Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) magicbox válasza blakey (#7000) üzenetére


magicbox
senior tag

Csak leírtam beállításaimat, illetve a konklúziót, amit kapok.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7002) zazenke válasza magicbox (#7001) üzenetére


zazenke
őstag

akkor jól tettem hogy a 2022 őt vettem a 2021 helyett ?

(#7003) Multibit válasza zazenke (#7002) üzenetére


Multibit
veterán

Mikor vetted? Neked még volt választási lehetőséged?

(#7004) zazenke válasza Multibit (#7003) üzenetére


zazenke
őstag

Igen én bármelyik példányt megvehettem volna de a 2021 es màr csak nem hivatalos helyeken volt akkor. De ez nem zavart mert nem egy több százezer forintos tételről van szó . Szerintem még most is hozzá tudnék jutni ha nagyon keresném

(#7005) blakey válasza zazenke (#7002) üzenetére


blakey
titán

Teljesen mindegy, hogy melyiket választottad, ha megfelelően működik.
Leírjuk az esetleges problémákat, de a felhasználok kb 95%-a nem foglalkozik vele, nem találkozik olyan helyzettel, stb. Megnézném, hogy a felhasználok hány százaléka tölti le tudatosan a cmv 2.9, vagy cmv 4.0-ás anyagokat. Hány százalék veszi észre, hogy enyhén zöldes az SDR kép, nem pontos a gamma görbe, problémás a HDR10 (HLG) metaadat megjelenítés, enyhén problémás a színátmenet megjelenítése. Viszont, ha nem foglalkozol ezen dolgokkal, számodra minden megfelelően működik az adott eszközön, akkor nincs értelme vadásznod a problémák után. Nálam a letöltés már nagyon ritka, de ha mégis, akkor olyat szedek le, ami mindegyik eszközömön jól működik, tehát ha DV, akkor olyan konténerben és olyan DV profilban, ami mindegyik lejátszón jó. Amikor filmet vagy sorozatot akarok nézni, akkor szórakozás céljából teszem, ilyenkor egy jó SD anyag is leköt, de ha tesztelek, akkor arra mindig célzottan figyelek, de az már majdnem munka, hiába teszem azt is szórakozásból..

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7006) magicbox válasza Multibit (#7003) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem, ha fontos az Infuse használata és sok DV anyagot nézel, akkor egyértelműen igen. Illetve egyetértek Blakey #7005 véleményével. Ha elégedett vagy, akkor ørülj neki, a natív dv8 támogatás meg grátisz...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7007) Csabi1984 válasza blakey (#7005) üzenetére


Csabi1984
addikt

"Megnézném, hogy a felhasználok hány százaléka tölti le tudatosan a cmv 2.9, vagy cmv 4.0-ás anyagokat"
Ezt eszik vagy isszák :D ?
Nfo-ba olyat nem láttam még, hogy "cmv 2.9 illetve 4.0" ilyet viszont igen
Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU

(#7008) zazenke válasza Csabi1984 (#7007) üzenetére


zazenke
őstag

hát most már lehet probálgatni mert kint van hivatalosan

(#7009) magicbox válasza Csabi1984 (#7007) üzenetére


magicbox
senior tag

Ekkor örülsz mert a dv menni fog 🙂 dv7 meg csak hdr10.
Különben meg, ha 100% biztosra akarsz menni, akkor az mp4-es dv-s verziókat szeded le.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7010) Csabi1984 válasza zazenke (#7008) üzenetére


Csabi1984
addikt

:)

(#7011) Csabi1984 válasza magicbox (#7009) üzenetére


Csabi1984
addikt

:R

(#7012) zazenke válasza magicbox (#7009) üzenetére


zazenke
őstag

olyan mintha a sima hdr anyagok átváltottak volna hd10+ ra. tehát ami dV az most már tényleg úgy jön be és nem hdr ként de ami csak sima hdr volt az hdr10+ lett. Most ebben nem vagyok biztos de gyorsan végig próbáltam pár filmet és feltünően sok lett a hdr10+ bejelntkezés a tv-nek. ez korábban ritka volt

(#7013) magicbox válasza zazenke (#7012) üzenetére


magicbox
senior tag

Dolby Vision on? Be van kapcsolva? Vagy ezek dv7-es filmek?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7014) blakey válasza zazenke (#7012) üzenetére


blakey
titán

Azért annyi HDR10+ anyag(od) biztos nincs, szóval akár probléma is lehet, ha nem tudatos a dolog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7015) blakey válasza zazenke (#7002) üzenetére


blakey
titán

+ még egy infó a fejlesztőktől, ami a 2017/2021-es modelleket illeti:
"As I previously mentioned this will be expanded in the future, but from our point of view it didn’t make sense to hold up the release of 7.7.2 as there were many great additions which were complete and ready to go."

