Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Alex91 válasza TazLeacher (#2350) üzenetére


Alex91
félisten

TV se rakja be dlna-bol a feliratot?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2352) Csabroncka válasza TazLeacher (#2350) üzenetére


Csabroncka
addikt

DLNA helyett NFS-t használj. A DLNA mind a hálózatot, mind a szerver erőforrásai felzabálja és egy csomó mindenben korlátokat szab!

"in medias res"

(#2353) #54625216 válasza TazLeacher (#2346) üzenetére


#54625216
törölt tag

Sorozatok tömeges átnevezésére ajánlom a filebot-ot.

(#2354) TazLeacher válasza Alex91 (#2351) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sosem próbáltam.

(#2353) kpbendeguz: köszi

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2355) nrbx válasza Alex91 (#2278) üzenetére


nrbx
tag

Szivok rendesen az OMV telepitesevel, szoval lehet, hogy veszek egy Synology vagy QNAP NAS-t. Apple TV-s alkalmazasokkal ettol a ket gyartotol milyenek a tapasztalatok? Esetleg van valami olyan (Apple TV-s szemszogbol), ami egyik vagy masik melle billenthetne a merleg nyelvet?

(#2356) blakey válasza nrbx (#2355) üzenetére


blakey
titán

Mindkét NAS-al jó, teljesen mindegy melyiket veszed, mindekttővel jó a tapasztalatom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2357) devil-k válasza nrbx (#2355) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig nem vészes az OMV. Az említett két NAS-nál nem a hardvert fizeted meg, hanem a supportot.

- mozi bolondéria -

(#2358) galaxys80 válasza #54625216 (#2353) üzenetére


galaxys80
veterán

Jól látom, hogy a csoportos àtnevezés az fizetős?

(#2359) #54625216 válasza galaxys80 (#2358) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nemtom én egy régebbi Synology verziót használók parancssorból, azért nem fizettem semmit. :DDD

(#2360) Semin válasza nrbx (#2355) üzenetére


Semin
senior tag

Nekem pont Synology NAS után lett custrom NAS OMV-vel.
Amire én használom (Plex server) elég drága lett volna egy Syno alternatíva.

(#2361) allein


allein
addikt

Sziasztok. Seed szerverről, hogyan tudok filmet streamelni apple tv-re?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2362) MasterMark válasza allein (#2361) üzenetére


MasterMark
titán

SMB, NFS, Plex, DLNA.

Switch Tax

(#2363) bbmt válasza allein (#2361) üzenetére


bbmt
senior tag

Ha nem helyi a seed szerver akkor az infuse tökélete erre.

A kanál a gyengék villája

(#2364) allein válasza bbmt (#2363) üzenetére


allein
addikt

Köszi, nem helyi. Megpróbálom akkor infuse-al.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2365) galaxys80


galaxys80
veterán

Végül meghozta a Jézuska az Apple tv-t.
Egyelőre birkózok a MrMc -vel.
Lefutattam a gyerek meséit és van, azért jónéhány amit nem vagy rosszul szkennelt le. Jellemzően olyanok aminek több része van. Át kellene neveznem évszámokkal esetleg?

(#2366) galaxys80


galaxys80
veterán

Nos úgy néz ki rendbe raktam a filmeket. :)
2 dolog amit szeretnék még kérdezni a MrMc-vel kapcsolatban.
Az egyik, hogy be lehet azt valahogy állítani, hogy filmek címe az az eredeti àltalam elnevezett legyen?
Illetve hol kell azt beállítani, hogy automatikusan szkennelje az új tartalmakat?

(#2367) galaxys80


galaxys80
veterán

Bár úgy néz ki magam vagyok, azért leírom. :)
Sikerült az eredeti file névet beállítani.
Egyetlen kisebb problémám van. Nálam a filmek külön-külön mappánként vannak (mede8er miatt)
Ilyenkor a filmek először egy üres mappaként jelenik meg. (Ez a gond) Aztán ha bele megyek akkor látszik már a borító. Ha tovább megyek, akkor ott vannak a film infók.
Két megoldást látok egyelőre. Egyik, hogy beleteszek egy borító képet folder névvel manuálisan. Ilyenkor megjelenik az első mappában is a borító.
Masik, hogy az összes filmnél kiveszem őket a külön mappàkból.

Van valakinek ötlete?
Esetleg aki meder8er-ről váltott?

