Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) #95561216 válasza Alex91 (#1449) üzenetére


#95561216
törölt tag

Igen, többször volt. Végül leszedtem egy appot android tv-re, azzal megy szakadás nélkül.

(#1452) blakey válasza csizo (#1450) üzenetére


blakey
titán

Pontosan mit töltőttél le és mivel játszanád le? MrMC-vel megy a DV, Infuse-al nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1453) csizo válasza blakey (#1452) üzenetére


csizo
tag

The.Last.Jedi.mp4 és a Venom, Black.Panther.Nekem csak az Infuse Pro van,valószínűleg ez a bibi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1454) sz.v.endre


sz.v.endre
csendes tag

Sziasztok!
Nálatok működik a Netflix?
Nálam csak próbál kapcsolódni de sikertelenül. Való igaz, hogy az apple már nem támogatja a Netflixet?

(#1455) Snoop-y válasza sz.v.endre (#1454) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az bebaszna :D

Mukodik most is azt nezi a csemete :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1456) blakey válasza csizo (#1453) üzenetére


blakey
titán

Maradj a sima HDR-nél és nem lesz gond, a DV nem minden esetben működik és Infuse-al semmilyen módon nem megy, eddig csak demókat játsztottam le DV-ben és csak MrMC-vel, de majd kipróbálok egy ilyen DV-s filmet is.

(#1454) sz.v.endre
Támogatja a Netflixet és "arra épül" a DV és az Atmos támogatottság is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1457) csizo válasza blakey (#1456) üzenetére


csizo
tag

Megvettem MrMC-t.Tudtok adni egy linket ahol részletesen leírják,hogy hogyan kell beállítani.A nyelvet betudtam állítani,de többi japán számomra.

(#1458) sz.v.endre válasza csizo (#1457) üzenetére


sz.v.endre
csendes tag

Péntekig nálam is működött, akkor újítottam meg az előfizetést és azóta nem tudom nézni. Felvettem a kapcsolatot a Netflixel és onnan kaptam azt az infót, hogy az apple már nem támogatja a netflixet. Ezért kérdeztem itt meg.
Akkor máshol kell keresnem a hibát.
Köszönöm a válaszokat!

(#1459) Snoop-y válasza sz.v.endre (#1458) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem csak le akart razni a helpdeskes ember.

Egyreszt az az o applikaciojuk a TvOS platformon szoval boritsd rajuk az asztalt nyugodtan.

Elotte masik eszkozrol probald ki. ATV-n meg installald ujra a netflix appot ha reset nem segit.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1460) Gomba válasza sz.v.endre (#1458) üzenetére


Gomba
senior tag

A történet annyiban igaz, hogy a netflixre mostmár nem lehet előfizetni app store-on keresztül, mivel a netflix meg akarja tartani magának az apple jutalékát.
Ettől még a félreértések elkerülése végett - nem biztos, hogy így akartad írni, de az olvasóknak: magát a netflix alkalmazást továbbra is támogatja a netflix, az előfizetést új előfizetőknek apple accounton keresztül nem, hanem el kell ballagni a netflixhez direkt ehhez.
Bár egyébként szerintem mindenben jobb direktben előfizetni, mint apple-en keresztül, néhol jobb kondíciókat is kapni.

Ép hardverben ép szoftver

(#1461) #95561216 válasza sz.v.endre (#1454) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem arról van szó, hogy eddig Apple-n keresztül fizettél, de most már meg kellene adnod a fizetési adatokat közvetlenül Netflixnek? Mikor vonták utoljára az előfizetési díjat?

(#1462) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ezzel odatesznek az apple tv-nek: [link]
Így én nem igen várok következő generációs apple tv-t.

Üdv: Csabee.

(#1463) blakey válasza Csabee. (#1462) üzenetére


blakey
titán

Nem hinném, így több felhasználóhoz jut el. Attól, hogy elérhető lesz a Samsung TV-ken még nem annyira teljessértékű, mint ATV-n. Inkább a Netflix és társai izgulhatnak, mert lesz még egy stream szolgáltató amivel foglalkozni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1464) Csabee. válasza blakey (#1463) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Van benne valami. Az apple tv-ken nem sokat keresnek de a szolgáltatásokat szétszórhatják.

Üdv: Csabee.

