ventillátor, amit nagyon nem szeretek. Ahol lehet próbálok passzív rendszert építeni és/vagy minimalizálni a zajt. Az évek során ez nem fog felhangosodni/elkopni?
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1285) blakey válasza Immy (#1284) üzenetére


blakey
titán

Nem lesz semmi gond, ilyen procihoz kell a hűtés. Semmit nem hallani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1286) Alex91 válasza Immy (#1284) üzenetére


Alex91
félisten

Van mar Apple cuccod? Akkor tudod, hogy mennyi a zaj...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1287) HoryThePooh válasza Immy (#1276) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Van ott egy hirdetés ami újként van jelölve, így valamivel olcsóbb mint a bolti ár.
Én tőle vettem 1 hete, korrekt eladó. Garancia meg Apple-éknál nem számlára megy, ha minden tudásom igaz...

Jaa és zaj az minimális elég strapán van kivitelezve. Cool cucc. ;)

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1288) kleinguru válasza Immy (#1284) üzenetére


kleinguru
addikt

Filmnézésre használom, a tv alatt van és semmihangját nem hallottam még soha.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1289) Immy válasza Alex91 (#1286) üzenetére


Immy
őstag

Igen van egy macbook pro-m , ami azert rendesen zug ha elinditom a virtualis gepeket.. :B
Ugyanezt a procit az ipaden hogy-hogy meg tudták oldani passzivan?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1290) Alex91 válasza Immy (#1289) üzenetére


Alex91
félisten

Ez jo kerdes, ezt en se ertem... Bar lehet, hogy itt mas is melegszik, es az nem mobil eszkozbe lett szanva...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1291) blakey válasza Immy (#1289) üzenetére


blakey
titán

Ennek nem hallani a hangját, főleg ha gumitalpakon áll. Érzékeny vagyok én is a hangokra és bennen is ez merült fel elsőként de tökéletesen teszi a dolgát.
Ipad nem képes ennyi mindenre médialejátsás szempontjából, kár összehasonlítani, vedd meg és élvezd, hogy van egy jó eszközöd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1292) MasterMark válasza Immy (#1289) üzenetére


MasterMark
titán

Ott hűti a fém ház, meg a nagy felület. Illetve ott akksiról megy jobban takarékoskodva.

Switch Tax

(#1293) lugosi válasza Immy (#1284) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én sem hallottam még a hangját, de ha tartasz tőle, esetleg valahol előtte próbáld ki ha van rá lehetőséged.

(#1294) Immy válasza lugosi (#1293) üzenetére


Immy
őstag

Sziasztok, a kialakítás és a várható alacsony fordulat miatt elképzelhető, hogy nem lesz észrevehető.
Felmerült bennem, hogy milyen jó lenne ha skype-on a videoconf rész a TV-n mehetne és sokkal nagyobb képernyőn látnám a túloldalt. Mit ajánlatok ehhez? Skype, signal?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1295) atirag


atirag
őstag

Egy ideje szenvedek a 4k lejátszással. Mos odáig jutottam,hogy vettem egy külön switchet a nasnak,hogy ne a routert terheljem. Most úgy néz ki a rendszer,hogy modemből a routerbe onnan egy switchbe onnan egy nas és egy másik switch és a másik switchből megy az apple tv-be és egy smart tv-be.
Infuse-al szinte nem is megy a film mrmc-vel nézhető,de olyan szaggatós nem olyan "smooth". Most éppen a bosszúállók végtelen háború 2160p filmet nézem. Mrmc-ben upnp beállítást alkalmaztam. Jó ez vagy jobb lehet egy másik fajta?
Vezetékek mind cat5e hdmi kábel 2.0 hdmi.

(#1296) Alex91 válasza atirag (#1295) üzenetére


Alex91
félisten

Smb legyen a megosztas. Nem ertem minek bele ennyi switch, de te tudod. Kabelek jok?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1297) kleinguru válasza atirag (#1295) üzenetére


kleinguru
addikt

Nálam annó kontaktos volt az egyik (med600) utp kábele... a helyedben kipróbálnám az ATV végpontját egy laptoppal, hogy mennyi a kapcsolati sebesség, aztán ha ebből nem egyértemű, akkor mennék “közelebb” a nashoz, addig még szűk keresztmetszet hiba nincs meg:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1298) atirag


atirag
őstag

Köszi. Azért a sok switch,hogy levegyem a terhelést a routerről ha letőltés és egyéb dolgokat is csinál.
A kábelek elvileg jók,de már próbálgattam másikokkal is. Érdekes mert mrmc-vel egészen jól meg lehet nézni egy filmet,de vannak idegesítő mikro szaggatások.

(#1299) MasterMark válasza atirag (#1298) üzenetére


MasterMark
titán

Miféle terhelésről beszélsz? A routerben ugyanúgy be van építve egy switch, ami hardveresen gyorsított. Semmilyen terhelést nem tesz a routerre.

Egyébként egy darab switch kellene csak a router mögé, és abba dugni mindent.

Switch Tax

(#1300) blakey válasza atirag (#1295) üzenetére


blakey
titán

Mrmc-ben upnp beállítást alkalmaztam. Jó ez vagy jobb lehet egy másik fajta? - ezért szaggat, NFS/SMB megosztást használj és nem lesz szaggatás, simán megy a 4K HDR/HFR anyag is, semmi gond nincs a 4K lejátszással.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.