(#2368) devil-k válasza galaxys80 (#2367) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne bonyolítsd az életed. Vedd ki és rakd egy mappába az összes filmet. ;)
Fájl átnevezés. [link]

- mozi bolondéria -

(#2369) galaxys80 válasza devil-k (#2368) üzenetére


galaxys80
veterán

Ok. A filmjeimet megcsinálom így.
De mi lesz a letöltött torrent mappàval?
Az alapból külön mappát ad a filmeknek.

(#2370) devil-k válasza galaxys80 (#2369) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én a torrent mappát és a jelenlévő filmejimet külön kezelem. Letöltöm, áthelyezem a filmek mappába, majd átnevezem, ahogy kell. Nincs kavar.

- mozi bolondéria -

(#2371) galaxys80 válasza devil-k (#2370) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez is egy megoldás. Bár elég öszvér. Én letöltöm és nézni szeretném, ahogy eddig a meder8en.
Ennél akkor egyszerűbb és gyorsabb egy folder jpg-t bele tenni.

[ Szerkesztve ]

(#2372) devil-k válasza galaxys80 (#2371) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogyha a letöltés mappádat szkenneled az MrMc-vel, az nem működik úgy? Vagy nem mindent lel meg pontosan?

- mozi bolondéria -

(#2373) galaxys80 válasza devil-k (#2372) üzenetére


galaxys80
veterán

Ahogy írtam az a gond, hogy először csinál egy üres képű mappát. Aztán ezen belül már minden oké. Jön egy mappa a film borítójával. Aztán a film infói. Ha teszek bele egy képet folder névvel akkor úgy néz ki ahogy kellene. Mindenhol van egy borító.
Nem tragédia , de ez eddig jól működött.
Volt itt aki mederről váltott át. Kiváncsi lennék nála mi volt a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2374) devil-k válasza galaxys80 (#2373) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tekintve, hogy a Mede8er nem egy mai darab, más gyártóval... kíváncsi leszek én is. Olyan ez, mint droidról átváltani iOS-re. Szokatlan, de 2-3 nap és megy minden, mint a karikacsapás.

- mozi bolondéria -

(#2375) bbmt válasza galaxys80 (#2373) üzenetére


bbmt
senior tag

Én is Mederről váltottam, de Infuse-t használok. A NAS-on vannak a 4K filmek meg sorozatok, egyszerűen film és sorozatok nevű mappában. Az összes többi meg seed szerveren van és az van az infuse-ba csatolva. Nincs probléma a média infóval.

A kanál a gyengék villája

(#2376) galaxys80


galaxys80
veterán

Megoldás lehetne a fenti problémára, hogy emby-t használnék?
Ez, hogyan működik pontosan? Kell ilyen kliens a nas-ra is.
Jelenleg sima SMB-n csatlakozom.

(#2377) blakey válasza galaxys80 (#2376) üzenetére


blakey
titán

A megoldás az ha általánosan jól van rendezve a tartalom. Ha úgy akarod használni ahogy lejön, tehát semmi rendezés akkor bizony be kell állítani, hogy nfo alapján készítse az adatbázist és a mintafájlokat hagyja figyelmen kívül.
Emby vagy Plex is ugyanúgy működik, ha normális az elnevezés és a rendszerezés akkor programtól függetlenül mindegyik megtalálja a tartalmakat. Mivel nálad úgy van ahogy "puffan" így minden esetben az nfo-ra kell hagyatkoznod ennek meg ugye feltétele a jó nfo. Emby/Plex előnye, hogy egy adatbázist kell kezelned és bárhol, bármikor elérhető szinte bármilyen eszközzel. Kezdőknek akik a Kodit nem nagyon ismerik azoknak nehéz a használata, Infuse ebből a szempontból sokkal barátságosabb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2378) galaxys80 válasza blakey (#2377) üzenetére


galaxys80
veterán

Egyetlen mappám ami úgy van ahogy puffan. A torrent mappa.
Minden másik mappám rendszerezve van. Az én saját filmjeim külön-külön mappákba, mivel a mede8er-nél így kellett. A gyerek meséi egy külön mese mappában. Itt minden működik is tökéletesen.
Azokban a mappákban, ahol külön almappákban vannak a filmek. (torrent és a saját filmek) ott először egy borító nélküli mappa jelenik meg, majd utána már minden rendben. (tehát ott már vannak filminfók.
Szóval nem az a gond, hogy nem találná meg bármely film adatait. A gond kizárólag ott van, ahol külön mappákban vannak a filmek. Itt egyelőre az az egy megoldást találtam, hogy manuálisan belerakok egy folder nevű jpg-t.
Ezen a terén azért a mede8er megoldása sokkal jobb volt.