(#1465) Alex91 válasza Csabee. (#1462) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy belepnek a premium kategorias okos TV piacra... Siri, A serias chip, tvOS, OLED, HomePod kategoriaju hangzas, iMovies, iTunes stb. Mondjuk brutalis aron...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1466) Snoop-y válasza blakey (#1463) üzenetére


Snoop-y
veterán

+ arrol ahogyan a TV-k szoftveret updatelik ne is beszeljunk. Mikor megveszed es ha szerencsed van akkor veszed mikor friss kiadas akkor egyreszt bugos foshalmaz az egesz masreszt kapsz max 1 jo esetben 2 updatet egy evben. Masodikban 1-et harmadik evtol meg izgulhatsz melyik app tunik majd el rola mert nem jon frissites.

been there done that :O

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1467) Alex91


Alex91
félisten

Egyebkent ez tisztan azt jelenti, hogy az iden jon a stream a filmek, sorozatok eseten is... Mondjuk, hogy ez megint USA only lesz, vagy mas is kap belole...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1468) lugosi válasza Csabee. (#1462) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az itunes filmek csak egy kis szeletét képezik annak, amire egy apple tv-t használni lehet, így szerintem ez inkább jó lehetőség, mint odatevés. Nem hinném, hogy emiatt nem venném meg a következő apple tv-t ha kijön (még akkor sem ha érintene, nincs samsung tv-m).

(#1469) Csabee. válasza lugosi (#1468) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Samsung, LG, Sony tv-ken is néztem hogy az airplay2-t engedélyezik. Én csak ezt a részét használtam ki.. semmilyen más funkcióját nem. Szóval én tulajdonképp eladtam az apple tv-m, és használom az okos tv-m okos funkcióit..

Üdv: Csabee.

(#1470) OldAkita válasza Csabee. (#1462) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Itt van magyarul a lényeg. Azt hiszem az apple tv beköltözik a tv készülékekbe.

[ Szerkesztve ]

(#1471) OldAkita válasza csizo (#1457) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Én is megvettem és odáig eljutottam hogy tankönyvi módon letöltötte a filmekhez a borítóképeket, de ha úgy választottam akkor a "fanart" képeket is. Nekem olyan problémám volt hogy teljesen random módon, 40-50 másodperc várakozással indította el a filmeket. A forrás beállításánál 3 különböző úgynevezett scrapert lehet beállítani hogy a saját adatbázisukból töltsék le a borítóképeket és egyéb információkat pl film tartalma, színészekről infó. Sajnos hiába választottam bármelyiket, nekem ez a 40-50 másodperc nem akart megjavulni. Közben ahogy olvasgattam, kezdett világosodni hogy ennél a háromnál több scraper is van, olyanok is amelyek magyar nyelven töltik le az ismertetőt. Kívánom hogy szerencséd legyen vele, de én kissé belefáradva megvettem az Infuse-t és már nagyon bánom hogy nem előbb tettem mert az mindent tökéletesen letölt magyarul és a világon semmit nem kell állítgatni rajta.

(#1472) blakey válasza OldAkita (#1471) üzenetére


blakey
titán

Akkor sem kéne állítani semmit (csak a szerveren) ha Plex vagy Emby szerverről etetnéd a MrMC-t vagy az Infuse-t. Központilag a szerverek egyike dolgozna és mindenhol ugyanaz lenne. Elsőre lehet, hogy nehéz megérteni a Kodi logikáját, de ha megérted akkor utána nem lesz semmi gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1473) csizo válasza blakey (#1472) üzenetére


csizo
tag

Az Infuse-nál és a MrMC-nél is csak egyszerűen betallóztam a nast,smb-n keresztül etetem őket.Az Infuse gond nélkül lejátszik mindent,míg a MrMC akadozik a kép és a hang is.

(#1474) blakey válasza csizo (#1473) üzenetére


blakey
titán

Valami hibás beállítás eredménye, nem akadozik semmi egyiken sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1475) Csabroncka válasza csizo (#1473) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem pl nem kell Jukebox, így is használom az MrMC-t filmre és zenére egyaránt. Akadásom nekem nem volt vele, nagy méretű BD ISO-k esetén sem.

"in medias res"

(#1476) #42044160


#42044160
törölt tag

Üdv!

Két kérdésre szeretnék választ kérni, mindkettő az audioval kapcsolatos.

Az egyik az audio output.
Az ATV4K össze van kötve egy Pio erősítővel, 5.1 hangrendszerrel.
Az audio outputnál két lehetőségem van: Apple tv, vagy az erősítő.
Melyiket mikor érdemes választani?

A másik az új surround sound opció.
A formátum átalakítása kikapcsolva, Dolby Atmos be. Ez így helyes? Vagy állítani kell, mint a Tartalom egyeztetést?

(#1477) blakey válasza #42044160 (#1476) üzenetére


blakey
titán

Az audio outputnál két lehetőségem van: Apple tv, vagy az erősítő. - Apple TV, ha az erősítőt választod akkor Airplayen kereszül vezetéknélküli kapcsolaton küldi a jelet, hangcsúszás, aszinkronítás lép fel.
A formátum átalakítása kikapcsolva, Dolby Atmos be - OK

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1478) #42044160 válasza blakey (#1477) üzenetére


#42044160
törölt tag

Köszönöm!

