Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Használ valaki Logitech Harmony-t ATV 4K-hoz? A kérdésem az lenne, hogy hogy lehet vele kikapcsolni?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2602) aujjobba válasza TazLeacher (#2601) üzenetére


aujjobba
addikt

A gyári távval se lehet kikapcsolni.

(#2603) blakey válasza TazLeacher (#2601) üzenetére


blakey
titán

Használok Harmonyt, jól működik. Az ATV-t kikapcsolni nem lehet csak alvóba tenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2604) devil-k válasza blakey (#2603) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ami szerintem megegyezik a kikapcsolással, nem? Szerencsére nincs villogó, pislogó led, hogy alszik a drága. ;]

- mozi bolondéria -

(#2605) cigam válasza koma106 (#2600) üzenetére


cigam
félisten

wifi kapcsolat, vagy kábeles?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2606) TazLeacher válasza blakey (#2603) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Arra gondoltam. Gyakorlatilag az a kikapcs, azzal már megelégednék...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2607) blakey válasza TazLeacher (#2606) üzenetére


blakey
titán

Még soha nem próbáltam, mert be van állítva, hgy hány perc után menjen alvóba de elképzelhető, hogy megtudod tanítani a Harmony-t a hosszannyomásra és akkor mehet Harmonyval is az alvó mód.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2608) koma106 válasza cigam (#2605) üzenetére


koma106
senior tag

Kábeles. Időközben kiderült, hogy sebesség probléma van. Infuse sebességmérés SMB-n (SMB2/SM3) keresztül 40Mbps körül van csak (wifin és kábelen is ennyi), valószínűleg ez okozza, hogy egyes fimek indulnak, mások nem. ha a kodiban engedélyezem az UPnP/DLNA-t és így veszem fel a listából, akkor jó a sebesség (90Mbps) és nincsenek lejátszási problémák sem, de így meg a könyvtárkezelés nem működik. Akárhogy állítgatom a Kodi mediatárát az Infuse/Hálózat/ Könyvtár üres marad, csak a főoldalon kedvencek közül tudom betallózni a néznivalót.
Nem tudom az SMB sebességét hogyan lehetne rendbe tenni...

Sagemcom FAST3686 a modem/router, T6 S905X Libreelec Kodi 17.6 a szerver és AppleTV4/Infuse Pro 6 a kliens.

-

(#2609) cigam válasza koma106 (#2608) üzenetére


cigam
félisten

keresztül 40Mbps körül van csak (wifin és kábelen is ennyi)
Ez tuti? Mert elég hihetetlenül hangzik ,hogy a kábel legalább a 90mbps feletti sebességet nem hozza, és ugyanakkora marad mint wifi-n. Az meg főleg hihetetlen, hogy protokolltól függően változik a sebesség. A számítógéped megosztásán is ellenőrizted/megmérted az smb sebességét? Biztos nincs valami trükkös hálózati elem az eszközök között?

a könyvtárkezelés nem működik.
A saját médiakönyvtár megosztását is bekapcsoltad? Magán a T6-on rendben látszik minden mappa/videó?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2610) blakey válasza cigam (#2609) üzenetére


blakey
titán

A kis box ami biztosítaná az anyagok elérését illetve a router sem egy csúcs így a sok kicsi rendesen összehozza, hogy kevés lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2611) aujjobba válasza blakey (#2610) üzenetére


aujjobba
addikt

Ilyen routerre van nálam is kötve az atv4k vezetékes kapcsolaton.
Fullhd tartalmakat játszok, semmi probléma vele.
Plex fut egy low-end zyxel nas326-on.
Kezdetben smb volt, azzal se volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#2612) blakey válasza aujjobba (#2611) üzenetére


blakey
titán

Kihagyod a sorból a két legfontosabb eszközt, az Amlogic S905X egy 100-as LAN-al rendelkező box, az ATV4 szintén 100-as LAN, a kettő ugyan maximum 90-91Mbps-t tudna "fejenként", de itt jön a csavar, az S905X nem csak lejátszóként üzemel hanem az osztaná meg az anyagokat is és a sok apróság gyenge kapcsolatot biztosít. Tehát ne hasonlítsd a gigabites eszközeidhez, teljesen más "dimenzió".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2613) MasterMark válasza koma106 (#2608) üzenetére