(#2379) blakey válasza galaxys80 (#2378) üzenetére


blakey
titán

Kodi és fokrjai (pl. MrMC) kényesek a mappa elnevezésre is. Filmeknek nem kell egyesével külön mappa, elég egy "Filmek" mappa, gyűjteményeknek csinálhatsz külön mappát. Sorozatoknál figyelni kell a pontos mappa megevezésre is, pl. "The Mandalorian (2019)/Season_01", stb.
A gond kizárólag ott van, ahol külön mappákban vannak a filmek. - ha egyesével külön mappákban vannak akkor nem csodálom, mert a Kodi a mappákat is olvasná. Gyűjeteményeknél oké, egyéb esetben nem kell.
Ezen a terén azért a mede8er megoldása sokkal jobb volt. - nem volt jobb, mint írtam, nem ismered a Kodit és a legtöbb hasonlóan működő programot amik normálisan szkennelik a filmeket. A Mede8er megoldása kezdetleges volt ahogy a Dune-é is, de már évekkel ezelőtt eladtam a Dune-t és minden mappát megtisztítottam. Használhatod a Mede8er féle szeknnelést is, de az nem a jövő, az a múlt. Térj át a rendes megoldásra és nem lesz gond.

ui.: Plex, Emby Infuse, Kodi, MrMC, stb mai programok mind hasonlóan működnek, tehát nem az a jó ami csak egy féle képpen (pl. Dune, Mede8er), amikor általánossá vált a Jukebox akkor normálisan megoldották a szkennelést, a régi lejátszókon amolyan felemás volt a megoldás, tudom, mert évekig használtam azt is. Térj át a Kodi Wiki által javasolt megoldásopkra és soha egyetlen egy programmal nem lesz gondod, mindegyik hasonlóan működik és ugyanazt a scrapert használják. Nálam 5 éve tökéletes minden új megjelenés, stb. Több százszor állítottam be Kodit, MrMC-t, Plex-et, Emby-t, MySQL-t, stb. Minden esetben 99%-os volt a pontosság és a hibátlan megjelenés. 1-2 mappánál mindig van valamilyen félreértés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2380) galaxys80 válasza blakey (#2379) üzenetére


galaxys80
veterán

Oké. Tegyük fel a filmek mappámat megcsinálom úgy ahogy a meséket. Kiveszem az almappákból a filmeket. Ez utána rendbe is lesz.
De maga torrent mappában ahova letöltöm a filmeket még almappás lesz. Hiszen így jön le a film.

(#2381) aujjobba válasza galaxys80 (#2380) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem akkor volt ezekkel gondja, amikor nem voltak különválasztva a filmek és a sorozatok.
Most van külön Filmek és külön Sorozatok mappa, szépen be van állítva (nálam Plex), hogy a Filmek az filmeket, a Sorozatok sorozatokat tartalmaz.
Mindkettőbe úgy kerül be a film/sorozat ahogy lejött torrentről.
Ezzel a megoldással normálisan kategorizál mindent.

(a torrenthez írtam egy szkriptet, ami a letöltés végén a Sorozatok mappába helyezi az anyagot, ha a nevében benne van az “S{2számjegy}” minta, egyébként a Filmek mappába)

[ Szerkesztve ]

(#2382) galaxys80 válasza aujjobba (#2381) üzenetére


galaxys80
veterán

De gondolom te is csak magát a film fájlt helyezed át. Úgy nekem is ok minden.
Itt az a gond, hogy a torrent mappában van egy mappája a filmnek és abban van a film fájl.

(#2383) galaxys80


galaxys80
veterán

Még egy dolog lenne. Azt hol kell beállítani, hogy ami film belekerül egy mappába azt automatikusan szkennelje be?
Most rá kell nyomnom egyszer és utána csinálja meg.