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7016) magicbox válasza blakey (#7015) üzenetére


magicbox
senior tag

Igen, ezt írtam én is, csak rövidebben, de james (staff) a béta fórumban 'finoman" fogalmazva azt írta, hogy borzasztó katyvasz a dolog, és közeljövőben nem várható, ezért a 2022-es és újabb modellre fognak fókuszálni.

De talán a közösség nyomására ez változni fog. Mert természetesen nem boldogok a felhasználók. Úgy meg nem akarták kiadni a 7.7.2-t, hogy fekete, zöld stb. hibákra fussanak a régi tulajok, ezért maradt a stabil HDR. A felhasználók 95%-ának az a lényeg, hogy a film elinduljon...

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7017) blakey válasza magicbox (#7016) üzenetére


blakey
titán

Azt írtad, hogy nem várható, ők azt írják, hogy de, várható, mert most a 2022-esre olyan szinten elkészültek, hogy kár visszatartani, a jövőben érkezni a korábbi modellekre is. De lényegtelen, eddig is voltak hibák, ezután is lesznek. :)
"We are working to bring additional support to older devices, but this will likely always be a step down from what the 2022 model (and any future models) will be able to support."
A fekete, zöld hibák a 2022-esen is bőven jelen voltak, hónapokig ment a küzdés, aztán valahogy sikerült megoldani, de ha most úgy oldották meg, hogy a HDR10-es anyagot HDR10+-ban küldi tovább, és nem a DV anyagot konvertálja megfelelően HDR10+-ba, akkor újabb probléma van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7018) zazenke válasza magicbox (#7013) üzenetére


zazenke
őstag

a dv7 film az hdr ben jön nfo leírás szerint egy példa : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, BL+EL+RPU. ez a dv7 ? ( Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves )

(#7019) magicbox válasza blakey (#7017) üzenetére


magicbox
senior tag

Közeljövőben illetve az egyelőre szavakat is használtam a hizzászólásaimban. Szóval ne állj belém. Illetve nyugodtan nézd meg a béta szálat mert ezek nem is az én szavaim... Huh...

#7018

Ezt le is írtam részletesen, hogy ez nem fog változni. Keresd vissza.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7020) zazenke válasza magicbox (#7019) üzenetére


zazenke
őstag

tudom emlékszem rá . Tehát akkor összefoglava minden DV ezentúl DV lesz kivéve a hetes verzió az hdr marad. a hdr-ek pedig hdr10+ ra alakulnak

(#7021) blakey válasza zazenke (#7018) üzenetére


blakey
titán

a dv7 film az hdr ben jön - Ahhoz Kodi Omega szükséges, akár Android vagy CE alatt, ott Dolby Visionben fog megjelenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7022) blakey válasza zazenke (#7020) üzenetére


blakey
titán

a hdr-ek pedig hdr10+ ra alakulnak - az nagy probléma, ha így van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7023) magicbox válasza blakey (#7022) üzenetére


magicbox
senior tag

Sztem itt valamit kever. A sima hdr nálam nem lett hdr10...

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7024) zazenke válasza blakey (#7022) üzenetére


zazenke
őstag

itt egy példa Argylle.2024.HDR.2160p . A tcl c835 tv először kiteszi hogy hdr utána lecseréli a logót hdr10+ ra . ez a formátum elég ritka volt előtte . fel is tünt volna mert szép színes igényes logoja van neki nem csak a hagyományos szürke alapon fehér betükkel hdr felirat. na most ez lehet hogy tcl sajátossága lesz csak .Ezt meg kellene nézni másnak is

(#7025) L.L. válasza magicbox (#7023) üzenetére


L.L.
senior tag

Nálam sincs probléma, nem lesz HDR10+ a sima HDR.