MasterMark
titán

S905 lehet kevés az SMB-hez, próbálj NFS megosztást, az kevésbé terheli a procit. (DLNA-nál jobb, mert megmarad a könyvtárszerkezeted, stb.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2614) cigam válasza blakey (#2612) üzenetére


cigam
félisten

Milyen sok kis apróság? A router és a T6 között 100mbites a kapcsolat, és az ATV is 100-al csatlakozik. Milyen "sok kicsi" csökkentené a köztük felépített kapcsolat sebességét?
Az eszközök számosságától nem függ a köztük felépülő sebesség. Ez nem olyan mint amikor a WAN port sávszélességén osztoznak a LAN portra dugott eszközök.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2615) koma106 válasza cigam (#2609) üzenetére


koma106
senior tag

Lemértem külön wifin és kábeles kapcsolattal is egyformán ennyi, sajnos. AppleTV4 és iMac közötti SMB kapcsolat sebessége is ilyen gyér. Egyszerűen nem értem, mint ahogy azt sem, hogy UPnP/DLNA kapcsolattal meg megy a 90Mbps.
Kodin saját médiakönyvtár megosztás bekapcsolva (kodiban rendben látszik mappa/video), az Infuse egyszerűen nem emeli be a saját könyvtárába a Kodi médiatárát, ha UPnP/DLNA kapcsolat van (SMB-vel igen) Ki érti ezt?

-

(#2616) koma106 válasza MasterMark (#2613) üzenetére


koma106
senior tag

nem csak az S905X esetében ilyen alacsony a sebesség, macOS (iMac) - AppleTV között is ennyi SMB kapcsolattal.....
Megpróbálom az NFS-t.

-

(#2617) MasterMark válasza koma106 (#2615) üzenetére


MasterMark
titán

NFS szervert használj!

#2616: Hogy mérted meg?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2618) koma106 válasza MasterMark (#2617) üzenetére


koma106
senior tag

Infuse-ban van sebesség mérés.
Itt a tegnap esti kínlódásom:
https://www.youtube.com/watch?v=h5L13YlDza4&list=WL

NFS beállításban kérhetnék segítséget?

-

(#2619) MasterMark válasza koma106 (#2618) üzenetére


MasterMark
titán

Nem vagyok benne biztos, hogy LibreELEC alatt be tudsz ilyet állítani. De mindenképp keress utána szerintem.

Az NFS nem olyan overhead-es, mint az SMB.

Switch Tax

(#2620) koma106 válasza MasterMark (#2619) üzenetére


koma106
senior tag

Sztem nincs, nem találom. CoreELEC alatt van esetleg?

-

(#2621) cigam válasza koma106 (#2618) üzenetére


cigam
félisten

Ott valami nem stimmel. pl. a külső merevlemez nem tud többet, vagy a HUB/ház amire rá van kötve.
Nálam Mac mini-n SMB megosztáson simán hozza a 100Mbs-t:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2622) blakey válasza MasterMark (#2617) üzenetére


blakey
titán

Használjon NFS-t de ha nincs hiba a hálózatban akkor semmilyen sebességbeli különbség nincs SMB(3) és NFS között, nálam az Infuse pl. 941Mbps-t mér, ennél jobb nem kell gigabiten. A nála mért 43Mbps az nagyon gyér, néha még 1080p-hez is kevés lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2623) MasterMark válasza koma106 (#2620) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom. Keress utána.

Kipróbáltam én is:

SMB:

NFS:

A kapcsolat wifi: AC 780-876 Mbps linksebesség.