(#2384) aujjobba válasza galaxys80 (#2382) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem, könyvtárral együtt az egészet, ahogy lejön a torrentről.
Szerintem a kulcs nálam ehhez a Plex, az jól kezeli az ilyesmit, annyi a lényeg hogy a filmek és a sorozatok külön legyenek.
Plex nélkül nekem az is probléma volt, hogy a sample fájlokat is mindenáron kategorizálni akarta az Infuse, és talált is valami ezeréves zsé kategóriás filmet hozzájuk aminek Sample People a címe, vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#2385) blakey válasza galaxys80 (#2383) üzenetére


blakey
titán

Javaslom a Kodi tanulmányozását, segít a MrMC-ben is. A MrMC Wiki-t sem árt átolvasni.
Azt hol kell beállítani, hogy ami film belekerül egy mappába azt automatikusan szkennelje be? - Beállítások/Médiatár/Médiatár frissítése induláskor, ha jól emlékszem. Elvileg MrMC-hez is van olyan kiegészítő ami automatikusan megkeresi, de most nem jut eszembe a neve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2386) galaxys80 válasza blakey (#2385) üzenetére


galaxys80
veterán

A médiatár frissítését megtaláltam elvileg. :)
MrMc-ben ugye? Vagy ez Apple tv-n van.Csak nálam angolul van minden.
De lehet inkább manuálisan csinálom mégis, mert így meg elég sok idő mire végigmegy az egészen mindig.

[ Szerkesztve ]

(#2387) blakey válasza galaxys80 (#2386) üzenetére


blakey
titán

MrMc-ben ugye? - igen
Csak nálam angolul van minden. - át lehet állítani magyarra ha nem szándékos az angol.
De lehet inkább manuálisan csinálom mégis, mert így meg elég sok idő mire végigmegy az egészen mindig. - pillanatok alatt végez, nem kéne sok időnek lennie, többnyire csak a változásokat nézi át.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2388) Clemi válasza galaxys80 (#2367) üzenetére


Clemi
veterán

Nem is olvasom végig :) Ennél a cuccnál a filmet tartalmazó mappában nem lehet egy újabb mappa, sőt másik videó sem (sample) mert megzavarodik. Egy mappa, egy film és kész. Magától scannel, borítózik, és letölti a rövid leírást is minden filmhez. Felirat? Minek külön? Pont onnan leszedi ahonnan te is manuálisan.
Sorozatok? Tökmindegy, hogy az epizódok mappánként, vagy ömlesztve vannak, megtalálja és beszedi egymás mellé, de ha felteszed egy mappába évadonként az összes részt, akkor a mappára még borítót is tesz.
Korábban én Dune lejátszót használtam, ott eszméletlen sokat dolgoztam a mappákon, hogy minden a helyére kerüljön. Most pedig? Mindössze arra figyelek, hogy a film mellett ne legyen egy újabb mappa és még egy video. Még a legidiótább filmnevekkel is boldogul legtöbbször.
Ja bocsi, nem említettem, én az InfusePro-t használom.

(#2389) Snoop-y válasza galaxys80 (#2380) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem ertem ezt a szenvedest. Minden filmem kulon mappaban van ahogy le van toltve es infuse tokeletesen felismeri oket.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2390) galaxys80 válasza blakey (#2387) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor én nem jó csináltam valamit. :(
Megtennéd, hogy leírod, hogy pontosan hol kell beállítani?
Illetve, hogy a magyar nyelvet hol kell. Az eleve sokat segítene.

(#2391) galaxys80 válasza Snoop-y (#2389) üzenetére


galaxys80
veterán

Feltűnt, hogy nem infuse-t használok?

(#2392) blakey válasza galaxys80 (#2390) üzenetére


blakey
titán

a magyar nyelvet hol kell. - Settings/Appearance/International - Language

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2393) aujjobba válasza galaxys80 (#2391) üzenetére


aujjobba
addikt

Amennyi kínlódás van azzal amit most használsz, az Infuse esetleg megérné a befektetést.
Nem gondolod?

(#2394) galaxys80 válasza blakey (#2392) üzenetére


galaxys80
veterán

Így már megvan. Köszönöm :)

A hangnál van olyan beállítás, hogy optimális meg legközelebbi.
Melyikre kell tennem, ha az ATV-n minden 5.1-re lett állítva? Vagy ilyenkor mindegy?