(#7026) magicbox válasza zazenke (#7024) üzenetére


magicbox
senior tag

Ki a releaser? 2160p után mi van írva? Ránézek.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7027) zazenke válasza magicbox (#7026) üzenetére


zazenke
őstag

azt hiszem tévedtem a hdr10 (de tudtommal ez a sima hdr )vált át hdr10+ ra . SupermanPeacemakerWalterWhite

[ Szerkesztve ]

(#7028) blakey válasza zazenke (#7024) üzenetére


blakey
titán

Igen, ilyen nálam is volt. Írd meg, hogy melyik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7029) blakey válasza zazenke (#7027) üzenetére


blakey
titán

a hdr10 (de tudtommal ez a sima hdr )vált át hdr10+ ra - Na ne, épp ezt írtam, ha ez így van, akkor van egy másik hiba. A HDR10-et HDR-nek jelöli, a HDR10+ megy HDR10+-nak. Ez rendben van az új 772-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7030) magicbox válasza zazenke (#7027) üzenetére


magicbox
senior tag

Az NFO-ban még csak HDR se szerepel, sima 4k-s h265 WEBRIP

Argylle.2024.2160p.WEB.H265-SupermanPeacemakerWalterWhite Size: 15573M Files: 25F Date: 2024-03-05 Duration: 2 h 19 min Source: Web Encoding: H265 Bitrate: 15.5 Mb/s Audio Format: E-AC-3 (Dolby Digital Plus) Audio Rate: 640 kb/s @ 6 channels Audio Lang: English Sub count: 1 Subtitles: English

Illetve ezt a verziót már leszedték ncore-ról... de a kereső kidobja

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7031) zazenke válasza magicbox (#7030) üzenetére


zazenke
őstag

akkor itt egy másik most szedtem le ramdom : Little.Wing.2024.HDR.2160p.WEB.H265-HeavyVivaciousCondorOfMathematics . Ez lehet megint rossz példa mert ez a coreelecen is hdr10+

[ Szerkesztve ]

(#7032) magicbox válasza zazenke (#7031) üzenetére


magicbox
senior tag

... elírtam, bocs

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7033) Multibit válasza zazenke (#7008) üzenetére


Multibit
veterán

Így igaz. Ahogy iPhone-on is. Viszont iPad-eken még csak 7.7.1 érhető el.

A HDR10+ témához. Van egy filmem, a Mediainfo ezt írja róla:
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, Profile 7.6, dvhe.07.06, BL+EL+RPU, Blu-ray compatible / SMPTE ST 2094 App 4, Version HDR10+ Profile B, HDR10+ Profile B compatible

Ennél a filmnél a képernyőn HDR10+ Adaptive jelenik meg (Apple TV Infuse Pro 7.7.2). Nálam a sima HDR filmeket HDR-nek mutatja az Infuse.

(#7034) blakey válasza Multibit (#7033) üzenetére


blakey
titán

Elméletileg 7.7.2 esetében rendbe tették a HDR formátumokra való kijelzést, tehát a leírásban az jelenik meg, amit majd le is játszik, de eddig arról volt szó, hogy a HDR10-es anyagokat HDR10+-ban jeleníti meg a TCL, ha ez így van, akkor gond. A kijelzést nem tudom, hogy milyen szinten változott az adott készülékpáros esetében. Ha HDR10 a leírás szerint, de a lejátszás HDR10+, akkor probléma van, ha a HDR10-es anyagot már a leírásban is HDR10+-nak jeleníti meg, akkor is probléma van.
Dolby Vision, Version 1.0, Profile 7.6, dvhe.07.06, BL+EL+RPU, Blu-ray compatible / SMPTE ST 2094 App 4, Version HDR10+ Profile B, HDR10+ Profile B compatible - ez így oké, ez HDR10 (ahol nincs HDR10+) vagy HDR10+ lesz, azaz hibrid cucc, mivel Apple TV-n nem működik a P7, ezért HDR10(+) lesz a megjelenítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7035) zazenke válasza blakey (#7034) üzenetére


zazenke
őstag

esetleg mondjatok egy virágboltos filmet ami garantáltan sima hdr és megnézem hogy arra mit lép az infuse és coreelec

[ Szerkesztve ]

(#7036) magicbox válasza zazenke (#7035) üzenetére


magicbox
senior tag

Nehezet kérsz mert keresgélek, de minden hdr10... :))Ahol nincs normális nfo, csak annyi, hogy web, talán azok, de semmi nincs írva...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7037) blakey válasza zazenke (#7035) üzenetére


blakey
titán

Memory (Gyilkos memória), Remux HDR10.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7038) Multibit válasza zazenke (#7035) üzenetére


Multibit
veterán

Interstellar.2014.2160p.UHD.BluRay.Remux.HDR.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-GS88

(#7039) Multibit válasza Multibit (#7033) üzenetére


Multibit
veterán

Most már iPad-en is elérhető a friss verzió.