Switch Tax

(#2624) blakey válasza cigam (#2621) üzenetére


blakey
titán

Ezt írtuk, valami nem jó,és akár ez is lehet az egyik apróság, de az a Sagemcom is egy f@s, volt alkalmam egy ismerősnek segíteni, mert nagyon bizonytalan volt a kapcsolat, mögé tettünk egy normális routert és minden megoldódott, lehet, hogy itt is segítene.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2625) MasterMark válasza blakey (#2622) üzenetére


MasterMark
titán

Neked Apple TV 4K-d van? Azon gigabites az ethernet csatoló, nem? Illetve a proci is erősebb benne.

Egyébként valóban mindkettőnek jónak kéne lennie, de az NFS az natív dolog unix környezetben, emiatt lehet jobb teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2626) blakey válasza MasterMark (#2625) üzenetére


blakey
titán

Az SMB vs. NFS miatt írtam, hogy a kapcsolati sebességben nem kéne különbségnek lennie. Igen 4K-m van. Bármennyire is natív az NFS, semmi gond nincs az új SMB verziókkal, pontosan emiatt nem is változtatok ezen, de készenlétben van az NFS ha bármi történne. Tehát az SMB(3+) már hozza azt a szintet ami nem ad okot a lecserélésére.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2627) MasterMark válasza blakey (#2626) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet, hogy nekünk jó, én is SMB-n használom. Neki nem működik.

Szerintem nem kliens oldali probléma, hanem a szerver nem bírja.

Switch Tax

(#2628) blakey válasza MasterMark (#2627) üzenetére


blakey
titán

Írtam neki itt vagy privátban, hogy valószínűleg nem az ATV-vel van a gond, először az S905X-re gondolok, oda egy USB-LAN gigabites adapter is megoldás lehet hiszen még USB2-vel is sokkal jobb hálózati sebességet érne el de ott van még az a szolgáltatói eszköz ami szintén bezavarhat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2629) koma106


koma106
senior tag

NFS sajnos nem támogatott LibreELEC alatt, én is a Sagemcom képességeire gyanakszom, megpróbálok szerezni kölcsönbe egy jó routert és tesztelek. Nem gondolnám, hogy hardver elégtelenség lenne, tekintve hogy UPnP/DLNA kapcsolattal megvan a sebesség, inkább a router korlátozza valahogy az SMB-t. (de nem értek hozzá)

-

(#2630) aujjobba válasza koma106 (#2629) üzenetére


aujjobba
addikt

A sagemcom tökéletesen működött nálam, használtam egy ideig így, nas-ról smb megosztásrol mentek a filmek.
A különbség hogy nálam minden eszköz gigabites.

(#2631) koma106 válasza aujjobba (#2630) üzenetére


koma106
senior tag

Köszönöm mindenkinek! Kipróbáltam egy régebbi routert, amit itthon találtam (TP-Link TL-WR841N 300Mbps), ezzel is gyengék az SMB értékek minden irányban (SMB1 30Mbps, SMB2/SMB3 40-45Mbps). Utána visszaálltam a Sagemcomra és beállítottam a Plex Media Servert (Kodi addon). Ezzel most 80-90Mbps (úgy emlékeztem tegnap itt is csak 45 volt).Nem tudom ez milyen kapcsolat, mennyire energiazabáló vagy sem, de most van rendes médiatáram és mennek az 1080p tartalmak.