Aujjobba
Nem. Bőven tűréshatár felett van az ára. Pofátlanul magas.
Es igazából egyáltalán nem nagy szenvedés ez. Egyszer kell normálisan beállítani. Én már látom a véget. :)

[ Szerkesztve ]

(#2395) Clemi válasza aujjobba (#2393) üzenetére


Clemi
veterán

Aki mazohista az mazohista :DD Még a dune lejátszóval se szenvedtem ennyit, hogy a filmekhez meglegyen minden infó, pedig ott aztán mindent manuálisan kellett átnevezni, mappázni, borítókat feliratokat összeszedni, összelőni, megszerkeszteni a leírásokat.

(#2396) blakey válasza Clemi (#2395) üzenetére


blakey
titán

Ezzel sem kell csak el kell olvasni a Kodi beállításait. Linkeltem oldalakat illetve keresni is lehet. Pillanatok alatt megvan, de így olvasva annak aki nem ért hozzá egy űrtechnikának tűnik. Hasonló az Infuse-hoz csak sokkal több beállítási lehetőség van. 1 nap alatt nem lehet megismerni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2397) Clemi válasza blakey (#2396) üzenetére


Clemi
veterán

Ehhez képest elindítottam az Infuse-t megmutattam neki melyik könyvtárakat vegye fel a listára, melyik mappák a kedvencek amiket azonnal el akarok érni és kész, működik, teszi a dolgát. Mindössze arra kell figyelni már torrent letöltéskor, hogy ne legyen almappa és hozzá se kell nyúlni semmihez. A feliratokat egy mozdulattal leszedi és eddig minden esetben a jó feliratot, nem kell sem átnevezéssel, sem időzítéssel bajlódni. A borítók és a tartalom minden filmhez sorozathoz azonnal megérkezik, a sorozatokat hibátlanul rendezi csokorba.
Ja és mindezért nem kell űrtechnikához érteni, a menük almenük mélyén turkálni és állítgatni mindenféle rejtélyes opciókat, amikről sokszor csak hosszas kísérletezgetés után derül ki, hogy mire is való valójában... egyszerűen telepíted, elindítod, beállítod melyik mappákat figyelje és működik :C
Való igaz ennek ára van, bár nekem még szerencsém volt, mert az InfusePro 5-öt vettem meg örök licenc-el és akkor olcsóbb volt mint most a 6-os Pro, de most az upgrade lenne 8990 Ft, ami igazán nem sok ennyi tudásért, viszont már alig használom, mivel kezdek leszokni az offline film tárolásról a Netflix és az Apple TV+ javára.

(#2398) blakey válasza Clemi (#2397) üzenetére


blakey
titán

Semmi olyat nem írtál ami NrMC-ben ne lenne meg. Nekem egyiket sem kell bemutatnod mindkettő megvan, MrMC komplexebb, jobban felszerelt, ugyanúgy ha nem jobban működik de a megismeréséhez időt kell szánni mivel egy Kodi fork. Ha valaki csak 1 app-ot szeretne megvenni akkor a MrMC a jobb, mert mindent visz, zene, stb. A feliratok kezelése és ezzel együtt a letöltése is jobb, mert a fájl mellé teszi. Beállíthatóság szempontjából is jobb a MrMC, viszont akinek nem kell a zene illetve nagyon foglalkozni sem szeretne a beállításokkal akkor viszont az Infuse a jobb, könnyebb eredményesnek lenni, hamarabb kész a beállítás cserébe nincs felirat letöltése a fájl mellé, nem játszik le zenét és az interlaced videók sem olyan jók. Tehát mindkettőnek megvan az előnye.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2399) Csabroncka válasza Clemi (#2397) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért az MrMC-t se állítsuk be már mint egy űrtechnológiát, ugyan így működik rajta a mappafelvétel, feliratok...stb Nagyon megterhelő a beállítások videó fül alatt kiválasztani, hogy milyen adatbázisból dolgozzon a borítókhoz, vagy bepipálni a beállításoknál, az alapértelmezett hangot, feliratot, és adatbázis frissítést induláskor.... ;]

"in medias res"

(#2400) galaxys80 válasza Clemi (#2395) üzenetére


galaxys80
veterán

Én nem értem miről beszélsz. Itt is minden így működött nálam. Egyedül az almappàkkal volt gondom. De ezeket is megcsináltam már minden filmnél. Szinte mindent megtalált egyből. Ott is egyébként ahol almappák voltak. Csak a legelső mappánál ilyenkor nem volt borító.
Annyi, hogy mivel rengeteg beállítási lehetőség van ki kell tapasztalni mi a jó nekem. De magyar nyelven ez sem probléma már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.