(#7040) zazenke válasza blakey (#7037) üzenetére


zazenke
őstag

ezt sima hdr10 nek látja

(#7041) zazenke válasza Multibit (#7038) üzenetére


zazenke
őstag

ezt is sima hdr10 nek kezeli

(#7042) blakey válasza zazenke (#7040) üzenetére


blakey
titán

Akkor hol és mivel van a gond?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7043) zazenke válasza blakey (#7042) üzenetére


zazenke
őstag

elképzelhető hogy valami véletlen folytán amik le voltak töltve azok mind valami spec verziók voltak. igazából nem tudom . Amúgy mostmár szinte minden letöltésem DV verzió lesz és csak akkor töltök mást ha nincs meg DV verzióban

(#7044) magicbox válasza zazenke (#7043) üzenetére


magicbox
senior tag

Én dettó, minden DV, ha lehetséges, csak a lányom meséi maradnak SDR 720-1080-ban, ahogy eddig is. Közel 3TB meséje van így is :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7045) Multibit válasza magicbox (#7044) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor téged hidegen hagynak a független filmesek alkotásai, vagy az európai filmművészet (közel)múltbéli remekei. Mert hogy ezekből sokan még "nem érdemelték ki" a 4K/DV-t. Marvel Univerzum rulez! ;]

(#7046) tomp


tomp
félisten

Nálam a 22-es ATV-n minden oké.
CMv2.9 és 4.0 megy.
HDR10 az HDR10. A HDR10+ az HDR10+.
Legfeljebb annyi kellemetlenség van, hogy nincs külön HDR10+ jelölés a filmnél de hát na. :)

(#7047) magicbox válasza Multibit (#7045) üzenetére


magicbox
senior tag

Ebben abszolút tévedsz 🙂 Kifejezetten európai független és művészfilm rajongó vagyok. Ebből is a skandináv filmek a kedvenceim, de sajnos nagyon kevés kerül fel (és igen, jogos, mert majdnem minden SDR), illetve készül felirat (most az újakra gondolok). Nem véletlenül vagyok Cinego előfizető. Illetve meglepően sok ilyen film kerül fel streamingre is. Persze nem a Disney+-on kell keresni. Viszont az összes többi streaming felületet használom (igen, a zenén kívül ez a legnagyobb hobbim). Ezért is mondtam, hogy nagyon kevés filmet töltök le. De pld. az Oppenheimer vagy a Sisu korrekt volt DV-ben. Ekkora "sértést" még nem is kaptam a topikban, én és a Marvel filmek xd :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7048) magicbox válasza tomp (#7046) üzenetére


magicbox
senior tag

Örülök, hogy végre más is azt írja, amit én is leírtam tapasztalatként...🙂 A + jelzés nekem is hiányzott, de ezt lelkileg vhogy feldolgozzuk.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7049) Multibit válasza magicbox (#7047) üzenetére


Multibit
veterán

Örülök, hogy más is nyitott a Hollywood-on kívüli világra :)

Sajnos azonban ez a lényeg (és erre próbáltam korábban többször utalni):
és igen, jogos, mert majdnem minden SDR

Pedig szívesen nézném magyar vonatkozással - mondjuk - a Virdzina-t DV-ben ;] Na jó, beérném azzal is, ha csak SDR, de legalább FHD ;)

(#7050) magicbox válasza Multibit (#7049) üzenetére


magicbox
senior tag

Annyira szűk réteg vagyunk, hogy egyrészt kevés film kerül fel torrent oldalakra, illetve ezekhez a filmekhez azért jóval komolyabb fordítói kvalifikáció szükséges. És igen, itt örülünk a FHD-nak. De azért lassan talán ez is változni fog.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.