És bocs, még egy kérdés, amibe belefutottam - ez az Infuse lejátszót érinti:
letöltött BD25 filet nem listáz a filmek mappában, de a szó szerinti kereséssel egyből megtalálja.
Mit kell módosítanom, hogy lássam a listában is?

(#1479) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok apple tv vásárlására agyalok mert meguntam az androidos kínai szar szívatását a nasrol lejátszás miatt.A kálvária akkor kezdődött amikor vettem egy yamaha yas 207 és sound bart , az lg 55uj6307 tv , thome STB ,xbox one S , és a x96 médialejátszó volt a tvre kötve. Mivel mind a 3 hdmi foglalt volt ezert olyan bart kerestem ami továbbítja a 4k hdr és kepet a báron keresztül. Minden klappolt addig amíg a média played nem kötöttem rá a rendszerre el kezdett minden összezavarodni, hol volt kép hol nem, akkor ment a hang ha a média box is be volt kapcsolva meg sorolhatnám, egy délutáni szivattyú után, érdekes volt ha kihagytam a rendszerből a média playert és mondjuk a xbox volt a bárba kötve minden mint flottul, a maradék hdmire rákötöttem a média playert megint beszart minden.
DE elég is volt ennyi előélet, a média played helyett néztem apple 4k tv , t , az gondolom nem csinál ilyen stikliket.
A cel, az lenne hogy egy synology d218+ rol lejatsza hálózatról a filmeket , h265 hevc es kódolással , csináljon franko film gyűjteményt, és az eddig itunesben vásárolt zeneim hallgathatóak legyenek.
Gondolom megbirkózna vele az apple 4K ?

[ Szerkesztve ]

bandi

(#1480) blakey válasza bandi20 (#1479) üzenetére


blakey
titán

Megbírkózik, azt nem tudom, hogy menniyre lesz gondod a Sounbar-ral vagy sem. MrMC Kodi fork így számodra nem lesz gond beállítani X96 után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1481) bandi20 válasza blakey (#1480) üzenetére


bandi20
aktív tag

A soundbar biztos átengedi a 4k hdr-t mert az xbox one s t simán átküldte, addig jó volt minden amíg a média boxot nem csatlakoztattam a maradék hdmire , Ezért gondolom ha nem valami buherált amlogic libreelec vagy coreelec , hanem rendes lejátszó van belekötve semmi extra future nem lesz, gondolkoztam zidoo illetve egreaton is meg dűne lejátszón de ezek annyiba vagy meg többe kerülnek mint az Apple tv

bandi

(#1482) #53366784


#53366784
törölt tag

Valaki elmagyarázná kérem, hogy MrMC beállításában mire kell tennem a hangcsatorna számot erősítő használata mellett?
5.1-es rendszerem van.

Egyszerűen nem világos nekem, hogy ha az ATV4K nem képes a hang áteresztésére, akkor az erősítőm úgyis megcsinálja az 5.1 hangot, ha sztereót kap.
Blakey korábban 7.1-es beállítást javasolt, ahogy olvastam, vagy 5.1-et.
5.1 rendszernél az 5.1 kimenetet tartanám ésszerűnek, de ha a film, amit néznék 7.1-es, akkor az 5.1 csatorna kifelé kevés, hiába csak annyi hangszóróm van.
Szóval valaki tegyen rendet légyszi ebben a kérdésben, mert totál nem értem.
Olvasom az MrMC fórumot is, de nem jutok tovább.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1483) MasterMark válasza #53366784 (#1482) üzenetére


MasterMark
titán

Rakd 7.1-re az erősítő majd lekeveri a csatornákat úgy ahogy be van állítva.

Switch Tax

(#1484) blakey válasza #53366784 (#1482) üzenetére


blakey
titán

7.1-re, így minden létező hang kimegy, a többit az erősítő elvégzi. Ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1485) #53366784 válasza blakey (#1484) üzenetére


#53366784
törölt tag

És ekkor az áteresztés nyilván ki van kapcsolva (nincs pipa), ahogy olvastam a fórumokon.

"de a 96/24-es flac formátumokat pl az MrMc mennyiben alakítja át? - ezt könnyen megnézheted, az audió résznél állitsd a csatornák számát 7.1-re (lehet, hogy 5.1 lesz a jo, nem tudom), tedd rögzítettre és állitsd 96 vagy 192-re és meglátod, hogy működik-e vagy sem."

tedd rögzítettre és állitsd 96 vagy 192-re ez mit jelent?

(#1486) MasterMark válasza #53366784 (#1485) üzenetére


MasterMark
titán

Azt jelenti ami le van írva. Ha váltogatod a hangkimenetet lesz közte rögzített. Amúgy szeirntem inkább hagyd leginkább egyező vagy optimálison.

Switch Tax

(#1487) #53366784 válasza MasterMark (#1486) üzenetére


#53366784
törölt tag

Jelenleg is a leginkább egyezőn van.
Köszönöm!