-

(#2632) bala6120 válasza koma106 (#2631) üzenetére


bala6120
senior tag

Ezzel én is megküzdöttem. Box: S912, most S905X3; 500 GB SSD az USB3-ra kötve; CoreELEC nightly; Transmission; megosztás a többi eszköz felé SMB-n, ATV 4K felé FTP-n.
Hálózat: Fő router AC65P, mögötte AP módban AC57U. A routerek között CAT6e, az eszközök CAT5e kábelekkel csatlakoznak rájuk.
SMB-n a sebességgel Linux Mint, Windows 10 alatt semmi gond nincs.
Infuse ATV 4K-n a következő sebességeket hozza (a TV nem felhős, ilyen a háttér :) ):
SMB:

FTP:

S905X-s boxodra felrakod a ProFTPD Servert, user fülön beállítod: username, user password, user path. Infuse alatt hozzáadod az FTP megosztásodat. Valamint én is vennék hozzá egy USB-s Gigabit Lan adaptert, vagy veszel egy gigabites boxot (utóbbival kapcsolatban privátban megkereshetsz).

[ Szerkesztve ]

(#2633) koma106 válasza bala6120 (#2632) üzenetére


koma106
senior tag

Köszönöm, kipróbálom az FTP kapcsolattal is.

[ Szerkesztve ]

-

(#2634) syIex válasza koma106 (#2600) üzenetére


syIex
veterán

Ugyan ez van nekem is.
Én vissza mentem Plex-re bár előtte vettem meg az éves előfizetést az Infuse-ra, mert azt olvastam az a legjobb.. :W

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2635) blakey válasza syIex (#2634) üzenetére


blakey
titán

Az is, de nem mindenki tudja beállítani/használni vagy épp a hálózata van rosszul beállítva. Ma olvastam valamelyik topikban, hogy Plex hiba volt valakinél, folyamatosan pufferelt, nem mindent játszott le, stb. Végül kiderült (persze erről nem tudtunk), hogy a Plex szerver a modemhez volt csatlakotatva, a kliens meg a routerhez, persze, hogy zavar keletkezett. Infuse, MrMC, Kodi mind "keresztbe lenyelik" a gyári Plex/Emby klienseket, ráadásul a tvOS-re írt Emby egyelőre sz@r.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2636) MasterMark válasza syIex (#2634) üzenetére


MasterMark
titán

Neked is SMB-re van állítva?

Ha van Plex szervered, akkor miért nem Plex protokollon keresztül használtad az Infuse-zal?

Switch Tax

(#2637) koma106 válasza bala6120 (#2632) üzenetére


koma106
senior tag

Ezer hála és köszönet Neked és Blakey forumtársnak is! Alig egy hétig tartó ( :Y ) kínlódás után végre minden működik. FTP kapcsolaton keresztül 95Mbps a sebesség, működik az Infuse könyvtár, megy a felirat letöltés, elindulnak a médiatartalmak, minden gyönyörűen működik.

-

(#2638) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy

1. Az Apple TV távirányítóján található siri/keresés gombot át lehet-e valahogy programozni, vagy az csak az AppleTV+, Apple Music és App Store tartalmaiban képes keresni?
Gondolok itt pl. arra, hogy ha az Infuse-ban vagyok, akkor ott keressen.
2. Siri használatára hogyan lehet átkapcsolni (angol nyelven), ha erre váltok, akkor az hatással van-e a többi eszközöm (iPhone, iPad) beállításaira (nyelv, régió, ...)?

-

(#2639) galaxys80


galaxys80
veterán

Keresem még mindig a legjobb megoldást a torrentes mappára a MrMc-ben. :)
Ez az egyetlen mappa ugye, ahol dupla mappában vannak a filmek. (így jön le) Minden további mappámban (filmek, mesék stb) már csak a film van.
Ilyenkor ikon nézetben a fő mappánál nincsen semmilyen borító. Amint egyel beljebb lépek, ott már minden látszódik. (borító, majd fanart, leírás tb). Van lehetőség arra, hogy beállítsam azt, hogy több mappában vannak a filmek. Ilyenkor a külső mappában egyből meg is jelenik a borító. Cserébe viszont, ahogy a belső mappába érek hiányzik a borító.
Filmek résznél nyilván nincsen ilyen gond. De mivel 7-800 film és mese van összesen, így nem lenne egyszerű onnan kikeresni amit nézni szeretnék.
Jelenleg úgy használom, hogy lista nézetbe tettem a torrent mappát. Így a főképen ott van a leírás, borító, fanart. Innen indítom a filmet és nem lépek beljebb.
Egyáltalán nem tragédia ez így, de hátha van valakinek jobb ötlete. :)
A "másoljam át máshova a filmeket szimplán" megoldás nem játszik. Nyilván amiket archiválok filmeket, azokkal így teszek.
De ezek a "nézem és törlöm" filmek, amiknek pont az a lényege, hogy mondjuk telefonról indítom a letöltést és 10 perc múlva leülök megnézni az ATV-n.

(#2640) devil-k válasza galaxys80 (#2639) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csináld úgy, hogy amikor letöltöd a filmet akkor a torrentnél csak az mkv fájlt pipálod be, minden mást (NFO, sample) nem.

- mozi bolondéria -

(#2641) syIex válasza MasterMark (#2636) üzenetére


syIex
veterán

Plex protokollon keresztül megy, de több felhasználó van a gépen és hiába mindegyikre be van állítva egyszerűen nem találja az Infuse hanem kiírja azt a hibát....
A 10. próbálkozás után idegesítő volt nagyon aztán inkább mentem a Plex-re... Nem tudom miért zavarhatja be hiszen a fájlok ugyan ott vannak megosztva a gépen és amint mondtam minden felhasználón belül direkt a Plex is hozzá lett rendelve, mégsem találja...

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2642) galaxys80 válasza devil-k (#2640) üzenetére


galaxys80
veterán

Gondoltam erre a megoldásra is, de ebben az esetben is egy külön mappába teszi be az mkv-t nem?
Vagy tévedek? Mert ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás.

(#2643) MasterMark válasza galaxys80 (#2639) üzenetére


MasterMark
titán

Ne mappa nézetben nézd, hanem a filmeknél.

Switch Tax

(#2644) galaxys80 válasza MasterMark (#2643) üzenetére


galaxys80
veterán

Filmek résznél nyilván nincsen ilyen gond. De mivel 7-800 film és mese van összesen, így nem lenne egyszerű onnan kikeresni amit nézni szeretnék.

Direkt írtam.

(#2645) MasterMark válasza galaxys80 (#2644) üzenetére


MasterMark
titán

Csinálj egy új filmek mappát szűkítve arra a mappára amit írsz.

Switch Tax

(#2646) galaxys80 válasza MasterMark (#2645) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez most nem világos számomra. Ezt hol tudom megtenni? Mert a Filmek-nél kerestem erre vonatkozó lehetőséget, de ott csak utoljára hozzáadott, címkék, műfajok stb lehetőség van.

(#2647) MasterMark válasza galaxys80 (#2646) üzenetére


MasterMark
titán

Hozzáadsz új filmek forrást csak azzal a mappával amit akarsz.

Switch Tax

(#2648) galaxys80 válasza MasterMark (#2647) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem vagyok most az ATV előtt, de még mindig nem világos számomra.
Rámegyek a Filmek részre és ott kellene látnom forrás hozzáadása lehetőséget?
A videóknál emlékszek, hogy van ilyen lehetőség.

(#2649) MasterMark válasza galaxys80 (#2648) üzenetére


MasterMark
titán

Videóknál adsz hozzá új forrást, ott tudod kijelölni a tartalmát ami filmek lesz. Ehhez lehet utána a főmenübe is kirakni külön menüpontot, és akkor külön lesz.

Switch Tax

(#2650) galaxys80 válasza MasterMark (#2649) üzenetére


galaxys80
veterán

Videóknál adsz hozzá új forrást, ott tudod kijelölni a tartalmát ami filmek lesz

De erre, miért nem jó a jelenlegi Download mappám ami hozzá van adva?

Ehhez lehet utána a főmenübe is kirakni külön menüpontot, és akkor külön lesz.

Na ez az amit én nem találok meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.