(#1488) Csabroncka válasza #53366784 (#1487) üzenetére


Csabroncka
addikt

A hang minden csatornán 24bit / 48 Khz-re lesz dekódolva, ehhez magának az MrMC-nek semmi köze, de a maximális csatornaszámot add meg a lejátszóban!

"in medias res"

(#1489) #53366784 válasza Csabroncka (#1488) üzenetére


#53366784
törölt tag

Azaz a 7.1-et?

(#1490) MasterMark válasza #53366784 (#1489) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, ő az 5.1-re gondol. De szerintünk meg inkább jobb ha a lekeverést az erősítőre bízod.

Switch Tax

(#1491) #53366784 válasza MasterMark (#1490) üzenetére


#53366784
törölt tag

Kb úgy nézek most, mint az avatarom.

Tényleg nem értem, hogy szerinte miért az a jó, szerintetek meg a 7.1 és hogy mi a francért nem lehetett megcsinálni azt, hogy egy az egyben átmenjen a hang... oszt jónapot.

[ Szerkesztve ]

(#1492) MasterMark válasza #53366784 (#1491) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert az Apple nem engedi a passthrough-ot. De ha egy az egyben átmenne, akkor is az erősítő dolgozná fel és ugyanúgy 7.1-et kapna.

Azért állítsd 7.1-re, mert így az Apple TV csak dekódolja a hangot, és küldi ki LPCM-ben. Nem fog belenyúlni se a csatornákba se semmibe. Azt majd az erősítő elintézi, ez a dolga.

Ha 5.1-re állítod, akkor dekódolja is, meg újrakeveri a csatornákat, és csak utána küldi ki az erősítőnek.

Switch Tax

(#1493) blakey válasza #53366784 (#1485) üzenetére


blakey
titán

Ha rögzítettre teszed akkor a Kodi értelmezése szerint nem elérhető a "passtrough", tehát akkor elméletileg minden LPCM lesz, de ATV-nél amúgy is többnyire az lenne. 48/96/192 a mintavételezés, teheted 192-re ettől még központilag 48kHz lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1494) #53366784 válasza blakey (#1493) üzenetére


#53366784
törölt tag

Ennek az a módja (rögzítettre tétel), hogy kiveszem a pipát az áteresztés mellől?

(#1495) blakey válasza #53366784 (#1491) üzenetére


blakey
titán

Ki szerint jó/jobb az 5.1? 7.1-re állítod és minden csatornát továbbküld, ami a hangsugárzók számát illeti majd az erősítő feladata.

(#1494) Mozsdicz
Nem, nem ez a módja, a csatornák száma alatt van ilyen lehetőség, Optimalizált, Leginkább egyező, Rögzített, ha utóbbi választod akkor nincs passtrough, másik kettőnél van, mivel erősítőd van így kb mindegy mit választasz, a lényeg a 7.1 és ne legyen MrMC-nél bekapcsolva a továbbküldés. Tedd 7.1-re és Leginkább egyezőre.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1496) #53366784 válasza blakey (#1495) üzenetére


#53366784
törölt tag

#1488 vs #1490

(#1497) blakey válasza #53366784 (#1496) üzenetére


blakey
titán

Az a gond, hogy nem érted amit leírt, nem baj csak nem azt jelenti. Leginkább egyező, 7.1 és ne legyen továbbküldés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1498) #53366784 válasza blakey (#1497) üzenetére


#53366784
törölt tag

"Nem, ő az 5.1-re gondol. De szerintünk meg inkább jobb ha a lekeverést az erősítőre bízod."
Szerintem az 5.1-re gondolt, amit a következő hozzászóló jobbnak talált 7.1-re állítva.

A leírásod szerint fogok eljárni, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1499) Csabroncka válasza MasterMark (#1492) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mark nincs igazad ebben, utánanéztem és sajnos csatornaszámtól függetlenül az LPCM 24bit / 48 Khz, még akkor is ha a HD hang magasabb mintavételezésű.

Ez lejátszó szoftvertől függetlenül így van, sajnos. Az ATV esetén minden estben már a szoftveresen dekódolt (vagyis kicsomagolt tömörítetlen) LPCM megy az AVR-be.

Persze ez semmit nem változtat a helyzeten, de az MrMC és ezek alapján bármely lejátszószoftver lényegesen nem módosítja az ATV paramétereit, a mintavételezésen nem tudsz változtatni, csak a csatornaszámon.

Ezért lesz az Atmos is ez az E-AC3 vagy mi a fene formátum, ez sem "teljes" értékű atmos

"in medias res"

(#1500) MasterMark válasza Csabroncka (#1499) üzenetére


MasterMark
titán

De miről beszélsz? Én a mintavételezésről nem is beszéltem... :F

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.